Pensioenfonds in de landbouw Jubilaresse gehuldigd C. Buisman ontving gouden kruis Bazar bracht veel op WIJ SPREKEN MET ONZE JONGENS OVER ZEE. Op Donderdag 26 Mei a.s. zuilen in 't „Casino" te Den Helder groeten worden opgenomen van familieleden, verloofden enz. van jongens in Indonesië. Een en ander geschiedt met de Band Ned.-Indo nesiië, het P.I.T. en het Kath. Thuisfront, te Den Helder en Texel. Eind Juni volgt de uitzending. 100 Texelse werkgevers en C00 arbei ders zijn er bij betrokken. Ingaande I Mei is deelname wet telijk verplieht. Reeds enige maanden lag het in de bedoeling, dat het pensioenfonds in de 'andbouw op 1 Mei in werking zou gaan. Doordat echter nog niet vast stond ef r»ok de kleine zelfstandigen er in opge nomen zouden worden, kon me! de voor bereiding niet vroegtijdig een aanvang worden gemaakt. De Soc. Verz. Commis sie (S.V.C.) op Texel heeft thans het be nodigde materiaal ontvangen en met de uitreiking is reeds begonnen. Voor wie moet er premie betaald worden? Voor alle arbeiders in de land- en tuinbouwbedrijven, van 17 t.m. 61 jaar. De kleine zelfstandigen worden nog niet in het P.-fonds opgenomen. Ook werd nog geen overeenstemming bereikt met de volgende bedrijfstakken: Staatsbosbe heer, Dorsbedrijf, Spuiterijen, Loon-, ploeg- en maaibodrijf, zodat deze be- Irjjfstakken nog buiten de regeling val len. Do premie. De premie bedraagt voor arbeiders an 21 t.m. 64 jaar f2,50 per week, ir.- lien er 5 of 6 dagen gewerkt zijn. In dien er 4 dagen of korter gewerkt wordt, ian een dagpremie van f 0,50 per dag Voor arbeiders van 17 t.m. 20 jaar wordt een halve premie betaald resp. 11,25 en f 0,25. Geen premie wordt dus betaald voor aroeiders welke jonger zijn dan 17 en ouder dan 64 jaar. De premie moet voor de helft door de werkgever en voor de helft door de werknemer betaald worden. Daar de pre_ mie wordt doorberekend in de richtprij zen worden met ingang van 1 Mei de lonen van de landarbeiders met f 1,25 p. week of 2]/z ot. per uur verhoogd. Hoe werkt het fonds? De werkgevers krijgen een zegelboek- je waarin 10 zegelbladen zitten. Hierin wordt voor elke arbeider een apart ze gelblad aangelegd, waarop wekelijks d? zegels worden geplakt. Na afloop van elk kwartaal moeten de gebruikte zegeilbla- den (ook al is er maar voor 1 week op geplakt) worden ingeleverd. Voor de eerste keer zullen deze zegelbladen ech ter na 25 Juni worden opgehaald. Dit is dus reeds 2 maanden, doch wordt gedaan om gelijk te komen met het kalender kwartaal. Waar worden de zegels verkocht? De zegels zijn verkrijgbaar bij de Boerenleenbank. Voor de buitendorpen worden ze ook meegenomen op de zitda gen welke gehouden worden op: Donder dagmiddags van 4-6 uur bij dhr Rotgan= 'e Den Hoorn; Vrijdagmorgen van 8,30- 10,30 uur in Hotel „De Hoop" te De Oocksdorp; Vrijdagsmiddags van 4-6 u. bij „Het Witte Huis" te De Koog en Za terdagsmorgens van 8,30-10,30 uur in „Het Wapen van Amsterdam" te Oos terend. Premickaarten voor do arbeiders. Deze zullen zo spoedig mogelijk wor den uitgereikt. Dit gaat weer op dezelfde manier als de aanmelding van bet vorig jaar. De arbeiders krijgen nog een op roep waar en wanneer ze de zegelkaar- ten moeten afhalen, waarbij tevens door eik persoonlijk een formulier moet wor den ingevuld. Op deze premiekaarten mogen echter geen zegels geplakt worden. De arbei der moet deze premiekaart aan de werk gever afgeven. Op de zegelbladen, welke le werkgevers krijgen zit een controle- trookje. Hierop wordt na elk kwartaal loor