■ÉÊÈt Sue I i Hoe voeren wij economisch verantwoord? Calvé-Delft helpt veehouderij in moeilijke strijd Gesprekken bij de Pomp Coöp. Veeafzetvereniging verstaat haar taak vindt het geluk. Het is voor de veehouders een he le toer, het hoofd boven water te houden, slechts met de grootste kennis van zaken kan een bedrijf onder de tegenwoordige omstandig heden nog winst opleveren. Er wordt vaak gezegd, dat een boer overal verstand van moet hebben en daarin zit dan de suggestie, dat b|j inderdaad overal verstand van hééft. Dit gaat niet in alles op. Dat is Donderdag 10 Febr. j.l. geble ken, toen de Oliel'abrieken Calvé-Delft voor een 80-tal belangstellenden in Ho tel „Texel" een lezing met kleurenfilms gaven, want het zijn de kopstukken in de veeteeltwereld, die steeds met hun neus op de vraagstukken liggen, vraag stukken hoe het bedrijf het meest eco nomisch verantwoord kan werken. Daar toe zijn diepgaande onderzoekingen no dig en aan die onderzoekingen nemen ook de oliefabrieken Calvé-Delft dapper deel. Daarvan vertelde ons de heer Lengkeek in een welhaast academisch betoog, daarvan gaven ons de buitenge woon fraaie kleurenfilms een goede in druk, toen wij de deskundigen, doctors en ingenieurs, op het laboratorium be zig zagen of toen wij ee« overzicht kre gen van de enorme proefbedrijven, waar kosten noch moeiten worden ge spaard om liet streven naar vervolma king van het veevoederrantsoen met goede uilslag te doen bekronen. Het is niet zo, dat de uit Senegal aan gevoerde grondnoten maar eventjes in de pers v orden verbrijzeld en de schil lers aan de man worden gebracht, zon der incer. Neen, en dit geldt, zoals bleek mor alle producten, men toetst de waar de van hel product aan de practijk in eigen bedrijf en pas na ampel onder zoek inzake de samenstelling, gaat men i liet \eevoeder in de handel brengen. Men kwam deze avond ginder de in druk van de geweldige organisatie en de veehouder, die in de buurt van onze blocnotes zat moest wel opmerken: „Wat zal zo'n proefbedrijf wel kosten!" Inder daad kosten noch moeiten worden ge spaard om bet de veehouders zo gemak kelijk mogelijk b" maken. Om zijn be staanszekerheid te vergroten. Ook Calvé-Delft bleek zich op het ge zonde standpunt te plaatsen, dat haar laak is de clientèle een dienst te bewij zen. En dat beiden daarvan de vruchten kunnen plukken bewijst de practijk: Cal vé-Delft heeft in de 60 jaar van baar bestaan zich verzekerd van een krachti ge Goodwill hij de boeren. Gebrek aan plaatsruimte noopt ons in vogelvlucht te vertellen van de cau serie, die de heer Lengkeek hield. Hij wees telkens weer op het belang de die ren (koeien, varkens, paarden), de juiste hoeveelheid voeder toe te dienen. „Veel voer (varkens) gauw vet!" Dat gaat niet op. De economie wordt het best gediend door zich te houden aan door deskundi gen gegeven voorschriften. Gok de pluimveehouderij kreeg een ruime bespreking. Niet TE vroeg eieren willen rapen, eerst de dieren laten vol groeien. Mooi was de film, welke beelden MATTHAUS-PASSÏON ALKMAAR Het bestuur van de Ned. Herv. Orato rium Ver te Alkmaar neemt de vrij heid om de in 1949 te houden uitvoe ringen van Bach's Matthaus-Passion onder uw aandacht te brengen. In verband met vele tot ons gerichte verzoeker, zullen de uitvoeringen thans in de üjdenstijd plaats vinden en wel op Zaterdag 12 en