Gemeenteraad van Texel Zitting van Donderdag 31 Maart 1940, Voorz:. de heer Mr. G. D. Rehorst, bur gemeester. Secretaris: de heer 1'. Beemsterboer, {.eni.-secrelaris. Omstreeks 2.40 uur opent de voorz. ilr. G. D. Rehorst deze eerste vergade ring in 1949. Hij heet de vroedschap welkom en spreekt de wens uit, dat de besprekingen zullen strekken in liet be lang van de gemeenschap. In het na jaar en een groot deel van de afgelopen neri'ode van '49 heeft de vaststelling van de bjjzonder© uitkering door het rijk 3 en AV beziggehouden. Zo lang die aan gelegenheid niet aan kant was moest worden gewacht tot liet vaststellen "an de ontworp-begroting. Deze middag nu zal vnl. aan deze begroting, de suppl. begroting en enkefe andere punten we den gewijd waarna volgende week Vrij dag weer andere punten aan de orde komen. Voorz. deelt mede, dat dhr West- dorp wegens ziekte afwezig is. Hij wenst hem een spoedig herstel. De notulen, die ter inzage hadden ge legen, worden onder dankzegging goed gekeurd. Ingekomen stukken. Schrijven van Geel. Staten inzake goedkeuring van de volgende raadsbcsluten: bouw nieuwe o.l. school te Den Burg: nstandliouding o.l. school te M.-Eier- land; aankoop aandeel N.V. TESO; machtiging 'ot het aangaan van kasgeld- leningen; erfpacht grond VVV-huisje; verkoop grond aan mw. de wed B. Dros: wijziging instructies veearts; reglement Sociale Dienst; wijziging legesvorde- mg: wijziging vermakelijklieidsbela 'ing; 'bericht \an ontvangst dei- kam- peerverordening. Voorts deelt de voorz. mede, dat de wederopbouwplannen zijn goedgekeurd. De barak in de le Kogerdwarsstraal, welke eerst aan dhr P. Moerbeek werd verhuurd, is thans verhuurd aan de rijkspolitie, nadat dhr Moerbeek toe stemming van het rijk kreeg om zijn ei gen perceel wederom te betrekken. Dhr Westdorp had vragen gesteld betreffende de kwestie Dogger-Drijver, inzake de bewoning van een deel der i oormalige school te Oost. Na de mede delingen wordt bet schrijven van dhr Westdorp door de secr., dhr P. Beem sterboer, voorgelezen. Voorts was nog ingekomen een adres van de alg. Ned. bond van kantoorbe dienden „Mercurius", waarin wordt ge reclameerd tegen het besluit van de Middenstandsver. tot latere sluitingstijd over te gaan. B en W hebben in dize nog niet kunnen beramen, lnin is alleen hef gepubliceerde in de Tex. Crt. be leend. Wordt in handen gesteld van P. en W voor nader advies. 3. Met 9 van de 12 stemmen wordt mevr. A. Stiggelbout-Huisman benoemd tot bestuurslid v.d. Soc. Dienst in vel band met liet niet aannemen van d'- bi - noeming door mw. N. Baklcer-Zuide- wiiid. Mw. J. de Jcng-Jongeboer ver wierf één stem, terwijl 2 blanco stem men. werden uitgebracht. 4 B. en W. stellen voor aan leden van de Sue. Dienst met uitzondering van de voorz., een vacatiegeld van f20 per jaar Uie te kénnen. Raad gaat accoord. 5. I)e heer en mw. Moenis-Oom wordt eervol ontslag verleend als vader en moeder van het Gesticht v. Weldadig heid. Zij worden benoemd tot vader en moeder van huize „Irene" in dienst van de Soc. Dienst. 6. Verlening eervol ontslag aan de he ren J. C. Visser en A. Broekman, resp. voorz. en secr.