Zal Gemeente Texel deelnemen aan bouw van Rusthuis voor Ouden van Dagen? ZATERDAG 18 NOVEMBER 1948 «2e JAARGANG No. «27# TEXELSCHE COURANT 33. Toewijzing van onteigende gronden. Hierover publiceerden wij reeds een en ander. Voorz. merkt op, dat het besluit niet alle consequenties doordacht is. Wij stel- n voor wel door te laten gaan de toewij- ing aan P. Bruin, Zegel en De Waard, elke zaken geheel rijp zijn voor uitvoering waaraan voor ons verder geen puzzle astzit, maar de overige aangelegenheden uilen nog nader behandeld worden. Raad gaat ermee accoord. 14. Verkoop strookje grond aan de luinweg aan de heer K. Bakker Aan» Voorz.: Het gaat om een klein* grens correctie (Komt er geen oorlog van, wordt gevraagd!) hilariteit Dhr. Kéijser. Het is een oude puzzle. Raad gaat ermee accoord. 15. Verkoop van houw terrein aan Mevr. M. O. Mareohal te De Koog. De Raad gaat acoord met de verkoop ,n 600 m- 3.onder voorwaarde, dat ïieuwe eig. voor 1 Nov. 1949 hierop een woonhuis heeft laten bouwen, tenzij de ver- junning hiervoor niet tijdig zou afkomen. 3i) voldoening aan deze verplichting heeft gemeente het recht ontbinding der koop- ereenkomst te vorderen, onder verbeurte ioor de koopster van een boete van 1000 l(j. Ruiling van gronden te Den Burg met de lieer A. Beers. Voorz.: Het is een transactie met geslo ten deuren. De Raad gaat er mee ac oord, overwegende dat bij raadsbsluit van 3 Augustus 193.' ,j. VIII, aan de heer Jb. C. Graaf een twee- al percelen bouwterrein werden verkocht, elke percelen thans in eigendom toebeho- ;n aan heer A. Beers, wonende te Den ïurg, Groeneplaats 13, dat als gevolg van het bij raadsbesluit van !0 December 1940, no IV, voor Den Burg .(gestelde uitbreidingsplan op een groot ledeelte van het in bovenbedoelde verkoop «grepen perceel, kadastraal bekend gemeen- e Texel, sectie E, no. 1565, niet meer voor «bouwing in aanmerking komt, terwijl bo- endien over dat terrein een weg is gepro- ecteerd; dat ter gelegenheid van de ter visie leg- jing van het uitbreidingsplan aan de toen- alige eigenaar, de heer Graaf, de monde- inge toezegging is gedaan om het betref- ende gedeÜte van het genoemde perceel no. 565 te ruilen tegen in de nabijheid gelegen louwterrein; dat met de Keer Beers thans omtrent deze uiling overeenstemming is bereikt in die zin, lat de gemeente in eigendom verkrijgt de -oor de geprojecteerde weg benodigde rond, benevens dat gedeelte van raeerge- loemd perceel no. 1565, dat niet meer als wuwterrein kan worden gebezigd, terwijl de .er Beers een gelijke oppervlakte in eigen- om verkrijgt op plaatsen, waar wel mag orden gebouwd, dat door deze transactie een voor beide jartijen zeer acceptabele oplossing wordt sereikt van een sinds jaren hangende kwcs- e; 7. Wijziging raadsbesluit van 27 Juli .931). no. XIII, inzake grondtransacties net de lieer R. Dalmeijer te De Koog. De Raad gaat accoord met de wijziging, verwegende, dat bij raadsbesluit van 27 uli 1939, no. XIII, werd besloten tot het angaan van een grondruil tussen de ge- ïeente enerzijds en de heer R. Dalmeijer te )e Koog, de heer L. C van Scharenburg Nunspeet en mejuffrouw Joh. van Scha- nburg, thans mevrouw de weduwe Joh onker-van Scharenburg, te Den Burg an- erzijds; dat deze ruiling tot op heden nimmer ver wezenlijkt is, aangezien de heer Dalmeijer eeft geweigerd de betreffende akte te doen er lijden; dat de heer Dalmeijer beweert, dat hem ij nader inzien is gebleken, dat de ruiling hem ongunstig is en dat hij alleen dan ereid is de transactie te laten doorgaan, in- ien hij in plaats van 1200 