de werkgever ingevuld hoeveel ze gels er voor de betrokken arbeider zijn geplakt, waarna dit strookje op de prc- niekaart van de arbeider wordt geplakt Hierdoor kan de arbeider dus controle ren of het juiste aantal zegels voor hem geplakt is. Na 1 Jan. wordt de premie- kaart. aan de arbeiders teruggegeven- zij moeten hem inleveren bij de S.V.C. Indien een arbeider voor kortere tijd bij een werkgever is wordt bij het be ëindigen der dienstbetrekking het ge noemde controlestrookje ingevuld en op de premiekaart geplakt. De premiekaart, wordt dan aan do arbeider afgegeven opdat deze hem weer aan een volgende werkgver kan overhandigen. Er wordt hard aan de voorberei ding gewerkt. Het is de bedoeling dat zowel de zegel boekjes als de premiekaarten in de le helft van Mei zullen worden uitgereikt Daar echter plm. 400 werkgevers en 60u arbeiders bij het pensioenfonds betrok ken zijn, brengt dit heel wat werk met zich mee. Indien echter ieder meewerkt kan de uitreiking vlot verlopen, waarna een aanvang wordt gemaakt met de uit kering aan de arbeiders, die na 1 Mei 1947 65 jaar geworden zijn. Verdere, in lichtingen -worden gaarne door het be stuur der S.V.C. verstrekt. Op Maandag 9 en 16 Mei zullen de ze gelboekjes in Hotel „Texel" verkrijgbaar zijn. Werkgevers, die dan nog niet in 't bezit van een zegelboekje zijn, kunnen er daar in ontvangst nemen. Namens de Soc. Verz. Comm. op Texel: Voorz.: H. J. KEIJSER. Secr.: W. WASSENAAR. De Cocksdorp. Op de receptie, aange boden door de N.V. Vlessing ter gele genheid van bet 25-jarig dienstjubileum van mw de wed. Dekker als gordijnen naaister voor genoemde N.V., was het gehele personeel met hun dames en de N.V. Vlessing vertegenwoordigd. De Band van Beuinkes zorgde voor ge zellige passende muziek. Dhr Vlessing nam het woord en dankte mw. Dekker en baar dochter, mej. R. Dekker, voor baar arbeid en sprak de wens uit, dat ze nog jaren in staat mocht zijn de N. V. tot steun te zijn. Hij bood haar een divan met kleed aan, en hoopte dat zij bij pas sende gelegenheden daarop enige rust mocht vintin. Door een inwoner van De Cocksdorp werden de jubilaresse en haar dochter gefeliciteerd en bedankt, voor het vele werk, dat zij hadden volbracht voor ver- .sohi'tlende gezinnen van De Cocksdorp en omgeving. Vooral in de oorlogsjaren, toen het tekort aan textiel zich d*ed gelden, waren beiden dikwijls de be hulpzame handen om de mensen enigs zins toonbaar voor de dag 'e laten ko men. Dit is een tijd geweest, die wij niet licht zullen vergeten. Vervolgens fe liciteerde spr. de N.V. Vlessing met deze twee bekende gordijnen naaisters. Verscheidene personen hebben de re ceptie bezocht. Er heerste een gezellige stemming en het was voor de familie Dekker een onvergetelijke dag Men beweert wel eens, dat wij als ei- landtyiwoners elkaar door en door ken nen. Al is daar veel van waar, toch niet alles. Het is daarom alleen al goed, dat er van tijd tot tijd een jubileum gevierd wordt, waardoor duidelijker naar voren komt wat voor goeds er door menigeen in liet verborgene gebeurt. Het is daar om begrijpelijk, dat men naar een gele genheid zoabt om in bet openbaar te brengen hoeveel werk dhr C. Buisman, Parkstraat Den Burg, ais lid van bet R.K. Armbestuur verzet beeft. Nadat Zondag jl. om 10 uur de plechti ge Hoogmis te zijner intentie in de fees telijk versiebde kerk aan de Molenstraat door Pastoor Gussenhoven was opgedra gen, waarbij het Zangkoor een 4-stem- mige Mis van Hubert Kuipere uitvoerde, bad om 12 