Sue m Schoolwedstrijden g maar weinig iven veel spanning doelpunten Brammetje Flapo vindt het geluk. en z'n vrienden In een mals Meiregentje werd Zater dag jL de eerste ronde van de sohool- voedbalwedstrijden gespeeld. De stem ming werd er edher niet door gedrukt, al kregen we dan wel vele g] ij- en val partijen te zien van de jongens, die de wedstrijden op hun daagse of Zondagse schoenen speelden en dus geen noppen onder de schoenen hadden. Dat ontlokte dan wel eens een woord, dat met een „b" of een „s" begon, maar verder werden er geen wanklanken vernomen De uitslagen waren: Afdeling I: De Koog-Oudeschild 1-0; C-hr. School-Den Burg 0-1; De Coeks- dorp-Oudesöhild 1-1; Chr. Sohool-De Koog 1-0; Den Burg-De Oooksdorp 4-0. H°t zag er niet naar uit, dat De Koog van Oudesohild zou winnen. Vooral in de eerste helft was Oudesohild sterker. Verder dan een groot aantal corners wisten ze het edhter niet te brengen. In de tweede helft kwam De Koog er be ter in. Vlak voor het einde maakte Ja cob Broersma hands in het strafschop gebied en Jan Burger benutte de Straf schop. O.l.s. Den Burg boekte een magere overwinning op de C-hr. School. Lodi v d Wulp en ziin kornuiten hielden dap per tegen, de stormloop stand en het bleef 1-0. In de derde wedstrijd gaven De Coeks- dorps en Oudesohildere elkaar weinig toe Met een „vliegend" schot maakte Jacob direct na het begin zijn fout u't de eerste wedstrijd goed en bezorgde Oudesohild de leiding. Juist voor de maakte De Koog gelijk. In deze stand kwam geen verandering meer. De Chris telijke School behaalde vervolgens een 10 ovenwinning op De Koog, terwijl tot slot Den BurgDe Cooksdorp met 4— 0 versloeg. Afdeling II; Oosterend-Den Hoorn 0-0 R.K. SchoolDe Waal 10, Eierland Den Hoorn 00, R.K. Sdhooi—Ooster end 12, De WaalEierland 10. Veel spanning, maar weinig doelpun ten. Wel staan de Oosterenders bovenaan, maar ze worden op de voet gevolgd door d'S R.K. School, De Waal en Den Hoorn. En onderaan wie had dat kunnen den ken?prijkt Eierland. Hier is nog van alles mogelijk. Zelfs Eierland heeft z'n lot nog in eigen liand. Den Hoorn wist niet te doelpunten, maar 't is van ouds het land waar de goede keepers groeien en daardoor sleepten ze nog twee kost bare punten in de wacht. Oosrerend on dervond dit in de eerste wedstrijd. Ze waren in het veld iets sterker, maar wis ten dit niet in doelpunten uit te drukken. Door hun 21 overwinning op de R.K School plaatsten ze zich echter toch aan de kop. Door een kleine, maar nuttige overwinning op De Waal lieeft de R.K. School zidh echter bij het „peloton" op de 2de plaats gevoegd. Eierland zat het niet mee. In beide wedstrijden waren ze sterker, maar hel „wou" niet. Tenslotte verraste De Waal vriend en vijand door hun goede prestatie in de laatste wedstrijd. De stand is dus; Afd. I: Ol.s. Den Burg 4 60; De Koog 2 11; Chr. Sohool 2 11; Oudesehild 1 12; De Cooksdorp 1 15. Afd. II: Oosterend 3 2—1; R.K. School 2 22; De Waal 2 11; Den Hoorn 2 00; Eierland 1 01. Indien dit nodig mooht zijn zal Za terdag a.s. eerst geprobeerd worden door verlenging _of een korte wedstrijd tot een beslissing te komen. Indien dit niet lukt: penalties. Hetzelfde geldt voor de finale. S. V. TexeL Reeds enige jaren organiseert de KNVB jeugdkampen waar uit alle oorden des lands voetballers sa menkomen, met elkaar het Kampleven gemeten onder bekwame leiding en ook interessante wedstrijden worden ge speeld. Dit jaar hebben wij n:et 2 elf tallen ingeschreven, een Junioren en een adsp. elftal, heigeen een bijzondere gebeurtenis is in onze vereniging. In dit verband als een soort wapen schouw speelden in De Koog een jeugd- elftal tegen De Koog 1. Het is een goe de spannende wedstrijd geworden, waar in T. vrij wat beter speelde dan De Koog dat door hard werken de balans in even wicht trachtte te houden. Over het alge meen was het opstellen en