De zilvermeeuwen brachten vijfduizend jongen groot Er werden 15-20.000 eieren geraapt Wat brengt de komende Najaarsbeurs? JTBECHT VERWACHT U Heeft U al loten van het „Witte Kruis"? OVERREDEN. Een drie-jarig zoontje van de familie e. Ellen werd Dinsdag in de Weststraai te Oosterend door een vrachtauto over reden. Het werd zwaar gewond en moes', naar een ziekenhuis te Den Helder wor den overgebracht. De bestuurder van de auto, wier. geen schuld treft, had niets van het ongeluk bemerkt. ONGELUK BIJ OOGSTWERKZAAM- HEDEN. De 16-j Cor Roeper, Operen, werd Maandagavond om half 8 bij het aan brengen v an een nieuw touw door een nog in werking zijnd onderdeel (de seho- venwerper) van een zelfbinder, getrof fen en vel zo ernstig, dat zijn rechter arm brak en hij aan dat lichaamsdeel ook ernstig werd gewond. Mevr. Roeper verleende de eerste hulp, waarna Cor nog naar de dokter fietste- Dokter Bos wijk achtte overbrenging naar een zie kenhuis te Den Helder noodzakelijk. De jeugdige, landbouwer kon gebruik maken van 'n boot. waarmede een extra reis ge maakt moest worden in verband met aan voer van teer voor de Dertig Polders. Cor maakt bet thans goed- SCHAPENFOKDAG. De grote Texelse Schapenfokdag wordt dit jaar gehouden op Maandag 5 September- Ten gerieve van veehouders en andere belangstellenden zal de N. V TESO die dag extra bootdiensten ondr- houden. BEKENDMAKING AAN DE LANDBOUWERS. De Soc. Commissie van de Stichting v. d- Landbouw alhier vestigt, in samen werking met het plaatselijk Arbeidsbu reau. de aandacht van de landbouwers op de mogelijkheid tot het indienen van aanvragen van Oogstcolonnes voor de periode NA 27 Augustus a.s De aanvragen behoren bij de bekende voorzitters der rayoncommissies te wor den ingediend vóór of uiterlijk op Maan dag 22 Aug- a.s. In verband met de voorgeschreven in- leveringsdatum dezer aanvragen bij de Prov. Comm. te Haarlem, kunnen later ingediende aanvragen niet meer in be handeling worden genomen. Er wordt nogmaals uitdrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat de op 2 Mei jl. ingelever de. voorlopig algemene, opgaven, geen enkele aanspraak geven op hulp voor bovengenoemd tijdvak, door. ,,HET WONDER VAN PAPF.NDAM". Aangemoedigd dor liet succes hij de opvoering van de operette ,,Het Wonder van Papendam", heeft het RK- Zang koor ,,Con Amorp" Zondag j.l. dit stuk nogmaals vertolkt. Het publiek helft zeer genoten en "daarom werden meteen plannen gemaakt om de opetette van avond wederom voor het voetlicht te brengen. Wij zijn op Texel niet vaak in de gelegenheid een opera of een operet te te zien, vroeger jaren bracht men va ker zo'n werk. „Con Amore" heeft de operette met toewijding ingestudeerd en de toeschou wers is dan ook een genotvolle avond verzekerd- ACHTER DE COULISSEN. Eén ding hebben we op coulissen en een doek tegen: degenen, die daarachter hun krachten geven en vaak een zeer belangrijk aandeel leveren in het succes van een revue of ander werk, komen nooit voor een open doekje in aanmer king. Zij hebben geen rechtstreeks con tact met het publiek, dat hen niet leert kennen en dus ook niet leert beminnen! Maar terugziend op de Revue, die de oudleerlingem van de landbouwschool deze week brachten, willen wij hen (na mens bet publiek zullen wij maar zeg gen. hetgeen paradoxaal klink!), huldi gen voor hun toewijding, waardoor bet gebodene zo vlot en