DISTRIBUTIENIEUWS. Wegens inkrimping van het ambtena rencorps vindt er in de buitendorpen geen uitreiking meer plaats. Maandags en Dipsaags is het kantoor geopend voor de afd. handel. (Dus d!e data ge sloten voor normale gevallen). Woens dag geopend speciaal voor rantsoenbon nen. Donderdags uitreiking. Vrijdags voor handel en speciale gevallen. Donderdag a.s. na-uitreiking van le vensmiddelenkaarten. Men gelieve niet meer op de stempeling van de bonkaar ten te letten, daar deze niet meer van kracht is. Nadere publicatie over de uit reiking volgt nog. VISSERIJ. Het is nu rustig in de Visafslag, want de kotters zijn alle naar Zeeland ver trokken om daar haring te vissen. De vangsten moeten behoorlijk zijn: door 't gewicht aan vis is al een net gescheurd Een andere kotter verspeelde een geheel net en kreeg een net in de schroei. Bij goede vangst blijft de vloot enige maan den weg. +EXELSE MARKT. Den Burg, 20 Dec. 1948. Aangevoerd: 4 koeien f 475-f650. 39 biggen f 45 f SO. 1 paard f 375-400. Voor du levering 9 n. kalveren. UITVERKOCHT. Alle kaarten voor de 3e opvoering van de ïxvue „Wij vieren feest" (Oud- leerl. L. Landbouwschool) te houden op 8 Jan. zijn uitverkocht! OLIEGOED. De Stichting van de Landbouw sohrijfct ons: Nu er oliegoed in de handel is, kan er wegens de lange tijd, die verstreken is tussen aanvraag en zending geen re kening worden gehouden met de lijst van gegadigden. De uitreiking geschiedt dus zolang de voorraad strekt. IR. L. DE VRIES SPREEKT! Dinsdagavond 18 Jan. '49 zal op uit nodiging van de Ver. Bedrijfsvoor lichting en de Ver. v. oud-leerl. L.L.S., dhr de Vries, Rijksveeteelteonsulent, spreken over het onderwerp: „Geregis- tieerde schapenfokkerij". In aansluiting hierop zal tevens vertoond worden de nieuwe film „Het Texelse Schaap". Vooral voor de Texelse schapenhou ders is dit een zeer belangrijke avond. In verband met de omzetting van het schapenbedrijf zullen er diverse moge lijkheden belicht worden, welke zeer de aandacht vragen van de tegenwoordige sühapenhoüder. Zij, die Ir. de Vrise als spreker hebben meegemaakt, weten, dat zij op een geslaagde'avond kunnen reke nen. Daarom, veehouders van Texel,- houdt u deze avond .vrij! SPORT OP TEXEL. Tex. Boys. Plet le speelde gelijk tegen Callants- oog. -De Boys kwamen gehavend aange treden. Voor de rust, de wind in de rug, waren de Boys het meest in de aanval. Na een kwartier verslapte het spel. Na de rust waren de Boys het doel van de tegenpartij telkens weer aan het besto ken. Ecu hoog schot van onze midvoor wordt door onze linksbinnen inge'kogeld. zet alles op alles, er ontstaat te fors spel met vrije schop als gevolg. Bij een schermutseling voor ons doel wordt on ze rechtsback tegen de arm geschoten. Penalty: 1-1. Vergeefs proberen de Boys het winnende doelpunt te scoren. Boys 2 versloeg De Gocksdorp tegen aller vei wachting met 3-1. Tijdens de voorlaatste wedstrijd bleef in kleedlokaal De C. een shawl van de Boys hangen. De secr. heeft 'm De Kerst biedt geen voetbalprogram ma. Voor Ned.-België zijn .