Een avond op een buitenpost Nieuwe bonnen FRIEDRICH'S AVONTUUR Collecte voor 3 sanatoria Brammetje Flapc Het belang van een goede bewerking en z'n vrienden Heb je post bij je? „Sonnevanek", „Zonnegloren" en „Zon. nestraal" zullen Zaterdag 20 Aug a.s. ge meenschappelijk collecteren ten bate van hun sanatoriuimverk. Weliswaar is het tbc-sterftecijfe.r, dat tijdens en in de eerste jaren na de oorlog in ons land tot zulk een ontstellende hoogte was gestegen, tot beneden het niveau van 1939 gedaald, doch het aan tal lijders aan deze ziekte, dat, dank -ij de geperfeotionneerde en aanzienlijk uitgebreide opsporingsdienst, ontdekt wordt, stelt de tbc-bestrijding en dus ook de sanatoria, voor een steeds zwaardere taak. De sanatoria moeten uitbreiden om het groter aantal patiënten te kunnen opnemen. Zij behoeven daarvoor de gel delijke hulp van ons volk. In plaats van de voorheen drie aparte collecten, is sedert 1947 gekomen één gecombineerde, teneinde het aantal col lecten te helpen verminderen. Helaas heeft deze éne collecte de vorige jaren aanzienlijk minder opgebracht dan de 3 aparte van voorheen, hetgeen het ern stig streven der sanatoria, méér hulp te kunnen bieden, heeft geremd. Het plaatselijk comité der 3 sanatoria meent dan ook met grote klem bij de burerij te mogen aandringen de inzameling ex tra mild te gedenken, opdat de sanato ria zich beter op hun in omvang zozeer toegenomen taak kunnen instellen. Er is nog veel toegewijde hulp nodig van collectrices en collectanten. Wie zich opgewekt mocht gevoelen aan dit belangeloze werk deel te nemen, wordt vriendelijk verzocht, zich ten spoedig ste te willen aanmelden bij het Secreta riaat van het Comité, dat gevestigd is Oudeschild 342. DISTRIBUTIEKRING No. 193 DEN HELDER. Brandstollen. Regeling voor ka merbewoners. Aanvragen moeten worden ingediend door de verhuurder ten behoeve van zijn huurders. De distributiestamkaarten dienen daarbij te worden overgelegd. Alleen die kamerbewoners komen voor een rantsoen brandstoffen in aanmer king, die een afzonderlijk met een haard of kacnel verwarmde woninggedeelte ter bewoning hebben gehuurd en zijn in geschreven in een bevolkingsregister van een tot de distributiekring behoren de gemeente. Onder deze groep vallen o.m. niet: kostgangers met huiselijk verkeer e.d. Brandstoffen. Toeslag voor grote gezinnen. Aan geizinnen, beslaande uit acht of meer personen, kan, onder overlegging van de distributiestamkaarten van alle gezinsleden, een toeslag van twee rant- soenbonnen brandstoffen worden ver strekt, De uitreiking kan geschieden tct uiterlijk 20 Augustus a.s. door G. Th. Rotman 87. Nu, Fok was een reuze aanwin t voor de troep. Uit zichzelf kende hij al allerlei kunstjes en hij was bovendien zeer leerzaam, zodat de schilder hem al gauw allerlei nieuwe kunsten kon 'e- ren. De schilder en de anderen konden nu ook om beurten eens wat rust nemen Ja, het ging prachtig en zo gaven ze eens op zekere dag een grote voorstel ling op het marktplein te Grenadinia de los Hidalgos. Landbouwrubriek In ons artikel over de teelt van stop pelknollen merkten w'ij op, dat sommige percelen niet voor verbouw van stoppel gewassen geschikt waren, omdat veel wortelonkruid aanwezig was. Een goeds bewerking is daar dringend nodig, want bestrijding van wortelonkruiden kan al tijd nog het best gebeuren met de stop- pelbewerkingen. Moet men daar in het voorjaar nog