^ue Nieuwe bonnen „Coöp. Ver. voor Veeafzet" deed goed werk Verkosjcffaeid Pootgoedtelers, let op Uw saek! vindt het geluk. Er bestond een flinke belangstelling voor de alg. jaarvergadering van deze onge vereniging,, d!c al heel wat goed vork beert verzet en In de heer J. C. toeper Johzn. een ijverige secretaris Iiecft gevonden, die ook grote zorg be steedt aan het jaarverslag, dat wij hier onder in beknopte vorm weergeven. De vergadering kenmerkte zich door een uitnemende sfeer, vol opbouwende critiek, welke iedere org. nodig heeft en kan stuwen tot nog meer bezieling en toewijding. Na opening door de viee-voorzitter, de heer P. de Graaf M. W.z. werd in een minuut stilte de nagedachtenis eerbiedig herdacht t an de overleden voorzitter, de heer A. J Keijser. Jaarverslag. De secretaris, dhr J.. C. Roeper Johz., memoreerde de figuur van de overleden voorzitter, dhr A. J. Keijser, bij wie men steeds advies kon inwinnen, kun dig als hij was van de kinderziekte ener coöperatie. 1948 gaf levendige handel door gun stige grasgroei en aankopen voor ex port. Daardoor werd in '48 de omzet verdubbeld: In 1946 f 95,034,92, in 1947 f238,595,83 en in 1948 f 465,391,91. Wij boekten zes nieuwe leden, twee beëindigden hun bedrijf, één vertrok naar Canada en onze ver. verloor een lid door overlijden. Het ledental steeg tot 92, terwijl tijdens de vergadering nog vier leden toetraden. Spr. zegt de Texelse Crt. dank voor bet publiceren van de marktberichten. Dit jaar werden voor het laatst leve- ringsbe-wijzen verhandeld. Veclevering: Aan het B.V.V. markt te Den Burg, werden geleverd 107 koeien (139 in '471, 8 schapen (21) en 545 kalveren (395). De voor Texel geheel nieuwe dienst, nl. het ophalen van kalveren viel in de smaak, hetgeen ook uit de grotere om zet blijkt. Nog betere en goedkopere uit voering blijft ons streven. Varkens: Het aantal mestvarkens was op Texel waarschijnlijk iets kleiner dan in 1947. Onze verwachting voor 1949 is zeer goed. daar er thans veel gemest wordt. Wij konden de concurrentie glansrijk doorstaan Bovendien wordt de kwali teit van de Texelse varkens geroemd. Niet genoeg kan gewezen worden op liet feit, dat het slachtvee in een coop, org behoort bij de afzet. Er werd altijd controle uitgeoefend bij de weging op geslacht gewicht. Gebruiksvee: Deze omzet werd drie maal zo groot als vorig jaar. Na enige opmerkingen te hebben ge maakt over de zgn. risieohandel in ge- bruiksvee, waarvan' het financieel over- chot verhoudingsgewijze veel groter is dan de provisie van de aan- en ver- hoopopdradhteu, zeide spr., dat de coop in de eerste plaats de taak past van commiSBionnair. Dat velen dit inzieh, bewijst de omzet van risicohandelsvee, die nog geen 30 pet. bedraagt. Het rundvee. Een goede klant kwam bjj ons in de vorm van aankoopcom missie voor Landbouwherstel voor Wal cheren, die driemaal het eiland be zocht. Ook kochten wij voor de export o. m. tweemaal in samenwerking met de Friese coöperatie. Nauwlettend werd door ons toegezien op de aankoop van tbc-vrij vee. Tot eind 1947 haddcu wij nog nimmer een reac tie-dier over de plas gehaald. In 1948 stuurden wij vijf reactie-dleren terug. Op Texel werden 450 dieren inge voerd, waarvan 176 door onze ver. On der de 274 door anderen verhandelde dieren vond men 40 reageerders, onder de 176 van ons slechts vijf! Naderhand werden nóg ongeveer 10 ingevoerde reageerders gevonden echter niet één bij ons gekocht-. De paardenhandel steeg ook. O.i. me de door de vele aankopen van trekkers. Verschillende malen kochten wjj in op dracht van het hoofdkantoor en voor paardenslagers. Ook markten wij in Pur- merend. De kennis van dhr C. de Graaf bewees ons ook hierbij goede diensten. Schapen- en lammerenbandel. T.a.v. de