Sue aaasïsyMïaB Bij Chr. solidariteitsgedachte lacht de arbeid ons tegen. D. de Wolf sprak voor de K.A.B. Wat kunnen onze konijnen mankeren? En hoe maken wij ze beter? vindt het geluk. Brammetje Flapoor en z n vrienden Een veelvuldig voorkomende ziekte is uorsehurft. Dit is betrekkelijk de meest onschuldige, indien men tijdig ingrijpt. Deze ziekte wordt veroorzaakt door de sehurftmijt en is vaak 't gevolg van een niet goed op tijd gereinigde stal of een stal met onvoldoende lucht of te la ge stalzoidcring (beneden de 50 cm.) Maar ze treedt ook wel op in schone stal len bv door aankoop uit een besmette stal of door te laten dekken door een dier dat genoemde ziekte heeft. Heeft een der dieren de kwaal, zie dan van een paring af. De schurft nestelt zioti meestal in het benedendeel van het oor, vreet zich daar in liet huidweefsel en bedekt weldra het hele oor met een kor stige massa. Ter bestrijding staan ons ten dienste: zoete olie vermengd met een paar drup pels petroleum; met een fietsspuitje kan men dit gemakkelijk inspuiten. De hoofdzaak is, dat. alle korsten er goed mee doordienkt worden. Het dier begint met de kop te schudden, waardoor de korsten er uit vliegen. Deze toepassing driemaal herhalen met een rusttijd tus sen elke behandeling van 8 dagen. Een andere, veel kwaadaardiger ziek te, is de ooeuidose. Aan deze ziekte ster ven jaarlijks ettelijke duizenden dieren. Dit is een zeer besmettelijke ziekte en vooral voor jonge dieren uit nesten van meer dan 6 jongen dus eigenlijk te grote nesten, omdat die minder weerstand kunnen bieden. De kenmerken van deze gevaarlijke ziekte zijn lusteloosheid, snelle vermagering, het zitten knarsen met de tanden: het dier krijgt een dikke buik en het sterft. Het hoeft. niet. gezegd te word»n, dat de stal waarin zo'n be smettelijk dier is gestorven, moet wov den gereinigd. Een machtig middel ter voorkoming is zindelijkheid. Men kan ter bestrijding toedienen wat verdunde creoline, de verhouding is op 300 cc wa ter 10 druppels creoline. Hier geeft men dan per dier en per dag dén theelepel over wat graan, ook de dieren die niet ziek zijn, kan men dit uit voorzorg toe dienen. Dan da snotziekte. Deze heeft een niet zo snel verloop, maar is niet minder ern stig iu zijn gevolgen. Dieren, die aan de ze ziekte lijden, hoort men veel niesen Misschien zult u denken: „o, hij is ver kouden!" Maar dan moet het met tien dagen over wezen en zo niet, houd u dan voor gewaarschuwd. Er komt een room kleurige kleverige vloeistof uit de neus. Voor deze ziekte is absoluut geen kruid gewassen. Mocht het soms schijnen, dat een dier geneest, dan is zo'n konijn smetstofdragcr bi,j uitnemendheid. Een wonde aan de ach ter voetzolen is een gevolg van onzuiver bloed. Dit is on geneeslijk, de dieren zijn wel geschikt voor consumptie. Wanneer en op welke wijze slach ten wij? Als ze vet zijn, zult u zeggen. Dit is niet juist, wel moet het konijn zo vet mo gelijk zijn, maar daarmede is het nog niet slachtrijp, want het konijn heeft niet alleen een bout, liet heeft ook een waar devolle pels en als beide klaar zijn dan is liet konijn slachtrijp. Het rijp zijn van bet vlees kan ieder vaststellen. Nu de pelsrijpheid. Wanneer men de pels inblaast, moet deze tot aan de wortel blank zijn, ziet men bij inblazing zwar te of donkere vlekjes, dan is dit bet be wijs, dat de pels nog niet rijp is of ai- weer aan het verharen