De Noord-Zuidhollandse Redding Maatschappij is paraat Met vaart Je zomer te gemoet Als (le stormbal wordt gehesen en de babbelende golfjes van weleer gegroeid rijn tot vervaarlijke monsters, die geen consideratie hebben met man of muis, met schepeling of schip, ach, dan zou het er zonder een goed georganiseerd red dingwezen voor de scheepvaart slecht uitzien. Wfj die rondom de woelige baren wonen, weten dat wel het beste en wij weten ook, dat je altijd paraat moet zijn. Daartoe is veel oefening nodig, want ook hier kweekt oefening kunst. De 'vunst om door de felste branding zee te kiezen, de Kunst om de zee te Ieren bennen in haar valse trucjes, haar valse verradersrol, dapper ingestudeerd door baar grote regisseur, de storm en. als zjj een héél grool drama tracht op te voeren met medewerking van de hoog ste autoriteit: de orkaan. Nogmaals: het zou er slecht uitzien, als wij die lieren maar ongehinderd hun rol lieten spelen. En dat doen wij dan ook niet! Onze Noord-Z.-Hollandse Red- dingmij. is onze trots. En in haar roe men wij het werk van de zeehelden. Van Zeeuws-Vlaanderen tot Schiermonnik- mg, van Den Hoorn tot De Cocksdorp. Zij zijn onverschrokken, zij weten heus wel, hoe gevaarlijk die zee is, dat je er nooit helemaal zeker van kunt zijn, be houden thuis te komen.... maar zij gaan. Met deze mannen zijn we Vrijdagmid dag een half uurtje op de Noordzee gaan roeien. U weet, hoe verrukkelijk het weer was, die dag: de heer De Booy vertelde, dat hij kort te voren al had ge- cwonunen en wel in de Slufter! „Dat heb 'k nog nooit meegemaakt, half Mei is al vroeg!".... Enfin, weer of geen weer (en dat laatste, willen ze juist hebben!) er wordt ieder jaar om de zoveel maanden geoefend. Hier voor het eerst na de oorlog, want door de aanwezigheid van allerlei obsta kels kon je onmogelijk in zee komen. Vaterstaat heeft ze dezer dagen verwij derd en de boot kon er dus op uit. Vroe ger werden er paarden voor de wagen gespannen, maar nu moest de tractor van dhr C. K e ijs er dit werk opknappen, daar de viervoeters een zware dobher zouden hebben gekregen aan hst trans port over de betonnen afrit naar het strand; De hoeven zouden zijn uitgegle den onder de zware vracht. Zo ging 't wel minder poëtisch, maar de practijk vraagt daar niet om. Hoe eer der de boot op de golven ligt, hoe beter. Daar ging-ie dan. De heer Hogerheide, die vandaag de laatste tocht als schipper zou meemaken, klom aan boord en met hem de anderen: tien roeiers en de nieuwe schipper, P. Sdhagen. De boot word gelanceerd en daar werd al aan de riemen getrokken. Een paar honderd man sloeg vanaf het strand de verrichtingen gade. O.m. gaf onze bur gemeester van zijn belangstelling blijk De reddingscommissie, noch schipper Schagen, had bezwaar, dat wij ook aan boord stapten. Dat viel ons mee, die toe stemming van de nieuwe schipper, want in Oudesehild, op zijn botter, hadden wij vergeefs getracht hem voor de lens te krijgen en dat hadden wij wel op onze vingers kunnen uitrekenen, waar !eze mannen er doorgaans niets voor oelen om te poseren. Je moet ze in een onbewaakt, ogenblik vereeuwigen. Wel nu, toen dhr Schagen daar aan het roei stond is het gebeurd, twee vliegen in één klap, want naast hem stond de oud sehipper! Na een half uurtje ging het weer landwaarts, de bootwagen werd er bij ge- eden en daar trok de stoet weer het duin in. Hogerheide gehuldigd. in huize „Lieda", dat thans de naam Strandhotel" draagt, zou afscheid wor den genomen van de schipper Hoger heide. De heer De Booy, directeur van de N.- Z.