Ontwikkelingsclub goede „Oosterend" deed keuze Al weer diefstal in Den Hoorn Wie levert m dat steeds ..-SBfc De „Maria" vlot Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden in vergadering bijeen Vrijz.-Chr. Jeugdgemeenschap trok volle zaal HOEST Zondagavond is een tot nog toe onbe kende dader de woning van de familie !b. Lap Kzn., te Den Hoorn binnenge drongen. De familie was niet thuis. Heel het dorp praat over deze diefstal en onwillekeurig ook over de vorige 4 inbraken, want de laatste jaren zijn al drie andere famliies door „de!"?! dief met een bezoek vereerd. Tweemaal werd er geld gestolen uit de woning van bak ker Dros, eenmaal verschafte de dader zich toegang tot de woning van de fa milie D. Pool, waar hij geld en zuivel producten aan de haak sloeg en de voor laatste inbraak gold een operatie ten huize van de familie T. Troost, wiens woning nabij De Mok eenzaam in het land is gelegen. Zondagavond werd er wederom inge broken. Ingebroken eigenlijk niet. want de dief, die goed met het doen en laten van de dorpelingen op de hoogte schijnt, is door de niet gesloten staldeur naar binnen geslopen. Zo kwam hij zonder 't lorre-en van deuren en ramen in de woonkamer, waar hij al spoedig een be drag van f.70 in zijn zak wist te stop pen. En toen er vandoor! Bewijzen van vakmanschap leverde hij niet, daar hij verzuimd had het lidht uit te doen. j -r - Langs die rustige dorpsstraat sluipt nu en dan een onguur type om er- S'ni binnen te dringen. De familie Lap woonde tijdens de in sluipen.) een godsdienstoefening bij in de N.H. kerk. De politie heeft terstond een onder zoek ingesteld, maar van de dader ont breekt tot dusverre elk spoor. Den Hoorn piekert, wie het 'm toch telkens kan leveren en... vraagt zich intussen af, wie van de dorpsgenoten het volgende doelwit van de snode dief zal zijn. Als-ie gegrepen wordt, zal-ie 't lelijk moeten bezuren en heel wat maandjes moeten brommen! Maandagavond is de „Maria" bij ta melijk hoog tij door de sleepboten „Stor- :temelk" en „Noordholland" vlot ge bracht, welk feit de sleepboten met een luid gefluit kenbaar maakten. Het ge strande scheepje heeft uiteraard veel publiek naar de dijk getrokken, vooral Zondag met het zeer mooie weer was de belangstelling groot. Hoewel het schip 3 a 4 km. uit de wal zat, was het toch duidelijk zichtbaar en nven kon dan ook zeer goed de laadbomen zien gaan. die de lading (oud ijzer) naast, het schip in zee deponeerden, zodat dit al spoedig boven water uitstak. Men kon nu al zien dat de- hoop yzer zakte. De „Maria" is naar de haven van Den Helder gesleept, om grondig nagezien te worden. ..CON AMORE" GAAT FEESTVIEREN. Zondag 27 Febr. gaat zang\ eremging „Cön Aniore". dirigent de heer R. J Boom, haar 12'/2-jarig bestaan vieren met een veelbelovend zangrepertoire in „Casino". Het programma vermeldt 0.111. de operette „Het wonder van Papen- dam" en „Gesc-hiChten aus dem Wiener Wald". walsen van Strauss. Iedere lief hebber van zang en zij, dje het kunnen worden, wacht een mooie avond. (Zie de adv. in volgend nummer) TEXEL AGENDA. H^den, 16 Febr. Kapel Z.-Eierland, S uur, opvoering „Japke". Heden 16 Febr. Demonstratie op vliegveld met greppeldraineerploeg. Heden 16 Febr. laatste dag demonstra tie schoonheidsspecialiste in de zaak van kapper H. C. Prins. 