Sue V.V.V. „Texel" vergaderde met 15 pCt. van haar leden nog geen vindt het geluk. VERGADERING V.V.V. vervolg verslag, dat meer dan 12 vellen be sloeg, ontlenen wij: Wegens bijzonder omstandigheden moesten in Juni verschillende afschrij vingen van aanvragen worden gedaan. Waarschijnlijk had een levensteken van de minister van Financiën de mensen aan het puzzlen doen slaan en de vreug- dige gedachten aan een vacantie doen vergeten. Voorseizoen '49 zal daarvan wel niet meer de nadelige invloed ondervinden. Lakens en slopen. Nieuw progagandamateriaal vonden wij in onze Kampeergids. Ook werd er meer geadverteerd. Dank zij de medewerking van de Bedrgfsiioreca kon de textielpositie worden verbeterd, zodat de gasten geen lakens en slopen meer behoefden mee te sjouwen. In de 'i exelse Courant versobenen re gelmatig mededelingen vnl. de Bedrijfs- horeca betreffende Voorts stelde de Texelse Crt. haar kolommen wijd open voor artiklen, ten gunste van het VVV- werk. In het seizoen werden tal van festivi teiten gehouden, attracties voor de be zoekers, waarbij muziek, toneel- en zangver. spontaan medewerkten. De erfwedstrgd te De Koog bracht verbetering in het aspect van dit dorp, dat het voorbeeld voor Texel moet zijn. Nóg is de toestand verre van ideaal, dus. 2 Dec. '47 werd het Texel's Museum door de WV overgedragen aan de Stichting „Texel's Museum". 5 Juni '48 werd het Verkeershuis te De Koog geopend. TESO en Gemeente schonken resp. geld en grond. 20 jour nalisten werden ter gelegenheid hiervan tot een bezoek uitgenodigd en klommen vol enthousiasme in hun pen. Een enorme verbetering kwam vlak vóór het seizoen geieed nl. de repara tie van de rijwielpaden over Texel. Het rijwielpad van De Koog naar De Cooks- dorp werd van een geheel nieuw beton- dek voorzien, terwijl de schelpkleifiets- paden weder behoorlijk berijdbaar wer den gemaakt. Wij spreken hier zeker namens alle vreemdelingen en belanghebbenden bij het vreemdelingenverkeer, wanneer we de gemeente hartelijk dank zeggen voor deze geweldige verbetering. Hoogst interessant zijn de hieronder volgende cijfers, verstrekt door de N. V. TESO, de boten voeren af „en aan met passagiers rijwielen en auto's. Het to taal passagiers mag over 1947 iets ho ger Ztjn, in de vacantiemaanden Juli en Aug. werden 7.775 personen móér ver voerd, hetgeen voor zichzelf spreekt Rederij Koppe bracht nl. 5784 perso nen. Het aantal vervoerde Texelaars werd aan de hand van de statistiek op 12090 per maand gesteld, zodat het aantal be zoekers aan Texel 76319 bedroeg, dat is 1319 meer dan in 1947. 556 leden. Het ledental is met 36 gegroeid, d.w.z. over geheel Texel gerekend, want De Cocksdorp verloor er 13. Nu weer excet- -sior, Cocksdorp! Er kwamen gelukkig weer wat bedden bjj, maar het tekort is nog groot: Aantal ingeschreven verhuurbare bed den per afdeling: In 1947: Den Burg 293; De Cocksdorp 37; Den Hoorn 187; De Koog 1069; Oosterend 22; Oudeschild 10; De Waal 0 In 1948: Den Burg 399; De Cocksdorp 103; Den Hoorn 208: De Koog 1299; Oosterend 52; Oudeschild 24; De Waal 0. Totaal 1947 1618; totaal 1948 2085. Een winst dus van 457 bedden. De administrateur gewaagt vol lof van het werk, dat mej. Nettie Eelman in het kantoor te De Koog heeft ver richt. Dank brengt hij ook aan de chauf feurs van TESO, de telefonistes, do postbestellers. Er werden 7025 post stukken door de VVV verzonden. De demonstratie van onze Wadden- ruiters Irok al meer belangstelling. Het strandfeest moet heel anders worden aangepakt, het was vroeger veel beter en dus ligt hier een dankbare taak. Wij denken vooral aan liet opnieuw organi seren van een lampionoptocht door de duinen. De financiële positie is kerngezond. Bureau De Koog, uitkijkpost Fonteins- nol. Loodsmansduin en andere bezittin gen staan voor ft,te boek. Rondvraag. Dhr Hoogberg