aangeven bij '1'. beier, maar het stugge verdedigen, dat naar onze smaak wel wat fors was, belette T. te doelpunten. Bij De Koog kwam het gevaar van de vleugels. Na goed opbrengen door d? r-buiten volg de een v errassend boögscliot dat door Bertus niet goed werd geraakt, waardoor de bal van dichtbij in het doel werd ge plaatst. Uit een der vele T-aanvalien werd een corner genomen, even aange raakt door een verdediger plaatst An- dries de bal zuiver laag in de hoek 1-1. Uit een aanval van links schoot Jan de Beurs op het doel, de keeper liet de bal los en Henk was er als de kippen bij om de bal in het. net te plaatsen. Wel trachtte K. gelijk te maken maar de pri ma kans werd door de midvoor hoog over geschoten. Een penalty werd niet benut. Na de rust zakte het tempo iels af, maar ook nu bleef T. het betere elf tal. Niek stond altijd op zijn plaats en ook Ben, trouwens, alle spelers Verdie nen een pluim. Andries deed het best. Met T. in een sterk offensief, nadat de r-buiten van K. nogmaals de lal had ge probeerd en waar ook De K. nog menig maal ternauwernood aan een doelpunt ontsnapte, eindigde de wedstrijd met 'n 2-1 overwinning. Best gedaan, jongens, dat belooft goed te worden. O.V.V.-nleuws. Zaterdagavond a.s. om 7 uur speelt OW 1 legen een eonib. van spelers van De Koogl, SVC 1, ZDH 1, Tex. Boys 2. Muziek op liet terrein. Entree voor ie dereen 30 cent. S.V. De Koog. Het le speelde Zondag tegen de ge comb, ploeg van Texel en moest met 1-2 zwichten. Er werd aan weerszijden spor tief gespeeld. De Koog heeft zich aardig geweerd, wat de techniek van het spel betrof was de comb. ploeg be ter, doch de Koog hoefde niet onder te doen. Zondag krijgen we Texel 2 op be zoek, ook dan zullen we ons beste been tje vöor moeten zetten om de punten thuis te houden. Leden, denk aan de trai. ning en ook aan de contributie. Ook de dames worden allen verwacht. S. V. De Zwaluw Zondag zijn we gestart met de neder- laagwedslrijden, onder prima weers omstandigheden. Om 2,30 uur stellen beide elftallen zich op onder leidiilg van G. Wilner. Wiron brengt de bal aan het rollen, di rect zetten beide ploegen een boog tem po in, wat we de afgelopen comp. nog niet gezien hebben. Er wordt door onze jongens goed samengespeeld, om beur ten zijn de doelen in gevaar en het is Z., dat uit een scherpe voorzet de leiding neemt, (r.^buiten 10). Keer op keer proberen de Wieringers de stand weer gelijk te maken, maar de kansen gaan door slecht schieten verloren. Het W- doel beleeft af en toe benauwde ogen blikken: 3 maal bracht de lat redding voor hen, maar met 1-0 voorsprong voor Z. komt de rust. Na do thee neemt W. het spel in han den doordat Z. het zeer hoge tempo niet kon volhouden. Nu kwam training praoh_ tig tot uiting. W. had een goed getraind elftal en bij ons wordt niet getraind, 't gevolg was, dat onze jongens totaal leeg- gespeeld waren, waarvan W. profiteer de door na een kwartier gelijk te maken en een kwartier voor het einde de win nende goal te maken, wat wij de sympa thieke ver. van harte gunnen. En onze jongens kunnen op een goede wedstrijd terugzien. De belangstelling voor deze wedstrijd was ook goed. Zondag komt WGW uit Den Helder. Dat kan weer interessant worden, daar WGW een grotere overwinning moet be halen om winnaar te worden. Donderdagavond handibaltraining op het veld. Om 7,45 uur onder leiding van G. Wilner. Het Witte Kruis stampt comité's uit de grond door G. Th. Rotman YjW 37. Terwijl de aohtervolgers verbouwe reerd hun gezicht stonden af te vegen, ging Bram er weer vandoor. Spoedig haalde hij Tom in, maar nu ontdekten ze meteen, dat dt achtervolging nog niet was opgegeven en de steeds aangroeien de menigte hen alweer op de hielen zat. Tom klom in z'n angst over 'n schutting; Bram nam een kloek besluit en sprong er over heen. 48.) Sue maakte grote tochten te voet door de stad. Ze