Sue Enthousiaste Texelaars schreven een reisverhaal Brammetje Flapoor en z'n vrienden Muziek en Zang vindt het geluk. Heeft U al loten van het „Witte Kruis"? LANDARBEIDERS OP REIS. De door de Landarbeidersbond De Cocksdorp-Eierland georganiseerde 2- daagse trip naar de overkant is uitste kend geslaagd. Met 66 man vele vrou wen vergezelden haar gezinshoofd werd met de eerste boot gestart. Vroeg, waarom al om half 5 uit het hoge noor den was vertrokken! Over A'dam naar Soest, waar in hotel „De Bosvijver" ge geten werd. In Soestdyk ging men Ma- rius Reuvers even bezoeken, die in „Zon negloren" nog wat nakuurt en straks weer aan de Rogsloot zijn werk zal kun nen voortzetten. Verder. Naar het na tuurreservaat „De Hoge Veluwe" met het fraaie bouwwerk „St. Hubertus", waar het in de vijvers wemelde van de goudvissen en karpers. Als je ze voer toegooide sprongen ze als dartele lam meren uit het water op! Verscheidene deelnemers raakten niet uitgepraat over het prachtige theehuis, opgetrokken van geschilde dennenstammen. Vanaf de Franse Berg, 36 m. boven de zeespiegel, had je een magnifiek uitzicht op de Ve luwe en de Betuwe. Om 3 uur arriveerde men in het openluchtmuseum te Arn hem. Daar zou men enige uren door brengen. „Je had hier wel dagenlang kunnen zoekbrengen!" vonden de Texe laars. Het begin was al dadelijk goed, want dit was een „Amsterdams jutters- huisje uit de 16e eeuw". Daarbij stond een Drentse plaggenhut, waarin vader, moeder en zes kinderen vertoeven moes ten en niet te vergeten de geit, wie zelts een ereplaats was toegemeten! „Hoe hebben die mensen daarin kunnen le ven!" vroegen de pafstaande Texelaars zich af 't zal wel eerder een lang zaam maar zeker afsterven zijn geweest. Dan een Saksisch huis, uit leem opge trokken, met in de zolder dikke zijden (kunstjspek, worst en andere de ogen uitstekende smulwaren. Allerlei voor wereldlijke gebruiksvoorwerpen en ver sierselen. De mensen maakten toen zelf linnen vari zelfver-bouvd vlas. Water moesten ze soms heel diep opputten, ze gebruikten daartoe gigantische zwen gels. Maar de-Texelaars wisten, dat ze nog eens aan een doodgewoon kraantje zouden mogon draaien, voor ze dood gingen. Een eikenhouten bakhuis met bakste nen fundament en vloer van kleine kel tjes, in leem gelegd, vloerarchitectuur, wachtend op de intree van de tegel in de 8e eeuw. „C-alvé Delft" heeft destijds een prachtige molen geschonken, die altijd weer de aandacht trekt in zijn rustige omgeving met weiden en loof hout en de Hollandse hemel hoog er bo ven. Grote mannen hebben vaak hun ba kermat In de eenvoudige huisjes gehad. Zo prof. Reinders, die in heKhier ten toongestelde „blauwe huisje" zijn stu dies voltooide.... Dan passeerde men een olieslagerij, die eens door paarden- tractie werd gedreven, een oude sjees een Veluwse boerderij uit het be gin van de 18e eeuw met schommel- wieg en haard, oude wagens, een ko lenbrandershut, een volledig beeld van een oud-Zaanse buurt, een papierfa briek „van lompen tot papier", de eer ste fiets, oude paardentuigen. Zoveel had men er niet verwacht en ieder spoorde zyn kennissen aan er eens een kijkje te gaan nemen! Toen naar Rheneu, waar overnacht werd op „Anna's Hoeve" van de familie Van Laar. Maar voor Morpheus op het toneel verscheen ging een