FRIEDRICH'S AVONTUUR Brammetje Flapo en z'n vrienden Heeft U al loten van het „Witte Kruis"? JURKJES VOOR ALLE DAG NOORDHOLLANDSE BAKKERS VERGADERDEN OP TEXEL. Woensdagochtend bracht de Texelse boot een groot gezelschap naar het ei land: het waren leden van de Bakkers organisatie. tachtig N.-Hol!andse bak kers met hun wederhelft, die zouden deelnemen aan de Provinciale jaarver gadering, welke ditmaal op Texel zou worden gehouden. De naam Texel deed meteen de animo stijgen: zoals alom worden ook de bakkersvergadering- n doorgaans slecht bezocht! Maar nu had men in een trip naar het eiland een grote attractie weten te vinden! Over de verg. zelf, die in Hotel Texel werd gehouden, kunnen wij kort zijn: et- werd gesproken over hetgeen van be lang was voor bakkersbedrijven. „Werd in verband met de devaluatie besloten om de broodprijs te verho gen? zo vroegen wij. „Welnee", was antwoord, "dat beslist de regering". Enfin, geen zorgen voor de dag va i morgen in het hoofd gehaald! En :o dachten rie bakkers en bun echtgeno ten er ook over: de dames maakten ten gezellige tocht over een groot deel van het eiland: Hoge Berg, Russenkerk hof, Loodsmansduin, Fonteinsnol, kof fie en gebak in „Bos en Duin", Pootjes- baden aan bet strand. En de bakk-rs gingen na de vergadering ook nog even van liet Texelse natuurschoon ge nieten. Daarna werd gezamenlijk in Hotel Texel gedineerd, waarop het ei land om ".45 met een extra boot weid verlaten- Het was de eerste bakkers- vergadering op Texei, hopenlijk word. deze door meerdere gevolgd. door Q. Th Rotman FEUILLETON 24.) Hampton stond op- Over zijn ge zicht gleed een glimlach, terwijl li ij ant woordde: liet is helaas al te lang gele den, mijnheer Mayenne. dat u mij avonds zakelijk nog wel eens uit huis haalde. Nu hèt toch weer eens is voor gekomen, zal ik die kans niet onbenut laten. Ik zal naar een schouwburg gaan, ergens een revue gaan zien met ecu bai- letnummer. Friedrich keek hem geamuseerd na, toen maakte hij zich langzaam gereed 0111 naar Isabelle te gaan. Haar huis lag in de Charles Avenue. Friedrich int daar zijn jas. hoed en handschoenen in handen van twee huisknechts, trok voor een spiegt-1 in een klein portaal liet du - je van zijn smoking recht, nam de bloe men, welke hij had besteld uit het pa pier en kwam achter de huisknechts, die de openslaande deuren met een weids gebaar voor hem opengooiden, in een grote hal terecht! Hij schrok, want iemand pakte zv.ii: hand beet- Toen hij keek. zag hij een kleine aap, die vastbesloten scheen lwm te begeleiden. Hallo, jongmens, hoe heet je? vroeg hij. De aap keek hem met een w ijs gezicht aan en de huisknecht ver klaarde: Dat aardige dier, mijnheer, heet Polo. Hij is erg leergierig. ITct. zette daarbij ogen op, die verrieden, dat h;l 'NIEUW SPORTVELD. Zondagmiddag zal het nieuwe sport veld van S.v. De Koog worden geopend Het is een terrein van dhr G. Kuip, hetzelfde waarop onlangs het ruiter feest werd gehouden. Wij wensen de Koger Sportclub veel geluk er mee! TIJDIG AFNEMEN VAN HET KOLENRANTSOEN. Er is al gew ezen op de noodzaak om vroegtijdig een deel van het brandstof- fenrantaöen en, zonodig bun vrije brand stoffen, in huis te nemen cn daarmede niet te wachten tot het invallen van de koude. Aan deze oproep is door velen gevolg gegeven. Een deel der brand stoffen verbruikers beeft zijn terughou dendheid bij het afnemen van brand stoffen evenwel nog niet laten varen Het niet tijdig afnemen van brandstof fen kan stagnatie in de distributie met zich medebrengen, waardoor voor be trokkenen in de winter moeilijkheden zullen ontstaan. De handel wordt zowel met anthra- ciet als met eierkolen en esskolen be voorraad Voor een billijke verdeling van de beschikbare soorten van het rantsoen is het derhalve noodzakelijk, dat aflevering aan verbruikers in de zelfde verhouding geschiedt als waarin de handel deze soorten ontvangt. Er wordt op gewezen, dat mengse1-, bv. van anthraciet en eierkolen of co kes, ook in haaiden kunnen worden