Zondag 13 Maart, aan vang resp 19 en ]4 uur. Behoudens de sopraan, deze partij wordt thans vervuld door Dora van Doorn-Lindeman, zullen de solisten, die er mede toe hebben bijgedragen om onze Alkmaarse uitvoeringen tot een traditie te maken, wederom hun mede werking verlenen. De orkestbegeleiding zal als' voorheen weer worden verzorgd door de Arn hemse Orkestvereniging. De Grote Kerk is verwarmd Kaarten li f 4,50 en f 3,50 (gereser veerd) en f2,(vrije plaats) hij Muziek handel Klooster en Ivie'bert, Mient tel. K 2200-2853 bracht uit alle provincies en waarop wij het mooi ontwikkelde vee konden bewonderen. Ook had de cameraman 'n bezoek aan Texel gebracht, waar scha pen en oude stolpen vooral de aandacht trokken. De haven van Oudeschild was met bijzondere -smaak opgenomen. De heer Lengkeek besprak ook ver schillende veel voorkomende ziekten en wees er op, hoe deze in vele gevailen genezen of voorkomen kunnen worden. Bij de bespreking van de voeder- schaarste werd men voorgelicht inzake de spendering van het helaas nog geringe kwantum krachtwoeder, waarbij doelmatige aanwending van zelf gebouwd ruwvoeder veel zorgen kan verminderen. Verschillende personen werden op be paalde vragen uitvoerig ingelicht op 'n wijze, welke menig leraar van een land bouwschool de heer Lengkeek niet zou verbeterd hebben. VAN DE BOEKENPLANK. „ETEN HALEN". A J, G. Strengholt heeft een „honger- novello" uitgegeven, getiteld „Eten Ha len". Het is geschreven door Joh. C. P. Alberts, die tijdens de hongerwinter met rammelende maag op de fiets kroop en speurend naar voedsel Noord-holland in trok. Na dagenlang zwerven kwam hij weer thuis, lévend! en met spek en wit te bonen en nog meer lekkernij. Het boekje telt slechts 56 pagina's (prijs f 1,75). fit is dus geen foliant, maar iedere bladzijde spreekt boekde len. Boekdelen vreugde om een homp brood, en plakje spek, verdriet om de hardvochtigheid van vele landgenoten, die geen naastenliefde kenden. Wat weten wjj op Texel eigenlijk van die hongerwinter af? De Texelse boeren hebben ons er keurig doorheen gehol pen: voor een kwartje per kg kon je de mooiste tarwe kopen. In de stad is dat anders geweest: hele inboedels zijn er voor voedsel geruild. En voor kleren. Vele stedelingen hebben hun woning nog maar zeer sobertjes kunnen inrich ten, waar zou je in deze dure tijd de spullen van vroegere kwaliteit vandaan moeten halen bij de tegenwoordige stand van (geld)zaken?! Wie dit boekje heeft gelezen, be schouwt de nog in leven zijnde stede ling zeker als trekker van een gelukkig lot! BOKSWEDSTRIJD IN' DE TREIN. Wij lazen in „De Zaanlander": Een Texelaar wras in Amsterdam aan het passagieren geweest, maar hij moest weer naar de parel der Waddeneilanden. Lu dus stapte hij, blijkbaar treurende over liet. afscheid van de hoofdstad, in de trein, die 18,13 uit A'dam vertrekt. Tussen A'dam en Zaandam kreeg hjj verschil van mening met één zijner me depassagiers die hij ongevraagd een „linkse" wilde geven. De passagier buk te, waardoor een andere passagier de klap kreeg. Een derde passagier die de Texelaar terecht wilde wjjzen, werd volgens de regelen der kunst gevloerd. Om verdere ongelukken te voorkomen, trok men aan de noodrem. Omdat de man weigerde aan de conducteur zijn naam op te geven, werd hij medegeno men naar liet station Zaandam, waar hij werd