clubje even op visite bij dhr Plomp, die thans ju Wagening-en woont en destijds de Mid- den-Eierlandse jeugd tot wijsheid ver maande. Een ander gezelschap vertakte zich naar Ouwe Hands Dierenpark, waar al heel wat dieren op stok waren gegaan, die avond. Twee apen, die Amor zelfs niet in het bovenste topje van e»n ranke boom hadden kunnen ontvlieden, wekten algemene vreugde. „Om elf uur binnen'', had dhr Van Laar bevolen en stipt op tijd had de in tocht er plaats. Na de thee onder de wol, een der Texelaars kwam bovendien onder de lek te liggen van een door on bekende oorzaak open geraakte „kraan". Dit grensde aan baldadigheid. De volgende dag langs de Oude-Rijn en door de Haarlemmermeer naar Am sterdam, waar de bussen op het Thor- beökeplein geparkeerd werden. Met esn der fraaie boten van rederij P.Kooi werd Amsterdam vanuit de grachten beke ken. De hoofdstad telt 50 graohten en 465 bruggen, zei de gids, die zich zeer goed van zijn taak kweet. En de Texe laars Amsterdam-minded maakte. In de havens zag men „De Grote Beer", reisvaardig voor Indonesië. Wuiven over en weer: militairen gingen aan boord Monnikendam, Edam, Hoorn, stand beeld Jan Pieterszoon Coen, die mis schien het zijne had gezegd over die Grote Beer, zo geen 40 knt. landschap het scheepje aan zijn oog had onttrok ken. In Hoorn raakte de ene bus de andere kwijt, doordat de chauffeur Ver berg 'n beetje anders was gaan rijden dan men had verondersteld, maar in Middenmeer vierde men de reünie weer. Om half 9 stond men weer op Texe1, hoogst voldaan, wat vooral te danken was aan de voorbeeldige chauffeurs Verberg en Westdorp, die het volste vertrouwen mochten genieten. K. door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 62. Hy had het touw nl. maar aan één der oren vastgemaakt, zodat de pan kan telde en de zuurkool vlak voor de ont stelde ogen van juffrouw Krispijn, die juist de keuken binnentrad, met spek en al in de wastobbe plonste. Niet al-leen was de zuurkool verloren, maar tevens was al het zeepsop bedorven, zodat juf frouw Kispijn weer opnieuw kon begin nen! ONZE SCHOOLREIS. 16 Juni moesten wii om 7 uur btj- de school ziin want wii gingen on reis naar de Jeugdherberg Koningshos te Balc- klini. De vorig» dag had ik reeds mijn rugzak ingenakt. met- allerlei benodigd heden. als slaanzak pn uyama. omdat wij ook 2 nachten hieven De autobus bracht ons naar de boot. Tu de bus zon gen we verscheidene liedjes met als eerste „Onsterend". On de boot speel den we van tickle. De trein was vee! mooier want dit was de »erste keer dat ik een treinreis meemaakte. Hij dnurd" wel een beefde lang en bet landschap was niets anders dan kool. Toen wij na die lange reis in de Jeugdherberg aankwamen, gingen we op het sportveld wat voetballen. Verder gebeurde er op de 16e niets, dus ga ik over tot de volgende dag. Toen ondernamen we een excursie met een boswachter. Er was van alles te zien. Op een stompje -boom had een sperwer zijn slachtbank ingericht. Er lagen veertjes van allerlei vogels en de boswachter wist precies van wie ze wa ren. Van de Vlaamse gaai, de spreeuw, of mees, enz. En in de -bomen waren verschrikkelijk veel nesten van sper wers of Eekhoorns. Een eekhoorn heeft de boswachter niet kunnen bemachti gen, maar wel een jonge sperwer. Die was