m m FRIEDRICH'S AVONTUUR Texelaars beklommen een Afrikaanse berg, raakten het spoor bijster en moesten in de wildernis overnachten Brammetje Flapoor en z'n vrienden Een goede vruchtwisseling is van belang r Wie verre reizen doet lean veel ver halen- En als de reiziger dan nog ver dwaalt en in de openlucht moet bivak keren „tussen apen en slangen", wordt zo'n verhaal hoogst interessant wan neer het beleefde tenminste naverteld kan worden. De Afrikaanse-Texelaarster, uit wier brief wij een en ander citeren, was mot een club de bergen ingetrokken, ergens in Zuid-Afrika- Dank zij het feit. dat zij verdwaalden, zit er copy in voor ons blad. Ja. het is wel gezellig, wat je zo al kunt beleven: Die vroegere eilandgenote schreef: ...Ons avontuur over onze bergtocht was allesbehalve prettig, maar nu we weer thuis zijn en je nog eens gaat na denken over de reis is 't toen wel leuk om ook dat eens meegemaakt, te hebben. Nu moet u ziüh bergen voorstellen van duizenden voeten hoog en u begrijpt de gevolgen als je daar aftuimelt. Met nog een Engels stel vertrokken we om 5 uur in de morgen met als doei een zekere top te beklimmen. De hole dag zouden we daarover moeten doen. Wij waren op het laatst zo hoog geste gen, dat we de wolken onder ons zagen liggen- Er was een looppad, maar toch nog vermoeiend. Het was een praehtwe- reld daar boven, de ene bergreeks was nog mooier dan de andere en het was werkelijk een fantastisch gezicht. On derweg maakten we op een vuurtje warm water en we hadden wat proviand mee genomen. Ons doel was, zoals ik al z"i, een berg te beklimmen en dan verdw een rondwandeling door de bergen te maken. Toen we ongeveer 35 mijl had den getippeld, dachten we niet ver bij ons hotel vandaan uit te komen, maar helaas. Het afdalen werd ons onmoge lijk gemaakt door de geweldig ho ge kransen en van een pad was geer, sprake. Elke berg was een teleurstelling voor ons en we besloten toen het pad maar weer te volgen hoewel we zagen, dat we steeds meer afdwaalden- Ik was doodmoe en de anderen niet minder, hoewel ze er wat meer de moed inhiel den. Het begon al donker te worden en het is hier zo, als de zon weg is, is het een half uur daarna absoluut donker. Dat Engelse paar besloot om vooruit tc gaan naar 'n hostel"), ongeveer 8 mijl bij ons hotel vandaan en daar een paa-d te huren. Ze gaven zó de indruk goe.d be kend te zijn en dat maakte me weer wat optimistisch. Ook zij hadden 't mis n we hebben hen die dag niet meer ge zien. Wij zijn nog verder gesukkeld tol we niets meer konden zien, We durfd :tr nooh voor noch achteruit en er zat niet anders op dan te gaan liggen tot het weer dag zou worden. De harde ligging konden we nog wat verhelpen door wat varenbladen te plukken, maar de kou was het ergste. We waren heel dun ge- kleed weggegaan, allemaal in een kort broekje en de kou heeft ons dan ook wakker gehouden. Het regent veel in de bergen, maar die nac.it was het wonder boven won der droog, volle maan en een prachtige sterrenlucht. Toch was liet te riskant om te lopen, daar er te veel schaduw in de diepte was- 's Morgens onr 7- uur zijn we weer opgestapt en zagen ons hotel toen liggen. Ons plan was direct in de richting van ons hotel te lopen, maar de afgronden waren te gevaarlijk.. Daar om zijn we lukraak een andere