-Holl. Reddingmij., sprak de schel dende schipper hartelijk toe. „Achter De Koog zijn niet veel schepen gestrand ge durende de laatste SO jaar. Dat. is ge lukkig. Hoewel wij dus weinig gelegen heid vonden te tonen wat wij kunnen, weten wij, dat de boot bij u in goede handen was en dat de bemanning het volste vertrouwen in u had. U heeft ver band van de zee en de branding. U heeft de goede geest, die nodig is voor '-en, die zieli voor dit. werk beschikbaar tellen. Al is hier dan niet veel te doen geweest, het is voor de scheepvaart een geruststelling te weten, dat er langs de gehele kust van station tot, station wordt gewaakt en dat men er te allen tijde pa raat is. En bereid is zee te kiezen, hoe de omstandigheden ook zijn. Wij zijn u dankbaar voor uw bereidwilligheid. Als bewijs van dank en erkentelijkheid wil ik u deze bronzen draagmedaiüe overhandigen, alsmede een getuigschrift. Voorts moge ik u deze binocle aanbie den en de wens uitspreken, dat u er nog lang plezier van mag hebben. Toen de heer De Booy deze blijken van waardering namens de Reddingmij. overhandigde en de medaille op de borst spelde, werd er spontaan geapplaudis seerd. Spr. heette vervolgens de nieuwe schipper welkom: de heer P. Schagen T-Tij wenste hem geluk en wees op het vertrouwen, dat de bemanning (die zeit haar schipper pleegt te kiezen) in hem stelt. „De Koog heeft een jonge bemanning, de leeftijd arieert van 27 tot 48 jaar, 'k ken boten, waarvan het jongste lid van de bemanning al over de 60 is!" Sprekende over de noodzakelijkheid steeds paraat (e zijn herinnerde spr. aan de storm van de le Maart. Dan komt er werk aan de winkel! Dank zii de man nen van de N.Z.H.R.M. slaat Nederland een goed figuur tegenover het buiten land. De heer W. H. Lap sprak vervolgens als voorz. van de plaatselijke reddings- commissie. Hij wenste de heer Hogerhei de van harte geluk met de onderschei ding en hoopte, dat deze zijn medaille nog vele jaren onder het genot van een goede gezondheid zou mogen dragen. Het spijt onze commissie, dat u ons gaat verlaten, want de samenwerking was ai- tijd hoogst aangenaam. Bij de bespre kingen werd het belang van de Redding- mij. steeds voorop gesleld. U voelde zeer veel voor het ambt van schipper, er zit inderdaad veel moois in, klaar te staan en ter hulp te snellen naar in nood ver- kerenden. Thans heeft u dit tijdperk af gesloten, maar met weemoed zult u schei den. Het gaat U goed! Nieuwe sohipper, ik hoop, dat ook wij prettig met u zullen samenwerken en dat uitsluitend het belang van de Redding- nüj. in hel oog wordt gehouden. Voor zover ik u ken ben ik daarvan verzekerd! Spr. hoopte dat het vertrouwen, dat de bemanning in de nieuwe schipper stelt, nimmer zal worden geschokt. Hij besloot met de wens, dat een ieder daartoe zijn beste kracihten zou willen geven. (Ap plaus). Gaarne sluiten wij aan bij deze woor den. Mogen schipper Schagen en zijn be manning veel succes hebben in de strijd tegen de vaak woedende elementen. „HET WITTE HUIS" GERESTAUREERD. Hotel „Het Witte Huis" te De Koog werd kort voor de oorlog door Neder landse militairen gevorderd, later kwam de laars der bezetters er over de drem pel en na dien werd de bovenverdieping door verschillende burgerfamilies be woond Op de duur werd het interieur er niet fraaier op. De heer Visser, de nieuwe exploitant, heeft de restauratie zelf ter hand geno men en dezer dagen door hem rondge leid, mochten wij de uitstekende resulta ten van deze werkzaamheden constate ren. Het interieur ziet er weer zeer ver zorgd uit, als nieuw. Hoewel het hotel midden in het dorp ligt hadden wij van uit de aan de Noordoostzijde gelegen slaapkamers 'n prachtig uitzicht over 't Texelse