geslaagd verliep TANK DOOR TREKBOM VERNIELD. TEXELAAR LICHT GEWOND. Het is nog lang niet pluis in Indone sië en wij zullen ondanks de order „staakt het vuren" maar geen hoera roepen voor alle jongens weer thuis zijn. Neem nu weer de aanslag, die gepleegd werd op een tank, waarin zich o. a. de Texelaar Jan van Heerwaarden Wzn. (Gravenstraat) bevond. Vijandige ele menten hadden een trekbom gelegd en zetten deze in werking.toen de tank passeerde- De gevolgen 'waren ontzet tend: twee der inzittenden, wachtmeester Ivettenis en de huzaar le klasse Jacobs, werden onmiddellijk gedood, terwijl de 5 andere militairen gewond werden Jan v. Heerwaarden werd aan het hoofd g wond. Do mijnexplosie veroorzaakte bo vendien doofheid aan een oor. De aan slag was gedaan op 29 Juli ou wel bij Kediri (Java). HERINENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat gelegenheid wordt gegeven tot kosteloze herinenling tegen pokken van personen boven 2 jaar, die reeds eerder zijn Ingeënt. Voor Zuid-Éierland op Dinsdag 30 Augustus a.s- des namiddags van 2-2,30 uur in de o.l. school; Voor Midden-Eicrland op Dinsdag 30 Augustus a.s. des namiddags van 2.30-3 uur in de o.l. school; Laatste gelengenhcid voor Oosterend: op Zaterdag 20 Augustus (hedeu) des namiddags van 8-9 uur In de dokters woning te Oosterend. Ten einde abuizen bij het opnemer, van namen én voornamen te voorkomen, dienen trouwboekjes, waarin de namen v. d. betreffende personen zijn opgeno men, te worden medegebracht. Voor de dorpen Oudesahild, Den Hoorn, De Koog en De Waal volgt zo spoedig mogelijk een nadere mededeling Texel. 19 Augustus 1949. Burgem. en Wethouders van Texel, S. DE WAARD, loco-burgemeester- A. VAN DIENST, loco-secretarb. Wij geven nu wel altijd af op ,.die ro vers van meeuwen", maar op liet gebied van de deviezen ondervinden wij be langrijke steun van deze vogels, die be hoorlijke eieren produceren. Zo uit het vuistje zal de weldoorvoede Texelaar of badgast een meeuwenei niet spoedig wt zich nemen of de honger zou hem moeten drijven maar die meeuweneie ren hebben dan ook 'n andere bestem ming dan ze zo wég te eten uit de dop, wanneer de raper zijn plicht heeft ge daan. Die eieren vormen een uitnemend ingrediënt bij de bereiding van koek, be schuit en zo meer en toen wij dezer da gen (Donderdag jl een tocht door de Meeuwenkolonie van de Westerduinen ondernamen vertelde de vogelwaobter ons, dat de meeste eieren naar de De- venterkoekfabrieken worden verzonden. „Dit jaar hebben wij 15-20.000 eieren uitgehaald en vorig jaar wel 25-30,000. En toch blijven er nog heel veel meeu wen over." De vogelwachter schatte liet aantal paren, dal dit seizoen een nest heeft ge bouwd, eieren gelegd en jongen groot gebracht op 2500. Die-meeuwen, houden er niet van, dat die eieren onder hun vleugels worden weggekaapt, maar als er van hun legsel bv- twee zijn geroofd, dan broeden zij heel plezierig verder op het ene ei, dat zij mochten behouden. Wanneer de vogelwachter en zijn as sistenten de eieren gaan verzamelen, schreeuwen de meeuwen moord en brand en voortdurend ondernemen zij duik vluchten naar die gevaarlijke mensen. De vogelwachter steekt dan maar het liefst een stok over de schouder. ,,De vo gels pikken dan in de stok". Wij komen half Augustus natuurlijk veel te laat in het seizoen, maar dat wil niet zeggen, dat er nu niets meer te zien is. Actie