óór 3 Jah. bij de secr. kaarten aan te vragen. S.V. Texel. Uitdagen 4e klas: LSV V-Berd os 2-1; W.Waard—N.Nie- dorp 1-1; VroneRanders 2-2; Texel RK AFC 0-2; SchoorlWatervogels 0-0. Nu er een goede kans was om de kop te nemen ging Texel verliezen. De te genpartij was sterker, snel en doortas tend. T. was eerst veelal in de aanval Achterhoede en halflinie bleven de goed spelende A-aanval de baas. Jan Boswijk en D. Huizinga gaven spel, dat beter lot had verdiend. A. kwam weinig voorbij onze verdediging. Rust 00. Texel pak te flink aan en gaf A.-doelman benauw de ogenblikken, maar toen Lolle over 'n bal hoen dook, liet T. de moed zakken. In de laatste minuten werd T. feller, maar het was te laat. Texel A verloor met 0—1. Achterhoe de en keeper speelden goed. De Senio ren trainen om acht uur. Harry du Porto zendt uit lndië een kerstgroet. S.V.O. De Cocksdoro Zondag verloren wij hier van de Boys 2 met 3 -1. S. miste enkele voorhoede- spelers. S. nam de leiding, de Boys maakten gelijk. Do midvoor van de Boys ontving de bal in zuiver buitenspelposi tie en passeerde zo de keeper! Met Kerst, en Nieuwjaar allon vrij. Ook geen trainen. Zwaluwennleuws. 2 Jan.: ZDHDe Koog en Tex. Boys 3- ZDPI 2. Begin Febr. uitvoering. Volgende wr»ek £aan de ndsp. weer trainen en ge an we vriendschappelijke wedstrijden spelen. Men geve zich voor Holland-België op aan de secr. Onze gedachten gaan uit naar de jon gens in Indonesië: Kees de Bruyn, Aris Troost, Kees de Jager en Jaap Boon Cz. Wjj wensen hun sterkte en c^n behou den thuiskomst. O.V.V.-nleuws. Het le besloot het oude jaar zeer goed door in de laatste wedstrijd van 1948 De Koog met 7-0 te verslaan. Tn het begin zag bet er niet naar uit, dat de zege zo groot zou worden. De strijd was mooi open en bet. spel ging GEMEENTERAAD VAN TEXEL. (Vervolg van pagina 1). Wij hebben enerzijds geen bezwaren, zo vervolgt de voorz.. dat men mensen uit de vakbeweging in de Sociale Dienst benoemt, maar om hier in het bijzonder af te stem men op de vakbeweging is ook niet juist. De door ons aanbevolen personen krijgen in tal van gevallen met de Sociale Dienst te maken. Dit moet ruim worden bezien. On getwijfeld hebben wij mensen voorgedragen, die sociaal gevoel hebben. Indertijd werd ge sproken over een commissie van advies uit de vakbeweging maar wij vonden het niet nodig om de Sociale Dienst specifiek aan de vakbeweging te verbinden. Dhr. Bruin: Laten wij er nog zes mensen uit de vakbe weging bij nemen. Voorz.: Dan krijg je een topzware organisatie. Er wordt een bu reau aan verbonden, dat zal het voornaam ste werk doen. Als wij het bestuur zo zeer uitbreiden, komt er in de practijk weinig van hun werkzaamheden terecht. Dhr. Bruin: In Enschede heeft men de zaak juist zo breed voerig mogelijk opgezet. Dhr. de Waard: Je kunt Enschede niet vergelijken met Texel, het wordt te uitvoerig. Dhr. Backer: Er zullen anders maar weinig mensen zijn, die de noden van de arbeiders zo goed kennen als die er midden tussen in staan. Voorz.: Er gelden bepaalde normen, men houdt daarnaast rekening met met wat een gezin nodig heeft. Er moeten behoorlijke sociale rapporten ten grondslag liggen. Wat het rekenkundige gedeelte betreft komt het zwaartepunt te liggen bij het Bureau. De leden toetsen zijn voorlichting bij de bere kening van de behoeften. Dhr. Bruin: Ik heb het steeds als een tekort gevoeld, dat de arbeiders zelf in