'<t)e Middenstand heeft succes bij Sint Nicolaas. Men kocht voor meer dan 'n ton Weg met clie koeien De Winkelweek IaTERDAG 27 NOVEMBER 1948 62e JAARGANG No. 6274 EXELSCHE COURANT .De mensen hebben er geen flauw idee >an wat je als Sinterklaas allemaal aan je 0( ioofd hebt!" aldus sprak de hoogbejaarde inder vriend, toen wij hem een dezer nach- voor een kort interview mochten aan- Jampen en wij van wal staken met de op- lerking. dat hij toch maar een heerlijke taak f&. ieeft: jong en oud. groot en klein te mogen etrassen. de rakkers af te straffen en de traven te prijzen. Sinterklaas verduidelijkte„De meeste org geeft me de vraag, welk cadeau zou „hij" of „zij" nou eigenlijk het liefst willen i ebben? Er is ook zoveel keus op Texel! Ja, jullie hebben maar een actieve mid- eo knstand. Ik heb me verbaasd. Ik zeg al ;egen Piet, jongen, weet je nog van heel a! vroeger? Een enkel klem winkeltje met een perkte voorraad. Wat moesten wij toen :en goederen meesjouwen van over de plas. Ik zei wel eens: Texel wordt me te duur Ij ïp die manier. En nul Een heel verschil met die donkere oor logsjaren! Dat dunkt me ook! Je weet niet wat je iet, wanneer je zo tegen de avond over Texel rijdt. Het is alleen een hele toer om over open gekken in de straten te springen, al is mijn paard zeer geroutineerd in die dingen, menig lid van de Waddenruiters zou er wat liefs oor over hebben, dunkt me, als zij een af stammeling van mijn schimmel konden be machtigen! a, Texel is zwaar getroffen geworden door die oorlog. Maar eh, de Sint bleek ongeduldig had je nog iets te vragen? Ja, heel veel. Nou laten we dan eerst even de dorpeg door, zaken gaan vóór de pers. Kruip maar achterop. Zit je? Vort, ouwe merrie! Over de daken Daar zat de verslaggever zo waar met Sinterklaas op een en hetzelfde ros. Ik had nog nooit op een knol gezeten en laat staan er mee over de daken gedraaid. Er ging van Sinterklaas echter zo n ondefinieerbaar gevoel van zekerheid uit, dat ik mij vol komen aan hem toevertrouwde. Waar gaan wij eerst heen? Piet? Piet fun geerde als archivari Hij was gewapend met een exemplaar van de Winkelweekkrant. Ik begin hier met Jan Agter, de namen staaa alfabetisch, baas. De Sint dook pardoes de straat in, bond zijn viervoeter aan de kastanjeboom en druk te zijn neus tegen de ruit om zijn keus te doen. Hij liet Piet een lamp noteren. Daarop naar Appelboom. „Scheren en knippen", gebood Piet, die ondanks het nachtelijk uur glad voor de dag wilde ko men. Horloger Bakker liet Sinterklaas wa tertanden toen hij hem een fijn gebouwd uurwerk tegen het scherpe oor hield „Koop ik", zei-die enthousiast Bij Drogist Bakker slaagden wij met eau de cologne, zo ook bij J. v. Beem, De Toko en v.-d. Slikke. De melk- boter- en kaashandel had een kanjer van een kaas. Sinterklaas had blijkbaar nog een paar bonnetjes weten te vergaren en voor vele gezinnen een flinke homp gere serveerd, Marden Bakker „had het" inder daad' Een stofzuiger mee! De bakkers van Texel kregen een pluim: „Zo n banketletter bakken ze niet aan de Overkant". En dan die vrijers. „Piet noteer" Bakkers Ijzer handel raakte een complete Gero Zilmeta cassette kwijt en en passant een dozijn schaatsen. Het Meubelhuis! Piet wou meteen in zo n crap^aud neervallen, maar zijn baas zag het aankomen en zei: „Piet, wij