overgegeven aan de stationschef, die direct de politie waarschuwde. In middels bad men de dronken bokser in een vertrek van liet station weten te loodsen en de deur op slot gedaan. Om dat dit hem niet beviel trok hij de deur knop.uit iie deur en wilde vervolgens de chef te lijf. Drie politie-agenten voor kwamen deze aanval, waarna de Texe laar gesommeerd werd in een zijspan van een motorfiets te stappen. De man weigerde beslist. Na een worsteling tus sen de agenten en de Texelaar werd de laatste ten slotte op zijn plaats gezet. In de eel van het. politie-bureau eindigde zijn „vrolijke" tocht naar Amsterdam. TEXEL-PROPAGANDA. „Het Vrije Volk", het Ned. Dagblad met de grootste oplaag, publiceerde Za terdag j.l. een artikel over Texel onder de titel „Wederopbouw iu een vogel broedplaats". Het werd geschreven door onze medewerker J. de Waal. Van be lang voor de vacantiespreiding was de opmerking, dat de vogelwereld reeds in Mei grote activiteit aan de dag legt en de toeristen er reeds in het voorjaar hun hart kunnen ophalen. Wij hopen zeer, dat nog vele anderen vrienden van ons eiland dapper mee- pennen aan de propaganda voor Texel. TOESLAG VOOR TEXELSE FOKOOLEN. Teneinde de economische positie van de schapenhouderij op het eiland Texel te verbeteren, zal krachtens een in de Ned. Staatscourant van 10 Febr. j.l. ge publiceerde beschikking aan iedere houder van fokooien op Texel een toe slag van f 10 worden uitgekeerd voor elke fokooi, die op 7 Juni 1947 door hem is aangehouden en ingevolge de „Inven tarisatie van Land- en Tuinbouw 1947", is opgegeven. De voor deze uitkeringen benodigde gelden zullen uit het Land bouw Egalisatiefonds worden geput ZO VERZORGEN WIJ ONS KONIJN In ons vorig praatje behandelden wij de keuze van een konijn met het oog op de rendabiliteit. Ditmaal willen wij de aandacht vestigen op liet belang van een goede verzorging! Ai is het hok flink van afmeting en al kan er voldoende licht binnenkomen, het schoonhouden blijft plicht. Het hok moet iedere week grondig van de mest worden ontdaan, 's zomers liefst tweemaal per week. Boenen met heet water, waarin een flinke scheut proline is gempngd. Dan fris stro aanbrengen. Men plaatse de hukken zo, dal de ochtendzon er bij kan, maar dat de mid dagzon er buiten valt. De ochtendzon zorgt nl. voor vitaminen, die goed zijn voor de entwikkeling, maar men zurge, dat de hokken voor de hitte van de middagzon gevrijwaard blijven door het aanbrengen van een scherm. Het hok blijft dan luchtig. Winterdag geve men meer stro en zorge men dat de dieren absoluut ai-oog zitten Anders heb .je kans, dat de vocfhtige poten bevriezen. Niet bi.i de oren. Een goed verzorger grijpt een konijn nooit bij de oren beel, dit zijn heus geen handvaten. Pak 'm in z'n nekvel, met de ene hand, en ondersteun 'm aan de buik met de andere hand. De vraag, wat en hoeveel voer moet ik geven is niet moeilijk te beantwoor den: Om te beginnen voert men twee maal daags. Niet meer geven dan er in, b.v. een half uur gegeten wordt. Dus zoveel dat liet voer achter elkaar^vordt opgegeten Gebeurt dit niet, dan trek- kpn ze het door de tralies heen, gaan erop zitten, zodat het voer gaat broeien. Dat is heel gevaarlijk en kan allerlei ziekten ten gevolge hebben, welke niet gemakkelijk ie genezen zijn. Het hok 'hoeft dus, neen, mag zelfs niet voortdu rend van