dergelijke colleges niet vertegenwoordigd waren. Dhr. Bruin herin nert zich wantoestanden in het verleden, toen de arbeiders telkens buitengesloten werden, nooit hun stemmen voldoende konden ver heffen; in die verschrikkelijke crisistijd werd de arbeidersklasse geen gelegenheid gegeven zich behoorlijk te laten vertegenwoordigen. Hef ging eens om 70.van het crisisco mité los te krijgen, ik moest de tafel bijna stuk slaan om dat kleine bedrag uit hun han den te krijgen. Dhr. Waard: Ik ben het volkomen met U eens. dat de arbeiders hun rechten mogen verdedigen, maar dat sluit niet in. dat. wie geen arbeider is, het niet zou kunnen. Het gaat er hier om, of men sociaal gevoel heeft en oog heeft ook voor de noden van de armen De voorzitter gelooft zeker dat B en W. volkomen voor hun taak be rekende personen hebben aanbevolen, hier zijn wel degelijk mensen voorgesteld, die de noden voelen. De heer Westdorp wil drie personen zien opgenomen en wel uit de Chr., de R K. en de Alg. vakbond. In de land bouworganisatie wordt de vakbeweging ook steeds ingeschakeld en met succes. De Raad blijkt overigens wel bezwaar te zien in uitbreiding van het voorgestelde aantal (negen) bestuursleden. Dhr. M. Bakker meent, dat men enige personen zou kunnen verwisselen. Dhr. Van der Vis: Voor mij mogen ze wel een candidaat stel len uit de vakbeweging. Dc voorz. stelt voor de zitting te schor sen. opdat de kwestie van benoeming van bestuursleden nog eens met gesloten deuren kan worden besproken Na een kwartiertje worden de openbare besprekingen hervat en tot stemming over gegaan. De door B. en W. aanbevolen per sonen worden benoemd Het zijn: voor: wijk B, met inbegrip van wijk W: Mevr. N. BakkerZuidewind, Mevr. S. van ReijendamVos, Mevr A. M. M. VerbVneRan. wijk C. met inbegrip van wijk E: A. Boon Jz.. wijk H: W. H. Bakker, wijk K: S. van der Vis. wijk O: P. Dros Gz., wijk S: C. A. Kaczor. De drie vrouwelijke leden worden meer speciaal belast met de interne aangelegen heden van het tehuis „Irene". De leden hebben zitting voor drie jaren, treden af volgens rooster en zijn herkiesbaar. De Burgemeester of een Wethouder, door het College van B. en W. aan te wijzen, is ambtshalve voorzitter. De overige acht leden worden door de Raad benoemd, geschorst of ontslagen. 19. Bouw van een semi-permanente o.l school te Den Burg. B. en W. schreven in verband met dc bouwplannen aan de Raad: De o.l. schóól te Den Bui^ werd tenge volge van de opstand van Russische krijgs gevangenen tegen de Duitse bezetting ver woest Een gedeelte der school, die in totaal door 174 leerlingen wordt bezocht, is thans on dergebracht in het voormalig museumgc- bouw. Voor het andere gedeelte is een lo kaal gehuurd van het Sint Janshuis in de Molenstraat De huisvesting in het voormalig museum gebouw is zeer gebrekkig, terwijl de split sing der school uit een oogpunt van controle door het hoofd ongewenst is. Het is daarom dringend nodig, dat spoedig tot de bouw van een nieuwe school wordt overgegaan. Ten behoeve van de stichting werden reeds in 1946 de eerste voorbereidingen ge troffen. Alle pogingen om in 1947 of 1948 tot bouw te komen, stuitten echter af op het feit, dat deze school niet op de door de Mi nister van