Sue R.K. Landarbeidersbond hield geanimeerde vergadering Jeugd moet verlangen naar hogere waarde Brammetje Flapoor en z'n vrienden 3 De Texels stamboekschapenfokkerij in Nederland De Maatjesharing is er weer vindt het geluk. Groot was de opkomst niet ter verga dering, uitgeschreven door de R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit", af deling Den Buig, op Dinsdag jl. in „De Zwaan", maar do besprekingen zullen him vrucht zeker afwerpen. De voorz., dhr J. H. Schraag, opende met de Ghr. groet, waarop na lezing der notulen door de secr., dhr Jb Schrama Gzn., het jaarverslag werd uitgebracht. Vervolgens opende de pennm., dhr A. Barhorst de boeken, waaruit bleek, dat er een batig saldo was van f81,—. 'De controlecommissie, de heren Cor Bakker Mizn. en G. Kiljan Gzn., advi seerde de pennm. décharge te verlenen, waarop de bestuursverkiezing plaats had. Dat ging vlot, want dhr Jb. Schra ma werd als secr. herkozen. Alvorens de rondvraag weid gedaan, werd het woord gegeven aan dhr H. Bos man, een der Hoofdbestuurders uit Haarlem, die verschillende onderwerpen behandelde en tal van vragen, die au tomatisch oprezen, duidelijk beantwoord de. Hij sprak o.a. over het pensioen fonds, de dorsbedrylven, (met het col lectief arbeidscontract) en de D.U.W. Opgemerkt, werd. dat er zo weinig mogelijk accoordwerk moet worden aan vaard en zoveel mogelijk op vast loon moet worden gestaan De leden werden aangespoord hun me dearbeiders op te wekken tot aanslui ting bij de bond, die de belangen van de arbeiders behartigt. 96 pet, van de Texelse arbeiders is in eerste instantie geregistreerd voor het pensioenfonds. Dat is zeer gunstig, die laatste 4 ko men hopelijk oök nog wel. Een der aanwzigen vroeg of de insig nes al waren gekomen. Antwoord: een deviezeukwestie, ze moeten worden in- KATHOL1EKE KERKDIENST. Zondag: Onder het octaaf \au Heme - vaart. H.H. Missen in Den Burg en Oos- terend om 7,30 en tü uur, in Den Hoorn alleen om 10 uur. Om 7 uur Meimaand- lof. Deze wedk: H.H. Missen om 7 en 8 u. i Communie-uitreiken voor en onder de Missen, Dinsdag en Vrijdag ook om 6,30 uur. Maandag: ook een H. Mis om 9 u Om 7,30 Meimaandoefening Dinsdag: om 7,30 u. lof tot sluiting v.d. Meimaand. Woensdag: geien H. Mis in Den Hoorn. Om 7,30 u. lof ter ere van St. Jozef. Om 8 u. jongensconigr. Donderdag: om 8 uur ook een H Mis in Oosterend. 's Middags bieohtgel. v. sdhooliknderen om half 4. Van 7-8 u. voor volwassenen. Om 8 uur meisjescorjgr. Vrijdag: le Vrijdag v d. maand. Om 6,30 u. communie-uitreiken Om 8 u. gez. H. Mis. In Den Hoorn ook een gez. II Mis om 7,30. Om 7 30 u. lof ter ere van het H. Hart. Van 7-9 uur bieohügel. in de bijkerken. Zaterdag: 1e Zaterdag v.d. maand. Om 6,30 comuiu- nieuitreiken. Ook een H. Mis in de Ka pel. Van 5-9 u. bieohtgel. op hele uren. Vandaag vigilie van Pinksteren. Voor geschreven Onthoudingsdag. gevoerd uit Tsjeaho-Slovvakije. Weder vraag: „Zullen wij dan nóg maar wat lammeren sturen?" (hilariteit De geestelijk adviseur, kapelaan Groot, drong aan op het volgen van de ontwikkelingscursus, welke zal worden gegeven door de K.A.B. Deze cursus „Algemene Ontwikkeling" is van even groot beliyig als de andere cursussen en veten verwonderden zich er dan ook over, dat er voor de cursus v. d. zijde der landarbeiders-jongeren minder be langstelling bestond dan voor de motor cursus, terwijl ook over belangstelling voor de veeverloskunde niet te klagen viel. Omstreeks kwart over elf sloot de voorz.