m2 van het per- eel, kadastraal bekend gemeente, sectie H, o. 2508, slechts 700m2 van dat perceel aan e gemeente in eigendom behoeft over te ragen, in welk geval hij wel genegen is ten iste van het daardoor aan hem in eigendom lijvende gedeelte van 500 m- van genoemd erceel no. 2508 de erfdienstbaarheid van ootrecht door middel van een ondergrondse olering te aanvaarden; pijnverdrijvende tablet WANNEER MOET IK NAAR HET DISTRIBUTIEKANTOOR? DEN BURG le dag, 16 Nov. van 9-10 alleen elf verzorgers de letters AG van 10-11 'tters H-R, 11-12 letters S-Z. Van 1.30- 30 Wijk B, letters A-B, 2.30-3.30 letters -H. 3.30-4.30 letters I-K. dag, 17 November, van 9-10 letters S, 10-11 letters T-Z. een zelf verzorgers. Van 11-12 Graven- traat, Westerweg, Stenenplaat*-, Kan- borstraat, Vismarkt.Van 1.30 2.30 Aoh- erorn, Schoonoordweg, Molendvarsstr. affelerweg en Hallerweg. Van 2.30-3.30 asthuisstraat en Hollewalsweg. Van 30-4-30 Nieuwst-raat en Zwaanstraat. ZON, MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 13 Nov. op om 7,59 en aat onder om 4,50. Maan 16 Nov. V.M. 23 Nov. LK Hoogwater ter rede van Texel. 1 Nov. 7 en7,35; 14 Nov. 7,45 en 8,10; Nov. 8,25 en 8,45; 16 Nov. 9,05 en 20; 17 Nov. 9,40 en 9,55; 18 Nov. 10,10 n 10.25; 19 Nov. 10,50 en 11,00. dat het verlangen van de heer Dalmeijer met overdreven is en dat de gemeente bij het totstandkomen van de transactie veel belang heeft in verband met de uitvoering van een rioleringsplan voor De Koog, dat het in verband hiermede gewenst is het raadsbesluit van 27 Juli 1939, no. XIII te wijzigen, terwijl het tevens gewenst is een aantal data in het besluit te wijzigen, 18. Vaststelling 8e, 9e, 10e en 11e wij ziging van de salaris-verordening. Dit punt betreft de z.g. aanpassing van gemeentesalarissen aan die van het rijk De commissie voor georganiseerd overleg is van mening, dat in het belang van een plottere voorziening bij eventuele vacatures het minimum van de wedde van adjunct commies wordt gesteld op 2300.Dc salarisschaal in deze functie cou dus zijn f 2300.2800. met 5 gelijke, cén- jaarlijkse periodieke verhogingen van 100. 'Tevens zag de commissie gaarne instel ling van de functie van adjunct-commies le klasse <5p een jaarwedde van 2800,tot 3300,Dit heeft als voordeel, dat er meer gelegenheid bestaat tot differentiatie van het personeel en deze rang meer pers pectief biedt voor de. thans in dienst zijnde functionarissen. De toestand is immers thans zo, dat de promotiekansen voor de adjunct-commiezen zeer gering zijn, daar een bevordering tot commies bij de huidige stand van zaken practisch uitgesloten is. Ook bij de aanvulling van vacatures in deze functie zal meer vakbekwaamheid van de sollici tant kunnen worden geëist De voor deze functie voorgestelde salarisschaal van 2800,tot 3300,kan tevens gezien worden als een overbrugging tussen de tegenwoordige functies van adjunct-com mies (maximum) en commies (minimum). Het bovenstaande biedt dus zowel voor delen voor de gemeente als voor het per soneel Aan de thans in dienst zijnde ad junct-commiezen zou de rang van adjunct commies 2e klasse op een jaarwedde van f 2300,tot 2800,kunnen worden ver leend. terwijl een eventuele bevordering als adjuct-commies le klasse aan het oordeel van Burgemeester en Wethouders wordt overgelaten In aansluiting op de salarissen van de ad junct-commies le klasse zou de commissie de wedde voor de Commies willen stellen op" 3300,tot 3800, Met het oog op een beter inzicht in de onderlinge verhouding tussen de functiever- deling van het personeel ten dienste van