vond het prettig naar de winkels te kijken en naar de mensen in de straten en de kinderen in de parken mooie kinderen in mooie kieren de kleintjes zaten als prinsen en prinsessen in hun kinderwagens en de grotere speelden op hef gras en riepen tegen el kaar met fijne stemmetjes. Ze dacht aan wat Darnay gezegd had over steden, maar in tegenstelling iuet. hem was liet Sue totaal onverschillig of ze „onzichtbaar" was. Ze vond het eigen lijk wel aardig, dat gevoel, en ze begon zich af te vragen, waarom Darnay er zo het land aan had gehad. Ai die mensen, vervuld van hun eigen aangelegenheden, liepen haar voorbij zonder op haar te letten maar zij lette op hen en vroeg zioh van allerlei af over hen en dacht over hun leven en hun hanzen en kinde ren. Doch niet alleen de mensen interes seerden haar, de stad zelf begon al gauw haar invloed op haar te doen gelden. Zij ging naar de Theemskade en keek naar de schepen en het beweeg op de rivier, ze dwaalde langs de loskaden en dokken en vond haar weg door zijstraten naar kleine, oude pleintjes, waar de geluiden van het stadsleven maar zwak doordrom (Nadruk verboden) 38. Nu, ze hadden, eerlijk gezegd, geen van beiden verwacht, dat ze achter die schutting opeens zo'n goeie hulp zouden krijgen Want let maar eens op, wat er ging gebeuren! Achter de schutting !ag een grote tuin, en daar stonden, op een plank, netjes naast elkaar, drie bijen korven. gen. Zij vond deze wandelingen in haar eentje heerlijk prettiger nog dan d tochten naar allerlei bezienswaardighe den, waarop tante Bella haar meenam. Op een dag belandde ze in de buurt van St. James Palace in een straat, waar in ze een groot winkelraam ontdekte, waarachter grote en kleine schilderijen waren uitgestald. Daar ze altijd belang stelde in schilderijen, bleef ze staan en bekeek ze aandachtig. Het waren vreem de schilderstukken. Eel van kleur on 't was of de dingen, die ze voorstelden, ge heel andere waren dan ze waren! Ze bleof een hele tijd voor die etalage staan kijken en toen ze eindelijk wilde weggaan, zag ze de naam der firma, die in kleine gouden letters boven de deur stond „Hedle.v". Het was de agent van mr. Darnay, de kunstkoper, die zijn schil derijen voor hem verkocht! Ze aarzelde. Zou ze naar binnen gaan? Het zou moeilijk en pijnlijk voor haar zijn, want ze wilde natuurlijk geen schilderij kopen. Maar het was moge lijk, dat er schilderijen van mr. Darnay in de winkel waren, die zij zien kon. En plotseling werd het verlangen, die schil derijen, die een deel van hemzelf waren, te zien, haar te sterk. Misschien waren er nog, die hij in Bedford gemaakt had! Ze deed de deur open en ging naar binnen. Zü had gedacht in een winkel te zul len komen, maar het vertrek waar zij binnenstapte, iiad niets van een winkel. Het was een groot vertrek, een kleine zaal, met een groot grijs karpet op de De organisatie van de dorpscomité's vindt gestadige voortgang en overal 'blijkt men met groot enthousiasme ach ter het bestuur te staan bij zijn streven om de volksgezondheid en volkshygiëne op Texel te verbeteren. Deze week kwam op initiatief van Dr. Renout tot stand 't Comité Oosterend. Het is samengesteld uit de navolgende personen: Mw. Re nout, mw. Roeper, S. v. Heeringen, F. Witte, IJ. P. Bolt en K. Filmich. Ten huize van dhr S. v. Heeringen, Peperstr. 83 zijn steeds postzegelkaarten en loten verkrijgbaar. Vrijdagavond j.l. werd op initiatief van het bestuurslid S. van der Vis sa mengesteld het dorpscomité De Koog- In dit belangrijke vreenidelin'gencen- trum is een buitengewoon actief comité een allereerste vereiste. Het bestuur prijst zich dan ook gelukkig, dat de vol gende personen zich bereid hebben ver klaard zitting te nemen in dit comité: S. v.d. Vis, J. Schol, J. Afman, C. Bak ker en C. Akkerman. Het lotendepöt is tot de schoolvacantie gevestigd ten hui ze van dhr C. Akenman, h.d.s. aldaar, aan welk adres tevens postzegelkaarten en folders verkrijgbaar zijn. Na de schoolvacantie op het V W-bureau. De volgende week zullen worden op gericht de resterende dorpscomité's Den Burg, De Cocksdorp, Oudesohild en De Waal. vloer en met wanden van dezelfde grijze kleur. Aan die wanden hingen enige schilderijen slechts weinige en die hadden alle ook die felle kleuren en vreemde voorstellingen. In h.