genoeg en daar lopen nog jon gen rond, die de vliegkunst nog niet ge heel beheersen. Zeer groot is het aantal jonge vogels, dat zichzelf al kan redden en zij hebben zich onder de volwassenen geschaard. Grauw -zijn nog hun veren en je kunt direct zien of je met een ouder^ vogel te doen hebt of niet. Meeuwen zijn echte druktemakers en wij betwijfelen het zeer of het gekrijs, dat zij vandaag ontketenen ons angst, in moet 'boezemen. Een angst, die ons de benen moet, doen nemen en de hulpbe hoevende jongen buiten schot brengt- Vandaag worden er geen aanvallen on dernomen, wij komen er goed af, beter dan die man, die dit, seizoen zo'n fik se snavelstoot van een tot razernij ge brachte meeuw ontving, dat hij aan het hoofd werd gewond. ,,A!s cr één meeuw op de honderd kwaadwillig is, is dat aantal tot de aan val overgaande kolonisten nog groot! al dus drukte de vogelwachter zich onge veer uit. Wij zagen enkel meeuwen, maar hier tiebben dit jaar ook scholeksters ge broed, torenkraaien, holenduiven en nog andere vogels. Roofvogels voelen er wei nig voor om hier een nest- te bouwen, want dringt een roofvogel de kolonie binnen, dan krijgt hij ogenblikkelijk z'n honderd meeuwen op z'n nek. Ja, zo'n meeuw staat zijn mannetje. Hij heeft 'n vlucht van 80 cm. en de stevige snavel is een geducht wapen. Er zullen dit jaar zo'n 5000 meeuw u uit bet ei zijn gekropen. Een de 1 van de jonge en oude meeuwen blijft op Texel, een ander deel brengt de winter maanden door in België en Frankrijk Maar in bet voorjaar zijn ze hier weer terug en gelijk hebben ze, want de "Wes terduinen vormen een prachtige natuur en de Staat reserveert ieder .iaar 7 tot 8 bunder \oor de meeuwen. Vrijgezellen. Iemand van het gezelschap wilde we ten of de meeuwen die rondom de Texelse boot zweven en daar alsmaar op hapjes loeren (en him portie krijgen)! deel uitmaken van de kolonie, dat brood en zo verzamelen om de jongen in de 'buit te laten delen. De wachter tros deze suggestie sterk in twijfel- Hij ge loofde niet, dat die meeuwen- jongen te verzorgen hebben: ze blijven veel te lang bij de boot hangen, ik heb het idee. dat zij lot het vrijgezellenleger behoren of tot de ouderen van dagen. Behalve de vogels wippen er heel wat konijntjes rond en de kinderen die bij ons peloton 'behoorden maakten er een wedstrijd van, wié de meeste konijnen holen kou vinden- Over die knagers was de wachter maar weinig te spreken: „U ziet het stro in die duinpan?" Naast i ,- der bos stro heeft een bosje helm ge staan, dat heeft 'het personeel van dc Staat geplant. Alles is weggevreten door de konijnen- Het merkwaardige is, dat zij de helm, die hier vroegerljjd is ge plant niet aanroeren en nog merkwaar diger is, dat die konijnen de pas ge plante helm enkel afvreten en dan laten liggen! 6-SStPIfMBESlM9 De Najaarsbeurs, die van 6-15 Sept. te Utrecht zal worden gehouden, zal een oppervlakte beslaan van circa 42,000 vk. meter. De stands op het Vredenburg zullen ongeveer 21,000 m2 beslaan- Vooi de Technische Afd. op liet Croeselaan- terrein zal ongeveer eenzelfde opper vlakte worden gereserveerd. Op dezt' Jaarbeurs zullen artikelen uit niet minder dan 23 branches worden geëxposeerd, waarvan een drietal een bijzondere zending zal verzorgen, te we ten de meubelgroep, dc medische groep en de agrarische afdeling. De meubelgroep, die alleen aan de Najaarsbeurs