Ph. VLESSING Texel viert Kermis 55 jaar getrouwd Geslaagde Muziekavond Koeien ruimden de stal voor de badgasten Zojuist ontvingen wij onder staande artikelen van eigen stof, gemaakt op ons eigen atelier Prima Manchester broeken De van ouds bekende Simson jasjes en krimpvrije overalls N.V. Goederenhandel Beter en Goedkoper De twaalf slagen waren nog niet uit de toren van de grote kerk gebuiteld of daar tingelde fel en luidruchtig 'n klein belletje, ergens onder de muur van liet raadhuis. Het was Maandag, de vierde Maan dag na de vijftiende Juni: de kermis begon. Dhr. P. Splgt stond daar te luiden en nog geen minuut later trok een schonkige knol een zwaar orgel voor de stoep van het Raad huis, waar zich een enorme menigte had samengepakt Burgemeester Rehorst stond op het bordes en luisterde met scherp oor toe, w'ant onze eerste magistraat moet oorde len of zo'n pierement aan de (nauwkeu rig omschreven) eisen van de verorde ning onzer goed, geordende gemeente voldoet. Spanning! Ah, dat pierement deed het best. Dat orgel met zijn schilde ringen van poppetjes en landschap pen. En tyrelanteintjes. De orgeldraaier grinnikte, sloeg de ogen r.eer voor de zon, die stoofde, die het eiland als ker misattractie in zijn oven had geschoven en het nu wilde gaan braden. De bur gemeester glimlachte. Misschien nog meer om al die burgers, die hier vrolijk bijeen waren. Zo moet het ook geweest zijn aan het einde van de middeleeuwen, toen die oude kerk nog piepjong was. "Goed"! knikte de burgemeester. De baas van het orgel sloeg beleefd aan z(jn pet en stapte het raadhuis binnen om te gen een zeker bedrag het bewijs van goed gedrag in handen te krijgen. Toen kwam nr. twee, uitgerust met 'n benzinemotor, die de draaier verving. Even haperde er iets, het muziekboek stopte, men keek gespannen toe. 't Was maar een moment, toen sproeiden de to nen weer naar buiten, de straat in en omhoog. Nr. 3 was een miniatuurorgeltje op '1 onderstel van een kinderwagen. Een pas geboren baby gaat feller te keer, maar het schamel geklede meisje, dat daar tus sen al die honderden eilanders stond en draaien moest, bleef uiterlijk onbewogen en zeker van de overwinning gluurde zij door de ruitjes van ons deftig stadhuis, dat heel veel afstand bewaarde. Hierna zou een ensemble accordeon- nisten van wal steken, maar daar werd een stokje voor gezet, want er mogen ai- leen maar orgels meer kome» jengelen en geen accordeons. Dat is uitdrukkelijk vastgelegd om te, veel van het goede te voorkomen. Dit ensemble mocht die nnddag nog spelen om de bootkosten er uit te halen. Ook was er een man niet een herdershond en een aapje. Een trouw dier, die hond, een goeierd, die het aapje overal rondreed. De begelei der kreeg echler evenmin vergunning. Drie orgels, da's gauw bekeken, ve len weten er nog van, dat er zo'n twin tig rondgonsden. Veel te veel ert de spoeling zal wel naar verhouding zijn geweest! Terwij! de keuring nog in volle gang was, werden overal de zeilen van de tenten genomen, van de nougattent, van de oliebollentent, van de schiettent, van de zweef, draai, de schommels, enz. enz. Geluidsinstallaties brulden het uit. Ve len wilden de eersten zijn in de zweef of de draai, of d? schommels, weer anderen verdrongen zich voor de kassa van de Helleketel, waarin dodenritten en nog veel meer halsbrekende toeren zouden worden gemaakt. En wij mee. In de Hel leketel, die Maandag voor dag en voor dauw in elkaar was geschroefd. Zware ijzerconstructie, die heel wat druk ver dragen moet, want daarin gonst de mo tor met een vaart van 40-50 km. rond. Horizontaal en verticaal. In korte tijd stonden een honderd toeschouwers rond om de kogel van ruim vlechtwerk, waar door je de coureur ziet snellen. Duize