Wat verdiende een boer in 1947 Waar bleven deze zomer de bergeenden In de meeste gebieden werden werk en verantwoordelijkheid niet voldoende beloond Fokveedag Werden ze door de zilvermeeuwen om hals gebracht drijf! En nu maar investeren! Dit vijftal gebieden mogen we tot de beste van ons land rekenen. In de rubriek ,.Het Platteland en zijn Boeren" van „Vrij Nederland" behandel de de medewerker K- J. Vrijling de door het Landbouw Econ. Instituut bere kende bedrijfsuitkomsten in het boek jaar 19471948. (Het leek ons van belang dit artikel in z"n geheel over te nemen- in de nu eens oplaaiende en dan weer luwende strijd tussen regering en land bouw over de beloning van de boerenar beid, zijn de berekeningen van bet Landbouw Economisch Instituut over de bedrijfsuitkomsten in de landbouw eer plechtanker, waaraan beide partijen zij het ieder op eigen manier zich vastklampen. Na de oorlog was deze strijd het felst in 1947; de verschrikke lijke winter en de brandend droge zo mer die er in viel, maakten dat jaar tot een der zwaarste in de geschiedenis van onze landbouw. De situatie werd nog moeilijker door dat de richtprijzen in '47, zelfs bij nor male weersgesteldheid toch aan dj lage kant waren. Herhaaldelijk heeft do Stichting voor de Landbouw toen bij de regering aangedrongen op verhoging der prijzen, en toen dit vergeefse moeite bleek te zijn, deed zij een beroep op d leden van de Staten Generaal om d? zaak in het parlement ter sprake, to brengen. De interpellatie Vondeling bood hiertoe de gelegenheid en het slot van het Tweede Kamerdebat was de mot algemene stemmen aangenomen motie- Groen, waarbij de regering werd ver zocht de landbouw met f 80 millioen in zijn moeilijke positie tegemoet te komen. Het is zeer jammer, dat de landbouw- boekhoudbureau's met zoveel omvang rijke fiscale werkzaamheden 2ijn be last, dat zij een grote achterstand heb ben in het uitwerken van de bedrijfj- boekhoudingen van de boeren- Dienten gevolge zal men tot 1950 moeten wachten voor de statistiek over de bedrijfsuit komsten ir. 1947 kan worden vastgesteld. En het zal deze statistiek zijn, die een definititf inzicht moet geven hoe nu in werkelijkheid de situatie in het boek jaar 1 Mei 1947 tot 30 April '48 voor de boer heeft gelegen. Tot nu toe moest nog te veel met veronderstellingen wor den gewerkt. Dat die de werkelijkheid echter dicht benaderen, wordt door zeer weinigen betwijfeld. Een steekproef- Gelukkig echter besohiklt Nederland over een Landbouw Econ. Instituut, da! thans reeds uit eeii steekproef van 789 bedrijven een statistiek over de he- drijfsinkomsten in het boekjaar 1947-48 heeft samengesteld. Zonder nu de be perktheid van zulk een steekproef uit het oog te verliezen, menen wij er tocli van te mogen zeggen, dat zy een rede lijke aanwijzing is voor de financiële positie waarin het oogstjaar 1947 de boeren achterliet- Welnu uit de steek proef valt geen andere conclusie te trek ken dan: bedroevend. Waren deze berekeningen niet af komstig van een zo onpartijdig en des kundige insteHing als het L.E-I., wij zouden de uitkomsten van deze steek proef met grote reserve beschouwen. Nu echter kunnen wij geen argumenten vin den, die aan de betrouwbaarheid af breuk zouden kunnen doen- De 789 bedrijven waarop de L.E.I- sta tistiek berust zijn verdeeld over 27 landbouwgebieden; jammer is het, dai. het belangrijke Groningse zeekleigebied ontbreekt en verder de Zuiderzeepol ders en de D rents-Over ij.sel se veenkolo niën. De handenarbeid, die de boer en zijn gezinsleden op het bedrijf hebben ver richt, is gewaardeerd tegen het normale loon voor een goed landarbeider plus su ciale lasten. Het bedrag dat boven de waardering van deze handenarb sid wordt verdiend, is het netto overschot, laten wij dit gemakshalve maar de zui vere bedrijfswinst noemen, waaruit de boer nieuwe investeringen en verbete ringen moet bekostigen. 