is, want die vlek jes zijn het nieuwe doorkomende haar Laat men nu zo'n pels bereiden, dan valt het haar uit. Alleen als de pels goed is heeft zij waarde, want de konijnen- huid heeft grote waarde voor de bont bereiding Het doden moet op de minst pijnlijke wijze geschieden. Het ophangen is zeci wreed, evenals het halsafsniiden, welke manieren by de Wet verboden zijn. Uit goede pelsen kunnen prachtige bontartikelen worden vervaardigd. Van het bont dat men draagt is ongeveer 80 pet. konijnenbont, ja zelfs tot kostelijke bontmantels toe. Het konynenvlees staat aan de spits wat voedingswaarde aangaat, het heeft een voedingswaarde van 40,15 pet, rund vlees maar 24,20 pet. En nu zult u zeg gen: op welk ras moet ik my'n keus doen? Zy, die zich tot de sportfokkerj voelen aangetrokken kunnen dit v«m er het meest by gebaat is. Als nutras pond"'°G?e//0 1e Gr' OhinchX 8-i1 n„t uïhangoor is een goed II V i lze 13 grovei- in beenderen er legt dus ook meer af. Pp!?lhnU°g i8eUS-: breekt met de sleur vai een boerenkonyn en schaft u een paa rasdieren aan, dan is de uitkomst vee gunstiger. Houd niet meer dieren dan gi kunt. plaatsen en word lid, want wa Kotex heeft en doet is altijd goed! Het Bestuur VERNIETIG ZE! Hoewel er verleden herfst ge.'egenheic was het naroissenuitsöliot te verkopen zijn er toc-li nog kwekers geweest, dit dit hebben bestopt. Bij het controleren van zo'n kuil wer den door ons in de bovenste zandlaag meer dan 200 poppen gevonden en dil terwijl de bollen een meter diep gekuiic waren. Door de geringe regenval in dt afgelopen winter met, ais gevolg een la ge grondwaterstand hebben deze bollet de geltele tijd droog gelegen, zijn de lar ven blijven leven en thans door een me- ter dikke grondlaag heen naar de opper vlakte gekomen. wy doen daarom een dringend beroep op de kwekers die verleden jaar hun uit schot hebben begraven om de kuilen di rect te controleren en de poppen me behulp van een zeefje op te sporen n te vernietigen. Het Bestuur var Bloembollencultuur WIE WIL NAAR ZWITSERLAND? Dit wordt in een adv. gevraagd dooi een Zwitserse boer, die in 1935 hier ah volontair werkzaam was. Hy heeft ge boord, hoe Texel in de oorlog heeft gele den en wil zijn deel by dragen tot dj adoptatie, waarover wy al zo veel heb ben gelezen. Hij schreef ons een uitvoe rige brief, waarin hy vertelt, Texel noo: te kunnen vergeten! Wie niiet al te besl .by kas zit. en toch graag voor enige tijd naar Zwitserland wil, wordt een grati: reis aangeboden! Wy nemen aan, dat er wel verseheide ne „sollicitanten" zullen zijn! ER WERD FLINK GEHOST! In plaats van te coneerteroii gaf het fanfarecorps van Den Hoorn op Konin ginnedag een taptoe, waarvoor grote be langstelling bestond. Gezien de koud-: noordenwind zal deze progranimawijzi ging nieauand verwonderen. Na afloop trokken de Hoornders naai hun Meierblis. Onze correspondent schrijft, dat het een flinke blis was maar in 1938 en 1939 waren ze volgens hem grotciHij vraagt ziclb af boe dal komt. Het anlnvoord 1 ykt ons eenvoudig; bjj de schoonmaak zal er nog niet. zoveel vrijkomen als vóór de oorlog! Hier zou den wy dan nog enige economische be schouwingen als commentaar aan toe kunnen voegen, maar gebrek aan plaats runsnte enz. Vandaag hoopt liet fanfarecorps een rondgang te maken, de kans bestaat ook, dat het dorp op een concert wordt ver gast. DIE WERDEN TIJDIG GESLACHT! De lieer