Gcëmaiüeerde naamplaatjes Weideairasterings- apparaat Onze accordeonisten en snarenspelers gaan vooruit Hoornder jeugd bracht bonte avond linnen Dames zomerschoenen K. MANTJE onder no. 27 Oosterend Verhuren van wegbermen D.K W. motorfiets Fa W. C. REIJ JAN Agter zorgt ervoor Klaver ruiters en Palen J C. RAB C V. Het Reservefonds van de Boerenleenbank steeg tot drie ton Bank schenkt f 50,- voor het Witte Kruis-bouwfonds Begunstigd dnor fraai weer hebben Texels Eerste Mandoline Orkest ,TEMO' en het Eerste Texelse Accordeon Orkest „ETACO" Woensdagavond o.l.v. de heer J. Visser, op uitnodiging van de VVV een concert gegeven in het Park. De be langstelling was enorm en daar had de VVV stellig op gerekend, waar de jon ge musici vorig jaar zoveel succes had den geoogst en tijdens de winteruitvoe- ring In Hotel Texel het publiek eveneens In verrukking hadden gebracht. Geopend werd met Wien bleibt Wien, een nr., dat het altijd weer doet, toen Menuet van Beethoven, Piccolo Nagiglio (Napolitaans), Wees niet boos van Carl Zeiler, gespeeld door het jongste trio Ada Visser, het dochtertje van de diri gent, Harry Keijser en Harry Kooiman Rzn. Daarop La Danza, een Napolitaan- se Tarantelle van G. Rossini, Pizzicato uit het Ballet Sylvia van Leo Delibes. Accordeor.betovering (door Gerrit Keij- zer, Wim Bakker en Hanny Maas) van Hen Langerak, Vergeet mij niet van Ernst Sohwarz. Zeer illustratief was vooral „Ans" met Anke's droom, het opstaan (hoorde u de koekoek?) de wekker, het naar school gaan, het plezier in de schommel tijdens het speelkwartier en het naar bed gaan met het gebeier van de avondklokjes Dit ailes bracht het mandolineorkest. Daarop traden de accordeonisten op met Tiroiien, Serenade, Le Debutant, Hollandse Klompendans, Schemering en Défilé, alle van Jean Houvast. Het ac cordeon- en mandoline-orkest speelden daarna In mooi Kalua en Hilo Mars beide arr. van Jo de Gast. Vervolgens bestegen de dames van de Op 19, 20 en 23 Mei werden in Loods- manswelvaren te Den Hoorn toneel avonden gehouden, verzorgd door de leerlingen der o.l. school. De eerst? en laatste avonden waren heel goed ge vuld. De 2e iets minder. Om 8 uur werd de avond gc-opend dnor dhr Van Karsbergen, h.d.s., die 'de aan wezigen hartelijk welkom heette en de hoop uitsprak, dat de ouders en be langstellenden zich met de verloting niet onbetuigd zouden laten. Want deze avonden werden gehouden opdat de jeugd van de zomer eer, dagje op r-is zou kunnen gaan Hierna kwamen de kinderen aan het woord. Het eerst traden op Henk Bak ker en Grietje Lap (Zeewijk), die een klein samenspraakje hielden, zjj hopen straks door de medewerking van de aan wezigen uit de zaal een schoolreisje te kunnen maken. Hierna kwam Antje Rof fel met het gedichtje „Jantje zag eens pruimen hangen". Toen volgde een stuk je gespeeld door 4 ouderwets aangeklede meisjes nl. Ineke Knol, Duw Voeger, Dora Drijver en Rietje Lap. Het was ge- tileld „De Vrouwenclub", ze speelden het alleraardigst. Hierna moest het. to neel onigebouiwd worden voor de zgn, hoofdfilm „De zeereis van Bulletje en Bonestaak". Terwijl dit gebeurde, droeg Antje Roffel nog een stukje voor „Hol land Waterland", ook dit werd heel aar dig gedaan. Dan gaat het doek open en we zien het dek