16 en 19 Febr. biljartwedstrijd in Ho tel „De Zwaan". Donderdag 17 Febr. 8 uur in Hotel „Texel" jaarverg. Zuivelfabriek „De Ééndracht". Donderdag 17 Febr. 8 uur in „Loods manswelvaren" Chr. Reciteercluh „Het ■longe Geluid" geeft gezellige avond t. b.v. Tbc-londs. Donderdag 17 Febr. één uur houtver koping in „Bos en Duin". Vrijdag IS en Zaterdag 19 Febr. 8 u. In „Loodsmanswelvaren" Feestavond De Zwaluw". Vrijdag 18 Febr. in Eben Haëzer jaarverg. Band Ned.-Indonesië Vrijdag 18 Febr. 8 uur in Hotel „De iranjeboom" jaarverg. Jagersver. Zaterdag 19 Febr. 8 uur in „Casino", lont programma door Gymn. Ver. Texel Zaterdag 19 Febr. 8 uur in „De Toe komst" feestavond „V.V, De Koog". Zaterdag 19 Febr. 8 uur in Hotel „De loop" Feestavond Ned. Landarbeiders- bond. Vrijdagavond vergaderde de R.K Bond van Handels-, Kantoor- en Win- bedienden „St. Franciscus van Assicië" in Hotel „De Zwaan". De opkomst was bevredigend. De voorzdhr F. F. Gerritsma, deelde mede. dai hij niet langer lid kon zijn wegens het kiezen van een zelfstandig beroep. Hij spoorde aan tot grote acti viteit, daar de strijd zich toespitst. Als R.K. is het onze plicht een dam np te wei-pen tegen de wassende vloed van 't communisme, dat de werkers van Ne derland niet valse middelen lokt. Wii moeten de zwakken wakker schudden en allen in onze bond brengen. Spr. wees op het schandelijke proces tegen Kardi naal Mindszenty. D wereld ontwake, op dat niet voor de tweede maal terreur en misdaad over ons land losbreekt. Onder alle R.K die daan-oor in aan merking komen zal propaganda worden gevoerd. Daarna zullen zij door leden worden bezocht. AJle aanwezigen wilden medewerken. Aan de ontwikkelingscursus van de R.K. Arbeidersbeweging, waarop naast de practische vakken, zoals rekenen en taal ook les gegeven wordt in Sociolo gie en Godsdienstkennis, nemen 26 ar beiders deel. Voorz. wekte ook de be- Oosterend. Zaterdagavond. Een dikke dikke lucht met nu en dan wat regen. Het zal nog stiller worden dan ooit in het dorp, dat zijn rustdag verbeidt. Klompgeklos in de richting van het dorpsplein. Ah, het gaat naar „Het Wa pen van Amsterdam", waar de steeds actieve ontwikkelingselub een bijeen komst- heeft georganiseerd. Spr. is een broer van Ds. van Veen, te Den Burg. Tijdens de oorlog heeft hij praetiseh alle zeeën bevaren: in f939 werd hij als officier tor koopvaardij ge mobiliseerd. Na de strijd in Indonesië te hebben meegemaakt wist. hij met een oude onderzeeër naar Australië te ont snappen. Daarna zette hij koers naar Engeland en later naar Amerika. Hij werd havenmeester in Paramaribo en daarop commandant van een mijnenve ger. Na de bevrijding vertoefde hij eni ge tijd in het vaderland, doch trok al dienden tot deelname op, althans aan de cursus in Sociologie en Godsdienstken nis. Het jaarverslag van seer. R. J. Tim mer en' het. financieel verslag van pen- ningm. Th van Heerwaarden, passeer den te revue. De voorz. stelde voor ge noemde functionarissen-grieplyders 'n kleine attenite te zenden In plaats van de aftredende voorz., werd d'hr Th. Witte als bestuurslid ge kozen. Uit de drie bestuursleden werd tot voorz. gekozen dhr R. J. Timmer. Dhr Til. Witte tot secr Dhr Timmer bo vendien tot afgevaardigde naar het K. A. B. Bij de rondvraag dankte dhr De Graaf voor de bemoeiingen van de Bond bij het afsluiten van een C.A.O. (Collec tieve Arbeidsovereenkomst) voor leden, werkzaam bij het ziekenfondswezen. O. a. werd flinke