E. Noordyk schrijft ons: Van f5 Febr. t.m. 27 April veerden in de noodslachtplaats 23 in nood ge slachte schapen goedgekeurd, waarvoor in totaal f 492,40 aan de veehouders werd uitbetaald. Gemiddeld brachten de dieren f 21,41 op. De hoogste opbrengst was f 39,04, de laagste f 16,20. In hetzelfde tijdvak werden 4 nuohtere kalveren aangevoerd waarvoor na goed keuring totaal f 00,53 werd uitbetaald. De gemiddelde opbrengst bedroeg f 15,13 hoogste opbrengt f 17,25, de laagste f 12,80. Het betrof hier schapen die op advies van de dierenarts tijdig werden geslacht. Uit deze cijfers moge blijken, dat ie dere veehouder verstandig doet derge- tyke schapen en kalveren onverwijld naar de noodslachtplaats te vervoeren. „Wy moeten leren respect te hebben voor onszelf.' Hoe zou adders de andere ïespeot kunnen krijgen voor ons? Voert niet. langer de mentaliteit van „Wy zijn maar arbeiders"! Beteugel het kwade ruim de ruzies en veten op en vorm één hecht bloc. Opdat de mij. geen hel worde, maar een middel om gemakke lijker het doel te bereiken. De arbeid mag niet met modder worden besmeurd en geen vloek zijn voor millioenen, maar zyn waarde dient ten volle te worden er kend, tot aller zegen", aldus de heer D. de Wolf, hoofdbestuurslid van dt- Katli. Arbeiders Beweging op de Donderdag avond gehouden vergadering van de aid. T exel. Jammer, dat zo weinigen aan de oproep gevolg hebben gegeven, maar he.t on gunstige weer speelt natuurlijk ook een rol, aldus de voorz., dhr R. Smit, die graag voor een volle zaal had gopend, waar de lieer De Wolf een voortreffelijk spreker is. Het. R.K. Kerkkoor zong onder leiding van dhr II. Zym „O, Jesu Amor mi" en „Gottes Ehre in die Natoir". Gods eer in de natuur. Door het op bouwen van een menswaai-djge maat schappij eren wjj God, Die schiep en ordende. Zomin als er chaos kan be staan in de natuur, zomin mag er dhacs zijn in de maatschappij, aldus de voorzit ter, die hierop het woord gaf aan dhr De Wolf. Deze wees erop, dat deze avond werd gehouden in het kader van het ont wikkelingswerk voor de Kath. Arb. Be weging en dat. bespreking van de Pu- bliekreohteiyk Bedrijfsorganisatie laarin als een belangryk vraagstuk ze ker op zy'n plaats was. De P. B. O. (Bedrijfsrechteljjke Bt- dryfsorg.) is zeer actueel, want 't wets ontwerp is thans bij de Staten Generaal in behandeling. Het zal de K.A.B. vol doening geven, dat. dit ontwerp in staat can concretisering is gekomen, want de KAB en met haar alle andere Kath. Sociale Org. werken aan de omvorming van de mij. We wensen een mij. waarin wy medezeggenschap hebben, geen libe- laïiStne, geen klassenmij geen strijdmij. Wy hebben de redelijkheid en de na tuurlijkheid van de bédrijfsoiig aange toond. Een P.B.O. is onder een liberaal stelsel niet mogeiyk. Aan de hervorming der mij dient een gestage infiltratie vooraf te gaan, wij moeten de mensen altijd veer injecteren met nieuwe, frisse, door allen op grond van natuurlijke be redenering aanvaardbare ideeën. De mens is een eigen zelfstandigheid, maar daarnaast een gemeenschapsmens. Wy zyn geen Robinson Crusoës. Wij kregen ons spraakvermogen om onze gedachten mede te delen aan de ander. God schiep man èn vrouw. God gaf hen het recht om te huwen en de opdracht zich te vermenigvuldigen, kinderen tu verwekken voor de aarde en voor de he mel. De man moet dus in staat worden 44.) Ze keken nog even naar het huis en toen rukte mrs. Bulloch zich uit haar gepeins los en zei: Kom mee, Sue. De tuinen ben an de andere kant van bet huis. Ik weet d - weg goed. 