openbare werken, acht zij het gewenst voor dit personeel een andere titelatuur in te voë- ren. Zij had zich derhalve gedacht de ge meente-opzichter de titel van technisch ambtenaar le klasse toe te kennen, terwijl haar voor de ambtenaar, belast met admi nistratief- en tekenwerk de titel ..Technisch ambtenaar 2e klasse het meest geschikt voorkomt Zij stelt voor een nieuw artikel in de ver ordening op te nemen, waaraan Burgemees ter en Wethouders de bevoegdheid kunnen ontlenen aan het daarvoor in aanmerking ko mende personeel dezer gemeente een rijwiel- toelage te verlenen van 45,per jaar Daar dit nieuw in te voegen artikel een. al gemene strekking heeft dienen de thans in de verordening voorkomende bepalingen, betreffende tegemoetkoming in de kosten van een rijwiel te vervallen. Voorz.: Wat de gemeentearbeiders be treft, houdt men zich ten onrechte vast aan klasse vier. (geschoolde vaklieden) Klasse vijf is n 1. de groep met een bijzondere be kwaamheid Wij moeten betogen, dat dc mensen hier van zeer veel markten'thuis zijn en allerlei werkzaamheden moeten verrich ten Wi| zullen ons best doen, Den Haag er van te overtuigen, dat zij van dc vierde naar de vijfde klasse moeten komen. De mensen hebben het nodig en zij verdienen het ook Door de nieuwe regeling kan een adjunct commies, die blijk geeft van vlijt en studie- lust, worden bevorderd. Dhr Zijm. Het is jammer, dat het zo n toer is, de arbeiders een behoorlijk loon te geven, terwijl voor de ambtenaren een en ander van een leien dakje gaat. Dhr Bruin Vallen degenen, die op ar beidscontract werken ook onder de ver hoogde salariëring? Voorz.: Neen, zij verdienen 78 ct per uur. Wij wensen echter, dat zij op 40,per week komen, maar wij zijn gebonden aan de contractlonen, er is een zekere vrijmoedigheid voor nodig daar buiten te gaan Ik heb de betrokken func tionaris gesproken en die zei mij. een be paalde schaal te kunnen toepassen, opdat de lonen hoger komen te liggen. Dhr. Backer. Er moet verbetering komen, zo kunnen zij niet rondkomen Voorz Wij zullen er j spoed achter zetten, om in andere klasse- indeling te komen Dhr. Bruin De krach- j ten aan de Visafslag leveren goed en ver antwoordelijk werk. 19—Wijziging salaris-verordening van brandweerpersoneel. Bij besluit van 30 Juli 1948 werd voor het I personeel der gemeente besloten tot de z.g. incorporatie van de jaarwedden, waarbij de I reeds sedert enige jaren toegekende tijde- lijke toelagen in de wedden werden opgeno men. T o v de commandant en de onder-com mandant van de brandweer werd deze wij ziging nog niet vastgesteld, daar de vergoe dingen voor het brandweerpersoneel bij af zonderlijke verordening, door Uw Raad vastgesteld op 20 Februari 1947, zijn gere geld Raad gaat met incorporatie voor laatst genoemden accoord. 20. Wijziging instructies Directeur Vé-" térinair-Hygiënische Dienst en keu- ringsveearts. Betreft toekenning 5 toeslag op salaris. Raad gaat accoord. 21. Conversie van een geldlening. Van een destijds aangegane geldlening ad 37 000, - rentende 3.5%. staat nog een kleine 30.000, hetwelk tegen 3 kan worden geleend. Raad besluit tot conversie. 22. Wijziging van de verordening op de heffing van de vermakelijkheidsbelas ting. Raad verklaart zich accoord. 23.Vaststelling 4e suppletoire begroting voor de dienst 1948. Voorz.. Een en ander houdt verband met het pleidooi, dat wij voeren voor een bijzon dere uitkering door het rijk. Wij kregen aan vankelijk nul op het request Daarvan kan natuurlijk geen sprake zijn, omdat anders de begroting niet kloppend gemaakt kan worden en de reserve zou moeten worden aangesproken, hetgeen niet verlangd kan worden en ook niet verlangd wordt. Een en ander berust thans bij Ged Staten. Ik hoop, dat de zaak zich in gunstige zin ontwikkelt. 