mee beginnen, dan is men te laat. Een goede bewerking is echter niet al leen van belang voor de bestrijding van onkruiden, maar in bepaalde gevallen kan ook de structuur van de grond be langrijk worden beïnvloed door de wijze van bewerking. Wij hebben daar deze zomer interessante voorbeelden van ge zien, die o. i. waard zijn om in groter kring bekend gemaakt te worden. In het laatst van April kregen wij het, verzoek eens te komen kijken op een be drijf, waar een perceel vlas plaatselijk vreemde afwijkingen vertoonde. Bij be- zïohtig'ing van dit perceel bleek ons, dat de afwijking inderdaad zeer plaatselijk was. üp deze plaatsen zagen we het vol gende beeld. Strookjes van plm. 15 cm. goed vlas werden afgewisseld met even breede strookjes, waar het vlas een gele kleur had, dat in het geheel niet groei de. Op andere plaatsen had het vlas een volkomen normale stand. Bij navraag omtrent de omstandighe den, die hier een rol gespeeld konden hebben bleek ons 'het volgende: De voorv rucht op dit perceel was win ter roge. In deze winterrogge was kla ver gezaaid, maar deze was plaatselijk mislukt door een te dichte stand van de dekvruoht. Na de oogst van de rogge in 1948 kregen we dus het feit, dat plaatse lijk klaver stond en op andere plaatsen niet. Dit was voor de betreffende land bouwer aanleiding de gedeelten van het perceel, waar geen klaver aanwezig was een paar maal herhaalde stoppelbewer king te geven. Het gedeelte van het per ceel, waar klaver stond bleef gedurende de winter onbedekt liggen. In Februari van dit jaar werd het gehele perceel ge ploegd en vve kregen nu dus de volgen .le situatie. Een deel van het land werd ge ploegd zonder een voorbewerking, het andere gedeelte bad in de herfst een paar maal herhaaldelijk de stoppelbe. werking gehad. In Maart werd het gehele perceel met een middelzware egge bewerkt en kort daarna werd vlas gezaaid. Het resultaat was na enkele weken als hiervoor werd beschreven. Op de plekken, die geen voorbewer king kregen had het vlas de hiervoor bedoelde miserabele stand, op de ge (Nadruk verboden) 88. Tussen het publiek bevond zich 'n beeldschone Spaanse 'dame. En.... die dame zette opeens, midden onder de voorstelling, haar beeldschone, mondje open, dat het alle omstanders door merg en been ging. „Mijn tasje is gestolen' Help!'! gilde ze. Er ontstond een alge mene verwarring, de mensen keken el kaar wantrouwend aan, maar niemand ontdekte de dader. Rechts en links van mij zaten de sol daten. Hun geweren lagen over hun knieën en gesproken werd er niet veel; dit was ook niet te doen, de weg vol kuilen en gaten maakte elk gesprek on mogelijk. ]n de drie-tonner lagen wat postzakken en er stonden enkele kisten vol blikken met levensmiddelen. Een var. de koelies hield een radiotoestel tegen zich aangeklemd. Angstig keek hij rond, hij voelde het belang van zijn taak. Wat er ook gebeuren mocht, het radiotoestel moest heel overkomen. De mannen naast mij tuurden de omgeving af. Een deel van hen keek naar rechts, de overi ge naar links en de weg achter hun. Op het traject waar we nu reden werd nog wet eens geschoten en daarop kun je be ter voorbereid zijn. Onze tocht leidde naar een van de meest vooruitgeschoven posten van het Bataljon 4-5 R.I. De mannen op de fou- ragewagen begeleidden de chauffeur. Zij namen tevens een radiotoestel en wat postzakken mee. "Voorin de wagen, naast de chauffeur