-pennm. van liet Algem. Armbestuur. Voorz. zegt, dat men meen de, dat deze functies automatisch met de opheffing van liet Armbestuur zouden litvailen, maar de pensioenraad had andere opvattingen en zag uitdrukkelijk een raadsbesluit tegemoet. Het ontslag wordt thans op de mees', eervolle wijre \erleeiid. Dhr Visser heeft de fimcti" van voorz. 40 jaar vervuld, zijn verdien - [en zijii onlangs erkend door hem te be noemen tot Ridder in de Orde van Oran jo Nassau. Dhr Broekman was bijna 25 jaar secr.-pennm. In een bijzondere bij eenkomst hebben B en W afscheid ge nomen van genoemde leden. - De raad gaat accoord. 7. Voorlopige vaststelling van de ge meenterekening over 1947, alsmede goedkeuring v.d. rekeningen v.h. Alg. Armbestuur en liet Alg. Weeshuis over dat jaar. Een commissie, bestaand? n-t de lieren A. Backer, S. v.d. Vis en M. Bakker bracht 9 Febr. j.l. hierover rap port uit. Zij verzocht bij de aankoop van materiaal zoveel mogelijk Texelse leve ranciers in te schakelen. Voorz.: Wij streven er naar zoveel mogelijk de plaatselijke middenstand te begunstigen als voor dezelfde prijzen i.an worden aangekocht. De gemeenterekening '47 (gewone dienst) wees aan inkomsten f1079103.41, eau uitgaven f 1061196,22, batig saldo 17907,19. Kap. dienst: f2019553.30. Armbestuur: inkomsten f 40,369,47. uit gaven f 42,949,19. nadelig saldo f 2.579.72 Alg. Weeshuis: onv. f 10.565,57, uitgaven f 12.371,24, verlies f 1,183.75. B enW. aldus voorz., wensen dat er zo langzamerhand eens over het onder werp Weeshuis gesproken wordt met de betreffende instanties, om te zien of er niet iets kan worden gedaan om te zoi- gen, dat dit huis meer aan een doel gaal beantwoorden. Het oude Weeshuis in de Parkstraat is destijds gesloopt doordat bet in de Rnssenoorlog zwaar bescha digd was. Thans is liet ondergebracht in een particulier gebouw. Af en toe zijn er kindeven (thans 3 in totaal!), maar dil beeft, weinig te betekenen. De bouwmo gelijkheden zijn zeer beperkt, maar 13 en W. willen toch eens met het bestuur van gedachten wisselen. De genoem de rekeningen worden ongewijzigd vast gesteld. 8. Zo ook de 6e en 7e suppi. begroting voor de dienst 1948. Voorz. merkt op, dat er veel werk aan geweest is door de ve le afwijkingen. De secr. leest het uitvoe rige cijfermateriaal. Scherp wordt er niet geluisterd en als voor een nieuw hoofd stuk zal worden gestart, geeft de raad dit op voorstel van de voorz., maar ca deau. „U is niet boeiend genoeg!" meent weth. Hin. 9. Pan komt de hoofdschotel ter tafel, nl. de vaststelling v.d. gemeentebegro ting v.d. dienst '49, alsmede de 1e suppl begroting voor die dienst, B. en W. schreven aan de raad o.a. „Het verheugt ons, u hierbij een slui tende begroting voor de dienst 1949 te kunnen aanbieden. Direct moet ons ech ter van het hart, dat dit geenszins wil zeggen, dat de toestand der gemoente- ïinanciën geen zorgen baart. De daarvoor in aanmerking komende inkomsten zijn zo hoog mogelijk opge voerd terwijl de uitgaven zeer scherp zijn geraamd en op verschillende posten sterke bezuinigingen zijn toegepast. Hoew -1 in het algemeen de verschil lende b.