van een sChip voor onze ogen. Op dit schip zijn Ouwe Hein (Willem Kikkert) en Piet (Dick Lap), een paar matrozen aan het dekzwabberen. Arie (Siem Lap) een matroos. Dan komt de kok (Piet Smit) ver schrikt aanlopen, want hij heeft een klopgeest gehoord, de matrozen geloven er niets van en plagen hem geducht, tot dat ook zij het kloppen horen. En dan worden Bulletje (Daan Schilling) en Bo nestaak (Wim Bakker) onder uit het ruim gehaald. Zij hebben zich als verste keling op het schip van hun vader ver borgen. Nu worden de kapitein (Nel Kik. keil MJd.) en de stuurman (Nellie Bak ker WTd.) er bij gehaald en die ont dekken dan dat deze verstekelingen hun eigen zoontjes zijn. Bulletje en Bone staak moeten nu voor straf de reis mee maken op liet. scülip. Maar dat vinden de boefjes heerlijk, zodat de straf geen straf meer is. Aan boord krijgen zo les van de bootsman (Andnes Blom). Ouwe Ilein vertelt zijn avonturen en Bulletje en Bonestaak halen allerlei ondeugende streken uit met bet koksmaatje (Nell.v Kikkert). Na het 2e bedrijf hadden we pauze, waarin de lootjes werden ver kocht en die grif van de hand gingen, mede dank zij de verkoopkunst van de grote meisjes. Na de pauze kwam het 3e bedrijf. En dan zien we Neptunus (W. Kikkert) met zijn beide tritons (Annie Bakker en To ny Leijen) aan boord komen en dan wor den Bulletje en Bonestaak en het koks maatje ingezeept en geschoren, met alles wat er zo bij behoort, als je de evenaar gepasseerd bent. De kinderen speelden 't stuk heel goed. Mevr. Beumkes zorgde voor de grimering. Dhr van Karsbergen sprak een kort slotwoord en dhr Slegli dankte allen die geholpen hadden aan het welslagen van deze avond. Hierna volgde de verloting, waarna allen voldaan huiswaarts gingen. MET ALGEMENE STEMMEN. Op de alg. vergadering van het be stuur van liet Hoogheemraadschap N.- ITolland Noorderkwartier werd opge steld een aanbeveling voor benoeming van een dijkgraaf wegens periodieke af- troding van Mr. A. F. Kamp. Als eerste v an de aanbeveling werd Mr. Kamp met alg. stemmen verkozen. Chr. Zangver. 't. podium om hun mede werking te verlenen bij Avond van WF Jonkman. Het Angelus klept in de verte en Des Zomers van Cath. van Rennes, waarna de orkesten besloten met Levens droom en Feestmars van Henk Lange rak. Een uitstekend geslaagd concert, met vaart afgewerkt, Ons trof vooral de cli max: steeds beter ging het, steeds mooier, plankenkoorts was er helemaal niet meer bij en dat zegt wel wat, waar de ver. nauwelijks een jaar bestaat. Maar als dhr Visser dirigeert, tja waarom zou je je dan zorgen maken? Die kent zijn Pappenheimers, di? zal het je niet te moeilijk maken ook, ofschoon hij ervan houdt, dat de puntjes op de „i" worden gezet en zijn streven gericht is op „Excelsior". Nu, ze zijn al flink op weg en kunnen al een flink stuk (mu- ziekjveld overzien en als bekend terrein beschouwen, dunkt ons! „Vergeet mij niet" was de titel van een nr., „Wees niet Boos" van een andriv Nee, vergeten doen wij deze avond niet. maar wél zullen wij boos zijn als de vol gende opvoering pas na dit seizoen ge geven wordt! ZONDAGSDIENST DEN BORG Dr. Ellas BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 27 Mei tot en met 2 Juni 1949. Geboren: Johanna T. dv Johan