^met de Chr. groet. De afd. Den Burg telt thans 81 leden er waren 4 nieuwe leden geboekt. DIENSTREGELING N.V. TESO. Op werkdagen: Van Texel: 5,20; Ma6,15; 7,45; 11,45; 14,40; 17,45. Van Den Helder: 6,30: Ma8,30; 10,20; 13,00; 16,20; 19,30. Op Zon- en Alg erkende Chr. Feest dagen: Van Texel: 6,15; 9,30; 11,45; 17.50. Van Den Helder: 8,25; 10,30; 13.10; 19,00 PLUIMVEEVOEDER. Voor 5 Juni-2 Juli bedraagt de voeder- toewijziing voor pluimvee per kip-eend 3 kg mengvoeder I, en wel voor hetzelf de aantal dieren, waarvoor in de voor gaande 4-weekse periode toewijzingen zijn verstrekt. Voor legkippen zullen uit sluitend voedertoewijzingen worden ver strekt, indien blijkens bij de PBH inge leverde exportzegels aan de tot 8 Mei jl. opgelegde aanslagen geheel is voldaan. Zaterdagavond gaven „De Vrije Vo gels", een nieisjesgroep o.l.v. dhr N\- land, een bonte avond in het „Eigen Ge bomv". De zaal had beter bezet kunnen zijn, wat o.i. te wijten was aan de gerin ge publiciteit. Na een korte toespraak door dhr Ny- land zongen de meisjes een openings lied van „De Vrije Vogels", gevolgd door declamatie van Kriena Groenhof. Eniany Dros en Truus Karsman, verkleed als keurige matroosjes, zon'gen „De Klok v. Arnemuiden", maar met een andere in houd en andere wijs dan het bekende ra- diioliedjes. Het werd gevolgd door e>r eigen gemaakt toneelstukje „D* Zamba", waarop Truus en Emmy zongen „Ik wil varen". „Een pijnlijke vergissing" was de geschiedenis van een kind, dat plot seling niet meer lopen kon en later bei de benen 111 één broekspijp bleek te heb ben. Meester Nvland vertelde, dat het doel \an de avond was geld bij elkaar te krijgen voor een kampweeh in Sdhoorl waardoor de kosten vat gedrukt konden worden. Ook hoopte hij nog wat geld be- sdhdikbaar te krijgen voor aankoop van 2 primussen. Vrije Vogels, Dosvolk, J.G. VOJC hadden geen kampeeruitrusting en moesten steeds maar lenen. Entree werd niiet geheven, maar er was een verloting Voor de pauze werd nog opgevoerd „Wïesjesdroom", de droom van en meisje, dat naar buiten moest voor ge zondheid en bang was dat ze hét een zaam zou hebben. Ze hoorde echter de bloemen met elkaar praten, waardoor ze het veel gezelliger had. De mr'sjes wa ren alleraardigst aangekleed en oogstten dan ook veel succes. Na de pauize werd begonnen met drie liedjes, die ook op sdhool gezongen wer den en er goed inzaten, gevolgd door "t verhaal van Boerke Naas die van de markt komen!de door de rover w0;tl overvallen, dooh deze te slim af was. Emmy en Truus zongen zeer verdien- door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 43. De dokter behandelde de gezwollen plaatsen met ammoniak en een zalfj», deed er een doek om, en zo gingen de mensen, enigszins opgelucht, weer heen, na betaald te (hebben natuurlijk. Stra lend van genoegen keek de dokter naar al het geld, dat hij zo opeens verdiend had; nu kun hij eindelijk een nieuwe luidspreker kopen. 44. Onderwijl zaten Bram en Tom nog steeds in de tuin; ze duifden er niet uit. „Onze honger is gestild", zei Bram, „maar o wee, wat heb ik 'n dorst!" Om het huis heengluipende kwamen ze nu aan het keukenraam. Het stond half open en het keukenmeisje zette juist een grote kan melk neer, die ze roeven ge haald had. stelijk „Tinigeling" waarna Truus Kars man kostelijk een baby imiteerde, waar om onbedaarlijk weid gelachen. Met een 4-tal dansen gevolgd door de clamatie van Linie Dekker, eindigde de ze leuke Bonte Avond, waarin ook alle ongenoemde medewerkers hun aandeel tot het welslagen hebben gelevrd. De muzikale medewerking werd ver leend door mw. Dros-Kuyper en Frans Zegel, die voor mw. Termaat inviel. De heer Termaat, sprak het slotwoord. Hij dankte namens de aanwezigen voor de aardige stukjes en dhr Nyland voor de zorg pn de tijd aan de jongeren be steed. Er is steeds meer te doen met en voor de jeugd en ieder, die er zich voor interesseert,is welkom. Dit was een vlotte avond, maar voor 'I zover is, komt er heel wat kijken. De ouders hebben in de eerst» jilaats tot laak de kinderen on te voeden, doeli daarnaast de