a GALA Sue Texelse boeren maakten geslaagde excursie Brammetje Flapoor en z'n vrienden „Texel heeft meer opti misten dan pessimisten" EEN KRACHTIG Nicmeijers Nieuwe bonnen vindt het geluk. De op 16 en 17 Juni gehouden excur sie js goed geslaagd. Met 84 deelnemers verdeeld over 3 bussen vertrokken wij met de eerste boot van Texel. Het eerste traject ging naar Dokkum, Onderweg werd tweemaal gelegenheid gegeven om benen te rekken en wat er zo bij komt, terwijl wij overigens zeer kalm hebben gereden om de deelnemers al het schoons wat de natuur ons bood, te laten zien. Om 10 uur arriveerden we te Dokkum, waar koffie werd gedronken Vanuit Dokkum ging het via Zwaag- westeinde en Veenklooster naar de straatweg over Grypskerk in de richting Zoutkamp. In deze streek reden we ge ruime tijd steeds langs laag hakhout, terwijl we bij Veenklooster nog eetr oud landgoed passeerden met uitgestrekt bos In Zoutkamp zijn we even op de dijk geweest teneinde de landaanwinning te zien die hier. evenals langs de gehele kus; van Friesland en Groningen plaais vindt. Op de schorren, welke door de natuur enigszins worden gevormd, wordt door het graven van geulen en het plaatsen van rietmatten en takkenvva!- len het slip de gelegenheid gegeven zich te hechten, zodat na verloop van tijd zich weer een vruchtbare vlakte vormt, welke dan wordt ingedijkt. Even door Zoutkamp kwamen wij in de Westpolder waar wij een bezoek brachten aan het kwekerijbedrijf van De. Mansholt. Op dit bedrijf worden al Je Mansholtrassen gekweekt welke u in de rassenlijst vindt. De totale grootte van dit bedrijf is circa 200 ha., waarvan 20 ha grasland. Het kweekbedrijf van on geveer 60 ha. wordt gebruikt om de leeds bestaande rassen op peil te hou den, terwijl wij hier tevens diverse kruisingspopulaties aantroffen. Op een bord werd ons de kweekers- arbeid duidelijk aangetoond. Wij zagen hier de kweker enige aren uit een per ceel afscheiden, welke het volgend jaar worden uitgezaaid. De beste aren wor den aangehouden, terwijl de rest werd vernietigd. Uiteindelijk bleef dan een behoorlijk kwantum graan over, dat dan op een praktijkveld werd beoordeeld. Het is echter lang niet zeker, dat de kweker hieraan wat heeft, daar men pas wat heeft bereikt, als het nieuw gevorm de ras of de afgescheiden selectie beter i9 dan de bestaande rassen en ook vrij is van of goed bestand is tegen ziekten. De meeste keren levert een kruising of selectie weinig resultaat op. Heeft men echter oen ras, dat naar men meent een verbetering inhoudt, van het bestaande rassen-assortiment, dan heeft men nog niet het recht om dit zonder meer in de handel te brengen, daar het ras eerst nog moet worden onderzocht in Wage- ningen op oogstopbrengst en andere kwaliteiten, benevens op de voortduren de weerstand tegen ziekten. U zult begrijpen dat het kwekersvak moeilijk is doch tevens voor de liefheb ber een mooi werk. Daar het kwekers- werk de laatste jaren wordt gesteund is het voor deze heren mogelijk met hun moeilijk werk door te gaan, daar het grote kosten vraagt. De deelnemers hebben op dit bedrijf wel wat geleerd.nl., dat men niet meer Orig. of Elite zaad kan uitzaaien op percelen welke hiervoor niet geschikt zijn, door bv. een verkeerde voorvruebt of door het workmen van wilde haver of veel onkruid. Immers, zaad dat met dergelijke moeiten en kosten werd ge wonnen, mag men niet anders uitzaaien dan op zwarte stoppel en mag ook rekenen op een prima verzorging. Na dit bezoek werd de richting naar de stad Groningen ingeslagen, welke wij via Winsum en Oyrigum bereikten. In deze streek zagen wij grote en goed onderhouden bedrijven met heel goedé gewassen Te ongeveer 5 uur bereikten we Rui- serbrug, waar een bezoek