Sue vindt het geluk. Brammetje Flapoor en z'n vrienden GEMEENTERAAD, vervolg tot de minder draagkrachtige bevol kingsgroepen. Ook bij de berekening v.d. rechten, welke aan jeugdgroepen in rekening dienden gebracht, werden omtrent de hoogte van het tarief vrij veel klachten verno men. Voor deze klachten menen wij eveneens een open oor te moeten hebben. Het in georganiseerd groepsverband kamperen achten wij uit sociaal en uit cultureel oogpunt voor de jeugd van groot belang. Het is om deze redenen, dat wij voor genoemde categorieën van personen een gewijzigd tarief hebben ontworpen. Omdat wij er van uitgaan, dat in het algemeen de opbrengst van de rechten gelijk behoort te blijven, kan slechts sprake zijn van een bescheiden verlaging der tarieven, een verlaging, welke naar onze verwachting zal worden gecompenseerd door een toeneming van het aantal kampeerders. Hoewel wij de wenselijkheid van een verdere verlaging dan door ons is voor gesteld, niet zouden willen betwisten, worden wij in de mogelijkheid daartoe momenteel beperkt door de toestand der gemeente-financiën." Voor de vergunningen tot kamperen werden hierop de volgende bedragen vastgesteld: één persoon f0,50, één ge zin f 1,voor een georg. jeugdgroep van ten hoogste 20 personen tot 23 jaar voor f 0,40 p. p., voor een andere ver dan deze laatste op f0,50 p, p. Een wijziging van de verordening op de heffing van begraafreehten wordt eveneens z.h.st. aangenomen. Aan do N.V. TEM worden twee per ceeltjes grond in erfpacht uitgegeven voor de bouw van transformatoren. 3 Oct, 1947 werd f 15.000.crediet gege ven voor het omleggen van H S. kabels van de Mij. Daarin was f 1600,begre pen voor de bouw van een transforma torenhuisje te Den Burg. Te Eierland dienen twee door de oir- log verwoeste transformatorenhuiisjes herbouwd te worden en wel aan de Hoofdweg en aan de Sohoolweg. Hier voor heeft de N.V. een claim op het Rijk. De tranformator aan de Hoofdweg komt op dezelfde plaats, de andere nabij de school .te Zuid-Eierland en nr. 3 in het bosje tegenover huize „Burgerhout" Alles komt op gemeente grond, dat voor 50 jaar in erfpacht wordt gegeven. Toch lintbebouwing? Bij het uiübreidingsplan-Schilderweg, aldus B en W, is voor bestemming tot industrieterrein slechts opgenomen het terrein van de Coop. Zuivelfabriek en de Wasserij „Texel", terwijl geen rekening is gehouden met de omstandigheid, dat in de nabije toekomst daaraan meerdere behoefte zou kunnen ontstaan. Dit geeft thans aanleiding tot moei lijkheden: zoals bekend wil m9n over gaan tot uitbreiding van de genoemde 17. En 't gemeenste was, dat de ro vers ook Brams snuit nog vastbonden, omdat hij probeerde, daar de touweu mee los te maken! Eindelijk, toen het geld geteld was, gingen de Beüoeïnen er mee weg; zeker om het ergens te begra ven! Maar wat was dat? Werd daar niet zaohtjes aan het touw gemorreld, waarmee Brams handen gebonden wa ren? H;j keek voorzichtig om. Jawel hoor, 't was Menelik! „Straks vertel ik alles well" zei hij, „gauw!" En hij maak te Bram en Tom allebei los. 88.) En jijzelf? vervolgde hij, met terugkerende bitterheid. Hoe staat het met jouw geld? Waarom heb je mij daar oooit om gevraagd? Ik ik wilde geen geld van u heb ben, mompelde Sue. Hij keerde zich om en keek haar aan. Ze zat nog op haar knieën voor het uil- gehaalde fornuis en by zag, dat haar gezicht bleek was en vertrokken alsof ze ziek was of angst had. Op haar wang zat een veeg roet. O! riep Darnay. Wat een