Sue Van de Boekenplank Brammetje Flapoor en z'n vrienden HOEST vindt het geluk. Wij ontvingen ter recensie: „Mag ik het nu weer?" vroeg ik een dreumes van een jaar of drie, die hel prentenboek met de lotgevallen van het Walt Disney's hertje „Bambi" te voor schijn had gehaald uit een serii? andere recensieexemplaren Het kostte de kleine veel moeite het boek weer prijs te geven, maar enfin: de Boekhandel heefl „Bambi" in voorraad. Hel probleem van dergelijke boeken is dikwijls de slapte der bladen, welnu ,,Banrbi"'s in beeld gebrachte avonturen zijn op zwaar carton geplakt, oersterk. Fabr. Fa. Mulder er. Zoon N V en uitgegeven door de R.K.O. Radio Films N V., beide te Amsterdam. Wie kent Viruly niet! De fa. Douwe Egberts kent deze gezagvoerder bij de KLM natuur lijk ook. Zij weet, hoe hij door zijn kos telijke hoeken jong en oud in de wol ken heeft gebracht. Het was een goed.- gedachte van haar om Viruly uit te no digen tot het schrijven van de tekst voor het reclame-album „Kleurenvlucht" met 32 foto's van W Berssenbrugge. Vil'ui tleeft weer goed werk geleverd, zo ook de fotograaf, die vanuit het vliegtuig schitterende opnamen heefl kunnen ma ken. De kleurenfoto's zijn verkrijgbaar op punten die bij Douwe Egberts koffri en thee zfjn verpakt. Het hoek telt 71 bladzijden en heefl het flinke formaat van 32 hij 25 ran „wij en de Hoef" werd dor mevr. Hui- si nga geschreven als een vrucht van diepe ervaring De moeilijkheden van deze tijd wil zij helpen oplossen om te komen tot een gelukkiger samenleving Wij zien twee meisjes, sterk verschil lend in aanleg en geaardheid, opgroeien tot mensen, die hun plaats in het moe'- liike, maar zo heerlijke leven verwel ven. Het boek telt 175 bladz. en werd uitgegeven door de bekende fa Kluit man te Alkmaar Hel kost- geb. f.3,90 Vooral aanbevolen als geschenk voor oudere meisjes „Burgemeester .Joachim" jongens boek 12-16 j„ geb f 2,!»0. Uitg. Kluit man, Alkmaar. Opschudding in het rus tige plaatsje Adelrode. De burgemees ter schijnt door de bliksem dodelijk ge troffen, of.... is er iels anders ge beurd? De veldwachter denkt er ten minste anders over. Feiko Nauta en zijn vriend Win Rnnsina kunnen er meer van vertellen en die twee jongens, dl-1 zich kranig gedragen, volgen wjj op hun avontuurlijke tochten hij de ont maskering van een geheimzinnige ge schiedenis. Een boek. dat je in Wn stuk zoudt willen uitlezen! „Paniek in Wallstreet." Upton Sin clair voert ons binnen in de wereld van geldwolven en gokkers, die men met de algemene benaming Wall Street pleegt aan te duiden. Het verhaal is boeiend en levendig, zoals alle Sinelairs Paniek op de beurs. „Ik heb de loopbaan gevolgd van vela mensen, de een na de ander. Zij belan den in liet verkeerde milieu, het krijgt vat op hen, en eer zij het weten zijn zij corrupt. Wat ik hier in deze stad heb gezien, heeft mij met verbijstering ver vuld, bijna met ontzetting". Paniek in Wall Street, spannend van A tot Z, kost f 1,50 telt 275 hlz. werd uitg. door de Republiek der Letteren te A'dam. „Uilenspiegel stoort het feest". Hod- zja Nasreddin, de Oosterse tweeling broer van Tijl. volksvriend en tyrannen- hater, brengt zijn geboortestad in rep en roer. Ren dol-vermakeljfk boek van 351 hlz.; het kost f 1,50 werd geschre ven door Leonid Solowjow en uitgege ven door de Republiek der Letteren te Amsterdam Last van zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtabletteo helpen U er overheen. BUITENKANSJE VOOR ZAND- VOORTSE JUTTERS. De Zandvoortse Courant schreef: De laatste storm heeft een honderd boomstammen op liet Zandvoortse en Blopmendaalse strand geworpen, doch minder hekend is, dat er ook weer eens