werd gebraoht aan het op- en overslagbedrijf van het Centraal Bureau te Rotterdam. In dit bedrijf zagen wij een silobedrjif met schonings- en drogingsinrichting met 'n capaciteit van 2500 ton opslag. Verder vindt men hier enorme loodsen voor op slag van kunstmeststoffen welke in het seizoen worden afgehaald of worden verstuurd aan de omliggende kleinere bedrijven, dus de T.andbouw-cooperaties. Intussen was het reeds 6 uur gewor den, zodat wij de excursie voor de eerste dag beëindigden door in Groningen een warme maaltijd te gebruiken. De avond werd in de stad gezellig doorgebracht De volgende dag werd te ongeveer half 0 gestart vanuit Groningen, rich ting Paterswolde, om een bezoek te bren gen aan het meer. Doordat de leider ,n de voorste bus zich in de wtg vergiste, heeft men echter van 'het eigenlijke meer niet veel gezien doch zijn we met een grote boog om het meer heengere den en kwamen .uiteindelijk weer in Groningen aan. liet. uitzicht tijdens deze rondrit was echter van dien aard, dat niemand zich heeft verveeld en na in formatie de goede weg te zijn ingeslagen bereikten wij via Peize, Roden, Zeven huizen, Siegerswoude en het grasland gebied van Friesland Akkrum, waar wij de Coop. Exportslachter^ bezochten. Dit geweldige bedrijf was zeer interessant om te bezichtigen, vooral door de goede leiding. Na het verorberen van een stuk worst richtten wij onze schreden naar Hotel „Jager" t« Akkrum, waar ons een over vloedige koffiemaaltijd wachtte. Tijdens deze maaltijd werden door de voorzitter waarderende woorden gericht tot het door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 63. Dol van woede, besloot juffrouw Krispijn ten minste haar pan te redden. Ze pakte dus het touw en trok wat ze kon. Voor Bram, die het. touw om zijn slurf gewonden liad, was dit niet be paald een traktatie; hij tropetterde het uit van de pijn, dat de muren er van dreunden. 64. Wanhopig draaide hij z'n slurf rond, net zo lang tot het touw afgewon den was en losschoot. Tengevolge hier van viel juffrouw Krispijn, die juist uit alle macht stond te trekken,, achteruit in de wastobbe; inderdaad, het arme mens moest heffvvèl ontgelden! KOPEREN BRUTLOFTS VIERING KONINKLIJK ECHTPAAR. Op 7 Juli a.s. zal het de koperen brui loft zijn van H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard. Hoewel het Koninklijk Echtpaar deze herdenkingsdag in huiselijke kring hoopt te vieren en-verzocht heeft openba re feestelijkheden achterwege te laten, zal deze dag voor het Nederlandse volk niet onopgemerkt kunnen voorbijgaan; een in het leven geroepen comité heeft gemeend te moeten omzien naar een door het Nederlandse volk aan te bieden passend geschenk, waarvoor elk Neder lander een kleine gift zou kunnen 'af staan. Nu door het Rijk plannen zijn opge vat om het Huis ten Bosch te restaure ren, zou de aanbieding van de parkaan- leg zeker een waardig geschenk vor men; om obk voor meer huiselijke kring een aandenken te schenken, heeft men gedacht aan een gpbruiksservies. Naast verschillende manieren, waarop het Landelijk Comité voor de Koperen Bruiloftsviering tracht gelden te verza melen, zoals een verzoek aan alle hou ders van een rekening bij dc postelièue- en girodienst, wil men ook het middel van een huis-aan-huis-collecte niet onbe. proefd laten om daarmede ieder te kin nen bereiken. Voor Texel is deze inzameling georga niseerd door een comité, waarvan de Burgemeester voorzitter is en hetwelk als leden telt de dames: G. Vrijdag-Key- ser, A. Riteco-Winter, en A. Statema- Mooibrnek, Den Burg; A. Ladiges-v. '1. Linde en A. Zijm-Witte, Den Hoorn; D. Termaat-Bartelds en A. Bakker-Vries man, Oudeschild; M. van Bcijereii-Wa!