zelfzuch tige ellendeling ben ikl En blind, blind! Zul je 't mij ooit kunnen vergeven? Hij kwam met uitgestoken handen naar haar toe en Sue stond op maar voor hij bij haar was, vielen zijn armen slap langs zijn lichaam neer en bleef hij staan. Wat is er? vroeg Sue. O, mr. Dar- nay, wat is er? Niets, zei hij. Niets.kind. Er was plotseling een vreemde span ning tussen hen beiden en Darnay be gon te praten, enigszins gejaagd, te pra- 'en over wat er nog gebeuren moest voor hij wegging. Sue had een vaag gevoel, dat er bijna iets gebeurd was, maar ze wist niet goed wat, Darnay was op het punt geweest, iets te zeggen en had het niet gezegd. zuivelfabriek. Dit mag zeker een verheu gend feit genoemd worden, terwijl ook de plannen tot stichting van woningen voor huisvesting personeel der zuivel fabriek en van de wasserij waardering verdienen. Hierin hebben wij aanleiding gevonden een wijziging van het uitbrei dingsplan, gepaard gaande met een ver andering van de rooilijn, voor te berei den. Moge het zijn, dat de strekking van het voorgestelde uitbreidingsplan is het voorkomen van lintbebouwing, vooral de noodzakelijkheid van uitbreiding der zuivelfabriek, als gevolg van de omscha keling van de schapenhoudersbedrijven naar rundveehouderij maakt een wijzi ging alleszins gemotiveerd, te meer daar het ter plaatse vrijwel voor het gehele eiland de enige gelegenheid is voor ge noemde industrieën om voldoende deug delijk water te winnen. De rooilijn zal 1,90 m. naar voreu worden gelegd, zodat thans het plan van de „Eendracht" om anderhalve meter naar voren te bouwen geen bezwaar heeft. Tegen het te wijzigen ontwerp zijn geen bezwaren ingebracht. Dhr Keijser vindt het prae-advies in consequent. want de heer Kikkert was geadviseerd om elders grond te kopen, terwijl deze nabij Burgzicht wil bouwen Nu komt naar zijn mening bij de „Een dracht" toch een lintbebouwing, want men zal doorgaan tot het aardappels»1 - lectiebedrjjf toe. Waarom mag er aan de overkant van de weg (tegenover de „Eendracht") niet worden gebouwd? vraagt dhr Keijser zich af. Voorz.: De fabriek moet uit breiden en het uitbreidingsplan slaat 't bouwen van bijbehorende woningen toe. Dhr de Waard kan de stelling van dhr Keyser niet onderschrijven. Dhr Keij ser vreest echter lintbebouwing als men aan de ov erzijde van de weg niet mag bouwen. Dhr Roeper verklaart, dat het altijd de bedoeling is geweest om een directeurswoning te stichten. Destijds werden van dhr Geus de twee woningen rechts van de fabriek aangekocht om la ter af te breken en op die grond een woning voor de directeur te bouwen, de tijden zijn veranderd en dit plan tot sloping gaat natuurlijk niet door, maar de „Eendracht" zou het zeker op prijs stellen als zij tegeno—1 fabriek grond kon kopen voor de bouw van de direc teurswoning. Besloten wordt de zaak nog eens te be studeren. Vreemd argument. In 't vorige nr. schreven' we reeds uit voerig over de nieuwe straatnamen. In de vergadering werden nog de volgende commentaren geleverd: Dhr A Backer vindt de straten die ge kozen zijn voor de nieuw e namen schriel. Er zouden wel belangrijker straten voor gekozen kunnen zijn. Maar, aldus spr., ik heb ook principiële bezwaren, ik zou het beter hebben geacht om deze straten vogelnamen te geven. Dat is in de geest 18. Onder het zeil van de tent door kropen ze naar buiten. De paarden der rovers stonden er nog. Snel klommen ze op één er van; Bram nam de teugels en voort ging het, als de