schapen, die veelal op de boerderij gekocht worden, menen wij, dat' meer verkoopop drachten van de veehouders de boer tot financi-l eel voordeel zou den zijn. Hier ligt een grote taak voor ons. T.a.v. de lammerenbandel, vnl. met de zes grote markten, verdient een ande re werkwijze te worden overwogen. Dhr Poot noemde destijds bij de oprichting onzer ver. wenselijkheid van uitbetaling naar taxatieprijs van de Texelse markt Dit veieenvoudigt het werk en voor komt eventuele teleurstellingen. De meeste lammeren en schapen wer den in Leiden gemarkt. Ook nu weer markten wij veel wolvee in Purinerend. Voor het eerst kochten wij lammeren en rammen voor export en wel voor Tsjecho-Slowakije. De Texelse dieren waren in verhouding tot de zendingen van elders zeer goed, terwijl het gewicht van de Texelse exemplaren meeviel. De varkensomzet was vooral, fokzeu- gen, waarvan de helft werd ingevoerd en aangekocht werd door de Kr. Hoorn. De omzet van biggen, die vorig jaar flink werd aangepakt, verdubbelde bijna Door ons wordt het grootste deel der slaohtvarkens verkocht, Wjj zijn goed georiënteerd. Voor Texelse fokkers, dig, zelf liever niet markten, verzorgen wjj dit werk gaarne. (Wordt vervolgd.) MIJNHEER PIMPELMANS GAAT PAARDRIJDEN. Plaatjes en versjes door G. TH. ROTMAN. 7.752722 99. Het druipende net werd met zijn inhoud boven op een vrachtauto gelegd, die in de nabijheid stond. Eerst werd de apotheker te Groenesloot afgeleverd, en daarop mijnheer Pimpelmans thuis gebracht. Hij had een stevige kou gevat en moest een week te bed liggen, in warme omslagen gehuld, hete melk en bittere medicijnen slikkend. 100. De derde dag liet Jonas Platvis zich aandienen. Hij was er eindelijk achter gekomen, van wie het paard was waar )ijj zo onverwachts aangekomen was en kwam het terugbrengen. „O nee! O nee!" riep mijnheer Pimpelmans, „homl hem alsjeblieft maar! Mij niet meer op een paard gezien! Merci!" „Dat is nu eens verstandig gesproken, man!" zei mevrouw, „alleen, ik had hem verkócht, als ik jou was!" EINDE. van 13 tjm. 26 Februari 1949 Bonnen voor vlees. 001, 003 vlees is 100 gram vlees 002 vlees is 200 gram vlees Alle bonkaarten. 005 algem. is 250 gr. boter, margarine of vet Bonkaarten KA, KB 903. 006 algen., is 250 gr. boter, margarine of vet 007 algem. is 400 gr. kaas of 500 gram korstloze kaas 012 algem. is 500 gr. boter, margarine of vet 614 algem. (bonkaarten 901) is 500 gr. sinaasappelen (reeds abugewe- zen) Bonkaarten KD 903 014 algem. is 125 gr. boter, margarine of vet 015 algsm. is 100 gr. kaas of 125 gram korstloze kaas 619 algem. (bonkaarten 901) is 1 kg. sinaasappelen (reeds aangewezen) Tabak- en Diversenkaarten enz. QA, QC 903 61 tabak is 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak 63 tabak is 1 rantsoen sigaretten of Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD MF, MH 903 (btjz. arbeid a.s. moeders en zieken): Geldig zijn de bonnen van de strook E. Deze bennen zijn 14 dagen geldig. De niet-aangewezen bonnen van strook 4 van de bonkaarten 901 kunnen worden vernietigd. De reeds aangewezen bonnen 614 algem. (600 gr. sinaasappelen) en 619 algem. (1 kg. sinaasappelen) moeten ui terlijk op 12 Febr. bij een handelaar worden ingeleverd. KATHOLIEKE KERKDIENST Zondag: Missen in Den Burg en Oos terend om 7,30 en 10 u„ in Den Hoorn om 10 uur Bieehtgel. van 7-7,30 u Com munie onder alle Missen en om 7 en 0 u. Lof om 7 u. Deze week: Missen 0111 7 en 8 u. (Vrijdag ook nog om 9 u.) Com munie vóór en onder de Missen-. Woens dag: Ook in Den Hoorn een H. Mis om 8 u 7,30 u. Jozefluf 8 u. jongenscongr Donderdag: In Oosterend een H. Mis om 8,30 i' Vrijdag: 3,30 li. bieehtgel. v schoolkinderen. Zaterdag: van 4-8 uur biech'tgel. op hele uren. 6 u. rozenkrans KOSTELOZE