voedsel voorzien zijn. Behalve dan van goed hooi, dal kan geen kwaad Niet eenmaal daags, maar tweemaal. En op vaste tijden, want andere wordt het voedsel onvoldoende gekauwd en dan ontstaat er verslapping, trommelzucht etc. Weest voorzichtig met het geven 'van voorjaarsgroen! De dieren zijn dan immers nog ingesteld op het wimtervoer. Boerenkool en erwtenstro is reuze goed voor ze. Daarbij voert men een paar ons suikerbieten of winterpeen per dag en per dier Vooral geen be vroren voedsel in de ruif!! Een drachtige voedster heeft recht op krauhvoer als haver en ook wel tar- w e of gerst. Volgende keer iets over het fokken van rasdieren en de z.g. boerenkonijnen waarhij veel interessants valt te vertel len over bepaalde voor- en nadelen! Konijnenvereiiigiiig „Kotex" (Een tip voor Spigt c.s.) „Non, dan gaan we maar effe same, naar de urinoir „Je snapt niet, dat ze d'r nog gien ien in de are dorpen hebben zet. As Texelaar weet je, dat die in Den Burg de ienige is, maar de vreemde lingen zio je u-el ers in De Koog en zo zóeke zóeke, tot het te laat is, want ste- gies hei jo d'r ook niet veul." VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 31 Jan. tot 5 Febr.: 2007 kg bot; 1823 kg garnalen; 1200 kg haring; 28 kg kaan; 738 kg kabeljauw; 345 kg rog; 3456 kg schar; 2573 kg schol; 90 kg tarbot; 381 kg tong; 1294 kg wulken; 108 kg wijting; 26 kg krui kels; 45 kg lever; 325 kg pufgarnalen. VERTROKKEN PERSONEN. Johanna H. Slegtenliorst v. Den Hoorn 62 n. Oss, Linkensweg 38. Albert Brei- der, v. Molenstr. 48 n. Den Helder, Gas- straat 49. Petrus N. van Tilburg en gez., v. E '118 n. Hoorn, Connn. Ravenstr. 30. Neeltje Keijsei- v. E 14 n. Alkmaar, Bm- mastraat 25. NOG EVEN GEDULD. Wie naar Zuid-Afrika wil emigreren mag wel over een grole dosis geduld be schikken, want mevr. Hillen, Sdhilder- cinde, die zeven maanden geleden als nummer 28.000 op de lijn Holland-Afri- ka boekte, kreeg thans bericht, dat er nog 17.000 passagiers vóór haar op de wachtlijst staal), zodat liet nog wel een jaar kan duren, eer zij zich kan insche pen. Nu zal zij proberen met een bui tenlandse boot de reis te maken. vervolg Nadat spr. het transport over Texel en naar liet vasteland had besproken gaf liii een overzicht, van de financiën. Aurdappcldrama. De veehouder, die nog afzijdig staat te genover ons streven dient te bedenken, dat de roep om vrijheid van bepaalde kant, slechts de roep is tot gebonden heid van anderen, aldus de secretaris, die hel volgende voorbeeld aanhaalde: „Het aardappeldrama 1948Het ideaal ware geweest: alle boeren ver enigd in een coop die de aardappels plaatst. De aardappel is een volkvoed- sei, door ieder kan een redelijke prijs worden betaald. De llians ondervonden teleurstelling voor de teler had voorko men kunnen worden," Laten de veehouders er voor waken, dat na de aardappels niet liet varkens- drama komt. Door de vleesafzet in li an cien te leggen van één sterke coop, kan dit worden vermeden. De zelfstandige handelaar kan in deze voor de boer niets bereiken." Spr. wekte ten slotte op tot steun van de coop, veeafzetver. Bestuur. De beer C. Roeper Mzn. werd niet 18 stemmen lot voorzitter gekozen. Een goede keuze, waar de nieuwe voor zitter zich met hart en ziel aan de be langen van de ver. wijdt. De heer Joh. Roeper werd als bestuurslid herkozen. De lieer