doosjes met rooktabak zijn aangespoeld De strandvonderij heeft, zich over de stammen ontfermd, doch van de tabak heeft hij niet veel gezien. Die Zandvoortse jutters gunnen de strandvonderij ook niet veel... AANBESTEDING. Door hel architectenbureau N. Scher mer werd openbaar aanbesteed de houw an een woning aan de Sehildenveg na bij Den Burg voor dlir P. Brouwer. De volgende biljetten kwamen binnen: Timmerwerk: Fa. Bakker en Kuorn f 4-l!U). .11 Kooiji f4922,—; Gebr Tim mer, O'end f 4400, Metselwerk: Gebr. Koorn f7100, ri Witte, De Waal f6390,--; D, Trap. O'end f 4620, Metsol- en timmerwerk: Venema f11450, -; J. Drijver, O'end f10625, Schilderwerk: .1. Vonk f1105.D. G Toolens f1096, W Engelen f950.-: Leens Schildersbedrijf f870, Loodgieterswerk: J. Oele f 1098..1. Agter f1065,—. Eleetrawerk: .1. Agter f258,—; M. Rakker f253,- Fa. de Wilt f240,—. De totaal inschrijf som der laagste in schrijvers hpdraagt f11195. - Door het gemeentebestuur van Alk- maai en het Rijk werd aan de architect N Schermer alh. bouwvergunning ver leend voor de bouw van 6 herenhuizen aan dp Bergenveg te Alkmaar. Tevens werd aan genoemde architect door het Ohr. Mist. kerkbestuur te Alkmaar op dracht verleend voor een ontwerp hulp kerk annex wijkgebouw voor 400 perso nen. door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 5. Van zijn vrienden waren alleen Tom en Menelik verschenen; ze stonden onderweg a! op hem te wachten. De an deren mochten zeker niet van hun va der. Tom was een pikzwarte neger knaap, die op zijn struisvogel gekomen was; Menelik, een aap, reed op een ga zelle. 6. „Voorwaarts!" commandeerde Bram en de grote tocht verliep zonder onge lukken. 's Nachts sliepen ze onder de palmbomen van 'een oa.se, en tegen de avond van de volgende dag naderden ze het huis van Sheik Ben Aboe, een rijk Arabierenhoofdman KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 uur; in Oosterend onr 10 uur. 5 u. meisjescongr. 7 u. Lij densmeditatie. Deze week: Missen om 7 en 8 uur. Communie vóór en onder de Missen, Dinsdag en Vrijdag ook om half 7. Maandag: marktdag; ook een Mis om 9 uur. Dinsdag: 8 u. gez. Re quiem voor alle overledenen der dood- ceel. Woensdag: in Den Hoorn H. Mis om 7,30 u. 7,30 u. Jozeflof. 8 u. jonge- mannencongr. Donderdag: half 8 jonge- damescongr. Vrijdag: Maria Boodschap. 8 u. gez Mis. Tn Oosterend 7,45 gez. Mis. 3,30 tl. bieohtgel. v. schoolkinderen; 7,30 Kruisweg. Zaterdag: van 48 uur bieehtgel op help uren; 6 u. rozenkrans. KAN DE REDDINGSMIJ. OOK OP ONS REKENEN? De heer J. J. Kroon Jr., Admiralen- gracht 170-3 et„ A'dam-W. schrijft ons: „Enige tijd geleden las ik met inte resse uw artikel betreffende het werk van de Noord-, Zuidhollandse Redding- Maatschappij. Heel veel dingen, die hier onder de aandacht werden gebracht, wa ren voor mij nieuw eu wel ook het in standhouden van dit prachtige werk door vrijwillige gaven. De laatste grote storm heeft, het on misbaar zijn van deze insetting nog weer eens duidelijk naar voren gebracht en laten zien hoe met. inzet van eigen leven de mannen der reddingboten erop uitgaan om andeven die dreigen onder te gaan het leven te redden Helaas zijn er in ons land weinig kranten die hier de zo nodige aandacht aan besteden door een dergelijk artikel af te drukken als in uw krant en velen zullen het dan ook met mij eens zijn, dat de Texelse Courant in deze haar taak \an voorlichting en opbouw op een veelzijdige manier tot uitdrukking weft te brengen De dappere houding der redders bii de laatste storm heefl mij geïnspireerd tol een gedicht, dat ik hierbij insluit". DIENENDE LIEFDE. Als de winden gierend loeien met een ongekende kracht Als de zeeën