O., K. en W. samengestelde prio- riteitslijst voorkwam. snel op en 'neer. Arie opende de score met een mooie kopbal en Meester bracht met een meesterlijk schot de stand op 0-2 .Met deze stand ging de rust in. Na het heerlijke bakje thee werd De Koog geheel overspeeld en- de doelpunten werden regelmatig gescoord. Wim maakte er met een hoge bal 0-3 van. Uit een corner van Arie kopte Rinus prach tig in: 0-4. Wim bracht de stand even later op 0-6 en Rinus werkte zioh nog eenmaal langs de verdediging om de eindstand op 0-7 te brengen. Het bestuur heeft het voornemen om te komen tot. de oprichting van een da mes handbal-club. Die dames, die hier voor belangstelling hebben, kunnen zich wenden tot het bestuur of tot de dames Janna Bromver en Duw Koning 6 November j.l. heeft de Minister mede gedeeld, dat in 1949 tot de bouw van een vijf-klassige lagere school kan worden over gegaan. De bouwkosten, zonder de kosten van de meubilering enz mogen, aldus de Minister, per lokaal ten hoogste f 12.000. bedragen. De kosten van een permanent gebouw bedragen echter 30000.per lokaal, zo dat de plannen voor een dergelijk gebouw niet voor verwezenlijking in aanmerking ko men. Rest ons een semi-permanent gebouw. Hierop is het ook door de Minister genoem de bedrag van 12.000.per lokaal geba seerd. De stichting van een semi-permanent ge bouw zal 60000.vergen. Hierbij komen dan nog de kosten van inrichting der school, welke op 20000.worden geraamd. Hoewel deze school in 25 jaren moet af geschreven. is het waarschijnlijk, dat een dergelijk gebouw aanmerkelijk langer dan 25 jaren meegaat Deze oplossing is te prefereren boven de stichting van een permanent gebouw, en om dat op de stichtingskosten van een dergelijk gebouw de Ministriële goedkeuring niet zal worden verkregen en omdat de eerste tien jaren met de bouw van een permanente school geen aanvang zal kunen worden ge maakt. De bouw moet voor het grootste deel in 1949 plaats vinden. De school zal verrijzen aan een nieuw aan te leggen weg tussen de Warmoesstraat en de Emmalaan Voorz.: Wij hebben in Heiloo een derge lijk gebouw bezichtigd en dat viel zeer in de smaak. Wij moeten bouwen, daar wij niet de consequentie kunnen aanvaarden, dat de jeugd nog vijf jaar of langer in het oude hok zit. 2e. Vaststelling van de kosten van het bij zonder lager onderwijs over de jaren 1942 tot en met 1947. Voor de bijzondere school te Oosterend moest worden teruggestort. 666.94, voor de R.K. school te Den Burg: 1.889.51 en door de school voor C V O te Den Burg 1.299 10 Raad gaat accoord. 21. Raad gaat acoord met de vervulling van een formaliteit, betreffende het uitbreidings plan voor Texel 22. B. en W worden gemachtigd tot het instellen van een spaarfonds voor arbeids contractanten in dienst der gemeente per 1 Jan. 1949, alsmede van een tijdelijke loon- toelage van 0 25 per kind per week, resp 110 per maand (vanaf het 2e kind) in gaande 1 Nov 1948. Een en ander heeft betrekking op de algemene maatregelen die kort geleden zijn afgekomen Voor het spaar fonds wordt 7,5 pet. ingehouden, terwijl de gemeente er 8,6 pet. bij stort. Het is zo, dat wie als arbeidscontractant later in vaste dienst bij een overheidsinstelling kwam, hij zich kon