T.E.M. ondervindt concurrentie van Buta Gas Blijft Texel in de running? 25 Jaar Chr. Volksonderwijs Distributienieuws B. en W. schreven aan de Raad: In de op M September j.l. gehouden ver gadering van de Kaad van Comm. van de N.V. T.E.M. kwam onder meer de kwestie van de stroomtarieven ter sprake. De aan leiding hiertoe moet worden gezocht in de omsiancugneid, dat" het bedrijt vrij ernstige concurrentie ondervindt van het zgn. liuta- gas. Daarom is gezocht naar een speciaal tauet, hetwelk ten doel heeft het gebruik van electriciteit voor kookdoeleinden te stimuleren. Dit is, nu de rantsoenerings- voorsenriften nog van kracht zijn, min of meer tegenstrijdig te noemen, doch indien men bedenkt, dat de rantsoenering voor namelijk wordt gehandhaafd, omdat de ca paciteit van de eiectriscTie centrales in het algemeen een verhoogde belasting niet toe laten, valt dit bezwaar voor Texel weg, aangezien door de plaatsing van de nieuwe motoren een zwaardere belasting van de centrale geen directe moeilijkheden behoeft op te leveren. De vergadering besloot daar om de stroomprijzen voor eiectrisch koken te verlagen van 6Yi tot 5 cent per KWH, echter met een gelijktijdige verhoging van de vastrechttarieven van 20 tot 50 (op klimmend naar gelang van het aantal ver trekken) voor tarief F (\45or woonhuizen) en van 30 tot 60 voor tarief G voor winkels). Voor degenen, die niet eiectrisch koken blijven de bestaande tarieven gelden De voorgestelde wijziging zal het bedrijf naar schatting een bedrag van 10.000, per jaar kosten, een verliespost welke hope lijk op de duur gecompenseerd zal worden door verhoogde stroomafname Wij stellen li voor door de gemeente in de Algemene Vergadering van Aandeelhouders te doen stemmen vóór genoemde tariefwijzigingen Tevens heeft de Raad van Comm. be sloten aan de Algemene Vergadering van TOEWIJZING VAN GRONDEN. B en W schreven aan de Raad: Bij het besluit van het College van Alge mene Comm. voor de Wederopbouw van 13 Juli 1948 werd onteigening ten name van de gemeente uitgesproken van een aan tal percelen grond, welke zijn vrijgekomen doordat de daarop gestaan hebbende ge bouwen door oorlogsgeweld werden ver woest. De onteigening had plaats ten behoeve van het wederopbouwplan voor Den Burg, doch omvat slechts een klein gedeelte van de percelen die uiteindelijk onteigend zullen moeten worden. Een aantal percelen werd echter om de herbouw te bevorderen spoedshalve eerder onteigend. De noodtoewijzingswet opent de moge lijkheid om de onteigeningsvergoeding met grond te betalen. Nadere regelen omtrent de toewijzing worden gegeven in de cir culaire van de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting van 24 Maart 1948, af deling onteigening en toewijzing no. 30831 c. Ingevolge deze circulaire dient omtrent twee punten een beslissing te worden ge nomen: le. de uitgifteprijzen dienen te wor den bepaald en 2e. de toewijzing moet ge regeld worden. Ten aanzien van de bepaling der uitgifte prijzen merken wij het volgende op: Het betreffende raadsbesluit dient via Gedepu teerde Staten aan het Rijk ter goedkeuring te worden voorgelegd. Dit, omdat het Rijk financieel bij de kosten van het wederop bouwplan is geïnteresseerd. Uit meerge noemde circulaire van 24 Maart j.l. blijkt dat bij de bepaling van de uitgifteprijzen rekening moet worden gehouden met de „klimaatverandering". waaronder wordt verstaan het verschil in omstandigheden (b.v. standverbetcring en rentabiiiteitsver betering) tussen de oude en nieuwe toe stand. Aangezien hier niet van een „kli maatverandering" sprake is. zouden wij de uitgifteprijzen