brullend hoog gaan in een zwarte duist're nacht Als een schip dal weer in nood is zich voor onze kust bevindt, denken vrouwen, vaders, moeders angstig vaak aan man of kind. Als dan 't S.O.S. geseind wordt, teken van de hoogste nood. Zijn daar d' onverschrokken kerels, mannen van de reddingboot. Met gevaar voor eigen leven trekken zii er dan op af om de zeeman hulp te bieden, daar waar dreigt het zeemansgraf. Velen danken reeds het leven aan hun onverschrokken moed. Daar waar de verdrinking dreigde waagden zjj hun heldenmoed. Niet om ermee te verdienen hebben zjj dit werk gedaan, doch het dienen van de naaste drong hen steeds nm weer te gaan Trouwe wachters aan de stranden, 'k heb bwond'ring voor uw moed. Kan hier niet genoeg voor danken wat gjj voor de zeeman doet. Het gebod der naastenliefde hebt gjj duidelijk verstaan, Moge het tot voorbeeld strekken Dank.... voor wat gji hebt gedaan. Wij (1; nken de lieer Kroon voor zjj.1 bijdrage. Hoe hecht en sterk de schepen ook worden gebouwd, hoe perfect de techniek in allerlei opzicht is, de jong ste geschiedenis heeft weer geleerd, dat de scheepvaart machteloos staat te gen het geweid van de storm. Dan re kent zjj op de reddingmjj. Kan de red- dingnijj. ook op ons rekenen? Red. SPORT OP TEXEL 8.V.C. l)e ocksdorp Enkele leden die het genoegen hadden Holland-België bij te wonen, hebben kunnen zien hoe makkelijk voetbal is voor spelers als Kraak, Lenstra en Wil kes. Maar bovenal, dat een wedstrijd niet eerdei is gewonnen voordat het eindsignaal heeft geklonken. Laat dit ook op onze ver. van toepassing zjjn in de voor a.s. Zondag te spelen wedstrijd SVC 1 De Koog 1 Het 2e en adsp. zijn vrjj. KINDERBIJSLAG....? Excellentie, de minister Gij, die zetelt in Den Haag, Namens alle middenstanders Stellen wij u eens een vraag. Vorig jaar in Februari Stond er liaast in iedere krant Kinderbijslag zou er komen Voor de kleine Middenstand. Menig kleine zakenhuisvrouw Zei, „dat zal wat worden, man", Nu kunnen wij eens wat kopen Wat ik goed gebruiken kan. Nieuwe kleertjes voor de baby En een manteltje voor Toos, Nieuwe kousen, onderkleren. Voor ons bolleboosje Koos. Verder nog een winterjasje Voor de reeds schoolgaande Jan, Want zijn oude is versleten En hij heeft geen draad meer an. Nieuwe dit en nieuwe datjes Zo bespraken Pa en Moe, En ze w reven zich de handen Jonge, jonge, nog an toe! Heerlijk om eens „ruim" te zitten, in dat steeds zo „krappe" geld. Want de kleine Middenstander Wordt door krapte steeds gekweld. Alles gaat maar in de hoogte Levensstandaard en-zo-voort. En wij hebben tot op heden Niets van bijslag nog gehoord. Excellentie de Minister Neem nu eens een kloek besiuit Vaardig over een klein poosje Rijslag ook voor ons eens uit. Als het zo nog lang moet duren Ergeren velen zich nog dood, En inmiddels zijn de kinderen Van de Middenstand ai „groot". R. POSTUUM A VAN ONZE V.V.V. De keurige tekening van een Texelse schone in vroegertiidse klederdracht (zie vorig nr.), was welwillend afge staan door onze V.V.V. TOESLAG LICHTE GRONDEN. De Prov. Voedselcomm. maakt he kend, dat de mandaten toeslag lichte gtonden van dp gemeente Texel aan de daarvoor in aanmerking komende land bouwers en veehouders verzonden zijn. Zij. die geen mandaat ontvingen, doch menen wel op uitkering aanspraak te kunnen maken, alsmede zij, die menen voor 'n hoger bedrag in aanmerking te komen, kunnen binnen een maand in beroep komen bij het Bureau van de Voedseleonini Het verdient echter aan beveling zich in eerste instantie te wen- dpn tot de PBII. Voor de indiening van een bezwaarschrift is f 5 verschuldigd, welk bedrag gerestitueerd wordt, wan neer men geheel of