onderwijzer en jeugdleiders die goed moeten onderzoeken welk mate riaal ze ir handen hebben. De jeugdigen die alleen staan, of in kleine groepjes, lopen groot gevaar voor vereenzaming. In clubverband, waar iedereen kan mee doen is dat anders. De jeugd moet zich niet laten vermaken, maar zichzelf ver maken. Geen vervlakking, maar een drang naar hogere waarden. En we ver zoeken uw aandacht, en medewerking voor de grote taak, die ons allen ge meenschappelijk aangaat. Gemeenschap pelijk strijden is daarvoor nodig. ONDERPEOEGEN EN GROEN- MAAIEN. De Prov. Voedselcomm. maakt be kend: Telers, die na de Mei-inventarisatie 1949 overgaan tot onderploegen of groermiaaien van tarwe, rogge, gerst, haver en-of gemengd graangewas zijn verplicht hiervan schriftelijk medede ling te doen aan de PBH onder wiens werkgebied zij ressorteren, onder opga ve van liet gewas hetwelk werd ondergt- ploegd en-of groengemaaid, alsmede on der opgave van de desbetreffend^ op pervlakte. Deze verplichting geldt niet indien door de telers van het desbetreffende gewas voor de oogst 1949 niet meer dan 50 are werd verbouwd. Formulieren voor deze opgaven zijn l;ij de PBH verkrijgbaar. Indien aan dit voorschrift niet wordt voldaan, zullen de leveringsplichten t.z.t. gebaseerd worden op de oorspron kelijk uitgezaaide en bij de inventarisa tie opgegeven oppervlakten. AANKOOP DONKERE OLIE. Geregistreerfden wordt medegedeeld, dat, evenals vorig jaar, voor aankoop van donkere olie een aankoopvergun ning nodig is. Vanaf heden kunnen ver bruikers van donkere olde aanvraagfor mulieren volledig ingevuld ?n onderte kend, vóór 1 Juni wederom bij de P.B.H. inleveren, die eveneens vertier inlich tingen kan verstrekken. ZEEPOST NAAR INDONESIË. Op 31 Mei vertrekt het s.s. „Rein- pang" naar Indonesië. Met dit schiip kan zeepost worden meegezonden. De cor respondentie moet daarvoor uiterlijk 29 Mei ter post zijn bezorgd. Ontstaan van het Texelse ras. Het oorspronkelijke Texelse schaun was een klein, goed, kort gebouwd dier tje met een fijne doch lichte vacht, met een pijlstraat Het was sober, laat rijp en weinig vruchtbaar. Het vlees was mager, doch goed van smaak. In de laatste helft der vorige eeuw ging men kunstmest gebruiken en ge lijktijdig ongeveer heeft men liet oude Texels schaap met verschillende Engelse schapenrassen gekruist. Men wilde de goede eigenschappen van de oude Texe laar, zoals o.a. goede wol en soberheid behouden, doch daarnaast de hoeveelhe den verhogen met behoud van de kwali teit, de vruchtbaarheid verbeteren, in één woord men streefde naar een ras niet behoud van de goede eigenschappen van het oude, terwijl men alle slechte of min der gewenste eigenschappen van het ou de wilde veranderen in goede, die in ver schillende ander? rassen gevonden wer den. De minder gewenste eigenschappen van die andere rassen wenst? men eelt ter te weren. Men had dus een nieuw vormingskruising in zijn hoofd, hetgeen wel lot. de moeilijkste kruising gerekend kap. worden, die er is. Hoe dii precies gegaan is. weet men niet Waarschijnlijk zijn de Engelse ras sen als Border Leicester, Leicester. Lin coln, benevens vermoedelijk ook enkel" SouUidovns, Hanipshiredovvns en Wiens- Ievdales enige lijd gebruikt. Daarrrc schijnt men met rammen van liet oude ras terug te zijn gaan kruisen. Tot sic! is hieruit eien nieuw schapenras ontstaan dat wij als de tegenwoordige Texelaar kennen. Dit ras heeft een groot aanpassings vermogen. 