landschap en vandaar telden wij intuïtief de tuinwallen, in acht rijen telden we ze en de lammeren lagen in zalige rust in de schaduw van de wal. Maar het was dan ook al 15 April mort u weten. Wij wensen „Het Witte Huis" veel succes. (In ons bericht ter gelegenheid van de restauratie van „Bosch en Duin" stond, dat de heer Beemsterboer het gemeente bestuur vertegenwoordigde. Dat was na tuurlijk niet juist: de heer Beemsterboer was daar als secr. van de WV.) Kunt u al weer een beetje wennen? in uw kantoor? In uw bakkerij? In uw sla- grij? In uw horlogerie? In uw drukkerij? In uw confectiezaak? In uw levensmidde- lenbedrijf achter de toonbank? Wij niet! Wij konden nauwelijks inspiratie krijgen om onze indrukken weer te geven, om te vertellen, hoe wij genoten hebben op die heerlijke Paasdagen met overvloedig zonlicht, en zoele zeewind, de natuur op haar mooist met groene velden, met bloementooi. Boomgaarden met dat fijne blad, met dat w it van de bloesems. Leeu weriken, die hun geluk niet op konden, bijen, dia driftig rondvlogen. OTrtvat was Texel mooi! En wat heeft Pasen 1949 'n uitstekende propaganda gemaakt! De toeristen waren opgetogen. Een gezel schap van de Ver. voor Natuur en Ste denschoon uit Antwerpen was meer dan enthousiast. Ach, iedereen was in de wolken. Er waren zeer veel toeristen naar het eiland gekomen. Zij trokken uit over Texel om de schoonste plekjes te bewonderen. In één weekend? Nee, dat gaat niet, maar zij komen terug! Met vrienden en kennissen onder wie zij propaganda zullen maken! Zulk weer a.s seizoen er het Gouden Bolije zal weer duizenden en duizenden vacantiegangers trekken. Met zulk weer blijf je niet. thuis, dat kun je doodeenvoudig niet! Wij moeten weer aan de slag, het werk is begonnen, maar.weer zien wij de lucht trillend boven de wijde vlak te van de „Slufters", die wel 1000 meter naar het. zuiden is gezakt en bij het strand bijna contact heeft gemaakt met het zuidelijk deel van de stuifdijk. Weer zien wij hier en daar de stipjes van bad- VERKOCIIT. De heer C. Groenhof heeft zijn hotel pension „Hollandia" te De Koog ver kocht aan de heer K. Holtewes, chef kok van hotel De Munnik te Balkbrug (O.) Daar komt straks een nieuwe zaak. De heer Groenhof heeft een perceel grond gekocht van de heer J. Mak, om zodra de bouwvolume dit toelaat een mo dern pand op te trekken, waarin een meubelzaak, stoffeerderij-beddenmakerii en markiezen, annex verf- en lakspui te- rij zal werden gevestigd. PARTIJ VAN DE ARBEID. Op de Federatie-ledenvergadering, Donderdag 14 April in Hotel „De Oran jeboom" gehouden werd de voorlopige Groslijst als volgt samengesteld: 1. Jac. Bruin; 2. S. de Waard; 3. C. H Roeper; 4. Jac. Westdorp; 5. A. Dros; (i Jac. Visman; 7. K. Beumkes; 8. W. Was senaar; 9. R Henstra; 10, C. Kaczor; 11 G. den Braven-Joma; 12. N. II. de Jong; 13. A. Meoliielsen; 14. G. Plantinga; 15 W. Bulder; 16. M. Bos;. 17. L. Gieles; 18 D. Backer „MYSTIEKE REVUE". De directie van „De Oranjeboom" heeft reeds uitvoerig geschreven over de „Mystieke Revue", welke daar Donder dag 21 April, dus morgen, wordt gege ven met medewerking van do charmante Chinese actrice Loah Tsa. Het kostelijke programma (u zult snikken van de pret!) vermeldt o.m. telepathie, blindsohdeten, de menselijke leugenmeier, hypnose, de man met het onfeilbare geheugen, enz., enz. Gezien het grote succes aan het vas teland belooft ook deze avond tiptop ie worden. REVUE LAGERE LANDBOUWSCHOOL. Zaterdag 7 Mei zal door de oud-lerrl. van de Lagere Landbouwschool weder een revue worden opgevoerd in de To neelzaal van „De Oranjeboom". We weten, dat een vrolijke avond