Amerikaanse Ambassadeur bezocht Texel Tsjecho-Slowakije kocht 1347 lammeren Schoolvoetbal vervolg den hebben over de vlakte van de Slui ter (naar het Westen) en Eierlands boer derijen (naar het Oosten). Verdrietig. Verdrietig en op dat ogenblik totaal ongevoelig \oor humor, die er misschien achter school hoorde de enthousias ter geworden gids de ambassadeur zeggen als antwoord op de uitnodiging de duintop te gaan beklimmen: „Gaat u maar met de chauffeur, wij waohten wel eten in de wagen!" Totaal ontnuchterd stapte hij naast de chauffeur door het stro over de uit geholde, mulle pad-opwaarts gespreid lag. Zei, dat hij liet niet snapte, dat de heer ambassadeur zulk een unieke gelegenheid voorbij liet gaan! Dit was 't mooiste van Texel, misschien van heel Nederland! „De heer ambassadeur is al 77 jaar en 'hij is niet al te goed meer ter been!" „Heer ambassadeur, het was gweldig!" verklaarde de chauffeur en de „baas" glimlachte. Naar het Museum. Naar 't museum voor over De Koog ont brak helaas de tijd. De Cocksdorp in de verte met de vuurtoren werd besproken,. De robben van de Hors hadden vooral de belangstelling van de secretaresse. - Een volgende keer? In het museum legden flinke natuur vorsers de laatste hand aan de vitrines. De ambassadeur genoot zeer. Van de wervels der walvissen. Van het diorama der zilvermeeuwen, van de roofvogels in ■hun natuurlijke omgeving. Enz. Buiten zong een vogelkoor en de ambassadeur luisterde aandachtig. Bekeek buiten de onderplant van kuikenhoge dennetje-- Hij had et 200,000 aangeboden aan h -t getroffen Walcheren. .Maar de Walohc- naars hadden gezegd, dat die kleine boompjes er maar slecht zouden tieren. Dat begreep hij niet, waar hier toch met zulke nietige exemplaren wordt begon nen. „Prachtige fietspaden!" De ambassadeur maakte Texel een compliment over de „prachtige fietspa den". Vooral in de Dennenbossen. Een verrassing bleek de doos met goed verpakte meeuweneieren, die hem door de Staat der Nederlanden werden aan geboden. (Bü de woning van de familie Helsloot stonden de meeuwenproducten al klaar. Eieren met heel verschillende spikkels en kleur). De wagen werd gekeerd en over de Rozendijk langs Heidehof en ïangs Ie resten van 't vroegere kerkhof van het dorp de Westen, eens Tex-els grootste dorp, ging het Zuidwaarts. Veel lamme ren in de weiden. „Hoeveel kost de. wol?" „Waar gaat Je wol heen?" „Hoeveel verdienen de a"- beiders hier?" „Hoeveel sohapen telt Texel?" „Hoe groot is de vissersvloot? En wat vangen z;i?" „Kunt u hier ook vissen in de ..lakes" (meren). „Ja hier zijn leuke kleine weeltjes. in Wegersweel zit nog een kanjer van ecu snoek, zeggen de vissers". Kerk op de foto. Natuurlijk moest de kerk van Den Hoorn worden vereeuwigd. „Wanneer gebouwd?" „In 1425". De ambassadeur bleef ook hier in de v.agen, do gids mocht fotograferen met een toestel dat hem in zijn schoonste dromen niet was gesöhonkenl De Hoomders keken nieuwsgierig naar de Chrysler. Logo's voor Loodsmanswelvaren? Of voor Happy Days? Of pension Lap?" Aan de schapenkaas! De gids wilde eerst even door 't dorp naar Loodsmansduin, waar eer. weg tot diohtbij de top voert, maar toen hij op merkte, dat in het juist gepasseerde ho tel schapenkaas gereed lag en op de te rugtocht meegenomen kon worden, ge lastte de ambassadeur ogenblikkelijk te