ge stookt, De Adviescommissie v. d. Huis- brandvoorziening stelt zich voor hier omtrent binnenkort nadere aanwezin- gen bekeiid te maken. (Nadruk verboden) aardige diertje hem de nodige last be zorgde. Friedrich bereikte een wintertuin en op een krukje zat Isabelle vissen te vee ren, die verveeld in een verlicht aquari um zwommen. Een papegaai met krom me snavel zat op de rand van de bak en keek toe. Nauwelijks was Friedrich bin nengekomen of het beest vroeg: Wat heb je v oor in ij meegebracht? Lachend haalde hij uit 't bouquet een witte an jer en gaf die aan de papegaai. De vogfl nam de anjer en schudde treurig zijn kop. Isabelle vvus opgestaan. Haar avondja pon was van rood fluweel. Isabelle, bet is erg met je. Je ziet er de ene keer nog bekoorlijker uit dan de andere, zei Fi iedrich en bewonderde hel fluweel, dat haar gestalte zacht om sloot. Haar zilveren lachje klonk als een klok uit vervlogen tijd, toen de mensen nog menuet dansten. Uit een cocktaii- shaker schonk ze tw ee glazen vol on toen ze die hadden leeggedronken, bega ven ze zich naar de "eetkamer Huis knechts schoven de stoeien aan en ver volgens rolden ze een grote en een paar kleine serveervvagentjes binnen, waarop zilveren schalen en electrisehe kookpla ten gereed stonden. Daarna trokken de gedienstigen zich geheel en al terug. Friedrioh cn Isabelle waren alleen- Rode wijn fonkelde in grote diepe gla zen- Isabelle leunde ver achterover. Ze nam baar glas in baar hand. dronk Frie drich toe en vroeg, terwijl ze liet wijn- KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: 16e Zondag na Pinksteren De Missen in Den Burg en Oosterend om 7,30 en 10 uur en in Den Hoorn al leen om 10 uur. Communieuitreiken om 7 u- en 9 u. in Den Burg; verder alleen onder de Missen, beginnende achteraan. Behalve voor de Hoogmis in Den Burg biechtgel. een half uur voor de Missen. De collecte is voor Palestina. Om 7 uur Lof t.e.v- St. Joannes de Doper met ro zenkrans en lit, v.d. Zoete Naam tot wering van gemengde huwelijken Deze week: de Missen om 7 en 8 uur. Maan dag nog 'n Mis om 9 u- Dinsdag: Nog een Mis om 7,30 u. Woensdag: om 7,30 Mis in Den Hoorn, 's Av. om 7.30 St. Josephlof en er na congr. v.d. jonge mannen- Donderdag: om 8 u. H. Mis in Oosterend. Om 8 u. congr. v d. jonge dames. Vrijdag: nog een Mis om 7.30 u. Om 3,30 biechtgel- v.d. schoolkinderen. Zaterdag: biechtgel. van 4-8 u. (mei meer van 5-9 u. vanwege jaargetijde. Om 7,30 Ootoberlof. HYACINTHEN IN HUIS VERVROEGD. Het vervroegen van hyacinthen in dt kamer is een alleraardigst werkje, waarmee de Nederlandse huisvrouw al tamelijk vertrouwd is geraakt. Toch mislukken er jaarlijks nog heel wat bloembollen, hetgeen, als ze maar op de juiste manier behandeld worden, niet nodig is- Hyacinthen kunnen zowel in kistje i, potten met aarde, als op glazen ver vroegd worden. De water en glas-cu! tuur is al heel aardig, juist omdat men de wortelontwikkeling geheel kan ga deslaan, hetgeen anders niet 't geval is. Hyacinthen voor grind en watercul tuur ze kunnen ook in schalen nwt grind en water vervroegd worden moeten van de allerbeste kwaliteit zijn. Deze bollen moeten een special- schuurbehandeling hebben ondergaan, terwjjl hiervoor ook niet alle soorten gebruikt kunnen worden. Nu is het een gesohikte tijd om met deze cultuur een aanvang te maken, doch men stelle het aankopen van de bollen niet te lang meer uit, anders zijn de beste al weg. 