Cjroen ^warLrJexels in het harL, Spannende strijd tussen de eenjarige ram van P. C. Hin en de tweejarige van G. C. Kikkert Texel hield zijn fokveedag „De duizend robben rondde Waddenedanden verslinden 12 millioen hg. vis per jaar WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1949 TEXELSE 62e JAARGANG No. 6355 COURANT Uitgave v.h. Fa. Langevcld <5* De Rooy Boekhandel - Drukkerij - Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 1 1 Tel 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags Bankrek Rotterdamsche Bank en Coöp. Bocrcnleenb. Postgiro 65 2 Abonnementsprijs f 2,45 per halfjaar Hoogtijdag voor de schapenhouders, die meer dan 500 van Texels mooiste woldragers konden bewonderen Zo heeft Texel zijn fokveedag weer met gulden letteren in zijn annalen kun nen boekstaven, want iedereen is het er over eens dat deze dag geslaagd genoemd mag worden. Natuurlijk kon het beter, volgcndo keer hoopt men op meer inzen ders en ook op meer kopers. De heer Jb. Eelman Gzn., O'end, be haalde 2 le prijzen, 6 2e prijzen; 1 3e prfj/en en 4 eerv. verm.; R. Eelman Azn. O'end, 1 le, 1 2e. 4 3e en 1 eerv. verm.; P. C. Hin 4 le, 3 2e en 2 eerv- verm.; G. C. Kikkert, De Westen 1 le, 2 2e, 3 3e en 1 eerv- verm. .Jac. Lap Kzn. en Zonen, Den Hoorn 2 le, 3 3e en 3 eerv. verm.; Joh. J. Roeper Johzn-, O'end. 1 le, 2 2e en 4 3c prijzen. De opening. In de serre van Hotel Texel vond tien voor tienen de opening plaats door de voorz. van het Texelse Schapenstamboek in N.-Holland, dhr W. v-d. Oord, uit Barsingerhorn, die een groot gezelschap welkom mpclit heten: Burgemeester Mr. G- D. Reliorst, de wethouders Th. Hin cn S. de Waard. Spr. dankte liet gemeente bestuur voor de service door alle moge lijke medewerking te verlenen cn het n orde brengen van het (gratis ter be schikking gestelde) marktplein, het uit loven van een zilveren medaille, enz. Spr. richtte zich ook speciaal tot de keurmeesters, van wie hij vooral noem de de afgevaardigden door de Ver. van Oud-leerl. der 1. landbouwschool. „Hun oordeel wordt op hoge prijs gesteld" Waarderende woorden sprak de voorz ook tot dhr P. Dros Bzn, de I'BH, ..wiens werkzaamheden langzaamaan gaan in krimpen". Spr- schetste de PBH als een figuur, die veel voor de landbouw heefi gedaan. Enkele ogenblikken na de opening ar riveerden de gasten, die met de boot van half 'J waien overgekomen: o.w- Ir. L. de Vries, de Rijksveeteelteonsulent, dhr P. Douma, voorz. v. li- Tex. Schapenstam boek in Friesland, Ir. H. Verschuyl, se cretaris v.h- Centr. Bureau voor de scha penfokkerij („lr. Verschuyl helpt bevor- 'deren, dat bij de handelsovereenkomsten met het buitenland de belangen van de geregistreerde schapenhouderij worden behartigd", aldus dhr C. Roeper). Dan waren aanwezig de lieren Broersma, in specteur v.h. Stamboek, Ir. W. v. Oijen, adj- Rijksveeteelteonsulent, din Bath, in specteur v.h. Tex Schapenstamboek in Z.-Holland, de beren vertegenwoordi gers van öe drie Texelse landbouworga nisaties, wie dank werd gebracht voor de 3 premiën van elk 150, dhr Laan. di recteur van de 1. landbouwschool, 't bij na voltallige bestuur: de heren F. Kcij- ser, W. J. Bakker, Joh. J- Roeper. K Ilogentoorn uit N.-Beemster, inspecteur P. Pijper uit Tvvisk, de marktmeester. .1. Veldstra. de veeartsen E Nnnrdijk en F. W- J- Swart. Grotere exportmogelijkheden. Spr. noemde de voornaamste factoren, waardoor de schapenstapel gaat inkrim pen: betere uitkomsten van de runder- houderij ten opzichte van de schapen teelt, maken dat de specifieke schapen- bedrljvan gaan verdwijnen, de mechani satie in de akkerbouw doet het aantal gemengde bedrijven toenemen, elect.