kopen die stoel en vannacht mag je er in pitten. Maar dan nog een wollen deken er bij. Haal hem maar bij D. Frank". J H Brügemann hielp ons aan een kantoorboek en zijn afd. „Voor moeder en kind" bezochten wij na tuurlijk ook. Alex Koning verkodht een stevige koffer. Piet begon te geeuwen Dan maar eerst een straffe borrel in De Oranjeboom De Bols was zo koppig, dat Piet naast de beu gel stapte. Hij rolde precies voor slagerij Visser, waar Fulp hem gauw een dikke plak worst toestopte Hij was meteen weer het heertje en voor de zekereheid sloeg de Sint meteen bij Gebr. de Boer een ham aan de haak, bij Peereboom een biefstuk en bij Ran een leverworst, Piet mocht nog eens van de sokken dreigen te gaan! Jac. Bruyn verkocht een rijwiellamp, fa. Gebr. Vonk een radio toestel, F. Zegel een fiets. „Wat denk je van die shawl?" Wij stonden voor J. G. Dek- ker's magazijn. Op Texel is het veel kouder dan aan de vast wal, dus ook mee. De kruideniers hadden een keurige sor tering suikerwerken. Kinderen in de wieg en grote chocolade sigaren. „Dan leren ze het vast voor later, want het is geen man, die niet roken kan", luchtte Piet zijn wijsheid Nou toen-ie over rokerij begon moest de Sint eerst weer opsteken. O jee, zijn laatste gaf-ie mij. Naar beneden. De sigarenwinke lier lag terstond krom over de toonbank, toen de Sint hem een kistje Karei I vroeg: „Is U hier klant???? Dan kunt U er tien krijgen met het feest." „Ik ben Sinterklaas zelf!" „Geeft niet, wij hebben niet meer, wij hebben niet meer ZON. MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 27 Nov. op om 8,22, on der om 4,34 Maan: 30 Nov. N.M. 8 Dee. E.K. Hoog water ter rede van Texel 27 Nov. 6,10 en 6,50 28 Nov. 7,10 en 7,40 29 Nov. 8,05 en 8,35 30 Nov. 8,55 en 9,15 1 Dec. 9,40 en 10,00 2 Dec. 10,20 en 10,35 i 3 Dec. 11,00 en 11,15 Sinterklaas die niet van zeuren hield, gaf de arme sigarenhandelaar een krachtige hand. De gastheer zei: „Volgend jaar beter, ik heb wat gehoord 1 Toen werd er zo heimelijk gekonkeld, dat ik me discreet af wendde. Piet voor de schapenboet Dros Magazijn had een pracht sortering glaswerk. W. P. Geus de alleraardigste speelgoederen. Boekhandel Parkstraat een keur collectie boeken, prenteboeken en vul pennen. de Groentehandelaren een extra fijne sortering fruit. K. Mantje een elegante schoen, bij J. Nauta wilde Piet persé op de kiek Nauta moest mee naar zon ouwe schapenboet, die Piet als décor de prach tigste herinnering aan Texel beschouwde. „Ieder jaar waait er één omver en er ko men geen nieuwe meer bij' bazelde Piet. A. Plaatsman sleet een paar wanten. Fa. W. C. Reij étaleerde met mooie boeken. D. Schrama nodigde Piet uit eens terug te ko men met zijn meisje. „Ik heb een snoezig hoedje voor haar, Piet!" Piet grinnikte Toen naar de bloemisten. Piet wou de bloemetjes meteen buiten zetten, maar de Sint zei: „Die worden op de avond zelf be zorgd. wij zouden ze maar kneuzen' J. P. Stam drukte Piet een pop-om^te-zoenen in de armen: Fa. J M. Moerbeek, toonde ons een japonnetje-om-te-stelen, Fa. Vlessing, had een grote sortering costuums, Fa J P Verberne gordijnstof, tricotages, enfin we sléagden. Een prachtige schets in lijst van J. J. -Vonk, ook.de wijnhandel genoot Piet's volle aandacht. „Crème de cacao was zijn parool dit jaar „Als ik maar geen rheumatiek oploop