1949 heeft Texel een druk toeristenverkeer gebracht En het eiland kan ook volgend jaar weer op een goed seizoen rekenen Robbenjager in actie (Vervolg van pagina 1). „Texel Is zo mooi". Een kleine boot lag op een paar hon derd meier uit de wal, voor de havi u van I>e Coeksdorp. Het was eb- Eerst door het lage water, dan een meter of twintig in een roeibootje en vervolgens in de „jachtboot", die meteen grommend wegvoer. Héél ver weg, want eerst zou 'n plaat ten noordoosten van De Oocks- dorp worden bekeken. Onderweg wei gerde de motor en terwijl die gemaakt werd, vertelde Herman Bennink ons nog eens waarom hjj zo graag op Texel was. „Ik kan hier jagen, ik kan hier zwem men, ik kan hier gaan praten met. de boeren over het gewas, ik kan hier dwa len door de bossen en de duinen. Ik vond hier meteen vrienden, veel gauwer dan bv. in Limburg- ik heb heel Hol land doorkruist, maar ik kom hier nu al vier jaar achter elkaar en ik blijf hier komen, want Texel is zo mooi. Mijn vrouw is hier ook graag. Ik heb al van alles in de wereld ge schoten, grote en kleine pelsdieren. Wist u, dat er op honderd mijl van New York's centrum wilde beren leven? Wat de robbenvangst betreft, ik wou dat ik hier woonde, dan ging ik in het vroege voorjaar, in Maart, op jacht- Dan is de pels het mooist. Nu kan dat nie-, want ik woon in Apeldoorn. Ga ik in 't vroege voorjaar door mooi, stil weer ge lokt, op reis, dan is de zee misschien ai weer woelig eer ik bij de robben zit". De motor doet het weer, het „lek" is gevonden. Voort gaat het, over de grau we zee, met de heiige verten rondom. Trekvogels komen over, een lepelaar vliegt haastig weg- Maar geen robben nog te zien. Dan neemt de kijker enige stipjes waar; daar liggen een paar rob ben op de bank. Hier is eergisteren, de 31ste Aug.. geschoten. Hoe v*r zullen zo de boot laten naderen? Voor zij het zil te nat kiezen? „Eergisteren heeft dat gezelschap 's morgens twee en 's middags drie robben geschoten, er was er één bij van 220 pond ze kunnen echter wel 400 pona worden- Geen slechte jacht, maar hoe kon het anders? Als je de eerste bent en de dieren van de prins nog geen kwaad weten?" Iemand vertelt ons over do wijze van jagen, die wijlen de lieer Alex Meijer er op na hield, de man, die in 1031 nood lottig verdronk. In een cano. Men zegt, dat die man de dieren met een groot mes te lijf ging als ze waren aangeschoten. Een rob moet hem toen hebben aange vallen en zo kwam zijn einde.... De heer Bennink ligt languit op de voorplecht, liet geweer gericht op ie bank. waar enige robben luieren „Bukken, mannen!" Bukken, mannen!" fluistert de schip per, zo weinig mogelijk obstakels, ze zijn zo achterdochtig, die robben." Op eenmaal zien we de dieren in be weging komen- Hun intuïtie drijft hen het water in- Ze komen best vooruit. Een plons en ze zijn verdwenen. Maar hel zijn zoogdieren, ze moeten straks weer boven komen om lucht te happen. (Een rob kan vijf minuten onder water blijven). Na enkele ogenblikken komen hier en daar koppen te voorschijn Zwarte bollen. Weg zijn ze veer. Wij naderen. Opeens verschijnt etui robben- kop op een dertig nieter aan bakboord De jager schiet, maar..., 't schot ketst- De rob blijft de omgeving verkennen, een knaap, de grootste van de plaat. Weer gaat de liaan over, weer ketst de kogel. Als de jager voor de derde maal zal vuren, verdwijnt de rob weer en de kogel, die dan uit de loop vliegt, treft geen doe! Nog een eindje verder varen. Wij zit ten hier tussen twee banken Weer eer, robbenkop. Meteen gaat het schot. Raak. Precies