't Is zonde en jammer, dal de admiraal nooit getrouwd is. hè? Nu komt alles an een neef, astie sterft. Waarom zou hy nooit getrouwd zyn? zei Sue half in zich zelf, terwyi ze haar grootmoeder volgde. Dat mag de hemel weten, zei mrs. Bulloch. Hy was een beste, knappe jong. met een grap en een lach vuur iedereen. Alle jongedames h-ier in de omtrek wa ren dol op 'm. Hy kwam altied naar Beilford in zyn kleine wagentje ('t was nog voor de oorlog). Maar e oe grootvader en ik zagen 'm op 't lest liever niet. as wel. En ge zegt, dat-ie zo aardig was. Hy was soms een tiksken te aardig, zei mrs. Bulloch diepzinnig. Maar Sue wilde er meer van weten en ze deed een paar snelle stappen om naast haar grootmoeder te komen. "Voor ze echter iets kon zeggen, ver schenen om de hoek van het huis eni ge personen. Het was de admiraal zelf met tnrs. Murray van Geenkirk en ver scheidene andere dames. Mrs. Bulloch zou omgekeerd zyn, als ze daarvoor nog gesteld het gezin in stand te houden, want God heeft de mens geschapen tot Eigen verheerlijking èn tot vreugde van het redelijk sohepsel zelf! Daartoe heeft Hy alles dienstbaar gemaakt aan de mens, als drager van Zyn beeld. Ik kan de waardigheid van de mens niet genoeg beklemtonen, aldus spr. In de liberale my. is de arbeider echter niet meer dan een middel van de werk gever om zich te verrijken. Koopwaar gelijk. Spr. illustreerde hoe de mens met bet stempel van het gemeenschapswezen is bedrukt, hoe zeer de een de ander no dig heeft. Hy heeft rechten en plichten, in het gezin, in de staat en in de kerk. Recht op deel van ds productie, samen verbruiken wat de wereld oplevert. Dat is streven naar vervolmaking van de wereld, zoals God het heeft gewild. Wy zyn uit het oerstadium getreden en zyn de natuur gaan beheersen als de koning der schepping, die alles aan zich onder geschikt maakt. Daartoe is kapitaal no dig en arbeid. Zonder de arbeid ver mag het kapitaal niets. De arbeid kan op zyn beurt niet produceren zonder het kapitaal. Kapitaal en arbeid moeten dus samengaan. Spr. herinnerde aan de encycliek van Bans Pius XI: „Indien wy de gemeen schappen aan hun doel willen laten be antwoorden, zal er een ordening nodig zyn, gebaseerd op de natuuriyke orde ning". 'De P.B.O. is een organisatie van het onderneming»- en bedrijfsleven, waarin kapitaal en arbeid niet als tegenstanders worden beschouwd, maar als deelgenoten aan een taak. Als dit- algemeen zou worden erkend, zou dit de bekroning zyn op de menselijke rede. De idte alles ei gendom te maken van de staat of parti culier, verwerpen wy dan ook. Wy wen sen een ronide tafel, waaraan werkne mers en werkgevers samen met even veel zeggenschap kunnen oordelen over de belangen d'ie zij allen in de onderne ming en het bedrijf gemeen hebben. In de P.B.O. zullen de verschaffers van het kapitaal en' de werkers met hoofd en hand gezamenlijk de verant- woording dragen voor de eigen gemeen schap van arbeid en productie en de Staat zai toezien, opdat de kleinen niet in de verdrukking komen Er zijn nu al bepaalde werkgevers uit liberale krin gen, die geprotesteerd hebben en ge zegd hebben, dat zij de arbeiders geen economische medezeggenschap willen geven. Als zy straks saboteren en zich tegen het algemeen belang verzetten zal