24. Voorlopige vaststelling van het be drag der uitgaven voor het openbaar lager onderwijs over 1947, alsmede over de jaren 1943 tot en met 1947. 25. Vaststelling Over het jaar 1947 van de bedragen der gemeentelijke vergoe ding voor het bijzonder gewoon lager onderwijs en van de bedragen voor vergoeding in aanmerking komende uit gaven voor dat onderwijs. Beide punten worden zonder wijziging vastgesteld 26. Bepaling, dat de instandhouding van de openbare lagere school te Mid- den-Eierland ingevolge artikel 19 der Lager Onderwijswet 1920 wordt gevor derd. Raad gaat ermee accoord (Besluit geldt voor de duur van drie jaar) 27. Wijziging tarieven der N.V. T.E.M. en credietverlening voor de aanschaf fing van kabels en meter voor die N.V. Wij publiceerden reeds een uitvoerig schrijven van B en W aan de Raad. Voorz.; Voor wie boven de 1200 Kwh komt betekent de wijziging een voordeel Dhr. Keijser. De wijziging doet mij een genoegen, want ik voel aan, dat het met het electrisch koken de vefkeerde kant uitging Velen kwamen er van terug. Verschillende electro- motoren staan stil, omdat het tarief te hoog is, men neemt olie-motoren ervoor in de plaats Er staan electromotoren van 30 pk stil. Bakker: Heeft men wel eens onder zocht of electrisch koken duurder is? Keijser: Oliemotoren schrijf je af in 20 Jaar, electromotoren in 32 jaar Dhr. De Waard De TE.M. mag zich de kwestie wel goed realiseren. M. Bakker Texel is een van de weinige gemeenten, waar geen speciale kooktarieven zijn Ik juich het voor stel toe Voorz De T.E.M. moet actief worden en propaganda gaan voeren in de krant Dhr Bakker heeft verschillende voorstellen en bezwaren Voorz. verzoekt hem deze schriftelijk te maken opdat ze in de Raad van Comm. besproken kunnen worden, waarbij dhr Bakker even. ter toe lichting kan worden uitgenodigd. Rondvraag Dhr Bruin: De plannen inzake de bouw van een huis voor ouden van dagen vorde ren hard (Uitgaande van 3 kerkgenoot schappen). Wie vqngt de mensen op die geen lid zijn van een kerkelijke gemeente? Kan de gemeente hierin geen kapitteltje mee spreken? - Voorz.: Wil de gemeente zo'n huis bouwen, dan wordt dit afgetrokken van het bouwcontingent van arbeiderswo ningen Backer: Ik vind dit een bekrom pen standpunt, want het woningprobleem wordt er sneller door opgelost. Dhr. De Waard: Wij moeten het van twee kanten zien Al moeten er een paar huizen door vervallen, toch moesten wij overgaan tot de bouw van een tehuis voor ouden van dagen Dhr Hin: Wegens materiaalschaarste zijn de moeilijkheden nog groot, men verdeelt het materaal zo goed mogelijk Er is niet meer Wij doen altijd ons best om het con tingent op te voeren Dat is ons kort ge leden nog gelukt bij de toewijzing van 13 woningen. Dhr De Waard: Wanneer de bouw van een tehuis door verschillende ge meenten gezamenlijk werd ondernomen, valt dit wel buiten het normale contingent Dhr Bakker: De Gemeente kan toch als vertegenwoordiger optreden van de niet- gelovigen. - Voorz c Wij zitten al ver bo ven ons "contingent Ik geloof niet dat wij met de kerken tot overeenstemming zullen geraken, want de stichting berust op Chr. grondslag Backer: Als de gemeente voo; een vierde deel participeert kan de anderen toch een plaats toegewezen worden Dhr Hin: Wij hopen, dat het tehuis er spoedig komt. Zal* het geen ontlasting geven voor het gebouw aan de