zuchtte de Sint en hij wreef zich de heu pen, „wat waait het hier op Texel Van avond meteen maar onder de „Infraphil - lamp dan ben ik er weer zó af en het werkt preventief bovendien. De Wilt demonstreer de en schalkte: „Piet je vrouw moet maar eens komen, of heeft ze het niet in d'r rug?" Tenslotte vonden wij in de Kleine Bazar nog een poppenwagen De knecht is zoek. Hierop in vaart naar Oudeschild, om schoenen f te kopen bij P. Hoogenheide. Slaman pakte juist een fiets uit en Piet meteen een rondrit over de haven. Bij Fa. Frans Zegel maakte Piet zo n sprong op een Pullman-matras, dat ie uit ons gezichts veld verdween. Wij hem zoeken! In de Waal had bakker Plaatsman hem niet ge zien en Stolk evenmin, in Oosterend zei Cor de Jong: „Vroeger hier wel eens ge weest om chocolade, P. S. Kuijper zei: „Piet niet gezien, stel je voor, dat ie in het Kanaal is geduikeld, neem een badhanddoek mee". Rentenaar stelde ons meteen een fiets beschikbaar en een radio om te luisteren of ze hem al hadden, want de Texelse politie zou het meteen wereldkundig maken A. M. van Liere in Oost kon ons ook niet zeggen waar Plet zat. zo min als Lagerveld en Sme derij Dros in Eierland „We zitten nou toch vlak bij De Cocksdorp De bakkers en de kruideniers daar hadden tot kopen lok kende winkels en A Langeveld een appeltje voor onze dorst, maar geen spoor van de knecht. In De Koog moesten C. N Bakker, R. Daalder en D. Kuip ons ook teleurstel len, behalve resp. in snoep en volvett^ kaas (De Sint wilde schapenkaas maar ving bot Tenslotte zakten wij af naar Den Hoorn, daar moesten we trouwens heen omdat Klaas Boon heel wat te bieden had op het gebied van de manufacturen, de bakkers boden ons koek aan, de slager liet ons een ham proe ven. Lap een sigaar opsteken, D Pool schonk een glas melk ih. Le Noble woog een pond appelen af, D, de Jager verraste ons op bonbons. De .schimmel snoepte er echter zóveel van, dat wij hem dood-ziek moesten achterlaten. En ware het niet, dat J. D. Troost ons aan prachtige fietsen kon helpen, zeker hadden wij de nacht in Den Hoorn moeten doorbrengen Wij reden nu full speed terug naar Den Burg waar Leo Eelman de Sint zijn beste rijpaard aanbood, maar de grijsaard sprak bedroefd: „Leo. je bent een kerel als Sarra- sani, maar er is voor mij maar één schimmel en ik staak mijn werk zolang mijn paard daar met koorts onder die tuinwal ligt.' Met ernstig gelaat klopte de Sint tegen het krieken van de dag in De Lindeboom aan. „Ik wil slapen en eh ik word mor genochtend wel uit m'n eigen wakker. Ane" GROOTHANDEL De Cocksdorp. Na een onlangs met goed gevolg afgelegd examen is de heer A. Boon Jz., De Cocksdorp C 89, erkend als groothandelaar in aardappelen en vlas. Onze felicitatie. Het bestuur van de Vereniging Texel tot bestrijding van TBC onder het rundvee brengt het volgende onder de aandacht van de Texelse veehouders: Het is gebleken, dat onder het door vele Texelse veehouders op de markten aan de overkant gekochte vee een belangrijk per centage reageeit op de tuberculine-proef, waaruit blijkt, dat dit vee niet tbc-vrij is. Vele veehouders storen zich blijkbaar in het geheel niet aan de reeds zo dikwijls met de meeste klem gegeven raad om uitsluitend vee aan te kopen, waarvan een wit certifi caat kan worden overlegd. Alleen dergelijk vee, dus met