rioktin» ingeslagen, waar we koeien zagen lo° pen. Wij dachten, waar beesten zijn, zul- eok wei ergens mensen wonen. Hartelijke mensen. Na nog een uur gelopen te hebben, zagen we de bewuste Hostel, nog 8 myl bij ons hotel vandaan. We hadden geen penny op zak en een honger en dor -1 dat wij hadden, om van vermoeidheid maar met eens te spreken. Die mensen ontvingen ons daar hartelijk, wij kregen thee en brood, waarvan wij weer wat „bij" kwamen Na een half uurtje hoorden we auto- geraas en kwamen ze ons halen.. De maneger van ons hotel met nog een vriend van ons en twee kaffergidsen hadden de hele nacht naar ons gezocht. Wel hadUen we lichten gezien, maar op een hele afstand. Op goed geluk kwa men ze nu naar die hostel, waar wij toe vallig waren gestrand. Het spijt ons nog dat die mensen zo in ongerustheid heb ben gezt ten en zelfs de. gasten in het hotel hebben geen oog dicht gedaan. Ze dachten dat ons een ongeluk was over komen en hadden zelfs nog brandy en verband meegenomen. Je kunt zeggen, dat wij die nadht tus sen de apen en slangen genist hebben en als we die nacht nog regen ook had den gehad, geloof ik niet er zonder een ziekte te zijn afgekomen- Die volgen de. nacht was liet roetdonker en heeft 't de gehele nadht geregend. Wat waren we dankbaar epn dak boven ons te hebben. Dat Engelse paar kwam pas uren na ons en vertelden ons hetzelfde avontuur. We passeerden onderweg ook nog een graf van een jongen van 22 jaar die daar was doodgevallen. Wij zijn dan ook nog bijtijds gestopt die avond- Dat ontdekten we> toen we bij daglicht zagen waar we een paar minuten later voor hadden komen te staan Hostel is een kleine bergwoning. door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 91-92. Daar -begon Fok te kwispel staarten- Hij sloeg aan 't blaffen -»n trok met zijn tanden aan de broekspijp van 'n man, die zich onder de toeschou wers bevond, en die een allesbehalve gunstig uiterlijk had. Maar de zakken roller had volstrekt geen lust, zicli le laten pakken! Hij gaf Fok een schop er. ging er vandoor. Maar Fok gaf geen kamp, hij holde de dief na en beet er onder het hollen op los zo hard hij kor.. En bovendien: Bram kon óók lopen, en nog véél harder dan de dief, en hij zat hem dan ook al spoedig op de hielen. FEUILLETON 14.) Toen liep hij achter Isabelle de wenteltrap op. Bij de deur van Jenny's kantoor bleef hij even staan om te luis teren. Hij voelde zich opgelucht, want hij hoorde duidelijk, dat Jenny sprak. Ze telefoneerde blijkbaar. Hij draaide de deurknop om en samen met Isabelle trad hij binnen Jenny Hesters zat achter haar schrijf bureau en schreef op een gedrukte lijst cijfers op. Toen de deur open ging schrok ze even, keek vol verbazing naar Friedrich en de vrouw naast hem, draai de zich direct weer om en zei in de tele foon: „Een ogenblik alstublieft". Ze keek haar late bezoekers weer aan, met 'haar rechterhand, waarin zij eeu potlood hield, maakte ze een vaag gebaar in de richting van haar kamer en toen telefoneerde ze weer door, een aantal codewoorden en oodecijfers, die ze ge- golijktijdig op een vel papier schreef Friedrich sloot zacht de deur achter zich. Isabelle stond bij het raam. Jenny telefoneerde nog een minuut of drie, toen legde ze de hoorn op de haak. Frie drich liep op haar af