Sue MÈ Sinterklaas wordt in de kleren gestoken. ----- Het mond- en klauwzee is een grillige ziekte. Sinterklaasfeest vindt het geluk. De Zuid-Eierlandse Sinterklaas slaat zeker geen slecht figuur in de rij van zijn collega's: Hij brengt de polderianen telken jare in de uitbundigste feeststemming, strooit links en rechts en wie. jong of oud, van zijn medeleven met de oude baas blijk geeft door de trouwe schimmel te geden ken met een pluk hooi, staat bij hem in een goed blaadje. Er gaat zo omstreeks eind November, begin Decemb een vracht wagen vol speelgoed, speculaas, boeken en wat niet al van de winkels polderwaarts Je vraagt je wel eens af, waar-ie het alle maal vandaan haalt. Onze verbazing steeg tot ongekende hoogte, nu wij van eeh spe ciale verslaggeefster vernemen, datSin terklaas zoveel heeft weggegeven, dat-ie zelfs geen eigen gewaad meer heeft' En dat is al jaar en dag het geval. Hij moest een gewaad lenen! „Laten wij Sinterklaas uit de brand hel pen! zei een van diep medelijden vervulde ouder op de j 1. gehouden ouderavond van de o.l. school. „Maar hoe komen we aan geld? Textiel is schreeuwend duur! En pun ten!" Nou die puntenkwestie was gauw op gelost. want deze en gene huismoeder had er nog een paar over (voor. de goeie Sint tenminste!) Maar die centen. Wij heb ben reuze goeie zangers en zangeressen, laten die de stemmen paren en het publiek tegen een niet al te gekke prijs laten ge nieten. Iedereen was enthousiast over dit plan en toen 15 Nov. in de Kapel, welwil lend afgestaan door de Ned. Herv. Gem. een zangavond met genoemd doel werd ge- juden, stond deze in het middelpunt der langstelling. Het ging er vfolijk toe. De ing van het dameskoor werd zeer gewaar werd, en ook de mannen oogstten groot acces. Zo ook de solozangers. Groot jolijt bracht de verloting een kleine - uizend stuks waren zo verkocht, dank zij de vele prijzen. De Amerikaanse verkoop an pakjes tabak gaf een verbluffende op brengst. De heer R. Stoepker, voorz., dankte de heer De Vries voor zijn onvermoeide toe wijding als dirigent. Het batig saldo was zo groot, dat Sin terklaas eerstdaags in een goednieuw, eigen pak over de daken kan rijden en zeker met afgunstige blikken zal worden gade geslagen door zijn knecht, die nóg weer een jaartje met zijn oude kiel door de schoorstenen zal moeten kruipen. TIJDRIT VAN DE WADDEN RUITER^ Onze actieve Waddenruiters hebben Za terdag jl een geheel nieuwe wedstrijd ge organiseerd. nl. het maken van een tijdrit, die door bossen, over strand en duinen ging en eindigde bij hoeve Vredestein, waar de deelnemers (sters) en hun paarden gul ont haald werden Mevr G. Kikkert—Eelman won met 4 strafpunten de eerste prijs. mej. Ria Kikkert had 4 strafpunten, J. Bakker Jzn. 7, mej Tr van Twist 9 en P. List 9 strafpunten De organisatoren, de heren J. Schol, N. Kikkert en L. v. Egmond, hadden goed werk geleverd. Jammer, dat de vereniging nog niet het gewenste aantal leden heeft Zijn er nu werkelijk niet meer liefhebbers voor deze sport, die lichaam en geest versterkt? INGEZONDEN. EEN RECORD Veel heb ik» met mijn oude Opel op de Texelse wegen al mee gemaakt, maar de ritten naar Oosterend tarten iedere beschrij ving. Wat bewonder ik daarom de lankmoe digheid (of is het onverschilligheid?) der Oosterenders. Sedert onheuglijke tijden rijden wij naar