stoppen en die schapenkaas in de wacht te slepen. Stel je voor. er konden wel eens andere kapers op de (schaars ba- groeide) kust komen en dan stond bij ei naast! De kaasmaker had een prachtig pro duct aangevoeixl. Hij woog 33/« pond en kostte f 5.6U oftewel 1' 1,50 per pond. De chauffeur dokte af. Zo, de kaas onder de urm en weg. Ja, dat dacht je: de am bassadeur moest persé proeven of hij geen kat in de zak had gekocht? en dus moest de zorgvuldig ingepakte Texelse schapenkaas uit liet papier worden gewikkeld, dat zo netjes in de touwen was gelegd. Meteen zette de se cretaresse er een tafelmes in, maar een tafelmes is nu eenmaal een onding. Ook hier, waar het apparaat als op een pant serplaat afstiet't Is ouwe kaas, de lammeren zijn pas weg en de nieuwe kaas is nog too soft,; we are sorry. Maar ome Dirk had al een duik genomen inde keuken en met glimmend staal (pas op, pa slacht een haring) keerde hij als een held terug. Toen was het gedaan met de mooi gebouwde kaas, die ver schrikkelijk geamputeerd werd. „Miinul" prees de ambassadeur en toen wij Loods. mansdnin opreden, zag de gids hem met eeil homp kaas in iedere hand.... (De Friese staartklok van Loodsmanswelva ren had ook grote aandacht var de am bassadeur gehad alsmede de schilderin gen vogels langs de wanden). De blinkers naast Loodsmanswelvaren lagen te blikkeren in de zon. Wy dachten aan Marokko-van-hët-plaatje en de antbassa deur, die eerst ambassadeur in Portugal was. vond het. een frappante vergely- king, waar hij de Marokkaanse wonin gen wel meer had gezien. „Witte brood van Marshall". Daar stofte een broodventer met oen korf vol witte brood de steile weg op. Witte brood van... Marshall!" zei de ambassadeur. Vanaf dit hoge punt zagen wij Wie- ringen, Den Helder, een groot deel van Texel. De blauwe waddenzee. Met vaart terug over de mooie Hoorn- derweg, namen zonder brokken de brug. die daar halver',vege Den Burg en Den Hoorn iedere haastige automobilist tot bezinning roept Door Den Burg. „Stop!" Het liep naar -half zes en dus hadden wij geen tijd te verliezen, want om kwart voor zes zou de Dokter Wageinaker voor het taaist naar Den Helder varen. Toen de ambassadeur in de Gravenstraat plot seling „Stop" riep dacht ieder, dat °r iets heel bijzonders was of gebeuren zou. „Stop, nog een kaasje, daar!" De ambassadeur wees op de kaaswin kel van Schrama, waar flinke Goudse knapen in de étalage te pronken waren gelegd. „Het spijt mij, heer ambassadeur, maar dat is geen Texelse schapenkaas, dat is Goudse kaas en die is bovendien op de bon. (on the coupure). De ambassadeur was enigermate te leurgesteld. Keek eens naar de geslon ken buit van Den Hoorn. Troostend zei de chauffeur: er is wel kaas in Alk maar (waar gouverneur Dewey ook kaas had geproefd, dezer dagen u heef: dat plaatje wel gezien, waarop Dewey op Schiphol door de ambassadeur was ont vangen). Nog was er één minuut voor de Russenbegraafplaats, waar ook een foto moest worden gemaakt. „Daar is uw Russische collega ook enige malen ge weest op memorialday". Precies op tijd arriveerde de Hoge Bezoeker op het havenplein. Hij stapte uit, begaf zich naar het bovendek van de Dokter Wagemaker, poseerde onndddel- lii'k. toen de gids hem daartoe verzocht (plase one picture!) wuifde de Texelaar hartelijk toe, toen het schip met oplo pende