a contant Als de stormwind loeit zijn de zeeridders op hun post Sport op Texel GEEN SPREEKUUR. Burgemeester Rehorst houdt Zaterdag a.s. geen spreekuur. PATRONEN EN GRANATEN N'aar aanleiding van publicatie, waarin de Burgemeester gelastte vuurwapenen etc. in te leveren, werd aangifte gedaan van het voorhanden hebben van enige patronen en granaten. PAARD SLOEG ZIJN VOERMAN Toen de heer W. Maas met zijn groen tewagen over de Schanserweg reed sloeg zijn paard plotseling zo vervaarlijk ach teruit, dat hij ernstig aan 'zijn rechter been werd gewond. Thuis gekomen werd onmiddellijk geneeskundige hulp inge roepen. Het been bleek te zijn gebroken VOOR DE BLINDEN Het batig saldo van de avond, geor ganiseerd door de Ned. Blindenbond bedroeg f273. ZO WORDT DE EXPORT VAN EIEREN BEVORDERT. INVOERING VAN EXPORTZEGELS. Nederland heeft 10 millioen kippen, verdeeld over 200,000 pluimveehouders. De hoenders produceren 1600 millioen eieren per jaar. Voor de instandhouding van de hoenderstapel is 600,000 ton voe der nodig, dat voor een groot deel moet worden geïmporteerd en in harde va luta betaald Daarom is omvang en uit breiding van de kippenstapel ten nauw ste verbonden met de exportmogelijk heden van eieren. Het aantal in 1040 uit te broeden kuikens, dat aanvanke lijk was vastgesteld op 20 millioen, is in verband met de onzekere importmoge- Ijjkheden van krachtvoeder veiligheids halve teruggebracht op 15 millioen, het geen geen noemenswaardige uitbreiding van de pluimveestapel betekent. In 1048 werden ca. 360 millioen eie ren geëxporteerd van welke hoeveelheid bijna de helft naar Engeland weid uit gevoerd. Evenals in het thans afgewik kelde handelsverdrag met dit land zal ook in het kader van het nog te sluiten nieuwe verdrag met Engeland een con tingent eieren moeten worden geleverd, in welk contract de Engelsen de in het voorjaar (wanneer de eierproductie hoog isï af te nemen hoeveelheid eieren afhankelijk zullen stellen van het in 't najaar (wanneer de productie, laag is), door Nederland te leveren kwantum. Een complicatie vormt de exportprijs van de eieren Nu de distributie is en de inleveringsplidht van eierpn wordt op geheven. zal bij een eventuele export prijs, die lager is dan de binnenlandse prijs, geen enkele eierenbandelaar ge neigd zij;, voor de export te leveren Teneinde tncli de voor export nodige hoeveelheid te verkrijgen, zullen zgn oxportzegels worden ingevoerd. Het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren zal in eerste instantie deze ze gels aan de eierhandelaren uitreikon- Vervolgens komen de zegels via d verzamelaars van eieren bij de pluim veehouders terecht. Laatstgenoemden kunnen de zegels slechts tegen inleve ring van eieren, bstemd voor de export, betrekken De pluimveehouders, die het \morgeschreven aantal van deze zegels kunnen overleggen bij hun P.B.H. ko men voor een voedertoewijzing voor hun pluimvee in aanmerking TEGEMOETKOMING AAN TELERS VAN POOTA A RDAPPELEN. Het Bedrijfschap voor Zaaizaad en Poolgoed heeft besloten tot en regeling, uitsluitend geldende voor oogst-1948, die uit 'het Egalisatiefonds-Pootaardappe- ien aan de telers van pontaardappelen, die hun pootaardappelen niet of slechts voor een klein deel als zodanig hebben kunnen afzetten, een tegemoetkoming verleent in de extra kosten, verbonden aan het telen van pootaardappelen. De tegemoetkoming waarover nadere mededelingen zullen volgen zal niet zodanig zijn, dat hierdoor de extra kos ten bij de teelt van pootaardappelen vol ledig worden vergoed. Voor de tege moetkoming gelden de volgende richt lijnen: 1. De tegemoetkoming zal alleen wor den toegekend over de hoeveelheid, die een teler per ras en klasse apart min der dan 8000 kg. per ha. heeft, laten plomberen van de rassen: Ackersegen, Alpha. Bintje, Eersteling, Eigenheimer, Erdgold. Frühmölle, Furore, Ideaal, In dustrie, Kathadin. Record, Rode Eerste ling, Saskia, Voran cn Wilpo. 