te wachten is. Verdere mededelingen volgen nog. VOOR DE KLEUTERSCHOOL TE OUDESCHILD. Teneinde de Oudesehilder Kleuter school enigszins uit de financiële moei lijkheden te helpen heeft de R.K. Toneel ver. „Inter Nos" alhier zich bereid ver klaard een toneelavond te organiseren in het R. K. Verenigingsgebouw Zij brengt een stuk, dat in besloten kring reeds eerder werd gespeeld en toen veel succes had. Daar de opbrengst geheel voor de kleuters is bestemd, mag worden verwacht, dat er flinke belangstelling zal zijn. gasten, die en toch niet overmoedig in badpak rondstapten, dwars door de Slufter. De schapen, de eenzame scha pen, verwachtten op dat uur misschien wel een scheerder en de vogels waren de klus zeker kwijt. Pasen! Herinnert u zioh nog een Pa sen met sneeuwbuien? April doet wat hij wil! Konden we toch wat meer invloed op hem uitoefenen! Want met een beet je goede wil kan hij ons het fraaiste zo merweer schenken, dat hebben wij nu gezien. Wie kan zioh indenken, dat van de maand Mei die nog komen moet eens is gezegd: „Zij kan November zijn" Nee, daar willen wij niet aan, wij willen er niet aan, wij willen geen stap meer terug, maar reizen met vaart naar de zomer, het zonlicht tegemoet! TEXEL-PROPAGANDA. Maandblad „Op de Uitkijk" komt in Mei met een geïllustreerd artikel van de hand van onze plaatsgenoot J. de Waal (de Texelse vogelwereld) en „De Grote Provinciale Dagbladen", waarbij kranten zijn aangesloten te Arnhem, het Gooi, Den Haag, Haarlem, Leiden, Groningen, Zwolle, Enschedé en Utrecht, brachten in hun paaseditie eveneens een artikel over Texel („Texelse Lammertijd"), ook van dezelfde schrijver. ZIEKEN VERVOER VAN ZIEKENFONDSLEDEN. Uit verschillende binnenkomende vra gen, blijkt ons dat ziekenfondsleden niet voldoende op de hoogte zijn. De verzeker de heeft zich te houden aan de bij het ziekenfondsehbesluit voorgeschreven rê_ geling. Indien men hieraan niet voldoen de aandacht schenkt kan hieruit schade voor de verzekerde ontstaan. Wij achten het daarom gewenst de gehele regeling van het ziekenvervoer onder uw aan dacht te brengen. Het ziekenfonds vergoedt geen kosten van verveer per openbaar vervoermid del (trein, bus of tram of boot). Indien de patiënt naar het oordeel van de be handelende geneesheer of specialist, van wege zijn gezondheidstoestand in staat is per pperibaar vervoermiddel te rei zen, dan kunnen-, indien hij zelf verkiest, per auto te reizen, de kosten hiervan nimmer voor fondsrekening komen. Indien de patiënt, vanwege zijn ge zondheidstoestand, niet per openbaar vervoermiddel kan reizen, dan kan hij voor rekening van het ziekenfonds per zieken- of personenauto worden ver voerd, mits: De behandelende geneesheer zulks noodzakelijk acht; de behandelende geneesheer hiervoor vóóraf een sohriftelijke machtiging heeft gevraagd en hierop de goedkeu ring van het fondsbestuur is verleend: het vervoer moet plaats vinden in overleg met het fondsbestuur Aangezien het vervoer vóóraf moet worden aangevraagd en goedgekeurd is het van het grootste belang dat men zich hiervoor tijdig niet de behandelende geneesheer in verbinding stelt, opdat deze nog de gelegenheid heeft enige da gen voordat het vervoer moet plaatsvin den, dit aan te vragen bij het zieken fonds. Het ziekenfonds kan dan ook tij dig aan de vervoerder opdracht voor het betreffende vervoer geven. Te besparing van kosten worden de ritten, indien naar het oordeel van de geneesheer, de toestand van de patiënt zulks toelaat, zoveel mogelijk in combi natie uitgevoerd. Alleen in dringende, spoedeisende ge vallen kan men zich, na daarvoor van de huisarts toestemming