gedeeltelijk in het gelijk gesteld wordt. Rode Hoestpoeders van Mijnhardt S. V. De Zwaluw Ons ie is Zondag vrij en de adsp wacht Zaterdagmiddag een zeer 'wa re taak; om 4 uur wortfl de laatste wedstrijd gespeeld tegen Tex. Boys A op het Boysveld. Aan Den Hoorn werd gelijk gespeeld, maar nu is er één weg: winnen. De stand luidt, in de kopgroep: Tex. Bovs 11 9 1 1 19 Texel 12 10 0 2 20 2DH 11 8 2 1 18 Vrijdagavond trainen om 7 uur adsp A allen in de school. Bii een nederlaag van Den Hoorn zijn de Boys kampioen, hij een gelijk spel spelen Texel en de Boys een beslis singswedstrijd en een overwinning van Den Hoorn geeft een beslissingswed strijd tussen Den Hoorn en Texel Dus •spanning volop. O.V.V -nieuws. Het le speelt Zondag uit tegen Tex. Boys 2. Voor deze wedstrijd bestaat gro te belangstelling. Supporters kunnen zich tot Donderdagavond opgeven bij Kees Daalder. Willen de supporters dit vooral doen, daar er anders teleurstel ling kan ontstaan Het 2e speelt thuis tegen Texel 3. W. ZON. MAAN EN HOOG WATER. De zou komt 19 Maart op om 6,44; ot der om 6,52. Maan: 21 Maart L.K., 2 Maart N.M. Hoogwater ter rede va Texel: 19 Maart 0,09 en 12,32. 20 Maa 0,52 en 1,08. 21 Maart 1,31 en 1,51. 5 Maart 2,22 en 2,50. 23 Maart 3,33 e 4,21. '24 Maart 5,14 en 5,56 25 Maai 6,49 en 7.14. POLDER HOORNDER NIEUWLANI) Maandagavond hield polder Hoort der Nieuwland haar alg. jaarverg.. 2 was goed bezocht. Na opening door li voorzitter, de heer N. Kikkert, verzoel deze enige ogenblikken stilte in acht nemen ter nagedachtenis van de heer V T. Bakker, die, aldus de voorzitter, ee goed ingeland was geweest, een hari werker. Na lezing der lutvoerige notuh komt de begroting aan de orde. De ele tro-motor van de pomp moet opnieu gewikkeld worden. Een dure geschiedt nis. „Maar de kosten gaan voor de baat wordt er gezegd. De voorzitter meen dat 1949 een duur jaar zou kunnen wo den. De buizen onder de dijk zijn er gebarsten er zullen nieuwe gelegd mo ten worden, waardoor men aan 'n niei we schuif vervalt. De vergadering acl het mogelijk, dat de buizen al vlak r de plaatsing zijn gebarsten, nu, dan zu len ze het nog wel een tijdje volhoudet De voorzitter zegt. dat de verantwoord ttjkheid hij eventuele ongelukken vol de vergadering is als zij niet tot v( nieuwing hesluil. Besloten wordt ei onderzoek te doen instellen door ei deskundige Is vernieuwing beslist n dig, dan zal dit ook gebeuren. Bestuur. De heer M. J. Kikkert won met 27 van de 29 stemmen herkozen Nadat er nog een rekeningcommiss was gevormd (de heren P. W Lap, Ja Duinker en A. Commandeur nemen zitting in) volgt na rondvraag sluiting KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ. Donderdag 24 Maart a.s. houdt de K tholieke Volkspartij een alg. vergad ring in „De Zwaan". (Zie adv.) Met het oog op de belangrijke bespt kingen betreffende eandidaatstellh voor de a.s. gemeenteraadsverkiezinge willen wij bij deze alle K.V.P.'ers aa sporen, deze lergadering bij te wonen Ook kunnen er op deze vergaderir nog candidaten worden gemeld, indii deze opgaaf is voorzien van tien ham tekeningen van leden der K.V.P. Na d ze vergadering kunnen geen eandidati meer worden opgegeven. Alle K.V.P.'ers op Donderdag Maart naar „De Zwaan". Het best-ui rekent op ui STEUNT DAT WERK! Op Woensdag 23 Maart a.s. zal c Texel de grote jaarlijkse collecte ten b hoeve van de arbeid van het Leger di Heils worden gehouden. Er zal een ïo der over geheel Texel huis aan huis b zorgd worden. Deze folder geeft u ee idee van het prachtige werk van Leger des Heils. Niet alleen betreft h hier geestelijke arbeid^ welke van ze^ groot belang is, tevens steunt u on' sociale arbeid door