snelheid het haventje verliet, het ruime sop tegemoet. En de gids, de krantenman, die ook incognito was, die middag wandelde hoogst voldaan terug naar Tcxels cen trum. Dacht aan de ambassadeur. Aan de eenvoud van die grote man die Zater dagmiddag alle conferenties van Drie en Vier vergat. Die al de troubles aan zijn laars lapte, geen nieuwsgierige reporters wilde zien, al wat officieel was over boord zette voor een ogenblik. De gids dacht na ever het leven, eigenlijk ook zo simple eomme honjenr, begreep niet waarom het zo ongewikkeld móét zijn. Dacht aan Den Burg, waar Maandag lammeren zouden worden gemarkt lammeren, die zoveel melk zouden heb ben gedronken, melk, waarvan je die verrukkelijke schapenkaas krijgt! „Ik zal u een schapenkaas anno 19)9 sturen!" had de gids nog beloofd en do (grage) klant had naarstig zijn adres 32 Lange Voorhout, Den Haag, opgegeven. WANDELSPORT. In volgend nr. komen wij uitvoerig op dit evenement terug. Bij gunstig weer worden wel 1000 deelnenn rs ver wacht, Door verschillende Texelaars (er. aan het vasteland zal dat ook wel zo zijn) wordt reeds dapper getaand. Ook Burge meester Rehorst zal Zondag 29 Mei de stoute schoenen aantrekken en na afloop van het festijn de prijzen uitreiken. (Hoe moet dat als de eerste magistraat straks zelf met eigen groep de erepalm weg draagt?). De oudste deelnemer zal zijn de he.-r Wilhelm, een 74-j. Utrechtenaar, gepen- sionneerd commies van de Ned. Spoor wegen. U kunt u tot Zaterdag opgeven aan alle bureaux van de VVV, doe mee, hoe meer tippelaars, hoe meer span ning en hoe meer plezier ook. Zaterdagavond komt. al een gezelschap naar het eiland om zich omstreeks half tivn te scharen rondom het kampvuur, dat dan bij Kamphuis De Pelikaan zai worden ontstoken. De vereniging uit Baklcmn zal kampvuur-spelen ten beste geven. REINIGINGSDIENST. Donderdag 26 Mei a.s. wordt gocn huisvuil en beer opgehaald. Dit zal in verband met Hemelvaartsdag geschieden op 27 Mei a.s. Bureau Gemeentewerken Texel, De Directeur J. TTESSE. INENTING TEGEN DIPIITHERIE. Het gemeentebestuur heeft evenals het vorige jaar besloten, weer gelegen heid te geven voor inenting togen diph theric. De inenting geschiedt wederem kosteloos. Volledig kunnen worden ingeënt de kinderen van 9 maanden tot 15 jaar, die nog niet eerder tegen diphtheric volle dig werden ingeënt. fieringeënt kunnen worden de kinde ren, die ongeveer één jaar geleden vo'- ledig werden ingeënt. Herinënting dient ook plaats te. hebben in het 8e en 10e le vensjaar. terwijl ook kinderen van ande re leeftijd kunnen worden heringeënt tot 15 jaar. hoewel dit niet noodzakelijk is De herinenting bestaat uit een inspui ting. Aangifte voor de inenting of herinen- ting dient te geschieden vóór 23 Mei a.s. by de hoofden van de scholen (ooi; voor niet schoolgaande kinderen) of uiterlijk lot en met Maandag, 30 Mei ten gemeon- 'elmize. De aangifte dient, te bevatten voor elk kind: naam en voornamen, geboorteda tum, alsmede of het kind reeds eerder volledig werd ingeënt en zo ja, wanneer Texel, 13 Mei 1949. Rurgetn. en Wethouders van Texel, Mr. G. D. REHORST, Burgemefester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris MOTORSPORT OP TEXEL. Voor Hemelvaartsdag heeft Motorclub „Texel" voor haar leden een betrouw- baanheidsnit uitgeschreven, deze gaat weer langs