had ernstige klachten •over de slechte bestrating te De Cocks dorp, hij wilde, dat de VVV deze kwes tie onder de aandacht van de gemeente bracht, maar de voorz. verwachtte meer resultaat als De Cocksdorp zelf op ver betering aandringt Dhr J Agter hield een lang pleidooi voor verfraaiing van de dorpen, enz. Voorz. merkte op, dat park en plantsoe nen keurig door de gemeente worden onderhouden. Dhr C v.d. Kooi had van de zijde van bezoekers klachten gehoord over huisvesting en maaltijden, hij hoop te dat Texel nimmer een vreemdelin gen-industrie zou gaan opbouwen, zoals elders in het land wel gebeurt, Voorz. hoopte, dat men zo spoedig mogelijk met klachten bij het bestuur zou ko men. De practjjk bewees echter, dat ie le klachten ongegrond waren en dat er wat. te veel geroddeld wordt. Nogmaals werd het onderwerp „gedupeerd door afschrijving" ter sprake gebracht. Met een advocaat zou je je geld wel los personen rijwielen auto's 1947 1948 1947 1948 1947 1948 April: 15665 13488 —2177 2053 2040 13 1278 680 598 Mei: 24670 21788 +2518 5339 5692 353 632 968 336 Jnui: 30816 27401 —3415 7251 6719 532 1380 1146 234 Juli: 38037 47005 +8968 11787 16026 +4239 1645 1471 - 474 Aug 77164 75972 —1192 18610 22807 +4197 2653 1851 802 Sept.: 31506 22017 —9489 6905 5928 - 977 874 1063 189 217858 213071 —4787 51945 59212 +7707 8462 7179 —1283 GEEN ANIMO GENOEG. Elders in de provincie bleek onvol doende belangstelling te bestaan voor de aankoop van de beroemde stier Dina Lindberg's Adema. Daardoor heeft de vereniging voor K.I. van de aankoop moeten afzien. Een teleurstelling voor de Texelse veehouders, die van deze fokkerij juist zoveel hadden verwacht „MIJN DOCHTER KIEST EEN MAN". De Koog „De Duinkanters" brengoi half Maart „Mijn dochter kiest een man". Dhr Ad BIolc v.d. Velden is tot regisseur benoemd als opvolger van dhr Akkerman die wegens drukke werk zaamheden zijn functie moest neerleg gen. BILJARTWEDSTRIJD. De Cocksdorp. Woensdag j.l. kwam de biljartclub van De Koog op tegenbezoek bij „Vriendenkring" alhier. Er wei-den acht partijen gespeeld, ieder van 30 beurten. De uitslag was: HiUenius 68 car., K. Kalf 98 car., Ak- kerman 80; Jb. Reuvers 125; P. Vermeu len 64; F. Kikkert 68; R. Daalder 61; G v.d. Kooy 54; C. Vennik 82; C. de Graaf 58; K. Kikkert 76; W. Jannes 67; C. j Bonne 48; C. Troost 58; W. Bakker 43: H Zuidema 36. De Koog totaal 522 ear., „Vriendenkring totaal 564 car. In de uitwedstrijd naar De Koog boekte De C. 13 car. verlies, over beide wedstrijden dus 29 car in het voordeel van De C Het was weder een gezellige en spannende wedstrijd. De VVV „Texel" telt 550 leden, de VVV trok 76319 toeristen naar Texel en over één enkel seizoen ls er uit de por- temonnaie van de bezoekers zo'n twee en een halt' millioen gulden gekomen. Viel het i reemdelingenverkeer weg, het zon er voor Texel niet best uitzien. i_r MIJNHEER PIMPELMANS GAAT PAARDRIJDEN. Plaatjes en versjes door G TH. ROTMAN. 93-94. „Wilt schokt die auto!" fluis terde de Pil, die al wat half bij begon te komen, maar er nog geen besef van had. waar hij zioli bevond. „Stil .maar, stil maar, we zijn zó thuis!" zei mijnheer Pimpelmans, die evenwel zelf zat ie be ven van angst en zo wit zag als'n doek En daar was reden voor. want de schimmel, zenuwachtig door het geraas der auto's vlak achter zich, maakte op eens 'n kwartdraai rechts en wipte met één sprong over de sloot, die langs de weg liep, en waar Jonas Platvis met z'n kruisnet lag te vissen. Mijnheer Pim pelmans en de apotheker werden alle bei van het paard geslingerd. TLXCLSCWC CO.8tA.VT Over een maand komen de Lepelaars krijgen, daar een bei estiging van be spreking een gegronde bewijsvoering vormt, maar de vergadering bleek geenszins voor uitvechten \an dergelij ke zaakjes te gevoelen. (Een uitstekende propaganda op zichzelf. - Red