een wit certificaat, kan veilig worden gekocht. De aandacht wordt er op gevestigd, dat op de van Gemeentewege af gegeven invoervergunningen uitdrukkelijk staat vermeld, dat het in te voeren vee voor zien moet zijn van een dergelijk bewijs Wij achten het onze plicht dc veehouders er op te wijzen, dat iedere van de overkant ingevoerde reactie-koe onherroepelijk binnen de kortst mogelijke tijd, in ieder geval bin nen tien dagen moet worden verwijderd. Men dient te bedenken, dat Texel thans vrij is van de rundertuberculose en dat dit ver heugend resultaat bereikt is na jarenlange intensieve arbeid; vele veehouders hebben zich grote financiële opofferingen getroost om het zover te krijgen en Texel daardoor aan de spits geplaatst van de tbc-bestrijding in Nederland! Moet nu door maar lukraak aan te kopen al het werk van veehouder cn dierenarts weer te niet worden gedaan? Wij zijn er van overtuigd, dat iedere weldenkende veehou der zijn volle medewerking zal verlenen en zich terdege bewust is van zijn grote ver antwoordelijkheid en dat hij in de eerste plaats in zijn eigen belang en daarnaast in dat van geheel Texel, zijn plicht zal doen! Mochten er veehouders zijn, die ingevoerde reactiedieren niet tijdig terugzenden dan zul len wij niet aarzelen in te grijpen en de be wuste dieren laten verwijderen. Wij ver trouwen echter, dat dit niet nodig zal zijn. Er zijn veehouders, die ingevoerde dieren direct na aankomst op Texel maar tussen tbc-vrije veestapel opstallen! Dit is hoogst onverantwoordelijk' Men dient het inge voerde vee te isoleren totdat het onderzoek heeft uitgewezen, dat het inderdaad tbc-vrij is! Tenslotte willen wij er op wijzen, dat al leen voor ingevoerde reactiedieren. die met een certificaat zijn gekocht, door de ver eniging wordt bijgedragen in dc kosten, welke het terugzenden dezer dieren met zich brengt Voor alle andere reactiedieren wordt geen bijdrage verstrekt Onder grote belangstelling vond Woensdagavond in Hotel „De Oranje boom'' de trekking plaats van de loterij, georganiseerd door de Texelse Midden stand ter gelegenheid van de winkel week. Er zijn goede zaken gedaan, ge zien het enorme aantal slagzinnen dat is samengesteld, nl. 4023. De Midden stand had zulk een grote toeloop nau welijks verwacht en Zaterdagmiddag moesten er nog vele letters worden bij gedrukt. In totaal werd er dus voor 4023 maal 25 gulden gekocht. Dat is ruim honderdduizend gulden'. Door de buitendorpen werden 1500 zinnen in geleverd. Daar werd dus voor ruim 37.000 gulden gekocht, 's Morgens om negen uur kwamen reeds de eerste per sonen zinnen aanbieden, vijf leden van dc Ver. namen ze in ontvangst, maar 's middags liep het zo druk, dat 10 man moesten worden ingeschakeld. De ruil beurs had veel klanten. De Hoofdprijzen werden gewonnen door dc heer A. v. d. Meulen, Weverstraat, 250,Fam. Haarsma, Het Noorden O 157, 150,T. Eelman, Oudeschild 93, 100,Cor Trap, Oosterend O 3, 75,P, Vlas Wzn., Oudeschild 286. 