de mooiste plekjes van Texel. Er wordt gestart en gefinisht op de de Groeneplaats. Voor velen is nog een plaatsje in onze vereniging, we maken gezamenlijk tochten naar de overkant »n bezoeken daar verschillende sportevene menten. Leden van de KNMV hebben reductie op de plaatsbewijzen van diver se wedstrijden. Met Pasen werd door 2 onzer leden met succes deelgenomen aan een reünie in Middelburg, waarvoor een goede 800 km moest worden afgelegd. Op Zondag 8 Mei bezochten 45 leden de. motorraces in Zand-voort. Dank zij 'n extra boot van de TESO kwamen we 's avonds om 11 uur weer thuis en wat het voornaamste was: zonder pech of een lek handje We hebben genoten van goede sport. We hopen dat er Hemelvaartsdag weer veel motorliefhebbers aan de start zul len verschijnen; vooral nieuwelingen zijn van harte welkom, heeft u interesse, spreekt u dan eens met onze secr, dhr Ab. Zielman. Ook onze clubavonden zyn gezellig. Op de eerste Vrijdag van de maand bomen we by elkaar, nieuwe motoren worden tentoongesteld en besproken, is het slecht weer dan zyn we in ons clublo kaal, by mooi w eer trekken we er geza menlijk op uit naar het strand of de Dennen. Sluit u bij ons aan om het motorrijden op hoog peil te brongen, opdat wij ver trouwd, berekend en verantwoord onze machines over de weg sturen, aldus ge nietend van de schone natuur en de mooie motorsport. DKW 250ee TRAININGWEEKEND JEUGDLEIDERS. Van wege de Doopsgezinde Jeugdraad. Het tweede weekend zal worden ge houden te De Koog, in de kampschiuur „Wï ml lust" van A. Daalder, gelegen aan de landzüde van de school. Aanvang 2 uur, brood meebrengen en plaksel, kwastje, 4 kranten, schaar, liniaal Op tijd aanwezig zijn! Op de tweede mankt zijn door de ge zamenlijke Ned. Coöperaties 1347 lam meren aangekocht, en wel voor de uit voer naar Tsjecho-Slowakije. De prijs varieerde van 29 tot 34 gulden, waar schijnlijk zulten volgende week opnieuw aankopen worden gedaan voor. de ex port. De markt kenmerkte zich door een zeer vlotte handel en de merkers hadden al spoedig volop werk! Om 8,10 uur za gen wij al een koopman in actie. Hij klampte een veehouder aar,, die zy.r lamineren juist op het- plein zou lossen en hij de ingang van het terrein beende ook ai een handelaar naar de lammeren- wagen. Dat waren goede voortekens, die niet bedrogen hebben, want de markt is zeer meegevallen. Dat is dan ook te danken aan de exportmogelijkheden, want indien deze zich niet hadden voor gedaan zouden de prijzen misschien 'a- ger zijn geweest dan de vorige keer, en zou het w el eens gegaan kunnen zijn zo als vorig jaar, toen de prijzen van lie verlee zakten tot er op de zesde markt een verschil met de eerste was gekomen van zes gulden! Thans mag worden ver wacht. dat, alle volgende markten een gunstig beeld zullen geven, veel lamme ren zijn er trouwens niet en er zijn bo vendien weer heel wat minder lamme ren dan vorig jaar. schijnt ons, want toen werden op de 2e markt 3702 exem plaren aangevoerd (prijzen f 26-35) en thans wanen er 2470, dus ruim 1200 minder. Zolang de melkprijs blijft gehand haafd zullen de veehouders echter wei nig lust hebben om hun wolveestapel uit te breiden. Echter moet worden ge let op liet feit, (lat de lamtmerenpryzen „gezond" zijn en hoe het met die van dz melk staat is wel algemeien bekend. Wie omstreeks