Oosterend door Het Noor den, omdat de weg De WaalOosterend niet is te gebruiken. Tot het bruggetje over het kanaal gaat het best. het rijdt weliswaar een kilometer of drie om, maar het is een fijne weg. Maar ach, die laatste kilometer Vanaf de dijk naar beneden moet je fluks overschakelen van de 4e in de 3e vanwege de kuilen. En nog blijkt de snelheid te groot. Dan maar in de 2e. De kuilen en gaten zijn niet mis te rijden Ik dobber als een stuurloos schip over de bulten. Het' wagentje kreunt om erbarming. Dan gaan wij tenslotte in de eerste versnelling naar Oosterend, dat ik trots als een overwinnaar binnenzwaai. Ik ben dankbaar gestemd, dat er geen enkele veer of as is gebroken Bij een te houden prijsvraag, wie in het hele land een slechtere verbinding kan aanwijzen dan deze, heeft ongetwijfeld niemand kans op succes. De Oosterenderweg behaalt het record, maar nu eens geen record, waarop Texel trots kan zijn. Er? dan zegt men nog steeds: ..Vreemdeling, welkom op Texel, wij gaan met onze tijd mee en maken ook U het ver blijf alhier zo aangenaam mogelijk J Agter IJSCLUB De Cocksdorp. IJsclub „Eierlandhield Woensdagavond 17 Nov. jl. een jaarver gadering in hotel ,,De Hoop", welke door slechts twaalf leden werd bezocht. Na opening door de voorz., de heer Jb. Reuvers, werd door de penningmeester verslag uit gebracht De kas beschikt gelukkig nog over de nodige contanten, doordat er*in de afge lopen winter bijna geen ijs geweest is. Be sloten werd tot 15 December een ieder in de gelegenheid te stellen zich aan te melden als lid tegen de normale bijdrage, daarna zal de contributie worden verdubbeld Bestuursverkiezing. Volgens rooster tra den af de heren L. Kok, J Hooijberg Sr. en W. Stolk. De heren Stolk en Kok werden herkozen en in de plaats van de heer Hooij berg. die niet herkiesbaar was, werd de heer P. Kleve benoemd. Tijdens de rondvraag kwam ter sprake het plaatsen van een of meer ijstentjes. Er werd besloten deze aangelegenheid over te laten aan het particuliere initiatief, onder toezicht en met eventuele steun van de IJs club. Met een woord van dank tot de aanwezi gen voor de prettige toon. waarop de be sprekingen werden gevoerd, sloot de Voor zitter omstreeks 10 uur de vergadering BENOEMINGEN N.H. GEMEENTE. Als leden van liet kiescollege van de N.H. Gemeente alhier werden benoemd de heren D. C. Visser, H. de Ridder en T. v. Heerik, resp. in de vacatures: C. Visser Sr., C. v. Groningen en A. van Dienst. De heren J. Huisman Rzn., Jac. Grisnigt en Jac. Koorn Dzn. werden herkozen. MIJNHEER PIMPELMANS GAAT PAARDRIJDEN. Plaatjes en versjes door G. TH. ROTMAN. 59. Bom! „Bleke Bet" *kwam precies in het bloemperk (terecht, waarna ze iet d'r voorpoten vooruit nog 'n eind erder schoof, tot vlak voor de erker, >dat het stof, de aardkluiten en de uit drukte 'bloemen naar alle kanlfcen sto- on. Nu wilde bovendien het ongeluk, at mevrouw juist haar voorkamer ge- eegd en gestoft had en de ramen van vle erker nog wijd openstonden. 