50,en Th. van Heerwaarden, Ju- lianastraat 3, 25, Vóór de trekking in de „Oranjeboom begon hield de heer C. v. d. Kooi een korte rede. Namens de besturen van de beide middenstandsver. heette hij allen harte lijk welkom In het bijzonder de heer notaris Mulder, die zich bereid had ver klaard de trekking der prijzen op zich te nemen. Spr. maakte gaarne van de gelegen heid gebruik om enkele woorden tot de cliëntèle te spreken: Wij zijn ervan overtuigd, dat aan de gerechtvaardigde wensen van de klant in iedere goede iddenstandszaak wordt voldaan. Zij stelt zich in dienst van de gemeenschap De middenstander heeft een dienende taak t o.v. die gemeenschap. Zijn wens om te blijven bestaan en zijn zaak tot bloei te brengen is voor hem een prikkel, om die taak naar beste kunnen te vervullen. Heeft het in het recente verleden misschien wel eens geleken, lsof het Koningschap van de klant slechts een fictief was, iedere goede za kenman weet. dat dit tijdelijk was en slechts schijn, want als de zakenman er niet in slaagt de gunst te verwerven kan hij na korter of langer tijd zijn aaak wel sluiten. Hierin ligt ook de waarborg, dat iedere bonafide middenstander zijn taak t o.v. de gemeenschap met alle hem ten dienste staande middelen en capacitei ten zal vervullen. Wat het contante betalen betreft we ten wij allemaal wel. dat het niet zo eenvoudig is om aan dit verzoek te voldoen. Wij horen zo nu en dan nogal eens in de winkel opmerken: „Kost dat zóveel7 Vóór de oorlog kostte het maar zóveelVergeten wij niet, dat de leve rancier met de zelfde moeilijkheden te kampen heeft. Voor zijn voorraad heeft hij 2 a 3 maal zoveel geld nodig als voor de oorlog. Bovendien vinden alle leveranties plaats onder rembours of op een crediet van ten hoogste een week. terwijl voorheen een crediet van 4 we ken normaal was De stijging van on kosten en arbeidsloon is evenredig aan de stijging .van het levens- en loonpeil Om van de belastingen nog maar niet te spreken. Al deze factoren maken het voor de middenstandszakenman tot een levenskwestie, dat zijn diensten aan de gemeenschap contant betaald worden Spr. eindigde zijn toespraak met de hoop. dat deze winkelweek de midden standers een stap nader heeft gebracht tot het algemene doel: de goodwill van de Middenstand bij de Klant te ver hogen. waardoor in wederzijds begrip datgene gedaan wordt wat in het be lang is van klant en leverancier. De trekking. De eerste negen prijzen bedragen een riks en dus blijft de spanning er in, dan komt een prijs van vijf gulden, weer twee van een riks, maar als hierop een tientje uit de bus komt. voelt men ineens meer stemming in de zaal. Dan wint Th. van Heerwaarden 25 gulden en van alle kanten is het toch „Ooh", als bij een vuurwerk! Dan eindelijk een prijs van honderd gulden: Teun Eelman is de ge lukkige (Oudeschild 93) Hij is zelf niet aanwezig, maar de hele zaal komt met een reuze bijval los. Weer tien „ge wone" prijzen en dan A. v d. Meulen, Weverstraat no.... 1 (250 gulden!). Bijval en teleurstelling, tja. hoe gaat dat! De heer v. d. Meulen geeft zijn buren meteen een rondje en de heer De Wilt roept gekscherend vanaf het po dium: „Zie zo. de jury is gedekt van avond!" Weer een reeks kleinere prij zen en dan weer een hoofdprijs. Zo gaat het prachtig door elkaar en blijft de aandacht gevangen. Er zijn zoveel prij zen dat de jury na de een en vijftigste even pauzeert en een hartversterkertje neemt. Na de pauze komen de andere (vier) hoofdprijzen. Groot gejuich ging voor de, pauze al op. toen de MULO- school een prijs van een riks won. Die jongens en meisjes van de derde en vierde klas hebben zich uitgesloofd! In alle hoeken