stond de sweeper. Deze vreemde naam past eigenlijk slecht bij een Nederlandse soldaat. Een goed Ne derlands woord is er nog steeds niet te vinden voor deze Engelse term. Zo n sweeper heeft tot taak alle explosievee, die eventueel in de weg liggen, op te zoeken en onschadelijk te maken. Zijn aan'dacht is voortdurend gespannen bi.i dit enerverend werk. Iedere aanraking met. explosieven eist iets van je zenu wen. Op deze sweeper die daar turend in de wagen stond, vertrouwen de man nen volkomen. Gelukkig was er deze middag niets in de weg gestopt en wij bereikten veilig en wel de post. De mannen van de buitenpost, waar wij terecht kwamen, verdrongen zich om de wagen. De eerste vragen hadden be trekking op de brieven van thuis. On middellijk werden de brieven verdeeld. Toen ik eindelijk van de wagen klom, merkten ze het nieuwe gezicht praetisoli niet eens op. Overal zaten de mannen te lezen en hun aandacht werd volkomen in beslag genomen. Slechts de comman- FILMNtEUWS. BAMBI. Gedurende het week-end kunnen wij in Texels Bioscoop, Bambi, de jonge prins van het woud met zijn vriendjes 'n actie zien. De maker van deze film de voor een ieder bekende Walt Disney, heeft ongetwijfeld in deze film zichzélf overtroffen. Het is zijn meest geprezen creatie sinds Sneeuwwitje. De. getekende films van Disney zijn thans uitgegroeid tot een groots,, industrie. Nu, op 47- jarige leeftijd, staat hij op het hoogte punt van zijn roem. De film verplaatst ons naar een feest in een bos: want er is een nieuwe prins geboren: prins Bambi. Gedurende de lente maakt hij kennis met alle dieren, planten en bloemen van het bos. Allerlei avonturen maken we in het bos mee, ten slotte zelfs 'n bosbrand. Dez° film brengt ons een schat van nieuwe Disney figuren in een film vol humor en span ning in prachtige pasteltinten. Van het journaal noemen wij u: De na gedachtenis aan de omgekomen Ameri kaanse journalisten met de „Franeker"; de 11e t.m. 15e etappe van de Tour do France; het concours hippique te Hoofd dorp en de Intern. Kaatswedstrijden te Leeuwarden. INENTING THANS NOODZAKELIJK! Blijkens een officiële bekendmaking in dit blad is de mogelijkheid tot inenting thans wéér opengesteld. Het pok ken ge vaar is thans in Nederland niet denk beeldig. Tengevolge van de oorlog is de vaccinatietoestand in Indonesië zorglijk. De pokken doen zich daar voor. Bij de versnelde repatriëring van duizenden militairen is het niet denkbeeldig, dut enkelp hunner de pokken met zich zul len meevoeren. Wil het gehele Neder landse volk zich niet aan besmetting bloot stellen, dan dient het zich, daarte gen door vaccinatie te wapenen, kinde ren beneden de leeftijd van twee jaar dienen zeker allen te worden ingeënt. Men onderschatte het pokkengevaar niet! ziek i. Zij dant. en de kok van de post konden geen lijd gunnen te gaan lezen, moesten eerst de meegebrachte fourage voor de volgende dag controleren. Maar dit nam niet al te veel tijd in beslag. Spoedig draaide de wagen en verdween in een stofwolk. Wederom waren de mannen van deze post 34 uur aan de eenzaamheid overgelaten. Die verdere middag en avond brachl ik door temidden van de mannen. Zi zitten nu al bijna 25 maanden in Indo-' nesië. In die tussentijd hebben zij a] heel wat plaatsen aangedaan en hun bataljonsembleem, het klaverblad, is oj Oost-Java wel bekend. Ondanks de ver spreide ligging van deze posten vormt dit bataljon