tek M Pater Witte ging duizend kilometer verhuizen Texelaars in den vreemde si Oath. Mission Muthale, Kenya Colonv 11—1—1949. Rond Nieuwjaar schrijft men r'n vrien den, hoe druk men het ook heeft, En de Texelse Courant is een van de allerbes te vrienden. Ik haast mij dan ook nog aan de Iezerschare mijn allerbeste wen sen aan te bieden, ofschoon we het nieuwe jaar al een stukje zijn ingezeild. H?el wat avonden heir ik zitten wer ken aan het eerste jaarverslag van Muthale, dat echter slechts over vier maanden kon lopen. En heel wat plan nen voorgesteld voor het nieuwe jaar, daar de eigenlijke grondings-periode al voorbij is, d.w.z. de noodzakelijke ge bouwen staan overeind. Een drie loka- len-scWool met een vierde er aan ge bouwd voor kerk, met twee geweldig grote deuren, die er 's morgens en Zon dags de 3Chool bijtrekken. Dan een hakstenen woonhuisje met 2 kamers, keuken en eetzaaltje Een houten hut met apotheek, vreemdelingen-kamer, werkplaats en opslagplaatsje. Verder staat er een meesters-woning. van in de zon gedroogde stenen, bedekt met een grasdak En, last not least, een stenen huis voor drie zusters, juist onder de kap (het huis). De 4Vt h.a. grond ligt nog wel helemaal woest maar het werk kan beginnen, of liever is al begonnen, want school en kerk zijn tjokvol. Op verschillende plaatsen vraagt men buiten-scholen en op 3 plaatsen is alles In kannen en kruiken om morgen te be ginnen, Het klimaat hier op 4500 voet boven de zeespiegel is kosteliik en ik voel me sterker dan toen ik kwam, 4 maanden terug. Het dialect dat alleen hier wordt gesproken kostte me wel me nig uur per dag —-of per nadhtmaar het is zangerig en mooi en m'n papie ren behoeven nog maar gerangschikt te worden om een spraakkunstje te vor men het eerste voor zov er ik weet. Het ging een beetje extra vlug alle maal dank zij de prachtige hulp meege kregen van Texel vooral. Terwijl ik het begin van Kabaa vroeger moest afwer ken met een ossen-wagen en een muil ezel, heb ik nu een fikse lorry van twee ton, die zioh best houdt. Dat mag wel. want om'hier te komen most lk 60 a 70 km. door een vlakte met geen andere bewoners dan wilde dieren. En de vracht-auto zou me een lelijke poets bakken met me in de midden ervan in de steek, te laten, vooral omdat ik meer 's nachts dan overdag rijd. Ik daoht wel eens, eigenlijk kon de missie haast wor den overgenomen door een oudere kracht (ik ben immers pas 54) of door een zwakkere Pater, die hier zeker gauw gezond zou zijn, want er z;jn pl'enty eieren en bananen en nu ook melk en vlees te krijgen. Maar dan dacht ik weer: néén, eerst nog een paar jaren voor zoveel nieuwe plannen: dak pannen bakken, grote werkplaatsen bou wen. een garage (de auto slaat buiten als ie staat), een aparte keuken (m'n ka mer is erg rokerig ook als ik niet rook), een pomp boren (op 180 voet ongeveer moet hier een hoop water zijn), enz. enz. totdat.Ja totdat ik deze morgen een hrief kreeg van de Diss chop die me vroeg „te supreme sacrifice" te maken, m.a.w. weer eens opnieuw te beginnen" „Na diep en lang nadpnken." zendt Zijne Excellentie me om een nieuwe missie te h winnen in Taveta, een heel stuk van hier (plm. 1000 km Het ligt diChi hij de Kilimanjaro, maar nog net in Ke nya Daar woont een rijke heer. die be gaan is met het lot van de tamelijk ge degenereerde inboorlingen. Hij heeft de Bisschop een groot stuk land aangebo den met 1000 op voorwaarde dat er 'n missie komt met een landbouwschool en een industrie-school: timmeren, metse len. smeden, kleermaken, schoenlappen, stenen bakken en misehion ook wel koekjesbakker. Ik moet er de volgende week heen om de zaak met die heer te CURSUS VOOR LEIDER (LEIDSTER) ZONDAGSSCHOOL Deze week en volgende week, 3, 4. 