2. Het bedrag van de tegemoetkoming zal later worden vastgesteld en voor al le bovengenoemde rassen, zowel van zand- als van kleigrond, gelijk zijn en uitsluitend variëren naar gelang de klasse, waarin de poters zijn goedge keurd Onderscheid per keuringsgebied wordt niet gemaakt. 3. Dp telers, die voor een tegemoetko ming in aanmerking wensen te komen, dienen hiertoe in de loop van de maand Maart 1040 een aanvraag in te dienen bij de Gewestelijke Keuringsdiensten van de N.A.K., terwijl de hoeveelheid pootaardappelen, waarover de tege- gemoetkoming wordt verlangd, nog per 1 April 1949 ir. plombeerbare resp plombeerbaar te maken toestand, op het hedriff enn de teler aanwezig moet ztfn Voorbeeld: Geteeld 2 ha. Bintje A, U/s ha., Al pha B en 1 ha. Bevelander A. Geplom beerd: 4000 kg. Bintje A. 20,000 kg Al pha B en 6000 kg Bevelander A. Deze teler ontvangt tegemoetkoming over: 2x8000 kg min 4000 kg is 12.000 kg Bintje A. welke hoeveelheid nog op 1 April 1940 op het bedrijf aanwezig mopt zijn. Van Alpha B is meer dan 8000 kg per ha. geplombeerd, zodat geen vergoeding wordt, gegeven, terwijl het ras Bevelander niet tot de rassen be hoort, die voor een vergoeding in aan merking kunnen komen Redding met wippertoestel, midden 19e eeuw. 'Storm op de kust: de wind schiet uit en komt benoorden het westen, de bran ding neemt dus in heftigheid toe. Zij breekt met donderend geweld op gron den en banken. Trillende schuimkus- sens stuwen met vaart tegen de duin voet op. Met ongeremde kracht is de zee in de aanval. Wee de schepen, die thans op de kust raken Kapiteins en stuurlieden turen met zoutomrande ogen naar lichtflitsen van vuurtorens of lichtboeien en houden met zorg het bestek bij van hun stam pende, slingerende schip Zij weten, dat de greep der zandbanken dodelijk kan zijn en. beleven spannende momenten als kletterende buien iedere' o.Iiëntattie onmogelijk maken. Een defect aan ma chine of siuurgerei, een ingeslagen luik of lek in de scheepshuid kan thans ern stige gevolgen hebben. Sleepboten liggen, met stoom op, als trillende jachthonden te wachten in de havens en marconisten luisteren met in gehouden adem naar morsetekens die door de aether suizen. Kustwachters op hun hoge, eenzame posten zoeken onophoudelijk de horizon af. De oren van 1.1 muiden-radio staan wijd open. In zulke nachten kan plotseling het bergings- en reddingswezen worden ge- alarmeeord Terwijl heel Nederland slaapt en op verlaten, glimmende stra ten geen hond meer te zien is, als ra men kletteren, dakpannen naar heneden zeilen en bomen met krakend geweld voorover storten, zal het' morse sein S. O.S.: drie punten, drie Strepen, drie punten, de marconist van de wacht met een schok tot volledige concentratie brengen. Telefonen rinkelen, slaapdron ken stemmen antwoorden op het drin gend bellen en nu komen allen, die hun leven wijden aan het reddingwerk op zee, in volle actie. De secretaris van de plaatselijke red- dingcommissie alarmeert de redding- bootbemanning en lang aangehouden stoomfluitgeloei van de sleepboot over stemt het stormgeweld. In kleine huizen gaan lichten op, vlug worden kleren aangeschoten en, zich sehoorzettend' te gen rukwinden, lopen redders en ber gers haas-lig door donkere straten naai de haven. Er is een schip in nood... een schip in nood Een sctflp in nood! De zeekaart wordt uitgevouwen en 'n vinger wijst de plaats, waar een schip, eenzaam worstelend tegen wilde zeeën, bedreigd wordt met ondergang. Weinig woorden worden gewisseld. Teder kent zijn plicht, weet wat