Dhr Agter meende, dat de gemeente Texel wel wat meer" geld kan uittrek ken v oor onderhoud en aanleg van fielspaden. De gem-seer., lid van het hoofdbestuur, ontlokte dit een krachtig protest, waaruit bleek, dat de gemeen te reeds al het mogelijke doet om het vreemdelingenverkeer te stimuleren. Dhr P.eemsterboer deelde o.a. mede, dal de gemeente in 1948 aan hel VVV f18000 besteedde, (vnl. door de korte termijn van afschrijving der fietspaden). Hier tegenover stond nog geen f6000 aan directe inkomsten. Ook de uitgaven in de komende jaren zullen belangrijk zijn. De Kogerweg kostte in 1947 f 189,000 Voor 1947 werd uitgetrokken voor we gen, met. inbegrip van uitstel onderhoud f 58 000, vóór de oorlog was dit gemid deld f6,500 In 194S kostten de wegen straten er. rioleringen voor de gewone dienst' f24,000, terwijl de kapitaaldienst een bedrag van f128,500 aanwees. De gemeente beeft bijna f 200,000 uitge geven aan herstel der oorlogsschade. De fin. toestand der gemeente is lang niet rooskleurig Van verfraaiing zal geen sprake meer kunnen zijn, eerst komen de strikt noodzakelijke werkzaamheden aan de beurt, uitvoering daarvan hangt af van de toezichthoudende instanties. De gemeente is er van overtuigd, dat de bestrating van De Cocksdorp pn In- Koog hoognodig verbeterd moet wor den, dnrih ook dit hangt af van hoger toezicht op liet begrotingsbeleid. De gem. begroting wees in 1939 en 1940 'n bedrag aan van f350,000. thans ligt zij ver boven de millioen De voorz. merkt tenslotte nog op, dat liet niet juist is, de gem. te betrekken in zaken, die feitelijk op het terrein van de VVV liggen. Met een kort woord van dank voor de op komst - spr. richtte zich in het bijzonder tot de aanwezige dames (da mesbezoek Is een unicum waarom? Red.?) werd de vergadering om streeks 12 uur door de voorz. gesloten. De prachtige resultaten, hierboven in enkele cijfers geïllustreerd, zijn bereikt door wilskrachtige mannen met een rui me blik, mannen, die het belang van ge heel Texel in het oog hielden. Zij ver wachten geen hulde voor die arbeid. Wel morele steun van de leden en die leden hebben Donderdagavond lelijk ge faald: Toen dhr W. II. Lap de alg. jaai - i ergadering opende in het gezellig in gerichte „Casino", bleek niet veel piecr dan 10 pet. van de leden aanwezig te zijn. Dat is mis en een miskenning te vens: de belangwekkende, geestdriftige toespraak van de- immer actieve voorz. en de uitmuntende voordracht van de heer Oskamp, die als administrateur zo heel \eel te zeggen had over liet afge lopen seizoen, ze hadden een' stamp volle zaal verdiend! Wij prijzen ons gelukkig verslag te mogen geven van zulk een vergadering en wij vinden des te meer voldoening in ons werk als 't geschrevene de belang stelling van de lezers heeft, maar het geeft toni- een merkwaardig gevoel als je copy naar de zetterij heb gestuurd in de wetenschap, bet wenk zo veel moge lijk Ie hebben gedocumenteerd, geargu menteerd en verhelderend te hebben uit eengezet. wat naar voren werd gebracht of ook nog eens te hebben onderstreept, waar verbetering moet plaats hebben, dat alles te hebben gewrocht opdat de leden weer helemaal „bij" kunnen zijn, zoals wij vroegertijd wekelijks een ko lommetje gemengd wereldnieuws in de krant afdrukten, flitsen van allerlei en vxm o\ eral. Kort gezegd: Het is fout als het me rendeel der le<len ener vereniging het nieuws van hun ver. uit de krant put, de nieuwe besluiten, de nieuwe moge lijkheden en gerezen moeilijkheden. Zij mogen dan door het verslag weer hele maal op de hoogte zijn, hun afwezig- beid is nooit goed Ie praten Dit wordt vveleens vergoelijkt door op te merken, dat de geringe opkomst het bewijs le vert, van vertrouwen in het beleid van het bestuur. -Laat het zo zijn. voor dat vertrouwen koop je zo weinig. Je bouwt er niels mee op en leven