10, 11, 12 en 13 Febr., komt er een trainings cursus v oor leidsters en leiders van de Zondagsscholen. Ze wordt te Den Burg gegeven door een bekwame trainster van de Ned. Zondagsschool vereniging. ENERGIEK EN JONG Ongeveer 15 gegadigden hebben ge solliciteerd naar de functie van „jong, energiek medewerker (ster)" van de V.V.V, Texel. Wie de gelukkige zal worden is nog niet bekend, daar het bestuur d'oor de moeilijke keuze nog geen beslissing heeft kunnen nemen. WILT U KIPPENVOER? Van 16 Januari tot 12 Februari moet de pluimveehouder twee eieren per kip leveren en wel voor de export. De De cember registratie geldt als maatstaf. Wie niet aan de verplichting voldoet krijgt over het gehele jaar geen korrel voer. Na-Uvering is uitgesloten. Gaarne brengen wij dit onder de aan dacht. van belanghebbenden, opdat moei lijkheden worden voorkomen, INGEKOMEN PERSONEN. Klaasje Dekker, v. Vclsen, de Ruij- terstraat 91 n. Oudeschild. Jacoba Wormmeester v. Winsum, Gr Kerkpad 6 n. H 34. VERTROKKEN PERSONEN Adriaiius Sinkeldam v." De Koog 70 n. Amsterdam, Waverstr. 24 III. Lam- bertus J Koorn v. Sohildereind 67 naar Amsterdam, Kasianjeplein 16 II. Elisa beth M. Witte v. E 120 n. Bergen, N.H., Loudelsweg 20. Louise C. Meijer v. De Gocksdorp 1 n. Sohiedam, Iïaver- sdhmitlaan 5. Joannes J. Govers v. C 117 n. Nederweert-, C 129a. Cornelis H. van Loon, v. Weststr. 23 n. Curacao. bespreken. Hij heeft zijn hulp eerst aan de regering aangeboden, maar die heeft het afgeslagen. Het zal wel een taai karweitje worden. Maar zolang je jong bent (of je tenminste zo voelt), is dat een attractie. En ik kijk graag eens te gen de met sneeuw hedekte Kilimanjaro op ook niet meer en passant, zoals tot nu toe. Had ik nu op Texel maar een flinke, landbouwkundige cn timmerman mee kunnen krijgen, en eentje liefst, die niet hang is om er een half dozijn ambach ten bij te leren! Ik kan wel zwarte am bachtslui vinden, hoop ik, maar die moe ten voortdurend nagezien worden. Ge lukkig is de Kiswahili-taal er gangbaar en dat is m'n tweede moedertaal, met Engels. Ei zijn verschillende sisal- en koffieplantages in die buurt en ik her inner nie wonderlijk mooie zonsonder gangen gezien te hebben. Mijn adres wordt dus binnen enkele dagen: Father Witte, p.o. TAVETA. Kenya, Col., Br. E. Africa TEXELSE AGENDA Heden. Woensdag, 2 Februari 8 uur Hotel „De Lindeboom" alg. verg „Voor uitgang is ons Doel" Donderdag 3 Februari, 8 uur Hotel „De Zwaan" R.K. Ontwikkelingsclub, onder werp Indonesië. 8 uur Hotel „Texel" Contactavond Stich ting voor Ned. Zelfstandige Handel en Industrie. Causerie en films, „DE SPEELWAGEN". In „De Speelwagen", geïllustreerd maandblad in het bijzonder gewijd aan de Historische schoonheid, folklore en geschiedenis in N.