helemaal wit en aan de kromme snavel en grote klauwen was te zien, dat het een roofvogel was. Planten waren er oo*k bij dozijnen, bv. liet slangen- kruid. Later ving de boswachter een jonge kievit en Aat Boogaard een jon ge lieuw. Toen wandelden we naar zee, maar het was te koud om te zwemmen. En na wat gevoetbald te hebben op het strand, gingen we ons brood opeten in een soort vallei. De avond besloten we met vlaggespel in de duinen. De volgende dag waren we van plan met de bus naar IJmuiden te gaan. Het weer was niet al te best. Het was buiig, maar daar gaven we niets om. In IJmuiden bekeken we de grote schepen en toen we uitgekeken waren, aten we ons brood op in een soort ca- fé'tje. De man verkocht tevens nog al lerlei snoepgoed, waar we ons flink ie goed aan deden. Na deze maaltijd gin gen we weer op stap en een man klamp te ons aan met de vraag of we een rond vaart wilden maken. 'Dan konden we zien wat we nog niet gezien hadden. De motregen kletterde in ons gezicht en het bootje schommelde geweldig. Maar toch was het een plezierig tochtje. We stap ten na een half uurtje te hebben geva ren op de wal en bekeken de grootste sluis van de wereld. Er zou om half drio een schip binnenkomen, maar zo lang konden wc niet wachten, want w-e moes ten met de bus naar Castricum. Daar zou meester Fielmich de rugzakken uit de J. H. halen niet- een taxi en ondertus sen gingen wij eendjes voeren in een brede sloot. Al gauw kwam meester te rug en gingen we met de trein over Alkmaar naar Den Helder. We verzon nen een liedje op de J. H. te Bakkum. In de boot reisden we onderaan omdat het op het dek veel te koud was en met de autobus gingen we naar Oosterend W-e waren allemaal moe van het reizen, maar lieten toch niet na, enige liederen te zingen en toen wij tenslotte in Oos terend aankwamen, werden we met veel gejuich begroet. Ik sloop stil uit de me nigte om zo gauw mogelijk thuis te zijn. want ik had slaapl PIET KUIPER, Harkebuurt, O 27, Texel. DOOPSGEZINDE ZUSTERKRING OP REIS. Dinsdag 14 Juni maakte de zuster- kring van Den Burg met 30 zusters haar jaarlijkse uitstapje. Met de eerste boot verlieten we het eiland. Het weer liet zich goed aanzien, zodat we vol goede moed in de bus van v.d. Wijst stapten, die ons al heel spoedig prima voldeed met zijn mime zitplaatsen en flinke rugsteunen. Het zonnetje was er heerlijk bij en met de handen in de schoot, wat een huisvrouw ook niet alle dagen over komt, lieten wij ons heerlijk door de kop van N.-Holland rijden. Dat de chauffeur in Haarlem een keer de weg kwijt was, vonden we hele maal niet erg: er viel veel te genieten. Door de Haarlemmermeer ging het op FLESSENPOST. Kees Huisman Jr., Weverstraat, vond Zondagmiddag op het strand tussen Den Hoorn en het Westerslag een fles, waar- In het volgende briefje was ingesloten: „Hierbij zend ik de gelukkige vinder van deze fles de hartelijke groeten uit zee. Stoker 2e klasse J. J. A. Maas, stamboeknr. 38531. Aan boord van Hr. Ms. torpedobootjager Piet Hein". De „gelukkige" vinder zal de zeeman van de vondst kond doen. VERBINDINGEN MET TEXEL. Van Texel: 5,20W; 6,15; 7,45W; 9,30Z 9,60W; 11,45; 14.40W; 15.40Z; 15.50W; 17.45W; 17.50Z. Van Den Helder: 6,30W; 8.25Z; 8,30Z; 10.20W; 10.30Z; 12.10W; 13,—W; 13.10Z 16.20W; 16.40Z; 17.30W; 19,—Z; 19.30W. ABONNEMENTSGELD TWEEDE HALFJAAR 1949. Betalen per giro ls veel gemakkelijker dan de kwitantie afwachten en U ver mijdt incassokosten. U kunt thans het abonnementsgeld ad f 2,45 als volgt aan ons overmaken: le. per postgiro nr. 652 2e. Door gebruik tc maken van eeu stortingsformuller. 