te hebben ver kregen, rechtstreeks tot de ziekenver- voerder wenden De verzkerden dienen er dus zelf ook de nodige aandacht aan te schenken dat het ziekenvervoer tijdig wordt aange vraagd, een verklaring moet voor het vervoer plaats vindt door de huisarts worden getekend en op het kantoor van het fonds worden ingediend. Is dit niet gedaan, dan wórdt bet vervoer niet ooor het, fonds betaald. Vervoerders behoren hun rekeningen uiterlijk in de maand die volgt, op de maand waarin het vervoer heeft plaats gevonden, aan te bieden. IN DE KAPEL. Aansluitend aan de adv. verzoekt men ons te melden, dat de uitvoering van dc meisjes- en jongelingsver. te Zuid-Eier- land Vrijdag wordt gehouden in de ka pel. „HET BEGON IN EEN GRACHT". Door de R.K. Toneelver. „Si. Jan", is in studie genomen het blijspel „Het be gon in een gracht", in drie bedrijven door W. Dumont. Zondag 15 Mei a.s. hoopt bovengenoemde ver. er mee voor het voetlicht te komen in „Casino". On getwijfeld wacht de bezoekers een avond van vrolijk jolijt. Houd dus die avond vrij. PROCESSEN-VERBAAL. Blijkens de Jaarstatistiek 1948 maakte de C.C.D. in 1948 bijna 62,000 processen- verbaai op, waarbij ruim 86,000 verdach ten waren betrokken. In '47 resp. 80,000 en 110,000, één en ander overeenkom stig het toen nog uitgebreidener ter rein van overheidsbemoeiing met pro ductie cn afzet van landbouw- en voed- selvoorzieningsproducten. Ook in de eerste maanden van 1949 zette deze da lende tendenz zich in sterke mate voort HOND KAAPTE. KUNSTGEBIT! „We hadden het u- vergeten te vertei len, maar nou is het te laat, natuurlijk!" aldus knoopte een der deelnemers aan de onlangs gehouden tocht naar de Jaarbeurs een gesprek aan. Wat was er gebeurd? De heer, nee, laten wij z'n naam niet noemen, de her X. verloor in een restaurant, een deel van zijn kunst gebit. juist, toen hij zich wilde buk ken om het tandenconiplex op te rapen, sprong een hond naderbij, hapte raak. en.verdween met het oubetwisiibaai eigendom van de onfortuinlijke Texe laar. Deze liet het er niet bij zitten. Met meer woede nog dan 'n veehouder, van wien een hond tien schapen aan stukken had gescheurd, zette hij de achtervol ging in. En hij had succes! AANMELDING EN AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGSREGISTERS Burgemeester en Wethouders van Texel gelet op het bepaalde in artikel 112 van het besluit bevolkingsboekhouding, Staatsblad 1936, nr. 342; herinneren de bevolking aan haar ver plichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van genoemd besluit; brengen als voornaamste ter openbare kennis: le. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daar voor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in één der bevolkingsregisters; 2e. dat ieder moet worden opgenomen in liet bevolkingsregister der gemeente waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalde tijd als regel zijn nacht rust of de daarvoor in de plaats treden de rust te genieten; 3e. dat in geval van onzekerheid om trent het onder 2e vermelde, bijzondere voorschriften gelden; 4e dat behoudens afwijkingen, ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van het bevolkingsregister moet worden af gevoerd; 5e. dat bij adresveranderring binnen de gemeente de nodige wijzigingen in 't bevolkingsregister moeten worden aan gebracht. Voorts, in verband met het boven staande: a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente, monde ling of schriftelijk moet geschieden op de dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek bij het verlaten van Neder land, (ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adrtsverandering, met