VACCINATIE TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat gele genheid wordt gegeven tot kosteloze in enting en lier-inenting tegen pokken voor kinderen in de navolgende plaat sen: Zuid-Eierland op Donderdag 17 Febru ari a.s. te 14 uur in de o.l. school; Midden-Eierland op Donderdag 17 Fe bruari a.s., te 14,30 uur in de o.l. school; De Cocksdorp Donderdag 17 Februari a.s. te 15 uur in de o.l. school; Oosterend Vrijdag 18 Februari a.s. te 13,30 uur in de dokterswoning; Den Hoorn Woensdag 16 Februari a.s te 16 uur in de o.l. school; Oudesehild Donderdag 17 Februari a.s. te 16 uur in de o.l. sohool; De Waal Donderdag 17 Februari a.s. te 12 uur in de o.l. sohool; Den Burg Zaterdag 19 Februari a. s te 15 uur in de o.l. school. Ten einde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, dienen trouwboekjes, waarin de namen van de betreffende kinderen zijn opge nomen, te worden medegebraoht. Onder de aandacht wordt gebracht, dat kinderen voor het bereiken van de leeftijd van één jaar. Ingeënt dienen te zijn. Bij deze inenting zal echter ook gele genheid bestaan, om kinderen, hoewel reeds ouder dan één jaar, die tot op heden nog niet werden ingeënt, te la ten inenten. De kinderen, die bij de vorige gele genheid ingeënt, zijn en nog niet voor de controle zijn versohenen, worden aangeraden alsnog te verschijnen, ten einde hiervoor de vaccinebewijzen in qntvangst. te nemen. Texel, 8 Februari 1949 Burgem. en Wethouders voornoemd Mr. G. D. REHORST, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. ALGEMENE LEDENVERGADERING BEDRIJFSVERENIGING Dirmdag a.s. houdt de Ver. voor Be- dijfsvoorlichting haar algemene leden vergadering. In tegenstelling met vorige jaren zal op deze vergadering geen spre ker van de vaste wal het woord voeren. De laatste jaren hebben we het telkens weer als een bezwaar gevoeld, dat er geen tijd was om de werkzaamheden van de ver. te bespreken en dit is een groot gemis. Dit jaar zal het. nu anders zijn en we hopen, dat. de belangstelling voor deze vergaderingen hierdoor nog zal toenemen. Meerdere proeven hebben belangrijke resultaten opgeleverd en ook overigens biedt, liet verslag der werkzaamheden alle gelegenheid om op belangrijke din gen, de landbouwvoorlichting betreffen de. in te gaan. Voor hen, die geen gebruik kunnen maken van de gewone autobussen, rij den de volgende extra-bussen: 1. Van Den Burg via Hoornderweg door de P.H. Polder lot „Zeewijk", terug langs Middenweg, Waterwegje, Zuid- Haffel, Russenkerkliof, Den Burg. Au tobus is ongeveer half 8 bij „Amalia" 2. Van Oudesehild langs Waalderweg, Nieuwe Spangerweg, hoek P. C. Hin, door Spang naar Oosterend, via weg De Waal-Oosterend naar Den Burg. Auto bus is plm. 7,20 uur hij Kerkeplaats VERHOGING KINDERBIJSLAG Iv.m. OVERBRUGGINGSREGELING Burgemeester en wethouders der ge meente Texel vestigen er de aandacht op, dat ingevolge de jongste wijziging van de Kinderbijslagwet, de kinderbij slag met ingang van 1 October 1948 van het tweede kind al verhoogd is met vier cent per dag of f0,24 per week. Zq, die in de periode van 1 October 1948 tot 1 Februari 1949 opgenomen zijn geweest in de Oveibruggingsrege- Iing voor werkloze arbeiders en die aan spraak maken op nabetaling van de verhoging van de kinderbijslag kunnen deze nabetaling ten gemeentehuize in ontvangst nemen uiterlijk tot en met Maandag 21 Februari 1949. Na 21 Februari a.s. zal de verhoogde kinderbijslag niet meer worden uitge keerd. Hef is ook mogelijk, dat de echt genoten van de arbeiders, die in de OverbmggingsregeLing waren opgeno men, de nabetaling in ontvangst nemen. Texel, 8 Fe'bmari 1949. Burgem. en Wethouders voornoemd. Mr. G. D. REHORST, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris van neus, keel