-t vertrek was niemand te bespeuren behalve een keurig geklede jongeman, die aan oen bureau zat te schrijven. Hij was zo druk bezig, dat hij Sue niet hoorde binnenko men, wat niet zo'n wonder was. daar de deair geen geluid maakte en liaar voet stappen op het dikke vloerkleed even min. Ze bleef enige ogenblikken verlegen staan, daarna liep ze naar een der schil derijen aan de wand, waarvoor ze ble»f staan. Het was een wonderlijke rchilderij, vond Sue. De schilder had een stilleven gemaakt van een porseleinen kikker en een citroen en een lelijke blauwe vaas, waarin een tulp stond, die naargeestig opzij hing. Wat een zonderling samen raapsel! Ze stond er nog in stomme ver bazing naar te kijken, toen se plotseling schrok van de stem van de jongeman vlak naast haar (hij bewoog zich even geruisloos door de zaai als Sue zelf ge daan had). Interessant, vindt u niet? vroeg hij. Ja, antwoordde Sue beleefd. -Mis schien was het wel interessan', als je er- goed over nadacht interessant, dat ie mand de moeite had genomen om een le lijke vaas en een kikker en een citroen af te beelden op die vreemde manier, dat het net leek of ze allemaal raar voren uit het schilderij wilden vallen. DOKTER SCHALKWIJK SPRAK VOOR DE PLATTELANDSVROUWEN EN H;\AR WEDERHELFT. 3 Mei jl. sprak voor de Bond van Plattelandsvrouwen Dokter Schalkwijk over kanker en zijn bestrijding. Een in teressante lezing, waarin spr. vertelde, wat kanker eigenlijk is en wat liet ver schil is tussen een kankergezwel en jn gezwel van goedaardige soort Vele geleerden uit alle delen der we reld zoeken sinds jaren naar de 'juiste manier om deze gevreesde ziekte te be strijden, waaraan, naar spr. hoopte, ook het Koningin Wiiihelminafouds een steentje zal bijdragen in de toekomst. Dez. avond waren ook de echtgenoten der leden uitgenodigd, maar daaraan was stechts door enkele b-ren gevolg ge geven. Nadat Dokter Schalkwijk nn de pauze nog enkele vragen had beantwoord, sloot mw. Keijser, met hartelijk" dank aan de spreker, deze leerzame avond de laat ste van het seizoen. INGEZONDEN. MOET DIT NOG LANGER ZO DOORGAAN? De gezamenlijke Texelse \iskopere voelen zich genoopt de Texelse bevol king iels van wat met afslag, vervoer, enz. te maken heeft, onder de aandacht te brengen. Ieder weet, dat het een groot Texe'.s belang is, dat de visafsiag en -handel hier blijven bestaan. Als echter ge n verandering in de tegenwoordige t oe- stand komt, zal dat niet mogelijk zjjn, daar ons onkostencjjfer hier verbazend hoog is Neem als vergelijking onze grootste visaanvoerhaven ljniuiden, waarmede wij moeten kunnen concurre ren. In IJmuiden komen de spoorwegwa gons voor de pakhuizen der handelaars gereden waarna men dan met een mini- muin aan arbeid de door afnemers be stelde vis kan verladen. Door de massa- aanvoer verstrekken de spoorwegen nog 15 pet. korting op de vrachtprijzen. Nu is het een vaststaand feit, dat wij hier in vergelijking met. IJmuiden al in een on gunstig? positie verkeren wegens de grotere afstanden die ons van de groie eonsumptiegebieden scheiden. Een kist vis uit Den HelderEindhoven kost f2,45 aan vradht, IJmuiden—Eindhoven is f 0,40 goedkoper. Met inbegrip van de reductie bedraagt het verschil echter f 0,70 per kist Wij lie'bben hier echter ook nog de onkosten van afslag naar Den Helder te betalen. Van afslag naar boot per perronwagen van TESO, bela den met 20 kisten fl,De boot.vraeht voor een dergelijk -wagentje