hem te doen staat. De motordrijver zet de motoren aan. Zwemvesten en oliegoed worden te voorschijn gehaald, de navigaaielichten ontstoken, de radio-ontvanger afgestemd op de kustwaohtgolf en dan: ,,de trossen los"! De helder blauw en wit geschil- drde reddingboot verdwijnt in de zwarte nacht en begint haar strijd op leven en dood, een manlijke, eerlijke strijd tegen brullende grortdzeeën. Met inzet van hun gehele wezen zoe kende redders het gevaar op. Zij wagen zioh in het wilde geweld van de zee en kennen slechte één doel: het benarde scBip te bereiken en tijdig hulp te bie den aan de opvarenden, die met de ver drinkingsdood worden hedreigd Hier hebben zij hun materiaal voor onderhouden en zich op tal van oefe ningen bekwaamd in de branding Op dit moment hebben zij maanden en soms NAAR INDONESIË. Ds J. A. van Boven, te Den Hoorn, heeft zich beschikbaar gesteld voor le- gerpredikant in Indonesië. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 10 tot 16 Jan. 1949: 59 kg bot-, 1141 kg garnalen; 104 kg kabeljauw; 14 kg sardien; 414 kg schar; S20 kg schol; 30 kg tarbot; 361 kg tong; 1738 kg wulken; 703 kg wijting. AUTOBOTSING OP DE SCHILDERWEG Maandagavond had op 'de Sdhilder- weg een vrij ernstige autobotsing plaats Ben personen auto bestuurd door de •heer J. Kaozor. vloog door de gladheid van de weg bij „Burgzicht" uit de bocht en reed daardoor tegen een andere auto bestuurd door de heer P. Kaan. Beide voertuigen werden flink beschadigd. Mevr. Kaan liep een lidhte hersen schudding op. GEDIPLOMEERD. De heer A. L Zijp, Gerritsland B 166, behaalde het diploma handelaar en gros sier in eieren'uitgereikt door de com missie, belast met het onderzoek op vak bekwaamheid voor de eierenhandel ONDERHANDS VERKOCHT. De heer P. Kalis heeft zijn woonhuis aan de Wilhelminaiaan onderhands ver kocht aan de heer P Boon Hzn jaren lang gewacht, zich dikwijls afvra gend gedurende nonaetieve periodes wat het doel van hun leven eigenlijk is. Nu weten zij het; wie zou er gaan als zij niet gingen? Wie zou er langszij kun nen schieten van een schip, dat onbarm hartig stoot op harde zandbanken en waar zware zeeën overheen lopen, als zij het niet deden? De kustwacht luistert naar radiotele- fonische mededelingen van de redding boot; ook de gezinnen van de redders hebben hun toestellen afgestemd op de 175 m, golf. Maar de rest van Neder land slaapt en hoort eerst m. d. nieuws berichten door de radio, dat er die nacht een schip in nood heeft verkeerd, een reddingboot is uitgevaren en de beman ning heeft gered. Slechts weinigen zullen zich ten idle begrijpen wat er aan dit simpele be richtje is verbonden. Het spreekt toch immers vanzelf, dat een reddingboot uit gaat als mensen in nood verkeren; de tijd, dat de schipbreukelingen aan onze kust aan hun lot werden overgela ten, is gelukkig reeds lang voorbij. Al leen voor de enkelen die onze Noordzee hebben gezien in haar barbaars schoonheid, staande op het dek van een slingerend schip, het vervaarlijk en angstaanjagend brullen van een aanstor mende grondzeeën hebben gehoord of weten wat liet betekent om machteloos aan de giond te zitten te midden van schuimende brekers, is de nuchtere me dedeling van de radio-omroeper belang rijker dan het schokkendste wereld nieuws Zeker, aan bewondering voor de moed onzer redders ontbreekt het niet; Nederland is terecht trots op hen en beseft met voldoening dat het red- dingwezen aan onze kust ook in liet bui tenland een goede naam heeft, maar 't aantal landgenoten, dat zich mede ver antwoordelijk voelt voor de instandhou ding van dit reddingwezen is helaas nog veel te klein. Telkens valt het ons op, dat velen in de mening verkeren, dat dit eer. tak van Staatszorg is of zich er