de Staat verplicht zyn actief te worden! In het wetsontwerp is geprojecteerd een sociaal econ. raad, de S.E.R.'als toe zichthouder op het atg. belang, als ver tegenwoordiger van de werkgevers, de arbeiders en overheid. Daarnaast, biedt het ontwerp de mogelijkheid tot oprich ting van bedrijfschappen, samengesteld gelegenheid bad ghad want ze voel de zich verlegen in tegenwoordigheid van wat zy noemde „de grootheid". Maar ■het ging niet meer, want de admiraal had haar al gezien. Mrs. Bulloch! riep hy, naar haar toekomend met uitgestoken hand. Hoe gaat het u? Ik heli tl in lang niet gezien. Het geet my best, dank u, sir Ro bert, antwoordde ze en er kwam een blos op haar tere, oude gezio'n;. Dat is prettig om te horen. En uw man ook? En... dit is. Mijn kleindochter Sue Pringle, ant woordde mrs. Butlooh. Sue stak haar hand uit en voelde die gevangen in een forse greep Ze zag een paar scherpe ogen, die haar onderzoe kend aankeken, zo onderzoekend, dat ze de hare neersloeg. ....Sir Rupert, zei ze met een zachte, verlegen stem. Ik het doet me groot genoegen, zei by een beetje onsamenhangend, de fhodo's zyn van het jaar vroeg en nog meer bloemen. Ik. mag ik ze i laten zien? - Maar uw dames! riep tnrs. Bulloch met een blik in de richting van Sir Ru perts gezelschap, dat langzaam doorge lopen was en op enige afstand half be sluiteloos stond te wachten. Sue en ik kun best alleen gaan, vervolgde ze. Ik weet de weg. Maar Sir Rupert luisterde niet. Hy was al met Sue op weg naar de rhodo dendrons aan de andere kant van het .GENEESKUNDE IN DE MIDDELEEUWEN. „Kunt u nog huiveren, huiver dau mee!" schoot ons uit de pen, toen wy vernamen, dat Vrijdagavond in „Het Wapen van Amsterdam" door dokter Roskam een lezing zal worden gehouden over do geneeskunde in de Middeleeu wen. Nemen wy bv. het trekken r an een kies. Verdoving was er niet by. Maar 't gaat niet alleen over kiezenmisère, zoals u zult begrijpen. En wij mogen aannemen, dat zo de middelen daartoe aanwezig waren de patiënt geen on nodige pijn wend gedaan: geneeskunde en naasterliefde liggen immers niet ver van eikaar. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 25 t.m. 30 April 1949: 405 kg bot; 6223 kg garnalen; 483 kg geep; 307 kg haring; 26 kg kaan; 253 kg kabeljauw; 3 kg haai; 4 kg hammen; 42 kg ansjovis; 1 klg harder; 6361 kg sdliar; 21840 kg schol; 221 kg poon; 1369 kg •tarbot; 5853 kg tong; 315 kg titers; 875 kg wijting; 110 kg kruikels; 33 kg zalm; 233 kg ongesorteerde vns. RECENSIES. „De Wandelaar" op iedere leestafel van hotel en pension! En nu konit dit Maartnummer, als een bescheiden begin van inlossing d,r beloften van groei en bloei, die bij de herversuhyning zijn gedaan, voor liet eerst- weer in een eigen jasje, in een ech te omslag, voor de dag", aldus de redac teur A. V Fey. Het blad ziet er weer goed verzorgd uit fhet wordt thans uitgegeven door de Boek- en Handelsdrukkerij Reidel te Dordrecht) Er zijn weer versche idene bij dragen over bet vogelleven. N. Marra schrijft: „De trein bracht ons snel in het Noorden, autobus en boot deden de rest". Waar hy terecht kwam behoeft geen nadere aanduiding. J. de Waal had een interview met een vertwijfelde kie kendief, J. H. O. Jansen vertelt ons ai- leriei bijzonderheden van de buizerd. J Boerstra zet zijn interessante artikelen over de sterrenhemel voort; „De Leeuw- de Koning van de Dierenriem", P. M. O