'het is sober, het. kan in de kortst mogelijke tijd slachtrijp ziin en een zeer groot gewicht bereiken, terwijl het aan de andere kant een behoorlijk.? hoeveelheid wol (5 kg) van goede kwa liteit. kan leveren. Bovendien is het voldoende vrucht baar en is de levensvatbaarheid der pas geboren lammeren zeer groot. De grootte van de worp. Deze is afhankelijk van de meer of mindere afscheiding der vrouwelijke rijpe eicellen tijdens de bronst. Dit is vermoedelijk dn de eerste plaats een er felijkheidskwestie, terwijl waarschijnlijk tevens de aard van liet voedsel en de conditie der dieren hier een rol speltn. Men aoht het ongunstig als een fokooi te vet Is, als zij bij de ram toegelaten wordt, hetgeen ook bij onze andere huis dieren een bekend verschijnsel is. Ben vrij algemene opini1? van de schapen- houders is, dat ooien vlak voor de dek- periode In betrekkelijk schrale toestand moeten verkeren en het even voordat de ram erbij toegelaten wordt, het best m-oet krijgen, wil men zoveel mogelijk lamme ren krijgen. Mogelijk speelt ook het tijdstip der bevruchting tijdens de bronstperiode 'n rol. Hier weten wij echter nog weinig van er, bovendien zal de ram iedere ooi ook wel meerdere malen dekken, gedu rende deze periode. Behalve de vruchtbaarheid der omen, waarop ieder stamboek selecteert uit '11 ci'felüi;heidsoogtpunt, moet men ook ter dege rekening houden met de vrucht baarheid van de moeder van de ram, die als rammenimoeder reeds aan bepaalde vrurthtbaarheidseisen moet voldoen, aan gezien men anders het risico 'nopt, dat het nageslacht, weer minder rruohthaar wordt. Naast deze erfelijke factoren, spelen echter obk de reeds genoemde niet erfe lijke zeer zeker een grote rol. De melik- rijphpid is gelukkig van dien aard, dat wij ons over het algemeen over het groot kunnen brengen van de lammeren geen zorgen behoeven te maken. De stamvader. Onmiddellijk na de kruisingsperiode liet de uniformiteit vanzelfsprekend le iwensen over. De eisen der afnemers de den echter hun invloed gelden en de fok kers beijverden zich lammeren te fok ken, die het best werden betaald. In 1909 begon de Ver. tot verbetering van de Schapenfokkerij in N.-Holland, later het Texelse Schapenstamboek in N.-Holland, de verbetering op 'krachtige wijze te on dersteunen en in 1910 schreef zij ram 54 in. Déze ram heeft een bijzondere rol gespeeld en kan als de stamvader van 't tegenwoordige Texelse schaap be schouwd worden. In 1927 waren er van de 181 in leven zijnde ingeschreven ram men in dit stamboek 91 langs de manne lijke lijn terug te voeren op ram 54. Hier ziet men dus evenals bij alle an dere fokkerijen als grondslag toepassing van de. inteelt met ram 54 als stamvader, die getoond heeft een grote mate van fokzuiverheid te bezitten voor de meest gewenste eigenschappen. Bij de verdere ontwikkeling van de Texelse Schapenfokkerij is op en top in teelt gepleegd en het daardoor ontstane schaap voldoet, aan alle eisien, die wij er aan stellen, t.w. robuust, vroeg rijp. vruchtbaar, goede en voldoende ziware vachten, sober, Oen groot aanpassings vermogen en grote .levensvatbaarheid der jonge pas geboren lammeren. Via de beste zoon van ram 54, nl. raan 105, zijn verschillende bloedlijnen ont staan Deze ram heeft tot op 10-jarige leeftijd ziin diensten gepresteerd. fWordt vervolgd.) De berichten, dat onze vissersvloot voor het eerst na de winter weer op haring is uitgegaan, wekken ieder jaar opnieuw een stemming van verwachting in ihet land. En die geldt niet slechts de baat, welke een goede vangsi opleveren zal voor onze deviezen-pot of voor de wereld van de visserij. De vlaggen en het feestvertoon gelden ook de „Hol landse Nieuwe" zelf, die reeds vanouds als concurrent van de dokters wordt be schouwd en tegelijkertijd als een spe ciale Nederlandse lekkernij, waarvan 't puikje ieder voorjaar aan de Koninklij ke familie gepresenteerd wordt. Onze voorouders hebben het wel goed gezien, toen ze de haring als een zeer gezond voedingsmiddel bestempelden. Haring is en heel vette vissoort, rijk aan vitamines (vooral A en I), die ook in le vertraan