60. Terwijl haar man het paard naar stal bracht, spoedde mevrouw Pimpel mans zich weer naar binnen om haar werk af te maken. Maar o, ijselijk, wat 'n sdhrik, toen ze door de voorkamer binnen kwam! De pasgeveegde vloer lag vol gruis, aarde, grint en plantjes, die door de ramen naar binnen gevlogen waren, terwijl dikke stofwolken rond- dwar relden. „BRAND". Doet de Rode Haan een aanslag op uw have? Spreek met de Texelse brandweer en het komt in orde! Wie nog aan de vaardigheid van onze corp sen mocht twijfelen, moet vanmiddag maar eens een kijkje gaan nemen in De Cocksdorp Ter gelegenheid van de opening van de kazerne, waarover wij reeds schreven, wordt een wedstrijd gehouden, waaraan 40 man (alle Texel se corpsen) deelnemen, met het. doei zo snel mogelijk een brand de kop in te drukken. Er is volop wrater, want de 2uigslang krijgt voeding van de Rog- sloot, die alle Rode Hanen van het ei land wel de baas kan. Ter vergroting van de attractie heeft de jury, bestaande uit de heren W. H. Lap, A. Th. de Wilt, Jn. v.d. Pijl, H. C. Remmers, P' Beemsterboer en J. Tie- sen een wisselbeker beschikbaar ge steld. In de loop van het volgende jaar hoopt men ook in Den Hoorn en Oos terend een naar de eisen des tijds ingerichte kazerne te kunnen bouwen. DRUKTE IN DE WESTERMIENT Zomerdag is het daar altijd een vro lijk ventier van Texelaars en badgas ten, vooral als het op het strand wat winderig is. Maar winterdag is 't daar zo rustig dat je kilometers ver de soep van de woudduif of het geluid van een fasant kan horen. Maar de afgelopen w:eek is het daar evenwel al leven en beweging gewor den: De TEM kwam er met zijn man netjes om een kabel te leggen, van de boerderij van de fam. Smit tot de laat ste woning van de Mient, de fam. Ter Steege, toe. Thans wordt er druk ge werkt. aan de voltooiing van de straat weg (waarvoor het materiaal door Bu reau Oorlogsbuit beschikbaar werd ge steld aan Staatsbosbeheer) langs de Rozendijk, die in het voorjaar reeds op 300 m. na bestraat werd en volgende week komen de heren jagers van de overkant om er raak te knallen. Zo staat, de Westermient er thans bij en die (argeloze) jutter, die wij van de week daar met een flinke vracht brand hout ontmoetten, was waarlijk niet meer een eenzame figuur, zoals vroeger jaren. ERNSTIG MOTORONGELUK De heer J. Eelman, Gasthuisstraat, staat bekend als 'n kalm motorrijder en het ongeluk, dat hem Dinsdagavond omstreeks kwart over zes aan de Duin weg-hoek Laanweg trof, was dan ook niet aan onvoorzichtig rijden te wijten. Hij sloeg met zijn motorfiets over de kop doordat hij in een sleuf reed, waarin het uiteinde van een kabel stak, welke die dag door werklieden voor de electrifica- tie van de Mient en de Duinweg was ge legd. Men had verzuimd een lantaarn te plaatsen bij 't gat, dat vlak bij het ge noemde kruispunt lag. De heer Eelman reed over het rijwiel pad (er staat geen bord, waarop wordt vermeld, dat zulks verboden is en wie die de kuilen en gaten van de Duinweg onder de -wielen heeft gehad zal de „hoofd"weg kiezen? Dat is in het duis ter riskant.) Toen de heer Eelman voor de hoek weer op de hoofdweg wilde gaan, reed hij precies in het gat. De motor sloeg over de kop en E. kwam met het hoofd in de wegberm terecht. Hij bleef bewusteloos liggen. Cor Goënga hoorde plotseling een motor vreemd doordraaien. Hij liep naar buiten en vond de heer E. De heer Goënga Sr. heeft terstond telefonisch medische hulp ingeroepen, doch aanvankelijk kon hij geen enkele arts bereiken. Inmiddels had men de heer E. in de woning van de familie Goënga gebracht. Na een uur was er een dokter aanwezig (de waar nemer van Dr. Elias.) Deze constateer de een