willen bepalen op het bedrag der onteigeningsvergoeding, vanzelfsprekend met verrekening bij verandering van de oppervlakte. Hoewel momenteel de onteige- ningsvcrgocdingen nog niet bekend zijn me nen wij toch dat hiertoe zonder bezwaar zou kunnen worden besloten Aangezien zich te De Cocksdorp en De Waal dezelfde omstandigheden voordoen adviseren wij U j reeds thans te bepalen, dat ook aldaar de toewijzingsprijzen gelijk zullen zijn aan de onteigeningsvergoedingen. Wat de toewijzingen betreft, deze ge schieden door de gemeente, onder toezicht van het Rijk op «Je plaatsbepaling der ont eigenden in het nieuwe plan en het tempo der toewijzingen. Van P. Bruin Jzn (als rechtverkrijgende van J. C. Bruin) werd op een klein hoekje na onteigend het perceel aan de Wever straat, kadastraal bekend gemeente Texel K, no. 1822. Betrokkene kan op een strookje van 24 m2 na zijn perceel weer toegewezen krijgen. De resterende 24 m2 kunnen t.z.t. tezamen met het van de erven Petersen onteigende perceel sectie K, no. 1682, wor den verkocht aan W van Heerwaarden. (Toewijzing kan hier niet plaats hebben omdat van W. van Heerwaarden geen gronden zijn onteigend). Aan de Parkstraat werden onteigend van F. Zegel Czn. perceel no. 2285, van de erven P. Huizinga perceel no. 2286, van de wed. C. Moojcn perceel no. 2506 en van C Moojen perceel no. 2407, alle gelegen in sectie K. Hier dient een vrij ingrijpende verandering plaats te vinden, aangezien het perceel van de erven P. Huizinga te smal is voor het bouwen van een woonhuis en van een ander perceel ter plaatse geen grond kan worden afgenomen, dient het bij een ander perceel te worden gevoegd. Door F. Zegel Czn. is verzocht de betreffende grond toegewezen te krijgen. Aangezien de heer Zegel inderdaad bouwplannen heeft, bestaat er o.i. geen bezwaar tegen dit ver zoek in te willigen. Tussen de wed. C. Moojcn en C. Moojen is overeenstemming bereikt over het samenvoegen van de per celen no.'s 2406 en 2407, de toewijzing kan plaats hebben aan de rechtverkrijgende van belanghebbenden S. de Waard. Meerdere percelen kunnen momenteel nog niet worden toegewezen. (Zie verder het Raadsverslag). Aandeelhouders het verzoek te doen een crediet van 30.000,beschikbaar te wil len stellen. Van dit bedrag zal 24.000, benodigd zijn voor de aankoop van kabels, terwijl 6000,bestemd is voor aan te schaffen meters. De kabels zijn nodig voor diverse kleine uitbreidingen, voornamelijk verband houdende met nieuwbouw en voor het aansluiten van enkele percelen, welke door middel van een betrekkelijk klein stuk kabel op het bestaande net kunnen worden gekoppeld. De meters zijn in hoofdzaak eveneens benodigd in verband met de nieuwbouw. Tevens zijn er echter een aan tal vereist voor transformatoren en voor het vormen van een kleine reserve-voorraad, zodat niet telkens voor enkele aansluitingen nieuwe meters besteld behoeven te worden. (Zie voor verdere bijzonderheden ver slag Raadsvergadering). ZITTING CONSULTATIEBUREAU. De eerst volgende zitting heelt plaats op Woensdag j.0 JNov. vanai 1 uur, voor geneel lexei. Zoals nu algemeen bekend verondersteld mag woruen, liouüt het consuuaaeoureau zitting op elke tweene en viciue Woensdag van iedere maand. •Belanghebbende Aloeders geven wij in overweging deze data op hun kalen- uer te noteren, aangezien er voortaan in de 'lex. Courant sieoüts dan een me dedeling zal worden opgenomen ais één van bovengenoemde zittingen door on- vooiziene omstanuigheden niet zal kun nen piaats liebben. WACHTWOORDEN VOO» DE BOER intensivering, mechanisatie, rationalisatie en kostprijsverlaging zijn woorden, die voor iedere Doer een oeKenae klank hebben. Het is evenwel de vraag, of men in het alge meen wel voldoende doordrongen is van de betekenis van deze begrippen. In een op Maandag 8 iNovember a.s. te 19.