voorkomen) en aan voedings- zouten, die eveneens het lichaam helpen opbouwen en tegen infecties bescher men. Aan eiwit is 'ze ongeveer even rijk als vlees en bovendien is dit vis-eiwit lichter verteerbaar. Ook voor kindereu vormt ze een uitstekend voedsel. Hoe eten zij de haring, die fijnproe vers Zij pakken de vis bij zijn staart gooien hem om en scheuren hem met één beweging in tweeën. Dan glijdt hij zijig glad het keelgat in. Een kunstje om door oefening te leren. Er zjjn echter nog andere manieren om de nieuwe maatjesharing te genie ten, bv. alk broodbeleg'ging fhebt u ze al eens geprobeerd met een lepeltje sla saus of mayonnaise?) of met andere in grediënten, vermengd tot eüeir sla. In het vouwblaadje „Haring heerlijk", a 3 cent verkrijgbaar bij het Voorlich tingsbureau van de Voedingsiaad, afd. V'is, Industriestraat 23 rood. IJtnuideu (giro 3011271 vindt u vele dergelijke re cepten. 54.) Sir James wilde Darnay een portret van dat nichtje laten schilderen, begem Edward, maar Hedley viel hem in de rekte, Naaiuriijkl Natuurlijk! We zijn er! We hebben *t, dat is het nichtje! Edward kon een glimlach niet onder drukken, want liet was zo echt iets voor mr. Hedley om voorbarige conclusies te trekken vooral wanneer het met de adel in verband stond. Mr. Hedley was in zijn hart een slippendrager van wat de oude mrs. Bulloch „de grootheid" placht te noemen Hij vond niets heerlij ker dan lord zus of zo of sir die en die in zijn toonzaal rond te leiden en strijka ges te maken bij eik schilderij, dat hij liet zien. Of ze iéts kochten, kwam er niet zoveel op aan en om de vvaarh>id te zeggen, deden ze dat maar zelden maar het was heerlijk, ze in zijn toon zaal te hebben. Jij lacht, Ediward! zei mr. Hedley geprikkeld. Je kunt voor mijn par! lachen als de Mona Lisa, maar ik zou nu niet hier ziin als ik niet de puntjes op de i's had weten te zetten. Jij hebt geen flair, Edward. Dat is het. wat je mist - flair. Ik wist, dat dat meisje Iemand was, zodra ik haar zag. Die oude Schot - se families hebben een soort natuurlij ke waardigheid, die onmiskenbaar is Sue vond het niet nodig haar nieuwe avontuur voor tante Bella te verzwijgen, want tante Bella was zo betrouwbaar als een rots en bovendien wist ze al zóveel van Darnay af, dat het onzinnig leek haar deze nieuwe ontwikkeling niet le vertellen. Het was eigenlijk heerlijk voor Sue, dat ze liet niet behoefde te verzwij gen, vvani ze brandde van verlangen, te kunnien spreken over Darnay's succes. Zodoende wist ze niet, hoe gauw ze thuis zou komen om met tante Bella le praten Miss Bulloch was een dankbaar en in telligent gehoor dat wist Sue allang. Zy luisterde en glimlachte en keek be denkelijk bij de beschrijving van mr. Hedley's wanhoop en lachte hartelijk by de beschrijving van „Edward". - 't Ben vrenide minse die Engel sen, zei ze tenslotte. Be leef nu twintig jaar onder ze en ik begrijp zo nog niet. Ik mag ze graag, Sue, dat kan 'ik niet aars zeggen, maar 'r is wat geks an ze. Zeg, zoude geen zin hebben, Fraude lés te nemen? Sue kende tante Bella nu al goed en keek dus niet vreemd op van deze plot selinge verandering van onderwerp. Ze wendde haar aandacht snel van de zot heden der Engelsen naar de taal der Fransen en dacht even na. Ja, dat zou ik wel willen, zei ze. - Dan is 't op orde, zei tante Bella die haar nicht evengoed begreep als haar nicht haar en dus wist. dat Sue's „dat zou 'k wel willen" eigenlijk betekende: Dat zou 'k héérlijk vinden, 't Is de Fransman op nummer dartig. Hij zoekt leerlingen en 'k heb met de man te doen. Deze korte mededeling was voor Sue vrij duidelijk. De Fransman kon zijn lo gies niet betalen en tante Bella die een hart van goud had, was niet in staat, hem op straat te zetten. Dal, zou nuttig zijn, vervolgde