Toepoel komt. met de Afghaanse wind hond, en zo voort! Dit blad mag op geen enkele leestafel van hotel of pension ontbreken, de gas ten zullen er naar vragen! Een maand blad voor iedereen, die belangstelling heeft l oor de levende natuur, heemschut, volkskunde, buitenleven en toerisme. Abonn f 10.per jaar, losse nummers f 0,90. (Boekhandel Parkstraat). uit vertegenwoordigers van werknemers en werkgevers. Doel is over te gaan van de klasse-anij. naar de standsmij. Niet meer óp elkaar, maar néast elkaar staan, alleen deelgenoten van ondomeming of bedrijf. Als evenwaardige mensen. Geen onderdrukking meer als gevolg van de absolute vrijheid, welk feit de Paus deed opmericen, dat de wereld was gesiplitst in een handjevol rijken en een onafzien bare schare van proletariërs, van reokt- lozen. Zulk een obstructieve mij. moet worden omgebouwd tot een mij. van sa menwerking, waarin de arbeider zal kun- nen meedenken en mee-ordenen, opdat 'hij in sooiale en econ. aangelegenheden zal mee-beslissen als kroon op de orde ning en op de Chr. solidariteitsgedachte Dit is een revolutie zonder bloedvergie ten. Een omvorming op sociaal, Chr. grondslag. Zonder verbetering van d° mens zelf zal de wereld echter een huis houden van Jan Steen blijven Wy moe ten daarom gedachtig zijn aan het. grote gebod van Christus: „Gij zult uw naas ten liefhebben als uzelf". Spr. besloot met een gedicht, waarin hij de glorie van de arbeid naar voren bracht dan lacht de arbeid my te gen, is zij een zegen en nimmermeer een vloek". Na de pauze weid gelegenheid gege ven tot het stellen van vragen. Niemand maakte daarvan gebruik. Spr. spoorde aan, de* jeugd bijeen te brengen in de Credo Pugno, die haar ontwikkeling zal bevorderen. Ontwikke ling toch i.-, van groot belang, wil de ar beider zyn redhten kunnen verdedigen! Wie zich tot deze Credo Pugno voeit aangetrokken gelieven zich te melden bij de secr., dhr Fr. Spigt, Gravenstraat 19. De avond werd geopend en gesloten met de Christelijk groet. huis en praatte druk met haar. - Hier moeten we heen, zei hij, een hekje openhoudend. Vertel me eens, wat u op het ogenblik doet. Nog altijd bij Darnay? Sue aarzelde en keek om naar 'haar grootmoeder, want ze voelde zich won derlijk verlegen bij de admiraal en het leek haar tevens niet erg vriendelijk, de oude vrouw in de steek te laten. Hierheeen! Kom mee, zei de admi raal weer, haar met een vriendelijke glimlach aankijkend. Ik vind het erg prettig, het u zelf te laten zien. Er zat niets anders op dan het hekje open te laten staan voor mrs. Bulloch en met de oude heer verder te gaan. Mrs. Bulloch volgde met bekwame spoed. Zij waren nu in het echte perk en op eens bleef Sir Rupert staan en keerde zioh naar de hijgende mrs. Builloch. Wij lopen veel te hard voor u, zei hij. Daar, in dat tuinhuisje liggen een paar plaids. Kom, en hij nam haar arm en bracht haar naar liet tuinhuisje. Gaat u hier wat zitten. Hij duwde haar zacht jes op de bank en schikte een plaid over haar benen. Sue en ik kunnen hier heerlijk ef- kes zitten, zei rars. BuiloCh, niet zonder nadruk: maar haar gastheer scheen het niet te horen. Hij had de plaid nog niet over haar knieën gelegd, of hij was ai weer met Sue op stap naar de bloemen. Dat was helemaal niet naar de smaak van mrs. Bulloch. Toen de admiraal al d'ireot zo beslag had gelegd op Sue, was ze enigszins onrustig geworden, maar nu hij er kort