A. Baihorst en Catharina II. Jansen. Cor nelia dv Dirk C. Visser en Hendrica de Bloois. Geertje A. dv Albertus Kieviet en Geertje v.d. Wulp. Lieuwe, zv Anne de Vries en Japke Lourens. Afra V. M. dv Hendrikus de Ruijter en Hendnka Keijzer. Ondertrouwd: Jacobus van der Star on Hillegonda Plas. Jacob C. Koopman en Suzanna J. Sernee. Jan Borgman en Dievertje Buitenweg. Getrouwd: Pieter Tromp en Fokeltje Koorn. ©verleden: Dina Besier, 72 jaar, wed. van Jan Borgman. „Ik heet u hartelijk welkom, ondanks de 1000 afwezige leden!" aldus dhr C. S. Zijm op de Donderdagavond in Hotel De Zwaan gehouden ledenvergadering van de Coop. Boerenleenbank. „Enfin, liet bestuur en de Raad van Toezicht zijn compleet!" en nog enkele andere be langstellenden waren eveneens naar De Zwaan getogen om te vernemen hoe de Bank had gereild en gezeild. Niet. gek, want de jaarrekening gaf een eind cijfer van f 18,437,283,69 oftewel een to tale omzet van ruim f 6.5 millioen meer dan vorig jaar. Er waren 55 nieuwe leden geboekt. „Zullen we wederom een actie op touw zetten om nog meer jongeren als lid te werven?" zo werd gevraagd. Nu, het be stuur voelt daar wel voor, want de jon gere boeren hebben immere evenzeer belang bij deze Bank, die bij de enorme omzet van r uim 18 millioen slechts f23,817,16 winst heeft gemaakt. Na opening en voorlezing van de no tulen werd het jaarverslag uitgebracht door de kassier, dhr Th. Graaf. Naast de verschillende andere jubilea memo reert het verslag het 50-jarig bestaan van de Centrale Bank te Utrecht. In het tweede halfjaar van 1948 werd in overleg met de commissie uit de boeren leenbanken eèn grootscheepse cam pagne op touw gezet, waarbij het gehe le land door vakbladen en plattelands nieuwsbladen werd bestreken. De geldzuivering. Van de f 430 millioen geblokkeerd geld bij de Utrechtse Boerenleenbanken werd in 1948 ongeveer f220 millioen overge boekt naar keuzerekening en verder naar belcggings- of vrije rekening, ter- vvijl ruim f 100 millioen afvloeide voor het betalen van belastingen, zodat tbans nog f 100 millioen geblokkeerd wacht op verdere afwikkeling. De sterke stijging van verleende voor schotten, hypotheken en eredieten is uiteraard een teken van toenemende ac tiviteit van het bedrijfsleven ten platte land?. Herstel, het verrichten van ach terstallig? reparaties, ontginningen en niet te vergeten de hoge prijzen voor be- drijfsbnodigdheden zijn med? factoren bij deze grotere eredietbehoefte. Met leedwezen wordt het overlijd-n gememoreerd van dhr M. Kuip, die meer dan 25 jaar lid van de Raad van Toe zicht is geweest en van dhr A. J. Keijser, die ruim 7 jaar zitting heeft gehad 'n 't Dagelijks Bestuur Spaarbank: Ingelegd f 1,516,128,40; terugbetaald f 1,678,849,04; saldo per 31 Dec. 194S f3,322,103,50. Uitgegeven boekjes in '48 223 w.o. 71 stuks met een gratis inlage van f2— ten behoeve van pasgebore nen. Per einde boekjaar bedroeg het aan tal leden 1076; spaarders 2932; voor- schotnemers 166; rekeninghouders 983; aantal dagboekposten 44389. Gebouwen en inventaris f4,301,—. De voorz. deelde vervolgens de be stemming van de winst (f23,863,80 waar in f 46.64 als onverdeeld vorig jaar) me de: f13,900 voor het res. fonds, waar door dit fonds tot f300,000 is gestegen. (Men