en gaten hebben zij naar letters gezocht om een goede kans te maken op een prijs, die ten goede zou komen aan de reiskas. De onderwijzers Peetoom en Bnnker'-hof hadden wat met hen te stellen! De vierde klas kwam met 53 zinnen aansjouwen, de derde klas met 43! Het was een nek aan nek race Jammer genoeg wonnen zij slechts drie prijzen van een riks en groot was dan ook het enthousiasme, dat achterin de zaal oplaaide, toen de Middenstands vereniging mededeelde, dat zij voor de MLILO nog twee prijzen vpn tien schonken'. Een goede beurt maakten zij ook door op de avond zelf pog acht prijzen van tien gulden uit te loven! Texelaars. Middenstanders en clien tèle. de winkelweek is goed geslaagd De Middenstanders zijn tevreden en zij hopen, dat de klanten het ook zijn. Het is volkomen juist, wat de heer Van der Kooi in zijn speech naar voren bracht. Wij leven nog in een moeilijke tijd. Weliswaar is de oorlog voorbij, maar de gevolgen moeten wij helaas nog iedere dag weer aan den lijve onder vinden. Achteruitzien kan soms zijn nut hebben. Laten wij dat dan eens even doen: in de achter ons liggende oorlogs jaren ging het steeds maar dieper de put in. Velen durfden niet meer in een gelukkige wereld te geloven. Thans weten wij, dat de wereld nog kracht heeft om zich te herstellen en een ieder weer gelegenheid geeft mee te bouwen aan een betere toekomst, voor hemzelf en voor zijn nageslacht. Prijzen van tien gulden: C Mercx. Schildereind 53, lnr. 4539; S. Witte. Warmoesstr. 25, lnr. 2014; A. Slegh, Den Hoorn, lnr 2721; Jac. Roeper. Kogerstr. 24, lnr. 1751; P. Ba- kelaar, De Waal 70. lnr 1396; F. Zegel Jzn. Oudeschild 258. lnr. 518: A. N. Plaatsman, Kogerweg 36. lnr. v Borgman. Brinkweg 85, De Koog. lnr. 2889; Annie Weijdt, Oudeschild 173. lnr. 3104; Jan Bruin, Oudeschild 231. lnr. 701; J Zijlstra, Emmalaan 98, lnr. 4035; Mevr. Verseput-Eelman. Eier land. lnr. 1018; Machiel Bakker. San- dershuis, lnr. 2561. J. C Rab, Binnen- burg. lnr. 860; Tineke v. d. Vlis, Schil dereinde 40, lnr. 3853, Wed. J. de AANVRAGEN exploitatievergunningen kampeerschu- ren en -terreinen seizoen 1949. Burgemeester en Wethouders van Texel herinneren er aan, dat nog tot 1 Decem ber a.s. gelegenheid bestaat een aanvra ge in te dienen voor een exploitatie vergunning voor ikampeersohuren en -terreinen voor het. seizoen 1949. Aanvragen, die na 1 December a. s. orden ingediend, kunnen met het oog op de uitgifte van de nieuwe kampeer- gids ni«3t meer in behandeling worden genomen. Texel, 25 November 1948. Burgem. en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, REHORST. De Secretaris. P. BEEMSTERBOER. WANNEER MOET IK NAAR HET DISTRIBUTIEKANTOOR? In de week van 28 Nov. tot 4 Dec. in levering van naamlijsten voor zware arbeid. Bon voor Sinaasappelen. Er komen weer sinaasappelen. Bon nen 414 en 420 Algem. uiterlijk 4 Dec. a.s. bij een handelaar in groente en-of fruit inleveren. Bon 414 Algem. (voor houders van A-, B. en C-kaarten) is op 500 gram, bon 420 Algem. (voor hou ders van D- en E-kaarten) één kg. Graaf, Schildereind, lnr. 1373;^P. Kok Czn.. Den Hoorn 75, lnr. 251 en D. Hin, Dijkmanshuizen, lnr. 1622. Prijzen van vijf gulden: N. v. Heerwaarden, K 99, lnr. 2903; D. A. Ribbink, lnr. 3955; Jac. Borgman. Komerweg. De Koog. lnr 2587; T. v. Heerwaarden. Julianastr. 