is bou wen! Op ons eiland is nog zoveel moois te bereiken. Stilstand is achteruitgang. Niet voor niels gaf 'PESO zijn nieuwste boot de naam „De Vooruitgang". Er zullen er zijn die willen opmerken dat er tegenwoordig zo weinig gebouwd kan worden, zeker, voor wat betreft liet materiële, de bouw van pensions e. d. leven wij in een allesbehalve rooskleu rige tijd, maar aan de geestelijke bouw kunnen wjj blijven werken. Wij denken aan onze rol als gastheer! Hoe staat het met de service? Hoe ontvangen wy de toerist? Wat kunnen wij doen om bet hem zo aangenaam mogelijk te maken? Kunnen we in eigen omgeving iets bij dragen tot verfraaiing van het eiland? Hoe verdedigen wjj de belangen van onze ver. bel beste? Wat verwacht de bezoeker hier le vinden? Welke fouten bracht bet verleden en hoe herstellen wij ze? Duizend en een vragen. Plotseling heefl li een idee, leg dat vast en stap er mee naar de vergadering! Een vergade ring moei vrucht geven, men moet er heen gaan om te leren ol' om zijn nieu we denkbeelden naar voren te brengen. Het mag er heus wel eens wanner dan lauw toegaan, zo'n gedaohtenwisseling kan verfrissend, zuiverend en weer komen wjj op dit punt opbouwend werken. Waar blijft het verslag? zullen de le zers zich afvragen. Zeker, we had den al lang kunnnen vertellen, dat de heer R .1 Daalder weer zoveel stemmen op zich zou hebben ge kregen. (iat de voorz. maar voorstelde, om hem bij acclamatie te herbenoemen en idem ging dat met dhr C. Groenhof. Ook hadden wij al kunnen schrijven, dat de heren N. Sflhoonlioven en P. van Tatenhove in het hoofdbestuur werden gekozen als opvolgers van de heren Van Tvvisk en Miehels; dat dhr J. J. van der Vlies van de N.V.TESO met zulke in- teressan'e cijfers kwam, waaruit, de ge stage greei van onze VVV bleek alles vermeldenswaard wij schrijven daarover elders, maar dat de meeste leden zioh al leen aaii de krant vasthouden neen. dat. klopt niet. Men bljjve paraat! Dat moest ons eerst uit de pen, voor dat wij ons aan het verslag van de ei genlijke vergadering konden zetten. FEESTAVOND TEXELS FANFARE vervolg winkel". Geloei van koeien zo goed als klaaglijk gemiauw van katten, kortom bijna de hele dierenwereld werd er bij betrokken, toen hij de rol speelde van een reuzenpop, die eert lastige klant (Gerard \oigt) in tegenwoordigheid van de winkelohef (H. Zijm) eens flink af strafte, want naast de dierengeluiden bleek hij ook nog in staat gevoelige klappen te kunnen uitdelen. Oerrit Plantinga en Ant. Smit kwamen ook nog even op de planken met de sohets „Vergeten" en toen kwam de clou van de avond, de sprekende pop Bartje, die, gezeten op de knie van zijn baas heel ondeugende dingen wist te vertellen, 't Was maat goed, dat er geen politie op liet tone"l surveilleerde, want die Bartje waagde zich vaak op spiegelglad ijs. Er werd desondanks grote vreugde in de zaal verwekt. (Vanmorgen vroeg ons een bezoeker, boe wij Kuiper vonden en hij zei: „Als-ie werkelijk zo kan buik spreken als hij het voordeed, dan is zijn kostje gekocht, dan is-ie een kunstenaar. Maar er was een truc aan verbonden, zag u een luidspreker? Hij heeft ons voor het lapje gehouden, ol' ik moet mij daar achter in de zaal hebben vergist!" Uw verslaggever had het geluk een rij te zijn hinnengesehoven, vanwaaruit hfi de manoeuvres van Kuiper goed kon volgen en waarlijk, hij heefl geen glimp v an boerenbedrog kunnen ontdekken, dus.weg die kellnersjas en voortaan buikspreken. Ten slotte werd een klucht in één be drijf opgevoerd, getiteld „Het wonder kind". Lc-endert Kuiper vervulde de titelrol. Dat was een kolfje naar zijn hand en samen met de heren van Enge len, Gerard Voigt, Gerrit Plantinga, Gerard Rijk, Ad. Smit en P. J. Koorn, was hij bijzonder op dreef. Edbter had den zij die klucht moeten couperen. Het doek moet vóór kwart ov er elf