opgave van het laatste adres en van de naam der gemeente, of van 'het land en de plaats, waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zo nodig met opgave van d» naam van het hoofd van het gezin); b. dat aan de aanvrager van een ver trek, behoudens bijzondere gevallen, on middellijk een verhuiskaart wordt uitge reikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke bin nen vijf dagen moet worden ingeleverd bij .het. bestuur der Nederlandse gemeen te, in welker bevolkingsregister de per soon moet worden opgenomen; c. dat ieder, die in de gemeente nachb r^ist of de daarvoor in de plaats treden de rust geniet, en die nog niet in een be volkingsregister is opgenomen of die ten onrechte nog in een bevolkingsre gister is opgenomen of die ten onrechte nog in het bevolkingsregister ener an dere gemeente is opgenomen zich bin nen vijf dagen na zijn aankomst in per soon moet aanmelden bij het gemeente bestuur onder overlegging van een pas poort of ander indientiteitsbewijs, indien h\j uit een plaats huiten Nederland en van een verhuiskaart of legitimatiebe wijzen, indien1 hij uit een andere ge meente van Nederland is gekomen, ten zij hij overeenkomstig de desbetreffende bepalingen is vrijgesteld van aanmel ding; d. dat bestuurders van instellingen, gestichten of schepen waarin personen onder enig bestuur inwonen, alsmede ho telhouders, pesionihouders en kamerver huurders uiterlijk vijf dagen na de op neming of huisvesting of na het vertrek mededeling moeten doen van de ge slachtsnaam en de voornamen van iede re persoon, die langer dan veertien da gen in de instelling, het gesticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opge nomen of gehuisvest, alsmede van iedere zodanige persoon, die daaruit, vertrekt; e. dat overtreding van de voorschrif ten wordt gestraft volgens de wet; f. dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte vor het be volkingsregister gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 9 tot en met 12,30 uur, bij de afdeling bevolking, der gemeentesecretarie, gelegen te Den Burg, Vismarkt. Texel, 16 April 1949. De Burgemeester Mr G. D. REHORST De Secretaris. P. BEEMSTERBOER. SPORT OP TEXEL S. V. Texel. TexelWatervogels 0-0. In deze wed strijd bleven de achterhoeden de voor hoeden de baas. Wel was T over het al gemeen sterker, maar de vele T aanval len leverden niets op, Keeper Dirks had w-eer een byzonder goede dag en de vele schoten op hem afgevuurd, soms wel op gelukkige wijze, werden allen gehouden. T kwam steeds weer terug, maar zonder succes. Aan de andere kant kwamen de W aanvallen ook niet voorbij de achter hoede, terwijl Bertus in laatste instantie, geen kans gaf. Scheidsrechter Vroon hield de touwtjes goed in handen. Ter wijl de verhouding tussen alle spelers behoorlijk was. Texel 3 won van SVC 2 met 8-1. In deze wedstrijd was Bertus de topscorer, 5 van de 8 doelpunten kreeg hij op zijn naam. Overigens een slechte wedstrijd van het „3e". Tot ieders verbazing nam S. de leiding, en Wim en Henk wat lang met de hal zeurden, waarvan de S - linksbuiten profiteerde. Met rust was 't 3-1, daarna werd de stand geleidelijk op gevoerd. De ads-p. comp. gaf weer spanning. A won nu van D met 4-3, terwijl C won van B met 5-3. Er werd behoorlijk spel geg*- ven en het jeugdelement is in overvloed aanwezig Deze week wordt door Junioren ingeza meld voor de te houden fancy-fair. Dit is de inzet van de practische voorberei ding, laten we hopen, dat we bergruimte te kort krijgen. V.V. De Koog. Het tweede moest 2e Paasdag in Oos terend met 1-7 voor OVV zwichten. Hier blijkt weer, dat