een heohte eenheid. De mannen zelf spreken niet van 4-5 R.I. zij gebruiken liever de naam Empat-Lr ma, meer in overeenstemming met he land zelf. De kleine patrouille die de: morgens was weggegaan, kwam aan hei einde van de middag terug. Hun panter- pakken kleefden aan hun lichaam en hun gezichten waren zwart van het slof Veel zeiden ze niet-, eerst moesten zi water hebben om zich te wassen. Di mannen, die niet op patrouille waren ge weest, zwierven wat rond in de eantim of prutsten aan de radio. Het was name, lijk gebleken, dat het gerepareerde toe stel nog steeds geen geluid voortibraeh! De meest techpiscKe man van liet pele- ton moest er aan te pas komen. De ra dio-telegrafist. Hij stelde hun vertrou wen niet teleur, want na een uur speeldi het toestel inderdaad. Inmiddels wen er in de keuken hard gewerkt. De kok die van beroep eigenlijk slager is, tove de allerlei vreemde gerechten voor el kaar, die des avonds een deel van d rijsttafel moesten uitmaken. Tegen d„ avond begon men zich oi de mandie-kamer te verdringen. Snelle: dan men verwachtte was deze avond d duisternis gekomen. De kok was ook la< ter dan gewoonlijk klaar met het eteiak en het gevolg van dit alles was, dat mei bij bet licht, van de bcnzine-lampei moest eten. Vlak bij de keuken stond lang-- tafel opgesteld en de mannen be hoefden niet ver te lopen met nun etens blikjes. Na tafel vertrokken de mannen naa de cant-ine en daar kwamen de vragei los. Die hadden bijna allemaal 'betrek, king op hetzelfde; wat is er voor ons i Nederland te verwachten als wij hel volgend jaar zullen demobiliseren. Zi] stelden deze vragen niet enkel aan mijl maar ook onder elkaar en aan zichzelf!; Zij vroegen echter niet alleen, maar vert telden ook. Eindelijk konden zij de verj halen van patrouilles- en nachtelijks- touhten en andere voorvallen eens aerf' iemand anders mededelen Het was vrij, laat geworden toen de jongens hun veldfli bedden gingen opzoeken voor een rust* periode, die echter onderbroken zoil moeten worden door een uurtje wacb'l Toen ik de volgende dag wakker weid, was bet aantal mannen van «ie post al{ weer tot de helft geslonken. De patrounj, les gingen immers onophoudelijk doer a E van 14 tot en met 27 Augustus 1949. Voedingsmlddelenkaarten 909 tl 261 vlees (A, B, D) is 100 gram vlees 0 262 vlees (A, B) is 300 gram vlees p 263 vlees (D) is 100 gram vlees e 266 algem. (iA, B) is 200 gram kaas op 250 gram korsttere kaas r 272 algem. (B) is 200 gram kaas of 251! gram korstloze kaas ie 267 al'gem. (A, B) is 125 gram koffie jl 274 algm. (D) is 100 gram kaas of 121 c gram korstloze. kaas CDP lettere achter de bonnummers ge., ven de kaarten aan, waarop de betref, fende bonnen voorkomen). Bonkaarten ZB, ZC, Zü, ZE, MD, ME, MH 909 (bijz. arbeid, a.s. moeders ef zieken) f Geldig zijn dP bonnen gemerkt met di letter V. Bovenstaande bonnen kunnen reeds o! Vrijdag 12 Aug. 1949 worden gebruikt. De bonnen 245, 247, 248, 249, 250, 25t' 252, 253, 255, 256, 257, 258 en 259 Alge" meen van de bonkaarten voor voeding? middelen kunnen vernietigd worden. H n- FEUILLETON 12.) Ja, antwoordde Mayenne, niettegen staande het slechte weer is ze toch hier, omdat ze zelf toezicht wil houden op het werk en het park, dat helemaal moet worden veranderd. Ten slotte staat dat aardige lustslot hier nu al een jaar of tachtig en het mag werkelijk wel eens worden hersteld. Helaas kunnen we niet