-Jastingen tot de door bet Rijk aangegeven normen werden geheven, kon zonder meer nog geen sluitende be groting worden verkregen; ook niet na dat over t/30 gedeelte van de algemene reserve ad f 4287,88 was beschikt. Nood wendig moest derhalve een bijzondere uitkering uit het gemeentefonds worden geraamd. Bij de raming daarvan waren wij gebonden aan de voor de dienst 1948 voorlopig vastgestelde norm van f 40,0011 Dank zij de volgende voordelen, kon uiteindelijk een sluitende begroting wor den verkregen: a. hogere opbrengst ondernemingsbelas- ling f14544,b. hogere opbrengst op centen overige Rijksbel. f3780,c. ho gere opbrengst van 20 pet. der algeme ne uitkering f 12215,80; d. hogere op brengst van 20 pet. bijzondere uitkering f7797.44. Totaal f38337.24. (hierbij is reeds rekening gehouden met een event, korting, i.v.m. het niet ten volle benutten der belasting-capaci teit. o.a. straatbelasting) On de post onvoorziene uitgaven is 1' 7194,77 beschikbaar, waarvan echter 'n bedrag van f 1,2282, - reeds een bestem ming heeft. Pp middelen van het gemeentefonds, waaruit de algemene en bijzondere uil keringen worden geput, vertonen over 1949 een zodanig beeld, dat blijkens me dedeling van de Minister van Financiën over dit jaar op een hogere opbrengst van 20 pet. van v oornoemde uitkeringen kan worden gerekend. Opgemerkt wordt, dat aan deze ver hoging, evenals aan de hogere opbrengst der ondernemingsbelasting, geen defini tief karakter mag worden toegekend, daar het de vraag is of de gemeente in de komende jaren, in het bijzonder na 1950, wanneer de financiële verhouding tussen het Rijk en de Gemeente opnieuw onder de loupe wordt genomen, op gelij ke opbrengsten en uitkeringen zal kun nen rekenen. Voorts wordt gewezen op de sterke mate van conjunetiiurgevoe- iiglieid van de ondernemingsbelasting Pit alles leidt er noodzakelijk toe, dat de gemeentebesturen zich nauwkeurig dienen te beraden over het voteren van uitgaven ais gevolg van een uitzetting van bet- voorzieningspeil der gemeen ten. Voorzichtigheid bij het financiële beleid blijft o.i. dan ook geboden. De vroedschap heeft trek, dat zie je zo maar de gastheer, i.e. burgemeester Rehorst, mag eerst de waren keuren: hij is voornemens een alg. beeld te geven. ,De begroting is zuinig opgezet, veel zuiniger dan anders. Daarmede wil ik niet zeggen, dat er anders niet zuinig werd omgesprongen, maar voorheen wa ren de ramingen zodanig, dat een stille reserve aanwezig was,- dit is nu niet meer hot. geval. Wij moeten ons best doen binnen deze raming te blijven om de dienst sluitend te bonden. Zorgvul dig beleid is geboden. Aan de andere kant mogen wij niet ontevreden zijn. In de jaren na de bevrijding (ik mag dil wel in alle bescheidenheid opmerken), heeft li >t gem. bestuur hard gewerkt Vele dingen werden opgeknapt, nieuwe zaken kwamen tot stand. Een en ander heeft, veel geld gekost. Wij hebben er naar gestreefd in deze begroting een zuiver beeld lo geven van de alg. tos stand der gemeente. Het voorzienings peil is gehandhaafd, beslaande subsidies hebben wij niet behoeven aan te tasten en andere subsidies konden worden uit getrokken voor onderhoud van wegen en gebouwen Thans kunnen wij de vruch ten plukken van dit beleid. De begro ting staat in het teken van de nieuwe fin. verhouding \an rijk tot gemeente, in hot leven geroepen door de wet-Oud, die ten doel heeft gehad een einde :e maken aan. de noodlijdendheid van vele gemeenten. De grote