of borst, anuift en wrijft U weg met Praatavond ver. oud-leerlingen (Vervolg). Dhr Jac. Kikkert besprak de ver bouw van pootaardappelen. Spr. herin nerde er aan, dat de afzet van het poot- goed van de oogst 1947 al niet vlot ging en op 't, moment kan deze beslist slecht genoemd worden. Ook met de consump tieaardappelen loopt het zeer slecht. Er werden in 19^8 veel aardappelen uitgs- poot, de opbrengst was zeer goed en er worden minder aardappelen gegeten door een groter aanbod van andere voe dingsmiddelen. De export bleek in de achter ons lig gende jaren een zeer belangrijke devie zenpot te zijn. Maar ook in het buiten land is de vraag door betere voedings positie minder geworden en bovendien beginnen wij concurrentie te ondervin- denvan landen als Denemarken en Tsje cho-Slowakije. Wij moeten alles op alles zetten om de voorsprong te behouden. Daarom moeten wjj er voor waken, dat er geen klachten komen over ons pootgoed, zo als in de achter ons liggende jaren. Spr. wees daarbij vooral op het pootgoed, afkomstig van de zandgronden. Geble ken is, dat de gezondheidstoestand van liet pootgoed van 't zand niet minder is dan van de klei, maar de houdbaarheid is minder goed. Dit geldt speciaal voor Bintje, een ras, dat overigens in het buitenland zeer gevraagd is. Een goe de vervanger van dit ras zou een goede aanwinst zijn. De bewaring van het pootgoed is van zeer groo', belang Het komt. er daarbij op aan, dat de aardappelen niet te warm of te koud liggen. Verder moeten wij er voor waken, dat de knollen bij de diver se bewerkingen niet beschadigd worden. Het is gewenst de pootaardappelen vóór de winter te sorteren en ze dan in te kuilen bij droog en koud weer. Maken de aardappelen in een zachte winter te vee! spruiten, dan is bet gewenst ze af te spruiten en ze daarna in poterbakken te laten voorkiemen. Gebeurt dit niet, dan is er grote kans op teleurstellingen omdat door te vroeg spruiten een ge deelte van de kiemenergie verloren gaat. De plaats waar men de poters be waart moet goed geventileerd kunnen worden. De gewenste temperatuur ligt tussen 2-4 graden Celsius. De glazen be waarplaatsen zijn ideaal, want ze zijn goed verlicht en bieden goede mogelijk heden voor ventilatie. De laatste jaren neemt men odk proeven met het bewa ren van pootaardappelen in koelhuizen. In deze bewaarplaatsen maken de aard appelen geen kiem en dit kan wel eens een bezwaar zijn, omdat de ontwikke ling hierdoor ten achter komt, Spr. vraagt zich af of verdere mecha nisatie nog mogelijkheden biedt. Het schijnt zeer moeilijk te zijn een machine te construeren, die geschikt is voor het rooien van pootgoed. De oplossing zal hier wel gezocht moeten worden in twee afzonderlijke machines. De eerste ver wijdert het loof en met een speciale rookmachine kunnen dan de knollen plm. 4 weken na het looftrekken gerooid wor den. Het gevaar van beschadiging der- knollen wordt hierdoor veel kleiner. Komt de keurmeester? Een eerste eis bij het telen van poot goed is, dat we beginnen met prima uituitgangsmateriaal. Nodig is A-poot- goed of AAjpootgoed. Verder moet de boer doordrongen zijn van het belang van een tijdige selectie. Het gaat nog maar al te veel zo, dat de verbouwer van pootgoed zich bij het vaststellen van het tijdstip r an selecteren laat leiden door het feit of de keurmeester van de N.A.K. de eerste dagen al of niet te verwachten is. Dit is een volkomen foutieve instel ling. Men selecteert niet voor de keur meester van de N.A.K. maar in het be lang van zichzelf. Dhr. Kikkert voelt voor een bepaling, waarin zc-u worden voorgeschreven, dat alleen goedgekeurd pootgoed mag wor den gebruikt. Thans worden de bona-fi- de telers veelal gedupeerd door in de nabijheid gelegen besmettingshaarden, waar