opbellen, zei Friedrioh, omdat je maar tot zeven uur 's avonds kimt telefoneren. Ik zal el even naar toe rijden, met de auto is het maar een kwartiertje. Ik geloof, dat we allemaal zo opgewonden zijn, dat geen van ons tot morgenochtend kan wachten Maak vlug voort! Friedrich, fluis terde zijn grootmoeder. Hij liep naar zijn kamer en kleedde zich haastig' aan. Zijn vader liet onder tussen de auto voorkomen. Friedrich schoof achter het stuur en reed weg. Grote bomen gleden haastig in het licht van zijn koplampen voorbij. Nu moest, hij overschakelen, want de xveg klom over een heuvel. Een vluchtige blik wierp hij links op de rivier. Tom moest hij met een grote boog om een omheind stuk grond rijden en kort daarop bereikten zij't kleine Witte huis, dat een romantisch dromer voor een jaar of tachtig in de stijl van een Frans lusL slot uit de achttiende eeuw had laten bouwen. Friedrich zag tot zijn grote vreugde, dat op de eerste verdieping de ramen nog ««'aren verlicht. Hij moest stoppen, want het tuinhek- was gesloten. In een wip was hü uit de wagen en opende het hek. Over knai- send grint reed hij tot voor de huisdeur. Hij drukte op zijn claxon en kaapte toen in de handen. „Hallo, hallo!" riep hij. Voor de deur ging een lamp aan en toen werd er open gedaan. In de deur opening stond een eigenaardige gestalte, een kleine neger, die een blauwe pof broek met rode blouse aan had. Hij was nog bezig om met behendige vingers 'n turban op de juiste wijze om zijn hoofd te winden Friedrich keek liet persoontje enigs zins verbaasd aan. Het keek nogal aar dig scheel, had veel te lange armen en liet. witte tanden tussen enorm brede lippen blinken. Het rechteroor was vee) groter dan liet linker. Dat was geen ne ger, bet was een Moriaan. Op blote voe ten bleef bij verlegen bij de deur stam en keek Friedrich aan, zonder iets te zeggen. Prachtig zie je er uit, merkte Frie drich op. Wie ben je? Tk ben nieuwe knecht van de juf frouw. Ik moet altijd lopen en alles brengen. Breng mij maar eens naar juf- fruow d' Argusson. Ga naar boven en zeg dat Friedrich Wilhelm Mayenne hier en dat hij juffrouw d' Argusson di rect zou willen spreken. Heel belangrijk deelten met voorbewerking stond het vlas volkomen normaal. Dit verschil in stand bleef gedurende de gehele zomer aanwezig, en we overdrijven niet wan neer we zeggen, dat op de afwijkende plekken het- vlas mislukt is. Dit was hier zeer klaarblijkelijk het geovlg van een foutieve bewerking. Ik kan me voorstellen, dat iemand vraagt: Zullen we nu altijd dit resultaat krijgen als we de hier beschreven fout maken? Dit is zeker niet het geval. De ze kwestie is vooral van groot belang voor de percelen, die een minder goede structuur hebben. Gronden, «aarvan we zeggen, dat ze wat de structuur betreft, in een wankelbaar evenwicht verkeren. De kleinste fout kan hier de schaal naar de verkeerde kant doen overslaan en ernstige afwijkingen in het gewas tol gevolg hebben. Verder moeten wij ook dit in aanmerking nemen. Vlas is een ge was, dat buitengewoon gevoelig is voor structuurfouten en het zal de gemaakts fouten dus zeer duidelijk demonstreren Een ander gewas, dat ook vrij nau« op gemaakte fouten reageert is haver. Het gebeurt nogal eens, dat men havo- zaait op een perceel, dat één of meerde re jaren in de klaver heeft gelegen. Het is de laatste malen al meerdere malen gebeurd, dat op 'n dergelijk perceel aal