hersenschudding. Bovendien had E., die hevig bloedde, zware verwondin gen opgelopen aan neus en mond Per ziekenauto werd hij naar zijn woning vervoerd. Naar wij vernemen maakt 'hij 't thans redelijk wel De aanwezigheid van obstakels bij de aanleg van het eledörisnhe net in de Dennen had nog meerdere ongevallen ten gevolge: Douwe de Vries, van Ou deschild, buitelde met zijn fiets bij Hoogkoog over de kop, brak zijn bril en bezeerde zich; Wim Bakker maakte aan de Duinweg een lelijke val. KERKKLOK WORDT INGELUID Maandagmorgen in alle stilteja zonder enige ophef, werd door kerkvoogd Witvliet en zijn assistenten een nieuwe klok met een warme klank in de toren van de N.H. Kerk omhooggehesen Ze werd gegoten door de firma Zimmer te Amsterdam en schipper Muller heeft haar met zijn schip ..De On derneming naar ons eiland gebracht. Met de klepel mee weegt de klok 291 kg. de vorige 268 kg. Een opschrift vermeldt het lot van de eerste klok. De N.H Gemeente te Oudeschild is een erfgename van Hollands Gouden Eeuw, maar geen gelukkige. Eenmaal hadden de Walvis vaarders en de Indië-vloten loodsen en vic tualiën nodig en ontstond aan Texels reê het dorp ,,het SkilDe zeelui, die op gun stig weer wachtten, wilden aan wal naar de kerk en die kerk werd gebouwd ,,ten dienste van het seevarend volck", met geld van Hol lands zeesteden. Hollands glorie wies en Oudeschilds kerk werd te klein. In 1740 werd hij ,,ten Noorden uitgebreijt" en in 1782 goot Pieter Seest van Amsterdam .er een klok voor De Zeilvaart ging onder en het Noord zeekanaal werd gegraven, Oudeschild werd een stil en vaak arm vissersdorp, maar met een grote kerk, die niet onderhouden kon worden. In het begin van deze eeuw verbrandde de toren, maar de klok bleef gespaard. De laatste wereldbrand smolt echter ook de klok weg. De gemeente in Oudeschild wil haar kerk restaureren en is aan het werk gegaan Het verlies van de klok is een extra last. Toch is zij er weer, voorlopig betaald uit het nog magere fonds ..Herstel en uitbouw", dat drie jaar geleden werd gesticht om gemeente en kerk te bouwen Alle Texelaars kunnen meehelpen om ons fonds te versterken Er zijn nl. in alle dorpen loten te koop. De klok zal vanmiddag om 4 uur zelf de actie inluiden. ALLERAARDIGST PLANTSOEN. De heer P. Zijm is thans druk bezig met het aanleggen van een plantsoen op de plaats waar vroeger het Postkantoor en het Weeshuis stonden. Dit plantsoen is eigenlijk één geheel met het Park. Met zijn aardige graszodenmotief, zijn rozenstruiken die nog niet geplant zijn en zijn heesters rondom, geeft T straks 'n warm en fleurig aspect. Een ieder zou wel willen, dat-ie zo'n (lust)- tuintje achter zijn huis had liggen! NOG EEN DECORATEUR Ere wie ere toekomt, zegt het spreek woord. Daarom komt de heer Toolens ons vertellen, dat de lof hem toegezwaaid naar aanleiding van de decoratie van het toneel van „De Oranjeboom" moet worden geaeeld met de heer P. van Heemvaarden, die eveneens een belang rijk aandeel heeft gehad in dit schitte rende stuk werk. Van Heerwaarden, hierbij dus onze „late" hulde INGEKOMEN PERSONEN, over de periode van 12 Nov. t.m. 18 Nov. Anna M. J. Donk, v. Bloemendaal, Bos en Duinlaan 2a, n. Oudeschild 134. Aal tje Griek, v. Arnhem, Tooropstraat 41 n. Weststraat 28 Vertrokken: Egbert de Vries, v. B 98 n. Beilen, M 1. Pieter van Vondel cn gez., v. Kogerstr. 