over verbazen dat de Staat, die toch zo veel tot zich trekt, zich niet met het Reddingwezen bemoeit en deze belang rijke dienst geen susidie geeft. Daar zit nu echter juist do kracht in van deze merkwaardige organisatie, die sedert de oprichting in 1824 uitsluitend door vrij willige bijdragen in stand wordt gehou den. Staatssubsidie brengt onvermijde lijk staatsinmenging met zich mede en wij zijn er van overtuigd, dat deze op ons redöingwezen geen goed invloed zou hebben, ieder tornen aan bet vrij willig karakter ervan slechts zou kun nen schaden. Voor allen, die uit eigen ervaring de mentaliteit van onze kust bevolking hebben leren kennen en we ten hoe elke kustplaats met „haar" red dingboot meeleeft, zal deze conclusie volkomen begrijpelijk zijn, maar er zijn velen, die een verzoek om steun aan de N.Z.H.R.M. naast zich neerleggen met de dooddoener: „Laat de Staat er maar voor zorgen". Nu de exploitatierekening tengevolge van de schrikbarend gestegen aanschaf- fings- en onderhoudskosten van het ma teriaal vrijwel dubbel zo hoog is verge leken met die van 1939, terwijl de in komsten aan interest kapitaal, contribu ties en schenkingen slechts een beschei den toename vertoonden, zal het voor ieder duidelijk zijn, dat wij met enige zorg de toekomst tegemoet zien. Herhaaldelijk werd in het afgelopen jaar voor diverse instellingen of fond sen op grootscheepse wijze met hulp van Regerings-instanties een beroep ge daan op de milddadigheid van bet Ned. volk; wij kunnen echter bezavaarliik op dergelijke schaal de aandacht op ons werk vestigen Toch zijn we er van overtuigd, dat er nog vele duizenden landgenoten bereid zullen zijn minstens f 3,per jaar er voor over te hebben om ons werk te steunen. s Een goed geoutilleerd reddingwezen in stand te houden is de onontkoombare plicht van ieder beschaafd land met een gevaarlijke kustlijn en het moet voor iedereen, die zich warm voelt worden van bewondering en dankbaarheid als hij leest over de zeemansprestaties onzer redders, 'n voldoening zijn te weten, dat het ook aan zijn financiële steun te dan ken is, dat deze organisatie ip stand kan worden gehouden. Alien, die min stens f3- per jaar bijdragen, ontvan gen ons orgaan „de Reddingboot" en op 11 Nov., de oprichtingsdag der N.Z H.R M„ het traditionele Reddingboot- kalendertje Wij hopen, dat vele lezers toetreden als contribuant, minimum contributie f3,per jaar. Het zou een goed begin zijn van het nieuwe jaar, waarin de N.Z.H.R.M. haar 125-jarig bestaan hoopt te vieren! Het adies van de Mij. is, Horen gracht 645 Amsterdam. Postgiro 26363. Texelse Boys. Het le speelde Zondag met 3 inval lers tegen Hugo Boys.. De Boys verkie zen met de wind in de rug te spelen. De eerste 20 min. gaat het spel gelijk op en neer. lil die 20 min. kreeg onze voor hoede enkele malen mooie scoringskan sen, maar hierin faalde zij. Na een half uur opende H.B. de score, na een klei ne fout van de achterhoede 1-0. Kort hierop wordt deze vergroot met een dia gonaal si hot in de hoek. Met deze 3tand ging de rust in. Na de thee gaat H.B. tot de aanval over en weet de stand tot 4-0 op te voeren. Een erikele maal, dat de Boys in de aanval zijn, worden deze aanvallen in de kiem gesmoord. Toch zien zij kans do eer te redden doordat een bal goed over de backs werd ge plaatst en de linksbinnen met de bal al leen voor de keeper kwam te staan, het slechte schot van deze speler vond even goed nog het doel, daar de keeper de bal liet glippen; 4-1. Einde. Het 2e was op bezoek bij de leiders van hun afd„ nl. OVV. In een zeer spannende en sportieve wedstrijd bleef de stand dubbel blank. Dit is een pracht prestatie. Boys. Hiermede hebben jullie weer eens laten zien, dat je toch nng voetballen kunnen. Mijn compliment jongens Boys 3 speelde thuis tegen ZiDH 2. Onze jongens konden het. niet toteen overwinning brengen en verloren met 43 Het programma voor Zondag a.s. is als volgt: Gouden Kruis: Tex, Boys 1 Texel 2; 2,30 uur Texel 3—Tex. Boys 2. 