bedraagt echter f 6.terwijl een luxe wagentje f 2,10 minus f 0,90 voor chauffeur, dus f 1,20 betaalt. Een onzer viskopers laadt zeker 25 van deze wagentjes per week bij nor male aanvoer. Nu zijn deze wagentjes natuurlijk zwaarder dan een luxe wa gen, inaar wij menen toch een beroep op de TK30 te mogen doen, haar prijzen voor onze wagentjes gelijk te stellen aan die voor een luxe wagen. De winst van TESO wordt, na betaling van 6 pet. divi dend, gebruikt voor Texelse belangen en niemand kan toch bestrijden, dat de vis handel geen Texels belang is. Boven dien gaat eon grote luxe auto van 1200 kg., d-ie minstens de plaats van 2 wa gentjes inneemt, over voor fl,65 (na af- ti ek v radht ahauffeur), zodat het ons be rekende tarief o.i. ook onredelijk is. Het vervoer van de boot naar de trein kost nog eens f 0,30 per kist, zodat wij in, totaal reeds fl,36 per kist, meer beta len dan IJmuiden. Maar nu zijn we er nog niet. want het ijs (en dat kan niet anders omdat het ijs- verbruik 'hier gering is in verhouding tot IJmuiden) kost f 10 per 1000 kg m;er dan in IJmuiden. Dit maakt een verschil van f 0,20 per kist, zodat wij aan kosten per 50 kg f 1,56 meer hebben te betalen dan IJmuiden. Nu zouden wij ook ons gemeentebe stuur willen verzoeken, helpt u ons te be reiken, dat de visserij voor Texel be houden blijft. De afslag bracht tenslotte todli over 1946-48 bruto f100,000 in de gemeentekas. De dank van lospersonee- viSknechten en schipperij met beman ningen zoudt u er mede oogsten. 't Stelt ons teleur als wij dan in de begrotingsrede van de burgemeester le zen „de visafsiag heeft tot, dusverre De jonge man begon de speciaal in teressante kwaliteiten vaii hot stilleven uit te leiggen in -zuiver technische ter men en hoewel Sue er vrijwel niets van begreep, toonde ze door alle tekenen, die ze geven kon, dat ze -het volkomen met hem eens was. Ze was het eens met all _-s wat hij zei en de jonge man die lang niet zo dwaas was als hij er uitzag voelde al gauw, dat ze niet gekomen was om te kopen. Niettemin deed bij een po ging. Stelt u misschien belang in 't werk van Masserage? vroeg hij, naar een schilderij wijzend, dat verderop aan de wand hing. -N neen niet erg, zei Sue met jen ietwat treoirige stem. Is er iemand begon hij weer. met zijn armen een gebaar makend of hij haar de hele wereld der kunst aan bood. Is or iemand anders, in wien u?. Ik ik stel belang in het werk van John Darnay, zei Sue. John Darnay? Werkelijk? Dat is.heel interessant! Wij hebben no? een paar Darnay's hier e misschien wilt u een ogenblik wadhten? Ik denk dat mr. Hedley u zelf graag te woord zal willen staan. O, neen! riep Sue. Ik ik wil hem helemaal niet lastig vallen... Ze kreeg al angst om wat ze gedaan had. Ze was hier binnengedrongen onder valse vlag bij wijze van 9preken, helemaal niet om te kopen. De jongeman was niet zo erg, want ze kon gemakkelijk ja en amen knikken op al wat hij zeide, maar mr goed gemardheerd, 't blijft echter een precair bezit en wij vragen ons af, of het goed met de afslag zal blijven gaan. De gebrekkige outillage v. d. afslag.de haven, die niet aan de eisen voldoet en de geringe zekerheid van het bestaan van de afslag stellen ons voor proble men." Welnu, gemeentebestuur van Texel, li-jlpt u ons een van de aller zwaarste problemen op te lossen, nl. h"t terugbrengen van önze te hoge kosten in vergelijking met die van IJmuiden Roept u de TESO en ons op tot een be spreking, waarbij alle partijen desnoods een offer brengen om dit mooie bedrijf hier te houden, tot zegen en voordeel van de gemeente Texel. De gezamenlijke viskopers. ZA KEN NIEUWS. HORLOGE ZONDER WATERVREES! Nog enkele weken en het badseizoen begint. In die tijd kun je leuke dingen beleven, maar ook onaangename voor vallen kunnen dan de rewue passeren: eens zagen we een jolig badgastje jen Rotterdamse sdhone de duik van