-i- sche vveideafrasteringen vergemakkelij ken liet. houden van rundvee. Hoewel de schapenhouderij dus gaat inkrimpen, zijn de perspectieven voor dc Texelse schapenhouderij gebleven en er lean nog veel goed werk worden verricht, want de kwaliteit kan nog altijd verbeterd worden. Texel blijft liet. aanfokgebiad voor heel scliapenfokkend Nederland. Vooral met het oog op de wolwinning is verbetering van de kwaliteit van 't wol- vee op Texel, de bakermat van het Tex. schaap, van belang. De exportmogelijkheden zijn groter geworden: dit jaar werden enige dui zenden lammeren naar Tsjccho-Slowa- klje uitgevoerd- Thans staat, een trans port van 47 schapen en lammeren naar Frankrijk op stapel (41 van d. 47 die ren komen van Texel)- Die 47 dieren zijn voor totaal f8400 verkocht! CDhr C. Roeper gaf over deze export, naai Frankrijk nog het volgende commen taar:- „De Fransen letten vooral op zwarte vlekjes. Men ruime de zwarte schapen dus op, want het zwarte schaap wordt door de Fransen als een fokon- zuiverheid beschouwd! De ramlamme- ren werden voor f 250 verkocht, de ooi lammeren voor f100 tot f175, de een jarige schapen deels voor f170 en deels voor f175 Naar Engeland zullen onge veer 30,000 dieren worden geëxpor teerd, t.w. tweederde deel halfjarige De Kampioen van G. C. Kikkert. schapen van plni. 30 kg geslacht go- wicht cn 'n derde deel oudere schapen van 50 kg. Totaal '250,000 kg. De dieren zullen Hiti worden geslacht, zodat ae iiuidpii hier blijven en het slachtloon in ons land kan worden verdiend. Het con tract met Engeland is van groot be lang ook voor de verkoop van fokscha pen hier, want voor de uitgevoerde die ren zullen toch weer andere in de plaats moeten komen! De prijzen liggen boven die vaii hel aan de regering geleverde wol'vee"). „Texel blijft. Texel met de schapen fokkerij", zei de ioorz„ die zich ver heugde oi er het mooie neer: schapen moeten droog weer hebben ais zij wor den tentoongesteld. Dan zal dc algeme ne indruk beter zijn en dank zij de zou kan ook deze fokveedag voor de volle honderd pet. slagen. Smalle basis. Spr. was tevreden over het, aantal in zendingen, maar hij sprak van een smalle oasis toen hij aan het aantal in zenders dacht: 30 inzenders is veel te kort en daarbij moeten we nog opmer ken, dal niet alle 30 met een collectie zijn gekomen. Het aantal fokkers, dai hier met- hun materiaal is verschenen, moet groter zijn dan er gekocht kan worden, want. anders zal het vaste land als concurrent gaan optreden (Texei telt ongeveer !)0 leden). Spr- herinnerde voorts aan het 40-ja- rige bestaan op 20 Aug. In 1909 wérd opgericht de ,,Ver. tot verbetering van de schapenfokkerij in N.-Holiand", waar bij ook enkele fokkers van Texel waren aangesloten. Later is die naam veran derd in Texels Schapenstamboek :n N.-Holland". Ter herinnering aan het jubileum heeft het Stamboek een extra prijs, een zilveren wisselbeker, uitgelootd voor dc rubriek, waaraan iedere fokker kan deelnemen, nl. voor de schaptn met 2 ramlammeren- Spr- opende de fokveedag 1949 met Qc wens, dat bij zou slagen. De burgemeester spreekt. Burgemeester G. D. Reliorst nam hierop Jiet woord, waarbij hij allereei t zijn dank uitsprak voor de sympathieke woorden door de voorz. tot liet gemeen tebestuur gericht. Spr. wenste 't Stam boek namens het gem. bestuur geluk met het 40-jarig bestaan en vervolgens merkte hij op, dat er vorig jaar ook al gevaagd was van een smalle basis. He laas is liet Stamboek op deze dag nog niet in die mate vertegenwoordigd als men van het schapeneiland zou mogen verwachten- ,,Als men verder van de 40 af is dan van de 50 krijgt men meer neiging om herinneringen op te roepen- Ik denk hier dan aan de oprichting in 1911 ir. Z.