salarisverbetering be reikt. Nog wtrd een commissie benoemd ter voorbereiding van een gezellige avond voor leder, met echtgenote en verloofde. INGEZONDEN. DEUREN VAST! Hei je 't al hoort, d'r is an de Hoorn weer stolen. "Gek hèe dot het altied deer is." „Ja, maar dat komt omdat ze deer de deur loslaten voor de krant." Hoornders, laat. dus een brievenbus maken Dank u. O.L. SCHOOL TE DE KOOG. Tweede inenting tegen roodvonk en dipliteiie op Donderdag 17 Februari, 9 uur. Oudesohild. De J. G. heeft zich niet haar avonden wel een goed plaatsje bij de Oudesdhilders veroverd, want de zaal van liet Eigen Gebouw was weer geheel bezet, toen voorzitter Romke de Vries, namens de J. G. en deze keer voor het eerst ook namens de Vrije Vogels, de aanwezigs welkom heette. Dc Vrije Vogels zijn kinderen van 8- 14 jaar, waarvan de jongens geleid wor den door Meester Nvland en de jongens door mej. T. Blom. Br weid begonnen met een openings lied van de J G„ wat de stemming er tl direct in bracht, waarna een bont pro gramma werd afgewerkt, waaraan af- visseleud de ouderen van de J. G. en ie jongeren van de Vrije Vogels mee werkten. Het meisjes bosvolk begon met een aardig stukje van een jongetje dat al tijd zei: „wacht nog even" maar van die kwaal grondig werd genezen. Een samenspraak van Anna Duizen- stra en Henk Collon, in de trant van hij de. pomp, bracht de lachspieren m hé- weging, terwijl de liefhebbers van volks dansen konden genieten van de Erwten- pluk en de Noorse bergpas. Volksdan sen vallen over het algemeen zeer in de smaak en ook de Oudesehilders weten goede dansen wel te waarderen. De kampliedjes die vervolgens werden gezongen: „Varia" „Nu breekt uit alle twijgen" „een Boer ging naar zijn nae- ber toe" en „Sari Marijs" werden door een viertal jongedames met muziek be geleid. weer een vooruitgang bij voor gaande jaren en al haperde er zo af en toe wei eens wat aan, alle begin is moeilijk. Een volgend keer nog beter zullen we maar denken. Hartelijk werd er gelachen om de gymnastiekles, waarbij de deelnemers verkleed waren en men niet kon zien, wat voor of achter was. Een daverend applaus verwierven Fr. Zegel en Dries Dekker met hun haarkammen concert. Vooral de Post hoorngalop van Frans was prima. Het jongens bosvolk speelde het dra ma van het Kalfje, waarna de meisjes enige, volksdansen ten beste gaven o.a. Almelose Kei-mis en een Amerikaanse Kampvuurdans, gevolgd door een by- zonder mooie dans door de J. G. n.l. de IJswals. Begeleid door de meisjes muzikanten werd daarna gezamenlijk gezongen spe ciaal door de ouderen „Daisy" en ,,'s nachts na het bal". Er werd hevig aan gewerkt, volgens de heer Termaat wel waf al te hard, maar het was toch leuk. Na de pauze werd een lekenspel op gevoerd genaamd: „Het land van de Vrijheid" geschreven naar aanleiding van de gelijkenis uit het bijbelverhaal Er werd heel aardig gespeeld. Besloten werd met een „Kijkje bü het kampvuur" van de J. G. waarbij de heer Termaat een ernstig woord sprak en de J G.