wind zo vlug. Waarheen, dat wisten ze zelf niet! „Ik had de rovers gezien, ben ze stilletjes gevolgd en zag, hoe ze jullie paktenl" vertelde Menelik onderweg. Zo'n handi ge aapi Plotseling zei Bram: „Wat staat daar nu, daar bij dat palmbosje?" En hij wees op een vreemdsoortig ding in de verte. Ik kan onmogelijk zeggen hoe lang ik wegblijf, zei hij. Ik zal schrijven hoe alles loopt in Londen. Zou het geen goed idee zijn het huis te sluiten, voorlopig? Dat doe ik liever niet, zei Sue snel. De Bulloohs zullen je graag bij zich hebben. Ze schudde haar hoofd. Nu goed regel het zelf maar. Ik zal in ieder geval schrijven. Ik weet pas waaraan ik toe ben en wat ik zal doen, als ik met Hedley gesproken heb. Ik moet een paar schilderijen afmaken en ze hem laten zien. Zouden we er een paar in papier kunnen pakken, denk je? Sue dacht, dat dit best zou gaan. Ze ging mot hem naar het altelier en hielp hem bij het uitzoeken der schilderijen, die hij wilde meenemen. Er waren veel studies, maar ook schilderijen, waaraan nog slechts de laatste hand gelegd be hoefde te worden, meest landschappen in de heuvels met bewolkte luchten. Mr. Hedley zal ze zeker mooi vin den, zei Sue met overtuiging. Darnay glimlachte. Geloof je? vroeg hij. Weet je nog wel, dat jij ze eerst zelf niet mooi vond? Ja, eerst niet, gaf ze toe. Maar dat kwam, omdat ze zo anders waren als al les, wa'k ooit gezien had. Nu v&d ik zo wél mooi. Ze ben zo'n tiksken als olij ven. Olijven? Ge gaat er op de duur van houden, legde Sue uit. Grootvader heeft mij eens een fles olijven gegeven en ik vond van het eiland. Ook vind ik de lengte van de namen buitengewoon groot. Ik kan het plan niet waarderen. Dhr M Bakker acht de namen ook te lang Waarom, zo vraagt hij, is er bezwaar, om de lse Kogerdwarsstraat naar ds historische naam „De Zes" te noemen. Amsterdam heeft het „Rokin". Dhr de Waard: Dus u wilt de herinnering aan de stank levendig houden? Breng de gesprekken liever op hoger peil! be rispt de voorzDhr Bakker zegt dan verderop in zyn betoog, dat de naam van Dr. Th risee heter gkozen kan worden voor de straat, die achter de Warmoesstraat is geprojecteerd, want daar heeft Dr. Thiisse honderden malen vertoefd en wel Sn het bosje van de „Elemert". Dhr Dros vindt de nieuwe namen ook te lang De voorz. merkt op, dat ais een andere straat naar Dr Thiis- se wordt genoemd, deze naam er niet korter op wordtOns land hrcft heel wat namen van zulk een lengte. Persoonlijk betreur Ik het. aldus de voorz., dat do autoriteit van w1|len Dr Thijsse op deze wllze behandeld wordt. De naam „De Zes" had inderdaad nnk gekund, zomede 'hadden wij vogplnamen kunnen kiezen, maar wij vinden het svmpathiek. om de nagedachtenis van sper. Jonker en Dr Thiisse op deze wij ze te huldigen Wat ten sinttp dp plaats van dp straat hotreft.: Dr. Thijsse heeft overal on het eiland vertoefd! Het. voorstel van B en W wordt, hier op z.h st aangenomen. Vogels moeten worden beschermd en... historische gebouwen ook! De Postduivenver. en de Ver. Tot Be scherming van Dieren hebben gepleit om de antennedraden, die gevaar voor de vogels opleveren, te voorzien van kurken of andere voor de vogels goed zichtbare voorwei-pen, op maximum één meter onderlinge afstand. Een nieuwe bepaling in de Politiever ordening zal in de gewenste bescher ming voorzien. Op het medegeven en tijdig oprui men van faecaliën met de gem. ophaal dienst moet strenger worden toegezien. - Volgens c'hr Zijm loopt aan de Vogelen