vraag was, wat Texel zou ontvangen, want met de gewo ne uitkering zouden we er niet komen Daarom hebben wij uitvoerige corres pondentie met Ged. St. gehad. Resul taat: over '48. '49 Pil '50 zal f40,000 per jaar worden uitgekeerd Dat is voorlo pig toegezegd, wij hadden groter bedrag gevraagd en na deze vaststelling hebben wij verhoogde uitkering verzocht. De stille reserve is naar onze smaak iets te gering, maar toch zijn de gemeen tefin. op gezonde basis geschoeid. Nog maals er dient een omzichtig beleid te worden gevoerd om deze gezonde basis te behouden). Dan zwaait de voorz. bet administratief, technisch, en overig per soneel woorden van lof toe voor de wij ze. waarop zij zich van hun taak lieh- ben gekweten. Men is gereed om nieuwe taken ter hand te nemen Vorig jaar werd in Den Burg heel wat grond onteigend voor de uitbreidings plannen, de bouw loopt echter niet voor de wind. maar de bouwplannen geven ook werk, want de gem. moet de terrei nen in tekening brengen. Het vliegveld kon dit voorjaar helaas nog niet gereed komen. In April zal plm. 46 ha. worden ingezaaid, de rest moet tot Aug. wach ten. De Prov. besloot 15 pet, bij te dra gen in de kap. investering. Het is niet zeker, dat wij in 1950 zullen vliegen. Bit hangt nl. af van het weer, dat. op de in zaai volgt. Voorz. spreekt, dan woorden van lof over de plichtsbetrachting van het on derwijzend personeel. Afgelopen jaren kon de gemeente veel aan de gehouwen laten verrichten en ook konden de leer middelen worden verbeterd. Nadien zijn de ramingen veel lager geworden. De toekenning van het bouwcontin- gent is via de Prov. directie in handen van Ged. St. gekomen. Wij zijn het niet eens met de zgn. bevolkingsprognose, w ant volgens hun prognose zou Texel i n 1960 9615 inwoners tellen. 1 Maart j.l waren er al 9660 Texelaars. Wij hebben uitvoerig met Ged. St. gecorrespondeerd en hebben de idee, dat zij hun misrekening zullen inzien Wij kunnen voor de ooievaar toch geen vliegverbod invoeren! Voor 1949 is de prognose helaas al vastgesteld. In nor male tijd bouwde Texel 30-35 woningen per jaar en thans mogen we er slechts 13 zetten. Na de oorlog hadden wij ei genlijk niet meer dan 50 huizen mogen bouwen, maar hier werden in totaal 126 huizen gezet. Hiermede heeft de over heid rekening gehouden. Texel wil uit breiden met het oog op het toeristenbe zoek en door de intensivering van de landbouw (bouwland in plaats van scha penweiden). In 1960 zitten wij hier dich ter bij de 12 millioen dan bi.j de 9 mil! Vervolgens besprak de voorz. de brandweer. De C'ocksdorp is goed ge outilleerd en Den Hoorn krijgt bij de brandkolk 'n goede kazerne (wordt vol gende week behandeld). Het zeldzame feit, dat de aanbesteding van de huis houdschool enige duizenden gld. bene den de raming bleef, gaf aanleiding te pogen het gebouw van een centrale ver warming te voorzien. Dit is toegestaan en wij hopen, dat het gebouw spoed;g geopend kan worden, want het is ecu groot Texels belang. Nog even terugkomend op het uitbrei dingsplan zei voorz., dat men graag was begonnen met de bouw van een com plex woningen achter de Molenstraat, maar wegens te klein bouwcontingent kon dit niet doorgaan en daarom is men eerst gaan bouwen aan de Kogel-straat