en zei: Jenny, ik moet direct één of misschien wel twee telefoongesprekken met New Orelans voeren. Welk nummer? vroeg ze bijna za kelijk. Maar warmer voegde zij er aan toe: Is er iets bijzonders gebeurd? Isabelle keek haar opmerkzaam aan en kwam enige passen meer de kamer in. Friedrich zei haastig: Jenny, deze dame is Isabelle d' Argusson. O, prachtig, zei Jenny blijkbaar on verschillig cn gaf Isabelle de hand. Voordat Isabelle echter iets kon zeggen, wendde Friedrich zich weer tot Jenny: Stel je voor, we hebben een spoor van Lydia gewonden. Jenny keek Friedrich met grote ogen aan. Een spoor van je zuster Lydia?! riep ze uit- Werkelijk? Een warm, mee levend gevoel doorstroomde haar strak ke, bijna al te kunstmatig strakke ge stalte. Vlug, welk nummer in New Or leans? Ik weet het- nummer niet, zei Isa belle. We zouden graag met d' juwelier Petitjean in New Orleans willen spre ken. Die man is in de stad nogal bekend. Jenny nam direct de telefoon van de haak. Blijkbaar was de regeringstele- fooncentrale van Baton Rouge aan de andere kunt van de -Uin. Kinderen, zei Jenny, jullie moeten me even helpen met een zaak waar haast bij is. Het nummer weet ik niet, maar wees zo goed en bel de juwelier Petit jean in New Orleans eens uit zjjn bed, ik moet hem spreken. Een vriendelijke mannenstem ant woordde haar: Dat kan. Jenny. Wil je soms een collier met diamanten bestel len? Niet zo nieuwsgierig wezen, zei KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: de H.H. Missen om 7,30, 8,45 en 10 uur de Hoogmis- In Oost-erend om 7,30 en 10 uur en in Den Hoorn om 10 uur. Biechtgel. in Den Burg en in Oos terend van 7-7,30 en in Den Hoorn en in Oosterend van 9,30-10 uur. Communie uitreiken om 7 u- en onder de Missen. Collecte v.d. Fröbelschool, Lof om 3 u. (niet om 7 u. deze keer). Deze w^ek de H.H. Missen om 7 en 8 u- Maandag: nog een Mis om 9 u. Dinsdag: nog een Mis om 7,30 Woensdag: 'n H. Mis in Den Hoorn om 7,30. Lof 's av- om 7,30 t, e. van St- Joseph. Donderdag: 'n H Mis 'n Oosterend om 8 u- Vrijdag: nog een H. Mis om 7,30 u. Zaterdag: een H- Mis in de Kapel. Biechtgel. van 5 tot 9 u. op de hele uren. Om 6 uur Rozenkrans- INGEKOMEN PERSONEN. Dirk Krijnen v. A'dam, Marnixstraat 13 I n. Oudeschild 78b- Johannes van Loo en gez., v- A'dam, M. Polostr. 86 I n. C 45d- VERTROKKEN PERSONEN Maria E. P. Zavirs, v- S 12 n. Anna- Paulowna, Zandvaart- 177. Margaretba Henstra v. De Koog 116 n- Utrecht, Be- verstr. 49- Gemma van Zon, v. Wilhel- minalaan 21 n. Amstelveen, Toorop- plantsoen 6. PILMNIEUWS. LASSIE KOMT THUIS". In het vorige programma van Texels Bioscooptheater wei'd een kort filmpje vertoond, waarin de vriendschap van 'n meisje en een hond werd uitgebeeld. Dat was een voorproefje voor de grote film, die dit weekend zal worden gedraaid. Lassie, een1 mooie goudbruin met wii- te herdershond, eigendom van Sam Car- raclougih, is de trots van Greenal Bridge Iedere dag haalt Lassie zijn jonge baas Joe van school- Dan komt de tragische dag, dat Las sie niet op de 'hoek staat, als Joe de sdhool verlaat. Mrs- Carraclough en haar man bekennen Joe dat zij de hond aan de hertog van Rudling hebben ver kocht: Sam, die niet in staat is werk te vinden, 'heeft dit nu noodgedwongen moeten doen, Joe is niet te troosten. De volgende dag