uur een huldiging plaats in een der zaaltjes van het St Janshuis. Be halve de jubilaris met zijn gezin en fa milieleden waren aanwezig de Zeereervv. Heer Pastoor, de overige leden van het Armbestuur met hun dames, de Eerw. Zusters, de leden van het Kerkbestuur met hun dames en enkele afgevaardig den van de bewoners van de St. Jans stichting. Met grote toewijding. Pastoor Gussenhoven, voor wie deze Zondag toch al een bijzonder karakter had door de afscheidspreek die hij deze morgen had gehouden, schetste de gro te verdiensten van de jubilaris. „Ik zou wel eens willen weten hoeveel stappen gij wel naar de St. Jansstichting in al die jaren gezet hebt". Als zijn eigen werk af was, dan begon zijn taak als administra teur van het Armbestuur, van de huis houding en andere zaken van de Sint Jansstidhting. Met. grote toewijding gaf hij zich aan zijn taak als Armmeestpr. „Wij zijn blij, dat de parochie dat van daag nog eens hoort. Ja, wij vonden, da; liet ook buiten Texel bekend moest wor den, bjj onze Bisschop, ja zelfs bij onze hoogste Kerkelijke Overheid. En daarom verheugt, het mij ten zeerste u te kun nen meedelen, dat het Zijne Heiligheid de Paus behaagd heeft u te begiftigen met liet Gouden Kruis „Pro Ecclesia et Ponteflioe". Onder luid applaus spelde do Pastoor de jubilaris heit kruis op d* borst. Voorbeeldige samenwerking. De' voorz. van het Armbestuur, dhr W. van Heerwaarde, schetste op de hem geestige en hartelijke, manier de plaats die dhr Buisman in het Armbestuur in neemt. „Verreweg het meeste hebt gij gedaan". De voorbeeldige samenwerking maakte de jubilaris tot een zijner groot ste vrienden. Hij vertelde van de gemoe delijke sfeer die er op de vergaderin gen heerste, gewaagde nog van de krach tige steun die de eveneens aanwezige oud-voorz„ Hendrik Bin voor het be stuur betekende en bood tenslotte een rooktafel aan „met garnituur" De jubilaris aan het woord. De jubilaris zeide, dat hij steeds met plezier zyn taak verrichtte. Toen in Maart 1924 Pastoor Hoosemans hem zijn benoeming voorstelde, was dat iets, wat hij zelf al in stilte getwenst had. De nood van de vele mensen, waarmee hij door zijn eigen werkzaamheden in aanraking kwam, gaf hem het verlangen in om niet alleen maar naar die mensen te luiste ren, maar ook iets voor hen te kunnen d'oen. Spr. dankte in welgekozen woor den voor de gelukwensen; in het bijzon der voor de buitengewone onderschei ding, waar hij in de verete verte niet aan gedacht had en sprak de hoop uit, dat ook God Zelf tevretten zal zijn over het werk, dat hij eenvoudig ais een plicht rag. Na deze hartelijke woorden bleef men nog enige tijd gezellig bijeen, 's Middags volgde in de Parkstraat, een drukbezoch te receptie. HET BLEEF ZES MAANDEN. Pierre Toecal had een Texelse wedu we van een gouden broche beroofd, het geen de Alton. Rechtbank deed besluiten hem zes maanden uit te schakelen. De man nam met die uitspraak echter geen genoegen en ging in Hoger Beroep. Het Gerechtshof te A'dam wilde er evenwel geen uur van af trekken, zodat de ge vangenisstraf op een half jaar bleef ge handhaafd. ONDERHANDS AANBESTEED Aan de heer C. de Ridder 't. Noorden is Rijksgoedkeuring verleend tot hot bouwen van een landbouwschuur met veestalling. (Arohiteat N. Schermer), liet werk is onderhands opgedragen aan Fa. Gebr. Bruin to Den Burg, timmer werk aan de fa. Jn Daalder Den Burg. OP HOL. Zaterdagochtend sloeg het paard van de heer A. Commandeur met een drie- wielde kar op de Westerweg op hol. Dhr Jl). Koopman, die juist ter plaatse was, wist het. onstuimige dier te grijpen en tot staan te brengen. JONGE KIEVITEN. Veldwachter Jb. Kalis heeft Zondag 4 Mea in de Kuildernollen acuter Den Hoorn vier jonge kieviten waargeno men. Of het ook een vroeg voorjaar is! VOOR ONZE JONGENS IN INDONESIË. De Persdienst Niwin schrijft ons: 1 Mei is de Niwin-Rimboekistenactie gestart en wed in samenwerking met de Band Ned.