lingwekkend, vervaarlijk. De rijder stapte door een kleine ope ning naar binnen. De motor werd aan geslagen, hevig knalde dj explosies, de valhelm ging op, even vooruit en achter uit eri daar nam hij een schuiver. Eerst stjjlwand-manoeuveres, toen berg- en dalritjes. Applaus. Een tweede coureur nam plaats, maar voor hij wegronkte voor loopings de loopings en dodenrit ten, ging de pet rond. Om de renners te steunen, want geen enkele verzekering neemt hen op. (Of het zou tegen mal ho ge premie moeten zijn natuurlijk). Na de collecte kregen wij te zien, wat niet te beschrijven valt, de sensatie was tc groot. Het flitste en daverde en je hield je hart vest. Maar behendig waren de renners er op eenmaal trok nr. 2 zijn handen van het stuur „Ik ben Rommy Miller, 27 jaar oud. Vier jaar geleden kwam ik toevallig langs zo'n ketel. Had als motorrijder er veel belangstelling voor, ging er met mijn eigen motor in experimenteren, ik had talent en toen de eigen coureur door een val werd gewond kon ik invallen Sindsdien treed ik overal op. Vorig jaar bad ik zelf ook een ongeluk, doordat de vork brak. Tja, er kan ook een band springen. Deze kogel is 5,5 m. in doorsnee. Dat is mijn vriend, Tex Tedson, hij is 26 jaar. Heeft er al 8 jaar op zitten, waarvan de eerste vier in Amerika". Ah, de Kermis is in het land! Texel viert feest en wie geen zin heeft blijft thuis. Wat een attracties! En veel pu bliek al, Maandag. Veel badgasten ook! Alle tenten en andere vermakelijkhe den trokken veel belangstelling. De schiettent fotografeert je meteen als je de roos raakt en J IC., onze drukker, die gewend is de puntjes haarfijn op de „i" te zetten, had met die roos helemaal geen moeite. Er werd druk geschommeld en gezweefd. Och, de kinderdraaimolen met de jeeps deed goede zaken. Er wa ren dan nog een ballerotent, hengelsport, ringwerptent, bumperspel, kanaalsport met flitsende lichtjes en feest was het ook voor de lichtnamenloterij. Won je een hoofdprijs, dan werd je overladen met snoep- en speelgoed. De micro- fonist gooide er mje als waren liet sneeuwballen. Allemaal voor één kwartjeI Er waren ook nog een oliebol- Icnkraam en een nougatkraam, maar dat ligt voor de hand, zonder die geen echte kermis! De jeugd boft met de poppen kast, want daar worden boeiende avon turen verteld. Een pluim voor de gees telijke vader van Jan Klazen en zijn voor- er. tegenstanders. Na het spel en dans was het goed pa lingeten aan de kraam van de zoon van de weduwe Karei. Deze kraam staat sinds 1895 op de hoek van de Zwaan- straat. Ook de haringkarren van Kok ?n Mosk ontbreken dit jaar niet, even min als de ijskarren van Boon, Lange- veld, Swarfhof en Vis. „Met veel genoegen hebben wij in „Ca sino" naar de prestaties van Jan Oort met zijn verenigde sterren geluisterd, Dave Swaab is een uitstekend violist, clarinettist en nog veel meer. Hun pro gramma brengt elke avond nieuwe show. De metamorphose van Popy's „Suite Orientales" was kostelijk. Hopcn- lijk wordt een dergelijke goede show door het publiek naar waarde geappre cieerd". Zo schrijft ons een medewerker, onze financiële medewerker, die alle eijfe.s de cijfers had gelaten en geen noot wil de missen, daar in het „Casino". Een andere verslaggever doorkruiste al foxtrottend en samba-end „De Oran jeboom", waar Jaap Kwak plots was ge arriveerd en wat die presteren is ook geen apekool! Gisteravond kwam Johan Kaart daar op de planken voor een volle zaal en vanavond gaan wij daar ook heen: dan is het misschien iets ruimer en heb je meer profijt van het bal, voelt ui In Hotel „Texel" vierde de muze Maandagav ond reeds hoogtij. Woensdag, vandaag, zou het ensemble Ger Visser voor het eerst optreden, maar de lokken de roep van 't zomerse Gouden Boltje had