inkopen. Daarbij was dan een hoog bedrag gemoeid, hetgeen bezwaren oplever de. Verlaat men de werkgever als contrac tant dan krijgt men het gestorte bedrag weer uitbetaald. Voor Texel vallen 1012 men sen onder de nieuwe regeling. Dhr Zijm: Er zijn arbeiders werkzaam bij de gemeente die hoognodig in vaste dienst moeten wor den genomen. Voorz.: B en W. moeten voorzichtig zijn. Na de oorlog was hier zeer veel werk, maar wij weten niet, hoe dit in de toekomst zal zijn. Hoe zal het dan met de financiën van de overheid staan? Misschien is er inderdaad wel plaats voor uitbreiding van een vast corps, maar thans is alles-nog te beweeglijk, de toestand is niet stabiel1 ge noeg. Dit geldt ook voor verschillende amb tenaren Dhr. Zijm: Het is niet mijn be doeling óm ze allemaal aan te stellen in vaste dienst, maar er zijn er bij, die er al 36 jaar zijn. Voorz.: Die spaargeldregeling komt hen steeds van pas. 23. Aanstelling in vaste dienst van de heer J. van Hoorn als technisch ambtenaar 2e klas bij gemeentewerken. (Betrokkene is thans arbeidscontractant) Voorz.: de heer Van Hoorn was op proef, hij voldoet goed. Wij zijn er van overtuigd, dat hij in vaste dienst, kan worden genomen Hij is zeer bekwaam. Dhr. Bruin: Waar om de arbeiders ook niet in vaste dienst ge nomen? Voorz.: Er zijn nog vier op zichters bij gemeentewerken, die nog geen vaste aanstelling hebben. Zo ook onder de ambtenaren. Dhr. Hin: Als ons wegennet wordt verdubbeld hebben wij hen hard no dig. De raad gaat accoord. 24. Beginselbesluit omtrent de invoering van de in de circulaire van de Minister van Sociale Zaken van 22 Juni 1948. N 4521 fd. Sociale Bijstand, neergelegde subsidierege ling in de kosten van aanstelling van gezins- verzorgsters. De gezinsverzorging, aldus de voorz., moet goed geregeld worden. Het bedrag, dat hiervoor moet worden uitgetrokken, zal niet zo groot zijn Het rijk subsidieert en de Prov. waarschijnlijk ook wel. Wij willen een net van gezinsverzorging opbouwen. De organi saties die er al mee bezig zijn, moeten wij hun gang laten gaan. Dhr. Westdorp vraagt, hoe B. en W. over de situatie van de onkerkelijken denken. Hoe denken zij de oplossing? Antw.. Deze moet voortspruiten uit prticulier initiatief Dhr. Zijm: Geldt de subsidie alleen voor gediplomeerden? Antwoord: Men verlangt op het ogenblik alleen deskundigheid, geen diploma's. Dhr. Bruin: In Zaandam is heel het publiek ingeschakeld. Ieder kan daar lid worden van de organisatie. Dhr Hin. Er wordt hier gestreefd naar een federatieve samenwerking voor heel Texel. Voorz.: Het Initiatief zal uit de burgerij moeten voorkomen. Dhr. M. Bakker: Kan het Witte Kruis niet wor den ingeschakeld? Voorz. Dat is een alg. vereniging Zij kan moeilijk de taak van een bepaald deel der bevolking op zich nemen. Dc vereniging wil wel de gehele gezinszorg tot zich trekken. De Raad gaat met het agendapunt accoord 25 Aankoop aandeel in de N V. T.E S.O. Besloten wordt van de heer W. H van Dommelen te Winterswijk, een aandeel te kopen in de N V. T.E S.O.nominaal groot 5 -r- De gemeente acht de verbinding met de vaste wal voor de Texelse gemeenschap van Zulk een groot belang, dat zij gaarne stemrecht krijgt in de'algeraene vergadering van