3e. door contante betaling in de Boek handel Parkstraat. Na 30 Juni a.s. worden de kwitanties ten bedrage van f 2,60 aangeboden. DE ADMINISTRATIE. Aalsmeer aan. Wat een bloemen en planten. Enkele zusters kondon de ver leiding niet weerstaan een paar van die prachtig exemparen mee te torsen. Ai was en bleef het mooi, we moesten toch weer verder en we-1 naar Schiphol, waar we koffie dronken op de daktiun van het restaurant. Een gedeelte van de dames maakte daarna een wandeling over een klein gedeelte van het terrein en langs enkele vliegtuigen, waar ook nog een foto werd gemaakt, alsof we zo uit het toestel stapten. Er werd nog wel op aangedrongen om een machine van binnen te mogen zien, maar we kregen het niet voor elkaar. Wel vertelde onze begeleider ons precies hoe zo'n gevaar te er van -binnen uitziet. Om kwart voor één werd weer ingestapt en naar A'dam gereden, waar bij Heek gedineerd zou worden. Maar A'dam verschilt nog wel even met Texel. Als je hier op de Gros- neplaats uit de bus stapt en je wilt naar „De Lindeboom", is er geen vuiltje aan de lucht, maar in de hoofdstad is het even anders. Toen we uit de bus stapten zagen we Heek wel voor ons, maar om dat gebouw te bereiken, daarvoor waren heel wat moed en energie nodig. Een zeer doortastend mannetje spoorde ons aan en al gichelend bereikten we geluk kig behouden en wel de overkant. De tafel stond keurig gedekt, twee heerlijke taarten heetten ons welkom, wat 'n aar dige verrassing was. Na het eten begaven we ons heerlijk opgefrist om 3 uur naar de rederij P. Kooi, die met ons een rondvaart door de grachten en havens zou maken. Door de controle gaande voelden we ons direct thuis door de opmerking: „Loop maar door dames, moeder heeft betaald". Mw. Kraaij had deze tocht prachtig voorbereid We za-ten heerlijk in dat bootje. We hebben op die tocht door de grachten heel wat oude gehouwen en ge vels gezien, heel geestig en duidelijk toegelicht door de bestuurder van de boot. Op de haven was liet wel wat tochterig en leek het weer wat te ver anderen, maar het bleef bij de schijn, want- later scheen de ron weer. Bij de terugkom»' van de boot werden We allen even losgelaten, om eventueel iets te kopen voor thuis. Na een half uur werd de terugtocht ondernomen. We gingen over Zaandam, daar een van de zusters bij de pont van de Hem- brug een schapenkaas moest afleveren. Een grote verrassing was het voor haar, dat zij daar meteen haar schoondochter, zoon en kleinzoon even in de armen kon sluiten. Wij gunden het haar van harte. Precies op lijd arriveerden we op de haven. Op de boot tracteerde Moeder Kraaij ons allemaal nog op een heerlijk kopje thee Een woord van hartelijk» dank is zeker, namens ons allen op zijn plaats aan mw. Kraaij voor de uitsteken de voorbereiding en leiding van deze tocht. Moge zü dit nog vele jaren voor de Zusterkring blijven doen. G.J.K. TEXELSE MARKT. Den Burg, 27 Juni 1949. Aangevoerd: 850 lamineren f28f40. 8 koeien f500 -f700. 