in de kop, die meteen verdwijnt. Wij varen er heen, maar de stroom heeft de ons toebehorende buit al weg gevoerd. De jager wil echter ecu rob mee naar de wal en hij houdt het ge weer op liet water gericht. De robben blijven echter een heel eind uit de buurt, ver van die gevaarlijk boeg, van waar de dood dreigt. Soms zip je er twee vlak naast elkaar boven komen, een groot deel van het li chaam boven water. Vlug duiken weer, wat een der Cooksdorper vissers doet opmerken: ..Het vorige gezelschap heeft ze wild gemaakt!" toch is het goed. dat de jacht eon poosje gesloten is, want twee jaar gele den gingen twee jagers in Juni achter de dieren aan; die hadden jongen bij zich. Dan is het jagen geen kunst meer. Ze schoten er 53. De invoering van een gesloten tijd was goed gezien doo- de burgemeester". Wij varen nu terug naar een plaat, die recht tegenover De Coeksdorp ligt. De zon is doorgebroken, warm rood staat daar de hernieuwde vuurtoren, achter de duinen hier laag, verderop zeer hoog met hun lichtgele hellin- gen. Terug, maar nog niet naar de wal: de jager heeft nu eenmaal een rob in zijn hoofd. Weer komen er robhen in zicht, wij kunnen er tien onderscheiden. Dans zij de sterke prisma. Al dichter komt de boot, de robhen verroeren nog geen vin. Tien robben, vijf grote en vijf kleinere- Op eenmaal komt er beweging in een li chaam en onmiddellijk is de hele troep gealarmeerd en daar gaan ze al schu -■ vend het water in. Weer hebben de zeehonden geluk, want onze boot loopt. vast. De schipp:" en zijn assistent hangen weldra tegen de afzetbomen en met veel inspanning komen we weer los. Inmiddels steken bier een daar de' robben hup kop boven water uit. Een schot davert- Alle koppen weg. Veel kans geven wij de jager in dit geval niet, waar een afstand van CONTROLE HERINENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de contröle van de personen, die voor de herinenting zijn verschenen zal plaats hebben: voor De Waal: op Vrijdag S Septem ber a-s- des namiddags van 3,304 uur in de o.l. school te De Waal; vor De Koog: op Zaterdag 10 Septem ber a.s. des namiddags van 33,30 uur in de o.l. school te De Koog. De tijdstippen genoemd in hun be kendmaking van 20 Augustus jl. komen hierdoor te vervallen- Texel, 5 September 1949- Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester Mr. G. D. REHORST De Secretaris, P. BEEMSTERBOER V1SAFSI.AG OUDESCHILD. Aangevoerd van '29 Aug. t,m. 3 Sept. '49: 13C7 kg bot; 131 kg geep: 19 kg kaan; 2111 kir kabeljauw; 3450 kg horsmakreel; 118 kg makreel; 32 kg rog; 97 kg sar dien; 98S kg schar; S6T6 kg schol; 77 kg pieterman; 443 kg poon; 1290 kg tarbot; 7505 kg tong; 3804 kg wijting; 15 kg haai; 3'/t kg zalm. DE STEM DES VOLKS. Hedenavond wordt de repetitie her vat. Nieuwe leden kunnen worden aan genomen en zullen hartelijk welkom zijn We gaan aan de studie voor een uitvoe ring en dus is een goede voorbereiding gebixjen. Hedenavond 8 uur in de Ulo school dus. GROTE BELANGSTELLING. Er bestaat grote belangstelling voor een bezoek aan de Jaarbeurs te Utrecht De N.V TESO laat een extra boot varen en zij heeft al meer dan drie bussen passagiers geboekt, zodat waarschijn lijk een vierde bus zal moeten worden gerequireerd! Goede reis en goede zaken. DITTE, EEN MENSENKIND. Komend weekend draait in Texeb Filmtheater de boeiende film ..Ditte, een mensenkind", naar het bekende boek van de schrijver Nexö- Deze film is bekroond met ,,De film van de maand" en op het Italiaanse filmcongres werd dit product de beste rolprent genoemd sedert jaren Toe