W. Poot,, directeur der C.V.V. hield hierna een inleiding o.a. over „De taak van de coop, bij de afschaffing der' vleesdistributie". Spr. vroeg zich af, of men zich wel voldoende rekenschap geeft van liet probleem als straks het vlees weer vrij komt. hoe liet dan niet de afzet van vee zal gaan! Het afzetgebied van het dure varkensvlees gaat al moeilijkheden ge ven. Sommige overnemers nemen hun toe- wijzigingen niet eens meer geheel op. Wjj moeten thans onze nieuwe koers be palen. Als oplossing zien wij slechts de onderlinge samenwerking Men denke aan de eardappelcatastroplietegen af braak prijzen moest men ziCli van het product ontdoen. Onze coop. - een in stelling die nog in de kinderschoenen staan - ziet zicli thans voor de grote moeilijkheid geplaatst ont lonende prij zen voor haar afzet te garanderen. De laste lasten (lonen soe. lasten) zijn thans in onze tijd hoog. We zullen thans iets moeten offeren: Ie. de vrijheid tot zelfhandelen 2. en straks zullen misschien ook fin. of fers worden gevraagd. Door samenwerking moeten wij onze weerstand verhogen er moet samenwer king met de slagers komen, er moet naar prijsnivellering worden gestreefd. Sommige personen wensen de gehele productie en afzet in eigen hand. Wij niet, wij willen slechts samenwerking met de slagers en machtsvorming in ei gen kring. De tijdelijke productietoe namen moeten wijzelf opvangen. Hierdoor hopen wij betere maatschap pelijke verhoudingen te verkrijgen. Bij de nabespreking worden ook gun stige klanken ontvangen uit niet coop, kring. De vergadering verheugde zich over de gunstige provisieregeling, welke in Friesland veel hoger ligt. De regering stelt z.g. „richtprijzen" vast, maai' wie kan deze prijzen een ga rantie voor rendabiliteit van het bedrijf noemen?! Een te lage prijs wordt ook „richtprijs" genoemd. Wat verstaat zij toch onder dat woord? Wat doet de re gering met een eventuele overproductie? Resumerend kan van deze vergade ring wonden gezegd, dat de boeren meer en meer bewust worden van de noodzaak zich in hechte organisatie te consolide ren, opdat hun bestaan verzekerd wordt, TEXELSE MARKT. Den Burg, 14 Febr. 1949. Aangevoerd: 6 koeien f 500-f 550; 4 pinken f 260 1 350; 20 biggen f 40f 75. Voor de le vering: 23 n. kalveren. DIPLOMA E.T.S. Onze oud-eilandgenoot, Tonny Dros, behaalde te Amsterdam het einddiploma van de Electro-teChnische school, de E.T.S R.K. VERKENNERSGROEP „ST. JEROEN." Men schrijft ons: Woensdagavond j.l. organiseerde de Verkenners van „St. Jeroen" een ouder avond om te tonen hoe zij hun vrije tijd doorbrengen. Een bont programma bracht behendigheidsspelen, technische spelen, zoals seinen en kompasspelen, zang, intelligeiitiespelen. Aan liet slot installeerde de Aalmoe zenier 2 nieuwe leden, t.w. Hans Kie- vits en Tlieo Rijk. Met mannelijke ernst legden zij hun belofte af om trouw te zijn aan God, Kerk en Land, iedereen te helpen en de verkennerswet te ge hoorzamen. Na vertrek van de Verkenners weiden wensen en verlangens van oudere en lei ding besproken Oubaas Gerritsma hield een korte inleiding, waarin hij liet uit komen, dat de beweging een ver is, die vorming hoofdzaak acht. Op na tuurlijke wijze wordt tegemoet gekomen aan de drang tot initiatief. De stichter, Lord Baden Powell, heeft dit op unieke wijze gedaan. De jongens zijn verdeeld in groepjes Patrouilles