Westerweg? Kunnen daar geen twee afdelingen worden gemaakt? Dhr. Bruin Ik wil eerst eens niet de kerke lijke besturen praten Dhr. Roeper: Bij de commissie bestaat geen tegenstand tegen event deelneming door de gemeente. Zij voe len. dat het anders toch practisch scheef zou lopen Als ei een wachtlijst zou zijn, wie zou dan voorrang genieten? De kerkdijken? Daarom zal de commissie het zeker toejui chen, wanneer de gemeente deelneemt Dhr. De Waard: De Christenen moeten helpen, ongeacht de geloofsovertuiging van anderen. Voorz.. Wi^ zullen B en W voorstellen contact op te vatten met de com missie. Dhr Dros: Dhr Westdorp heeft mij ge vraagd bc informeren naar de bestemming van de indertijd verbouwde school voor o.l. te Oosterend. Ik meende, dat er eén lid van Jb. Drijver's personeel in zou komen Wordt het jgebouw nu niet bewoond door een schoonzoon van hem, die landarbeider is en geen bouwvakarbeider? - Voorz - Wij zul len de kwestie onderzoeken Dhr. Backer: Dë bewoners van de Koger- weg te Den Burg klaagden er over, dat de weg meermalen blank staat, doordat er geen afdoende waterafvoer is. Er moet een trot toir komen met een goot In Oudeschild valt pok nog het een en ander te verbeteren. - Voorz.: Wij zullen het in het plan van de gemeentewerken opnemen Dhr. De Waard In de Wilhelminalaan heeft men ook klachten Dhr. Van Heerwaarden: Zijn B en W bekend met het rondschrijven van de heer Stechweij, waarin deze klaagt over de toestand van zijn woning7 Voor- zitt.: Als het postkantoor wordt gebouwd, moet deze woning verdwijnen. Dhr. De Waard: Het dak zal gemaakt worden Dhr V. d. Vis: In deze week gehouden ver gadering van de V V.V te De Koog werd geklaagd over de onhoudbare toestand we gens gebrek aan een riolering, die zo drin gend nodig is. Voorz.: Wij zijn thans ge lukkig door de buitengewone werkzaam heden heen, maar het financiële gedeelte ligt zwaar Dhr V d. Vis. Vóór de oorlog werd er reeds een vergadering belegd met de Directeur van Gemeentewerken en wij len de heer C Jonker, gem. secr. Verschil lende belanghebbenden zegden destijds toe, in de kosten te willen bijdragen Voorz.: In de eerstvolgende bijeenkomst van B en W zal ook dit punt besproken worden Dhr. Backer Laat het dan goed gebeuren, want op sommige plaatsen is de riolering te klein. Dhr. Bruin merkte op, dat wijlen de heer Epe reeds grootse plannen had op gesteld inzake de bevloeiingsweide. Dhr. Keijser; Den Burg zit met hetzelfde pro bleem, neem de Verversloot, het is wat lek kers! Dhr De Waard Dit moet voorbij dc Hoornderweg gebracht worden Dhr. Keijser: Waar moet je met de modder heen7 Voorz.: Een zuiginstallatie is ontzaglijk duur Dhr Keijser: Toen wij indertijd in formeerden inzake de riolering van De Koog kwam zo'n apparaat al op J 55.000.- Dhr. Zijm Van de zomer heb ik de zaak bij de kaasfabriek bekeken, daar was de toe stand ook erg. Dhr V. d. Vis: Kan het ophalen van 't'huisvuil in het dorp De Koog zomerdag niet een paar uur vroeger gebeuren? Om 7 uur staan de em mers al buiten en om half elf wordt de boel pas opgehaald. Voorts breekt dhr. V d Vis een lans voor de bewoners van De Koog- Noord. Het is daar roest-nacht Dhr Vlaming Geeft U Oost dan ook een lan taarn, die moet worden opgericht bij de bus halte bij A Vonk Voorz.: Zodra er ma teriaal komt, maar wanneer krijgen we dat7 Ikzelf zit aan het Schildereinde ook nog altijd in het donker Dhr Vlaming: Kunnen hier en daar geen bakken voor pa pier in de dorpen worden geplaatst. Het dorpsschoon zou er door worcfen bevorderd Voorz Niet doen, de jeugd speelt*zo graag met