ü5 uur over de zender Hilversum I te houden radiocauserie onder de titel: „Vv acht woorden voor de boer zal de heer lr. J. M. A. Fenders, Kijksiandbouwconsu- lent voor Utrecht en Z.O.-iNoordholiand de betekenis van deze begrippen achtereen volgens bespreken en daarnaast aangeven de wijze waarop zij in toepassing zijn te brengen op bet boerenbedrijf. De uitzending is v^jrbereid in samen werking inet de Afdeling Voorlichting van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. INGEZONDEN. Amsterdam 30 Oct. 1948 Zeer geaohte redactie. Geteeld verzoek ik opname in uw blad van bet volgende: liet artikel van de hr. Alman over eetbare en giitige paddestoelen in uw nummer van Woensdag 27 Oct. heb ik met verwondering gelezen. De schrijver begint met de aandaokt te vestigen op bet herhaaldelijk voor komen van paddestoeienveigjitigingen en gaat dan de lezer-aansporen tot liet zoeken en eten van die paddestoel, die indirect de oorzaak is van v rijwel alle vergiftigingen, n.l. de champignon. Deze aansporing is wel zeer gevaar lijk. liet was beter, ale in all artikelen me voor leken op paddestoelgebied be stemd zijn - kenners hebben zulke ar tikelen niet nodig steeds weer één raad werd ingenainerd: Zoek, van alle eetbare paclutsioelen géén Champig nons!. Er zyn lieel wat smakelijke pau- desioelen, uie algemeen zijn en nooit tot dodelijke vergissingen aanleiding kunnen geven: de ihanekam, de para- solzwam, de inktzwam, en de meeste boleten. Maar de champignons late men over aan de kenners, die niet de ken merken van enkele eetbare soorten uit een boekje, geleerd hebben, maar door jarenlang? 'studie van onze gehele pad- destoelenflora in staat zijn, dsoorten vrijwel inluitief te onderscheiden. Nu zult ii zeggen: Maar de heer Af man geelt juist allerlei voorziclitigkeids- maatregelen: zoek de champignons in de wei (daar komt de knolamaniet niet voor, behalve in bosweiden), let op rose plaatjes, graal' de knol uit. Ja. denkt u nu werkelijk dat de meeste zoekers in derdaad zo voorzichtig zullen zijn? Het is nogal een gemakkelijk werkje, de knol van een paddestoel uit te gravenl In de meeste gevallen zit het ding tussen wortels en stengels van andere planten vast en moet men hem om zichtig met een sterk mes uitsteken. De beginner, onder de indruk van de waarschuwingen, zal dit doen. Dan ijindt. hij keer op keer géén beurs, want de knal-amaniet is niet algemeen. En dan gaat bij denken: zie je wel, als ik een paddestoel voor een champignon houd is het een champignon, ik ken ze blijkbaar best, en om sneller zijn maal tje bij elkaar te hebben, neemt hij de afgebroken paddestoelen maar zo mee, zonder verder op de knol te letten en hij zoekt champignons ook in het bos, trouwens hoe vaak ligt in ons land wei en bos door elkaar? En het zal voor de onvoorzichtige zoeker altijd goed aflo pen, totdat er eens een knol-amaniet tussen zijn champignons raakt en hij zelf het leven verliest of, honderdmaal erger, zich de dood van een ander te verwijten heeft. Ik lieg eens een paddestoel-excursie meegemaakt onder leiding van de be kende paddestoelenkenster, wijlen Cath. Cool. Een deelneemster, die vaak padde stoelen zocht om te eten, had ook nu een partijtje verzameld en liet ze voor alle zekerheid door mej. Cool controleren. Mcj. Cool haalde er een knol-amaniet uit. Zo dicht kan de dood iemand voor bijgaan Met dank voor de plaatsing B. C. J Timmer