genaamd, die zelf hun pa- trouilleleider kiezen en mede verant woordelijk zijn voor de goede gang van zaken. Al te vaak schroomt men om ver- atitwoordlijkheki te geven aan jeugdige personen. Baden Powell heeft bewezen, dat juist dit voorwaarde is voor goede resultaten. Het Verkennen vereist een geheel eigen stijl. Het buitenleven is door liet gehele systeem verwerkt. Hier leert de jongen zichzelf te redden en sober te leven Jongens, die zich tot „St, Jeroen" aan getrokken voelen kunnen zich opgeven bij onze Aalmoezenier, Kapelaan O. C. A. van Wel of bij één der leiders. Naar het Engels 22.) Het huis was natuurlijk niet an ders dan andere huizen. Maar Will was bezeten van Mary's geest. Hij had een andere vrouw op haar plaats gezet, maar die kon die plaats niet vervullen. Will kon nooit kijken naar bet ronde ge zicht van zijn vrouw zonder Mary's blon de, lachende gelaat te zien; hij hoorde nooit haar stem zonder aan die van Ma ry te denken. Het was geen wonder, dal Grace zich niet gelukkig voelde in haar nieuws le ven. Waar denkt ge nog over? vroeg Sue. O, niks, zei Grace. We zijn er niet beter an toe, ziede, Oe vader is een vreemd mins. Hij spreekt bijna nooit en Sandy zegt óók niet veul. -Ge moest Sandy laten doen wat ie graag wil, riep Sue. De jong is onge lukkig. Daarom spreekt ie niet meer. Sandy weet niet wat hij wil, zei Grace. Hij wil Hij wil vandaag het een en mor gen het aar, viel Grace in. Astie 't uit won spreken en zeggen wat 'r in 'm om- geet, dan konden we iets doen. Ik kan oe zeggen, da'k niet meer weet van hoe of dat tussen die twee ik heb nog nooit te doen gehad met minse, die stommetje speulen. Ge wilt niet, dat ik ronduit spreek en ge wilt óók niet, dat de mensen niets zeggen. Ge zjjt moeilijk te voldoen, t Kan makkelijk wezen, zei Grace wanhopig. Doch ondanks de harde woorden, die gewisseld waren, hadden ze een vrien delijker gevoel voor elkaar op dal ogen blik dan ooit te voren. Want ze waren openhartig tegen elkaar geweest en die openhartigheid had veel verzacht van de antipathie, die ze allang hadden op gekropt. Hou ie maar goed, zei Sue, toen ze afscheid namen op de stoep. - Och ja - zei Grace met een schou derophalen. Ze stak baar parapluie op en verdween in de donkere nacht. HOOFDSTUK Xni. Op een morgen in December werd Sue wakker en merkte, dat het geluid van de ri\ ier verzwakt was tot 'n zacht gemurmel. De duisternis was niet zwart doeli duidelijk grijs. Ze kwam haar bed uit en liep naar het raam, waar haar 'n verrassing wachtte. In de nacht had het zwaar gesneeuwd. De heuvels lagen on der een dikke, witte deken en tegen de ze witte achtergrond slaken de bomen bij liet huis en langs de rivier diep zwart af De rotsblokken in de rivier hadden alle grote, witte mutsen op. De zou was nog niet op, maar de hemel was al parelgrijs aan de kim en Sue had de eigenaardige gewaarwor ding, dat bet licht niet van boven kwam, doch van heneden een vreemd, koud, blank licht. Sue was nog ,jong genoeg om van cfr sneeuw te houden. Het feit, dat die al de dingen van het dagelijkse leven ver anderde en allerlei nieuwe noodzake lijkheden en werkjes solliep, was voor haar alleen maar een heerlijk avontuur en helemaal geen laaf Ze werkte die morgen op volle kracht, want ze wilde naar buiten. Het land 0111 Tagmnlen was haar nu al vertrouwd geworden in zijn winterse