12 uur. Clubavond: Deze is Donderdagavond om 8 uur in Hotel „De Zwaan". Het be stuur l-ekent op allen- aanwezigheid. H.S. S.V. „De Zwaluw". Zaterdagmiddag trainen de adsp Zondag speelt er een comb, van ons tegen Oudeschild om 2.30 n. op ons ter rein. Het 2e bracht, de afgelopen Zondag 'n bezoek bij Tex. Boys '3 en wist hun laatste wedstrijd in een overwin ning om le zetten. Met enkele adsp. aan gevuld werd tegen wind begonnen. De Boys namen het eerst de leiding, spoe dig kwam de gelijkmaker 1-1 en zelfs werd liet 2-1 voor Z., maar nog voor de rust*veranderde de B's de stand in een voorsprong 3-2. Na de rust kreeg Z. de steun van de wind en slaagde er in de achterstand om te zetten in eien 4-3 overwinning. Goed gedaan, jongens. O.V.V.-nieuws. Het le was er in de wedstrijd tegen Tex. Boys geheel uit en moest nvet een puntloos gelijk spel genoegen nemen. De Boys wonnen de toss cn speelden voor de wind. Tegen de wind in was O. niet minder en ze wisten vele aanvallen op te zetten, maar door slecht schieten en door de uitstekende keeper van B.. slaagde O. er niet in te doelpunten. Maar ook de. Boys konden het de O-ver dediging niet moeilijk .maken. Na de rust kwam het B-doel onder zware druk maar de achterhoede hield, met de kee per, aan het hoofd, goed stand. O. ver anderde van opstelling, doch oök dit gaf geen resultaat en de stand bleef 0-0. W S.V.O. De Cocksdorp. Zondag vertrok het le, vergezeld van vele supporters naar De Koog 1. Door afwezigheid van de scheidsrechter nam dhr Kiev. iet de leiding over. Hij deed liet goed. Als om goed 2,30 uur wordt afgetrapt, is het ideaal voetbabweer. S. onderneemt direct een uitval, die met de meeste krachtinspanning van De K - keepor wordt gekeerd Doch enkele mi nuten leter moet hij vissen Luciën geeft Dirk een prachtkans en deze be nut heni uitstekend 1-0. Even hierna is liet Luciën, die de keepr passeert 2-0 Maar ook Aio laat zich niet onbetuigd en als er nog geen kwartier gespeeld is, heeft Ale voor 'n veilige 3-0 voorsprong gezorgd. Het resterende deel gaat de strijd gelijk op en heeft De Koog een meevallertje als Kees een bal keihard tegen de IC-midvoor schiet, de terug springende bal verdwijnt in het doel: 3-1 voor SVC. Rust Na de thee is het S.. dat de toon aan geeft en spoedig weet Luciën met twee en Marinus een, de eindstand op 61 in het voordeel van S. te brengen. Zo be zet het eerste nu de 2e plaats op dp ranglijst.. Voor a.s. Zondag staat het competi tieprogramma stil. Dan worden de eer ste wedstrijden gespeeld voor het Gou- denkruis. SVC 1 speelt, aan Oosterend legen OVV 1 voor dit kruis. V.V. De Koog. De Koog 1 speelde Zondag tegen SVC' 1, maar leed een 6-1 nederlaag. De Koog had pech, want de keeper ipoest na 10 min. reeds uitvallen (niet wegens ruw spel) en zal voorlopig niet meer spelen. W. nam de plaats in het doel en heeft zich goed geweerd. Klaas moest inval len en ook hij was in topvorm, maar slechts eenmaal wist Joop het doel te vinden. Jongens, we geven de moed niet op. We zijn nu voorlopig troee Zonda gen vrij, maar vandaag trainen. Het is nodig, dat, weten we allemaal. BIL.) ARTK AMPIOENSWED- STRIJDEN TEXEL TWEEDE KLAS. Zaterdag 29 Jan. in „Casino" te Den Burg, aanvang 8 uur. Te spelen voigens nummers. 