-ers liet naoktwakerslied zongen. Om bijna half twaalf was 't program ma afgewerkt, en kon de J. G. weer op een goeds 'avond terugzien. Daar in de pauze een verloting werd gehouden zal ook het financiële resultaat wel meeval len. spoedig liet zeegat weer uit, toen naar Nieuw-Guinea. De heer Van Veen heeft dus heel wat verre reizen gemaakt èn gevaarvolle bo vendien! Hij zal wel 't een en ander te vertellen hebben, dachten wij en daarom waagden wij ons over de Oosterender weg naar „Het Wapen van Amsterdam", waar vrienden van Teun Brouwer en andere toeristen straks weer goed ont haald zullen worden. Nu, winterdag, stond de gang er vol klompen van zich gaarne ontwikkelende 'strenders, die met grote aandacht de causerie van dhr Van Veen volgden. Is zijn broer een redenaar van pro fessie (Leraar van de Doopsgezinde Ge meente Den Burg, De Waal, Oosterend), de zee-officier zou eveneens een uit het goede hout gesneden predikant zijn ge worden als men hem naar de Theologi sche Hogeschool had gestamd. Maar misschien Heeft de zee hem sterker ge trokken en had hij het land aan een kanseltrapje, ja, liet is zeker, dat hij liever langs een touwladder klauterde en in 1927 voer hjj als matroos het zee gat uit. Een zee zonder doodsvijanden nog want orkaan en ander noodweer kan de zeeman nu eenmaal nooit als zijn vijand zien. Mei 1940, toen de Duit sers ons land binnendrongen, verbleef Van Veen in Nieuw-Zeeland. Al spoe dig zat hij bij de marine en toen had ie het lieve leven gaande! Hy raakt over die vijf jaar lange strijd niet uitgesproken en hoe zouden wjj dus in zo'n krant volledig kunnen zijn! Ons trof het, toen hjj vertelde, dat ook hij materiaal heeft, aangevoerd voor de invasie o a. 60 landingsvaartuigen, hoe Duitse 500 krijgsgevangenen, die uit Dieppe met een troepentransport naar Amerika weiden vervoerd, op de Oce aan hun eigen boot in brand staken! Zij stonden voor niets! Als commandant van een oorlogsvaar tuig Heeft, hij heel wat dieptebonimeljes op Duitse en Japanse onderzeeërs laten zakken. Al zag je daarop olie naar bo ven komen, of schoenen, etc., dan kon dat nog best. een truc zijn! En menige duikboot wist in den beginne zo te ont komen. Een Duitse my'nenlegger tjokvol, had groot succes, toen hjj glashard met grote letters „General Motors" over de zee voer 0111 mynen te leggen aan de Zuidkust van Afrika. 75.000 ton gealli eerde soheepsruimte gingen door die dingen naar de haaien, maar hij kreeg zijn loon, toen een eigen duikboot hem voor een vijandelijk schip aanzag Met lof gewaagde spr. van het grote aandeel, dat de Engelse vrouwen heb ben gehad in de overwinning. De kust verdediging telde zeer vele vrouwen en meisjes, op wier aanwijzingen (rader) Jieel wat vliegende bommen, onschade lijk werden gemaakt, eer ze Londen konden treffen. Aan het slot van zijn boeiende rede, een genoeglijk praatje eigenlijk, vertel de dhr Van Veen van de mentaliteit der Indonesische bevolking, door wier le vensopvatting je de vraag doet stellen of die mensen nu al op eigen benen kunnen staan. Neen. dat kunnen zy nog niet. Ten slotte wees spr-er op dat Nederland, thans nog de vierde handels vloot rijk zijnde, nimmer het grote be lang van een Sterke marinemacht uit 't oog mag verliezen. Wie zijn koopvaar dijvloot kan beschermen, behaalt de overwinning. Laten vv-y, zo besloot de heer Van Veen, het Huis met het bordje „Neder land" goed beschermen dooi- te besef fen wat het betekent, te wonen in een land, waar je kunt zeggen en schrijven wat je op het hart hebt. Spr. oogstte een warm applaus. Toen stapten wjj weer op, ploegden voort over de weg, een weg. waarop alle bommen, die de heer Van Veen op zyn vijand heeft, afgeworpen, niet zóveel on heil teweeg zouden hebben kunnen bren gen als