zang de iert soms over de weg. Dhr A. Backer: Iemand beweerde dat Oude- sehild het smerigste dorp van Texel is. Dat klonk mij onaangenaam in de oren. Tweemaal ophalen wordt te duur, maar eenmaal is te kort. Een tonnenstelsel zou de oplossing brengen, maar wegens de materiaalschaarste kunnen wij in di" richting nog weinig doen. Voorts zie ik steeds een hoop mest aan de Achterweg, waar anderen weer van alles deponeren. Voorz. zegt onderzoek toe. Van Mei tot Nov. mag in ieder geval geen hoop mest in do bebouwde kom voorkomen. In de politieverordening zal een be paling worden opgenomen, waarbij aan ongewenste toestanden op dit gebied een einde wordt gemaakt en men tot het me degeven van faecaliën gedwongen kan worden. In de loop der tijden zijn al heel wat histoi-isehe gebouwen door brand ver woest. Texel heelt weinig historische ge bouwen meer, waarom de enkelen, die er nog zijn zo goed mogelijk bewaard moe ten blijven' en vooi-al beschermd dienen te worden tegen brandgevaar. Als gevolg van onvooi-zichtigbeid van ambachtslie den vielen al heel wat gebouwen aan de rode haan ten offer. Ernstige gevolgen kan vooral hebben het overslaan vau vuur, dat ontstaan is in een belendend perceel. De aanwezigheid van bepaalde goederen en voorwerpen aldaar kan het gevaar voor ibrand vergroten, waarom in de politieverordening bepalingen moe ten worden opgenomen, krachtens welke dit gevaar tot een minimum kan worden beperkt. Aldus wordt besloten. In antwoord op een desbetreffende vraag van dhr Van Heerwaarden deelt de voorz. mede, dat de lijst van „histori sche gebouwen" zal worden gepubli ceerd. De o.l. school te OudBsehild heeft be hoefte aar. een sportterrein. De gemeen te besluit voor f 30 peT jaar van dhr A. P. Dalineijer 1,34,31 ha. weiland voor dit doel te huren (het is eigendom van liet Weeshuis). Gedurende de tijd dat het terrein niet voor de sport wordt gebruikt zal dhr D. het als weiland kunnen blij ven benutten. Wij brachten ï'eeds een uitvoerig art: kei 'in verband met het afscheid van dhr ze akelig! Maar hij lachte me zó uit, da'k mij voornam de schaal leeg te eten. En elke avond aan tafel nam ik er eeen. Uu vind ik ze heerlijk. Olijven, herhaalde Darnay naden kend. Je bent een opwekkend schepseltje, Soes, en het mooiste er van is, dat je zo volkomen eerlijk bent. Terwijl hij dit zeide, keek hij in haar openhartige ogen en wendde snel zijn blik af. Ik neem de „wilg", vervolgde hy op een geheel andere toon, en deze twee sneeuwgeziehten. En mij? vroeg ze, naar haar eigen portret wijzend, dat nu geheel af was. Neen, zei Darnay. Maar T is zo goed! Ik houd het, zei hij. Zet het maar weer in de kasl. Ik neem dit van de Beil-heuvels en die wolkenlucht.... Zijn stem veranderde van toon en hij bleef een ogenblik staan denken aan de toekomst, waarvan de hemel betrokken zou zijn. Sue zag zijn afwezige blik- en dacht: Hij is ai weg zijn geest is ai op de weg naar Londen. Er bleef niet veel meer te doen over, toen Darnay weg was en er was alle tijd om dat weinige te doen. Sue sloot de deur achter zich en ging het pad op naar de heuvels. Het regende en waaide nog, maar daar stoorde zij zich niet aan, want het weer was volko- O. Goënga als marktmeester. In dit nr volgt het slot van het gespi-ek, dat wij met dhr P. Spigt mochten hebben inzake het marktwezen. Dhr Goënga wordt op zijn verzoek eer vol ontslag verleend en wel met ingang van 15 Febr. 1949. Een spaarregeling voor arbeidscon tractanten (ook