deelneemt-, zal op het par terre en de galerij van de ruime Bea- IrixJial een belangrijke expositie verzor gen van moderne en antieke slijlmeube- len, die de Ned. meubelindustrie op het ogenblik vermag te fabriceren. De medische groep, die voor de eer ste maal in collectief verband aan de Utrechtse Jaarbeurs zal deelnemen en de gehele Irenehal in beslag neemt voor de expositie van apparaten, toestellen, instrumenten op medisch, diathermisch en electroéhirurgisch gebied, voorts van pbarmaceutische artikelen zal in het bijzonder voor directies van ziekenhui zen, sanatoria, kloosters, voor medici, vee-artsen en tandartsen van groot be lang moeten worden geacht- De Agrarische Afdeling, welke is ondergebracht bij de Techn. Afd. op het terrein Croeselaan, zal eveneers veel in teressants bieden Te meer daar te7 Utrecht tezelfdertijd grote nationale vee- en paardendagen worden gehouden op 7 en 8 Sept. De Agrarische Afd., die een oppervlakte beslaat van ruim 10,000 ni2, bevat o.in. een grote groep machines en werktuigen voor de zuivelindustrie in de bal Q, een voormalige Canadese vliegtuighangar met. een oppervlakte van circa 2,200 m2. Voorts moeten wor den vermeld de maohines, werktuigen en gereedschappen voor de akkerbouw bedrijven, die in groten getale in de hallen en op de open terreinvakken zul len worden gedemonstreerd. Machtige, combines zullen hier broederlijk naast landbouw materiaal als maatbalken, rups en wiel tractoren, ploegen, landbouwwa- gens e.d. slaan. Ook de tuinbouw heeft haar eigen af deling, waar grondfraizen, tuinbouw- trekkers en ploegen, spuit- en sproei-in- stallaties e.d. in diverse typen en afme tingen zullen worden aangetroffen De buitenlandse indugtrie zal ter beur ze wederom goed vertegenwoordigd zijn. In het Intern. Paviljoen op het Vreden- burg zullen België, Zuid-Afrika, Maroc- eo, Hongarije en Zwitserland met een dergelijke collectieve inzending en Gi\- Briütannië met een voorlichtingsstand, georganiseerd door de Board of Trade deelnemen- Bovendien zullen België en Hongarije Ook op het Croeselaanterroin nog een officiële stand met machines inrichten. Al met al zal de 35ste Utrechtse Na jaarsbeurs dus op velerlei gebied, zo wel voor binnen- als voor buitenlandse zakenlieden, tal van interessante aspec ten bieden. SANGERKNABEN ZIJN TE DUUR! De Sfingerknaben hadden op hun tour nee door ons larid ook een optreden op Texel op het programma geplaatst, maar dhr Zijm, directeur van „Casino" te Den Burg, deelt ons thans mede, dat hij de impressario van bet koor heeft doen weten, dat de kosten, verbonden aan zulk een uitvoering voor Texel te hoog zijn. De entrée zou op plm. f 3,50 ko men. De knaapjes blijven nu aan de vaste wal, want de opvoering gaat niet ESPERANTO EN DE POLITIE. De Politie-directeur van Wenen gaf toestemming, dat het Esperanto-insigne ook gedurende de diensttijd mag worden gedragen. Ook heeft de Politie-directeur het Espeianto als niet verplicht vak in gevoerd bij de politie-school. De President van Politie te Frankfort de heer Klapproth, gaf order, dat het Esperanto als verplicht leervak in de of ficiële politieschool moet worden onder- DAT GELD WAS GOED BESTEED! De eerste rimboeklst voor de ,,F"-Brigade- De brigade Welzjjnsverzorgingsoffi- cier van de F"-(brigade kreeg te be schikking over zes rimboekisten. Dat- ging zo: Vijf man nam hij van Ban doeng waar de