zij niet knnnen weerstaanEen bijzonder goede keus heeft Hotel .Texel' gedaan: men overtuige zich! Het echtpaar A. Kiewlet en A. Kie- wiet-Krol, Schoonoordwcg 1, Den Burg, Is vandaag 55 Jaar getrouwd. ZIJ wonen al 22 Jaar op Texel, maar wie meent, dat zij naar dit eiland zijn gekomen omdat zij zoveel van Texel hielden, heeft het mis: zij kwamen hier werken omdat Je in Drente nauwelijks de kost kon verdie nen. Van de levenszorgen en de strijd om het bestaan van een groot arbeidersgezin vertelt ons mw. Kiewiet en haar man vult haar aan. Eerlijke mensen, die alles onomwonden zeggen, niets verfraaien of verbloemen, niets aandikken ook. En de verslaggever luistert, maakt soms 'n aantekening als hij hoort, met welk een een handje vol geld de arbeiders vroe- gerlijd vaak naar huis werden gestuurd, vooral daar in die provincie in het N.O. Winterdag was er in hun woonoord Smiide, dikwijls geen werk, soms mocht je voor iemand wat heide of takkenbos sen verzamelen, „De eerste jaren in ons trouwen beeft m'n man soms gewerkt voor 50 cent per dag. Vaak gingen wij samen aardappelen rooien, van zes tot zes. Met roggemaaien waren we om twee uur al op. „Later" op de ochtend ging ik dan even naar huis om de kinderen naar school te helpen, Wjj hebben elf kinderen gehad, twee van hen hebben wij verloren. Twintig jaar achtereen gmg m'n man naar Friesland om er zes weken lang te hooien. Hij verdiende daar f24 ir_ zes weken mee.(Plus de kost en een kaas van .30 pond). Die hooiboeren begonnen om 6 uur te mei ken, dan moesten er al drie voeren hooi onderdak zijn. In de mobilisatie verdienden wij beter! 135 per week. Ilad m'n oudste zoon Jaap toen ook Maar later gaf het slechte loon weer veel zorgen. Toen zijn wij naar Texel gekomen, eersrt op de „Ruitersplaats". En zo vertelt mw. Kiewiet verder, op gewekt: het harde leven heeft haar het goede humeur niet kunnen roven. Even min als dat van de baas zelf. „Wij kwa men op Texel door een adv. in „De Boerderij", er stond niet bij waar die knecht nodig was met zijn zoons, an dershadden wjj er misschien niet op geschreven, want op een eiland wo nen leek me niets...." Wjj hebben nu 24 kleinkinderen en 3 achterkleinkinderen. Allemaal ge zond en wijzelf ook. Mijn man wordt 25 Juli 77, ik ben in Febr. 75 geworden." „Door de Landarbeidersboud hebben we nu een rustige oude dag!" voegt ze er nog aan toe. Veel plezier vandaag en nog vele ja ren er bij, bruid en bruidegom! WEER EEN MEDEWERKER! De heer J. A. v.d. Vlis uit Amster dam heeft het bestuur van Het Witte Kruis aangeboden in het hoogseizoen enige lezingen te geven over Texei's verleden en heden, mede naar aanlei ding van het boek, dat binnenkort van zijn hand zal verschijnen en dat een ge degen stuk werk is geworden en veie on der het stof der eeuwen bedolven ge beurtenissen uit Texei's roemrijke histo rie zal bloot leggen. Het bestuur heeft dit aanbod dank baar aanvaard en stelt zich voor in sa menwerking met de VW deze avonden te organiseren. Er zal een kleine toe gangsprijs worden geheven ten bate van de stichting van een Consultatie bureau en Badinrichting. Nadere mede delingen zullen in de Tex. Crt. en bij de VW-bureaux volgen. Zondag heeft de Heer Tennaat een muziekavond georganiseerd in de Herv kerk, waar ais solisten optraden de da mes mw, Beumkos-Breen (viool), mej. E. Dijt, (cello) eir de heren Visser (piano) en Spruit (fluit). Het bezoek had groter kunnen zijn. De Heer Termaat heette de aanwezi gen welkom. Het doel is om zo maar een muziekavond te geven, waar we kunnen luisteren naar gopde en1 mooie muziek, aldus sur. We hebben een ba zar gehouden, die gericht was op hef. ma teriële. doch we moeten liet geesteliik niet vergpfen. Vanmorgen hadden we onze kerkdiensten, thans