geldende voor hen, die op wachtgeld staan), wordt z.h.st aange nomen. Zomede een wijziging van de re geling inzake het verhaal van bijdragen voor inkoop pensioen in verband met 't invoeren van een spaarregeling. Kalkzandsteen voor buitenmuren. Bij enkele aanvragen om een bouw vergunning, aldus B en W, is gebleken, dat verschillende particulieren beschik ken over grotere of kleinere partijen kalkzandsteen, meestal aangekocht uil oorlogsbuit; voor 't bouwen van scherf- vrije onderkomens nl. werd dit materiaal in de ooplog door de voormalige Duitse weermacht veel gebruikt Men zou dit materiaal gaarne willen benutten en meestal wel voor het stichten van klei nere bidrijfsgebouwtjes, van onderge schikt belang, zoals kippenhokken e.d. Volgens de bouwverox-dening echter is het gebnxik van dei-gelijke steen verbo den voor het optrekken van buitenmu ren. Wij betreuren het, dat de hoeveel heden zandsteen op genoemde wijze onbe nut blyven; immers by de nog steeds, wellicht wel weer In erger mate, heersen de krapte aan baksteen, is het benutten van alle aanwezige materialen aan te bevelen, zolang dit geacht kan worden binnen toelaatbare grenzen te blyven. Voor particulieren bovendien is het stellig zeer welkom, wanneer zij op enigszins billijke wijze kleinere bedrijfs- gebouwtjes kunnen stichten. Deze bouwwerkjes behoeven veelal niet zo heel veel weerstand te bieden, en het is dikwijls niet nodig, dat ze berekend zyn op een levensduur van tientallen ja- ven. Zonder 'bezwaar kunnen dergelijke kleine inrichtingen minder solide zijn. Door de ondergeschiktheid is uit aesthe- tiseh oogpunt geen bezwaar te duchten. Wij zouden een wijziging op dit punt van de bouwverordening, gemotiveerd achten; het komt ons eclxter goed voor, dat aan het gebruiken van het gemelde matei-iaal 'n beperkende bepaling wordt vei-bonden; gebruik ware n 1. niet on voorwaardelijk vrij te geven, maar aar. ons college ter beoordeling te geven van geval tot geval. Verbaasd.. Dhr Keijser heeft zich er over ver baasd, dat dit voorstel thans nog wordt gedaan, want volgens hem is de schaar ste aan stenen binnenkort voorbij en bovendien willen de aannemers deze kalkzandstenen wel ruilen voor buiten- muurstenen, waarbij de prijs slechts f 12 verschilt. Als u de een gebruik van dit materiaal toestaat, kunt u hst een ander niet weigeren. Voorz.: Er is reeds met dit materiaal gebouwd en als men niels anders heeft en de mensen verlegen zit ten, lijkt het ons niet bezwaarlijk deze toestand te sanctioneren. Dhr Keijser: Maar het is niet meer nodig! Bouwen met dit materiaal is lelijk én niet solide. Dhr Vlaming: Ik ben het cr mee eens dat de gemeente in deze soepel is. Er zijn boeren,die gedurende een paar jaar vai-- kens willen mesten, welnu, licht ei- dan de hand een klein beetje mee. Men bouwt toch niet aan de kant van de weg. en verwonderd. Dhr Hin stelt voor dit punt aan te houden.Dhr Van Heerwaarden deelt het standpunt van dhr Keijser. 