17a n. Andij'k, Krimpen 374. Sine Abma, v. Parkstraat 3 n. Amsterdam, Bovlestr. 14 II. Arend J. Wassink, v. De Koog 34 n. Den Haag, Sehenkkade 317. In België heerst mond- en klauwzeer vrij hevige mate en zo geleidelijk komt h< ook over Nederland. In Zuidholland e Utrecht zijn reeds verscheidene gevallen g< constateerd en nu in de laatste 14 dage werden er in 8 verschillende plaatsen geva len van mond- en klauwzeer vastgesteld onze provincie N. Holland. m Het betreft voornamelijk niet-geënte die ren. Maar ook runderen waarbij de laatst enting langer dan zeven maanden gelede werd verricht, worden aangetast. Het duurt veertien dagen voor een rune dat ingespoten is met mond- en klauwzee: entstof, de grootst mogelijke onvatbaarhei bezit Daar dienen de veehouders dus degelijk rekening mee te houden Het mond- en klauwzeer is een grillig ziekte en dikwijls is het totaal onverklaai baar hoe en waarom het in een bepaald koppel uitbreekt, en soms zelfs midden in d winter, dus in de staltijd. De Dir Prov. Gez D. v Diere in N. Holland, D. Rempt. Dinsdag kwam de feestcommissie vi De Waal bijeen ter bespreking van viering van lipt Ouwe Sunderklaa feest. Zijn wij goed ingelicht, dan dit feest hier sinds 30 jaar niet met gehouden. Maar mede omdat wij r weer over een dansgelegenheid bi schikken, uil men de Ouwe Sunde klaas weer in ons midden halen. Vo< de mooiste groep, origineelste persoo of mooiste persoon worden prijzen b schikbaar gesteld, o.a een fruitmant een taart, een speculaas. Een jury z, een en ander beoordelen. Een ieder, d gecostumeerd wenst mee te doen, ka zich opgeven bij de bekende adressei De avond zal besloten worden met ee gezellig bal. e Met genoegen hebben ovij kennis g< nomen van bovenstaand bericht van 01 ze correspondent. Inderdaad, het heel wat jaartjes geleden, dat het doij3 De Waal op de 12e December in h teken van de maskerade stond. Mat wat goed is komt terug en wie van ouderen met de mooiste herinnering! terugdenken aan die goeie ouwe tiji kunnen, naar wij hopen, straks wei1 getuige zijn van een spontaan feet Wij willen de initiatiefnemers en neer sters gaarne een pluim op de fee: muts steken voor de durf om na zove jaren toch weer een taaie pogir te doen om de Ouwe, stramme Sunde klaas weer in de eeuwige jeugd doen geloven! KATHOLIEKE KERK LIJST Missen in Den Burg en Den Hooi om 7,30 en 10 uur in Oosterend en uur Biechtgelegenheid van 7-7,30 uu Communie onder alle Missen en om en 9 uur. Lof met Adventspreek om 7 Deze week: Missen om 7 en 8 uu (Dinsdag niet om 7, doch om 6,30 uu Communie vóór en onder de Misse Vrijdag en Zaterdag ook 6,30 uur. Maandag ook nog een Mis om 9 uur Woensdag: In Den Hoorn een Mis o 8 uur. 7,30uur Jozef-lof. 8 uur Jongcni congregatie. Donderdag: In Oosterend een H.Mis o S uur. Riedhtgelegenheid voor schoo 'jj kinderen om 3,30 uur, voor volwassen! van 7-8 uur. Vrijdag: le Vrijdag. 