16 biggen f65-f70. Voor de lerve- ring 16 koeien, 2 rammen, 2 kalveren. INGEKOMEN PERSONEN. Arend en Jan Bekkema v. Grootegasi Opende D 187 n. Sehildereind 60. Dirk van El en ech-tg. v. Den Helder, Singel 19 n. De Koog. Hinke G. Geerligs, Jan tje J. Geerligs, Maria J. Smits en Jo hanna M. Vermeulen v. Den Helder, Ja- vastraat 7 n. De Koog 23. Johannes Boerhof en gez. v. Duitsland n. H 31. Marianne C. A. Pex, v. R'dam, Hille vliet 76a n. W 77. Cornelia M. B. Borg- stede v. A'dam, Da Costastraat 22 I o Molenstraat 18. ZOMERBRIDGEDRIVE. Dinsdag 21 Juni werd in Hotel Texel onder auspiciën der VW de eerste zomerbridgedrive gehouden. De deelna me was niet groot; er waren 14 paren met 7 gasten, er werd gespeeld aan 7 tafels. Nadat dhr Oskamp de avond had geopend met een welkomstwoord, speci aal tot de gasten, werd de strijd begon nen, die een zeer prettig en gezellig ver loop had. De uitslag: 1. de heren Joh. B. Bakker en B. Stolk met 119 punten; 2. de heren Van Tivisk en Schermer llS'/z pt.; 3. de heren Oskamp en Rijk 112'/s punt De prijzen bestonden uit kunstvoor werpen. Leider was dhr Idema. De volgende drive is 12 Juli a.s. De muziek, en zanguitvoering, die Woensdagavond door Texels Fanfare, dirigent dhr A. J. Vonk en het R. K kerkkoor, dirigent dhr H. Zijm, in het Park werd gegeven, viel slechts gerin ge belangstelling ten deel. De voorzitter van het fanfarecorps, die wij na afloop spraken, vond het jammer, dat zovele Texelaars verstek lieten gaan, waar beide ver. met veel ernst en toewijding het iprograimna hadden ingestudeerd, zorgvuldig gekozen nrs, die algemene aandacht zouden trekken en bij goede weergave algemene voldoening ook. Bei de ensembles waren goed op dreef De muzikanten vertolkten vooral De Vogel koopman bijzonder goed. De zangers, die over goede krachten beschikken, slaagden vooral met Gloria en Vor.i Creator. „Maar het is ook geen weer!" meend? een luisteraar, inderdaad ook dat feit is van belang geweest en vele Texelaars zitten zo in het midden van de week in hun groentetuintje, dunkt ons. Zater dagavonds heeft men meer kans op flink publiek. Wat is het weer opgeknapt. Een he melsbreed verschil bij vorige week, toon onze pen neerschreef: Loodgrijs hingen de wolken boven 't Park. Woensdagavond. Veel vogelzang viel niet te horen. Soms scheen er regen te willen komen. Hoelang 'houden wij dit ongunstige weer? Dat vragen de bad gasten, die zo graag een pot zonnebruin op hun schouders uitwrijven, dat vraagt de badmeester, die nog zo'n eenzame zee voor zich ziet. Dat vraagt de winke lier, die met z'n zonnebrillen blijft zit ten. En de ijscoman wordt helemaal niet moe van het ijsscheppen! Opvallende figuurtjes'zijn de meiskes met korte broekjes, die wel móéten van wege de benen (waarmee ze niet thuis durven komen zonder belangrijk don kerder tint). Waar blijft de zon? Dat vroeg ook de volontair-badgast-hooi- knecht, die in polder Waalentnirg in zijn colbert aan het hooien was. De dagen gaan al weer korten, zeggen velen, spijtig, straks is 't weer Septem ber... De wereld zit vol vocht, als het straks werkelijk warm wil worden krijg je veel broei met onweer en bliksem, 't Is 0111 te janken. Geen wonder, dat onze wijze regeerders de hand over het warmkloppende hart hebben gestreken en, begaan met onze