haar leven nemen in die verleidelijke bran ding, maar. plots sprong zij als een laaiende vlam omhoog en slaakte d-> kreet: „Mijn horloge!" Een half uur later stond zij vertwij feld in een horlogerie te Den Burg De horlogemaker zou zien. wat hij er aan kon doen. „Zout water is gif voor 't hart van elk klokje" Ja, elk soort water, met of zonder zout, kan het uurwerk van streek bren gen. Het ligt voor de hand, dat de tech nici voordurend gezocht hebben naar horloges, die immuun zouden zijn voor het water. Dat. zoeken nu is met goede uitslag be kroond en wie zidh daarvan wii overtui gen werpe eens een blik in de etalage van Mant,je in de Hogerstraat: daar hangt al tien dagen lang een horloge, dat de spot drijft met het water, het zit kopje onder en heeft toch geen centje pijn! Om de zoveel tijd wordt het opge wonden en dan tikt liet doodgewoon verder. Over dat. „mirakel" valt nog wel meer te vertellen, zoals uit de adv. blijkt. VLEES EN VET IN DE HERFST VRIJ De opheffing van kaas. vlees (vlees waren), spijavetten en koffie zal niet zo lan-g meer op zich laten wachten. Vlees en vet komen hoogstwaarschijnlijk in de herfst vrij. De snelle toename van het aantal var kens heeft gunstige perspectieven ge opend. Teneinde 't rantsoen van gemid deld 200 gram vlees te handhaven is 't noodzakelijk, dat voor het gebruik t.m. Aug. nog vlees ingevoerd wordt. Deze import wordt geraamd op 30.00U ton be vroren vlees en 9200 ton Vérs vlees, te verkrijgen van ingevoerd levend vee. INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare kennis dat ter gemeentesecretarie ter in zage ligt een verzoek met bijlagen van Shell Nederland N.V. te 's-Gravenihagc. om vergunning tot het plaatsen van een eleotrisch gedreven benzinepomp, ter vervanging van de bestaande benzine- 'handpoaip by het perceel, Sehildertind 94, kadastraal bekend in sectie D, No. 3506.. Op Zaterdag den 28 Mei 1949, des middags te 12 uren, zal ten Raadhuize der gemeente gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie da gen vóór het bovengemelde tijdstip op de Secretarie der Gemeente kennis ne men van de ter zake ingekomen schrif turen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet op de bovenbe- paalde dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen teneinde hnnne bezwa ren mondeling toe te lichten. Texel, 14 Mei 1949. Burgem. en Wethouders voornoemd, Mr. G. D. REHORST, Burgemeester P. BEEMSTERBOER, Secretaris. Hedley zou haar dadelijk doorzien >n begrijpen, dat ze een indringster was, die hoegenaamd geen begrip bad van schilderijen. Ze dacht, met angstige spijt aan het tijdschrift dat Darnay verbrand liad, het kwam haar zo sterk in de her innering, dat ze nog het licht der vlam men zag, dat door de naden in de for- miisplaat had geschenen, toen liet boek verbrandde. Had ik het maar gelezen, dacht ze, dan zou ik nu precies weten wat ik zeggen moest. O, mr Hedle.v zal het erg prettig vinden, u te woord te staan, zei de jonge man geruststellend. U valt Item daar volstrekt niet lastig mee. U moet weten, dat vrij juist op het ogenblik e zeer geïnteresseerd zijn in Darnay. En met dze ietwat geheimzinnige ver klaring verdween hij door een deur in de muur een deur, die er helemaal niet uitzag als 'n deur, omdat ze beplakt was met hetzelfde grijze behang als de muur. Zodoende verdween de jonge man sneller dan Sue 'n ogen-blik geleden had kunnen vermoeden. De gedachte, om te vluchten vloog haar door bet hoofd, maar als ze dat deed zou ze hier nooit kunnen terugkomen en zou ze deze zwakke, pas ontdekte band met Darnav weer verliezen. Ze aarzelde en terwijl ze aarzelde vloog de deur alweer open en verscheen in de opening een kleine le vendige man met een buikje, een rond ■gezicht, een kaal hoofd en twee zwarte, heldere, scherpe oogjes van een rood borstje. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4