dient te bedenken, aldus het jaar verslag, dat reservevorming voor de Boerenleenbanken nog steeds een ge biedende eis is en voor de boerenleen banken er. voor de leden zelf, ter be scherming van hun aansprakelijkheids risico). Voor reservebelasting f9,913,80 SUCCES VOOR DE WADDENRUITERS. Op het door de N. H. Bond, afd. Noord georgani. seerde concours te Hypoiitushoef op 28 Mei, waar aan plm. 100 rui ters deelnamen, behaalden de Waddenruiters een 1ste prijs !n dressuurnummer viertallen, mw. G. Kik- kert-Eelman een 2e prijs met individu eel rijden. Jongeren beoefent deze mooiste aller sporten en sluit u aan bij de „Wadden- ruiters". NIEUW TEHUIS VOOR KAREI, I EN ZIJN VRIENDEN. Sigarenmagazijn „Sport" heeft zijn fdi- aal te De Koog geopend. De rokers (en het is geen man die niet roken kan, zeggen ze), vinden hier alles wat hun hart begeert te kust en te keur. De éta lage is welhaast te klein om alle artike len ten toon te stellen. Nemen wij de ruimte, die enkel de Luytenaer's siga- rensoorten in beslag nemen! De heer Mets verheugt zich er over, dat de vak lieden ds zaak nog voor de Pinksterda gen hebben opgeleverd, een zaak, die van binnen en van buiten als hernieuwd te voorschijn is gekomen. Succes ge wenst. GESLAAGD. De he?r G. Rump, exploitant van „De Karseboom", dat gezellige cafeetje aan de Vismarkt, vanwaar je achter je bor rel de beroemde poort van Hotel Texel levensgroot voor je ziet, behaalde het di ploma vakbekwaamheid, 'n rjiksdiploma uitgaande van de Stichting Vakonder wijs Horecabedrijven. Hij was er trots op want van de 20,000 caféhouders hebben nog slechts 350 dit diploma behaald. De heer Rump had een heel mooi cijfer „warenkennis". Dat is van groot belang, waar hij zijn clièntêle een goede borrel wil tappen, betere limonade, betere li keur dan men zomaar aan iedere wille keurige bar ingeschonken krijgt. Een zaak van vertrouwen, die goed wordt nageleefd, kweekt klanten. Goede oogst gewenst, bloeiende Karseboom! en f 50 voor „Het Bouwfonds van het Witte Kruis"! Dhr Jurr. Beumkes bracht 'het bestuur dank voor de goede verzorging. De film „Het geld van de boer", d? prachtige bedrijfsfilm, waarvan de pre miere ter gelegenheid van het jubileum van de Centrale Bank, hoopt men ook op Texel te laten draaien, er zal dan een avond worden georganiseerd in samen werking met andere coop., die eventueel ook nog iets interessants te bieden heb ben. LICHT IN DE WESTEN! Donderdag is buurtschap De Westen aangesloten op het electrisohe net van de T.E.M Een lang gekoesterde wens is hiermede in vervulling gegaan. Een der gelukkigen gaf zijn vreugde te ken nen door het uitsteken van de vlag. DEN HOORN VERWELKOMDE ARIS TROOST. Woensdagavond heeft Den Hoorn Aris Troost welkom thuis geheten: het muziekcorps bracht een serenade, er was veel volk op de been, voor de woning van de familie Troost prijkte een berd met het opschrift „Welkom Thuis". Een blijde dag, vooral voor de ouders, die hun 25-jarig huwelijksfeest, dat 13 Maart had moeten plaats vinden, hebben uit gesteld tot de komst van hun zoon. Nu kan er met recht feest gevierd worden. Mogen de andere jongens nu ook spoedig arriveren! LUNCHROOM „SELECTA". Wat zullen we boven dit stukje zetten? peinsden, wij toen wij de schrijfmachine