8 ui gezongen Mis. In Den Hoorn om 7,45 gezongen Mis. 7,3 uur Lof. Zaterdag: Zaterdag. Van 4-8 u. Bieohtgelegenhei op 'hele uren. 6 uur rozenkrans. Naar het Engels Hickie kwam binnen. Hij was mr Bul loch's eerste bediende, een flink uit de klui ten gewassen kerel van acht en twintig jaar. met dik donkerbruin haar en heldere bruine ogen. Hij keek naar Sue met een tedere blik, want hij had haar lief en had al op antwoord van haar hart gewacht van de tijd af, dat ze nog een bakvis was. Maar dat antwoord was nog niet gekomen. Sue had hèm niet lief en dat wist hij; maar hij wilde graag nóg negen jaar wachten, als het zijn moest. Zij was Bulloch's lieveling en zeer waarschijnlijk zijn erfgename en dat vond Hickie niet zo prettig. Als zij een arm meisje geweest was. zouden zijn moed en aandrang groter geweest zijn. „Mr. Bulloch," zei Hickie, nadat hij Sue begroet had, „mrs. Darnay is in de winkel en vraagt naar u. Moet ik zeggen, dat ge bezet zijt?" „Weineen ik kom bij haar," zei mr. Bulloch. ,,Ik kom dadelijk bij haar. Ge blijft hier eten, Sue. Ga naar boven, naar Oma, terwijl ik met mrs. Darnay spreek." Sue zei. dat ze graag bleef eten, maar ze ging niet naar boven, doch volgde de twee mannen naar de winkel. Dat deed ze uit nieuwsgierigheid. Ze wilde mrs. Darnay zien. Ze had over haar horen spreken (want heel Bedford praatte over de. Dar nay's), maar de mensen in Bedford beza ten niet de gave van iemand goed te kun nen beschrijven en Sue wilde mrs. Darnay met eigen ogen zien. De Darnay's woonden in de Tag-molen, een oude, afgedankte korenmolen aan dc oever van de rivier, een paar mijl buiten de stad Zij hadden die molen voor een lange termijn gehuurd en hem van binnen verbouwd en bewoonbaar gemaakt en in gericht. Iedereen in Bedford vond dat een dwaas bedrijf, want de Darnay's hadden best een villa kunnen kopen in de buurt van de stad en dat nog wel voor minder geld dan ze aan dat*oude kavalje van een molen besteed hadden een comfortabele, mo derne vdla met electrisch licht enzovoort. Maar mr. Darnay was een artiest, een schilder en nou ja, artiesten waren alle maal een beetje idioot en woonden door gaans liever in opgelapte krotten dan in be hoorlijke huizen. Sue bleef achter in de winkel staan en nam de vrouw van de schilder goed op. Ze had nog nooit de vrouw van een artiest gezien en altijd gemeend, dat dat iets schil derachtigs zou zijn, met een mooi gewaad en golvende lokken. Maar mrs. Darnay leek in geen enkel opzicht op haar kinder lijke voorstellingen, hoewel ze ook zeker niet een „gewoon mens" was, wat haar uiterlijk betrof. Ze was lang en slank, met helblond haar, helemaal geen lokken, maar wel golven net golfjes van massief goud. Haar gezicht was prachtig opgemaakt met poeder en rouge; ze had donkere schaduwen om haar ogen en karmijnrode lippen. Ze droeg geen hoed, haar mantel van luipaard- bont hing tót even over haar knieën De slanke benen, die onder dl? mantel uitkwa men, staken in kousen, zó dun, dat zij bijna onzichtbaar waren. Sue keek verstomd en geboeid naar deze voor Bedford nog wonderlijke verschijning Mrs. Darnay wendde zich, na een paar woorden over haar bestelling tegen Hickie. naar mr. Bulloch en glimlachte. i ,.Erg vriendelijk van u. om even te ko men," zei ze met een hoge. heldere stem. „Waarmee kan ik u van dienst zijn mrs. Darnay7' zei Bulloch. „Er zijn toch geen klachten?" „Weineen integendeel!" zei mrs. Dar nay. „Ik wilde alleen maar vragen of u mij niet helpen of raden kunt. Ik ken hier vrij wel niemand, ziet u, en ik moet een keuken meisje hebben Zoudt u mij misschien kun nen zeggen, hoe en waar ik dat in Bedford vinden kan?" „Een keukenmeisje?" vroeg mr Bulloch verbaasd. „Ja ik heb mijn eigen keukenmeisje meegebracht, maar