aandeelhouders. Voorz.: Wij hadden graag een groter aandeel gekocht. Na de officiële aankondiging der verga dering waren nog vijf punten op de agenda geplaatst en wel: 26 Machtiging tot het aangaan van kas geldleningen in 1949. B. en W. worden hier toe gemachtigd- tot een maximum van 500.000 27. Vaststelling 5e suppletoire begroting voor de dienst 1948. Gewone dienst wees aan: in ontvangsten 183 232.54; uitgaven f 181 836.35 Op de buitengewone dienst: verhoging van 391.776.48 en een verlaging van f 22.800.48 (inkomstzijde), uitgaafzijdewees verhoging van 386.976Raad gaat ac coord. 28. Verkoop grond aan de Warmoesstraat te Den Burg. Het betreft hier o.m. een perceel grond, waarop het hierboven genoemde diaconie huisje stond. Dit wordt voor 532.ver kocht aan mevr. de wed. B. DrosEelman, Schildereind 33. Het is groot 133 m3. Aan mevr. de wed. P Huizinga^—Schaap, War moesstraat 63, wordt verkocht 32 ms, deel uitmakend van eerder genoemd perceel voor de som van 128.De gemeente houdt de beschikking over een gedeelte van het per ceel, lang 21 m, en breed plm 0.90 m over welk gedeelte mevr Dros het recht van over pad verkrijgt. Mevr. Dros moet op het gekochte per ceel voor 1 Jan 1950 een woning hebben laten bouwen. Bij niet voldoening van deze voorwaarde heeft de gemeente het recht ont binding der koopovereenkomst te vorderen, onder verbeurte door de de koper van een boete van 1.000. De raad gaat accoord. 29. Vaststelling bezoldiging voor het waar nemend hoofd van de Vétérinair-Hygieni- sche Dienst. De heer Swart zal 30.per jaar worden uitgekeerd De Raad gaat accoord 30. Intrekking raadsbesluit inzake toewij zing van onteigende gronden. (Besluit van 5-11-1948. no. XIII). Het betreft hier de gegadigden P. Bruin. F. Zegel en S. de Waard. De zaak was juri disch nog niet geheel voor elkaar; t.z.t. komt de raad met een nieuw besluit. Rondvraag. Dhr. Bruin: ze zijn het park en zo prach tig aan het opknappen, maar het wordt tijd dat de dorpsstraat in Oudeschild ook wordt opgeknapt. Hier en daar zijn zulke gaten, dat als een kind valt ben je het kwijt! Hila riteit' f Voorz.: De bestaande straten laten in verschillende dorpen inderdaad te wensen over Dhr. Bruin: De riolering tussen Kas- per Tuinder tot de schuur van Boom laat ook veel te wensen over. De mensen moe ten het afvoerwater toch kwijt. Met een lei ding is het nog niet voor elkaar. Voor de winter moet dit nog kunnen gebeuren. Dhr Westdorp hoopt, dat de straat in De Cocks- dorp spoedig wordt verbeterd. Het grintpad ligt veel lager dan de straat. De toestand wordt onhoudbaar. Ook de riolering vraagt verbetering. Dhr. A Backer: In Oude schild wordt geklaagd, dat de autobussen over het plein van de' school rijden. Het wordt van kwaad tot erger. De poorten zijn stuk Voorts vraagt hij of de gemeentewer ken niet voor de tekening van de te bouwen school kan zorgen. Antwoord: Dhr. Tiesscn heeft destijds zeer verdienstelijk werk ge leverd bij de bouw van de scholen te Ooster end en Oudeschild, maar thans is hij të veel bezet om ook nog dit werk uit te voeren. Dhr Van der Vis: De T.E.M. breidt uit, kan zij geen kabel leggen ten gerieve van het Mienterglop? Antwoord; Neen het Mien- terglop is niet in de uitbreiding