de muziek avond. We zouden onszelf te kort doen, als we geen kennis namen van wat mu ziek ons te zeggen heeft. Oudesehild is bezig zich een klein stnkie muziekleven on te bouwen Ons kerkkoor beznebtmet een flink aantal de Matthens Passion. er treden naast het koor solisten od. etc Hedenavond kan liet kerkkoor niet on treden en hebben we het met solisten gewaagd Men zegt wel eens. dat is geen muzipk voor gewone mensen, maar daar ben ik het niet mee eens. We heb ben ons best gedaan om die muziek te maken, die voor ieder verstaanbaar is. Hierna begon het muzikale gedeelte met, ppn toelichting over d'verse compo nisten door de Heer Termaat. De organiste van de Hem', kerk, mej. Rieka Dogger opende zeer verdienstelijk met Gez. 117. De beren Visser en Spruit speelden toen en Serenade van Mozait in 4 delen: Eine kleine Naohtmusik. Het duurde bijna 3 kwartier en werd buiten gewoon goed vertolkt. Vervolgens Reinen seliger Geesten van Glück voor viool, cello en orgel. Ouverture appassionaten voor viool on piano, werd gespeeld door mw. Beum- kes-Bree„i en do heer J. Visser, gevolgd door een karakterstukje van Luizi voor fluit, viool en piano, flier stemden fluit en viool niet sdmen, de fluit was te over heersend. Caro mio ben oor orgel en vi ool en menuet van Lotti voor fluit en pi ano waren zeer goed, alsook de mars Alia Campagna Gavotti Celebie en me nuet voor piano, fluit en viool, Traume- rei van Schumann (orgel en viool) en Saratoondi van Handel (viool, cello, or gel) besloten dit zeer mooie programma. De Heer Termaat noemde het een on gewone maar mooie avond. Hij dankt 3 de musici van Den Burg zeer hartelijk. „We hebben genoten van het spel, dat ons ogenblikken van grote voldoening en dankbaarheid heeft gegeven". Inderdaad, het was een genotvolle avond, de enkele haperingen kunnen daaraan niets veranderen. De organiste sloot met een goed ge speeld Gezang 139. SPORT OP TEXEL S. V. Texel. We namen met 2 elftallen deel aan de adsp. dag van de afd. N.H. in Den Hel der. Er. waren 80 deelnemende elftallen en vijf 'terreinen. Texel B speelde tegen Heider O, en weerde zich goed Ook de 2e helft ver liep aanvankelijk als de eerste. Toen bij een H-aanval de bal van rechts scherp op 't doel werd afgeschoten, zou Kees de bal opvangen, maar Dick Westdorp kopte en veranderde de bal van richting in eigen doel. Nog 5min. waren te spelen een afgeslagen aanval op het H-doel werd door Krijn afgeslagen, even een dribbel, een prachtig hoog schot en we stonden weel' gelijk. Toen' volgden de strafschoppen. Beide partijen scoorden driemaal en nu was de stand dus 4-4. Nogmaals strafschoppen, H. schoot er 5 in en wjj 4, dus verloren we met 89. Na een te lange rustpoos kwam A in het veld tegen Egmondia A, waartegen onze voorhoede heel weinig uitrichtte. Uitslag: 0-0. Door strafschoppen wonnen wij met 4-3. In de finale werd tegen BKC A weer 0-0 gelijk gespeeld. Weer een matige wedstrijd van onze aanval, halfs en ach terhoede in orde. Penalties nemen. Maar daar hadden ze nu de smaak van te pakken, want vijfmaal in de roos terwijl B slechts 3 maal doel trof. Ons elftal kreeg dan de speldjes als ereteken. Tex. Boys, Op de Zondag gehouden adsp. dag moest A eerst tegen Zwaagdjjk spelen Het werd 1-1. Zodoende moesten er strafschoppen genomen worden. Dit moest tot 3 maal toe herhaald worden, eer er een beslissing kwam, deze kwam echter in het voordeel van onze jongens envwel 3-2. Vandaar kwamen onze adsp, in de finale, en daar R.K.E.D.O. van Con Zelo had gewonnen, moesten zij te gen eerstgenoemde uitkomen. Dit waren veel grotere jongens,, die sterker waren. Toch hebben de Boys zich kranig ge weerd, want in de laatste minuten zag RKEIDO pas kans een doelpunt te sco ren, zodat onze