-Holiand boven het IJ, schreef H. Penijn onderstaand ge- "diclht: DE HEK BESTRAAT IN ALKMAAR OMSTREEKS 190(1. Hier zette ik mijn eerste schreden. Hier klonk mijn blijde jongensroep Hier stonden, naar aloude zeden. De buren 's avonds op de stoep. Hier heb ik vrolijk rond staan dansen Wanneer er „petje werd gegooid" Op 't pothuis, waar 't café van Janssen Zo middeleeuws mee was getooid. Hier smeedde Levert en hoe klonk er Zijn hamerslag van vroeg tot laat Dan wierp de smidse in het donker Haar rode schijnsel op de straat. En vlak daartegen-over woonde De mandenmaker Gert de Boer, Die op een houten krukje troonde Tussen de tenen op de vloer. Nog zie ik bakker Kistenmaker Achter de kleine ruitje® staan. En Schoonhoven, de klokkemaker, Met ringbaard, langs ons venster gaan. En voor het huis van buurman Brugman Daar hingen aan het zelfde rek, (Nog ruik ik er de doffe lucht van) De kleren en de zijden spek. Nu zie ik niets meer van dit oude. Zoveel in 't. leven dat verging. En wat wij er van overhouden Is enkel de herinnering. Maar 't aller, allerschoonste plaatje Dat ik in mijn geheugen ken. Dat is dat oude Hekelstraatje, De straat waar ik geboren ben. HUIB EENIJN U kunt in „De Speelwagen" stappen voor f5,75 per jaar, bij vooruitbetaling, vóór 1 Maart, daarna f 6,75. Voor het opgeven van nieuwe reisge noten, het aanvragen van proefnum mers, voor adv. en voor de afrekening, richte men zich uitsluitend tot de uit geefster: Meijer's Boek- en Handels drukkerij. Goudestr. 65, te Wormerveer, postrekening no. 148655 BUREAU VOLKSHUISVESTING Tn afwijking van de publicatie van '28 Januari j.l wordt bekend gemaakt dat- het bureau volkshuisvesting in den vervolge voor het publiek uitsluitend zal geopend zijn: op Maandag van 912 voor huisvestingsaangelegenheden; op Dinsdag van 912 voor verzorging oor logsslachtoffers. Texel, t Februari 1949 De Burgemeester van Texel, Mr. G. D REHORST ONBESCHERMDE VOGELS. De burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat de Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft bepaald, dat niet rullen behoren tot de beschermde vogels in de zin der Vogelwet 1936: a gedurende het tijdvak van heden t.m. 31 Dec. 1950: de schollevaar, de mantelmeeuw, de bonte kraai, de ekster, de vlaamse gaai en de roek: b. gedurende de tijdvakken van he den t.m. 15 April 1949, van 15 Juli 1949 t m. 15 Aprill 950, alsmede van 15 Juli t.m. 31 Dec, 1950: de zilvermeeuw, de kokmeeuw, de houtduif en de kauw; c. gedurende de tijdvakken van heden t.m. 31 Jan. 1949, van 15 Juli 1949 t.m 31 Jan. 1950, alsmede van 15 Juli t. m. 31 Deo. 1950: de blauwe reiger; d. gedurende de tijdvakken van 15 Ju ni t.m. 31 Oct. 1949 cn van 15 Juni t.m. 31 Oct. 1960: de spreeuw. Hii vestigt er voorts de aandacht op. dal zij, die in het bezit zijn van een gel dige jachtakte, tevens geacht worden vergunning te hebben tot het gebruik maken van een vuurwapen bij liet do den van onbeschermde vogels Texel, 29 Jauari 1949. De Burgemeester van Texel, Mr. G. D. REHORST. PREDIKBEURTEN. Vriitlag 4 Februari 1949. NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg 8 uur in Eben Haëzer Ge meenteavond JUBILEUM EXCELSIOR Vrijdag 11 Febr a.s. hoopt hel fanfa recorps Excelsior van Oosterend, direc teur de heer C. Bremer, een feestavond