begrepen. Dhr. M. Backer: Ik voel me echt in New York als ik lees van „Eerste en tweede Ko- gerdwarsstraat Waarom de eerste Koger- dwarsstraat niet naar de Zes genoemd? Daar zit immers een hele historie aan verbon den! Voorz.: De huidige benamingen zijn nood-namen. Er komen andere voor. Dhr. Bakker hoopte, dat de weg, die straks door getrokken zal worden van de Suikerweg naar de Westerweg (ten westen dus van de R.K. School) de ..Lijnbaan' zal worden ge noemd teneinde de herinnering aan de lijn baan levendig te houden. Dhr Zijm Komt er nog niet een lid voor de woning commissie bij? In Oosterend zijn wij nog steeds niet geslaagd. Voorz. vindt dit niet urgent, dien laat het blijkbaar graag over aan dc heren, die thans deel uit maken van de commissie. Dhr. Zijm: De uit breiding van de haven van Den Helder wordt op 21 milioen gulden begroot. Kan daar niet een haven worden aangelegd voor particu lieren, zodat men buiten de marine om kap Ligt een onderzoek hiervoor niet op de weg van de gemeente. TESO, gemeente Den Helder en andere belanghebenden? Voor zitter: Het heeft reeds de volle aandacht van Waterstaat, om een aparte aanlegplaats voor particulieren te maken. Hierna volgt sluiting. TEXELAARTJES Contant f 0.60 Ondei adres te bevr (niet eerdei dan 11 uur in boekh.) of onder nr' f0.10 meer Verlogen bruine portefeuille Gaarne terug Antoon Smit, „Sonja", De Westen Tek wegens plaatsgebrek blank eiken bankstel 8-delig en salongrammofoon met pick-up en platen. Te bevr. Oudeschild 110 - Wie heeft Narda Pool haar terra vestje gevonden. Gaarne terug Kerkplein 1, Oosterend Te koop een grote ronde tafel bij R. de Leeuw, Peperstr. 12, Oosterend Te k. zwarte en rode bes- senstruiken. P. v.d. Slikke, Westerweg B 131 Te k. prima haardkachel v. billijke prijs. Kogerstraat 7 Te k. een best werkpaard en een toolbar (Cultivator) z.ga.n., passend act ter een Ford-Ma jor. Gebr. Prins, Duinoord Te k. gevr. een l'/a-jarig merriepaard. P. Boersen, Willemshoevc, 't Noorden Verl. in Den Burgverm We- verstr. 1 pr. leren handschoe nen. Gaarne terug in Boekh. Parkstraat Van uit Indonesië wens ik Fam. Vrienden en Bekenden een prettig Kerstfeest en een geluk kig Nieuwjaar. Dpi. sold. H. v.d. Werf Propaganda-Kunstavond Nederl. Blindenbond. Men schrijft ons: Het zal de lezers ongetwijfeld genoe gen doen te vernemen, dat de Neder landse Blindenbond weer het plan heeft opgevat een propaganda-kunstavond te houden en wel op Donderdag 20 Januari in „de Oranjeboom" Medewerking verlenen de violiste Gusta van der Heijden en de pianist Joh. Slegtenhorst. Deze blinde musici bezitten het einddiploma Kon. Conser vatorium Een schitterende prestatie! In vele andere plaatsen heeft hun samenspel steeds grote bewondering op gewekt. Ook voor deze avond brengt men een uitgebreid en afwisselend pro gramma. Als spreker en declamator treedt op de heer Joh. van den Berg. één der stimu lerende krachten uit de Blindenbond. Voorts zal de film „Wakende Ogen", (over de trouwe diensten der geleide honden) worden vertoond en tenslotte zal nog medewerking worden verleend door het R. K. Kerkkoor en het Ned. Herv. Kerkkoor, alhier. Deze avond, verzorgd door en voor de blinden, biedt dus ongetwijfeld de nodige afwisseling. De