de tand des tyds, die intussen ook al verwoed gaat knagen aan de weg De Waal-Den Burg. „Ik heb m'n kop gestoten tegen dc au to-kap!3' vertelt ons juist een geschrok ken passagier van een luxe wagen. „Ik plaats een ingezonden stuk". Nu, wli geloven, dat de betrokken in stanties wel spoedig aan de slag gaan om ook dit traject op te knappen. SPORT OP TEXEL S.V. Texel. Uitslagen: Texel-W.Waard 2-2; Sohoorl -I.SVV -1-2; Watervogels-Zeevogels 0-0; RKAFC'-Berdos 1-2; Randers-N.Niedorp afgekeurd. Gouden Kruis: OWTexel 2 2-1; SVC 1-Te\el 3 5-3; Adsp.: Texel AAllan. A 1-1; Texel B-OVV A 12-1. Geen beste dag voor Texel; van de 5 wedstrijden, werd er slechts een gewon nen, twee gelijk gespeeld en twee ver loren. Texel 1 speelde een vi-y goede wed- stryd, in aanmerking genomen, dat er zonder Gomert en Bert gespeeld moest worden, hierdoor speelden de reserves mee, nl. P. Stoepker en Bert Heerschap. Vooral voor de rust werd er in de voor hoede goed spel gegeven. Dat er geen doelpunten kwamen, -was aan gebrek aan schotvgardigiheid van Kees, de mid- voor, te wyten, maar hy speelde niet kwaad en deed zyn best. Ook Diek luk te het niet. Jan Boswijk deed soms prachtige dingen, maar is niet steeds actief, Piet Stoepker zou het wel redden als hy z'r. trucjes zou kunnen omwisse len met eenvoudig spel, zoals direct met een lange pass doorgeven. Bertus begon heel goed, dat belooft, wat voor de toe komst. In de halflinie waren Herman en Niek weer goed op dreef, terwijl Henk, Klaus heel weinig kans gaf. Wim als gewooniyk en Gerrit deed wat hy kon. De Helderse scheidsrechter Snyders had stellig z'n dag niet. Vanaf het begin is T. het meest in de aanval en reeds direct brengt Bertus de bal gevaarlijk in de doehnend, terw-yl Kees juist, langs de verkeerde kant van de paai schiet. Goe de voorzetten van Dick vinden onze r.- binnen niet altijd op zy'n plaats, zodat meester Hazeloop en z'n makkers tel kens kunnen wegwerken. Kees krygt weer een mooie kans, maar mist door slecht schieten, vlak voor de rust drib belt Jan Boswijk tot vlak voor het doel, z'n fyne trekbal wordt onbegrijpelyk gemist. Kort 11a de hervatting neemt T. de lei ding, uit een corner die maar niet voor het doel weg te krijgen is Maai- W.- Waard maakt gelyk door Klaus, die de 'hal met de hand speelt Klaus raakt door het uitlopen van I-olie tegen de grond en krijgt last van zijn knie en moet uit vallen. Toch neemt W. de leiding als *t in onze achterhoede wat stroef gaat, maar dan reageert Dick fel op een prachtig aangegeven hal van Niek, pas seert de achterhoede en met mooi strak schot maakt hfi gelijk. De T-ploeg ïaakt uit haai- voegen, plaats veranderen enz resultaat nihil en op een keer konden de W. door vrjj en ongedekt staan, door breken. Met de 2-2 mogen we dan nok niet mopperen. Texel A gaf de kampioenen Alkju. Victr. A behoorlijk partij. Wel wat twij felend zo nu en dan, maar ze hielden stand en kwamen al meer en meer zelf in de aanval. Beter afwerken, nog snel ler reageren en vooral Ieren ineens en zuiver doorgeven. De rust gaat. met blanco stand in, maar in de 2e helft schiet Andre in ei gen doel ver buiten bereik van Bert 0-1 en we dénken reeds, het gaat mis, maar goed doorlopen van Jan de B. en het missen van een back de bal ligt in het net: 1-1. Texel komt meer en meer ten aanval, maar liet. bleef 1-1. Hoe doen we het Zondag in Alkmaar, jongens? Texelse