-Indonesië, Kath. en Prot. In terkerkelijk Thuisfront, Doel is: iedere buitenpost in Indonesië van de Niwin 'n rimboekist. te zelfden met als inhoud een kol'fergraminofoon met 25 platen, drie gecombineerde dam-, schaak- en domino, spelen, een boek hersengymnastiek, een voetbal nwt extra-binnembal, een volley bal, een badmintonspel, een tafeltennis- set, een monopoly-spel, eon voetbal- pomp met nippel en een gasolinelamp. De kosten van een kist bedragen f 410. De eomité's zullen dit bedrag bijeen brengen door de verkoop van coupons van f5, f2,50, fl,en f 0.50. Men hoopt minstens 1000 rimboekisten te zenden naar de voorposten om hen re helpen de spanning en eenzaamheid dra gelijk te maken. OPENSTELLINGSUREN PTT-KAN- TOREN OP DE NATIONALE FEEST DAG (5 MEI). Op 5 Mei (Nationale Feestdag) zijn de PTT-kantcren en -Stations op de navol gende uren geopend: Den Burg 8,30-13 uur voor de post- ledegraaf- en telefoondienst. Oosterend: 9-13 uur voor de post-, tele graaf. en telefoondienst. Oudeschild 9-13 uur voor de post-, te legraaf- en telefoondienst. De Cocksdorp: 9-13 uur voor de post en telegraafdienst; 8-13 uur voor de te lefoondienst. Eierland: 9-10 uur voor de postdienst; 8-13 uur voor de telegraaf- en tel. dienst Den Hoorn 8-10,30 uur voor de post dienst; 8-13 uur voor de telegraaf en telefoondienst. De Koog: 8.30-11 uur voor de post dienst; 8-13 uur voor de telegraaf- en telefoondienst- De Waal: 9-11 uur voor de postdienst; 8,30-12,30 uur voor de telegraaf- en tele foondienst- De 2de bestelling komt op genoemde dag te vervallen. De postverzending blijft ongewijzigd JEUGD VIERDE FEEST. De leerlingen van de o.l. school te Ds Cocksdorp hebben Vrijdag 29 April een filmmiddag gehad ter viering van de verjaardag van H.M. de Koningin. De grappige films en de tractatie zorgden voor een feestelijke stemming. Van de goeie Duitsers niets dan goeds, maar wat zij op bevel van hun comman danten hebben vernietigd en ausradiert vergeet men niet licht. Aan De Oocks dorp hebben zij destijds ook heel wat verwoest, o.a. werd het wijkgebouw van de Ned. Herv. Gemeente Bieiland tot de grond toe afgebroken. En de Eierlanders en Oocksdorpers eigenlijk óók Eier landers moeten maar zien, dat. zij de muren weer steen voor steen oprichten. Om de wederopbouwplannen te stuwen werd vorige week in De Oocksdorp een hazar gehouden. Een zeer geslaagde bazar, want naar wfl vernemen bedraagt de bruto ont vangst tweeduizend gulden! De onkosten zijn zo laag mogelijk gehouden, wij mo gen de commissie dus wel gelukwensen met dit prachtige rusultaat! Ds. Dekker, predikant te De Cocksdorp, opende 's middags om half drie met dank uit te brengen aan de president-kerk voogd voor bet. beschikbaar stellen van bet gebouw en aan allen die hebben me degewerkt om de goederen en prijzen bijeen te brengen. Spr. dankte vooral de zusterkring, die zich vele offers en moei te had getroost. Van meet af aan mooht de bazar zich in een zeer grote drukte verheugen, ver schillende artikelen gingen viug van de hand. 