COOP. VER. VOOR K.I. VAN HET RUNDVEE „TEXEL" Het eerste boekjaar van de Coöp. Ver. voor K.I. v. h. Rundvee „Texel" is per 31 Oef. 1948 afgesloten. Op genoemde datum telde de Ver. 86 leden. In de periode van 1 Jan.31 Oct. 1948 werden van deze leden ruim 670 koeien geinsemineerd. De resultaten zijn nog niet precies beKend, daar de laatste koeien eerst juist vóór 31 October 19aö werden behan deld, maar reeds nu valt te constateren, dat die resultaten gunstig zijn. Het is iets geheel nieuws voor lexel en wanneer men met zo iets begint is dit min of meer een experi ment. Dank zij grondig onderzoek van het stierenmateriaal voor het werd aangekocht en mede dank zij de grote activiteit van de inseminator, de heer B. Dros, is dit eerste jaar een succes geworden en met vertrouwen zijn we het tweede jaar be gonnen. Vvie lid wenst te worden kan zich nu opgeven. Het inieggeid per koe dat eenmaal wordt betaaid en dat eigendom bnjtt van het ud is 5?per koe. Het inseminatiegeld is 15,per koe geweest in het atgeiopen jaar en zal in het komende jaar zeker geen .hoger bedrag vormen. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door het bestuur. Vvat het aanmelden als lid betreft wordt verwezen naar de advertentie in dit blad NEDERLANDSE VERENIGING VOOR SCHEEPVAART EN LUCHTVAART Te s-Gravenhage is opgericht de Ne derlandse Vereniging voor Scheepvaart en Luchtvaart. Deze vereniging stelt zich ten doel de belangstelling voor deze zo bij uit stek nationale bedrijven op te wekken en de kennis hiervan te vermeerderen. De vereniging tracht dit doel te bereiken door het houden van lezingen, excursies, film voorstellingen enz. en het contact met de leden te onderhouden door middel van een 14 daags orgaan. De brochure van de vereniging wordt aan belangstellenden gratis toegezonden door het secretariaat: Antonie Duyckstraat 49, Den Haag. Het voorlopig bestuur bestaat uit: Prof. Dr. T. H. Mno, voorzitter; G. A. Hueting, le Secretaris; W. v. Gulick, 2e Secretaris; P. v. d. Grugh, Penningmeester en 5 leden. KERKNIEUWS OOSTEREND. Bedankt voor de Ned. Herv. Gemeente, candidaut A. J. de Tonkelaar. Beroepen te Oosterend cand., L. Spaans uit Scheveningen. OUDESCHILD OUDESCHIL Dinsdagavond werd in de O.L. School onder grote belang stelling een ouderavond geliouden. De voorzitter, de heer J. S. Dros, heette de aanwezige welkom, in het bij zonder de heer Vellenga uit Alkmaar, die zou spreken over beroepskeuze. Meester Bakker deed hierna verslag over de schoolreisjes van j.l. zomer. Voorts deelde hij mede dat het film apparaat nog steeds niet was aange kocht omdat de geldmiddelen ontbreken. Het St Js'icolaasfeestje zal in dezelfde geest gehouden worden als vorig jaar en wel in het Eigen Gebouw. Voor het aftredende bestuurslid, de heer Zegel, die geen kinderen meer op school heeft werd gekozen dt heer He melrijk. In de pauze werd getracteerd op cho colademelk met koekjes. Hierna sprak de heer Vellenua over beroepskeuze. Zie verslag oudravond O.L. School Den Burg. Nadat meester Bakker de ouders nog op het hart had gedrukt om de kinde ren vooral geen kauwgum te geven, sloot de voorzitter deze interessante bij eenkomst. SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. In 4e kl. A wordt Zondag gespeeld: W'WaardTexel. Als T de zaak serieus blijft nemen, zich instelt met overtuiging en vaste wil tot winnen, geen enkele keer, ook maar even denkt: „dat redden we zó wel," is er een kans om de lastigste tegenstander de puntjes afhandig te ma ken. Texel I vertrekt om 11,46 vanaf hotel De Graaf. Sohoorl heeft de beste papieren tegen LSVV; ZeevogelsW'vogels zal