die is plotseling vertrok ken. Moest naar huis terug wegens familie aangelegenheden. Dat is vreselijk lastig voor me, begrijpt u? Ik zit nu alleen met mijn Franse kamenier en die kan natuurlijk niet al het werk alleen doen. Ze is ook geen goede kokkin en mijn man is erg op zijn tafel gesteld „Nu 't is niet bepaald in mijn lijn," zei mr. Bulloch glimlachend. „Ik heb mijn zaak in loop van tijd wel uitgebreid, maar in keukenmeisjes handel ik nog niet ..O, neen, natuurlijk niet dat begrijp ik," riep mrs. Darnay lachend „Maar ik hoopte, dat u mij misschien raad kon geven hoe ik hierin moest handelen. Ik ben er bijna wanhopig van." „Zou ik het niet kunnen doen7" zei Sue met haar kalme stem. Noch mr. Bulloch noch mrs. Darnay had gemerkt, dat Sue in de winkel was gebleven, want Sue was iemand, die zich zeldzaam goed op de achtergrond kon houden, als ze dat wilde; maar nu keerden ze zich naar haar om en keken haar aan mrs. Darnay onderzoekend, mr. Bulloch met grote ver bazing. ,.Ik kan goed koken," vervolgde Sue, ,.en rk kan kamer doen en ook de was En ik houd van vroeg opstaan." Mrs. Darnay scheen tevreden over wat zij zag en hoorde. Zij was zó fel om een keukenmeisje te vinden, dat ze vrijwel alles zou hebben aangenomen, wat zich aanbood, en de lust bekroop haar, Sue beet te pak ken en op staande voet in dienst en mee naar huis te nemen. Maar ze moest zich niet te gretig tonen en beheerste zich dus en vroeg: „Heb je goede getuigen?' Sue wilde antwoorden, dat ze helemaal geen getuigschriften had, maar mr. Bulloch voorkwam haar. „Dit is mijn kleindochter, mrs. Darnay." zei hij plechtig, „mijn- kleindochter, miss Pringle." „O dan zijn getuigschriften natuurlijk niet nodig," zei mrs. Darnay met een zoet glimlachje. „Maar het is het is onzin!" riep mr. Bulloch. .,Ik bedoel: Sue behoeft helemaal niet ik wil niet, dat ze Mrs. Darnay riep al haar tact en charme op (want zij moest een keukenmeisje heb ben en vond dit mooie, koele meisje zeer begeerlijk voor dat doel). „Als miss Pringle mij maar tijdelijk wil komen helpen," zei ze, „alleen maar tot ik een vaste hulp vind Miss Pringle wilde graag. Zij wilde all< r wat mrs. Darnay wilde, zonder op de b zwaren van haar grootvader acht te slaa Zij zei. dat ze de volgende dag al zou k< n men en voorlopig een week blijven om zien hoe het ging. „Ja dan zullen v verder zien," zei mrs. Darnay met een b< minnelijk lachje. „We zullen zien hoe v met elkaar opschieten en je blijft tot iemand anders vind, niet?" Sue zou blijven HOOFDSTUK III Mr Bulloch had niet tussenbeide kunnefz komen en Sue niet kunnen beletten een a spraak te maken met mrs. Darnay, mar toen mrs. öarnay weg was, nam hij Si mee naar zijn vrouw. „Susan1" riep hij, de kamer binnenkomer e. met grote stappen, „Susan, kijk naar dc; e: deern! Ze is niet wijs!" „Watte?". zei mrs Bulloch. „Sue? Is 2 0 niet wijs? Dat is jammer. Thomas Wi >p is er gebeurd?" „Ze is bij de Darnay's in betrekking g< gaan als keukenmeid. Heurde wat ik zcj Susan, ze geet morgen naar de molen o voor die mensen te koken „Ja ik heur." zei de oude Susan kal ir en de jonge Sue zag haar hand even aarz< len vóór ze een lepel op tafel legde „Ge heurt!" riep mr. Bulloch. „Zeg 'r da dat 't onzin is. Ze moet hier komen afa ze van huis weg wil." (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4