omstandigheden, óns zo maar de verrassing van de maand brengen; boter, margarine, vet en spijs oliën van de bon. En de liefhebbers van een pijp tabak, sigarettenrokers en rook- sters kunnen straks ook weer met volle kracht \an het eind beginnen. -Als onze verwachtingen omtrent de mooie, zachte zomer maar niét in rook opgaan B BI.) Ge zijt zo mager, zei Sue met on vaste stem. Zo mager en moe. Ik kan het niet dragen. Wil jij voor me zorgen? Ja, hè? Ik kan niet meer zonder jouw zorg. Ja, zei ze zadht, de magere hand strelend. Ja, ik zal goed eten voor oe koken, dagge weer kleur krijgt. En ik zal voor oe kleren zorgen, kijk dat over hemd nou. De rafels hangen er bij. Zullen we naar Tag-molen terug gaan? Ja, gauw! riep Sue. Laten we gauw gaan, mr. Darnay. We waren zo geluk kig op Tag-molen. Zeg nu alsjeblieft niet meer mr. Darnay tegen me. Zeg Johnl zei hij, haar met een blijde glimlach aankijkend. John? vroeg ze ontzet. Ja, liefste, je kunt. je toekomstige man toch niet rner. Darnay noemen? Maar mr. Darnay! riep ze, zijn iiand plotseling loslatend. Ik kan tocli niet met oe trouwen dat hedde toch niet gedacht? Darnay viel op een stoel neer en keek haar ontsteld aan. Dat heb ik zeker gedacht-, zei hij. En ik dacht, dat jy het daarmee eens zou zijn. Wat heb je Neen, neen, riep ze. Ik wou bij oe Zijn, zoais we waren op Tag-molen. Ik kan toch niet met oe trouwen? Hoe kom- de 'r bij? Vind je mij zo'n vreselijke kerel? Sue sloeg geen adht op deze onzinni ge vraag. Ze praatte spel door: Hoe zou de me bij oe vrienden kunnen brengen? Grote heren en dames! Ge zijt zo be roemd. Ik zou oe -vrienden tocih niet kunnen ontvangen of.... gaan eten op het kasteel Ge moet er niet om la chen, voegde zij er ernstig bij. Ik zou 't nog niet. kunnen, al vroeg Sir James het me zeif. Maar dat zoude niet doen. Oe vrienden zouden zich van oe afkeren! Ik. maar. lieve mensen! En -ge kunt die vrienden niet mis sen, ging Sue onverstoord voort. Ge zijt 'r bij opgegroeid. Gij kunt er niet zon der, nooit.... Neen, neen, het zal niet kunnen wezen. Ik zal bij oe blijven en veur oe doen wa'k kan. Maar ik kan niet met oe trouwen, mr. Darnay. Ziezo, zei Darnay. Nu moet jij luis teren. Nu .ben ik aan de beurt. Ik heb niet één vriend, die mij zoveel waard is als de nagel van je pink. Lieve Sue mijn hele hart is van jou. En. al zo lang Ik helb geweten, dat ik je liefhad, van die morgen af, dat ik van Tag- molen ben weggegaan. Je had toen een zwarte veeg van het fornuis op j? wang, toen wist ik het. Waarom hedde me 't niet gezegd? riep ze niet bevende stem. O, waarom hedde het niet gezegd? Ik dacht dagge niets om me gaf. Waarom zijde van ons weggegaan? Darnay keek haar aan met een ge zicht, dat sprak van ontroering. Wat kon ik doen? -vroeg hij. Ik was toen nog getrouwd en bovendien: ik dacht dat jij en Hickie. maar daar be hoef ik nu niet. -meer over te praten. Het oniige, waarop het nu aankomt, is, dat ik van je houd, Sue. Ik houd van je en ik kan niet leven zonder je, maar ik wil je niet hebben als je niet met me trouwt. Och hemel! zei Sue ontdaan. Och hemel. Het -zou veel -beter zijn °P mijn manier. Hij nam 'haar in zijn anmen en kuste haar. Zo, zei hij. Hoe denk je er nu over? Sue keek glimlachend, met betraande ogen naar hem op. Ze begon al tot zijn