entree is slechts 0.75 per persoon. Niemand verzuime bovenstaande da tum vrij te houden om te genieten van deze leerrijke en kunstvolle avond. Over de voorverkoop van program ma's zullen binnenkort nadere mede delingen volgen. Het Comité van aanbeveling, Mr. G. D. Rehorst, burgemeester. Ds. W. M. v. Reijendam. Den Burg Ds. Th. van Veen. Den Burg. J. Th. M. A. van Gussenhoven, pastoor. Ds. J. A. van Boven. Den Hoorn. Ds. T. W. Dekker. De Cocksdorp. G. J. W. van Dijk, pastoor De Cocksdorp R. van der Vis, (Ned! Herv. Gemt. Oosterend). Ds. M. N. de Wolf, Oosterend C. B. Termaat, Oudeschild. Th. A. Nijman, pastoor Oudeschild. S. de Waard, wethouder. Th. R. Hin, wethouder. H. Steenhuis, Den Burg (U.L.O.). A. v. d. Meulen, (Texelse Courant). INGEZONDEN. Dat er uit het menselijk broin zonder linge gedachten kunnen spruiten, koi ieder ervaren, die 1 Dec. j.l. zijn „Texe laar" ter hand nam. Bovenaan vonden we een artikel, da als opschrift droeg „Geschreeuw en ge bral rond een dorpsplein", en daarondei volgde dan een reFaas over de verre gaande bandeloosheid van de Oosteren- derjeugd. Avond aan avond was het eei lawaai in Oosterend, dat kinderen ej niet van konden slapen en zieken ver stoorde. Als de redactie van de Texelse Crt dergelijke artikelen plaatst, zou ze, naa onze bescheiden mening, goed doen, ziel eerst eens terdege ter plaatse te latei voorlichten en niet afgaan op gegevens die misschien de een of andere zonder ling lanceert. We hebben verschillende Kerkplein bewoners naar hun mening gevraagd maar geen van allen had ooit hinde gehad van „geschreeuw en g 'bral". We hopen dan ook met dit artikel d zaak weer enigszins recht gezet te heb ben. THONY DE HAAS GERRIT KUYPER. Met genoegen hebben wij bovenstaan bericht gelezen Ook wij willen gaarn aannemen, dat een misschien wat onbt langrijke zaak wat opgeblazen wer< Uiteraard kunnen wij niet overal pei soonlijk aanwezig zijn. Wij ontving® onze inlichtingen van een corresponds die klaarblijkelijk door een te zwart bril gekeken heeft. Wij moeten de dit cussie hiermede sluiten.REI 25 December verloven zie Siena van Strien en Jo Koning Sbr.zn Receptie le Kerstdag Oosterend, Peperstraat 1! J. Daalder en Corry M. Kalis hebben de eer, med namens hun ouders, 1 er van in kennis te ste len, dat de voltrekkin van hun huwelijk zi plaats hebben op Diri dag 4 Jan. 1949, des n.i om 2 uur te Den Burg Kerkelijke ïnzegenin om 4 uur i.d. Ned. Her Kerk te De Oocksdnf door de Weleerw. Het Ds. T W. Dekker. Texel, Dee. 1948 De Cocksdorp 83 De Cocksdorp, To ren w. C 78 Thuis: le Kerstdag n.t van 3.30-5 uur Toren! C 78. Thuis op de trom dag van 8-10 uur, D Cocksdorp 83. Toekomstig adres: De Cocksdorp 33, TeXl Ondertrouwd Kees Keijzer en Sybel Sutherland Huwelijks voltrekking 0 Jan. 1949 in de R.K. Kerk te Brisbane Au stralië. Mount Isa. c.o Clubhou se Mines Ltd. Nth. Qb Australia. Enige en algemene kennisgeving, voor Texel. ONDERTROUWD: HENNY DE VRIES en AB. BACKER. Oudeschild, 21 December 1948. VERLOOFD Gré J. M. Klevlts ell Jo M. Brinkhuis Weststr. 1, Dfn Burg Lange Lauwerstr. 26 Utrecht Thuis: 25 Der. 1948 van 34,30 uur Westr. 1 Zendt vroegtijdig Uw advertenties in

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2