lucifers Dhr Vlaming: Van de zomer werkte het personeel van de reini gingsdienst op Zondag. Kan zulks niet wor den voorkomen? Voorz.: Helaas neen: Zaterdags maakt men de straten keurig schoon en s avonds vind je er weer volop rommel Als je er niet achteraan trekt, zit ten de dorpen Zondags onder het papier. Dien Haag geeft duizenden guldens uit om zijn stad netjes te houden en dus mag de 'Parel der Waddeneilanden niet achterblij ven. Dhr. Backer Wij moeten het pu bliek opvoeden Dhr. Bakker Aannemer Van der Linde heeft die bunker nog steeds niet gesloopt, men heeft mij verteld, dat hij nog 8.000. - te vorderen heeft van de ge meente en het daarom vertikt Voorz Hij heeft te laag ingeschreven, dat is al meer gebeurd, maar tc vorderen heeft hij niets. De wrijvingspunten liggen anders en wel in zake vorstverlet en omtrent de aard en om vang van het werk. Hiermede wordt de rondvraag gesloten van deze zeer geanimeerde en in bijzonder amicale stemming gehouden vergadering. F) LM NIEUWS. De Zoon van de Graai' van Monte Cristo .Onder het gejubel van de bevol king, die zich van de tyran bevrijd voelt, gaan de Graaf van Monte Cristo en zijn geliefde hertogin een gelTtkkig -leven te gamoetAldus vindt deze spannende rolprent haar happy end, maar eer het zo ver is, moet er lieel wat strijd gevoerd worden tussen liefde en haat, openhartigheid en geveinsd heid, verraad en trouw in deze avon tuurlijke film, die ons doet. kennis ma ken met de gracieuze hertogin, wier leven door een zioh fot dictator uitge roepen generaal ondraaglijk wordt ge maakt. Wat ligt mi meer voor de hand, dan dat er op zekere dag een held in haai- leven komt, die de kastanjes wel voor haar uit het vuur zal halen! Neen, zyn weg gaat niet over rozen, de gene raal is een machtig heer en weet de held, niet minder dan de Graaf van Monte Cristo, zelfs een keer in de ker ker "te stoppen. Maar, hij weet zijn vij and uit de weg te ruimen en verovert zijn geliefde hertogin. Wie herinnert zich niet de Graaf van Monte Cristo! Nu, deze film is een aan- eensdhakie'ling van neg spannender avonturen, Van begin tot eind een boeiend verhaal. VOOR HET KIND Evenals vorige jaren zal door het Comité ter bestrijding van de verkoop van Kinderpostzegels en Kinderkaar- ten voor Kerstmis en Nieuwjaar, we derom een actie worden gevoerd om dé ze verkoop zo groot mogelijk te maken, want nog steeds belemmeren financiële moeilijkheden de noodzakelijke groei van het werk voor bet zieke, zwakke en misdeelde kind. Voortgang en uitbouw zijn slechts mogelijk indien wij ook nu weer op Uw hulp en steun mogen rekenen. Het co mité bestaat uit de volgende personen: Mevr. Elias, Julianastraat; Mevr. Ger- rits-Broekman, Weverstraat 41; Jac. van Heerwaarden, Molenstraat 28, op welke adressen alle gewenste inlichtin gen kunnen worden verkregen, terwijl tevens op die adressen zegels en kaar ten verkrijgbaar zullen zijn. GEEN SPREEKUUR Het spreekuur van de Burgemeester van heden Zaterdag, vervalt. PREMIEREGELING WONINGVER BETERING EN -SPLITSING Burgemeester en Wethouders van Texel vestigen er de aandacht op, dat bovengenoemde regeling voor het be woonbaar maken van leegstaande en onbewoonbaar geworden woningen, als mede voor het voorkomen van onbe woonbaar worden van thans nog be woonde woningen, alléén dan toepassing kan vinden, indien het daartoe strek kend vdTzoek uiterlijk op 31 December 3948 bij het gemeentebestuur is inge diend. Na deze datum wordt voor de genoemde doeleinden geen premie meer toegekend. Aangeizien verschillende voorbereidende werkzaamheden ver eist