a.s. Woensdag in tekenen op de collectelijsten. Kent u iets van dit sociale werk, als het verricht wordt in kinderteht zen, doorgangshuizen, tehuizen voor o den van dagen, voor zwervers enz Weet n dat dit Leger een uitkomst 6 toevlucht is voor velen, die in hun i terste nood zijn hulp inroepen? Daarot toont uw sympathie en tast Woensdi diep in uw beurs als de Heilsoldaten 1 u aan de deur komen Het gaat hier o het Leger des Heils, Stichter Willia Booth. Vraagt aan de collectant- zich legimiteren. U kunt uw bijdrage oi overmaken op postgiro 439164. Kapitein C. A. VERWAA Officier Leger des Heils, Korps Den Helder. WANNEER MOET IK NAAR HET DISTRIBUTIEKANTOOR Uitreiking levensmiddelenkaarten en textlelkaarten 995. Op Donderdag 24 Maart 1949: 9-10 uur Roeper t.m. Rijswijk 10-11 uur Saai t.m. Sikkele 11-12 uur Sinke t.m. Smith 1,30-,2.30 Sneep t.m. v. Swinderen 2,30-3,30 uur v. Sijp t.m. Tjjros 3,30-4,00 uur v. Uden t.m. de Veij, Medenemen: Stamkaarten en inwist lingsbon 903. HOOFDSTUK XVIII 31.) Sandy was nog niet uit het ge zicht verdwenen of Sue begon spijt te krjjgen van het gesprek, dat zij mei hem gevoeld bad. Hij bad haar zó overrom peld, dat ze totaal uit liet veld geslagen was geweest. Ik bad hem moeten vragen of er ruzie geweest was thuis, dacht ze. En waarom had-ie in 's hemelsnaam zijn jas niet aan? Hij zal nog omkomen van kon, vóór hij in Edinburgh is - en het is bovendien nog Zaterdag. Wat moet ie beginnen als ie daar komt en het re- cruteringsbureau is gesloten? En ik vraag me af of hij dit plan allang had of dat 't maar opeens zo hij 'm is opge komen. Ze stond nog op de weg hierover le denken en zich af te vragen of ze niet gek geweest was om Sand.v aan te moe digen in dit dolle plan. ioen Darnay zag aankomen. Ze liep hem dadelijk tegemoet. Je vader is hier, zei hij. Ik vrees, dat- er iets niet in de haak is, juffer Soes. - Niet in de haak? vroeg ze, zijn blik ontwijkend Er is iets met Sand.v, zei Darnav. Je vader is woedend. Hij zegf, dat San dy een pond uit de winkel heeft wegge nomen pii er mee is weggegaan. Wat? riep Sue, met grote schrik. Hij heeft geld.. .weggenomen 't Is niet zo erg. vind ik, zei hij, pogend haar te kalmeren met de eerste dc beste gedachte, die in hem opkwam. Sandy is nog maar een kind. Je moet het niet. te ernstig opvatten. Niet te ernstig opvatten! zei ze bitter. Ik weet precies wat je voelt, zei Darnay en (lat was de waarh jid. want hij kende juffer Soes van binnen en van buiten. Niemand weet wat ik voel, zei ze zwak. Ik wel, zei hjj. Je denkt op z'n minst, dat de wereld vergaat omdat hij geld gestolen heeft uil de geldla in de winkel. Maar je moet toch begrijpen, dat de jongen in moeilijkheden zat. Hij is op ecu of andere manier in iast ge raakt daar kun je zeker van zijn - ik heb allang gemerkt dat hij in de knel zat... Ik had eigenlijk iets moeten doen om hem te helpen. Het is niet goed te praten Goed praten niet. Maar er zijn ze ker verzachtende omstandigheden. San dy is niet als jij en je inoogt hem niet beoordelen van jouw standpunt. Je va der heeft nooit, iets begrepen van zijn zoon. De jongen is veel te gevoelig voor hem. Hij had snel en eigenlijk maar raak gesproken, want Sue's schrik had hem bang gemaakt, Ze was zo wit als een doek' en haar hele lichaam trilde, maar hij merkte we], dat zijn woorden haar goed deden Ga hier even zitten, vervolgde hij. Wjj moeten naar huis gaan, om met je vader te spreken, maar daar :s niet zo'n grote haast bij. Ge zijt erg vriendelijk, zei ze, met een dankbare blik naar hem opzjende. Maar waai om moet gij zoveel last heb ben door. ons? Ik zal wel alleen naar vader gaan jiaar heb je misschien gelijk