zienswijze over te hellen. Weet ik wat? vroeg Darnay. Dat de moeder van Rembrandt eeu bakkersdochter was? zei Sue. HOOFDSTUK XXXII. Mr. en mrs. Bulloöh zaten bij ds haard. Mrs. Bulloch was bezig een sok ie breien en mr. Bulloch las nu en dan iets uit de krant voor. Het vuur op de haard vlamde helder en wierp liöhtflitsjes op mrs. Bulloch's bril en op haar glimmen de breinaalden. Buiten huilde de wind en rammelde aan de luiken, maar dat maakte het in de kamer alleen maar ge zelliger. Het is ontstuimig weer, zei mrs. Bulloch, en nog pas October. De winter komt vroeg van het jaar. Zo is het, zei mr. Bulloch. Er is geen brief van Sue gekomen van de week, hernam mrs. Bulloch na een stilte. Dat hedde vandaag al -meer ge zegd, zei haar man glimlachend. Maak oe toch niet bezorgd. Bella zou dadelijk schrijven als er iets niet goed was. -Dat kan 'best wezen; maar het is niks voor Sue. Ze heeft me al die tijd el ke week geschreven, Thomas. In de stilte die op haar woorden volg de, hoorde mrs. Bulloch een auto voor het huis stilhouden. Ze -keek over haar bril naar haar man. Ja het is een auto, zei hij. Ik zal gaan zien. Maar terwijl hy sprak, klonken er al snelle voetstappen op de trap en even later vloog de deur open en kwam Sue de kamer instuiven als een wervelwind en wierp zich in de armen -van haar grootvader met kreten van verrukking Schatten! riep ze. Engelen! om beurten haar grootouders 'kussend. OCh, hemel, wat 'blij zij 'k jullie weer te zien. En daar -zitten gullie, krek hetzelfde geen haar -veranderd en zo hedde ai die maanden gezeten. Ik kan niet gelo ven alles wat er gebeurd is het is krek een droom. Het zou te zwak zijn, te zeggen, dat de Bullochs vreemd opkeken bij dez3 plotselinge verschijning van hun klein kind ze waren verstomd van verba zing, ze konden hun ogen niet geloven; Sue was dan ook zo veranderd, dat het alleen door een soort zesde zintuig was, dat zij haar herkenden. Zij hadden maanden geleden afscheid 'genomen van een stille, treurige klein dochter cn nu zaten ze met open mon den te kijken naar een stralend, juichend meisje met rozen op de wangen en ogen als sterren een meisje, dat alle in geboren stugheid overboord had ge gooid en opgewonden in de kamer ronddanste. Sue! riep mrs. Bulloch, toen ze ein delijk haar stem terugvond. Sue, m'n hunje, zijde het werkelijk zelf? Ik weet -het niet, oma, antwoordde de jongedame lachend. Ik weet niet ol iik het zelf zij of niet. Maar 't zal toch wel zo wezen, want ik 'zij blij da'k jullie weer zie! En blijfde nu altijd bij ons? vroeg mr. Bulloch, zijn -hand op haar arm leg gend. Weineen, zei Sue, o-peens luchtig. Ziede het is. en ik hoop, dat jul lie blij zijt, liefjes... want ik zij er zo blij mee en ik zou niet blij zijn a!s guihe niet Sue, in 's hemelsnaaml riep mrs. -Bulloch, haar handen tegen haar slapen drukkend (Wordt vervolgd.) lil. Met -het vrije eind van de waslijn in z'n hand klom Menelik nu weer naar boven. Bram wond het touw een paar keer om zijn slurf en wilde juist de pan omhoogtrekken, toen ze juffrouw Kris pijn hoorden aankomen. „Gauw! gauw!" zei Bram en hy trok met een ruk de pan van het fornuis. Maar o jammer, Mene lik had een fo-ut begaan; daar was hy nu eenmaal een aap voor!

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4