he -1 vaak gebruik gemaakt wordt van sterk besmet materiaal. Er wordt ook nog gewezen op de op vatting van Ir Oleveringa, dat ook de structuur van de grond een rol zou kun nen spelen bjj de mate van aantasting door virusziekten. Een gewas, dat ver bouwd zou worden op een grond die vol doende van organische stoffen is voor zien zou volgens de heer Oleveringa niet varbaar zqn voor virusziekten. Ook stamselectie kan een middel zijn om de kwaliteit van ons pootgoed op te voeren. Wij kriigen hierdoor een meer uniform gewas. Tenslotte wees spr. op de gevaren die dreigen van de zijde van de colorado kever en de aardappelmoeheid 'Lev-en beide heeft de regering ter wille v de ex-port, zeer terecht, ingrijpende regelen genomen. Met de woorden: „Pootgoedtelers let op uw saek" eindigde de heer Kikkert zijn inleiding In de hierop volgende bespreking kwam de kwestie kleipootgoed - zand- pootgoed aan de orde. Enkele aanwezi gen waren van mening, dat de bezwa ren tegen pootgoed van de zandgrond oi et-dreven waren. Over het algemeen was men echter van gedachte dat de voorkeur voor kleipootgoed duidelijk an te tonen was en dit zou 'toch wel zijn reden hebben. Er schijnen maatregelen op komst te zijn, die de export van poot goed van de zandgrond onmogelijk zul len maken. Dit zou tooi- de op het zand telers een tegenslag zijn. maar men moet. begrip hebben voor het. feit, dat het er om gaat een zo hoogwaardig mogelijk product aan te bieden. (wordt vervolgd) C. v. Gr. Naar het Engels 21.) Nee, riep hij verontwaardigd, nee, juffer Soes. Je vergeet, dat ze een hart als steen had en van niemand hield. Wou je beweren, dat zo'n mens kon trouwen met een arme plattelauds- dominée? Sue schudde haar hoofd. Dat had ik vergelen. Wacht even, mr. Darnay. Iemand had haar die handschoenen voor d'r verjaardag gegeven en ze was er zó ■ïee ingenomen, dat zij ze dadelijk aan ruk en er mee uitging. Ze was liefdeloos, dus hield nie- nand van haar en gaf haar ook geen landschoenen op haar verjaardag. Dan had ze zelf gekocht uit ijdel- heid, zei Sue, zou dat kunnen? Laten we maar zeggen, dat het dat was zei Darnay, al geloof ik er niks van. Kom mee, dan zal ik haar voor je schilderen, juffer Soes. Zjj volg-de hem naar hel atelier en keek met de grootste belangstelling toe Hij nam een klein houten paneel, dat al geprepareerd was, zette het op de ezel bij het Noorder-raam en begon te schilderen. Het beeld ontstond onder Sue's ogen: een grasveld vol bloemen, 'n heg en in de verte een groep donkere bomen. Op de voorgrond de dikke dame, die nie mand liefhad, geheel in het wit. Het gezicht was afgewend en half bedekt door de hoed, maar er was iets afsto tends in elke lijn der figuur en in tie wijze, waarop zij haar dikke, witte han den hield. Ach, hemel! zei,Sue, wat een naar mins! - Niemand houdt van haar, mompel de Darnay, ijverig schilderend. Misschien lean het haar niets sche len. Natuurlijk kan het haar schelen. Zo! Daar heb je 't juffer Soes. Neem liet mee en laat 't me nooit meer zien. 1-Iet mormel heeft- mijn halve middag in beslag genomen en het licht gaat a! weg. Sue ging met haar buit naar de keu ken. Ze zette het schilderijtje op de schoorsteenmantel cn maakte het vuur weer aan. dat uitgegaan was Daarna vulde ze de ketel en zette die op het for nuis voor thee. Zo nu en dan, onder haar werk, bleef ze even stil, om naar de „Dame- in 't Wit" te kijken. Dan glimlachte ze dat. was haar schilderij hij iiad het voor haar geschilderd. - Ze zou het haar hele leven bewaren. Ze was zó blij, met haar schat, dat ze, toen er aan de voordeur gescheld werd en zij, bi) het opendoen, Grace op de stoep zag staan, haar hartelijk verwel komde en uitnodigde om binnen te ko men. Zij was vandaag goede vrienden met iedereen. Zo, Grace, zei ze. 