gang 18 jaar. (Zie adv in volgend nr.) GRAAG TIJDIG BERICHT. Het afd. bstuur van de NIWIN ver zoekt ons opname van het volgende: Het komt vaak voor, dat de Texelse Courant, uit Indonesië wordt, terugge zonden, omdat de militair zich reeds heeft ingescheept voor de thuisreis. De portokosten hadden dan voorkomen kunnen worden als men tijdig bericM van vertrek doet- Iedereen werke mede- want.... de krantenkas is vrijwel leeg! TOEWIJZING TARWE. De Prov. Voedselcomm deelt nog maals mede. dat een teler van tarwe al leen dan tarwe voor eigen gebruik op zijn bedrijf mag achterhouden indien 'n toewijzing eigen oogst voor consumptie- doeleinden is aangevraagd bij de PBH. De aanvraagformulieren dienen volle dig ingevuld en ondertekend vóór 15 Sept- a.s, wederom bij de PBH te zijn ingeleverd. MARKERDAG Z.M T. ENKHUIZEN. Enkhuizen gaat voort met zijn merk waardige folkloristische shows. Passend in het kader van de Zuiderzèe-Museum- Tentoonstelling, die dezo zomer duizenden bezoekers naar de Dromrne- daris trekt, werd eerst een Urkerdag, daarna een Spakenburgerdag gehouden eu nu volgt op Vrijdag 9 Sept- a.s- een Markerdag met een echte Marker brui loft en een concert van het Marker Mu ziekcorps. Do bruiloft, waaraan 50 per sonen zullen deelnemen, onder wie Mar ken's Burgemeester, zal volgens eeu wenoude tradities van het eiland met toepassing van alle gewoonten en ge bruiken worden voltrokken. Het bruids paar, de getuigen, familie en genoden, zullen zuiver volgens de traditie gi kleed zijn in allerbeste pronk. En da' wil zeg gen dat deze bruiloft in al zijn weelde van kleur en fleurigheid een schouw spel zal worden, dat nauwelijks zijn ge lijke vindt. Begrijpelijk dat er voor d stijlvolle folkloristisch evenement over al bijzondere belangsteling bestaat. Als aan De Koog de eerste strandtentjes verschijnen weten wij, dat wij ons mogen verheugen over de komst van de zomer met zijn vacantietijd. En. als Daalder of Kok of Maas of weer een andere exploitant de eerste tent gaat demonteren, ah, dan weten wij wel hoe laat het is, dan loopt het seizoen ten einde. En zover is het thans, want gisteren zijn de eerste tenten uit elkaar ge nomen en successievelijk zal de hele reeks tenten weer gaan verdwijnen. Zii krijgen rust tot volgend jaar. Zij en het mooie, Texelse strand, dat zo druk be treden is, waar miliioenen voetstappen zijn gezet door zo'n ruw tachtig' duizend loeristen en daar komen natuurlijk nog de eilandgenoten zelf ook bij'. minstens 200 meter moet worden over schoten. Dan moet je meer op goed ge luk rekenen dan liet van je schotvaar- digheid verwachten, dunkt ons! Nieuwe plannen. Nu is het welletjes- De robben worden niet meer achtervolgd. Ze mogen weer gaan vissen' 35 kg. per dag per hoofd..-.. Maar.... de heer Bennink komt terug, met een nieuw strategisch plan: ik laa mij ergens op een zandplaat brengen. Met mijn hond. Ik ga daar gecamou fleerd iiggen, het geweer gereed. De boot moet' dan weer uit het gezicht ver dwijnen. Ik geloof vast, dat de robhen nieuwsgierig worden als ze mijn hond daar zien snuffelen. Dan komen ze wei dichterbij en dan heb ik 'n goede kans". Maar voor vandaag is het genoeg, de vloed komt al weer op. Het geweer wordt weer in de hoes ge stopt, een prima geweer, voorzien van ecu zgn. scoop sight (telescoop viznr zouden wji zeggen). De heer Bennink kan er op zee op honderd meter nog zui ver mee treffen, op het land gaat de zuiverheid zeker tot 300-400 meter. De zon staat al hoog aan de hemel, als wij de dijk van De Coeksdorp weer b klimmen De jager