8 uur no. 1: J. Schaigen tegen no 4: J. Klippel; 8,45 uur no. 6: A. v. Sam- beek tegen no. 7: A. Stelk; 9,30 uur no. 3: P, Vermeulen tegen no. 5: J. Brou wer; 10,15 uur no. 2: Akkerman tegen no. 7. Maandag 31 Jan. 8 uur 34: 8,45 uur 5—1; 9,30 uur 6—3. Dinsdag 1 Febr. 8 uur 2—1; 8,45 uur 4—5; 9,30 uur 2—3; 10,15 uur 74. Woensdag 2 Febr. 8 uur 56; 8,45 uur 1—3; 9,30 uur 2—4; Donderdag 3 Febr. 8 uur 57; 8,45 u. 6—4; 9,30 uur 5—2; 10,15 uur 6—1. Vrijdag 4 Febr. 8 uur 37; 8,46 uur 6—2; 9,30 uur 17. Wijziging voorbe houden. IJSSPORT. Wij verw ijzen gaarne naar de adv. in dit nr., waarin de Friese Krite de aan dacht vestigt op do films, die vanavond in „Casino" worden gedraaid. Hoogst interessant! Ter vereenvoudiging van onze administratie wordt voortaan slechts verkocht. Boekhandel Parkstraat TEX BLAARTJES - Contant 0,60 ündei adres te bevr (niet eerdei dan 11 uur in Loekhof mder nr. fO.10 meer Te k. een grote tafel 1 stel overgordijnen en 1 luidspeaker, Weverstr. 62 Te k. z.g.a.n. le- ren rijbroek, Julianastr. 7 Den Burg Te koop tweeling kinderwagen W. de Vries, Spang. Te k. aangeb. een blauw zijde trouwjapon met sleepje, adres bur v.d. blad Te koop een kinderbox z. beun. Jan Stammes Ruimzicht Ei- ertand Te koop 10 ge- galv. golfplaten, z.g.a.n. P Keyser, Sdhilderweg. Te k. buffet en elec- trische kunstmoeder. J. Pool, Schilderveg S 18 Oudeschild. Jacob Kooger en Anna C. de Waard hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D V. op Donderdag, 3 Februari a.s. v.m 11,30 uur in de Geref Kerk, Parkstraat, Den Burg, door de Weleerw Heer Ds. M N. de Wolf Westermient B 156 Hoekstraat 18, Oosterend Tèxel, 22 Januari 1949. Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 4 tot 6 uur n.m. te Westermient B 156 Toekomstig adres: Harke- buurt O 28 Met blijdschap geven wij kennis van de 'geboorte van onze Dochter en Zusje Agnes Maria Elisabeth L. v HEERWAARDEN- Gicles J v HEERWAARDEN en Kinderen Den Burg, Warmoesslr 24 Texel, 23 Januari 1949 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij de ziekte en overlijden van onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder NEELTJE VI-AS-Hemelrijk ondervonden In 't bijzonder Dr. Elias voor zijn onvermoeide hulp, zuster Brouwer voor de liefderijke verpleg ng, de Heer Termaat voor de troostwoorden tot ons ge sproken, verder dragers en kleedoplegsjers voor de laatste eer de overledene bewezen. Fa ill KRAMER Fam WEYDT Voor de vele blijken van belangstelling tijdens haar ziekte en de deelneming bij het overlijden van onze innig geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mevrouw ENGELTJE BAKKER- v.d. Vis betoond, betuigen wij onze hartelijke dank aan Dokter Renout voor de hulp, tijdens haar ziekte en Ds Dekker voor de troostwoorden tot ons gesproken en verder de Familie en Buren voor de laatste eer aan de over ledene bewezen. Namens de familie, J. BAKKER, Jan in 't Veitstraat 130, Den Helder I DAALDER en C. M. DAALDER-Kalis zeggen hierbij, mede na mens wederzijdse Ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden De Cocksdorp 33, Texel, Januari 1949. Hiermede vervullen wij de treurige plicht U kennis te geven van het overlijden van on ze innig geliefde Man Vader, Behu/wd- en Grootvader de Heer HENDRIK BAKKER in de ouderdom van 73 jaar. Mede namens de i'ain. Wed O. Bakker-Dop DemBurg, Texel 24 Januari 1949 Kogerweg 30 De teraardebestelling zal plaats hebben, Vrijdagmiddag a.s. 2 uur vanaf het sterf huis. Algem. kennisgeving voor Texel Heden overleed in volle vrede des geloofs onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Cornells Visser Echtgenoot van D Visser-Duinker in de ouderdom van bijna 78 jaar. Namens de familie: D. Visser-Duinker J. Visser G. P. Visser-Kalf F Visser M. Visser-de Jong D. C. Visser H. Visser-de Bloois en Kleinkindereu Den Burg, 22 Januari Wilhelminaiaan 25 De teraardebestelling heeft Dinsdag jl. plaats gehad.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2