elf uur op de Groene plaats de hokken overzag ontdekte, nat toen nog heel veel partyien ongemerkt waren. .Bü informatie Week echter, dat deze dieren wel verkocht waren, doo'i dat de handel zo vlot ging, dat de mer kers er niet tegenop konden kwasten! De stemming op het marktplein was goed en menigeen nam voor moeder de vrouw een verrassing mee in de vorm van een bos vette paling, die niet duur bleek nochtans raakte de palingboer niet alle beestjes kwijt. „Vorige wéék ontving ik voor mijn eenlingen f33, ditmaal heb ik voor myn tweelingen 34 gemaakt", vertelde ons 'n wolverthouder, die evenals zyn collega's tevreden bleek te ztin. ,jln Leiden is alles verkocht", vertel de ons 's morgens vroeg een handelaar, „maar", zo voegde hy er aan toe, „wü hebben er geen stuiver aan verdiend". Texelse hoeren gedenkt de handelaars! Volgende keer hopen w'ü de markt van Leiden te publiceren, zodat daarme de een oude traditde zal worden voortge zet. BAAS BOVEN BAAS. Vorige week ving een visser ten zalm van f 130.thans had de visser S. Gie- les een zalm die f 158, opbracht. LIJD NIET LANGER. Een adv. in dit nr. vestigt de aan dacht van lijders aan ischias, jicht en an. dcre kwalen op het werk van de heer Sinjewel uit Den Helder die als magne tiseur al heel wat mensen heeft genezen, waar de dokter volgens hen geen resul taat kon hereiken. Wie in die positie verkeren en toch wat meer levensgeluk wtillen ontvangen, raden wü derhalve aan zich in verbinding te stellen met genoemde geneeskundige, die nog wel meer kwalen -weet te verhelpen dan ischias en jicht, ja zelfs in staat bleek, hardnekkige kiespü'n te verzachten. SPORT OP TEXEL Tex. Boys. Zondag jl. speelden de Boys 1 tegen ZAP 2 voor het Gouden Kruis. ZAP won de toss en zodoende moch ten onze jongens aftrappen. Voor h-t eerst sinds ons bestaan werd door onze jongens het stopperspilsysteem gespeeld, 't Is meegevallen, hoewel er nog fouten in de uitvoering zaten. Maar dat was te verwachten. Daarom jongens, we staan nu nog maar aan het begin van de zo- mertrairiing. Als we allemaal voor de voile 100 pet. de training bezoeken en meemaken, zullen jullie eens zitn wat er het komende seizoen gepresteerd kan worden. En nu de wedstryd: Toen de Boys de aftrap genomen hadden, ontwikkelde zich een vlug op en neer gaand spel met de Boys ic-ts in de meerderdiheid. SpoediÜ kreeg de ZAPtkeeper enkele moeilijke balten te venverken. Onze nieuwe mid- voor was met koppen niet erg gelukkig, want enkele mooie voorzetten werden door hem goed ingekopt, maar jammer genoeg net over de lat. Na 15 min. wist Z. uit een vlugge aanval en een misver stand in de achterhoede de score te ope nen. Deze voorsprong duurde echter niet lang, wanl de 1-buiten van de Boys plaat ste al spoedig met een diagonaal schot de gelijkmaker. Ddt gaf onze jongens moed en de achterhoede van Z kreeg het zwaar te verduren, maar doordat het spel van de Boys iets te kort werd gehouden, leidde al deze aanvallen niet tot doel punten. Bij een uitval van Z. trapte de keeper over de bal heen en we stonden met 2-1 achter. Rust. In de 2e helft kwamen de Boys goed opzetten en de r-binnen wist met 'n hard 'cn laag schot de stand weer gelijk te maken. De Boys dwongen Z. nu geheel oo hun speelihelft terug en gevaarlijke momenten ontstonden voor het. doel der gasten, want onze