omdat de gemeente ook daar nog grond had liggen. De Visafslag beeft tot dusverre goed gemarcheerd, dit blijft echter eeu pre cair bezit en wij vragen ons af, of het goed met de afslag zal blijven gaan. In 1948 bedroeg de omzet een millioen gld De gebrekkige outillage van de afslag, de haven die niet aan de eis voldoet en de geringe zekerheid van 't bestaan van de afslag stellen ons voor problemen. Door aanleg en onderhoud van rij wielpaden (we komen op een uitgave van f 16,000 per jaar), willen wij het toe ristenbezoek helpen bevorderen. Salariskwesties besprekend, merkt de voorz. op, dat de jaarwedden van de om- vanger van gemeenten van minder dan 12000 inwoners 60 pet. bedraagt van h 't salaris van de gem.-secr. In grotere ge meenten bedraagt dit. SO pet. Hierin zit i de voorz. een achterstelling van h?t plai- teland. Voorz. stelde voor bij de vol gende begroting terug te komen op het vrzoek van 't Herv. kerkbestuur dei N.H. kerk te Den Burg om een bijdrage van de gemeente in de restauratie van de kerk. De kraamverzorging heeft thans de volle aandacht. Over 1949 zal een enquête worden gehouden door bij elke geboorteaangifte naar de verzor ging te informeren. Zijn belangrijke maatregelen (het Witte Kruis vraagt f 500 subs, per kraamverzorgster) nood zakelijk, dan zullen B en W t.z.t, met een voorstel komen. Voorts voelen B en W. veel om deel te nemen in de Stichting Geestelijke Volksgezondheid (psychiatrisch rapport, sociale werk sters, beroepskeuze, etc.). De gem. kan deelnemen voor 10 ct. per inwoner, dar wordt plm. f 1000,Dan tracht de gemeente hier een dependance te krij gen van de school voor bijz. lager on derwas te Den Helder Binnenkort zullen daartoe besprekingen plaats hebben mot het gem. bestuur van Den Helder en de Hoofdinspecteur van dit onderwijs. De schuld van de gemeente is niet bepaald kléin, maar ook niet bijzonder groot. Volgende week zat dit onderwerp uitvoerig worden besproken. Voorz. vindt de oprichting van een muzieknis te Oosterend een goed idee. B en W willen er duizend gld. subsidie voor uittrekken, te verdelen over tien jaar. De gezinsverzorging is reeds door de N. H. Kerk en de (sinds kort) Doopsgez. gemeente ter hand genomen en spoedig zal ook de R.K Kerk volgen. De N.H Kerk ontvangt daarvoor f2500.- subsi die (twee gezinsverzorgsters). Vervolgens behandelt, de voorz.. de suppl. begroting. De aankoop van een motor met pomp en bijbehorende materi alen t.b.v. de brandweer van Den Burg komt op f2000.-. het. brandspuithuis te Den Hoorn op f7.225-, welput met drai nering, zuig- en perspomp en pompge- legenheid aan de Derde Dwarsweg in Het Noorden op f 1,200,-, stichting van 4 woningwetwoningen door de Woning bouwer. „Texel" f52.000.- en aanleg er herstel var wegen en straten met riole ringen f 07.700.