jongens met 1-0 ver loren. We zullen proberen nog enkele wed strijden te krijgen, zolang dit nog niet gebeurd is, gaan ave vanzelfsprekend trainen. We beginnen daar mee Zater dag na de kermis, van 2-4 uur. H.S. ESPERANTO EN DE SPORT. De sportredacteur van het te Göteborg (Zweden) verschijnende „Göteborgse Handels och Sköfartstidnung", de heer Harry Lundall, deed in een lang artikel in bovengenoemd blad het voorstel om voor de in 1952 in Finland te houden Olympiade. Esperanto te gebruiken als intern, taal. Hij memoreerde in zijn artikel o.m. het feit, dat Turkse sport mensen, die Zweden bezochten, zich met hun Zweedse collega's alleen konden on derhouden door middel van de vinger- taal, wat allesbehalve een oplossing brengt, in bet taalprobleem. „Ja, we hebben ons bedrijf totaal om geschakeld", zegt mw. Koorn, als wij door de voormalige schuur van „Tuban- tia" wandelen en onze bewondering te kennen geven over de uitstekend ver zorgde kamers, de logeerkamers voor de gasten, die op ons eiland gezondheid en levenslust komen herwinnen. Mevr. Koorn ziet het aan onze neus, dat wij met onze gedachten nog even bij de loeiende koeien verwijlen als wij esn blik hebben geworpen in een der ver trekken, waar alles getuigt van smaak en begrip, die de veeleisende moderne tijd stellen durft, Want waar voorheen de runderen op hun strootje kauwden, of zich gedwee lieten ontmelken, daar rijen zich thans de slaapkamers, vela slaapkamers, vijf, tien, hoeveel in to taal? De nieuwe verf spreekt van pas gereedgekomen werk en op de eerste verdieping wordt nog gewerkt. Ruim 'zijn de kasten. „Hoe vindt u dit?" vraagt men ons en wij staan voor de spiegel en zien, dat de Texelse zon de laatste dagen weer wonderen heeft gedaan.... „Ik bedoel dat stopcontact!" verduide lijkt men ons. „Je duwt de stekker er maar in en de Philishave doet de rest!" Da's een genot, dunkt ons en wij gre pen al intuïtief naar onze zakken. Overal licht, overal stromend water, hadden die voor-obrlogse gasten nooit durven dromen! Een gang als van een „echt" hotel. „En al gasten?" „Vol, vol! Volgende week (deze week, iezer) moet liet, klaar zijn! Dan kunnen we 30 gasten ontvangen". „Wie hebben dit verzorgd?" „Dhr Voigt en1, nadat- deze naar el ders vertrokken was, dhr Drijver, dan dhr Jb. Boon, Fa. Agter, dhr P. Boon. Ook mogen wij nog even de eet- en conversatiekamer bekijken, die twee- maai zo groot is geworden, gezellig; zitjes met schermen van glas in lood en langs de Weshvand 'n geriefelijke bank. Elders een kamer,, waarin de pianis ten hun hart mogen ophalen: VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 20 t.m. 25 Juni 194!): 636 kg toot; 1997 kg garnalen: 54 kg geep; 206 kg kaan; 1027 kg kabeljauw; 69082 kg horsmakreel; 382 kg makreel 143 kg muiets; 5 kg rog; 5010 kg schar; 17020 kg schol; 77 kg pieterman; 2724 kg poon; 2699 kg tarbot; 4996 kg tong 5426 kg wijting; 7 kg lever; 5 kg zalm. TEXELAARTJES Antieke meubelen zoals ronde tafels en stoelen, bureau en ander antiek gevraagd mag beschadigd zijn. Br. underno 677 aan bureau van dit blad Ruimt nu Uw zwoegers op, daar bent Uook zelf hetbeste mee gebaat. Het einde van iedere zwoeger is anders on herroepelijk de kuil. J. Zwan, Telefoon 47, De Koog Net meisje (Friesland) b.z a. voot seizoenwerk, voor dag en nacht ofheledagen. Brieven onder no. 688 aan bur. v. d. blad Te k. gevr. een bed- detijk voor veren, en een damesleunstoel. Kerkstr. 