- raven en M. Fielmich-de Lange, Ooster- end; A. E. Dekker-Vuursteen en H Feikema-Hooijberg, De Coclcsdorp; S. Akkerman-Bruijn en N. van Campen- hout, De Koog; C. M. Leber, Eierland, en A. Janse-Scholten en A. Kviijs-Haan- stra. De Waal. De collecte zal op ons eiland gehouden worden op Maandag, Dinsdag en Woens dag 4, 5 en 6 Juli a.s. Moge elk hiervoor een gift willen schenken! De kleinste bijdrage is wel kom! personeel voor hun plichtsgetrouwe ar beid in de drukke periode die achter ons ligt, De boekhouder, dhr Bakker, dankt: de i oorz. voor zijn waarderende woorden en deelde tevens nog enige gegeveim mede uit de omzet van het achter ons liggende seizoen. Hieruit konden wij constateren, dat de omzetten iir dit boek jaar een geweldige vlucht hebben geno men. Na de koffiemaaltijd splitste de excur sie zich in drie groepen welke liet Stam- boekbedrijl' van dhr Jepma te Mantgem en de Goop. Grasdrogerij te Oosterend bezochten. Het fokbedrijf bracht velen in verrukking. Wij hoorden daar cij fers van 7000 liter melk met 4 pet. vet, preferent verklaard met idem zoveel be kroonde zoons en dochters. Eén koe gaf in 302 dagen 301 kg. boter, een stier werd verkocht naar Afrika voor 37,500 gulden. Wfj zagen hier geweldig best vee. Het bedrijf bezat 25 stuks melkvee, 13 stuks jongvee en 12 kalveren. Ook de stieren, 4 in getal, werden bekeken, be nevens de prima stallen. Het continu-grasdroogbedrijl te Oos- terepd viel ook in de smaak. Dit bedrijf perst per uur 8 a 9 pakken gedroogd gras van 40 kg. Analyse's van 23 pet. eiwit vindt men dit jaar heel gewoon, soms komen gehaltes voor van 26 pet., een enkele maal 27 pet. De droging in de machine heeft geen nadelige invloed op de verteerbaarheid van het-eiwit. Hierna naar Bolsward, waar de 3 groe pen zich samenvoegden, men nog een af zakkertje nam en toen in de richting Den Helder toerde. Op deze geslaagde excursie werd geen wanklank gehoord, men was steeds vol lof. Het rustige tempo heeft tevens be reikt, dat men niet moe of gehaast werd De thuisblijvers hebben veel gemist, doch wij hopen dat ze het volgende jaar van de partij zullen zijn. P.J.S KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: 4e Zondag na Pinksteren. II. Missen in Den Burg om 7,30, 8,45 en 10 u. de hoogmis. In Oosterend om 7,30 en 10 u. en in Den Hoorn om 10 u. Vanaf heden in 't seizoen is er Mis om 8,45 in Den Burg. Communieuitreikon onder de Missen en ook om 7 u. in Den Burg. Biechtgel. van 7-7,30. Lof om 7 uur. Na het lof mannenc.ongregatie. Deze week H. Missen om 7 en 8 u. Communie-uit reiken vóór en onder de Missen. Maan dag: Nog een II. Mis 0111 9 uur. Om 8 u. vrouwencgngr. Dinsdag: Heden om 7,45 is gez. Mis in Oosterend. In Den Burg geen Mis om 7,30. 's Av. om 8 u. in Oos terend overbrenging van Ons Heer naar 't nieuwe tabernakel, daarna lof met pre dikatie. Woensdag: Om, 7 uur geen H. Mis, wel conimunieuitreiken. Om 9,30 gez. huwelijksmis. Om 7,30 Jozeflof, om 8 uur jongenscongregatie. Donderdag Vandaag een II. Mis 0111 7,30. 's Av. om 8 u. meisjescongr. Vrijdag. Biechtgel. i d. schoolkinderen om .3,30 uur. Zaterdag: Biechtgel. van 5-9 u. op de hele uren Om 6 uur. rozenkrans. „Het Vizier'' wijdde een zeer waarde rend artikel aan ons eiland. De ver slaggeefster Louise Huhne had een vruchtbaar interview met burgemeester Rehorst, ging met een vogelwachter op stap enz. Zij schrijft o.a.: „Onze grootste ontdekking nas ongetwijfeld, dat eVop dit eiland meer optimisten dan zwart kijkers zijn. De wind waait blijkbaar de zorgen wtg en men ziet er nog tiental len mogelijkheden voor verdere opbloei, waar zovele andere gemeenten en stre ken alleen maar moeilijkheden zien. Dat alleen is reeds verfrissend en waarborgt een gezonde vacantie. Burgemeester