voor goed zijn gevallen. Vermelden we tenslotte nog, dat dhr Jac. Sehrama de avond heeft geopend, waarbij hij vooral welkom heette onze Burgemeester en diens echtgenote, als mede de directeuren en bestuursleden van andere Texelse corpsen en voorts de zangverenigingen met wie tijdens de zonieruitvoeringen zo innig werd samen- gevverki. Noemen «ij vollediglieidshal- v e nog 'I optreden van mevr. Craanen, die tijdens een intermezzo nog even kwam zingen van haar dorpje Oude schild, waarbij rij zichzelf op de plano begeleidde. WAARSCHUWING Na het distributie-vrij-wonden van chocolade- en suikervv erkartikeien zijn meerdere zaken ook deze artikelen gaan verkopen. Het Bestuur van de Onder- vakgroep Blanket en Chocolaterieën deelt mede, dat alleen chocolaterie-zaken banketbakkers, broodhanketbakikers en kruideniers, indien zij rechtmatig hun eigen bedrijf uitoefenen, zonder meer gerechtigd zijn Chocolade en suikerwer ken te verkopen. Tegen deze onrechtmatige vestigingen of uitbreidingen van de verkoop met bovengenoemde artikelen zal dan ook, aldus is in overleg met het Ministerie van Economische Zaken, afdeling Mid denstandsweken overeengekomen, zeer streng worden opgetreden. Meerdere processen zijn reeds gevallen. Or.dervakgroep „Detailhandel in Banket en Ohoeolaterieën". Tlh. v. Noord. Voorzitter. Naar het Engels 18.) Ze luisterde nuar het. gesprek met een wonderlijke belangstelling, opwin ding bijna, want ze verbaasde zich er over, dat die twee, die elkaar volkomen vreenul waren, zoveel overeenkomst, ble ken te hebben in meningen en opvattin gen. Ze had haar grootvader natuurlijk haar liele leven gekend maar ze had hem nog nooit horen spreken zoals nu. Het gaf haar ruin of meer een schok, te ontdekken, dat hij zóveel meer in zijn mars had dan ze ooil had geweten. Op een of andere manier waren ze in een discussie over het geloof geraakt. Dat Darna.v over zoiets kon spreken, was niet verwonderlijk, want er was weinig, waarover hü niet kon spreken. Hij wist veel en had veel van het leven gezien. Maar dat haar grootvader van gedachte wisselde over zulk een onder werp met een volslagen vreemde, was bijna ongelooflijk. Ja, als Sue het niet met haar eigen oren gehoord had, zou ze het niet geloofd hebben. Darnay was helder en scherp van geest. Hij drong recht tot de wortel der dingen door en het bleek, dat hij dat vlugger deed dan mr Bulloch. Maar Bulloch was zeer ze ker van zichzelf. Hij had veel gedacht en als hij in het. gesprek tot een conclu sie kwam, wist hij zeer goed lioe en waarom hij daartoe kwam Je kunt iets waardevols niet krij gen voor niets, zei Darnay, terwijl hjj zijn gast zijn tabakszak aanbood, en ge loof is iets waardevols het is het enige, wat ons op het ogenblik nog hel pen en redden kan, nu de hele wereld wel krankzinnig lijkt te worden. Ge loof is waard, dat je er voor werkt. Bulloch dacht hierover na. terwijl hij zijn pijp stopte. Voor sommigen is het een sprong in het donker, vervolgde Darnay ern stig, voor anderen een strijd, zoals ten tijde dat Israël worstelde met God. Voor anderen is het een „zoeken" (maar ik zou zeggen, dat je liet kunt zoeken) net als de vrouw, die het geldstuk verloor en het hele huis schoonmaakte en uit veegde om het terug te vinden. Wij hebben er voor gevóohten, zei mr. BulloCh, en toen was het echter dan nu van meer belang voor ons - Uw voorvaderen hebben gevoch ten voor het recht om het geloof uit te leggen op hun eigen manier. —Dat bedoel ik Ge moet eerst uw vrijheid hebben. Ge hebt er niets aan, te geloven wat andere mensen zeggen. Het leven beeft alleen waarde voor de mens die op eigen benen staat en vedht voor zichzelf, mr. Darnay. Ieder moet zijn eigen weg vinden en die gaan.... Prachtig! riep Darnay, een religie voor Uobermensen! Een religie voor vrije mensen, zei Bullooh eenvoudig. Sue