in, zei Darnay nadenkend. Misschien is het heter, dat je alleen met hem ^preekt. Ik heb er niets mee te maken en ik wil me alleen in je zaken mengen als als jij 't zelf nodig oordeelt en meent, dat ik helpen kan. Ga naar hem toe en luis ter naar wat bij te zeggen beeft. Spreek zelf niet luister alleen maar. Ik heb zo'n beetje het gevoel, dal hij.... wel erg blaft, maar1 niet bijt. Goed dan ga ik, zei Sue, op staand \an het rotsblok, waarop ze was gaan zitten Wacht nog even. Blijf nog zitten tot. je je weer helemaal goed voelt. Ik zij weer goed, zei Sue. Het was alleen maar de. schrik, zirde. Ik kan hier niet blijven zitten.... O, mr Dar nay, liet zal verschrikkelijk zijn. Darnay wist, dat Sue's karakter geen aarzeling duldde en ze handelen moest als hei ogenblik van handelen gekomen was. Dus liet hij haar gaan. En hij ging zelf op het rotsblok zitten en dacht ern stig na over het geval, want hij was sterk gaan meeleven met deze mensen en kon niet onverschillig blijven tegen over dingen, die hen bezighielden. Hoe ireemd was het, dacht hij, dat- deze broer en zuster uit hetzelfde nest zo hemelsbreed van elkaar verschilden. Will Pringle was een tiran, daaraan viel niet- te twijfelen, maar zijn tirannie had op zijn heide kinderen een totaal verschillende uitwerking. Intussen had Sue de molen bereikl en vond daar haar vader in 'iet atelier heen en neer lopen als een Hjger in een kooi. Het onderhond, dat volgde, was niet erg prettig, maar lang niet zo angstwekkend ais Sue verwacht had. Mogelijk was ze aan haar vrees voor Will ontgroeid, mogelijk ook had Dar- nay's mening, dat hij wel blafte maar niet beet, haar moed gegeven. Hü raasde en tierde tegen haar en zii zat er bij zonder een woord te zeggen en hel duurde niet lang of ze begon werkelijk medelijden met hem te krij gen. Was het eigenlijk niet zot, zoveel energie te verspillen aan een woede- uitbarsting tegen iemand, die niets met het geval te maken had? Wat zullen de mensen zeggen? riep Will, ijsberend door het atelier en zijn woedende ogen richtend op zijn doohter, die, met haar hoofd op haar hand gesteund, by de tafel zat. Wat zullen de mensen zeggen! Hoorde me? Zyde stom geworden, Sue? Zy keek item aan zonder te antwoor den en Will kon de blik van haar ster ke, koeienogen niet weerstaan. Heel Beilford zal weten, dat mqn zoon een dief Isl t l! ai aam up, n. ML t-ot ie k ik slagf Dat hoeft niemand te weten Sue. Dat komen ze alleen te weten ag(r 't hun zelf vertelt Hü keek naar de vloer Ik wou naar de politie gaan, zei lt Dan hoort iedereen er van, a|e woordde Sue stug. Da's maar al te waar. mompelde lig, Er viel een zwijgen. j-i 't. Is misschien maar beter, da'klt voor mezelf houd. vervolgd-» Pringja een andere kant uitkijkend. bi Dat- moet gezelf uitmaken. ii Ja. ja... Hü keek het raam met zijn handen in zyn zakken sehien is *t beter, da'k wacht lot rugkomt - en 'm dan een pak geef. ty nz Er gingen tien dagen voorbij eer Ste de brief ontving, die Sandy haar tde loofd had Zü scheurde de envelop^ open en haalde er het dunne vetleijt schrijfpapier uit met gretig: handfe Het was geen lange brief, maar hij dem de alles mede, vat zü weten wilde. Sanu dy was in dienst gegaan en was vriiqm tevreden met zijn nieuwe leven. Het ive niet gemakkeiyk en er varen veel se® duwzijden maai' alles by elkaar geijti men, had hij er geen spiit van Ei- sto®; óén zin ir, de brief, die Sue veel trofo gaf: Ze zijn hier erg streng, schreef fjtï maar als je je best- doet. stellen ze <lo op prijs. En ze springen je ni°t zo ma ineens op je dak om niets zodat je er lam var. schrikt. (Wordt vervolgde

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4