territoriale Welzijnsver- zorging zit, mee naar Oheribon, waar hij zelf zit en een bleef er achter. De laat ste wei'd gedropt in Bantaroedjeg, eei. van de posten van het mitrailleur batal jon. Ik kon daar niet komen en sloot mij dus aan bij de kleine deputatie van hel Bataljons-Brigadestaf die de eerste ki3t ging uitreiken. Eerst re-den we van Oheribon naar Madjalengka, waar de bataljonsstaf van liet. le Mitr. Bat- zit. De Brig. Welzjjns- verz. Officier, naast de chauffeur, foto graaf, verslaggever en brensdhutter achterin We zaten op pakken lectuur, maar dat was wel te doen voor ongeveer een 60 km en dat over een goede weg. Kijk, ik kan mij goed voorstellen dat men in Nederland wil weten waar die kisten blijven. Je deel bijdragen aan de Niwin - metterdaad bewijzen dat er een levend en actief thuisfront is, is loffelijk, ;s prachtig Todh moet je weten waar al dat geld nu blijft, je moet niet het gevoel krijgen dat dit leger een soort bodemloze put is, waarin zelfs geen echo zit. Dit verslagje is dus een soort „rekening en verantwoording" Accoord? De kisten waren al vooruit gebracht en weiden nu op een dodge power-wa gon gehesen. Voor de start werd nog even zorgvuldig bekeken aan welke pof ten nu die kisten moesten worden uitge reikt. De keuze was moeilijk, maar ten slotte weid men liet eens welke de rot ste posten waren. Die posten krijgen de kisten, voet u. De eerste kist zou naar Soekahadji gaan- (Soekahadji de vreugde van de mékkagangers). Je rijdt een stoffige weg in en je stopt ergens voor een kamponghuis. Dat je juist daar moet wezen zie je meestal aan de vlag- Soms kun je het bovendien zien aan de barricades voor het huis of aan een wagen die naast het huis onder een b'ilik afdak staat. In Soekahadji is een aarden wal om de post heen gebouwd en naast het huis staat een carrier gepar keerd. We stopten dus, sprongen uit de wagen en veegden onze ooghoeken schoon- Juist toen we weer opkeken kwamen een aantal halfnaakte kereis uit het huis zetten, met een onderzoe kend gezicht. Zo van: ,,hè, visite van morgen, wie kan dat nou zijn?" Wie we dan ook waren, we werden de eantine binnengebracht en in een stoei gezet. In Soekahadji liggen maar elf man, maar een eantine is er. Het tref fende hij dit kamertje is wel, da' het aan één zijde twee grote, langwerpige bilik- ramen heeft, die naar beneden geklept kunnen wonden. Je ziet dan een uitge strekte vlakte voor je en in de verte ver wazen -le bomen in een grijze mist. Dat uitzicht is prachtig- We hadden er even over staan praten toen een ieder present werd gemeld. Kist op een stoel. Op de kist het bekende Niwin embleem met 'e woorden „Ons hart is bij u"- Namens thuisfront verzameld in de Niwin, hield de Brig. Welzijnsverz. Of ficier een kort speedhje, foor hij do sleutel van de kist overdroeg aan de de- tadhementscommandant. „Een prachtig initiatief" noemde hij deze rimboekigtén- aotie. Hei is moeilijk iedere soldaat te geven waar hij eigenlijk recht op heeft. De vergelijking met de druppel en de gloeiende plaat dringt zich op. Deze kist hoort, nu bij Soekahadji en blijft daar, zolang er een' detachement ligt. De pelotonscommandant dankte voor deze gift en wees cr tegelijk op dat- de rimboekist weer een bewijs is dat „Ons hart is bij u" geen loze phase is. Een bewijs van medeleven- De detache- mentscoimuandant, sergeant J. .T. Vester zei: ,,Dank