trainen heus geen kwaad kan doen, dus vanavond, Woensdag 7 u. allen aanwezig. Ook worden de leden vereocht als ze opgesteld staan ook aan wezig te zijn. De dames hand'balelub is opgericht en en denkt er om, onder leiding van (1e heer J. Kieviet wordt elke Dinsdagavond om 7 uur getraind. Als hulp-penning- meesteres werd gekozen Mej. N. Eelman en als hulp-seeretaresse Mevr. I. Blok-v. d. Velde. S.V.C De Cocksdorp. Hel was met de Paasdagen rustig wal voethallen betreft. Het 2e moest alleen op het veld en moest verliezen van T. 3. Zondag gaat liet le uit naar Tex. Boys 2. Nog een mededeling over de feest avond. Want het is nu zover dat SVC de bloemetjes huiten gaat zetten. Er worden aan de zaal waarschijnlijk nog kaarten verkocht. Dus, wie nog niet in de gele genheid was zou ik aanraden: benut uw kansen. Maandagavond wordt er ge traind door de Handbalafd. Dus, dames, allemaal present om 7 uur. VERGADERING T.E.S.O. De algemene ledenvergadering van de N.V. TESO op Vrijdag a.s. zal niet ln Hotel Texel worden gehouden, doch In Hotel „DE ORANJEBOOM". Zie adv. BAKKER-VAN MAARLEVELD- STIOHTING. De Kantonrechter te Den Helder heeft bij beschikking van 5 April 1.1. de heer C. H Roeper te De Waal benoemd tot regent van de Bakker-van Maarieveld- Stichting voor het tijdvak 2 Maart 1949 tot 2 Maait 1955. VERKIEZING GEMEENTERAAD. CANDIDAATSTELLING. De Burgemeester der gemeente. Tex -1 brengt ter openbare kennis dat: 1. op Dinsdag 10 Mei a.s. de Candi- daatstellir.g voor dc verkiezing van de leden van de raad dezer gemeente zai plaats hebben; 2. op die dag van des voormiddags 9 tot des namiddags 5 uur hij de voorzit ter van het hoofdstembureau ter secre tarie dezer gemeente lijsten van candi- daten kunnen worden ingeleverd; 3. iedere lijst, moet worden onderte kend door ten minste vijf en twintig per sonen, die volgens de kiezerslijst, gel dende op het ogenblik van de inleve ring, kiezers zijn voor de gementeraad: 4. dezelfde kiezer niet meer dan één li,jst mag ondertekenen: 5. de candidaten op de lijsten worden geplaatst met. vermelding van hun voorletters (die geheel of ten dele dooi de voornamen mogen worden vervan gen) en w oonplaats in de volgorde, waar in door de ondertekenaars aan hen da voorkeur wordt gegeven', 6. indien de candidaat is een gehuwde vrouw of weduwe, zii op de lijst wordt vermeld met de naam van haar echtge noot of overleden echtgenoot, onder toe voeging van haar eigen naam, voorafge gaan door het woord „geboren" of een afkorting van dit. woord; 7. op dezelfde lijst ten hoogste achttien c-andidater mogen worden geplaatst; 8. dezelfde candidaat niet mag voorko men op meer dan één van de lijsten; 9. bij de lijst moet worden overgelegd de schriftelijke verklaring van iedere daarop voorkomende candidaat, dat hij bewilligd in zijn candidaatstelling op deze lijst; 10. indien een candidaat zich buiten 't Rijk in Europa bevindt, de onder 9 be doelde verklaring telegrafisch kan wor den gedaan en in dat geval niet aan het voorgeschreven formulier gebonden is; 11. elke lijst moet worden ingeleverd persoonlijk door een kiezer, bevoegd tot deeinemnig aan de verkiezing en dat de candidaten daarbij tegenwoordig kunnen zijn; 12. de tot invulling bestemde formulie ren voor de lijsten van candidaten en voor de hierboven onder 9 bedoelde ver klaringen, ter secretarie dezer gemeen te kosteloos verkrijgbaar worden ge steld gedurende drie weken vóór en op de dag der candidaatstelling. derhalve van 19 April tot en met 10 Mei a.s. Texel, 16 April 1949. De burgemeester voornoemd, Mr. G. D. REHORST.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2