-. B en W kunnen 't niet eens zijn met 't oordeel van dhr. Keijser, dat de vergoe ding aan ambtenaren van de kosten, voortvloeiende uit het deelnemen aan studiekringen niet in de begroting be hoort, want daar worden zaken bespro ken, die oor de gemeente nuttig zijn. (Dhr Keijser, dhr M. Bakker en dhr C. H. Roeper vormden de commissie van onderzoek der ontwerp-begroting voor de dienst '49). Dhr Bakker beveelt aan voor de le vering van schoolschriften door de plaatselijke winkeliers prijsopgave, te la ten indienen ten einde na te gaan of deze duurder zijn dan de fa. van Gor- cum. Vooiz. heeft er geen bezwaar te gen. Van Gorcum is scherp concurre rend. Alg. beschouwingen der leden. Dhr A. Backer houdt- niet van het woord bezuinigen. Voor de oorlog was de gemeente ook steeds te zuinig, het geen niets dan last gaf. Door de voor schriften van hoger hand kunnen wij niet steeds doen wat wij willen, maar als wij gaan bezuinigen op wat voor de gemeente voordeel betekent gaat het de verkeerde kant op. Hij acht subs, van 5.5 gld. per kind (onderwijs) veel te laag Dat Oosterend een muzieknis krijgt is nuttig maar hij acht het van meer be lang, dat De Koog aantrekkelijker ge maakt- wordt. Een muziektent is aan De Koog veel meer op zijn plaats, al heeft, het- dorp zelf geen muziekcorps. Laten wjj niet vergeten, dat de badgasten bij ongunstig weer ook ontspanning heho.-- ven. De vermakelijkheidsbelasting 'ut onderwerp is Backer zeer lief) wordt in verschillende gemeenten verlaagd, aldus dhr B. Thans is het- verschillende ver, alhier onmogelijk iets op touw te zetten de vermakelijkheidsbelasting breekt hor de nek. Hij stelt voor een en ander nog eens onder de loupe te nemen en herin nert de voorz. daarbij aan diens toezeg ging in zake deze belasting soepel h zullen zijn, hetgeen volgens hem nooit gebeurd is. Tbc-bestrijding. De ge hele bevolking moet worden doorge straald. Verscheidene gemeenten gaan daar al toe over. In een recent geval hebben wij gezien hoe nodig dat is. Fietspaden. Tk ben een ervaren fiet ser, aVJns dhr Barker, maar de route, welke bet fietspad tussen De Koog en De Corksdorn door de duinen neemt, is zeer gevaarlijk, het is een dodenrit Ou dere wielrijders durven niet langs de dalen te rijden en keren niet meer langs dit pad terug. - Dhr Jae. Bruin sluit zich bij spr. aan en vindt de post voor uitvoering publieke werken veel 'i laag Hij vergelijkt die met voor de oor log, toen bij veel en veel lager prijzen niet eens zo heel veel lager bedrag werd uitgetrokken. „Waar moet dat heen? Wij moeten niet- achteruit, maar vooruil Be wil E en W niet de schuld geven, liet is een verkeerd inzicht van de overheid. Vooral de arbeiders moeten er onder lijden" Dhr P. v. Heerwaarden bad graag een antwoord op de vraag of het P, en W ook hekend is of de gemeente wel actief strijdt voor de gem. zelfstan digheid. waarmede men, gezien de be groting. bergafwaarts gaat, Zijn er geen wegen om actief tegen de steeds zwaar der wordende binding te strijden? De be_ grating wordt opgemaakt- door Ged. St., en de Overheid, die de bedragen vast stelt. voert een koloniale oorlog van. - De voorz. hamert, heftig en zegt: Lands- nnlitiek moeten uw afgevaardigden maar in d" Kamer bespreken. -- Dhr v. Heer waarden: Tiet een is niet van het ander te onderscheiden 1' wilt bet omzeilen Voorz.: Neer. Dhr Bruin: Het is de waarheid de landspolitipk beeft wel de gelijk met een en ander te maken. Via (dhr Backer beantwoordend): De zuini ge begroting vindt liaar ooi-zaak in het ontbreken van stille reserves. Ongemoti veerde bezuinigingen zijn er niet aange bracht Voor de wegen behoeft een ge ring hedrag te worden uitgetrokken, doordat zij destijds