namen om iets te vertellen van de lunch room „Selecta", die, klein begonnen, uit gegroeid is tot een zaak, die zich met de modernste kan meten. Maar wat er bo ven? Zeggen, dat het gebak zo verruk kelijk was en fatsoen ons remde tot de lust een blik te lanceren van „Mag 'k er nóg een!" Of over de koffie, die schuil ging onder een dot room. Of over de fraaie bogen met daaronder de bloem bakken vol geraniums in hard groen blad en knalrode bloem? Of dat de stoel tjes zo goed zaten en liet serveermeisje een brede rij hagelwitte tanden liet zien? Of over het uitzicht over de duinen? „Is dat daar die beroemde Kaapnol, waar eens een jonge Texelaar rekstokoefe ningen hield?" Aan dit alles denkpn wij en vinden het maar moeilijk om in enkele regels precies te zeggen wat wij van „Selecta" denken. Een praohtige sa lon, licht, niet te veel licht, zodat bet nooit een broeikast zal worden. Een sa lon, waar je even bij komt na de strand en duinwandelingen, waar de einder zo maohtig sterk trok en je pas later ont dekte hoe moe je wel was. Of na het bad: koffie met gebak. Of als je wacht op de bus, die op het tegenoverliggende terrein zijn parkeerplaats heeft. „Selecta" met zijn 90 m2, kan 80 man verwerken. Daaronder verstaan wij dan ook de jeugd, die al een voorproefje heeft gehad. De Koger school met 80 aanhangers, die Maandag op limonade en gebak („cano's") werden onthaald. De vaklieden hebben eer van hun werk: W. Boon, metselaar, P. Eelman, timmerwerk en lambrizering, Boogaard, schilderwerk, S. v. d. Vis, loodgieter, Fa. Schippers uit Den Helder, houtgra- nietvloer. Dros, Eierland. eleetrische in stallatie, V. d. Berg verzorgde o.m. het beitswerk. De bezoekers zullen verrast zijn! LEIDSE MARKT. van Vrijdag 3 Juni 1949. Aangevoerd 2500 lammeren. De 900 Texelaars brachten op''f '26 tot f36, de 1600 zware Noordhollanders f28 tot f41. De handel was matig. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. alleen voor beide Pinksterdagen: Van Texel: 6,15; 9,30; 11,45; 15,40; 17,50; Vaji Den Helder: 8,25; 10,30; 16,40; 19,- PKEDIKBEURTEN Zondag 5 Juni (le Pinksterdag) NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Reijendam ai Gymnastieklokaal in de Molenstr., Zendingseol'leete. De Cocksdorp 11 uur Ds. Dekker, Bed. H. Doop. ZendingseolLecte Oosterend 9,30 uur Ds. Dekker, Extra collecte v. d. Zending. De Waal 11 uur Ds. Janse, in de D. G. kerk, m.m.v. kerkkoor, Zendingsco!. De Koog 9,30 uur Ds. Janse, Zendings collecte Oudeschild 10 uur de Heer Termaat, Zendingscollecte Den Hoorn 10 u. Ds. van Boven, m.m.v kerkkoor. Zendingscollecte GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg 10 uur Dienst 7,30 uur Ds. de Wolf voopber. H. Avondmaal. In beid? diensten extra collecte v.d. Zending Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK H.V. Oosterend 10 uur Leesdienst. GEREF. KERK (onderh. art. 31 k.O.) Oosterend 3 en 7,30 uur Leesdienst DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 9,60 uur Ds. van Veen (Pinkstercoliecte Bijz. Noden) Oosterend 10,30 uur Ds. G. J. W. den Herder van A'dam Pinkstercollecte De Waal 19,30 u. Ds. G. J W. den Her der. Pinkstercollecte Den Hoorn 19.30 uur Ds. van Veer. Pinkstercoliecte. Maandag 6 Juni (2e