wel buitengewoon spannend zijn, immers als Z zou verliezen raakt ze achterop, maar de Watervogels moeten winnen om in de kopgroep te blijven. Randers is in N. Niedorp niet kansloos maar ze moeten bedenken dat de thuisclub al voor meerdere verrassingen heeft ge zorgd. Zo kan de ranglijst Zondag na afloop der wedstrijden wel weer ens 'n ander beeld te zien geven. Texel 2 speelt thuis tegen W,Waard 2. Texel 2 werkt er voor de puntjes thuis te houden, W'Waard valt niet mee! Texel 3 gaat. naar De Koog 2 en zal wel meer tegenstand ondervinden dan in de thuiswedstrijd, maar toch rekenen we er op dat de puntjes mee naar Den Burg komen. Vertrek half twee vanaf Hotel De Graaf. Hedenmiddag half drie speelt Texel BTex. Boys A. Dat zal deze keer wel te zwaar voor jullie zijn, temeer daal de B's op revanche belust zullen zijn. Texel A heeft een vrije Zondag. Texel A we komen om half vijf nog een uurtje trainen, dus allemaal pre sent. Zoals steeds de groeten yan Harry, die met de grootste belangstelling de ver richtingen van onze elftallen volgt en intens hoopt dat Texel 1 zich zal kun nen handhaven. Vergeet jullie hem niet. leden! Naar we vernemen maakt Jaap van Kooten, in het. Centraal Ziekenhuis te Alkmaar het redelijk wel. Onze beste wensen Jaap! Wie heeft 'Piet Vlaming zijn sokken meegenomen, graag even terug, hij krijgt koude voeten. S.V. „De Zwaluw", Het programma voor deze week is: Zaterdagmiddag: ZDH AOosterend A aanvang 3 uur. Zondagmiddag: ZDH 1Tex. Boys 2 aanvang 2,30 uur. ZDH 2—Cooksdorp 2, aanvang 12 uur. Texelse Rnys. Zondag zal het eerste de strijd aan binden tegen Kolp. Boys. Aanvang 2,30 uur. Willen de spelers er voor zorgen dat ze een donker shirt of overhemd bij hun hebben want K. Boys speelt in het. wit. Het tweede gaat Zondag naar Den Hoorn om de blauw witte kleuren te verdedigen. Wij vertrekken om 1,30 uur per fiets van de Zwaanstraat. Deze week is het derde elftal vrij. Voor de Adsp. wacht hedenmiddag een spannende wedstrijd, n.l. uit naar Texel B. Aanvang 4 uur. Het is weer de eerste Zondag van de DF, RECHTSPRAAK. De Duitser P. A. Muller, Duits aan nemer op Texel gedurende de oorlogs tijd en die tijdens de Russen-opstand een der ondergrondse leden aan de Duitsers had verraden, werd tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld, met aftrek van preventief. Een dame uit Spanbroek, thans woon achtig op ons eiland, heeft te N.Niedorp diverse huishoudelijke voorwerpen van het tehuis van Ouden van Dagen zich toegeëigend. Eis f 40.- of 20 dagen met 3 proefjaren. De sfeer rond de viering van het 25- jarig bestaan van de school voor Chr. Volksonderwijs getuigde van grote dank jegens Hem, die het initiatief om te ko men tot stichting van een School voor Chr. Volksonderwijs met zulk een goe de uitslag heeft willen bekronen. In grote blijdschap en warme Dewoordin- gen weid door tal van sprekers dit heuglijke leit herdaoht. Onder de aanwezigen de zaal van het versierde Dben Haëzer was eivol merkten wij o.m. op Ds. Kroese, ere voorzitter, burgemeester Rehorst als vertegenwoordiger van het Gemeente bestuur, en diens echtgenote, de heer Kroese, (broer van Ds. Kroese) lid van het Hoofdbestuur voor C.V.O., Ds. Vis ser, oud-voorzitter, de heren Bolt en H. Mulder, als vertegenwoordigers van de school met de Bijbel te Oosterend. De avond werd geopend met het zin gen van Psalm 138, waarna Ds. v. Reij- endam de 138ste Psalm voorlas en een gedeelte uit Matth. 