staat Lassie edhter op nieuw op de hoede op Joe te wachten. En ook de daarop volgeride dagen Vlucht Lassie uit het- hondenhok van de her tog en haalt hij Joe van sdhool- 'De nieuwe eigenaar neemt de hotci weer mee, maar Lassie geeft het niet op. Hij ontsnapt weer. Dagenlang loopt en rent-hij en zwemt hij zeifs over rivie ren. Hij vecht zich 'n weg door sneeuw stormen in de bergen en slagregt as langs de kust. Hij levert wilde gevech ten met sChaapshonden, die door de herders op hem af worden gestuurd, cn wordt aangeschoten en gewond. Maar Lassie herstelt en natuurlijk „krijgen ze elkaar"- Neerlands Nieuws. Waterpolo: Nederlaaid-België 4-4 - De „C. A. Banek" weer vlot Zierik- zee bestaat 1100 jaar. Amerikaans vloot,bezoek aan A'dam Veldmuizen- plaag 1949 Auto-races om de grote prijs van Zandvoort. BEHENDIGE MOTORRIJDERS. De behendigheidsrit, die motorclub Texel" onlangs heeft gehouden,, is blijk baar goed in de smaak gevallen, want ook -Dinsdagavond was er weer veel pu bliek (een vieithonderd man) en het aan tal deelnemende motorrijders was met 8 gestegen In totaal verschenen er nu 21 aan de start. Veel kijkers maarwei nig ditopassagiers. Dat moesten dames zijn en het aantal liefhebsters was niet erg groot. Er waren slechts 6 Texelse meisjes en 14 badgasten. Eén motorrij der dreigde een blauwtje te lopen on toen heeft mej. Willy van der Ven uT Den Bos de hand maar over baar (dit maal niet eenkennig) hart gehaald en een tweede rit met „een ander" gewaagd. Zij was goed op dreef, want zij bezorgde dihr C- Drijver van Oosterend een 2e prijs, en dhr L. Bakker een 3e. Dhr C- Mets en mej. Tiny Schrama werden nr. één en Arie Koopman van Oosterend met mej. N. Houdijk werd nr. 4. Wanneer de motorclub weer eens zo'n feestje op touw zet, hoopt zij zoveel en thousiaste duorijdsters te ontmoeten, dat er onder de gegadigden moet wor den geloot. Vorige week hadden we het over af wijkingen in de gewassen, die een ge volg waren van een onjuiste bewerking. Er zijn evenwel meer oorzaken, die een mislukking van het gewas tot gevolg hebben en één van deze is een onvol doende ol een onjuiste vruohtwisseling. Wanneer we over vrudrtwisseUng spre ken kunnen we niet zeggen, dat we hie- iets nieuws bij de kop hebben. Integen deel! Dit is een reeds zeer oud begrip. Iedereen, die iets met de landbouw te maken heeft weet daar iets van. In de vorige eeuw sprak men wel van het zgn. drieslagstelsel. Men bedoelde daarmede een vruohtwisseling, die als opvolging in drie opeen volgende jaren dit had: Eerste jaar zomergraan, tweede jaar wintergraan en derde jaar braakligging Wij doen het wat anders, omdat wij door de verbouw van hakvruohten de mogelijkheid gekregen 'hebben de jaren, waarin het perceel braak moest liggsn, uit te schakelen. Ieder jaar ondervinden wij weer, dat er telkens nog weer boeren zijn. die het met de vruchtwisseling niet zo nauw ne men. Zeer tot hun schade! Een fout, waarop wij al meerdere ma len gewezen hebben en die toch tel kens nog weer gemaakt wordt is 't een zijdig verbouwen van granen op een zelfde perceel Dit leidt- op de duur zeer beslist tot mislukkingen. Het gaat op hei zgn- oude Texel, waar de percelen min der uitgebouwd zijn langer goed dan in Eierland en de P.H. Polder, maar ten- slótte loopt 'het vast. We hebben