te houden ter gelegenheid van zijn 40- jarig bestaan. De heer B. Trap is van de oprichting af lid! Over dit gedenkwaar dige jubileum hopen wij nog uitvoerig te schrijven. MEISJESVERENIGING OPGERICHT. Onder presidium van mevr. Boogaard is Maandagavond in De Koog een meis jesvereniging (14-20 jaarl opgericht Dertien meisjes werden reeds lid. Nieu we leden zijn hartelijk welkom. BEROEPEN Ds. Brouwer, legerpredikant te Eu- gel'gunne, Gr., is beroepen tot voorgan ger bij de Ned. Hew. gemeente te Oos terend, welke sinds het vertrek van Ds. Winter in Juni nog steeds geen eigen predikant heeft. Er bestaat goede hoop dat Ds. Brouwer het beroep aanneemt TEXELSE MARKT. Den Burg, 31 Jan. 1949. Aangevoerd: 5 biggen f50—75. Voor de levering 12 li. kalveren. SPORT OP TEXEL Texelse Boys. Tex. Boys 1—Texel 2 1— Een verbeten strijd, waarin heel wat energie Onnodig werd verbruikt, vnl d'oor het al-oude vleugelloze spel. Hoe merkwaardig, als je een supporter ent housiast hoort roepen: „Naar de linker vleugel!" Dat een geroutineerde voet baller en hier waren toah geen dilet tanten aan het werk niet steeds zijn buitenspelers inschakelt, zodra er kans is. Er is gezwoegd, de Texelse Boys heli- ben hun twee punten niet cadeau gekre gen, daawoor zorgde de tegenpartij wei! Een straffe, koude wind, vóór de rust in de rug van de Boys, maakte het ver blijf voor het vrij talrijke publiek niet aangenaam en daar kwam dan bij, dat 't spel niet kon boeien. Alleen open spel dat fascineert, geeft verrassingen en spanning. Steeds weer werd er in het midden gedribbeld.luxe spel werd tel kens weer zwaar afgestraft. Voor de rust kreeg het Bo.vs-doel het dubbele aantal corners, maar de keeper was niet te passeren. Eelman en Keyser braken opeens gevaarlijk door om een tegen- goal te forceren, nadat Henk Schrama zijn club de leiding had gegeven. De Brok kreeg een pracht, kans, maar hii had pecli door precies tegen het hoofd van N. van Heerwaarden te plaatsen Even daarna sloeg d'oelman Rijk een keiharde bal terug, de Brok kreeg hem niet goed op de schoen en de Boys gin gen er weer vandoor. Gejuich in de Boys gelederen toen de goed leidende scheids rechter het einde floot. O.V.V,-nieuws. De eerste wedstrijd om het Gouden Kruis tegen SVC werd door het le met 2-0 gewonnen. Direct na de aftrap ont wikkelde zich een snel op en neergaand spel met S. door windvoordeel iets in de meerderheid, maar 't kan de O- verdedi ging niet al te moeilijk maken. Deze weet danook door resoluut ingrijpen, steeds het gevaar te bezweren. De O.- voorhoede zit ook niet stil en weet aar dige aanvallen op te zetten, maar doel punten blijven uit. Rust 0-0. Na de rust trekt O. fel ten aanval en de S-verdcdiging moet alle zeilen bijzet ten om erger te voorkomen. Bij een snelle O-aanval is Jan de uitlopende S- keeper ie vlug af en kopt over deze heen de bal in het verlaten doel: 1-0. Als even later een corner op hel S-doel genomen is, vangt een der verdedigers de bal in de handen op. Penalty. Klaas maakte een fout en feilloos verdween de hal in het uiterste hoekje: 2-0. S. geeft zioh niet gewonnen en heeft pech als uit een doorbraak de bal hard tegen de paai wordt geschoten. Even voor hei einde kreeg Jan nog een kans, maar hij kopte keihard