zo goed gemaakt zijn. Er worden voorts uitgaven voor nieuwe doeleinden gedaan. Wat de subs voor de leerlingen der scholen betreft; wij hebben van andere gemeenten cijfers gehoord waar wij van stonden te kijken (Voorz. noemt voorbeelden, waarbij Texel inderdaad zeer gunstig afsteek') Over die muziektent in Oosterend zijn P. en W enthousiast. Voor De Koog heb ben wij al heel wat gedaan, denk eens aan de nieuwe badweg, aan de verzor ging van het strand en wjj gnon daar thans ziihestratingen maken Wii ver delen het geld over de verschillende dorpen, anders zou de politiek niet ver antwoord zijn. f'Wrvrilt vpwolpd.) VEERTIG JAAR VERPLEEGSTER. Zuster J. M. Vermeulen, een der ex ploitanten van het half Juni te openen hotel-pension „De Koger Hoop", her dacht gisteren het feit, dat zij 40 jaar geleden tot wijkverpleegster werd be noemd. (Zie uitvoeriger in volgend nr.) KOGER JEUGD OP DE PLANKEN. Schetsen, voordrachten en liedjes vormden een welverzorgd programma, dat de Koger jeugd Maandag jl. in „De, Toekomst" voor een stampvolle zaal op voerde. (Zie volgend nr.) JAN DE VRIES GEHULDIGD. Donderdagavond heeft TESO afscheid genomen \an haar agent, Jan de Vries, die de mij. 32 jaar lang op voorbeeldige wijze heeft gediend. Uit erkentelijkheid werd hem een gouden horloge geof freerd. Bij deze huldiging waren het da gelijks bestuur en de raad van commis sarissen aanwezig. BEROEP AANGENOMEN. Oand. P. O. Kleuinsma, hulppredikant te Hengelo, heeft liet beroep tot predi kant bij de Herv, Gemeente te Oosterend aangenomen. SPORT OP TEXEL S.V. Texel. Programma voor morgen, KNVB-be- ker: WestfriezenTexel 1; Texel 2— RKAFC 2, laatste comp. wedstrijd. Na comp.: De Koog 2Texel 3. Texelse Boys. Zondag speelt Boys 1 voor het Gou den Kruis tegen OVV 1 aan Oosterend. Aanvang 2,30 u. OVV is nu ook 2e kl. geworden. t,30 u. vanaf „De Zwaan" per fiets. Boys 2 speelt thuis tegen SVC', aanvang 2 uur. Ons 3e gaat voor de nn- eomp. naar D? Cocksdorp 2. We ver trekken met de bellenwagen vanaf de Groeneplaats om 1,45 uur O.V.V -nieuws. Het le ontvangt. Tex. Boys 1 voor het Gouden Kruis. De Boys zullen alles pro beren om de puntenachterstand in te halen. Laat. het een spannende, faire w edstrijd worden. W S. V. De Zwaluw Hedenavond jaarvergadering in Loods inanswelvaren om 8 uur. Hedenmiddag speelt een adsp. elftal aan Dsn Hoorn Morgenmiddag een comh. thilis tegen Oudeschild om 2,30 u. S.V.C De Cocksdorp. 'Morgen speelt het le zijn laatste comp wedstrijd. Het gaat naar Tex. Boys 2. Wil het le op de 2e plaats blijven, dan moet liet- winnen. Vanavond komt het te om acht uur in „De Hoop". Wie niet kan geve bericht bij de secr. De wed strijd begint om 2 uur. Vertrek 1,15 uur Het 2e speelt om 2,30 uur tegen de Boys 3. Wordt liet een overwinning, jongens? Terreindienst: H de Waard, C. Voort huizen en G. Buys. PREDIKBEURTEN Zondag 3 April 1919. NED HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 u. Eerw. Heer H. Veldhuis in Eben Haëzer. Maandcoll. kerkvoogdij De Cocksdorp 10 uur Ds. Dekker Zuid-Eiei land 7,30 u. Ds. Dekker Oosterend 10 u. Ds. van Reijendani 3 uur Ds. van Boven De Waal 10 uur Ds. Janse, in de D.G. kerk. Openb. belijdenis des geloofs. Extra coll kerkvoogdij De Koog 3 uur Ds. .ianse