tante Bella, pogend te d'oen of de vriendelijke bedoeling helemaal niet vriendelijk was, maar alleen nuchtere zakelijkheid. Het zou héél nuttig zyn Ik krijg nogal e3 Fransen hier. En ik zal op de neye kaarten laten drukken: „Ou pnrle Fran cais" of zowat. Er moeten 'r net nieuwe zyn Ge moest er maar dadelijk mee be ginnen, Sue. Mbnsieur Debois was een lange, ma gere man met grijzend haar. Hy was naai- Engeland gekomen om een hoek te schrijven, dat hem fortuin zou doen ma ken, maar het boek was niet zo gauw gereedgekomen als hy gehbopi had en zodoende was zyn geld op geraakt. Nu moeten schrijvers eten en drinken ea slapen, precies ais andere mensen en hij was deihalve genoodzaakt, zyn kleine inkomen te vergroten door leerlingen te nemen. Het betekende voor hem veel tijdverlies, maar er was niets aan le doen en hoewel hij zyn leerlingen een last vond en persoonlijk niet veel be langstelling voor hen had, was hy een consciëntieus man en deed al zyn best om hun goed Frans te leren. Hy ver welkomde miss Bulloch's nichtje met 'n vermoeide glimlach. Hy schoof zyn werk terzijde, bood haar een stoel aan en ver zocht haar hem te vertellen hoeveel ze al van de Franse taal wist. Ik heb op school Frans geleerd, ant. vvoordde Sue, hem recht aankijkend, maar ik zy or alles van vergeten. We zul dus van 't begin af moeten beginnen, als ge 't goedvindt. Niets liever, zei Debois. Wy zullen dus beginnen met de uitspraak; dan ver mijden vv e van meet af aan liet miauwen, dat alle Engelsen doen, die Frans van Engelse onderwijzers geleerd hebben. Miss Pringle bleek geen neiging tot miauwen te hebben. Haar klinkers wa ren helder en duidelijk en zy konden al gauw van de uitspraaklessen overgaan tot lezen en conversatie. Debois kreeg spoedig belangstelling in zijn nieuwe leerlinge en deed zyn best voor haar. Hy had behagen in haar na ïveteit on haar open, heldere ogen. Zy leek eigenlijk niet op een vrouw dit nichtje van mademoiselle Bulloch, maar op een man leek ze nog minder. Spreek ik het Frans nu al goed uit? vroeg ze op een dag, toen ze al on geveer een maand les had gehad. Hij keek haar vragend aan. Goed? vroeg hy. Ja, zei Sue. Of spreek ik afschu welijk gebroken Frans zoals sommige mensen afschuwelijk gebroken Engels spreken liet. soort Engels, dat je pijn doet? Neen, zei M. Debois glimlachend. Uw uitspraak is goed. Bijna volmaakt. Mij doet uw Frans geen pijn. Mag ik vragen waarom u er zo op gesteld is, 'n goede uitspraak van mijn taal te ver werven? Sue kreeg een kleur, 't Is geen erg mooie reden, zei ze. Monsieur Debois wachtte even, in de hoop, dat, mademoiselle Pringle „de niet erg mooie reden" om goed Frans te wil len spreken zou omschrijven, maar ze zei niets meer en de reden bleef voor immer een mysterieeen van die geheim pjes, die ons nu en dan plagen en Sue zou verbaasd opgekeken hebben als z? geweten had hoe vaak haar leraar er later nog over dacht en zich afvroeg, wat het geweest kon zijn. In werkelijkheid was de reden heel eenvoudig en heel menselijk, zy het dan ook niet bijzonder waardig. Sue had nooit vergeten hoe ze door Ovette be duveld was geworden de herinnering daaraan stak haar nog steeds en liet leek haar dat ze iets zou uitwissen van die ou de smaad, als ze de taal van die vrouw heter leerde spreken dan Ovette Engels kon spreken. Als ze het mens ooit weer zag, zou het een voldoening zijn op haar slecht Engels te antwoorden in behoor lijk Frans. Maar ook als ze haar nooit weerzag, zou ze het gevoel hebben een voordeel op haar oude vriendin te hebben behaald. Natuurlijk overdacht ze het niet zo verstandelijk. Ze dacht al leen maar: Wat enig zou het zyn, als 'k 'r op een goede dag tegenkwam en haar kon aanspreken in 't Frans. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4