'Dhr Zijm is er zeer verwonderd over te ho- ren, dat het einde van de stenenschaax-s- te in zicht is. De stenen zijn nog steeds schaars. Wie een vooi-raadje hebben, moeten wij gelegenheid geven het te ge bruiken, liet gaat immers toch om klei ne bedrijfsgebouwtjes. Als wij dit voor stel van B en W aannemen is het móge lijk 0111 vergunning te vei-lenen en heb ben B en W 'het. heft nog altijd in han den. Voorz.: Wij zullen dit punt aan houden. Wij hebben al meerdere malen de hand moeten lichten, neem bv. de schuurtjes achter de Zweedse woning nood! Dhr de Waard: Er is feitelijk al een precedent, anderen zijn al bevoor deeld. Dhr Keijser: Als wij de veror dening aannemen, leggen wij haar defi nitief vast. Velen voelen er voor het gebruik van het betreffende materiaal nog een half jaar toe te staan. men in overeenstemming met haar ge voelens en ze haxi het op dit ogenblik liever dan de helderste zonneschijn. Zij liep langzaam het leek wel of kaar lichaam zijn veerkracht verloren had en zo duurde het vrij lang eer ze in de heuvels was. Eén deel van haar voeld» de regen en zag de vogels en de oranje bessen van de kraai-dorens doch een ander deel was in zichzelf gekeerd en leed onder een doffe donkere pijn. Het was niet de eerste maai, dat Sue leed.. Een dergelijke pijn in haar borst had ze ook wekenlang meegedragen,toen haar moeder gestorven was. Evenals nu was ook toen het lioht in haar leven plotse ling gedoofd. Ze wist maar half waar ze liep, ze volgde zo maar de paden die haar voet vond. Ze plaste door moerassige plaatsen, waar het mos rood en sponsachtig was, ze klom tegen een rotsige helling op en baande zich nu en dan een weg door 't natte kreupelhout. Het was al laat in de middag, toen ze, doodmoe, de hoogste top van de omtrek bereikte. Het regende niet meer en de wind, die uit de verre zee kwam, scheurde de laatste wolken aan flarden en blies ze weg naar de ho rizon. De zonneschijn, eerst nog zwak en waterig, werd al spoedig helder en warm en deed overal de waterdroppels in gras en struiken glinsteren als juwe len. Zij hoorde kieviten roepen en zag er een paar over de heuvels naar het laag land vliegen boden der lente in dit sombere heuvelland. Het aanvankelijk voorstel, waarbij door B en W ontheffing kan worden verleend voor het bouwen van buiten muren van kleinere bedrijfsgebouwen met genoemd materiaal, wordt dus aan gehouden. Hierop gaat de raad met gesloten deu ren 'het onderwerp „Uitbreiding der T. E.M." bespreken, punt 15, dat op ver zoek van de voorz. na de voorgaande punten zou worden behandeld. <Dhr Van Heerwaarden had nog gevraagd of be spreking met gesloten deuren gewenst was, waarop de voorz. had geantwoord, dat de raad dat zelf kon beslissen). Na twee en een half uur worden de deuren heropend, waarna de voorz. een korte verklaring aflegt, welke wij reeds in de aanhef afdrukken Rondvraag. Een klein nieuwtje Ik heb een klein nieuwtje, zegt dhr Zijm, nl. dat ik bedank als lid van de Woningcommissie. De tijd die er aan be steed moet worden is nutteloos gezien 't kleine bouwvolume. Wij hebben naai de berekening met 30 woningen p. j. (na de oorlog) meer gebouwd dan feitelijk was veroorloofd en toch is het totaal te kort aan woningen 13 pct.l De noodge vallen hebben wij al niet meer kunnen oplossen, op enkele uitzonderingen na. Bij het tegenwoordige bouwvolume zie ik het nut er niet van in om elke 14 da gen opnieuw bijeen te komen, daar wij onder de huidige omstandigheden toch niets kunnen bereiken. Een ontzettend groot bezwaar is ook het feit, dat een groot deel van de Texelaars niets voor samenwoning voelt, vooral zij, die nog wel enigszins gelegenheid hebben andere mensen aan onderdak te heipen. Voorz. zegt, dat B en W. het met de motieven van dhr Zijm eens te zijn, maar de zaak niet kunnen veranderen Het is een ondankbaar werk, het is moeilijk om gegadigden voor deze func tie te vinden. Toch moeten er in iedere vergadering puzzles opgelost worden en daarmede kan een commissie