jongens roken de overwinning. Wy waren evenwel wat onthutst, toen de Z-voorh-oede wist door te breken en zyn club de leiding weer gaf: 3-2. Er was toen nog ca. 5 min. te spelen. En in die min werd er fel doch fair gestreden. Bij een vrije schop, dooi de Boys te nemen, plaatste d» r-half zich achter de bal en van ca. 30 m. afstand kogelde hij de bal in de bovenhoek, waarmee de stand weer gelyk werd 3-3. Einde. Met dit gelijke spel zyn we uit het Gouden Kruis voldaan. Nu zuilen we trachten zoveel mogelijk vriendschappe lijke wedstrijden te krijgen, opdat liet algehele spelpeil verhoogd wordt, H.S m ^.1 O.V.V.-nieuws. Het. Ie kon het Zaterdagavond tegen 't Texelse NHVB-elftal niet bolwerken en verloor na 'n interessante en faire wed stryd met 4-0. Voor de rust werd de stand opgevoerd tot 3-0. Bü enkele dezer doelpunten ging de achterhoed- niet ge heel vrü uit. Zondag speelde het le voor het Gou den Kruis tegten Geel Zwart 2. O. moest in deze wedstrijd uitkomen met 4 inval lers, die allen goed hebben gespeeld. Direct na de aftrap is O. in de aanval. Als by een volgende aanval een G.Z- baok de bal met de hand spoelt, neemt Jan de toegekende penalty iets te zacht en weet de keeper de hal w eg te werken. O. is hierdoor niet ontmoedigd en tokt telkens weer ten aanval. Als Joop een afgemeten voorzet geeft, kopt Wïm in en geeft O. de leiding 0-1. Rust Na de rust is Geel Zwart meer in de aanval en weet gelyk te maker. O. weet stand te houden tot 10 min. voor het ein de, dan neemt G. na enige mislukte schoten de leiding en weet even later de stand op te voeren tot 3-1, met welke stand het einde komt. O. is hierdoor uit- gekruisd. W. S.V.C De Cocksdorp- Morgen (Hemelvaartsdag) speelt het le thuis tegen het Texelse Junioren elf tal. Dit lean een goede oefenwedstrijd worden. Aanvang 2,30 uur. S. V. TexeL Programma voor Hemelvaartsdag. De Cocksdorp 1-Texel comb. Aanvang 3 u Vertrek per fiets half 2 van Hotel De Graaf. Zorg maar dat het een goede par ty wordt. Doordat Helder adsp. en welpen hun beloofde tegenbezoek niet kunnen bren gen, is het programma nu: Texel A— Tex. Boys A, versterkt met Junioren, Aanvang 3,15 uur. Texel Welpen A-Tex. Boys B, aanvang 2 uur. Dus toch nog voethal, dus doe je best jongens. Kaarten voor de Olympische Dag aan vragen bij de secr. N. de Graaf t.m. Zon dag 29 Mei a.s. Elftallen in het kastje. S.V. De Koog. Het le speelde met een paar invallers tegen Texel 2 en won met 2-0. De eerste goal werd dor Hannes netjes ingewerkt. Na de rust gaf Bill een afgemeten voor zet en Joop kopte in de hoek 0-2. Onze jongens speelden nog beter dan de laat ste wedstryd en bleven volhouden tot 't einde. Texel zakte na de rust geducht af. De Koog had nogal eens een vrije trap door het ruiwe spel van Texel. De scheidsrechter moest vaak ingrijpen: hy leidde het spel zeer goed. De aanvallen van Texel waren snel en gevaarlijk maar onze achterhoede stond steeds paraat en onze middenlinie en voorhoede waren af. Adsp. trainen Vrijdagavond half acht o.l.v. dhr Schuit die tevens voor de bal len zorgt; dat is hem wel toevertrouwd. Dames en herenleden denk aan de trai ning hand- en voetbal. Zij, die een kaart willen hebben voor de Olympische Dag, Zondag 26 Juni, kunnen dit opgeven by Van Hinthem. S. V. De Zwaluw Zondag zette het le zijn nederlaag- wedstryden