Pinksterdag) NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Boven, in Gym. lokaal in de Molenstraat, Zan- dingscolleete Zuid-Eierland 10 uur Ds. Dekker, Zen- dingscollecte Oosterend 10 uur Ds. Janse Den Hoorn 10 u Ds. van Reijendam, Zendingscollecte GEREF. KERK Parkstraat 36 geen dienst Oosterend 10 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend 10 u. Ds. Tollenaar uit Den Helder. Voorbcr. H. Avondmaal GEREF. KERK H.V. Oosterend 10 uur dienst Zendt vroegtijdig Uw advertenties in TEXELAARTJES. Contant f 0,60 Under adres te bevr (niet eerdfei dan 11 uur in boekh.) of >nder nr f 0.10 meer Deurwaarder Pnns houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen. rechtza ken, incasso). Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Nieuwstr. 7 Tel. 226, Den Burg. Dames, laat Uw corsetten vakkundig repareren Ze kun nen afgegeven woiden bij Dekker, Stenenplaats 5. Af halen Woensdag van 2-5 uur. Mevr. Koger Veil. n. zilveren ketting met scapulier medaille. Thea v. Heerwaarden, Warmoesstr. 24 Te k. i.g.st.z. gortkist blauw van binnen en grijs v. buiten geschilderd, voor f 10,- Wed. A. Kees, Oudeschild 98 Te k. een kloek m. kuikens Aangeb. schapen te melken voor de helft. Keijser, Ruiter- plaats Te k. een hond C. Bruin, Peperstraat 49 Oos terend Wie heeft voor mij een goede waakhond? E 95, De Waal Te k. een nieuwe damesmantel m. 48 zonder punten Adres Hogerstr. 5 Te k. t dames- en 1 heren- rijwiel, en een radiotoestel, Spotkoopje J. Veldstra, Em- malaan 4, Den Burg Texel Klaas Lips heeft 2 beste kuikalveren en beste biggen te k. Wil dame, die aan chauffeur van der Wijst 19 Mei rood kindertasje aannam dit bezorgen bij G. Rump, Karseboom, Den Burg? Wie heeft voor Foppe Wie- ring, te Zuid Haffel, een paar voetbalschoenen te k.? 14 j. Heden werden wij verblijd met de geboorte van een Zoon Lieuwe A. DE VRIES J DE VRIES Lourens HARM Eierland E 4, Texel, 1 Juni 1949 Met grote blijdschap en dankbaarheid aan God ont vingen wij een Dochter die bij het H Doopsel de na men kreeg Afra Veronica Maria Wij noemen haar AFRA. H. DE RUIJTER H. DE RUIJTER-Keijzer Kogerstraat 20, Den Burg, Texel, 1 Juni 1949 SPORT OP TEXEL Tex. Boys. Tweede Pinksterdag een klein pro- j gramma nl. Boys 1 en 2 comb, naar Ds Koog 1. De wedstrijd begint ora 2,30 uur. Vertrek per fiets om 1,45 uur van Hoek De Zwaan. Vanmiddag om 4 uur speelt een comb. van adsii. A en B tegen De Koog A op bet Boysterrein. Dus direct na de trai ning. Maandhg 2e Pinksterdag is er geen trainen. Deze komt te vervallen, dus de eerstvolgende trainingsavond o.l.v. dhr Zuideina is Maandag 13 Juni. Contributie: 2e Pinksterdag na de Hoogmis tot 12 uur is de penningm. in De Zwaai: voor het ontvangen van con tributie. Willen degenen die iets op aühter zijn geraakt er voor zorgen, dat ze weer gelijk komen? Verder is er geen nieuws. Prettige Pinksterdagen. H.S. S. V. TexeL Texel 1 gaat op le Pinksterdag naar Wieringen, op uitnodiging der hand- balver. „Tonegido", tot medewerking aan een sportdag. Dit kan goed worden, daar in Wieringen kunnen ze, gesteund door pradhtige samen- en medewerking, met veel succes organiseren. Voor Texel 1 zal het een lastige opdracht zijn om te gelijk de voetbalsport te propageren en onze naam hoog te houden. Voor de Welpen is ljet een