Extra coll, kinderzorg Oudeschild 10 uur de Heer Torman:. Den Hoorn 10 uur Ds. van Boveu Maandcollecte GEREF. KERK. Parkstraat 36 Den Burg geen opgave ontvangen Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK H V. Oosterend 10 uur leesdienst GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend 9,30 en 15,30 Ds. C. van Kal keren, van Schouw ei-zijl in D.G. kerk DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Veen Extra coll. geen zangoefening De Waai 19,30 u. Ds. van Veen Extra collecte ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Ellas BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van '25 tot en met 31 Maart 1949. Geboren: -Martina E. M. dv Corneiis Lexinond en Cornelia C. Veeger. Corne iis W. zv Corneiis Stendert en Theodora de Porto. Geertruida dv Arie de Ridder en Elisabeth de Visser. Alida W dv Arie Mantje en Aagje Bakker. Maria .1. dv Klaas de Waard en Aaltje Visser. Hen- drika 1'. dv Pieter I?. Smit en Hendrika P-lom. Ondertrouwd: Gene. Getrouwd: Pieter Bruin en Jantje Eeiman. Overleden: Hendrika Seheliinger, 68 j eelitg. v. Johan Houtwipper. Gevonden: 1 medaille, 1 bi. portemon- naii'. 1 rode zak. Kleine Herman heefteen Zusje gekregen. Wij noemen haar Trudy B NEIJFNS-Neuvcl P r NFIIFNS Breezand, 30 Maart 1949, J. C de Leeuwweg 18. We hebben een lief Zusje gekregen, we noemen haar Henny RF.INA MARIANNE NELLEKE SMIT Oudeschild 202 29 Maart 1949 Met vreugde geven wii u kennis van de geboor te van onze. Dochter en Zusje Alida Wilhelmina A. MANiTJE-Bakker A. MANTJE PIETJE en NELLEKE Den Burg, Texel, Suikerweg 5 30 Maart 1949. TEXKLAAKTJRK Contant f 0,60 Onder -rdres te bevr (niet eerdei dan 11 uur in boekh.) of »ncier nr fO lO mei^ Deurwaarder Pnns houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Nieuwstr. 7 Tel. 226, Den Burg Te k. een prima onderhouden kinderledikantje en bijpassen de commode z.g.a n Te bevr. De Waal 4 Prima meisjes rijwiel f65,- en f 55, Firma Moree Sluisdijkstr. hoek Ruyg- weg Den Helder Tel. 3104 Te k Geijser en Staaldraad- matras 1 pes. Te bevr. Mantje Hogerstr. Wie wilt een meisjesmanteltje en mutsje voor plm. 3 jaar voor een manteltje voor meisje van 5 jaar Th. Witte „Helianthus" Kogerweg K 89a Te k. een kachelkunstmoeder P. Keijser Schilderweg Te k. twee beste Enterlingen C. v. Harn Eierland Te k. een witkop kuikalf C Witte. Bloem en Bos— Te k prima zwartheren- pak (geklede jas) z p. flinke maat Adres te bevr. bur. v.d- blad Uit voorraad leverbaar alle soorten tuinzaden. Daal ders Groentenhandel Ooster end. Vertegenwoordiger zaad- handel Wolthuis Goed tehuis gezocht voor jong hondje oud 10 weken moeder goeie rattenvanger Hallerweg3 Te k. grijze zomermantel m. 44 15 p. Donkerblauwe win termantel m. 44 z.p. Adres bur v.d. blad Te koop g. onderh. kinderstoel, Jac. v. Dijk. Hogerstr. 17. Den Burg Gevraagd dagmeisje, da gelijks van 8 3 uur, Vrijdag en Zaterdag de hele dag. Te k. damesrijwiel, Molenstr. 32 Wie heeft Tieni Eelman haar I. broek gevonden, gaar ne terug, Kogerweg B 185a Met dankbaarheid en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje Jacobus (COOTIE) C S. LAGERVELD- Zegers C. LAGERVELD JAN Zuid-Eierland, Texel, 31 Maart 1949.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2