18. Hierna heette spr. allen hartelijk welkom, in het bijzonder Ds. Kroese „U heeft baanbrekend werk verricht, U heeft de eerste steen gelegd. Wij zijn U zeer erkentelijk voor het vele werk, door U verzet en waarvan wij nu de vrudhten mogen plukken. Ooi: Ds. Vis ser heet ik hartelijk welkom. Voorts de heer Kroese, vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur. Zijn aanwezigheid herinnert er ons aan, dat wij niet maar een particulier bedrijf hebben, maar dat w« ingesohakeld ztin in 't grote onderwijs in Nederland." Spr. spraK vervolgens hartelijke woorden tot de jubilarissen: mej. v. d. Heuvel, die 26 .jaar geleden haar werk aan deze school begon, de hr. Slort het hoofd der school en echtgeno te. die dezer dagen hun 26 .iariw huwe lijk mochten vieren en de heer N. Maat die reeds van de oprichting in 1920 af lid van het bestuur is. „Wij hebben deze avond een eenvou dig karakter willen geven in de zin van een feestelijke ouderavond. Het spijt ons, dat wij de oud-leerlingen wegens gebrek aan plaatruimte niet hebben kunnen inviteren. Het stichten van een bijzondere school was noodzakelijk, vervolgde spr. Helaas bracht dit scheiding. Ons ide aal moet altijd blijven een streven naar een school met de bijbel voor alle kin deren. In deze school hebben wij gele genheid onze kinderen te doen opvoe den en verder te brengen in de sfeer en geest, waarin zij thuis worden opge voed. Het gaat om de ziel van het kind. Dat is een tere zaak en bet kent ver antwoordelijk werk voor hen, die de kinderen onderrichten." Spr. wees op de liefde van Jezus voor de kinderen, in wie Hij het ware beeld zag van het gelovig hart. Ook wij moe ten vervuld worden van dat kinderlijk geloof. Dan pas zullen wij dicht bij het Koninkrijk Gods zijn. Na dit inleidend woord werd op ver zoek van Spr. gezongen Gezang 135: „Dankt, dankt nu allen God" met blijde feestgezangen." Hierop was het woord aan de jeugd, die onder leiding van de heer Slort een alleraardigst toneelstukje had ingestu deerd en thans van haar kunnen blijk gaven, 't Ging over een ouwe brompot die alles en iedereen becritiseert en bij gevolg geen enkele vriend meer bezit, tothü op zekere dag tot zelfin keer komt en voor iedereen weer een vriendelijk woord heeft. De hoofdrol werd door Lodie van de Wulp uitstekend vertolkt, een geboren artist. Verder droegen tot het succes bij: Nellie Eelman, Dia Visser, Evert van Leersum, Kees van Kooten, Sonja Eilen, Jannie Bakelaar, Arie van Vliet, Piet Dorenbos, Lucie Mulder, Gerrit Kuipers, Corrie van 't Hoog, Gerie de Waard en een kinderkoortje, dat een heel repertoire afdraaide. In een volgend nr. komen wij op de ze uitstekend geslaagde avond terug. maand. Ook nu is de penn. na de Hoog mis in de Zwaan voor het innen van d, contributie. Houden de leden de Donderdagavoa vrij, want dan hebben we de maande lijkse clubavond. H.S. S.V.C. De Cocksdorp. Hedenmiddag om 4 uur spelen d Adsp. tegen DeJLoog A; vertrek oi 2,30 uur per fiets. Zorgt de aanvoerde er voor dat liet ruilformulier gehaald weer teruggebracht wordt? Het tweede gaat naar Den Hoorn on ZDH 2 te bekampen. Het worde niet zi als thuis jongens, dus allemaal bet bes te beentje voor. Dan het. eerste nog; dit staat wel voo een zeer zware opgaaf. Het gaat n. naar Oosterend om OVV 1 partij te ge ven. O heeft met 3 punten voorsproni de leiding, ook de nederlaag aan Cocks dorp zuilen ze natuurlijk uit willen wis sen. Gezien de prestaties van het elftal moeten we toch aannemen dat he spel daar in stijgende lijn is. Gehee anders is het met S dat langzaam ach teruit gaat. Deze wedstrijd wordt geleii door de heer Rijk, dus we kunnen re kenen dat deze Zondag aanwezig is. Wat betreft de supporters van he eerste, deze moeten zich vóór Zaterdag avond 8 uur bij hel bestuur opgeven. Wie dit niet doen kunnen niet mee. Ho pende op uw aller medewerking. Vertrek cm half twee. Het tweede ver trekt om kwart voor elf. O. V.V.