gaat hier demon streren met. het schieten op een le**g flesje, dat op een 120 meter afstand is geplaatst. De scherven vliegen rond... Het seizoen is ten einde en er is, ver geleken met de grote schare, die hier rust en kracht kwam zoeken nog slechts een handjevol badgasten meer over- Tal rijke pensions hebben hun laatste ver trekkende gast nagewuifd, nog enkele draaien met een sterk gedunde bezet ting door en zo zullen wij in die gehe e maand Sept. nog wel af en toe ec vreemdeling in shorts ontmoeten of in de warme trui en lange broek Sep tember is ook maar een doodgewone Hollandse maand, niet waar! Het is een best seizoen geweest, T-exe stond weer in het brandpunt van de b - langstelling, er is weer een goede roep van het eiland van de vogels en de bloemen uitgegaan en zeer ve'en zullen hier volgend'jaar opnieuw tot de gasten gaan behoren. Of zij zullen vol entliousi asme aan vrienden gewagen van wat hun vacantie op dat eilandje voorbij Den Helder zo bijzonder deed slagen. De N-V. TESO heeft op haar lijn Texel-Den Helder heel wat meer passa giers vervoerd dan vorig jaar, maar, zo merkte de directeur, dhr J. J. van dei- nies, op, trekt u geen verkeerde con clusies, die gTotere cijfers zijn mede ontstaan door het uitvallen van de dienst Amsterdam. Den Oever, Texel, Vlieland, Terschelling, de zgn. „Eilan- dend'ienst", die uitging van dr rederij Koppen, Doeksen en TESO. Dit jaar heeft deze dienst niet gevaren omdat hij niet rendabel is gebleken en omdat er geen materiaal voor disponibel was. Het aantal buspassagiers is daarente gen belangrijk minder geweest dan vo rig jaar, al tellen wij de passagiers vat de toeringcars bij die van de normale busdiensten taij elkaar op, dan ligt liet eindcijfer nog een 25 pet. beneden dar, van vorig jaar. Eigenlijk kunnen wjj dit als een gevolg zien van de vooruitgaan de econ. toestand: vorig jaar 'vas 't aan tal bezitters van een goed rijwiel nog niet zo groot als dit jaar, lang niet zo groot. Er zijn sinds vorig jaar weer honderdduizenden fietsen verkocht ut wie een fiets bezit neemt die ratuurlijk graag mee, als hij naar Texel gaat! Texel is immers bij uitstek geschikt voor de fiets Dank zij de prachtige fietspaden, waaraan tussen haakjes - Teso zelf subsidie verleent! Maar bt t fietsenvervoer komt diezelfde mjj. na tuurlijk weer ten goede! Zo grijpt het een ook hier in het ander. En waar Cor Dros en zijn staf misschien "en traan (of niet) zullen laten om wat minder passagiers, kunnen de dekkne.hten zich dubbel verheugen over hei. vele goede wetk dat- zij hebben' mog.-n doen in dienst van deze maatschappij- De dienst Texel-Vlieland heeft mira kel best gelopen, jammer, dat de boet juist in het hoogseizoen kuren ging krij gen en ook een week vacantie moes' hebben Het seizoen loopt ten einde, wis en ze ker, manr eergisteren (Maandag) straal de het zweet van een ieder, die toch wet- ken moest: van degenen, d-ie zwaar ge bouwd wolvee uit de hokken op de auto of wagen moest laden, zwee' bepareld waren de bouwlieden, tegenover ons in de Parkstraat, waar de wederopbouw gestaag vordert en waar straks ook weer het postkantoor zal verrijzen- IVai een hitte en Sept., die maand die wij al tijd wat stiefmoederlijk hebben bedee-d en sprekend over het seizoen, steeds ge neigd waren Sept. tot de herfst te reke nen, deze maand heeft totnogtoe alle an dere maanden in möoi zomerweer over troffen. Is het een wonder, 'Int wie nog tijd voor vacantie heeft, hier lekker is achter gebleven? Is het een wonder, dat wij in de duinen nog kampeerders rond hun