feestdag daar we met 2 elftallen plus enkele sup porters naar de Welpendag in Schagen gaan, om daar onze krachten te meten. Dat moet er beter afgebracht worden dan verleden jaar. Houdt je stipt aan de opdrachten van je leiders, anders zou er niets van terecht komen, en denkt er om nu voetballen dat de spanen er af vlie gen. Veel plezier toegewenst. S. V. De Zwaluw Vandaag is het weer de dag dat onze gasten uit IJmuiden 'komen. Met de boot van 4,20 uur komen ze vanmid dag uit Den Helder, dus zijn ze ongeveer 5,30 u. in Den Hoorn. Zorgen onze adsp. en Junioren dat ze in Doodsmanswelva- ren aanwezig zijn ter verwelkoming? Voor liet programma voor de Pinkster dagen zie het kastje. S.V.C De Coeksdorp. 2e Pinksterdag speelt het le aan Den Burg tegen de Texel junioren. Aanvang 2,30 uur, Als iedere speler er nu aan denkt dat deze wedstrijden Avorden vast gesteld als oefenwedstrijden, weet men dat het niet gaat om de punten maar om het spel. En hieraan ontbreekt nogal wat. Kiest positie en geeft vooral direct af. Dan pas zal er geoefend worden in de ware zin des woords. Nu de oomp. achter de rug is kan de pennm. geen subsidie meer op de reiskosten geven Dus vertrekken we op eigen kosten of op de fiets Per auto zijn de kosten f 1 p. p. Die hiervan gebruik willen maken, geven zich op bij de seer. vóór Zaterdag avond 8 uur. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon Arie T KNOL-Kikkert J. KNOL De Cocksdorp 18, Texel, 2 Juni 1949 Jan Borgman en Didy Buitenweg geven U kennis vnn hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op 25 Juni a s. v.m. 11 uur te Groningen Brinkweg, De Koog, Texel, Gerard Ter Borghstraat 4a Groningen 1 Juni 1949 Receptie: op de trouwdag Gerard Ter Borghstraat 4a Groningen Bij mijn vertrek naarln- donesifi, roep ik al mijn Vrienden en Kennissen een hartelijk vaarwel toe J W G RENARD, Toekomstig adres Burg Coopsweg 75-77, Bandoeng Aan allen, zowel van 'binnen als buiten de Ge meente, die ons 45-jarig huwelijksfeest tot'nonverge telijke dag hebben gemaakt betuigen wij, mede namens onze Kinderen, onze harte lijke dank G. H1N M. HIN-Mulder Den Burg Texel Voor de vele blijken van belangstelling, voor en bij ons huwelijk ondervonden, zeggen wij. ook namens wederzijdse Familie onze hartelijke dank, F. TROMP-Koorn P. TROMP Schilderemde, Den Burg, Mei 1949 Een mooi collectie Telefonisch aangesloten P.MANTjE,Dijkmanshuizen De Gemeente Texel is voornemens het grasgewas van de navolgende weg bermen voor het jaar 19-19 bij inschrijving te verhuren Sclulderweg van Den Burg tot de Zuivelfabriek; Hoorn- derweg van Den Burg tot de brug bij Wezenspijk; Schansweg van de Keet tot de Zeedijk; De bermen van de gehele Emmalaan; Met grasgewas van de Brink te De Koog. Inlichtingen bij het Bureau Gemeentewerken Raadhuis Prijsopgave vóór 11 Jun 1949 aan het bovengenoemd Bureau TE KOOP 98 cm. Adres te bevragen bureau van dit blad in alle grootten. Spoedige levering Warmoesstr. 18, Den Burg Direct leverbaar het Blessing-Etra met batterijvoeding Technisch Bureau TELEFOON 46 Wij hebben in voorraad prima 3 pts ruiters van de- beste houtsoort a f 2,35 en eiken palen 4l/2 voet k f 0,40 per stuk franco thuis. Aanbevelend.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2