'k Heb krek thee gezet. Kon-, binnen. Grace kwam binnen, ze zag er keurig uit, in e-en bruine mantel met bont en met een bruine hoed op. Het was alle maal nieuw en Sue sprak er haar ver wondering over uit. Vincïe 't hier nog prettig, Sue? vroeg Grace, toen het gesprek over de nieuwe kleren staakte. 't Is hier wel uit te houden, zei Sue. Hoe gaat het thuis? Ze maken het allemaal goed, zei Grace. En daar liet zij het voorlopig bij. Pas toen ze aan tafel zaten om thee te drin ken, kwam ze met, de eigenlijke reden van haar bezoek voor de dag. Will heeft me gestuurd, zei ze. Ge moet thuiskomen. Sue. Ik moet thuiskomen!? Ja, zei Grace. W511 weet, dat het niet beurt, dagge hier alleen zjjt. Maar a'k non liever hier blijf? Grace zuchtte. - Will zeet, dagge komen moet. Hij wil niet, dagge hier alleen woont met een man. En hoe zou mr. Darnay het moeten stellen zonder huishoudster? vroeg Sue met gevaarlijke vriendelijkheid. Hoe moot ie an eten komen en 't huisje netjes houden? Hij kan een ander zoeken. Een ol- de vrouw d'r ben d'r genoeg, die het grege zouden doen. Sue lachte. Ze zouden 't niet lange grege doen, zei ze. Dit is geen werk voor een olde vrouw. Ge zoudt es zien hoe 't er uitzag na een week! Da kan makkelijk wezen, maar dat geet ons niet an. Mij wel, zei Sue, die opgewonden werd ondanks haar besluit, kalm te blij ven. 't Is mijn werk en ik doe het met genoegen. Thuis had ik geen schik - zoals gp weet en ge weet ook best waar om. Ik weet, dagge lastig waart. zei Grace, zich beheersend. Maar het kon wel zijn, dat 't nu beter ging en mis schien zoudt ge wel niet zo lang meer thuis blijven. O, is 't. dat? riep Sue met een bo ze blik. 't Is nietdagge me thuis wilt hebben. Ge wilt me laten trouwen met Ben Grierson. Ik had 't direct wel kun nen weten toe ik oe zag. 't Is machtig jammer, dat Ben niet zelf komt om me te vragen als een man! Dat zoudie greeg doen! riep Grace. Ben is gek op oe, Sue Ik hoef 'm maar een woord te zeggen en hij is hier. Nou, clan kunt ge oe woorden thuis houden, want ik moet niks "hebben van Ben Grierson of van een andere man van jouw keus. Zij staarden elkaar een ogenblik woe dend aan en toen zuchtte Grace weer. Het onderhond verliep niet zoals zij ge hoopt had Ik weet niet hoe we zo op Ben gekomen zijn, begon ze met, weemoed in haar stein. „Agge 'm niet hebben wilt, motte 'm niet nemen. Will heb me hier heen gestuurd en ge moet thuiskomen. Sue hij is oe vader. Dat hebben ze me verteld, zei Sue. Wat bedoelde? Hij is mijn vader en ik heb voor 'm gewerkt van mijn veertiende jaar af en 'k heb nooit 'n vriendelijk woord van "m gehad. Veel zq 'k 'm niet ver plicht. Hij is een moeilijk mins, zei Grace met een zndht. Er viel een stilte. Ten slotte stond Grace op. Ik zal moe ten gaan, zei ze. Ik moet nog veur den eten zorgen en 't is niet vroeg meer. Wat moet ik 'm zeggen. Sue? Da'k uiet kom! - Hemel, hij zal woest zijn! zei Gra ce angstig. Sue's hart verzachtte, toen zij het gezicht, van Grace zo zag be trekken. —Het spijt me, Grace, zei ze, maai liet geeft niks. het- ene te zeggen en 'i andere te menen. Gullie zijt er veel be ter aan toe, nu ik niet meer thuis zij. Grace antwoordde niet direc-t. Zt dacht na. Het was niet waar, dat zij ei beter aan toe waren, nu Sue weg was Er waren niet zoveel onaangenaamhe den meer, dat was zo, maar de sfeei was nog even gespannen en onbehaag liik als vroeger en Grace had nog al tijd het gevoel, een indringster te züi in het huis van haar man. Als ze eei levendige fantasie had bezeten, zou z< hebben kunnen denken, dat in het huil van Will Pringle Mary's geest nof rondwaarde, maar voor zulke gedach ten was ze te nuchter. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4