-nieuws. De Adsp. wacht vanmiddag een zwa re wedstrijd tegen de leiders ZDH A De eerste keer wisten jullie een gelijl spel te bevechten, als jullie dat weei bereiken zijn we tevreden. Het eerste speelt, thuis tegen SVO. We zullen ons geheel moeten geven Het tweede is vrij. DAM-NIEUWS In een onlangs gehouden algemene Be stuursvergadering werd het programma voo: de Eiland Comp. als volgt samengesteld; 12 Nov. Burg B, den Hoorn, Burg C ei Oosterend, 29 Nov.: Oosterend en Burg B. 3 Dec.: den Hoorn en de Koog. 17 Dec de Koog, Oosterend, Burg C en "Burg B. 3 Jan.. Oosterend en den Hoorn. 7 Jan.: Burg C en de Koog 21 Janden Hoorn. Burg C, de Koo: en Burg B. 18 Febr vier spelers van iedere clul tegen O K.K. Zoals u ziet in tegenstelling met vorig: jaren een enkele competitie en ook Cocks dorp zullen we dit jaar moeten missen we gens een te klein aantal leden, hetgeen wij en ook de andere clubs, zeer betreuren ei wij hopen dat ze het volgend jaar weer ii ons midden zullen zijn. Ze zijn wel uitge nodigd om op 18 Febr. deel te nemen daa het contact niet helemaal ontbreekt. Vandaag start ook het eerste, n 1. eei tiental van O.K K. vo.or de Comp. en wc tegen H.B.C. II uit Den Helder Deze wed strijden worden gelijk vorig jaar allen wee: in Den Helder gespeeld. Ofschoon we mei 2 invallers uit moeten komen zijn we weel vol goede moed en zien we met vertrouwen de wedstrijden tegemoet. Succes O.K.K. DISTRIBUTIEKRING No. 193 DEN HELDER In de week van 8 t.m. 13 Nov. a.s. be staat voor bakkers nog gelegenheid on ALLE in hun bezit zijnde geldige bon nen en X coupures op een normale in levering iu te leveren. Zij krijgen dan hiervoor coupures voo; reductie. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEl Geboren: Johannes H. zv Simon Rijl en Maria Pickartz. Aaltje dv Louw Beij' ert. en Wietske Medema. Lidtvina M dv Joannes G. Nauta en Catharina Graaf. Cornelia, zv Hendrik Kuijs ei Anna Haanstra. Hendricus A. zv Jacot Selirama en Garthoff Anna M. Ondertrouwd: Henderikus Bruin ei Trijntje Krul. Jan W. Koops en Elisa beth Boon. Getrouwd: Pieter Dijt en Engelb?rta Overwijk. Overleden: Jacob Roeper, 86 jaar wedn van Jannetje Bakker. Margaretha M. A Graaf 2 jaar dv Jacob de Graaf ei Theodora C. Graaf. Hendrikus Nijhuis 73 jaar, wedn. van Cornelia E. G. Bonten. Jan Zuidewind, 64 jaar, echtg.: van Heintje Kuiper. Gevonden voorwerpen: 1 vulpen, 1 br zakkammetje, 1 br. portemonnaie, 2 br. kinderwanten, 1 boek, f kinderwantje. ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Schalkwijk PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam in Eben Haëzer. Najaarszendingscollecte De Cocksdorp 10 u. Ds. Dekker Najaarszendingscollecte Zd.-Pierland 7,30 uur Ds. Dekker Najaarszendingscollecte Oosterend 10 uur Ds. Janse n.ni. 3 uur Ds. van Boven Najaarszendingscollecte De Koog, 10 uur Ds. Janse Najaarszendingscollecte De Waal 8 uur Ds. Jansse Najaarszendingscollecte Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven Najaarszendingscollecte Oudesdhild 7,30 uur Ds. van Boven GEREF. KERK. Den Burg, Parkstraat_36 Ds. W. C. Huisman van H. liugowaard Oosterend 10 uur Ds. M. N. de Wolf n.m. 3 uur dezelfde GEREF. KERK v.h. H.V. Oosterend 10 uur Dienst. GEREF. KERK (ondprh. art, 31 K.O.) Oosterend 9,30 en 3,30 uur Student J. Faber van Amsterdam DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Veen Extra collecte. Oosterend 19,30 uur Ds. van Veen

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2