tjesziekte in de haver optrad. Bij na vraag bleek dan telkens weer, dat de klaver zonder enige voorbewerking di rect op diepte geploegd was. Wij moeten deze wijze van «-erken beslist ontraden. Voor een dergelijk perceel is een voor bewerking absoluut noodzakelijk. Dal geldt niet alleen voor het geval, dat men haver gaat zaaien, maar «oor alle andere gevallen ook, al zal niet ieder gewas even sterk reageren als haver. Voor ieder perceel, dat in de klaver heeft, gelegen of in het algemeen als kunstweide in gebruik is geweist is nodig een voorbewerking met stoppel- ploeg of schijvenegge. Wanneer we aan deze dingen aandadht sehenk°n kan ons dit veel schade en narigheid besparen. C. v Gr. KONIJNENVER. „KOTEX". De Texelse Konijnen vereniging „Ko- lex" heeft op Dinsdag 9 Aug. j.l. haar jaarlijkse jongdierenkeuring gehouden. Er «varen 75 dieren ingeschreven. Op deze keuring \«'erden 2 x ZZG, 10 x ZG, 23 x GG, 24 x G 7 x VG behaald. Het mooiste dier behaalde ZZG, een Franse Hangoor «-an dhr J. Stiekema. S. Tj°p- kema behaalde ook een ZZG en 1 x ZG met zijn Witte Vlaamse Reus e,n behaal de zo de mooiste VI. Reus. Dhr J. P. Stam kreeg met zijn Hangoor Bont een ZG en werd op een na de mooiste Hang oor. Z. W. Stolk «-eril 1 en 2 met zijn BI. Weener en behaalde GG met de Wit te Weentrs. J. A. Stemfoort 2 x ZG in de Voedsters en H. Boeyen 1 x ZG in de rammen. Ook de Rtx Lucks waren ver tegenwoordigd, hier werd J. Stam no. 1 met ZG er. J. M. P. J. Verstegen 2e met ZG. A. Mosk werd no. 1 met zijn KI. Zilver en behaalde GG. Adr. Bakker GG met de Lotharinger. J. Stiekema ZG met Zwart en Tan en W. Kooij met Hollan der GG. D. J. Korstman uit Den Helder trad op als keurmeester. Deze keuring heeft weer geleerd wat voor dieren de leden van Kotex onder hun beheer heb ben en dat het voor konijnenfokkend Texel dus weer een 'belangrijke dag is geweest. KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: De Missen in Den Burg om 7,30, 8,45 en de Hoogmis om 10 uur; in Oosterend om 7,30 en 10 uur; in Den Hoorn om 10 uur. Biechthoren in Den Burg en in Oosterend van 7-7,30 en Oosterend en in Den Hoorn van 9,30 tot 10 uur. Lof om 7 uur met preek en eed van trouw als voorbereiding van 't gou den pniesterjubi'lé van de Bissdhop. Dez week: De H.H. Missen om 7 en 8 uur en Woensdag om 7,30 in 'Den Hoorn en Donderdag om 8 u. in Oosterend. Maan dag. Ter hemelopneming van Maria. Ver plichte Zondag. Herdenking gouden ju- bilé v.d. Bisschop. De missen als giste ren. Lof om 7 uur met predikatie en Te Deum bij gelegenheid van 't gouden ju- bilé. Dinsdag nog een Mis om 7,30. Woensdag, om 7,30 Lof t.e. v.d. H. Jo seph met gebeden voor de ingekomen intenties. Vrijdag: nog een Mis om 7,30 Zaterdag: Biechtgöl. van 5-9 uur op le hele uren. Om 6 uur rozenkrans. en grote haast. Met die «voorden stapte hij binnen. De jongen liep naar boven, kxvam bin nen enkele minuten terug en zei: Juf frouw wenst, dat mijnheer naar boven komt. Friedrich liep achter de Moor de trap op. De jongen opende een deur en sloot haar «veer zachtjes achter hem. Frie drich stond in een kleine ruimte. Het eerste «vat zich aan hem opdrong xvas het blauwe behang met zilveren versieringen. Toen keek Ir ij om zich heen. Voor een open gelijkmatig bran dend haardvuur zat. Isabelle d' Argus son in een grote stoel. Ze legde het boek xvaarin zij bij het licht van een staande lamp had zitten lezen op een