liet hem praten en begon hel eten klaar te maken. Ze verbaasde zich over de blijheid, die ze plotseling in zich voelde en ze bleef even met haar hand op de pannenplank geleund staan om zich af te vragen wat er was, dat zulk een plotselinge, onbegrijpelijke vreug de in haar wekte. Toen ze, na een tijdje, uit de bijkeu ken terugkwam, zat Darnay ernstig te spreken en BulloCh luisterde gespannen naar hem. ....nog nooit een Schotse schilder, die visie genoeg had om de ziel van Schotland le schilderen, zei Darnay U moet de mensen, die in hun werk het Sdhotse landschap reCht doen wederva ren, huiten uw land zoeken. Maar niemand kan Schotland toch beter verstaan dan de Schot zelf! Darna.v ladnte. Weet een kuiken, dat nog niet is uitgekomen, hoe het er uit ziet? Neen, neen! riep Bulloch, dat is geen eerlijke vergelijking. Wie kent het huis het beste, mr. Darnay? De man. die er in woont, nietwaar? - Misschien kent. hij het zo goed, dat hij het niet meer ziet. Dat >s een be kend verschijnsel, weet u? Aan tafel trachtte Darnay zijn tong in bedwang te houden wat hem niet gemakkelijk viel in tgenwooi-digheid van een welwillend luisteraar en aan juffer Soes en haar grootvader gelegen heid te geven, ook eens iets te zeggen Maar Sue had geen behoefte aan ge- dadhtenwisseJing. Ze had legen beide mannen afzonderlijk heel goed kunnen spreken, maar bet was haar onmoge lijk, een onderwerp te vinden, waarover ze mei lieidcn tegelijk kon spreken. Daardoor werd de toestand een beetje moeilijk voor baar en ze was blij, toen de maaltijd afgelopen was en Darnay. die aan mr. Bulloch al verteld had, dal hij bezig was studies -te maken van zijn kleindochter, voorstelde om eens in het atelier te gaan kijken. Mr. Bulloeli volgde zijn gastheer naar liet atelier in een vreemde stemming. Hij was in de war. Darna.v was volko men anders dan hij verwacht had. De man had eerlijke en duidelijke opvattin gen (al waren ze ook een beetje oncon ventioneel) over godsdienstige zaken- en hij staafde die opvattingen met aan halingen uit het Heilige Boek. En dat was helemaal niet wat mr. Bulloch van een arist had verwacht. IIÜ herinnerde zich plotseling de re den, waarom hg naar Tag-molen was gekomen en vond de toestand moeilijker dan ooit Mr. Damay was een gentle man in de beste zin des woords. Hg was open en eerlijk in elk opzicht en Sue was veilig bij hem (daar twijfelde BulloCh niet meer aan). Maar nu zag hij een nieuw gevaar oprijzen mor zgn geestesoog en dat gevaar was niet minder erg. Als Sue eens verliefd werd op die man - goeie genade, dat zou een geschiedenis zijn! Er was een merkbare harmonie tus sen lien heiden, dat had hg al gauw ge zien en hun gezichten, als ze naar el kaar keken, deden hem denken aan een paar mensen, die lang met elkaar ge trouwd zijn geweest en een gemeen schappelijk evenwicht hebben gevonden veel meer nog dan aan de gelaats uitdrukking van verliefden maar.... lieve hemel, dacht mr. BuMödh, ver schrikt o\er de loop van zgn gedachten, lieve hemel wat haal ik me in mijn hoofd. D? man is mijlen boven Sue ver heven en nog getrouwd ook. Ik zal op mijn woorden moeten letten met. Susan - anders haalt ze alles nog uit me. voor ik 't weet Hii hoopte in stilte, dal het sohilderg van Sue het probleem zou helpen oplos sen. Had Damay niet gezegd, dat een schilder moest schilderen wat hg zag? En als hij Sue „gezien" en geschilderd had op een manier. die Bulloch niet beviel, zou hg niet langer aarzelen, maar zeggen, dat hii haar onmiddellijk mee moest nemen naar huis. Zo. zei Darna.v. Bekgkt u het eens eritisdi, mr. Bulloch Het licht is na tuurlijk niet goed. Mr BulloCh keek 'en zei: 's Jonge jonge! Vind', u het goed? Het is Sue, zei Bulloch. '1 Is het is Sue precies Ik kan 'r bijna zien ademhalen. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4