'De in de huishouding verbruikte pro ducten uit het bedrijf zijn tegen markt prijs als opbrengst in rekening gebracht- Bedroevend resultaat. Van de 27 landbouwgebieden die iit de statistiek zijn opgenomen is in slechts vijf gebieden door de boeren een netto overschot verdiend- Het beste resultaat behaalden de akkerbouwbedrijven in da Friese Bouwstreek: hun netto overschot van f 148 per ha. mag, gezien de abnor male weersomstandigheden in 1947, re delijk worden genoemd. Met hun ge middelde oppervlakte van ruim 36 ha zijn zij tevens de grootste bedrijven van de gehele steekproef- Op de tweede plaats staan de Gronings Drentse veenkoloniale bedrijven met een zuivere bedrijfswinst van f 110 per ha (gemiddelde oppervlakte 26 ha.) ook dit kan voor 1947 niet slecht worden genoemd. Heel anders is het echter gesteld met de Friese weidebedrijven op de klei en veengronden, die met resp. f40 en f 35 per ha. genoegen moesten nmeen. De. gemengde bedrijven in het Drentse zandgebied wisten het nog tot de fooi van 5 gulden te brengen. 'Als hekkensluiters fungeren de weide bedrijven in de Hollandse Droogmake rijen met (zegge en schrijve) één gul den! Voor deze laatste groep bedrijver, die een gemiddelde oppervlakte van 18 ha- hebben betekende dit dus een zuive re bedrijfswinst in '47 van f 18 per be-1 In de 22 andere landbouwgebieden hebben de boeren en hun gezinsleden niet eens het loon van een landarbei der kunnen verdienen. Bepaald misera bel was de positie van de geïnundeerd geweest zijnde bedrijven op Tholen, Sohouwen-Duiveland en Walcheren; zij hebben geen cent verdiend, maar leden per ha. zelfs een verlies van 5 tot 27 gulden- In de meeste streken hebben de boeren genoegen moeten nemen met 55 tot 75 pet. van het landarbeidersloon. Geen beloning dus voor hun verant woordelijkheid en werkzaamheden als bedrijfsleider en ook geen winst ten be hoeve van nieuwe investeringen. Nogmaals men zal tot begin volgend jaar moeten wachten voor de volledige bedrijfsuitkomstenstatistiek een defini tief inzicht zal geven in het sombere jaar 1947. Dat deze iets gunstiger zal zijn dan de steekproef van het L.E-I kunnen wij ons moeilijk voorstellen- Eerder -het tegendeel, want de gemid delde oppervlakte van deze 789 bedrij ven is groter dan met- de werkelijkheid in Nederland overeenkomt. ONGEVAL- Dinsdagmiddag stak aan het strand te De Koog rnej. Van Hoek uit Rotterdam, zich met 'n zakmesje, dat uitgleed, in het dijbeen. Dit kwam zo ernstig aan, dat een slagader werd geraakt. Gelukkig be vond zien ook in het gezelschap de arts Dr. G. Lap uit R'dam, die het slacht offer, dat hevig bloedde, verbond met het jnateriaal van de politiepost. Hierop ging Dr.^Lap, die in De Koog logeerde, hechtmateriaal halen- Het duurde we', een half uur voor de dokter terug was, (in welke tijd de patiënt voel bloed ver loor). Bij de verdere behandeling ver leenden twee verpleegsters, die eveneens toevallig op het strand waren, assisten tie. Met de brancard werd het slachtot- fer naar de Badweg gedragen, waar d s ziekenauto gereed stond om haar naar haar hotel te vervoeren. De toestand van mej- Van Hoek is re delijk wel. GESLAAGDE UITVOERING. ,,Lest btst" zegt het spreekwoord"! al dus dhr Oskamp, toen hij Donderdag avond een kort openingswoord sprak in „Casino", waar „Sint Jan" het blijspel „Het begon in een Gracht" voor het voetlicht zou brengen. Het laatste optre den, waarvan dus gehoopt werd „lest best" en spr. verzekerde het iolrijk pu bliek dan ook, dat zij volop zou genieten Dat zouden zij reeds als het ensembie erin zou slagen haar peil van zijn eerste optreden te handhaven. Welnu, er is wederom goed toneelspel geg°ven en de bijval was groot. De heer Oskamp sprak de wens uit, dat de toneelver. Sint Jan nog heel dikwijls voor de badgasten zóu willen acteren- Maandag, fokveedag, m'n vrienden, Nu, ge v/eet waf dit beduidt. Ieder die belang in 't schaap stelt Trekt er deze dag op uit. Tesselaars en stedelingen. Zullen weer elkaar verdringen. Hond de schapen, groot en klein, Die er te aanschouwen zijn. jaap van Gerritje en Roeper, Dros en Witte, vul maar aan, Zullen alles weer proberen Om een goed figuur te slaan. Want die ouwe Tesselaren Zullen heus elkaar niet sparen, In deez' zc sportieve strijd Om de beste kwaliteit. 