's Avonds was de toeloop enorm, de ene „stand" had het nog drukker dan de ander. De volgende dag liet het weer zich niet zo best aanzien, doch ook dit bleek geen bezwaar voor een flink bezoek, dat 's avonds aanzwol tot een enorme be langstelling. Hier volgt de uitslag van de verloting enz.: Naam pop (Dora) geraden Doortj-1 door dhr Roorda. Fles erwten (10700) ge raden Jl). Knol (10650; fles bonen (2670) toet meest nabij dhr. C. Troost. Verschil lende voorwerpen weiden op fn Ameri kaans verkocht. Sprei 311 ro'de streep; Jurkje 460 blanco; Kussen 284 rode streep; Schilderij 91 rond stempel; Theebeure 176 rode streep Taart 458 blanco; Boterkoek 224 rond stempel; Olifant 221 Blanco; Kalender 415 Manco; Ketel 472 vierkant stempel; Grammofoon 338 vierk. stempel; Fiets lantaarn 376 vierkant stempel; Borste'- hanger 471 vierkant stempel; Sptel- goedb. 181 zwarte streep; Kalender 3S5 blauwe streep; Theebeurs 167 groene streep; Taart 321 zwarte streep; Schil derij 72 zwarte streep; Kleedje 274 groene streep; Ontbijtlaken 168 zwarte streep. DAT MAG NIET! Toen de heer IJ. Witte Zondagavond weer in zijn auto zou stappen, die gepar keerd stond in de Nieuwstraat te Ooster end ontdekte hij, dat de oriënteringstang van liet spatboord was afgerukt. Een botsing had er niet plaats gevonden, zo dat deze schade veroorzaakt moet zijn door baldadige jeugd ONZE DUIVEN VLOGEN IN DRIE UUR VAN BRABANT NAAR TEXEL. Zondag 1 Mei werd dit seizoen de eerste wed strijd gestreden. De duiven zijn om 8 uur 10 ge lost te Rooseu- daal met N. O. wind, zodat de snelheid niet zo hoog werd. De eerst aankomen de duif op Texei bereikte haar hok om 11,12 uur en maakte een snel heid van 935,2 m. per minuut. Dat is ruim 56 km. per uur. De uitslag luidt: J. Tjonk 1. 5, 9. 10; H. C. Prins 2, 4, 6, 7; A. Keijzer 3 en A. Poel 8. De afstand welke de duiven moesten vliegen was 171 km. ONS FANFARECORPS SPEELDE. Het waren niet de eenvoudigste oom posities, die het Texels Fanfarecorps Zaterdagavond in het Park op haar pro gramma had geplaatst ter gelegenheid van de verjaardag van onze Koningin. Dat het programma toch zeer populair was bewijst de uitstekende keuze. Het gebodene paste volkomen in 't kader van Üe dag: opgewektheid, dankbaarheid en wilskracht. Met genoegen heeft het publiek geluisterd. De muziek werd voortreffelijk geblazen, zij geluigde van een ernstige studie. Vooral 't slotnum mer sloeg in: een welgekozen repertoire van nationale liederen met als slot het Volkslied. Elk jaar geeft ons corps een zaaluit- voerimg. Daarvoor zijn wij hen zeer er kentelijk. Toch zal iedereen opmerken, hoeveel beter de muziek in de nis tot haar recht komt. Vooral in de avonduren als de rust over het eiland ligt. Is liet een wcm'der, dat de nachtegaal juist dat ogenblik heeft gekozen om zijn levens blijheid uit te jubelen. Muziek in het Park, waar het eerste groen uit het fijne, gave blad was ont vouwen, waar de hemel kwam donkeren oyer het hoge geboomte en de grote kerk silhouetteeride tegen de vervagende lucht, die toch altijd nog een nuance lich ter zou blijven, de hele nacht door. Muziek uit het koper, door middel van het koper, want komt zij niet voort uit de geest, die haar ontving van de Schep per? Die haar deed verklanken tot Zijn eer, haar gaf op die 30ste April, haar ook weer deed wegvloeien, de eeuwig heid in. Muziek voor de mens, maar niet van de mens. Muziek van Hem, Die ook dit schiep. En de vreugde, die ligt in de studie! VERGADERING VVV AFDELING DE COCKSDORP. De vergadering van VVV afd. De Cocksdorp op Dinsdag 26 April in Hotel „De