-«Holland van een kaascontrolestatioi waarbij de hoeren zich konden aanslui ten. Dat station was noodzakelijk gewor den, want door geknoei van handelaren dreigde de goede naam verloren te gaan Dr. Van Gulik, pionier op hot gebied van de kaascontrole, ondervond grot: moeilijkheden. Gelukkig genoot hij de steun van enkele vooruitstrevende boe ren, welker inzicht weldra door de meerderheid der producenten werd ge deeld, toen zij begrepen, dat controle uiteindelijk in het belang van de boeren zeil was. Ook op het gebied van de wo'.- veehouderij is het iu het belang van de fokkers zelf, het product te verbeteren. In tijden van oorlog, en als alles dik geld- doet is het geen kunst om te boe ren, maar als de concurrentie gaat op treden komt aan het licht, wie zijn vak verstaat en wie niet. Dan is een goed product de alles beheersende factor voov het bedrijf. Burgemeester Rehorst besloot met de hoop, dat nog meerderen het streven v-h. Stamboek zouden gaan steunen, opdat de ver. zou blijven groeien er: bloeien. (Applaus). De voorz. merkte hierna nog op, dat het aantal leden niet tegenvalt, maar dat men tekort actieve leden telt! Hierop werden de heren juryleden r'c lijsten verstrekt, aan de hand waarvin de keuringen konden plaats hebben. Men begaf zich naar het. marktplein, waar Texels mooiste woïvee bijeeng:- braeht was. Links en rechts de ooien en meer in het centrum de rammen, de kampiosnsram, de reservekampioen, Ie winnaar van de wisselbeker. Behoorlijke collectie. Onderwijl verstrekte do lieer C- Roe per, secr., ons nog enige aardige cij fers: Er waren in totaal 550 dieren aan gevoerd, waarvan 539 voor oe keuring en de rest- voor de verkooprubriek. Ja men wil graag verkopen, maai de ver koop die doorgaans de ramlammeren om vat, is vel wat tegengevallen. De fok kers hadden zeker verwacht, een groter aantal dieren te kunnen verkopen dan 'I geval was. De exemplaren die van eige naar verwisselden brachten f 150 lot f175 op. Het aantal numers van de diverse ru brieken bedroeg 2-20, vorig jaar 216, L'e kwaliteit van het vee werd echter beter genoemd. De dieren verkeerden door gunstiger grasgroei in beter conditie. En ook door de ruimere verstrekking van krachtvoer natuurlijI: Omstreeks half één waren dc juryle den met hun werk gereed, de kaartjes eerste, tweede, deide prijs en eervolle vermelding verschenen op de standaar den boven de hokken. Grote belangstel- ling was er vooral waar de juryleden moesten uitmaken, welke ram de kampi oen zou worden- De randidaten werden lang en breed bekeken en len slotte werd de ram F 5012, geb. 1947. eigen dom van fokker-eigenaar G- C. Kikkert, de Westell, bet predicaat kampioensram verleend. Deze zelfde ram werd vorig jaar ook kampioen en toen tevens win naar va.i de TESO-wisselbeker. Deze beker werd beschikbaar gesteld voor de beste 1-j. ram en die ram v\as ditmaal F 5260, fokker M. C. Bakker, Den Hoorn, eigenaar P. C- Hin, Spang. Deze ram werd eerste in z'n rubriek en bovendien uitgeroepen tot reserve kam pioen! De heer P. C- Hin bad trouwens meer succes, want in de rubriek viertallen 1-j. schapen van een vaderdier, verwie:f zijn inzending nr. 206 de le prijs, plus de ereprijs van de kampioensgrocp ooien en zijn nr. 217 werd nr. 1 van de viertal len oudere schapen. Jb. Eelman Gzi vverd in de rubriek viertallen 1-j. scha pen van een vaderdier nr. 2 met de er- prijs reserve kampioenschap De Stam boekbeker won Jac. Lap Kzn en Zonen Oordeel van Ir. De Vries. „Onze