Boys. Gouden Kruiswedstrijd Tex. Boys 2 Tex. Boys 1. Het is B 2, dat bij schitterend voet- balweer tegen B 1 de aftrap geeft. Schermutselingen op het middenveld met aanvallen naar beide zijden en het Hjkt, dat B 1 de zege niet cadeau zal krijgen, maar al gauw neemt B 1 de leiding als bij een doorbraak HoekiP hard inschiet. Kees probeerde tever geefs te stoppen: 1-0. Na de rust is B 1 byna voortdurend voor het B 2-doel By een van deze aan vallen raakte P. v. S. geblesseerd, door dal hij met de keeper in botsing kwam; hij moest de strijd staken. Dirk verliet met hem het veld daar hij last van z'n knie kreeg. Daar op dat moment maar een reserve aanwezig was speelde B 1 met 10 man verder. Maar in plaats dat hun spel minder wordt, leggen ze er nog een schepje op. Als Nico een hoge bal op doel sMiiet, volgt het 2e doeipunt door een verlieerde opstelling der B 2- keeper Dc voorhoede van B 2 kan niet veel uitrichten tegen de B achterhoede en by enkele schoten, welke keeper Ryk niet verontrusten kunnen, bleef het dan ook. 't Is Hoekie, die even later van ca. 8 meter Kees passeert en de stand op 3-0 brengt. Nu is de meeste fut er uit en nadat H S. (1e stand op 4-0 heeft ge bracht, komt het einde. B. 3 bond de strijd aan tegen SVC 2. Laatstgenoemde kwam niet volledig op en ging zodoende met 5-1 ten onder Adsp. B speelde Zaterdag tegen SVC A en deze kleine jongens hébben zich kranig geweerd..De nederlaag was zeer klein, nl. 1-0. Een keurige prestatie! Wie van de leden heeft een nieuwe smalle kofferriem in de kleedtent ge vonden? Gaarne even bij de secr be zorgen. H.S. O.V.V.-nleuws. Het le wist in een spannende wed- stryd met 2-1 van Texel 2 te winnen. Di rect na de aftrap ontwikkelde zich een snelle strijd, waarbij nu het ene, dan «eer het andere doel in gevaar was. O. weet door groter enthousiasme, het technisch sterkere T. te bedwingen. Toch weet T de score te openen, wan neer de l.-buiten iets te veel vrijheid ge laten is. Nog voor de rust weet O. ge- lyk te maken, als Paulus goed voorzet. Het schot van Wim stuit af van een back, GerritPieter krijgt de bal en schiet onhoudbaar in; 1-1. BRANDVERZEKERINGS BELASTING. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter kennis van belanghebben den, dat de inleveringStermyn van de aangiftebiljetten BrandverzekerinRsbe- lasting, dienstjaar 1949, verstreken is. Degene:, die verzuimden deze opgave le doen worden hiertoe alsnog tot en met Zaterdag 26 Februari a.s. in de ge legenheid gesteld Nadrukkelyk wordt gewezen op de straffen (hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hbogste drie honderd gulden), gesteld op het. verzuim van behoorlyke invul ling, ondertekening en terugzendig van de aangiftebiljetten. Volstaan kan worden met het vennel- den van de v-yzigingen, welke sinds de aangifte over 1948 hebben plaats gevon den in de gebouwde eigendommen en- of de vei zekeringen. Texel, 15 Februari 1949. Burgem. en Wethouders van Texel, De Burgemeester van Texel. Mr. G. D. REHORST. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Oorlog d.d. 10 Februari 1949, Afd. A 3, S 2 Bur. 1 Nr. 1507, het verzoek 0111 vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, van Martinus Pieter Langeveid, geboren 3 December 1929 te Texel, heeft afgewezen. Tegen deze uitspraak kan iedere be langhebbende uiterlyk de tiende dag na dagtekening van deze bekendma king in beroep komen. Het verzoekschrift, waarby beroep wordt ingediend, moet met redenen om kleed zyn en by de Burgemeester worden ingediend, ter secretarie dezer gemeen te. Het behoeft niet op gezegeld papier te worden gesteld. De Burgemeester zorgt voor doorzending van het ver zoekschrift aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Texel, 16 Februari 1949. De burgemeester van Texel, Mr. G. D. REHORST. Rode Hoestpoeders van Mijnharde Na de fust is T. iets meer in de aan val, maar voor het doel is het een hope loos geknoei en de O-verdediging weef. telkens alle gevaar te bezweren. De O- voerhoede weet vele gevaarlyke aanval len op te zetten en uit een hiervan is het dat Jan zyn club de leiding geeft: 2-1. De resterende tyd verstrijkt onder grote spaning en hoewel beide voorhoe den nog enige kansen krygen, blijft het 21. Het 2e begon de na.-comp. goed, door De Koog 2 met 3-1 te verslaan. Mooi werk na zo'n lange rustperiode. De adsp. verloren met 11-1 van Texel B. Hierover niet. treuren en het Zater dag thuis tegen Tex. Boys B met nieu we moed proheren. Zet 'm op! W. V.V. De Koog. Zaterdag speelden de adsp. tegen ZD H en verloren met 14-0. Volgende keer beter. Het 2e moest net afleggen met 3-1 tegen OVV. Na de aftrap ging O. met een tot de aanval over tot 20 min. voor de rust, toen nam O. de leiding en wel door een misverstand in de achterhoede Na de rust maakte O. (Ie stand 2-0, kort daarop maakte Harm er 2-1 van. Einde 3-1 voor OVV. Het le ging naar Den Hoorn en zy brachten de punten mee. Voor de rust was het spel matig. Bil schoot na een half uur spelen in het net 1-0 Vlak j-oor de rust kwam het 2e doelpunt door Bii l>n opgelegde kans werd niet benut door Wimpie. Joop maakte 3-0 voor de rust. Na (ie rust kwam ZDH meer in d aanval en bracht dc- stand op 1-3. Bi) kreeg weer 'n kans en met 4-1 kwam 't einde. Woensdag trainen! S.V.O. De Cocksdorp. Het Is speelde voor het Gouden Kruis tegen Texel 3 en wist na een 3-0 achter stand met 5-3 te winnen. Dank zy het voortreffelijk spel van A. Dootje, die al le doelpunten maakte. Texel zet een geweldig offensief in en de S-adhterhode moet alle zeilen by zetten. Maar T. komt terug en het is vooral de midvoor die geweldig snel de achterhoede tracht te passeren. Dit wordt S. noodlottig, mede doordat zij te liöht opneemt. Binnen een kwartier staat T. 3-0 voor. Na de rust (3-1) komt S. gewijzigd ir liet veld. Dan geeft S. de toon aan. Bi een aanval van S. wordt door T. half- hands gemaakt, net buiten het straf sehopgebied. Ale plaatst zich achter di bal en maakt met een geweldige koge 3-2. Geen minuut later ligt no. 3 in d< touwen: 3-3. Nu is S. niet meer te hou den en T. komt sporadisch over de helft Met 5-3 komt het einde van deze forsi maar sportieve wedstrijd. Het 2e verloor mot 5-1 van de Boys. De adsp behaalden een 1-0 overwin ning op Boys B. Zondag a.s. SVC 1— ZDiH 1, De Koof 2 SVC 2 Adspiranten vry BILJARTEN OM HET KAMPIOENSCHAP. Maandagavond zyn in Hotel „De Zwaan" dc eerste wedstryden 0111 he kampioenschap biljarten van Texel ge specld. Hier volgt de stand: Resp gew., verb, put., beurten, H.S en gemiddeld E Breeuwer 1 0 150 37 18 4,0i H. C. Ran 1 0 150 41 18 3,61 M. Vonk 1 0 150 48 14 3,1! G. Bobeldyk 0 1 139 41 19 3,3 N. Rijk 0 1 99 48 10 2,0 Jn. Vendel 0 1 54 37 8 1,4

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2