'k Wens de heren schapenhouders Graag een goede fokveedag. En ik hoop van harte, dat ze Ook volkomen slagen mag. Dal geen regen ons komt plagen, Zodat niemand hoeft te klagen. En, m'n vrienden, bovenal: Dat de handel vlotten zal! HUIB DE RIJMELAAR DE SIRENE LOEIDE- Onze correspondent uit Oudeschild bericht ons omtrent de broei in de bri- kettenopsiagplaats aldaar nog het- vol gende: Woensdagmiddag begon een partij van 65 ton briketten, opgeslagen in een pakhuis van fa. Rab te Oudeschild te branden. Marechaussee Schouwstra waarschuwde de brandweer en kort na 't loeien van de sirene was de Oudeschil der spuit present- Er kon volstaan wor den met ai' en toe water te geven als de vlammen oplaaiden en voor het overige werd meegeholpen om de briketten tr verwijderen, die gedeeltlijk op het ter- ïein werden gebracht, deels naar Den Burg vervoerd. Daar het hier bijna een scheepslading betrof, nam het verschei dene uren in beslag. Het was een warm en vooral ook sme rig karwei. De brand is waarschijnlijk door bro.'i. ontstaan, de schade bleef door het snel le optreden van de brandweer, tot d; briketten beperkt, 's Nachts werd de brandweer opnieuw gealarmeerd omdat de briketten, die op het terrein gebracht waren, opnieiuw begonnen te branden, doch dit brandje was spoedig geblust- ONGEVAL. Begin vorige week is dhr R. Smit Pz„ van Oudeschild, die met de motorfiets op een vacantietochtje door Nederland was. in aanraking gekomen met een auto. Hij liep een lichte hersenschudding op en werd in een ziekenhuis te Nijmegen op genomen. De duopassagier bleef onge deerd De motor liep geen schade op. IEDERE VIJFDE INWONER VAN ZUID AFRIKA HEEFT EEN AUTO. In totaal waren er einde 1948 in d-i Unie van Zuid-Afrika 551,363 motorrij tuigen in gebruik- In dat jaar zijn er 85,272 nieuwe voertuigen in het land in gevoerd, waarvan 57,782 uit de V.S. Op iedere 4 a 5 blanke inwoners van de Unie bezit er een 'n auto- Het is een natuur lijk gevolg van de schaarste aan andere communicatiemiddelen en van de grote afstanden, die dit land kenmerken- Een auto is hier geen luxe, doch veelal een gebiedende noodzaak. Kaallaagte, 21 Aug. 1949 INGEZONDEN. Toen wij, nu ruim elf jaar geleden, ons op Texel vestigden in het oude Molen huis nabij De Coeksdorp, war m nieuiie ervaringen op het gebied van bet vogel leven, voor ons aan de orde van de dag. We konden toen nog net waarnemen, hoe de laatste broedsels wilde eenden, van de broedplaatsen naar de Roggesloot ver huisden. De moedereend met gestrekte hals, sluipend en de kop zo laag moge lijk, steeds voorgaand, gevolgd door de zacht piepende jongen- Meerkoeten in flink aantal, dodaars et' zelfs enkele futen, maakten al spoedig mede, van dit prachtig door flink op schietend riet omgeven water, een ware vogelbewaarschool. Het meest verrassende van dit alles waren echter de mooie grote bergeenden en vooral hoe deze op hun zeer eigen manier.) met de prachtig getekende jon gen, van hun nesten in de duinen, even eens de Roggesloot opzochten als tijde lijk verblijf en eerste oefenplaats voor het jonge volkje. Eens genietende van een zeer mooie morgenstond, was het voor mij zeer opvallend, hoe een berg- eendenpaar, angstwekkend kwakend heen en weer vloog. Toen een vroege fietser passeerde, liet een van het ou derpaar zich zelfs schijnbaar vleuge- lam op d" Postweg vallen- Alras ver moedden we toen wat- er moest gebeu ren. En jawel hoor, toen we