uit de bur gerij ziah het beste belasten. Dhr Zijm wordt dank gebracht voor de ver richte werkzaamheden. Dhr van der Vis hoopt, dat het fiets pad van de plaats van H. Koom tot de Strandweg en van daar tot de familie Koolstra spoedig wordt vei-beterd. Hij is dankbaar wegens het plan de zijbe- besltratingen te verharden, maar hjj hoopt, dat de straat bij Brlnkzicbt en huize Lida ook in dit plan betrokken wordt. Dhr van Heerwaarden: Spoil enthousiasten vroegen, waarom er bij voetbalwedsti-ijden geen politie, aanwezig is. Voorz. zegt toe dit met de comman dant te zullen bespreken. Dhr Keij ser: Ik had de benoeming verwacht van een afgevaardigde.naar de vex-gadering van TESO. Voorz:. De gemeente wordt door de burgemeester vertegen woordigd Overdag niet paraat? De heer M. Bakker: Enige be- wonei-s van Den 'Hoorn deelden mij me de, dat de helft van het brandweercorps eldei's werkt, 's Avonds keren die -per sonen naar het dorp terug, maar als er ovex-dag brand uitbreekt is de brand weer niet geheel paraat. Zal bekeken w-oi-den. Dhr Wlestdorp zegt, dat de bestrating te De Cocksdorp zo slecht is gewox-den, dat zij levensgevaarlijk is. Vooi-z.: Dit jaar nog wordt de straat vex-betex-d. De begroting is nauwkeurig uitgebalanceei-d en de lasten van ieder jaar zullen ook ieder jaar gedragen worden. Dhr A. Backer vraagt hoe 't staat met het adres van de bond van kantoorbedienden inzake de winkelslui ting. Dhr M. Bakker stelt het op prijs dat de Middenstandsbonden en de Kan toorbedienden-bond beide eens gehoord worden. Dhr Hin vraagt of er door beide bonden overleg is gepleegd. Dhr A. Backer: Neen. Dhr Hin: Dat ver baast mij, want in de landbouw wordt zulks wel gedaan. Dhr de Waard stelt liet eveneens op prijs, dat beide partijen eerst eens met elkaar gaan pra ten. Dhr M. Bakker vil, dat iedereen een steentje bijdraagt ter wille van het vreemdelingenverkeer. Daartoe zijn wij verplicht. In het seizoen moet meer op de wensen van de bezoeker worden ge let dan op de wijzers van de klok! (Ad ministrateur VVV werkt in hoogseizoen dag en nacht. Red.). Hierna sluiting te 7,47 uur. Ze aanvaardde de terugtocht ze j passeerde op enige afstand het huis van 1 de Graingers, maar ze had de moed niet er heen te gaan om wat met May te pra- ten en ten slotte, toen do schemering begon te vallen volgde ze een beek, die over de laatste flauwe helling naar de rivier afliep. Ze bereikte de rivier op ongeveer twee mijl boven de molen. Het was een desolaat land in de sche mering. Aan de kim was het licht nog geel, maar er kwamen al weer wolken opzetten, die langzamex-hand de hemel overdekten Terwijl Sue het pad langs de stroom volgde, zag ze de bomen op de heuvels als zwarte gedaanten tegen de grauwe avondhemel. De rivier bruis te over brokken rotsteen. Ze was ge zwollen door de regen en sleepte van alles mee in haar troebel water, takken en hele struiken, dorre bladeren, heide en overal, waar ze om rotsblokken kolkte, vormde zich vuilwit schuim. Ten slotte kwam ze by de wilg, die 1 Darnay geschilderd had. Htj stond met zijn voet in hot water, zijn takken leken verwrongen armen. En plotseling weid het verdriet haar de baas. Ze was het de hele dag mees-1 ter gebleven, doch nu kon ze zich niet meer beheersen en met een kreet als van een1 gewond dier zonk ze op haar knieën j in het natte gras en barstte in tranen uit. f (Wordt vervolgd). door G. Th Rotman (Nadruk verboden)

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4