tegen de paai. Volgende week spelen: het le uit te gen ZDH; het 2e thuis tegen Tex. Boys 3. Adsp Zaterdagmiddag uit tegen Tex Boys A. S.V, „De Zwaluw". Het le speelde Zondag een vriend schappelijke wedstrijd tegen Oudeschild 1 en won met 4-2. Zondag thuis tegen de leider Oosterend 1. De adsp. starten Zaterdagmiddag weer voor de eomp. te gen Tex. Boys B aan Den Hoorn, aan vang 3 uur. S.V. Texel. Het was een onproductieve dag voor Texel. Alle drie elftallen verloren zodat we geen enkel optimistisch geluid kun nen laten horen. Dat- Texe 11 aan de overkant 'n kans zou krijgen om de punten mee „huisto'e" te nemen was, nu Dick Huizinga afbe- ridht zond, niet te geloven, en met een 2-1 nederlaag mogen we tevreden zijn. Er is behoorlijk partij gegeven en Ren ders speelde beter. Tex. BoysTexel 2 was voor ons wel een teleurstellende wedstrijd en ook nu was het weer niet nodig hier te verlie zen en de fout in onze verdediging ge maakt. besliste de wedstrijd. Vooral voor de rust werd er heel behoorlijk party gegeven vele aanvallen opgezet. Meni ge voorzet zagen we door Peter de Brok, die weer een aardige wedstrijd speelde, voor het doel geplaatst, maar dat lang zame reageren, dat altijd weer proberen de bal in goede positie te brengen, wordt ons steeds wepr een nadeel. Ove rigens werd er teveel door het midden gespeeld inplaats van over de vleugel spelers, terwijl het dekken door tegen standers nog steeds vergeten wordt. Vooral de middenlinie moet zorgen, door snel voeden en plaatsen voor de voor hoede kansen te scheppen enkel weg werken na het onderbreken van een aan val is niet voldoende. Ook het tempo nvoet aanzienlijk hoger worden willen we een tegenpartij overtreffen. Zoals gezegd nam Tex. Boys al spoe dig de leiding, waarna T. ondanks het nadeel der wind fel ten aanval trok en de Bo.vs-verdediging moest alle zeilen bijzetten orri de gelijkmaker te voorko men. Ook na de rust was T. 'het meest aanvallend maar konden het doel niet vinden. De Boys doorbraken heel goed van opziet, werden niet benut. Eenmaal werd precies tegen de paal geschoten, maar doelpunten kwamen er niet meer. Scheidsrechter Brauwer leidde goed. Ook Texel 3 deelde in de malaise. Reeds direct na de aanvang komt Dic-k na goed opbrengen vlak voor liet Boys- doel, maar Jan loopt hem de bal voor de voeten vandaan en weg is de kans. Ove rigens een aardige spannende wedstrijd. Na een half uur scoort Giis met een prachtig schot, uit een vrije sehpp hel le doelpunt, Na de rust, waarin T. stevig komt opzetten en de achterhoede lelijk mist, maakt de Boys er 2—0 van. Wel komt T veelal in de aanval maar missen, slecht, plaatsen en -schieten zijn oorzaak dat de kampioenen verslagen werden. RandersTexel. Na een spannende en goed op peil staande wedstrijd is het R. gelukt de punten weer in de wacht te slepen. Hier mede hebben zij wel 'n heel mooie kans gekregen om het kampioenschap van de 4e klas A van de afd 1 te behalen. Ge zien het i ertoonde spel in deze wedstrijd kunnen wij niet anders zeggen, dat mocht, R de titel behalen, deze ook te recht komt bij het elftal dat. er 't mees te recht op heeft. Als geheel maakte R een sterkere indruk dan Texei, vooral de spelopvatting en het positiekiezen waren beter verzorgd. De gastheren hadden in deze wed strijd echter een belangrijk voordeel, wat men zeker niet uit het oog mag ver liezen, nl. liet terrein. Dit' verkeerde in een zodanige slechte toestand, dat het ons een raadsel is hoe het er wel uit moet zien als liet. geregend heeft. Voor al de T.