Hoop" stond onder leiding van do voorz., dhr F. Kikkert, die na opening het woord gaf aan dhr Oskamp. Onze gast. gal een uMeenEettiirtg van wat door de VVV is en wordt gedaan. Hij vond het teleurstellend, dat de opkomst niet groter was, gezien het behoorlijk aantal leden alhier. (Deze keer hadden ook en kel dames zich laten zien). Spr. wees er nadrukkelijk op dat VVV moet worden geholpen door de leden. De massa's wenk, welke moet worden ver-zet, kunnen vergemakkelijkt worden als ieder lid steeds zo vlug mogelijk de tijd dat hij of zij bezet- is, aan de adm. bekend maakt Daar de inkomsten der toeristen een groot financieel voordeel voor- Texel zijp is liet eigenlijk niet meer dan billijk, dar iedere Texelaar lid is van de VVV. Im mers als het regent op de een, drupt het. op de ar,der. Hoe zouden bv de bus diensten funolaonneren als het vreemde- lingenbezoek er niet was? Diensten waar ieder op zijn tijd van kan profiteren, zo ook de boot-dienst. Kortom dhr Oskamp gaf ons een dui delijk overzicht van alles wat werd ge daan en drukte ons nogmaals op het hart zoveel mogelijk mede te werken om de naam van Texel hoog te houden. We moeten trachten het seizoen te verlen gen van Mei tot eind Sept. Nu de va- cantiespr&iding werkelijkheid begint le worden moeten wij proberen ook daar van ons deel te krijgen. De mededeling van mevr .Den Bra- ven-Jorna, dat zij zich wil belasten met de werkzaamheden verbonden aan een -inlichtingenbureau, ontlokte de aanwezi gen een spontaan applaus. ENTHOUSIASTE TEXELAARS. Donderdag jl. waren enthousiaste Texelaars in de School van Z.-Eierland bijeen teneinde te komen tot oprichting van een dorpscomité voor Eierland. De organisator hiervan was dhr B. Paag- man, bestuurslid van het Witte Kruis. Nadat dhr P. Beemsterboer het plan de campagne besproken had er. dc- richt lijnen voor de actie in Eierland waren opgesteld, besloot men er geen gras over te laten groeien en terstond de lotenver- koop over geheel Eierland ter hand te nemen. Het comité Eierland is als volgt, sa mengesteld: B. Paagman; J. de Vries, hoofd der od. school Z.-Eieriar.d; H, Kle- ve, hoofd der o.l. school M.-Eieriand; R. W Stoepker; mevr. J. de Wolf en mej. G. de Wit. Het centrale punt voor de lotenverkoop is dhr B. Paagman. Tel. De Koog 31, terwijl bij de hoofden dor schalen eveneens een besoheiden voor raad loten en postzegelkaarten aanwe zig is. ZEG HET MET GOALS! Onze onderwijzers zijn aan het voet li 'ballen geslagen. Gezien de wedstrijder tegen hiun collega's uit Den Helder, be schikt Texel over een goed georgani- de aanval en verdediging, de eerste keei speelden zij hier gel ijk 4-4, de tweede 2 ontmoeting klopten zij de Heidereen mei S 1-0 en Zaterdagmiddag werd het 0-0. De scheidsrechter wilde echter toch een winnaar zien, gaf daartoe elk drie straf schoppen met -als resultaat, dat Texel met 3-1 ten onder ging, maar de tegen, partij kwam dan ook met. schuttere als P. Neijens voor de dag. 14 Mei hoopt het ondcrwijzerselftal strijd te leveren tegen het gemeenteper- i soneel. De kansen staan 50/50. Zouden j ook de doktoren niet eens uitgenodigd, i uitgedaagd kunnen worden? Eventuele - heenbreuken kunnen dan meteen worden t behandeld. I SPORT OP TEXEL S. V. Texel. J Texel 3-Tex. Boys 3 was een matige 1 wedstrijd, waarin T. 3 aanvankelijk nog al moeite had om haar meerderheid uit te drukken in een óantal doelpunten Zelfs namen de Boys de leiding, waarna Bertus, die zich wel als een der sterk ste spelers in deze ploeg ontpopte, met