daar dit jaar wel zeer duidelijk bewijzen van gezien. Wij zijn er niet blind voor, dat een goed gebruik van organische mest stoffen ook in dit opzicht meer mog '- Hjklieden geeft dan wanneer uitsluitend met kunstmest wordt gewerkt, maar op de duur kan zelfs 'n ruime voorziening met stalmest en groen-bemesting niet verhinderen, dat een vrijwel eenzijdige graanbouw tot ernstige afwijkingen in de gewassen leidt- Niet alle gewassen reageren op deze onvoldoende vruchtwisseling even sterk. Een vorige keer merkten wjj op, dat 'n onjuiste bewerking tot gevolg kan -heb ben aaltjesziekte in haver. Ditzelfde geldt ook voor een verkeerde vrucht wisseling. Het aantal gevallen van aai tjesziekte in haver, veroorzaakt door een te eenzijdige graanbouw is ieder jaar vrij groot. Bijzonder willen wij daar bij de aandacht vestigen op de funeste invloed, die de voorvrucht zomergeret heeft op tover- Wanneer men deze vruchtwisseling volgt in Eierland of de P- H. Pol-der, dan staat het vrijwel va-t; dat het fout loopt- Maar ook op het nog jongere bouw,land op 't oude Texel b - gint deze vruohtopvolgin'g groot risico te geven, zo groot, dat wij dit ernstig moeten ontraden en u in ieder geval willen aanraden om eens met ons te ko men praten wanneer u door bepaalde omstandigheden torth geneigd bent om haver te zaaien op een garstestoppe'. We kunnon dan ook de vruchtwisseling in vooraf gaande jaren nog eens bekij ken, en aan de hand daarvan wel zeg gen of u kans van slagen hebt of niet. We hebben reeds gezegd, dat een goed gebruik van organische meststoffen het risico vermindert. Zo zagen we dit jaar in de Eierlandse polder 'haver op een zomergerststoppel, die behoorlijk goed was. In de zomergerst was nl- hoppe- rupsklaver gezaaid en deze gaf een flinke groene massa, die in zijn geheel onderge-ploegd werd. Toch ging het ook hier nog maar op het kantje af. want hier en daar zagen we plekken, die een begin van aaltjesziekte vertoonden. Dus in het algemeen moeten we zeggen: Zaai geen haver op een graanstoppel en zeker niet op een perceel, waar het vo rige jaar zomergerst werd verbouwd. Een andere fout in de vruchtopvol- ging, die telkens nog weer wordt gj- maakt, is het zaaien van wintertarwe op een perceel, dat één of meerdere jaren als kunstweide is gebruikt of dat een jaar in de klaver heeft gelegen. Tel kens nog meent men, dat men hier een goede voorvrucht heeft- voor wintertar we, maar het resultaat stelt- altijd te leur. Wat de ooi-zaak precies is weten we niet-, maar men krijgt bijna altijd een hol gewas met een te lage opbrengst e een slechte kwaliteit van het zaad. Vi zeker hebben we hier wel te doen nu vre'terij van één of ander Insect, 1 meerdere gevallen besluit men al in hl voorjaar om het- gewas maar om te pla gen- Het is erg jammer, dat op deze wj ze een perceel, dat aan andere gewasse een zeer goede kans geeft niet ten vol benut kan worden. Wanneer men op dergelijk perceel zomergraan gaat zaai- kunt u mits het perceel goed beweri wordt bijna zeker zijn van een goe gewas. De laatste jaren wordt het oo weer meer gebruikelijk om percelen, d één of meerdere jaren in gras en klavi hebben gelegen te bestemmen voor t verbouw van erwten. En met een zet goed resultaat- Van harte hopen wij, dat men hier n eens aandacht aan