voort en was BKO 3 te ga^t Z. brengt de bal aan het rollen met de wind in de rug, direct wordt het B-doel belegerd en reeds na 5 min. neemt. Z. met een praöhtschot de leiding-1-0. Het spel gaat verder gelyk op, weer is h -t Z. die doelpunt en met een mooi doel punt is het 2-0, waarmee de rust ingaat. Na de thee komt B. fel opzetten, maai de achterhoede geeft geen krimp. Toen slaagt B. er in de achterstand te verklei nen 2-1. Dit geeft B moed en hevig wordt het Z-doel belegerd. Wegen,-, 'hands krygt B e£rt penalty, een hevige spanning op en om het veld, maar de penalty wordt gestopt. Dit is voor B een teleurstelling en geef Z weer moed, dat de stand opvoert tot 4-1. Wiiron blijft aan de kop. Voor Zondag is het programma nog niet vastgesteld, daar WGW nog verder moet spelen voor het Gouden Kruis. Vermoedelijk Zondagmiddag Watervo gels 3 uit Den Helder. Zaterdagavond geeft onze ver. een uit voering; er wordt slechts één avond ge- gegeven. Leen Kuiper was bereid een bezoek aan Den Hoorn te brengen met z'n sprekende pop Bartje. Verder wor den er twee toneelstukjes opgevoerd, ge naamd „Er ligt een zwarte vrouw op uw huis" en „Zwarte Piet". Zie rok adv. Zoals verwacht werd, had ook de twee de dag van de Sohoolvoetbahvedstrijden een uiterst spannend verloop. Afdeling I:. Chr. SchoolDe Cocksdorp 1-0; Den BuigDe Koog 0-0; Chr. SchoolOtrde- schild 9-0; De KoogDe Cocksdorp 3-0; Den BurgOudeschikl 1-1. Een Burg wist 'liet in beide wedstrij den niet verder dan een gelyk spel ie brengen en omdat de beide concurrenten De Koog en de Chr. School, deze middag in uitstekende vorm waren, werd het minder goed, maar OudesChHd speelde zo best, dat ze zowel tegen de Chr, School als tegen Den Burg een gelyk spel uit het vuur wisten te slepen. Bra vo, jongens. De stand in deze afd. was dus: 'Den Burg 6 61; De Koog 5 41; Chr. School 5 21; Oudescliild 3 2-3; De Cocksdorp 1 19. Afdeling II: R.K. SchoolEierland 1-1; De Waal Oosterend 1-3; R.K. SchoolDen Hoorn 1-1; Oost-erendEierland 1-0; De Waal- Den Hoorn 1-0. Den Hoorn zal dus de beker moeten afstaan. Ze hebben best gespeeld, maar hun ploeg is nog wat jong. Volgend jaar zullen zo zeker neer een hartig woordje meespreken. Ook Eierland zat liet w-ei- niet mee, maar ze toonden zich goede verliezers. Oosterend was in deze afd. wel de beste ploeg. Met belangstelling zien we hun verrichtingen in de finale tegemoet. De R.K. School speelde twee maal geiylc. Maar dé grote verrassing in deze afd. was toch De Waal. Door hun overwinning op de bekerhouders plaat sten ze'zich by de kopgroep. De stand hier was: Oosterenfl 7 6-2; R.K School -1 4-4; De Waal 4 3-4; Den Hoorn 3 1-2; Eierland 2 1-3. In beide afd. dus 2 liefhebliers voor de 2e plaats en er waren dus volgens de krant van vorige week beslissingswed strijden nodig. In afd. II kon deze niet gespeeld worden, in afd. I wel cn won De Koog met 1-0 Het doelpunt blykt echter „buitenspel" te zjjn geweest. Be sloten werd daarom de 4 bezetters van de 2de plaats Vrydag a.s. nog eens te laten aantreden en een soort voor-fina le" te laten spelen. Na loting werd het programma als volgt: Vrydag 27 Mei: I. De KoogDe Waal (4,30); II. Chr. SchoolR.K. School (3,30) Zaterdag 28 Mei: aanvang 2 uur: Den Burg-Winnaar II; Oosterend-Winnaar I

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2