algemene indruk is, dat de ecp- ditie van de dieren dit jaar beter is", al dus Ir. De Vries, Rijksveeteelteonsulent Jammer, dat het werk van de keurmees ters wordt bemoeilijkt door te klein11 hokken. Voor een stipte keuring en on vergissingen te voorkomen moet men d1 dieren van alle kanten kunnen bekijken De kopstukken (dat geldt voor alle ru brieken) waren buitengewoon goed- De oudere ooien en de anderhalfjarige ooien vormden prima klassen. De anderhalf jarige rammen waren goed, de 2-j. ram men en de oudere rammen zéér goed. In onderdelen komen in verschillend" rubriek ;a onder verscheidene dieren fouten voor, zoals vossigheid, grimn-.e!. soms een beetje blauw in de kop, en ka'; staarten komen ook nogal vrij veel voor en wij zagen nog zwarte vlekjes. Dit is altijd zo geweest en liet is moeilijk om deze v erschijnselen weg te krijgen." De uitslag. 1-j- rammen (29 inz.): 1. P. C. Hin, Spang, res. kampioen en winnaar van dc HESO-beker); 2a. Jb. Eelman Gzn., Oos terend; 2b L. Roeper, 't Noorden; 3a Jb Eelman Gzn., Oost-eend3b R Eelman Azn., Oosterend; 8c. idem; 3d. G. O. Kikkert, de Westen. Eerv. vermeldingen: G. C- Kikkert, de Westen; Jb. Eelman Gz., Oosterend. 2-j. rammen (6 inz.): 1. G- C Kikkert, de Westen, kampioen; 2. C. v. Rossom. PHPokler; 3. W. de Haas, Oosierend- Eerv- verm. Gebr. Koorn, Driebuizen. Oudere rammen (10 inz.: 1. P. C- Hin Spang; 2. Joh. J. Roeper Joh'/., Ooster end; 3a. S V- Koning Lzn., Oosterend; 3b. C. Koorn iHzn., Den Hoorn. Eerv. verm.: Jb. Eelman Gzn-, O'end; R. Eelman Azn,. O'end. Schapen met een ramlam (30 inz.): geb. voor 1 April 1949: 1. R Eelman Azn., O'end; 2a P. O. Hin, Spang, plus pre mie van f 50 voor 3956 F.; 2b G. C. Kik kert, de Westen: 3a. Jb Eelman Gzn.. O'end; 3b. M. J. Kikkert, Den Hoorn; 3c idem. Eerv. verm.; Gebr Hin, Eendenkooi: N. Kikkert, De Koog; P. C. Hin, Spang. Schapen met 1 ramlam (2 inz.) geb. na 31 Maart 1949: 1. Jb. Eelman Gzn., Oos terend; 2- D Hin. Dijkmanslunzen; 2a. P. C- Hin, Spang; 3. D. Hin, Dijkmans- huizen; 3. Jac. Lap Kzn., en Zonen, Der Hoorn; 3a. idem. Eerv. verm.: Erven Dijt, Den Burg: Jb- Eelman Gzn., O'end; Jac. Lap Kzn. en Zonen Den Hoorn. Schapen met 1 ooi- en 1 ramlam (22 inz.) geb- voor 1 April 1949: 1. M. C. Bakker, Spyk, Den Hoorn; '2a- N. Kik- ZEEPOST VOOR OOST EN WEST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De datum van uit r- lijke ter post bezorging tussen haakjes: Indonesië m.s. „Mataram", (8 Sept.) Curacao s.s. „Stuyvesant" i7 Sept.) Suriname s.s- „Oottica" (14 Sept.) POSTZEGEL WERELDPOST VERENIGING Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de Wereldpostvereniging (de Union Postale Universele) getft de Ne derlandse PTT gedurende dc maand Oc tober een bijzondere postzegei uit in '2 waarden: 10 cent (bruinrood) en 20 cent (donkerblauw). Deze zegels, die een we reldbol met in elkaar gestrengelde post hoorns voorstellen zijn 26x26 mm.; hei papier heeft cirkeltjes watermerk; karn- tanding IS'/cll'/s; gomming normaal. Voor de frankering blijven de zegels geldig t,m. 31 December 1950. TEXELSE MARKT Den Burg 4 Sept. '49. Fokveedag Aan gevoerd als volgens programma: 220 nrs Voor de levering: 8 koeien, 57 schapen, 2 n. kalveren. ZE ZAGEN TERSCHELLING VOOR TEXEL AAN. Op het bericht dat er een jacht bjj h"t Noordergat in moeilijkheden verkeerde vertrokken vorige week zowel de red dingsboot als de „Oceaan". Het bleek dat een particuliere snelboot de koers kwijt was en Terschelling voor Texel had aangezien. Doordat assistentie niet behoefd-1 plaats te hebben, kwamen red dingsboot en bergingsdienst weer onvar- richterzake in de haven