Rehorst zei ons: „Het ligt hoegenaamd niet in onze bedoeling bier moderne badplaatsen te maken met dancings en variété's, en andere mon daine gelegenheden. Wij houden higr alles „eilandelijk" tot onze muziek- en uitvoeringen toe. Wij kunnen immers toch niet concurreren met de grote stad, «hbe zouden wij hier grote toneelgezel schappen kunnen krijgen, die 's avonds nooit terug kunnen, of wilt u soms. dat wij het Concertgebouw orkest even laten overkomen? Neen, hier kunt u»een van onze vijf amateurtoneelgezelschappeii zien, of een van onze fanfareorkesten horen. IIc geef u bovendien de verzeke ring, dat de toeristen vooral ook de bui- landse, dat veel meer appreciëren, omdat het eens een andere noot is, fi guurlijk en letterlijk misschien ook wel" Natuurlijk ging de schrijfster ook even naar de Muyen 0111 te zien of de jonge lepelaars de vliegkunst al te pakken hebben: „Wij waren tezamen met een 70-jarige Texelaar, die thans voor liet eerst de Muy bezocht, doch zijn uit spraak luidde: „Nu kom ik elk jaar tg- rug! Ik heb nooit geweten, dat vrij zulke prachtige en interessante dingen op ons eiland hadden. Maar men is immers nooit te, oud om te leren". „Ja, prachtig is dit eiland", besluit de schrijfster, „de wind, de lucht, de wolken hebben een speciale aantrekkingskracht, misschim zelfs de schapenlucht en als u Voor dit alles immuun bent gewor den, dan zijt ge een verloren mens, zou den we haast schrijven. Dat waren al thans onze ervaringen op deze ontdek kingstocht. door voor ons nieuw gebied en als dit optimistisch geluid in deze pessimistische tijd geen bijzonderheid is dan mag de redactie ons voor de rest onzer jaren naar Texel verbannen. Het „Parool" bracht dezer dagen even eens een met liefde geschreven artikel over Texel en wel in het bijzonder over de vogelrijkdom van broedplaats „De Geul", waar dhr D. Drijver als gids fungeert. huidgenezend en huidverbeterend middel is Purol. Hoort in huisl NAAR HUIS! M. W. F. Simons, Main. II ZM, West- straat, Den Burg en D. J. Bakker, T/-KM ZM, Weststraat, Oosterend, komen 13 Juli met de „Kota Inten" in R'dam aan NIEUWE LEERLINGEN ULO- Naar we vernemen hebben zich voor de nieuwe cursus aan de Ulo-school al hier 48 leerlingen aangemeld, een be hoorlijk aantal. ONDERHANDS GEGUND. Het pompgebouw voor het vliegveld werd onderhands gegund aan fa. Gebr. Bruin, Den Burg, die*tlit werk onder wijl heeft uitgevoerd. 4.ér' tl'Ji f! 1 i ff S van 3 tot en met 16 Juli 1949. Voedingsmiddelenkaarten 905: 201 vlees (A, B, D) is 100 gram vlees 202 vlees (A, B) is .300 gram vlees 203 vlees (D) is 100 gram v lees 204 algem. (A, B, D) is 260 gram rijst 206 algem. (A, B) is 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 214 algem. (D) is 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas (De letters achter de bonnummers ge ven de kaarten aan, -waarop de betref fende bonnen voorkomen. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MH 908 (bljz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen gemerkt met do letter 11. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 1 Juli '49 worden gebruikt. De niet-aangewezen bonnen 184, 169, .190, 191, 193, 196, 197, 198 en 199 kun nen worden vernietigd. KOSTELOZE VACCINATIE TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat gele genheid wordt gegeven tot kosteloze In enting en lier-inenting tegzn pokken voor kinderen in de navolgende plaatsen Den Hoorn: Woensdag 6 Juli a.s. te 21 uur in do openbare lagere school; De Koog: Woensdag 6 Juli a s. te 16 uur in de o.l. school; Zuid-Eierland: Donderdag 7 Juli a.s. ta 14 uur in de o.l. school; Midden-Elerland: Donderdag 7 Juli a.s. te 14,30 uur in de o.l. School; De Cocksdorp: Donderdag 7 Juli a. I te 16 uur in de o.l. school; Oudeschild: Donderdag 7 Juli a.s. te 16 uur in de o.l. school; Oosterend: Vrijdag 8 Juli a.s te 9,30 uur in de dokterswoning; Dc Waal: Vrijdag 8 Juli a.s. te 15,30 uur in de o.l. school: Den Burg: Zaterdag 9 Juii a.s. te 15 uur in de o.l. sohool. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, dienen trouwboekjes, waarin de namen yan de betreffende kinderen zijn opge nomen, te worden medegebracht. Onder de aandacht wordt gebracht, dat kinderen voor het bereiken van de leef tijd van één jaar, ingeënt dienen te zijn. Bij deze inenting zal echrer ook ge legenheid bestaan, 0111 kind-eren, hoewel reeds ouder dan één jaar, die tot- op heden nog niet werden ingeënt, te la ten inenten. De kinderen, die bij de vorige gele genheid ingeënt zijn en nog niet voor de controle zijn verschenen, worden aangeraden alsnog te verschijnen, ten einde hiervoor de vaccinebewysse-n in ontvangst te nemen. Texel, 28 Juni 1949. Burgem. en Wethouders voornoemd Mr. G. D. REHORST, Burgemeester. De Secretaris P. BEEM3TERBOER. 62.) Sue lachte. Ik weet, da'k zot zij, riep ze, maar ik kan het niet helpen. Ik zij zo gelukkig, da'k niet weet wa'k zeg. Ik zij getrouwd, ziede? Zy staarden haar aan. Ja het is zo, vervolgde ze en ze trok haar handschoenen uit 0111 hun-haar trouwring té laten zien. Mr. Btillodh nam baar liand en bekeek de gladde gouden ring. Sue, -zei hij ernstig, Sue, wie is liet? En waarom hedde liet. ons niet- gezegd en zijde niet hier gekomen 0111 t-e trou wen? Gullie kent hem al, antwoordde ze. Gullie kent hem en houdt van 'nu 't ls John Darnay. Het was plotseling stil. Geen der bei de oude mensen sprak. Sue ging verder. Ik weet wat ulliei denkt. Dat alles heb ik ook gedacht, maar hij wilde het en ik houd van hem. Wij wij hadden ons afgevraagd begon mr. Bulloch en zweeg. De twee oude gezichten waren zonder glimlach. O, gullie mot lief voor -hem zijn, riep Sue. Ze greep de hand van haar grootvader en kneep daar hard in. Wjes lief voor 'm. Hij houdt zoveel van ulli-. Hij zegt da gullie zijn beste vrienden zijt Ja, weest niet boos op me, zei Dar- nay's stem in de deur. Zij keken op en zagen hem op de drempel staan met een verlegen glim lach op zijn gezicht. - Ik kon niet langer wachten, ver volgde hij. Ik méést binnenkomen en horen en zien wat er gebeurde. Wees lief voor hem! fluisterde Sue nog eens. En zij moesten wel lief voor hem zyn want in hun hart hielden ze van hem en in zijn nieuw gevonden geluk was hij onweerstaanbaarder dan ooit. Hij praat te al hun t-wyfel en vrees weg. Ik heb geprobeerd zonder Sur te leven, zei hij, en ik kon het niet. En toer. heb ik haar gezegd, dat zij bij mij moes: blijven en dat ze mijn vrouw moest or den, vvajit- er was geen andere oplossing. Het was eigenlijk heel eenvoudig en begrijpelijk En waar blyfde nou? vroeg mr. Bulloch toen hij eindelijk weer een beetje tot. zich zelf kwam. Waar blijfcfe gullie beiden vannacht? Ze keken elkaar aan en glimlachten. Wij gaan naar Tag-molen, zei Dar nay. Want daar zijn we zo gelukkig ge weest, zei Sue. - Maar ge blijft toch hier met ons eten? Mrs. Bulloch fronste de wenkbrauwen Wat is er, Susan, zei haar gemaal. Is er niet genoeg voor vier? Ik heb alleen maar soepvlees kun nen krijgen vandaag. Mr. Darnay zal wel een t-iksken meer willen hebben als soep, denk ik. Maar agge 's in de winkel keek, Thomas. Soepvlees, riep Darnay, lachend naar zijn jonge vrouw kijkend. Ik zegen alle soepvlees op de wereld. Geeft u mij maar soep, mrs. Bulloch. Hemel I Dagge dat nog weet! riep Sue verbaasd. HOOFDSTUK XXXIII. Alle kamers op de benedenverdieping van Bonn.vwall House waren verlicht. Er hing een sfeer van verwachting in de grote