-spelers Neijens, Veldstra en C. Witte voelden zich op deze glibberige oppervlakte maar heel slecht thuis en hadden dikwijls veel moeite om op de heen te blij,ven. Reeds na enkele min. nam R. de lei ding, door een hard schot onder de lat onhoudbaar voor keeper Goënga. Ook T. zat niet stil en wist enige uitstekende aanvallen op te zetten, waarbij de juiste afwerking echter ontbrak. Een tweede doelpunt werd terecht wegens buiten spel afgekeurd. Aan de andere kant misten Witvliet en O. Witte, de laatste na prachtig opbrengen van J. Boswijk, een opgelegde kans. Het laatste gedeel te van de 2e helft kwam R gesteund door de wind, fel opzetten en kreeg, ge deeltelijk om duistere redenen, een se rie vrij schoppen te nemen, die echter niets opleverden. Tn de 2e helft ging de strijd vrij ge lijk op en deed T. heftige pogingen om geii.jk te maken. Dit gelukte echter niet. een rloplpunt door de T-1in'ksbinnen ge maakt. werd door de scheidsrechter we gens buitenspel afgekeurd. Tenslotte bracht de l.-buiten de stand op 2-0, na prachtig voorbereidend werk van de R - rechtervleugel. Enige min. voor tijd wist Witvliet met een uitstekend schot de eer te redden. Bii Randers waren rechtsbuiten, spil en rechtshalf de meest opvallende spe lers, terwijl bij Texel de heide binnen- spelers. Witvliet en Boswijk, spil Boon en linksback Langeveld op een uitste kende wedstrijd, kunnen terugzien. Scheidsrechter Krouvels deed erg zijn best 0111 het spel op de voel te volgen, maar maakte geen sterke indruk. Uitslag 4e A (Inhaaldng) R.K.A.F.C.Zeevogels 1—2 RandersTexel 21 BerdosN.Niedorp 52 Gouden Kruis: Tex. Boys 1Texel 2 1—0 Texel3—Tex. Boys 2 0—2 OosterendO'dorp 2—0 Gaarne willen we onze hartelijke ge lukwensen voegen pij de vele, die Gerrit Logman, ongetwijfeld bij zijn 40-jarige loopbaan in de drukkerij der Tex. Crt. zal ontvangen. We hebben waardering voor z'n werk en z'n ambitie daarvoor. We wensen hem, vooral na zijn herstel nog veie jaren in gezondheid toe namens S.V. Texel Texel 3Texelse Boyd 2 Het is 12 uur als T. aftrapt, de Boys spelen eerst met de wind mee. Eerst is T in de aanval maar de B. verdediging houdt het hoofd koel en zet de voorhoe de aan het werk. Maar het blijkt dat het juiste schot er hier nog niet in zit, wel wordt een paar maal over en langs het T. doel geschoten en moeten de Boys een paar corners nemen, maar gedoelpunt wordt er niet. Aan de andere zijde heeft T. met het zelfde euvel te kampen. Ook zij krijgen een paar corners te nemen. Een exirner doordat Kees mist als er op doel ge schoten wordt, maar dit schot toch nog achter kan worden verwerkt. (Ik hield m'n hart vast). Dit zal zo als later blijkt de enige fout zijn van deze zeer goede keeper. De corners kunnen onze achter hoede netjes wegwerken en geen enkele maal behoeven ze te capituleren. De stand blijft dubbel blank tot na plm. een half uur spelen de Boys een strafschop even buiten het strafschopgebied van T. krijgen te nemen. Giis plaatst zich achter