van Tersclie'- ling terug. EEN HUUF EN ZWILWRAT. De Texelse naam voor het (koperen) uiteinde van de disselboom van een ou de boerenwagen, waaraan men zich vast houdt heet volgens verschillende eilan 1 genoten (en zells volgens een smid uit Krommenie) huug, weer anderen bewe ren, dat men dit ook een piemel noemt De Texelse naam voor het wrataebti- ge uitsteeksel aan de poot van 'n paard (ongeveer een paar dm, boren de hoef) heet zwilwrat. Bukken mannen!" fluistert de schip per van het motorbootje, waarmede een klein gezelschap vroeg in de morgen vanuit, De Cocksdorp ter robbenjacht is weggevaren en dat. nu, kilometers uit de kust, tussen twee uitgestrekte platen koereend, in grote spanning het oog ge rief) houdt op het kabbelende watev, waarin een vijftal robben moet zwem men. Ja, zeg maar moeten" zwemmen, ook in de betekenis van het gedwongen zijn. want de verschijning van onze boot heeft hen tijdig gealarmeerd en heel in de verte zagen wij de dieren niet slang achtige bewegingen naar het water krui pen: ze hadden heerlijk liggen rusten op een zandplaat, die de e') te voor schijn had getoverd. Zeer waarschijnlijk lagen zij daar zat en welgedaan te mij meren over de rijkdom van het viswater, hier tussen Texel en Vlieland Ja. want dit is een uigemaakte zaak: als hier geen vis zat, kwamen hier geen zeehonden voor, als hier geen gróte hoe veelheid vis zat: een enkele rob met een gezonde letlust werkt dagelijks een vijf en dertig kilogram vis door zijn keelgat Hier, in de wateren rondom de Wadden eilanden, hebben zo'n duizend robben domicili gekozen en een eenvoudig re kensommetje zegt ons, dat die dieren met elkaar jaarlijks ruim twaalf millioen kg vis verslinden. Dat ls twaalf millioen kg, die In elk geval geen kans heeft om kert, De Koog; 3b. R. Eelman Azn., Oos terend; 3a. Jac. Lap Kzn- en Zonen, Dsn Hoorn; 3b. Joh. J Roeper Johzn., Oos terend; 3e. M. J- Kikkert, Den Hoorn. Eerv verm.: J- Brans Azn.. Oost; S. W. Koning Lzn., O'end; H. J. Keijs"! Dzn., Den Burg. Schapen met 1 ooi- en 1 ramlam (19 inz) geb. na 31 Maart 1949: 1. Jb. Eel man, O'end; 2. idem; 2- idem; 3. R. Eel man Azn O'end; 3a. S. W. Koning Lzn O'end. Eerv. verm-: M. C- Bakker, Spyk; P. C. Hin, Spang. Schapen met '2 ramlammeren (19 inz 1 geb. voor 1 April 1949; 1. P. C. Hin, Spang, plus premie rail f50 voor 3941F; '2a- Jb. Eehnan Gzn.. O'end; 2b. Joh. Roeper Johzn., O'end; 3. M. I'. Bakker, Spyk; 3- Joh. J. Roeper Johzn., O'end. Eerv- verm.: Gebrs. Hin, Eendenkooi. M. J. Kikkert, Den Hoorn. Schapen met '2 ramlammeren (12 inz.) geb. na 31 Maart 1949: 1 Jac Lap Kzn. en Zonen, Den Hoorn; 2. Joh ,7. Roeper Johzn., O'end; 3. Jb. Eelman Gzn., Oos terend; 3. G. C. Kikkert) de Westen. Eerv. verm.: Jb. Eelman Gzn., O'end; Jac. Lap Kzn. en Zonen, Den Hoorn. Schapen met 2 ooilammeren (16 inz.): 1. Jac. Lap en Zonen. Den Hoorn; 2. Jb. Eelman Gzn., O'end; 3a- P. Brans Azn., Oost: 3b. G. Kikkert, de Westen. ■Eerv. verm.; M. Kikkert, Den Hoorn; Jac Lan Kzn. en Zonen, Den Hoorn. Viertallen ooilammeren van ces vaderdier 11 inz.): 1. Joh. J. Roeper Johzn., O'end; 2- G. C. Kikken, de Wes ten; 3a. P. C. Hin, Spang; 8b. Jb. Eel man Gzn., O'end. Eerv. verm-: M. C. Bakker, Spyk; N Kikkert, l>e Koog. Viertallen 1-j- schapen van een vader dier (10 inz.): 1. P. C. Hin, Spang, kam pioensgrocp van alle ooien en winnaar zilv. medaille van de gemeente Texel; 2. Jb- Eelman Gzn., O'end, res. kampioen; 3a- Joh. J. Roeper Johzn.. O'end; 3b. Er ven Di.it, Den Burg. ,Eerv. verm.: N. Kikkert. De Koog Viertallen oudere fokschapen (7 inz.): 1. P. C. Hin, Spang; 2- Erven Dijt., Den Burg; 