kaalheid, maar de sneeuw maakte het 'helemaal nieuw. Ze wilde het zien, het ruiken, tot aan haar knieën door de dikke sneeuw waden. Darnav was óók opgetogen en kon nauwelijks wachten tot bij ontheten had, om naar buiten te gaan met zijn schil derskist. Om elf uur vulde Sue haar thermos fles niet liete koffie en kleedde zich aan voor een tocht door de sneeuw. Ze bond een doek om haar hoofd en speld de haar rokken op. De zon scheen nu, maar ze stonds slechts laag boven de horizon en haar stralen gaven niet veel warmte. De lucht was als koude wijn en de sneeuw knerpte onder liaar voeten De bomen leken geëtst tegen de hemel. Hun schaduwen waren diep blauw, evenals de kuilen, waarin het licht niet direet doordrong. En dóór dat alles het enige, dat in deze witte stilte be woog stroomde de snelle rivier als een donkere slang. Sue begon zich al spoedig af te vra gen, of ze Darna.v zou kunnen vinden want, hij schilderde nu eens in de heuvels en dan weer bij de rivier. Maar ze kwam weldra op liet idee, zijn spoor te zoeken en dat vond ze aan de andere kanl van het huis. Zii volgde het naar het Westen, over liet pad langs de ri vier. Enig vond ze die speurtocht ze genoot er van. Ze probeerde haar eigen voeten in zijn sporen te zetten, maar zjjn grote stappen waren baar te mach tig en ze moest het opgeven. Darnay's spoor was liet enige tejccpi van menselijke aanwezigheid in die gro te, witte wereld, maar dierensporen zag ze overal langs haar weg, sporen van konijnen en muizen en watervogels. Die liepen wir-war door elkaar en in al die wir-war zag ze plotseling een hoopje ve ren in een grote, rode vlek. Daar had een uil of andere roofvogel zijn prooi gegrepen en verslonden. Sue baalde diep adem in de frisse lucht. Ze was zó blij, dat ze' zacht begon te zingen. Ze zong van „Locli Lo mond" pn „Will ye no come back a- gain" en toen ze een bocht omliep om een groot rotsblok, waarvan de ijspegels afhingen, zag ze plotseling Darnay, die dichtbij de rivier zat te schilderen op een klein stuk rots, waarvan lijj de sneeuw had afgeveegd. Hij keek op en glimlachte tegen baar. Waarom houd je op? vroeg hij. Het was heerlijk je stem in de verte te boren en dichter en dichterbij te horen komen. II; wist niet, dat je zo'n mooie slem had, juffer Soes. Waarom heb je dat licht onder een korenmaat, verbor gen tot nog toe? Zij bloosde. Ik zong zo maar voor mezelf. Dat begrijp ik maar je hebt er toch niets op tegen, dat anderen er óók plezier van hebben? Wat heb je daar in je band? Koffie, antwoordde Sue. Ik dacli zo ge kondt wel een tikske koud we zen. Dan vergiste je je, riep hij en lachte toen hij de teleurstelling op haar gezicht zag kómen. Ik ben niet een tiks ke koud ik ben bijna bevroren. Wat ben je toch een wonder, juffer Soes! vervolgde hij, toen hij de kom, die zij volgeschonken had, van haar aan nam en er zijn handen aan warmde. Hij nam een teug en zuchtte van genoegen. Je bent werkelijk de ideaal-huislioiid- ster. Hoe heb je mij kunnen vinden? Sue lachte. Hoe denkt ge 't wel? Hii dacht even na en riep toen: Na tuurlijk! Je hebt mijn spoor gevolgd. Wat slim van je! Wilden zijn duk goede spoorzoe kers, zei Sue droogjes. Darnav schaterde het uit. Die beledi ging heb je dus nog niet vergeten. Kom'epns naar mijn werk kijken, Vrij dag. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4