primustoestellen zien hurken? Is 't een wonder, dat het Zondag, 4 Septem ber, nog gezellig druk was aan De Koog? „Het seizoen is voorbij, het personeel gaat ook vacantie vieren!" zei ons een pensionhouder. Welnu, zeker bestond driekwart van de baders en Q» zonnelva- ders Zondag uit Texelaars. „Maar als straks de werkweek weer komt blijft er maar een gering percen tage Texelaar-met-vacantie over!" zo lichtte ons een neringdoende in en ik ben dan ook van plan om Maandag (eer gisteren is dat gebeurd) mijn tent to sluiten. Het is een-best seizoen geweest. Jammer, dat het weer in het begin zo tegenviel. Het werd maar geen zomer. Ik heb liet meegemaakt dat de golven om de tent spoelden. Ik heb dagen ge had, waarop er maar een gulden of vier in het laadje kwam Dat nemen we graag aan, want Juni en Juli ook wel hebben het soms heel raar versieird. Wij herinneren bv maar aan het. weer, dat telkens spelbreker was, toen men' een strandfeest wilde or ganiseren. De badmeester tuurde Zondag nog eens met scherpe blik langs de zeekant. Hé, wie daar? O, wat ben je ver weg. Het was een doodgewone zilvermeeuw, die daar op een paar honderd meter buiten de wal op het deinende blauwe water dreef. Voor een zilvermeeuw ga je niet toeteren of een lijn werpen, die red den zich zelf wel, maar badgasten heb ben je hulp wel eens nodig. De bad meester is verscheidene keren met- dt redd-ingslijn naar de waterkant g - stormd 0111 een waaghals uit diens ge vaarlijkc positie te bevrijden- En ook is de badmeester een keer met zijp boot.de zee opgevaren om in te grijpen. Badmeester en strand en water zijn één en niemand kon ons dan ook b-ter inlichten over 't bad- en zvvemsei-zoen: Vele mooie dagen gehad, vaarop de gasten enthousiast, zeiden: ..Badmeester- wat heeft Texel toch een fcnominaal strand. Wat een heerlijk water!" „Da, zeggen ze, daar op 'i strand en u begrijpt wel, dat de toeris ten met groot verlangen aan dat strand terugdenken, (ook op dit ogenblik Dinsdagoch tend 6 Sept., nu de zou zo stovend op de kan- Huib Vermeulen kijkt toormuren zijn lepelaars na. stant te prik ken). Zij voeren hun gedachten terug naar die uren van pret en jolijt te mid den van de branding en boven hun de wijdheid van de oneindig hoge iucht, die nergens grootser i.s dan boven de wad deneilanden. Of zij schrijven het hun Texelse vrienden „Zondag ben ik met X op de fiets naar Scheveninger. geweest (vanuit Rotterdam treinen betekent smoren). Dan zie je het versoh-il weer met De Koog. Hier' rommelig strand en het water zo goor". (Slot volgt; TEGELWERK. Zoals bekend is men druk bezig mei de uitbreiding van Zuivelfabriek „De Eendracht". Het tegel-werk zal worder, uitgevoerd door de fa Luttorman, al hier. S. V. Texel. Zondag begint de comp. te draaien en de vuurdoop is tegen Blv'C, die 2 comp in de 3e klasse heeft doorgebracht. Dc opdracht, zat wel een zware zijn, maar we hebben een toets voor de verdere wedstrijden Het moet goed zijn, lui! Het programma in onze afd. is: Bergen-Oudesluis; BKC-Tcxel; Gras hoppers-W .Waard; Waterv.Schoort; N Niedorp-Vrone. Texel 2 speelt thuis tegen HRC 5, ook een lastige opdracht. Texel 3-Tex Boys 2, aanvang 12 uur. Adsp. let op! Direct na de keuring moeton de keuringformulieren bij i't secr., de lieer Ten Cate, Molenstraat 37 worden ingeleverd. Niet vergeten, an ders mag je niet meespelen. l'cx. Boys. Zaterdagavond arriveerden de speleis van ZA t' in Den 'Burg om een weekend bij ons door te brengen en een oefen wedstrijd ovor de a.s. comp. te spelen Zondagmorgen zijn we een trip gaan maken over het zuidelijk deel van Texel en hebben we nog even de temperatuur van de Noordzee aan liet Westersiag opgenomen. 