3a. Joh- J. Roeper .Johzn., O'end; 3b. R. Eelman Azn-, O'end. Eerv. verm.: D. Hin, Dijkmanshuizen door dc visser te worden verschalkt en de visser is dan ook geen groot bewon deraar vau de robbenl'amilies Herman Bennink bewondert die rob ben wèl hij vindt het prachtige dieren en hij zou niet graag op de begraiems gaan van de laatste rob, maar Herman Bennink is dan ook geen visserman, hij verdient zijn boterham in de niaiscul- tuur (waarover straks wel meer). Van zjjn part vreten die robben 350 kg vis per dag, dat laat hem koud. Herman Bennink ging als jongeman- met-het-diploma van 'n landbouwschool naar Amerika. Hij sprak toen nog gom woord Engels- Het harde leven spaarde hem niet, maar hij dorst de strijd aan. Hij heelt een speciale studie van de uiaiscultuur gemaakt. Hij heelt zich op liet vermeerderingsvraagstuk geworpen. Hij heelt gepeinsd, hoe de landbouwers meer profijt kunnen hebben van de mais- teelt, hoe zij door eenzelfde oppervlakte van dit. gewas te verbouwen hogere op brengst kunnen oogsten. Kruising scheen t ran rasechtheid te kunnen win nen. Zij hééft liet gewonnen, de ïass.-n zullen verdwijnen en teelt met kruisin gen zal algemeen worden- Cijfers leien, dat hybriden (kruisings) mals '20 pot. meer opbrengst geeft dan rassenmais. Herman Bennink raakt op weg naai de robben niet uitgepraat over die mais- cuituur en wij proberen ten slotte van dit onderwerp af te stappen, want uij heeft immers vacantie! Vacantie wil zeggen: iets anders gaan beleven, naar ■lichaam en ziel. Contrast zoeken, winni vergelijken wij de proeftuin van dhr Bennink met het. domein van de robben In Fries territorium- „Vorig jaar heb ik één rob geraak:, liet beest was dodelijk getroffen, maar wat gebeurde er, toen wij de jachttro- pliee zouden gaan halen? Een clubje an dere jagers had het dier ook in bet v'- zier genomen en nam het beest onder schot, schoot hem morsdood. Ze schoten MIJN rob dood. Dat was niet fair". ,,Maar" en dan wordt liij verheten ...wat ze nu hebben gedaan, is ergerlijk: Zoals a weet is de robbenjacht hier iot 1 Sept. gesloten. Dat. is in meer gemeen ten usance, je hebt gemeenten, waar de robben als ongedierte worden be schouwd en daar kun je het hele jaar jagen- Maar goed, hier mogen we du.i pas de 1ste Sept. beginnen. Ik was 31 al in Hotel De Hoop gearriveerd, zodat ik precies op tijd was. Ik kom hier voor liet tweede .jaar robbenjagen. U kunt mijn verbazing, mijn misnoegen be grijpen, toen ik vernam, dat er de 31ste Augustus al gejaagd werd Ik heb i' e meteen van de gang van deze vreemde zaak op de hoogte gein-acht en vernam, dat het corps jagers, dat met zes gewe ren achter de robben aanzat, van liet vasteland kwam. Maar daar moet de po litie bij te pas komen! dacht ik, zij ja gen in gesloten tijd, dat is niet alleen strafbaar, het is ook hoogst unfair ten opzichte van je collega's. Want wie van daag de robben achter hun huid zit zal de volgende dag robben aantreffen, die na het eerste liet beste schot al wild zijn. Zij zijn gewaarschuwd. II- heb bij de betreffende instantie gduformeerd, maar kreeg te horen, dat de .jagers, die op de 31ste al aan het schieten waren, in Fries territorium bezig waren. Daar kou de burgemeester van Texel dus niets aan doen- Enfin, hoe dan ook. het was voor mij een geduchte tegenvaller". Maar de heer Herman Bennink is vandaag toch ter jacht getrokken en hij heeft ons in de gelegenheid gesteld de tocht mede te maken: „Ik haal je ev.'n om zes uur uit Den Burg!" zei hij cn prompt op tijd stond zijn wagen voor de deur. (Zie vervolg pagina 2.)

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 1