schenkt. Het is w eens teleurstellend om te bemerken, d- fouten, die wij al meerdere malen g- signaleerd hebben tooh nog weer g, maakt worden, maar wij zullen niet nt laten ze telkens weer aan te wijzen t aan de andere kant geeft het ons o« de zekerheid, dat ons werk nodig blij: C. v. Gr. Beschikking Melktoeslag 194 In de Ned. Staatscourant no 157 v< 15 Aug. 1949 is gepubliceerd de „B schikking Melktoeslag 1948" van Minister van L-, V. en V., waarbij rich lijnen zijn' gegeven voor de uitbetalii van de naar aanleiding van de bekent motie-Groen te verstrekken toeslag vt 18 millioen gulden ter aanvulling van t voor vele bedrijven op de lichtere gro den onvoldoende melkprijs in de periot Nov. 1947 tot Nov. 1948. Deze ricihtl non zijn vastgesteld in overleg met t Stichting v.d Landbouw. Alle houders van rundvee, wier drijf voor meer dan 30 pet- op zani] grond is gelegen en gedurende bovei genoemde periode op rechtmatige wüIV melk en-of room hebben afgeleve'jt aan een zuivelfabriek of standaardiaK tiebedrijfof melk hebben verwerkt tg bóter of 'kaas, of melk hebben afgel,, vend aan slijters of aan consumenten gen getzinsverbruik en dat van eigen i beiders en hun gezinnen uitgezonden j komen voor uitkering van een toesl: in aanmerking- De toeslag is bepaald een zodanig percentage van een bedr, van f 24 per melk- en kalfkoe, welke - a veehouder volgens de Mei-jnvenlaris tie 194-8 voorhanden of in voorraad h: f dan wel bij derden opgestaM of ing a schaard hield, als overeenkomt met li percentage, waarvoor de oppervlak a cultuurgrond van de veehouder zandgrond is gelegen. De veehouder met een bedrijf, dt' voor 65 pet. op zandgrond is gelegd met 8 melk- en kalfkoeien bv. komt dl in aanmerking voor een toeslag van 8; 65/100xf 24 Veehouders-rund veehandelaren-' Veehouders, die ten tijde var, de M - inventarisatie 1948 erkend waren A rundveehandelaar of conmiissi'onns 1 in rundvee komen in aanmerking vo - een toeslag over ten hoogste een aans? melk- en kalfkoeien, dat 'gelijk is aan i- aantal li.a. blijvend grasland, vermei 1 derd met het aantal h.a. kunstweidflh bestemd voor blijvend grasland, die p' op liet tijdstip van de invulling van t inventarisatieformulier exploiteerd: 0 Het percentage zandgrond wordt ook deze berekening in aanmerking geil" men. Een veehouder, erkend rundve" handelaar, wiens bedrijf voor 40 pet- 16 zandlgrond li'gt. met 18 ha- grasland »r 35 melk- en kalfkoeien bv., komt P aanmerking voor een toeslag groot lj>' 40/100xf24. Ligt zijn bedrijf voor 1<>' pet. op zandgrond dan bedraagt de slag I8xl00/100xf 24. Heeft hij daare tegen bv- 3 melk- en kalfkoeien en 14b draagt zijn oppervlakte grasland 11 lilo dan wordt de toeslag in het eerste tSl' val 40 pet. zandgrond 3x40/100xf en in het tweede geval 100 pet. zaai grond 3xl00/100xf 24, as |l Jenny, geef mij liever de verbinding. Toen belde ze af, opende de deur van haar woonkamer en verzocht: Alstublieft jufrouw d' Argusson, alstublieft Frie drich. Terwijl beiden gingen zitten bleef ze dicht bij Fr-iedridh st-aau en keek hem met onderzoekende blik aan en wachtte Tsabelle ging in een hoekje van de cana pé zitten. Jenny, verklaarde hij haastig, er is niets bijzonders gebeurd. Juffrouw d' Argusson stuurde mij als verjaarscadeau een gouden doos, en die.... Is