ons verdekt opstelden, ging direct het langgerekt waarschuwende gekwaak over -in zeer snel zacht kwekken als lokroep voor de jongen, die daarop al spoedig in een dicht opeengedrongen troepje, 15 in ge tal, vrij snel de driesprong Postweg-To- renweg visten te nemen om verder langs het dichtbegroeide spuislootje naar de Roggesloot, af en toe nog eens aange spoord door de kwekkende ouders, het water te bereiken- Enkele weken konden we daarna, bijna dagelijks, soms zelfs tweemaal per dag, hetzelfde heieven. Gedurende de oorlog met de funes'e gevolgen van de Duitse bezetting, werd dit helaas wel wat minder, maar zomer '47 was het toch weer zo, dat een jong echtpaar dat bij ons logeerde, er zelfs dikwijls om thuisbleef, teneinde van dit gebeuren getuige te kunnen zijn en soms, wanneer door het verkeer de overtocht gedeeltelijk werd verstoord, de achterblijvende eendjes in een emmer naar het water te brengen, waar deze dan al piepend weer door de ouden wer den opgemerkt en het gezinsverband meestal heel spoedig was hersteld. Was een vermindering van het- aantal passerende broedsels, zomer 48 ons reeds opgevallen, zo besloten we ih '49 daar eens extra op te letten en kwamen daarbij tot de ontstellende ontdekking, dat het bij slechts twee paren bergeen den bleef voor het gehele seizoen en dat- bovendien ook het aantal jongen ve i minder dan voorheen, van het laatste paar slechts drie kleine eendjes was. Daar ondergetekende gedurende elf jaar waarnemen de taal der bergeenden zeer goed heeft leren verstaan en hy Ju- ni-Juii 's morgens om vier buiten was, is het uitgesloten dat ook zelfs maar één paar eenden onopgemerkt kon passeren en daar ook andere oude geboren Texe'- laars vermindering is opgevallen, mag het zeker van belang worden geacht, op deze sterke teruggang d° aandacht te vestigen en de vraag te stellen, hoe dat mogelijk is. Wanneer we in de Texelse Crt. heb ben gelezen over vermeerdering van le pelaars op Texel, over een schatting van hot aantal uitgebroede meeuweneieren, dan vragen wij tevens is er ook een schatting omtrent de mooie bergeend sr., of betreft, het alleen de controleerbare broedkolonies? Wij stellen deze vraag met te meer nadruk, omdat wij het bijna onmogelijk achten een schatting te ma ken van het toenemende aantal meeu wenbroedsels buiten de kolonies. Zo bv in het voor de op Texel broedende eider- eenden, afgezette grote duingebied be noorden de Slufter, waar anders door particulieren nogal wat meeuweneieren werden geraapt en deze vogels nu veel meer vrij spel hebben, mogelijk aan dit gebied nu juist de voorkeur gaan ge- VERTROKKEN PERSONEN Albertus N- Huiberts en gez. v- Mo lenstraat 32 n. Amsterdam, B-ukcnplein 26. ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Boswijk PREDIKBEURTEN Zondag 4 September 1949. NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. Rienstra, uit En gelen (Fr.) in Gym. lokaai aan de Molenstraat- Maandcoll. kerkvoogdij De Coeksdorp 9,30u. Ds. Klijnsma, kerkbus vertrekt 8,50 v. Z.-Eierland Oosterend elf uur Ds- Klijnsma De Waal 11 uur Ds .Janse De Koog 9,30 Ds. Janse Oudeschild 7,30 uur de Heer Termaat Maandag 8 uur Zusterk-ring Den Hoorn 's av. half acht Ds. Janse, uit Dc Waal- Maandcoll- kerkvoogdij GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg 10 uur Voorbereiding II.A 3 uur Leesdienst. Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK H.V. Oosterend 10 uur Leesdienst, GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend 11 uur Ds. Westerhuis, Era. predikant van Arnhem. 7,30 uur dezelfde. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 10 uur T>s van Veen Extra collecte De Waal 19,30 uur Ds- van Veen Extra collecte Vrijdagavond 9 Sept. Zusterkring ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het Consultatiebureau v. Zuigeling ?n houdt voor de maand Sept. zitting op de le en 3e Woensdag van die maand, dus 7 en 21 September. NIEUW TYPE HELICOPTéRE VOOR HET BESPROEIEN VAN GEWASSEN In het kader van het onderzoek naar de mogelijkheden die de besproeiing en bestuiving- van landbouwgewassen etc. uit vliegtuigen bieden, is dezer dagen op het vliegveld Iepenburg een demonstra tie gegeven met een nieuw type helicop- tère. nl. de „Hiller 360". - Zoals bekend, is hier te lande reeds geruime tijd geëxperimenteerd met de Sikorsky S 51, eveneens -een helicop- tère, waarmede tot nu toe gunstige re sultaten zijn bereikt, Een bezwaar voor de commerciële exploitatie van deze ma chine vormen eóhter o.a- de hoge aan- schaffingskosten, die circa f 250,000 be dragen- De „Hiller 360", ontworpen door een Amerikaanse boerenzoon, is kleiner, eenvoudiger te bedienen en kost ca- f 65,000 of ongeveer 1/4 van de aan- schaffingskosten van de Sikorsky. De „Hiller", die plaats biedt aan drie personen, heeft een kruissnelheid van 120 km. per uur en een actie-radius van ca. 300 km. Voor besproeiings- of ver- stuivingsdoeleinden zijn aan weerszij den van het toestel reservoirs aange bracht, die elk ca- 125 kg sproei- of stuif - middelen kunnen bevatten. Per uur kan- het- toestel ongeveer 120 ha. bewerken. Van deskundig zijde worden de mo gelijkheden van dit toestel voor land bouwdoeleinden hoog aangeslagen, spe ciaal vanwege zijn betrekkelijk lage aan schaffingsprijs, zijn eenvoud en ook op grond van zijn stabiliteit en zijn soepe le manoeuvreerbaarheid ven, daarmede een bedreiging vormende voor de bergeenden 'en andere daar broedende vogels, dc elders incluis- Een strandjutter, die zich voor een niet nader te noemen bezigheid, enige ogenblikken op genoemd verboden ge bied begaf, ontdekte, zo vertelde hij, daarbij een nog vrijwel voltallig broed sel bergeendjes, op weg naar zee. Hij wist het troepje in het oog te houden en zag hoe enige van onze mooie, maar roofzuchtige Zilvers, er op aanviel, zo dat slechts een tweetal van die kleine, vlugge diertjes het water bereikte. In een speciaal artikel over de meeu wen, voorkomende in het tweede num mer van het nieuwe blad „Mee naar bui ten", behandeld de heer J r Blijden- stijn ook het zondenregister van de zil vermeeuwen ten opzichte van andere vo gels en wijst- daarbij op eenzelfde ver schijnsel: bergeenden slachtoffer van meeuwen- Daar we ons ornithologisch geenszins bevoegd achten om, in welke vorm ook. in verband met de hierboven genoemde waarnemingen, enig advies te geven, achten wy het als zeer belangstellend leek van «iet gering belang, hieraan meer bekendheid te geven. J. HOOIJBERG. i i pi r.j "ii Trachten leed te verzachten... (en bate van Nederland en Indonesië VIS AFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 22 t-m. 28 Aug. 1949: 1650 kg bot- 18 kg geep. 15 kg kaan. 248 kg kabeljauw. 2800 kg horsmakreol. 534 kg makreel. 10 kg haai. 103 kg sar dien. 749 kg schar. 7522 kg schol. 19 kg pieterman. 474 kg poon. 797 kg tarbot 4890 gk tong- 2884 kg wijting. 9 kg zalm. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 26 Aug. tot en met 1 Sept- 1949. Geboren: Cornelis rv Ferdinand J Kaczor en Klaasje Knol. Jacobus zv Ja cobus van der Vliet en Jacoba M- de Eloois. Catharinus en Trijntje kinderen van Jacobus v d. Star en Hillegonda Plas Ondertrouwd: Jan Brouwer en Mar': R Daalder. Getrouwd: Gene- Overleden: Ant.je Smit, 80 jaar, wed- v Aric Wonder. Gevonden: 1 steunzool, 2 bankbiljetten 1 br. schoen, 1 bh damesbadpak, 1 zonne bril, 1 vulpen, zakje Sehilderi,jhaakj"s, I vulpen INGEKOMEN PERSONEN. Willemina M. Vlaming v. De Bilt, Ju- lianalaan 225 n. O 118 Petrus Zevenho ven v- Warmond, v. Beverningstraat 11 n- B 45. Jacoba J Langeveld v. Heem stede. Achterweg 5 n. K 24. Léon H. I,i Willenisen v. Warmond, Mgr. Ange nentlaaii 1 n- Schildereind 64. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders \an Texel maken bekend, dat in' liet- vervolg de Stichting voor Geestelijke Volksgezond heid in N.-Holland, welke stichting de voor en nazorg van geesteszieken b ■- hartigt, zitting zal houden te Den Burg in het achterste lokaal van het gemecne- huis (ingang door het Park) op de le en 3e Woensdag van elke maand, van lö-ll uur. Degene, die inlichtingen ter zake van dc voor- en nazorg van geesteszieker wenst, wordt- aangeraden zich op de ge noemde tijdstippen te laten voorlichter De inlichtingen worden door een des kundige verpleegster verstrekt en zyi. kosteloos- Texel, 30 Augustus 1949. Burgem. en Wethouders voornoemd, Mr. G. D. REHORST, Burgemeester. De Secretaris. P. BEEMSTERBOER. WIJZIGING UITBREIDINGSPLAN SCHILDER WEG"- Het hoofd van het gemeentebestuu van Texe'. brengt ter openbare kenni.., dat door Gedeputeerde Staten van Noord-IInlland, bij besluit van 24 Au gustus 1949, nr. 185, is goedgekeurd de bij Raadsbesluit van 8 April 1949, nr. XVII, vastgestelde herziening van tic uitbreidingsplan in onderdelen „Schil- derweg" der gemeente Texel. Het goedgekeurde besluit ligt van lie den af ter gemeentesecretarie, te Den Burg, te- inzage. Binnen een maand- na heden kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot Gedcuteerds Staten hebben gewend, tegen het verlenen van de goedkeuring bij de Kroon beroep instellen- Texel, 3 September 1949. Het Hoofd van het gemeentebestuur - voornoemd, REHORST. LOSLOPEN VAN RAMMEN Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel wijzen 'betrokkenen op iiet bepaalde in artikel 4 der voor deze ge meente vastgestelde veeverordening krachtens welk artikel het verboden is: a. rammen van één jaar en ouder, an ders dan voorzien van twee spanne; bevestigd aan tenminste drie poten, e rammen beneden de ouderdom van één jaar, anders dan voorzien van een spin-, bevestigd aan twee poten, tussen 1 Sep tember cn 1 October in de weide te la ten lopon- b. rammen tussen 1 en 25 October de weide te laten lopen. Het verbod onder a. bedoeld is niet van toepassing op rammen, in de weid lopende, vaslgemaakt aan een genoeg zaam sterke lijn of ketting, welke stevig is bevestigd aan een spil, paal of boom zodanig, dat de dieren zich met kunnen losrukken cn mits voorzien van ten min ste één span aan twee poten. In buitengewone gevallen kan door Burgemeester en Wethouders van 'iet bepaalde in artikel 4 ontheffing worde: verleend. Overtreding van bovenstaande bepa ling wordt gestraft met een hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van ten hoogste driebonden' gulden, terwijl het dier, waarmede de overtrading is gepleegd, kan worden verbeurd verklaard. Texel, 2 September 1949. Burgem. en Wethouders voornoemd Mr. G. D. REHORST, Burgemeester P BEEMSTERBOER. Secretaris INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of Mnder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare kennis dat ter gemeentesecretarie ter in zage ligt een verzoek met bijlagen van Joh. Zoetelief, om vergunning tot bet oprichten van een werkplaats voor ma chinale houtbewerking, kadastraal be kend in Sectie A, no. 3011. Op Zaterdag 17 September 1949. des middags te 12 uren, zal ten Raadhuize der gemeente gelegenheid bestaan om- bezwaren tegen dit verzoek in te brem gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie da gen vóór het- bovengemelde tijdstip op de Secretarie der Gemeente kennis ne men van de ter zake ingekomen schrif turen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet- tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art, 7 der Hinderwet op dc bovenbe paalde dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen teneinde hunne bezwa ren mondeling toe te lichten. Texe], 3 September 1949- Burgem. en Wethouders voornoemd De Burgemeester, M- G- D REHORST De Secretaris, P. BEEMSTERBOER,

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2