en goed met haar vandoor ging, werd ze werkelijk bang. Maar ze was oud en niet sterk en r.og buiten adem en de plaid zat stevig om haar be nen. Ze bleef dus een ogenblik beteu terd zitten kijken en dat ogenblik was juist genoeg om de vliegensvlugge' ad miraal met haar kleindochter zover bui ten haar bereik te brengen, dat zy ze met haar oude benen niet meer zou kun nen inhalen. Ze bleef dus zitten en na een minuut ging haa>' adem regelmatiger en begon haar hart kalmer te kloppen. Och, zei ze tegen zichzelf. Wat haal ik me toch in het hoofd! De admi raal is oud genoeg om 'r vader te zijn Edoch decte troostende gedachte kal meerde haar niet geheel, want ze had Rupert Lang eigenlijk altijd een beetje een rare snuiter gevonden, tn vroeger dagen, toen haar beeldschone Mary alle harten in de omtrek in vuur en vlam zette, was rar. Lang een geregeld bezoe ker van de winkel geweest. De Bul locks hadden meer dan eens tot elkaar gezegd, dat een jongmens, dat thuis goed verzorgd werd, onmogelijk zoveel ponden boter en suiker, repen chocola de en rollen pepermunt kon nodig heb ben en ze waren al spoedig tot bet in zicht gekomen, dat het. hem om hun oog appel te doen was. Zy spraken er lang en ernstig over en rar, Bulloch had be sloten zeer schoorvoetend met mr. Lang over de zaak te spreken en hem te zeggen waar het op stond. Maar dat gesprek, had nooit plaats ge had, want de oorlog was uitgebroken en mr. Lang was van het tonee! verdwenen en Mary was met Will Pringle ge-, trouwd. En toen Mary veilig getrouwd was en de ietwat ongebonden en onverantwoor delijke jonge man kapitein was gewor den en later de hoge rang van admiraal had verworven, waren mrs. 'Bulloch's gevoelens veranderd. Ze was trots ge worden op Rupert Lang zoals heel Beilford trots op hem was want het was geen kleinigheid, admiraal Rupert Lang gekend te hebben en hem zelfs nu en dan een standje te hebben gegeven toen hy nog 'n kleine jongen was, ondeu gend als een terrier. Dat alles ging door mrs. Bulloch's ge dachten en haar oude vrezen begonnen te herleven. Sir Rupert was niet jong meer dat was zo maar ééns eer. ondeugd, altijd een ondeugd.O, lieve hemel! riep mrs. Bulloch angstig. O, lieve hemel, waarom zij ik niet met ze meegegaan! De minuten kropen om en ze werd ten slotte helemaal wanhopig. Ze hadden nu al tjjd genoeg gehad om alle rhodondeti- drons, één voor één, te bekijken en er was nog niets van hen te bespeuren Zs maakte zich, niet zonder moeite, uit de plaid los en stond op met het vaste be sluit, de twee' vluchtelingen te gaan zoe ken tot zii ze gevonden had. (Wordt vervolgd). door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 29. Len, twee.... boem! krak! Bram was in volle vaart tegen de deur aan- gebonsd, de deur bezweek met gekraak on Bram rolde met de stukken van de deur de winkel in, zodat alteen nog maar zijn voetzolen te zien waren. Ia een wip waren ze nu alle drie binnen, ook Menelik, die eigenlijk op de uitkijk had moeten staan, maar zijn nieuwsgie righeid niet kon bedwingen. 30. Vlug gingen ze nu aan 't werk. Me nelik klom, vlug als hij was, tot op de hoogste planken en wierp het brood naar beneden, dat door de andere twee opgevangen werd. Vooral Bram was daar handig in: hij ving de broden niet alleen met zijn poten, maar ook met zijn slurf op. Maar o wee! Wat was dat opeens?

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4