ontvangzaal en de eetzaal. Grote vuren brandden op de open haarden en overal st-onden vazen met bloemen. Admiraal Sir Rupert Lang kwam lang zaam de monumentale trap naar de hall af en keek met voldoening om zich heen. Hij was gekleed in rok met witte das en had een witte anjer in zijn knoopsgat. Toen hij bijna beneden'was deed een la kei de voordeur open en liet Sir James Faulds binnen. Zo, Rupert, zei hij. Je zei, dat ik vroeg moest komen en hier ben ik, zo als je ziet. Jean komt straks met de an deren. Wat zie je er prachtig uit! En jijzelf dan? Je behoeft niets van mij te zeggen. Kom mee naar de biblio theek en drink een whisky met me of een cocktail. Ik wil met je spreken. Op het -buffet in de bibliotheek stond een enorm zilveren blad met glazen. Sir James telde er twee en dertig; hij keek op en floot tussen zyn tanden. Ja ik geef vanavond een groot diner, zei Sir Rupert. Ik heb iedereen van betekenis in de omtrek gevraagd n ze komen allemaal. Natuurlijk. Ze eten uit .ie hand. meneer de admiraal V. C. Hm! zei de gastheer en trok zijn witte vest glad. Wat is er gaande? vroeg Sir James. Wat er gaande is? Ja, wat er gaande is. Waarom vraag je me dat, Jamie? Kan ik geen diner geven in mijn eigen huis zonder verdacht te worden van bij bedoelingen!? Neen. zei Sir James, dat. kun je niet Wat bedoel je? Ik kom hier vanavond en vind je in pontificaal en geweldig met jezelf inge nomen, en dat, alles, omdat je ecu groot diner gaat geven iets waaraan je do delijk het land hebt en wat je niet ge daan hebt sedert mensenheugenis. Het is meer dan genoeg otp iemand vreemd te doen opkijken. D" admiraal lachte. Laat ik bet je maar vertellen, zei hij. Er is niet vee! tijd meer, en ik heb je hulp nodig. Myn -hulp? Ja. Om je de waarheid te zeggen, geef ik dit diner om een -bruid te intro duceren ir. onze kring. Ik verzoek .ie dringend, je beste beentje voor te zetten en lief voor haar te zyn. Maar kerel, dat spreekt toch v an zelf. Dat behoef je mij niet te vragen. Ik bedoel; ik zet altyd mijn beste been tje voor bij de jonge meisjes. Jawel, dat weet ik maar. Hoe ziet ze er uit, dat- je het mij zo op het hart moet drukken? vroeg sir James. Is ze misschien scheel? Je kent haar. Jamie. Begrijp je niet wie het is? Neen, hoe zou ik? Het is mrs Darnay. Zijn vriend keek hem belangstellend aan. Is Darnay dan hertrouwd? lk heb destijds wel geruchten gehoord, da: hij gescheiden was, maar ik wist niet, dat hij hertrouwd was. De admiraal knikte. Hij is hertrouwd, zei hij. lk heb hem verleden week in Bedford ontmoet en hij heeft mij er alles van verteld Hy was zo gelukkig als een jongen, die door zijn examen is gekomen. Dat is een bruidegom altijd. Wie is de jongedame? Dat heb je me nog niet verteld. De admiraal wachtte even en zei toen: Darnay is met- Sue Pringle ge trouwd. Sue Pringle! Maar lieve hemel! Ja, waarom zou hij niet? Ze is een schat van een meisje. Hy kaïrnatuurlijk doen wat hij wil, antwoordde sir James. Het gaat mij niet aan, met wie hij trouwt. Maar jij, Ru pert, Ik maak me -bezorgd over jouw rol in dec-e zaak. Wat voer je in je schild? Ik heb je gezegd, dat ik iets doen wilde voor het kind. Nu. dat doe ik. - Ik betwijfel of ze het prettig zal vinden, zei Sir James na een zwijgen. Misschien niet- voor zichzelf maar ze zal het prettig vinden voor haai man. Hm! Je wilt haar eén plaats geven in je eigen kring en de manier waarop jo dat doet hy keek naar de bloemen en de karaffen en glazen laat piets te wensen over, moet ik zeggen. Die piaats krijgt ze en houdt ze. Admiraal Sir Rupert Lang glimlachte. Dat is dan ten minste iets, dat ik voor het kind heb kunnen doen, zei hij. EINDE.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4