's Middags om 2,30 uur bugon de wedstrijd. Vanwege het warme wee, werd er in een matig tempo gespeel!. Na ca. 15 min. namen onze jongens door een prachtig schot van de 1.-buiten do leiding, welke speler 10 min- daarna de stand op 2-0 bracht- Ook de ZAP-ers tieten het er niet bij zitten er. onderna men menige aanval, maar steeds strand den zij op onze achterhoede Iti deze eerste helft kwam geen verandering in de stand. Na de rust dezelfde verhouding met de Boys iets in de meerderheid, hetgeen ook nu weer in 2 doelpunten werd uit gedrukt. ZAP probeerde menigmaal door te breken, maar dit gelukte deze spelers niet, want al deze aanvallen wer den door de achterhoede onderbroken. Met de stand 4-0 voor de Boys kwam 't einde. In het kort over deze match nog het volgende: het tempo was vanwege de warmte te laag. Het samenspel, positie-; kiezen, plaatsen, enz. was beter dan voorheen. Hiermede zagen we dus, dat de trainingen van deze zomer niet te vergeefs zijn geweest Een gehavend 2e elftal' moest onver wacht naar Oosterend voor de beker wedstrijden. Zij verloren beide wedstrij den met 4-1. Pech gehad. Boys. De adsn. zijn Zaterdag naar Den Hoorn geweest en spelden 2-2 gelijk Zondag speelde Boys A om 12 uur tegen Texel A In ecu sportieve en pittige wedstrijd werden ook nu de punten broederlijk gedeeld en wel 1-1. De comp. begint Zondag weer te draaien. Het le heeft een thuiswedstrijd tegen Wiron 1. Boys 2 gaat bij Texel 3 op bezoek. Het 3e is vrij. Voor de adsp. komt hoogstwaarschijnlijk nog een an dere indeling- Jongens, allemaal een prettig? en spor tieve comp- toegewenst en vpel suc ces. H.S. O.V.V.-ntcuws, Dc Koog wint de OW-Beker. Zondagmiddag werden ondc-i een bij na tropische hitte de wedstrijd >n om dc OVV-beker voortgezet. De winnaars der vorige wedstrijden speelden een halve comp. Eerst werd gespeeld SVC-Texelse Boys- De Boys ontwikkelden direct eei pittig spel en wisten een 1-0 voorsprong te nemen, maar even voor de rust maak le s. gelijk 1-t. Na de rust zagen we een gelijk opgaande strijd, totdat twee blun ders van de B-doelman S aan een 31 voorsprong hielpen. 1 min. voor het ein de bracht S. de stand nog op 11 Na enkc-le minuten rust betraden De Koog en Tex. Boys 2 het veld Ook in deze wedstrijd wisten de Boys de leiding te nemen. De Koog wist echter twee fou ten van de B-keeper af te straffen en voor de rust de stand op 31 te bren gen- Na de rust was De Koog sterkei maar het duurde bijna tot, liet einde voor het nogmaals het net kon vinden: 4—1. De eindstrijd ging dus tussen SVC De Koog- Dit is een spannende wedstrijd geworden. Reeds na enkele min. spelen, kreeg S. een mooie kans, maar A:e schoot de penalty naast. Ilet is dan De Koog die de leiding weet te nemen Na de rust zet S. alles op de aanval en het is Ale die met een keihard schot gelijk maakt 1-1. De Koog iaat zich hierdoor niet ontmoedigen en zet goedc- aanvallen op- Bij een' dezer aanvallen begaat de S.-baok de fout, de bal, plaats van corner te trappen, met een omhaal voor het doel te plaatsen, waar Joop dankbaar van profiteert 1-2. S. pro beert. nog gelijk te maken, maar slaagt hier niet in. Zo werd De Koog dus win naar en mag de OVV-beker, welke me', een kort woord door de OW-voorzittei aan De Koog-aanvoerder werd overhan digd, een jaar op passen en het volgend jaar weer verdedigen. De stand van deze dag was: De Koog 2 2 0 0 4 6—2 SVC 2 10 12 53 Tex Boys '2 2 0 0 2 0 2—8 We maken de leden nog even attent op de vergadering welke Donderdag (morgen dus) gehouden zal worden. Willen we allen proberen aanwezig te zijn. daar er belangrijke besprekingen voor de comp.. welke Zondag begint, ziji Het comp.