zijn, wordt indiening van de plan nen voor 1 December a.s. op prijs ge steld. Daardoor wordt stagnatie in de afdoening voorkomen. Opgemerkt wordt, lat voor woning splitsing ook na 31 December 1948 een premie kan worden verleend. Nadere inlichtingen worden verstrekt door het hui eau gemeentewerken ten Raadlhuize. Texel, 8 November 1948 Burgem. en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, REHORST. De Secretaris. P. BEEMSTERBOER. DIJKGRAAF A. J. KEIJSER OVERLEDEN Het bestuur van polder Bierland schrijft ons: Als opvolger van wijlen zijn va der, werd de heer A. J. Keyser hij Koninklijk Besluit van 1 Oct. 3937 benoemd tot Dijkgraaf van (ie polder Eierland. Gedurende zijn ambsperiode van elf jaar, zijn er verschillende wer ken in de polder tot stand geko men. In 't bijzonder kan genoemd worden: de ahnlegvan een inlaag- dijk aan de Noordoostkust, het verbeteren van de Postweg en ver schillende andere wegen in de polder. Zijn werk getuigde van wijs be leid, van streven naar verbetering en vooruitgang en van liefde voor de polder. Dit kwam in de verga dering van Hoofdingelanden op 23 Augustus j.l., wel zeer tot uiting. Deze vergadering is de laatste ge weest, welke de heer Keyser mocht leiden. Zijn leiding in de vergade ring van het Dagelijks Bestuur en die van Hoofdingelanden had al tijd een opbouwend karakter. De verstandhouding tussen Dijk graaf, bestuursleden en personeel was voorbeeldig. Er heerste een geest, welke zich loor vriendschap en samenwerking voor het alge- n." mi belang kenmerkte. Het verscheiden van Dijkgraaf Keyser is dan ook voor de polder Ei Hand een groot en gevoelig verlies. Hij ruste in vrede. DIERENMISHANDELING Tegen de Texelse voerman W.B. werd te Alkmaar honderd gulden boete ge- eist, subs, dertig dagen brommen, we gens dierenmishandeling. Hij had zijn kreupel paard, dat van geen hoefbeslag w as voorzien, een zware vracht stenen laten trekken over een zware grintweg. DIEFSTAL De Texelaar T.B. hoorde dertig gul den boete tegen zioh eisen, subs, tien dagen en drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Hij had niemand mishandeld, man noch paard, maar zijn lange vingers hadden zioh begerig uitgestrekt naar tachtig guldentjes die een ander toebehoorden. En ook dat wordt door de politierech ter uitdrukkelijk verboden EEN VECHTPARTIJ DIE GELD KOST „Wie zioh zelf beheerst is sterker dan degene, die een stad inneemt", sohreef eens Salomo en vandaag de dag is die stelling nog steeds van kracht. De heer K. van Texel achtte het echter nodig om in Juli j.l. zyn broer te lijf te gaan. toen een al jaren oude familietwist weer eens werd aangeroerd. De broer liet liet ei niet bij zitten en klaagde z'n belager aan. Dezer dagen moest de ver dachte zich voor de rechtbank verant woorden. Van berouw was echter geen sprake, hij merkte daarentegen op, dat- hij er niet zeker van was, dat dit tref fen de laatste keer zou zijn geweest. Daarom eiste Mr. Holsteijn veertig gul den boete, subs., twintig dagen en Mr. Alblas, uitspraak, doende, bleef daarbij. FEESTAVOND CHR. SCHOOL In verband met her zilveren jubileum van de school voor O.V.O. te Den Burg wordt D.V Vrijdag 26 November a.s. In Eben Haëzer een feestavond gehouden welke speciaal toegankelijk is voor oud leerlingen. Het /al er vrolijk toegaan, want er wordt druk gewenkt aan een alleszins aantrekkelijk programma. Een avond van ernst- en jolijt en dat er bij het jolijt menig historisch hoogtepunt de revue zal passeren is zeker. Zie ook de adv. in dit nr.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1