klein ta^ feitje naast haar en stond op. Nu stond ze voor het haardvuur en keek Frie drich verbaasd aan. Hij bleef staan. Het vuur van de haard wierp zijn warm-rood licht op Isa belle, die haar sierlijke, wat zware doch wel geproportionneerde gestalte iets naar voren boog en haar late gast vol verwachting aankeek. Haar mooie, zwar te haar hing in tegenspraak met de heersende mode tot bijna op haar schou ders en omlijstte een gezicht, dat moei lijk te beschrijven xvas. Het «vas leven dig en vol charme. Dichte en toch smal le wenkbrauwen overschaduwden de grote ogen. Zij stak, toen Friedrich zwijgend te genover haar bleef staan, haar hand naar hem uit. Friedrioh Wilhelm, zei ze en kwam hem een paar stappen tegemoet, «vat heb je? Je ziet er zo vreemd uit! Waar om kom je zo onverwachts. Ik verheug mij natuurlijk je te zien, maaris er iets ergs gebeurd? Isabelle, antwoordde hij, terwijl hij haar band aannam en die niet los liet, er is niets ergs, maar eerder iets verheugends gebeurd. Maar ik kon het je niet direct zeggen, u-aut je zag er, toen je bij het vuur stond, zo bekoorlijk uit.... het «vas een schilderij, Isabelle! Op dat ogenblik schrok hij, xvant op de vloer van de kamer ontstond een sohor geluid. Hij voelde, dat er aan zijn been werd getrokken en hij hoorde een zacht lachje van Isabelle. Toen hij zich naar de grond boog, zag hij een kleine, «vitte hond, of eigenlijk geen dier, maar een dot witte poetskatoen met van voren een rode vlek, die een snuit moest voor stellen en het geheel trok opgewonden en vreselijk spartelend aan zijn broek. Snel pakte hij de hond van de grond op en nam het beest onder de arm. Dat komt er van, Friedrich Wil helm, lachte Isa'belle. Als men mij al te veel complimenten maakt, wordt Bun- burry kxvaad. Friedrich hield de hond stevig onder zijn arm vast. Dat leek hem veiliger. Wees maar kalm, klein dier, zei hij. Ik heb je toch in mijn macht. Je kunt me niets doen en ik zeg het nog eens: Toen je voor het open vuur stond, u-erd ik er sprakeloos van, Isabelle. Je bent werke lijk een schone vrouw! Ze liep op hem af en trok hem speel- aan zijn oor. Wat een onzin zm ze, JD komt dus midden in de nacht naar m toe, brengt me in de gehele" staat LouisP ana in opspraak en dat alleen om t?' zeggen, dat ik een beeld van een vrouv ben. U Ze lachte ««'eer en toen kwam hij te zichzelf. Hij zette de hond op de gronl' en zei: Spot niet, Isabelle. Ik heb werkat lijk een wilde dag adhter de rug. Bijna verschrikt duwde-ze hem op eej*' dix-an neer, die tegenover haar sto^"' stond. Hij ging zitten, leunde achte4r over en zei: Je hebt mij een heel bijzoiie der verjaardagscadeau gegeven.... IstUi belle keek hem vol verwachting aan. -jxx Een gouden doos met de lelie van Frann rijk, ging hij voort. Ik dank je Isahelltg Hij brak een ogenblik af en voegde pj toen haastig aan toe: Je «'eet, dtw mijn zuster Lydia sinds lange tijd spooL loos is verdwenen. Welnu.... die door' welke je mij voor mijn verjaardag het'81 gegeven, x«ras eens het eigendom va' mijn zuster Lydia. Ze heeft haar meegif8 nomen, toen ze ons huis verliet. -Mijn hemel, zei Isabelle en kee'E hem verschrikt aan. Ik ben eenvoiDi dig naar de juwelier Petitrjean in Nekz Orleans gegaan en heb gezegd: Mijirs heer, ik zou graag voor een heer, dft) mij zeer sympathiek is. J 19 pe (Wordt vervolgd.) V ie O!

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4