-programma luidt: OVV1- Rangers; ZDH 1—OW 2* OVV A Texel B. Zaterdag 4 uur. W S.V. De Koog. Het le elftal speelde Zondag om de beker in Oosterend. Toen onze jongens uit De Koog vertrokken was de. stem ming niet al te hoog. En de bus maar half vol. Dan kwam er nog bij dat ze in Oosterend nog een uur moesten wachten voor zij het veld konden betre den In de eerste wedstrijd kwamen zij uit tegen de Boys '2- Deze wedstrijd wonnen ze met glans en wel met 4-1 Voor de rust wist Joop het doel dr; maal te vinden- Ook de Boys redden de eer 3-1. Na de thee wist Leen het zijn. bij lo dragen en maakte 4-1. Zu ging d» eindstand in. Na 5 mill, rust moesten onze jongens weer aantreden en ook SVC kwam in 't veld. En wat wij niet hadd-n durven dromen, ook hier wist De Koog de ove winning te behalen op SVC. Joop wist i'oor d-' rust een doelpuntje te maker 5- wist eenmaal het gat te -inden 2-1 Drijvend van het zweet, door zwoegen eu werken, hebben onze jongens de hi ker weten le winnen. Bravo voor onze jongens, dat hebben jullie verdiend. En denk er 0111 lieren, jullie hebben hard gewerkt en wij hopen dat jullie Zondat 11 Sept. in de beste vorm het veld ba treden tegen Helder 4 om half 3 Het 2e gaat naar De Coeksdorp, aan vang 2,30 uur. Onze adsp. gaan Zater dag ook op bezoek naar De Coeksdorp, alien voor de comp., dus allen de beste benen voor SVCD? -Koog. S.V.C De Coeksdorp. Zondag speelt het le aan Oosterend om de OVV-beker. In een tropische hit te werd eerst tegen Tex. Boys gespeeld Direct na de aftrap nemen de Boys de leiding door op onbegrijpelijke wijze het net te vinden 1-0. Dit is wel een zwav last voor S- Maar toch weet Abe na 20 min. de stand met een prachtschot ge lijk te maken 1-1 Even hierna krijgen we een penalty. Deze wordt echter door Abe gemist. Met gelijke stand komt de rust Na de rust is het S. die de tooi aangeeft Bli een goed doorgegeven ba van Peter is het de Kindt die ons de lei ding ge-ft 2-1. Spoedig hierna ligt de bal voor de derde keer achter Hooger. bosch: 3-1- Vlak voor het einde geef Abe een mooie trekbal en Piot doelpunt feilloos. Einde voor SVC met 4-1. Nadat De Koog 1 met dezelfde cijfer van de Boys hadden gewonnen, speeldm 0111 5 uur SVC 1De Koog 1 om de be ker. Er wordt, direct ondanks warmte, flink aangepakt en beurtelings komen de doelen in gevaar. Als K. een licht overwicht neemt krijgt de achterhoede van S. het zwaar te verduren. De mid- voor van K komt. alleen voor de doel man van S. maar door tijdig uitlopen wordt een doelpunt voorkomen. Maar K komt terug. Nadat eerst achtet elkaar 2 schoten zijn gelost moet de keeper ten slotte capituleren voor een derde en De Koog heeft de leiding. Deze stand wordt behouden tot een kwartier na de rust. Dan is het Ale in samenwerking niet de Kindt en Peter, die de stand gelijk maakt 1-1. Dit geeft nieuwe moed maar ook K. gooit er een schepje op. Bij ec-i aanval van K. schiet Marinus vlak voor de benen van de midvoor en die maakt geen fout 2-1- Nu speelt S. een verloren partij en als de heer Kalis, die uitste kend leidde, het einde fluit, heeft De Koog in een sportieve wedstljd de beker gewonnen- Zo staan we dan a.s. Zondag voor liet begin van de comp. Programma voor Zondag: HRC-Cocksdorp; Cocksdorp-de Koog. De adsp beginnen 17 Sept-

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2