uwel, kapitein", en hij begoi uit te pakken- De inhoud kent u natuur lijk: een spel tafeltennis, een voetbal spel, een monopolyspel, een stormlamp 10 kaartspelen, „Hoe is de stand, Mic- ke", drie gecombineerde sobaak-, dam- en dominospelen, 4 badmintonraCkets met bijbehorende shuttleeoks en net. volleybal met- net, voetbal met pomp, 3 binnenbaden met reserveonderdelen. Nu gaat bet om wat ze toen zeiden, is het niet? Wel, eerst weid er uitdrukke lijk .Hallo hallo' geroepen. Toen raakten zij beduusd van de hoeveelheid- Maar daarna kwamen de opmerkingen los. „Een kist om mee naar huis te nemen Een levensgrote pop Eindelijk eeu goed volleybalnet Kijk 'm eens graai endit tegen de man die onderin de kist zocht. Die hangt vanavond over de lamp Ze denken zeker dat we niets anders te doen hebben dan te spelen bij het derde schaakspel- Tenklotte werd men het er over eens, dat 't ,,voor z'n ruige" was, de pelotonscommandant vertelde vier keer achter elkaar dat elk spel nu juist was wat hij zocht- en nodig had. Na afloop van de korte plechtigheid, die helemaal niet zo plechtig was, maar gezellig en in de beste stemming ver liep, keken we nog wat rond in het bi vak. In een voorkamertje met veel licht was de afdeling houtbewerking inge richt. Er lagen enkele keurig gesneden E- M. emblemen en zelfs troffen we er een balalaika aan die bijna klaar was. De snaren worden van telefoondrade: gemaakt- Dat houtsnijwerk begon met het snijden van naam, embleem en on derdeel in de djatihouten kisten die straks meegaan naar Holland. In een kamertje achter het huis vonden we een Noordhollander, Rotterdammer, die zijn gitaar gegrepen had. Buiten de deur zat korporaal Malenstein uit Hilversum de detacihements-durven te voederen en op de stoep waren drie man bezig met behulp van de levensgrote pop bij de voetbal de levensgeesten op te wekken- Dat geld was goed besteed, thuisfront! BURGERLIJKE STAND VAN TEXI van 12 tot en met 18 Augustus 1949- Geboren: Egbert M- J. zv Hendrik Ileerwaaiden en Agatha Witte- Joha na M. dv Dirtk J. Zijm en Veronica Zr telief. Klaas D. zv Maarten Ivoorn Jannetje van Egmond. Cornelia A- Jan C. Hin en Johanna M. Bakker- TArj 101 1 D OU' zi er en je J- dv Jan Kikkert en Johanna G. Po Johanna J. d-v Cornelis van Beek en JJor 1 hanna M. M- Jannes. Ondertrouwd, Getrouwd en Over den: Gene- Gevonden: 1 bi. kindersohoentje, gulden, 1 pr. beenkappen, 2 sleutels, pr. schoenen en 1 schoen (te De Cock .'jé' dorp), 1 zonnebril, 1 zw. vulpen- ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Schalkwijk PREDIKBEURTEN Zondag 21 Augsutus 1949. NED. HERV. GEMEENTE. Den Buig 10 uur Ds. J. J. Busk es A'dam in de Doopsgez- kerk. Cc Iverkeraadskas. De Codksdorp half drie Ds. Dekker, Afscheid- Coll. v.d- wederopboit Na 10 minuten voor de aanvang zj éoi alle zitplaatsen vrij. Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Den Hoorn 10 u. Eerw. Heer Veenhol Extra collecte Macht v. li- Kleine De Koog 9,30 Ds. Janse 19,30 u. Ds. H. A- Visser, v. A'dai Jeugddienst De Waal 11 uur Ds .Janse Oudeschild 10 uur de Heer Termaat GEREF. KERK. Parkstraat ,36: Den -Burg 8,30 en 10,30 Ds. D- A. Vog uit Lutterade - 7,30 u. 'Ds. P. Robbers v- R'dam-C|c| Oosterend 10 en 3 u. Ds. A- Dragt J.Hzj7 van Nieuwer-Amstel GEREF. KERK H.V. Oosterend 10 uur Leesdienst. GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.)"") Oosterend 3,30 en 7,30 uur Stud. V I Borgdorff van Oversehie in de D. bj kerk. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Oosterend 10,30 uur Ds. van Veen lr£ Den Hoorn 19,30 uur Ds. van Veen' 8"1 130 RIMBOEKISTEN NAAR i INDONESIË. nd Met het m.s. „Zuiderkruis" dat )fri Aug. uit -R'dam naar Indonesië vertroni verzendt de Niwin 130 rimboekisten v.6ai militairen -benevens de 12 speciaal oil worpen appaiaten voor het opnemdj van -zgn. gesproken brieven ten belio,, ve van in Nederland verblijvende faml lieleden. i-b SPORT OP TEXEL. fo Tex. Boys.1,3 iBoys 2 neemt Zondag a.s. deel aan «- bekerwedstrijden van OW. Hiervol moet Zij om 2 uur tegen OW 1 spelei^ Dit is vour onze jongens een zware oie, gaaf. Probeer er -zoveel mogelijk van maken en wees zo nodig een sportie*u verliezer. Vertrek 0111 1 uur v- d. lioe^t van De Zwaan. Laten we vooral zorgej' op tijd aanwezig te zijn, want er moete; nog meer wedstrijden gespeeld wordei' I We gaan per fiets, jongens, en veel suin ces!' Ie Boys adsp. zijn voor de a.s. com-p. irie gedeeld in -groep 29 met de volgende ellle tallen: Tex. Boys A en B, W.G.W. C Pv en E en ZAP C en D. Dit is dus geen eVb landcomp. voor jullie. jr Van onze erewoorz. heb ik zo juist Ff brief ontvangen voor de ver., de eers volgende vergadering of clubavond kc men we bier nader op terug. Wel breni ik alle leden, sterren en sportvriendc zijn 'hartelijke groeten over. 0( TRAINEN. We hebben nog steeds er 'e kele trainingsavonden. Laten we nu a len aanwezig zijn Maandagavond, we be ginnen om 7,15 u. Zorgt er voor dat vfce goed voorbereid de a s. coinp- in-gaayj Wie iets wil bereiken mag ni?t door ahc wazigheid schitteren. H.She M S.V.C De Cocksdorp. Hedenaiond spelen de adsp. thuis ttLf gen OW A. Aanvang 7 uur- Allen o, tijd boor jongens. Morgen gaat liet- 1 naar Oosterend om de OW-beker. Vei. leden jaar hebben we deze gewonn-- We zullen hopen, dat we ook dit ,jaae' deze met succes mogen verdedigen. N| loting werd vastgesteld in de roorronciO 9VCTexel 3, aanvang 5 uur- VertréL van De Cocksdorp per bus van Garag Reuvers om 2,30 uur. Elftal in 't kastjf£ voor zover deze geen bericht gehad hetjj ben. hl Handbal: Onze club speelde Dondetv; dagavond tegen ZD'H en wist- met 3-2 winnen. Het eerste schaap is over dt dam, dames. Volgen er nu meer? Wjy gaan volgende week door. Dan kOlrit OW op -bezoek- h- al KRANIGE SPELERS. O Het Juniorenelftal van de S-V- Texeti mag vandaag wel met vlag en wimprjc worden ingehaald, want zij wisten tijn- dens de kampweek te Nunspeet het aièl delingskampioenschap ie behalen. Dig, festijn was georganiseerd door de K.bo V B. De voorhoede is zeer schotvaart; dig geweest, want zij heeft in de 6 weiitr strijden, die alle gewonnen werden, 3- goals gemaakt: het net kreeg geen rusi/\ De uitslagen der wedstrijden waren 4-1. 1-0, 11-1, 4-0, 6-0, 5-1. I De kampleiding stak de Texelaars eei' pluim op de hoed en toen een geselece teerd kanipelftal een wedstrijd speeld^ tegen Blauw Wit Junioren, werden verj, schillende Texelaars uitverkorenl Eet mooi succes ook voor de leiders, de he ren D- Dapper, W- van Zeij'.en en li Boon De adsp. hebben eveneens goed gej speeld, maar doordat zij in een te war klasse waren ingedeeld (beter zo da. andersom) -konden zij van de drie wed strijden er slechts een winnen. Tocl goed gedaan!

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2