8 Oosterend Verl. Woensdag middag een donkerblauwe ceintuur, v. een mantel, tus sen O'end - 't Noorden - Den Burg. Gaarne terug. B. Boo gaard-Haakman, Zevenhuizen O 124 - Met grote blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze Zoon Simon J. KEIISER C. KEIJSER-Bakker „Semper Avantie" Zuid-Haffel, Texel, 24 Juni 1949 Met blijdschap en dank baarheid geven we kennis van de geboorte van onze Ddchter en Zusje Engeltje K. LAP |z. A. LAP Koopman TRIINTJE REINIE JACOB Hemmer H 123, Texel, 25 Juni 1949 EXCURSIE BEDRIJFSVER. EN OUD-LEERLINGEN. Hoewel de deelname niet zo groot gaan we toch door. In verband met b zwaren van enkelen zullen we prober' de excursie uiterlijk half 5 te beëind gen. Wc vertrekken om 9,30 uur, nl van de Groeneplaats maar van het. Schi dereinde bij Bloemisterij Kortenhoeve In de middag wordt o.a. ook de maaid monstratie van de fa. Dros en het. wet van de Lelv" harkkeerder bezichtig C. v Gr. GEWOND. Wijnand Bakker, die enkele maandt geladen uit De Koog naar Indones vertrok, is in Djokja gewond geraak Moge hij weer spoedig geheel hei-ste! naar Texel terugkeren. FRANSE STAGIAIRES. De directeur van het Arbeidsbmea vestigt, de aandacht ran werkgevers va de grotere landbouwbedrijven en va veebedrijven op de mogelijkheid tot h> in dienst nemen van Franse Stagiair' (boerenzoons in de leeftijd van 22 en jaar, studerende aan de landlxmwscho' in Parijs) voor de duur van 15 Juli t' 15 Oct. a.s. De reiskosten komen gehe, voor rekening van deze jongens, terwi als loonvoorwaarden worden gestel' vrije kost en inwoning, benevens 'n zal geld van f20-f25 per maanfl Bij goer prestaties kan dit natuurlijk verhoog worden. Gegadigden gelieven zich hie voor te melden op bovengenoemd Bi reau, uiterlijk op Maandag 4 Juli a.s. GESLAAGDE BAZAR. D" bazar ten bate van het Herste fonds der Ned. Herv. kerk te Oudesohi'. Vrijdag er. Zaterdag in liet Eigen Gi bouw gehouden, heeft bruto f 1700 0( gebracht. Reeds dadelijk bij de openin hadden de stands een drukke toelooj Er was oen bloemenstand en eeh mooi al'd. textiel, voorts gelegenheid toe sjo. len, vissen, schieten, grabbelen, etc. B de ingang kon men zich dik eten aa oliebollen. er was ijs en ranja te koo] terwijl men voortdurend een gokje ko wagen voor allerlei begerenswaardige ai tïkelen ais worsten, gerookte vis, eau cologne etc. Zaterdagavond verleend VIOS, dat eerst een rondje door Oud' schild maakte, zeer gewaardeerde med: werking. De organisatoren, die zeer veel wer voor deze bazar hebben gedaan, kunne terecht trots op dit resultaat zijn. Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde Echtgenote, Moeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante Maartje Vlaming, geb. Druif, in de ouderdom van ruim 55 jaar. Texel: B. J. VLAMING FE0N MARIE GERRIT Indië: KLAAS Texel: iDIEUWIE GONNIE JANKDG Oosterend, O 118, Texel, 25 Juni 1949 De begrafenis zal plaats hebben Woens dag 29 Juni, n.m, twee uur. Bij ons vertrek naar Ca nada, groeten wij Familit Vrienden en Kennissen. H. WOORTMAN J WOORTMAN-Boo a b. m s. „Tabinta" Voor de vele blijken va belangstelling bij ons 40 jarig huwelijk ondervondei onze hartelijke dank. A. LAP N. LAP-Garritse Amsterdam, 24 Juni 194 Inkoopcomb. „Nederland" N.V. - Den Burg. Texel, Telef. 20 Enige kennisgeving Enige ke voo De Heere met de geb' welgeschapi F S. D. Julianastraai Texel, 24 Ji Heden overleed plot seling onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader JAN RAN, eerder weduwnaar van Jannetje Sehrama, in de ouderdom van 71 jaar. Uit aller naam: D. RAN-Zee. Den Helder, 25 Juni 1949. Ruighweg 26. Eerw. 7r Ma Sigefride (Marie van Heerwaarden) in de ouderdom van 82 jaar. F v. Heerwaarden H C H. v. Heerwaarden- Brouwer Den Burg, 25 Juni 1949 t Heden we'd ons bericht, dat in het R.K. Ziekenhuis te Raalte is overleden, tijdig voor zien van de H H Sacra menten, onze beminde Zuster en Behuwdzuster, inisgeving Texel verblijdde ons arte van een Dochter «je RAP RAP-Griffioen 6, Oosterend, li 1949.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2