de bal en oor dat de T. keeper het ziet ligt de bal in het net en heeft de Boys de leiding, 'n keurig schot Giis. De rust gaat in met 1-0. Na de rust met wind tegen zijn de Boys in de meerderheid, ook nu ont breekt het goede schot in de voorhoede Wel sdhie'. Gijs keihard tegen de paal en scheert Jaap de lat, maar doelpunten blijven uit. Na 25 min. komt. T. sterk opzetten en onderneemt aanval na aanval op het Boysdoel, maar de achterhoede wijkt niet. Wel komt plotseling de T. midvoor met de bal voor zijn voeten alleen voor de keeper te staan, maar Tinus redt lig gend op schitterende wijze. Dan komt Jaap we',' in het bezit van de bal, drijft hem op, zwenkt naar buiten en geeft van rechts een voorzet, welke na enig heen en weer getrap door Toon in een doelpunt wordt omgezet 20. Einde Een compliment voor de middenlinie en achterhoede voor het prima spel. Het was wel niet zo als tegen Oosterend maar toch afdoende, en voorhoede doe je best. Het programma voor Zaterdag en Zon dag is als volgt: Kolp. Boys 1—Tex. Boys 1 omuitstel gevraagd Tex. Boys 2Cocksdörp 1 2.30 uur Oosterend 2Tex. Boys 3 2.30 uur Tex. Boys aO'end a 3.30 uur, Zaterdag Z D.TI a Tex. Boys b 3.0 u„ Zaterdag S.V.C. De Cncksdorp Zondag speelde het te voor het Gou den Kruis tegen OVA' 1 en moest met 2-0 de vlag strijken Al spoedig is het duidelijk dat van goed voetbal geen sprake za', zijn. De straffe wind staat rijwel dwars over het veld. S. valt aan. Maar zij strandt op de verdedigingvan O. Steeds weer wordt de fout bij S. ge maakt, dat de ballen beneden wind wor den gehouden. Rust blanco Na de rust wordt een O-aanval cor ner. Toch is het O., dat na plm. 15 min. de lPiding neemt: 1-0. Kort hierop maakt Ale hands en de scheidsrechter wijst naar de beruchte stip: 2-0. Er komt geen verandering in de stand cn O. heeft verdiend gewonnen De scheidsrechter leidde uitstekend. Zondag: Tex. Boys 2SVC 1; SVC 2 - Texel 3. Zaterdagmiddag SVC A Texel B, aanvang 3 uur. DAMNIEUWS. Zo heeft dan eindelijk de jaarlijkse ontmoeting plaats gehad, die vroeger als enige offciële wedstrijd voor onze Dam club gold. Met 23 dammers vertrokken wij vol goede moed naar Den Helder. Dat hot een nederlaag zou worden stond al bü voorbaat vast, want de tijd, dat we Den Helder konden overwinnen, be hoort tot het verleden. De uitslag laat dan ook geen twijfel over. Met niet. min der dan 30'16 bleef Den Helder in de meerderheid. Maar toch kwamen we met geen lege handen tlniis. Voor deze wed strijd zijn nl. 2 wisseljirijzen beschik baar voor de totale uitslag en voor het eerste 10-tal en dat wist zowaar met 12-8 te winnen Een extra pluim voor onze invallers Bakker en Stam, die heide wis ten te winnen! De Eilandcomp. behoort ook al weer tot het verleden. En daar heeft Den Hoorn, hel is bijna eentonig maar waar. zich weer onbetwist de sterkste getoond Door al hun partijen te winnen is zij voor de derde keer kampioen van Texel geworden. Hier volgt de stand, resp.: gesp., gew rem,, \erl„ pnt.., voor .tegen Den Hoorn 4 4 0 0 8 55 25 Den Burg B 4 3 0 1 6 47 33 Oosterend 3 1 0 2 2 28 32 Den Burg C 4 1 9 3 2 31 49 De Koog 3 0 0 3 0 19 41 OosterendDe Koog moet nog wor den gespeeld. ALI BABA. .QtifouP'

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2