3, lnr 3894: Wed. Timmer-Drijver, Peperstraat 34. Oosterend, lnr. 3826; A. J Verweij. Egi- liusstraat 3, A'dam, lnr. 4613, v. 't Noordende De Cocksdorp C 87. lnr. 3423: Lies Wuis. Schildereind 44, lnr. 3376; A. v. d. Meer, Noordkaap, Oude schild, lnr 3115: D. J. Blom, Oudeschild 78. lnr. 3136; L. Roeper. De Waal 18. lnr. 2590; Jannie Timmer. Weststr. Den Burg. lnr. 3330; H. Zijm. Hollewalsweg lnr. 1808: Nanning Kikkert, Vredesteijn. lnr. 3863; J. Keijser. Kogerweg 22, lnr. 4350; M. Witte. Zwaanstr. 7, lnr. 4251; J. de Mul. Weverstr. 10, lnr 1066: Klaas Zuidewind. Oudeschild S 33, lnr 3180; Rauwerda, Redoute, lnr. 798; W Vlas, Oudeschild 219; lnr. 3008. Prijzen van twee gulden vijftig: P. A. Mouton, De Koog, lnr. 357; H. Boogaard. Oosterend. lnr. 3629; Hooij- berg. De Cocksdorp; lnr. 4399; C. Reij, Kogerstraat. lnr. 71: J. M. Bakker, De Atlas. lnr. 184^: IJ Witte, Kogerstraat lnr. 144S; Wed. S. Gomes, Wever straat. lnr 172; Tr. Eelman. O 117, lnr 3624; W v. Heerwaarden. Wilhelmi- nalaan 47, lnr. 777; F. v. d. Ster, E 65. lnr. 3511, F Brinkerhof (MULO). Witte Kruislaan. lnr. 1499;xHarry Kooi man. Schoonoordweg 11. lnr. 1452; C. Ouwehand, De Krim, lnr. 3507; Mej A. de Waard, Hoekstr. 18, Oosterend, lnr. 3717; Wed. Jn. Kager. Kogerweg 12, lnr. 4414; R. Eelman, Harkebuurt, 0 18. lnr. 1281; Kees Witte, Wilhelmi- nalaan 114, lnr. 4618; C. Dekker, Den Hoorn 108. lnr. 31' P. Ellen, Peperstr. 85, Oosterend, lnr. 1201; Ria Roeper, P H. Polder, lnr. 2708. J. C. Witte, De Voorzorg, lnr. 457; P van Tatenhoven, K 58, De- Koog, lnr. 1366; N. Eelman. Nieuw J^even. B 112, lnr. ^237; P v. d. Slikke. O 78, lnr. 3757; J Peper. Pe perstr. Oosterend, lnr. 1228; F. Huis man, Waalderweg 199, lnr. 3389; C. Kuiper. Oudeschild 217, lnr. 3146; Jan Hemelrijk. Oudeschild 172m, lnr. 3047; M. Spigt. Kogerveld, K 9, lnr. 1873; F. Duiaker Jzn., Nieuweschild. lnr. 3647; 1 J. Westdorp. De Cocksdorp C 67, lnr. 3431; D. den Braven, E 137, lnr. 1016: Wed. P. Huizinga, Warmoesstraat, li*. 4041: P. Kikkert. Weverstr. 14; lnr. 2683; Fam. Kievits, Weststr. Den Burg, lnr. 4406; Ina Stoepker, Emmalaan. lnr. 2028; Brinkershof. Witte Kruisl. (MU LO), lnr. 1383: E. J. Mets-Dogger, Oudeschild. lnr. 525; Maartje Daalder, De Koog. lnr. 1340; K. Roeper, De Waal 64. lnr. 1748; M. Wieringa, Schil- derweg. Oudeschild 26. lnr. 3588; S. Lap Bzn., Den Hoorn lnr 2746; C. Dogger. P.H Polder. J. Verijzer. De Waal 57. lnr. 4391: H. C. Bakker. Duinweg, lnr. 430; C. Koopman, Den Hoorn 129. lnr. 243; C. Zijm," C 22. De Cocksdorp lnr. 938, J. Buisman Tzn.. Oudeschild. lnr. 3317; M. Vertelman Nieuwstr. Den Burg, lnr. ,113; J. v. 't Noordende, C 87. De Cocksdorp, lnr 3424; W. Boon Azn.. De Cocksdorp. lnr. 3426; E. C. Vis-Visser, Waalder: weq 191, lnr. 1439; A. C. Peetoom (MULO) Witte Kruislaan 126. lnr. 785 M. Kikkert, Kogerstraat lnr. Mevr. Bruin-Kievit, Warmoesstr. 53, lnr. 1719; L. van Hoorn. C 79. De Cocksdorp: Tineke van der Vlies. Schildereind 40. lnr. 1353; Fam. Kievits, Weststraat, lnr. 4407. A. Bakelaar, Gra- venstr. 6. lnr. 1348: H. C. Remmers, Wilhelminalaan. lnr. 2670: A. Wuis. O 166, lnr, 3799; Tineke v d. Vlis, Schildereind 40. lnr. 3851; Dames Schrame-Bakker, Warmoesstr. 42. lnr. 3568 en Ds. W. M van Reijendam, Warmoesstraat 22, lnr. 4516.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1