het de doos met de twee lelies, ja? Ze legde haar handen op zijn schou ders, keek hem gelukkig lachend aan cn riep: Dat is geweldig! Toen schrok ze en voegde er aan toe: Maar zou het ook niet een ongelukkig spoor kunnen zijn? Ly dia zou toch nooit afstand van die doos hebben gedaan? Zijn ogen werden treurig. Ze zag het en probeerde snel de indruk van haat- woorden ongedaan te maken: Scheld mij maar flink uit, ik ben toch ook een dom en oppervlakkig wezen. Natuurlijk moet je beginnen met aan te nemen, dat het een gelukkig spoor is. Isabelle liet geen oog van bc-iden af en slechts één gedachte hield haar bezig: Wat leeft-dat meisje mee met de gebeur tenissen van het huis Mayenne! Hoe precies is ze met alles op de hoogte. Toen wendde Jenny zich tot haar cn vroeg vriendelijk: Zal ik een kopje thee voor u zetten, wilt u misschien een si garet? Isabelle nam een sigaret uit de koker, die Jenny haar presenteerde en ze las da aan de binnenkant gegraveerde woor den: Voor mijn lieve, kleine Jenny Friedrich Wilhelm! Ze stak haar sigaret aan en nam Jenny door de rook heen op- Ja, zei ze langzaam, het is een vreem de geschiedenis met die doos. Het wordt nog vreemder, merkte Jenny op, omdat die doos eigenlijk al steeds zo'n grote rol in de familie Ma yenne heeft gespeeld. Maar daar weet ik -niet eens iets van, Friedrich Wilhelm, riep Isabelle uit. Ja.... dat. is ze? Jenny Hesters is om zo te zeggen met die geschiedenis opge groeid. Ze was een vriendin van Lydia. We zijn allemaal met elkaar grootge bracht. Jenny keek hem snel aan. Hij zei niets over zichzelf. Hij vermeed zijn naam naast die van haar te noemen. Waarom? Omdat Isabelle d' Argusson er bij was? Jenny vond, dat hij Isabelle dan niet naar haar toe had moeten brengen. Hij moest immers een andere vrouw zoeket:, dat had ze zelf toch gezegd. Alleen had hii haar raad wel wat erg snel opge volgdEn dat hij haar dat ook nog direct moest tonen. Waarm heb je juffrouw d' Argus son die geschiedenis van 't doosje nog niet verteld? vroeg ze hem. Isabelle, die Jenny voortdurend, ver borgen achter de rook van haar sigarh. had opgenomen, antwoordde vriendelm in zijn plaats. Dat is niet zo'n erge m daad, juffrouw Hestere. Ik ken FriedriO pas sinds vier maanden. «i Jenny wendde langzaam liet geai&i naar haar toe, en de uitdrukking van ifet gezicht veranderde. Gerekt, en op We woord de klemtoon leggend, zei ze: Sine: vier maanden kent u elkaar? li B Isabeile keek haar verbaasd aan. Vjjn maanden, dacht Jenny, en sedert v maanden is hij zo veranderd Friedrich zei onrustig: Ik kan die sdhiedenis nu wel vertellen, daar tocli op het telefoongesprek moe! j*(' wachten. Ja, viel Isabelle hem bij, alsjeblif bezweer de familiegeest. L Hij streek over zijn ogen en begon L vertellen. Hij sprak zacht en warm. Isabelle diep weggedoken in haar stoel. Ze 1 j0 haar mantel uitgetrokken, op in schoot lag haar leren autokap, waarti g| haar vingers speelden. Half luisterde j, naar het gesprek en half dacht ze Friedrichs stem klonk zacht door de AL, mer. Af en toe onderbrak hij zijn v haal, omdat hij de draad kwijtraakte i. dit gebeurde steeds als hij de scher onderzoekende blik opving, die Isabi van tijd tot tijd op Jenny wierp. rj (Wordt vervolgi

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4