een mooie omhaal gelijk maakte. Spoe dig vo-lgden nu de doelpunten elkaar op. Toch moeten we een compliment bren gen aan het kleine Boyskeepertje, dat uitstekend werk deed. Het einde kwam met S-3 voor Texel 3. Hedenavond wordt er niet getraind, daar de jaarlijkse herdenking der ge- I vallenen wordt gehouden. Zondagmorgen speelde voor de onder- linge Texei adsp. comp. A togen C, uit- I slag 2-2. C. liet een paar mooie kansen onbenut en het liet een beste kans op 1 een overwinning voorbijgaan. Er werd 1 niet zo best gespeeld als we w-d eens - eerde* zagen. De Ulo, die bij de school wedstrijden in afd. C. de le prijs won, verwierf een wisselbedcer, 11 ex. „Zo moet ik voetbal len" alsmede een lauwertak. Tex. Boys. Het 2e speelde zijn laatste comp.-wed- strjjd. In deze match tegen De Koog za gen zij geen kans het tot een overwin ning te brengen. Nadat De Koog had af getrapt, namen onze jongens de bal over Er volgde een schob op het doel. 10. De Koog probeerde deze achterstand wel in te halen maar dit gelukte hun eerst niet. Na de rust kwam De Koog meteen goed opzetten en hun moeite werd beloond door een mooi doelpunt. Toen De Koog weer in de aanval was, werd er hands gemaakt door een van on ze spelers, doch plm. 3 m. huiten liet strafschopgebied. Hiervoor kende de scheidsrechter een penalty toe welke in een doefl-punt werd omgezet. Nu werd on ze voorhoede aan liét werk gezet. Maar deze kon niet tot doelpunten komen, hoofdzakelijk doordat het verband ge heel zoek was en er zodoende in het wilde werd geschoten. De Koog zag kans zijn voorsprong nog met 1 doel punt te vergroten en wel door een pe nalty (nu terecht). Einde 3-1 voor De Ivoog. Boys 3 was bij Texel 3 op bezoek eri verloor met 8-3. Vrijdagavond is er weer trainen op het veld, aanvang 7 uur. Zoals van de week zijn we allemaal weer aanwezig. S.V.C De Cocksdorp. De wedstrijd van de adsp. tegen de Boys comb, ging niet door. daar de Boys -het zeker niet aandurfden om tegen de wind naar De Cocksdorp te 1 rappen. We zullen trachten deze wedstrijd Zondag spelen. Het 2e heeft vrij. Het le spes't zijn laatste Gaulden Kruiswedstrijd Zon dag aan Den Burg tegen Tex Boys 2. Aanvang 2,30 uur. Ik geef hierbij nog even de trainingsavonden coor w-ie schitterden door afwezigheid. Kom, jon gens, dat- moet toch anders kunnen. Woensdagavond liet le en 2e, Vrijdag avond de adsp. Wij beginnen om half 8. Dus hedenavond allen in tenue present. TEXELAARTJE9. Contant f 0.60 Onder adres te bevr (niet eerder dan 11 uur in boekh 1 of ■»ndf»r nr f ft 10 mpor Te k. z.g.a n. wollen dames mantel m. 4?-44, lengte 114 cm 145,-. Gasthuisstr. 6 Te k. 2 p. kinderschoenen 4 j. 1 p sandalen m. 39, donkei- blauwe garbardinejas m. 52. D Hillen, Pelikaan, nabij De Koog Bruine en citroen bonen te koop, voor de zaai A Maas, Kogerweg Te k. dubbelwandige petroleum- kunstmoeder geschikt voor 200 kuikens. |ac. Zijm, Eier land 119 Te k. bt bonen voor de zaai Jb. Zeeel Kz. Oudeschild 95 Te k. 4 strokorven met bijen. D v.d. werf, Everstekoog - Verloren lederen herenportemonnaie inh. plm. f5,50, 3 iizerboort- jesen bronzen medaille, tegen beloning terug te bezorgen bij H de Ru ij ter, Koogcrstr. 20, Den Burg Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter en Zusje Aartje E C. v d RRINK- van Tatenhove A. v d BRINK ANNIE en JOKE Schoolstraat 2a, Oosterend, Texel, 27 April 1949. Verloofd: Klaas Tuinder en Tjitske Tromp 5 Mei 1949, Oudeschild 75, Texel. t I

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2