'Direct na ontvangst kunnen ze dan op glazen geplaatst worden, waarbij de glazen zo met schoon leidingwater wor den gevuld dat de bollen juist met de onderkant boven het water blijven. Daarna zet men ze in een donkere, koe le, doch vooral vorstvrije kast en kan men wekelijks even controleren of eventueel ook bijgieten van wat water nodig mocht zijn. Van de meeste hyacinthen komt niels terecht omdat ze veel te vroeg warm ge'zet. worden. Eerst moet het glas ge heel volgegroeid zijn met de bekende witte wortels, daarna dienen de neu- glas heen en weer draaide en met opzet telijke kalmte het spel' van het licht daar in observeerde: Valt. het u eigenlijk zo moeilijk om een beetje aardig tegen mjj te zijn? Zijn gezicht werd rood en onder het voorwendsel, dat hij nog wat fruitsla wilde nemen, boog hij ver over de tafel en antwoordde: Ik zou mij niet kunnen voorsteilen dat ik in jouw gezelschap welke andere wens ook zou kunnen heb ben, dan aardig tegen je te zijn. - - Ja? riep ze levendig; haar og n glinsterden. Wat zeg je dat eerlijk! Haar stem trilde en hij sloeg geheel verward, zijn ogen neer. Na het eten dronken zij een kopje mooca; het ge sprek liep over de boeken, schilderijen cn vreemde landen. Een klok op de schoorsteenmantel sloeg en een klok kenspel tinkelde een oud liedje uit Lou isiana. Die klok was zeker in New Orle ans gemaakt en Friedrich glimlachte bij de gedachte met hoeveel speelgoed Isa belle zich had omringd. Ze ging voor de vleugel zitten en opende hem. Friedrich trok een krukjo in haar nabijheid-' Over de grond kwam statig da papegaai aangewandeld. Plot seling vloog liij met. veel geruis op, ging op de rand van een Chinese vaas zitten en schreeuwde; Begin nog maar eens, Isabelle! Ze lachte, greep naar de toetsen en begon te spelen: een paar maten uit -de ..Rosenkavalier", een paar maten Mo zart en toen keerde ze zich ineens naar Friedrich, leunde met de haar eigen ASPECTEN VAN DE MAISTEELT Een belangwekkend rapport over de „Mogelijkheden van de veevoedervoor ziening in eigen land" geeft aan, dat het maisareaai in ons land in de eerst komende jaren tot 80,000 ha. kan wor den uitgebreid. Deze verwachtingen zijn dan ook, gezien de zeer gunstige vooruitzichten, die deze teelt in ons land biedt, geenszins in twijfel te trekken De voordelen van de teelt komen voor al tot uiting in de opbrengstcapaciteit van het gewas, die in verhouding me' rogge op zandgrond phn. 1000 kg per ha hoger kan liggen. Wanneer men daarbij de mogelijkheden, welke de teelt vooral voor de kleine gemengd- bedrijven heeft, in aanmerking neemt, dan mag uitbreiding van liet areaal ze ker als verantwoord worden be schouwd. Enkele belangrijke medede lingen met betrekking tot Ie maisteeit zullen worden gedaan in een radio praatje op Maandag 26 Sept. a.s. var 19,45-19.55 voor de zender Hilversum T. zen toch wel een lengte van 5 tot 7 om- bereikt te hebben. Eerst dan kunnen ze in de wanne kamer en in het volle licht geplaatst worden. Hyacinthen kunnen ook heel goed in potten aarde vervroegd worden, waar voor ook wel goede soorten en goede kwal. nodig zijn, doch dat luistert toch niet zo nauw als bij glas-hyacinthen. Direct na ontvangst worden de bollen in de potten gezet, zó, dat de neuzen juist even boven de grond uitkomen De potten of kleine kistjes worden in de volle grond van de tuin ingegraven, waarbij we er op letten, dat ze met een laagje aarde van ongeveer 10 cm. wor den afgedekt- Bij strenge vorst zal dan nog voor een laagje riet, stro of andere ruigte gezorgd moeten worden. Die al dus gekweekte hyacinthen mogen ook niet te vroeg warm en licht geplaatst worden, ook deze moeten eerst een neuslengte van 5 tot 7 cm. bereikt heb ben- RESTAURATIE N.H. KERK OUDESCHILI). Naar we vernemen zal de kerkvoog dij van dt Ned. Herv. gemeente Oud,- schild een vergadering beleggen, waar in met) architectRoyaards de restaura tieplannen voor de kerk zullen worden besproken. De kerk zal een nieuwe toren krijg n (in 1903 werd de toren door de bliksem getroffen en geheel verwoest- Hij werd herbouwd, maar herkreeg niet de oude, oorspronkelijke vorm.) Het ligt in de bedoeling om de toren thans zijn vroe gere vorm terug te geven. strakheid achterover en zong uit „Don Juan": „Wees lief en aardig en ik zal je helpen. Ik weet een middel tegen alle kwalen. Friedrioh maakte zich los uit zijn over peinzingen en sprak midden door haar zang heen: Is er een middel Isab-dle, dat goed is tegen alle kwalen? Geef het mij dan. Ik voel me nogal ellendig. Waarom? vroeg ze, half tegen hem aangeleund verder spelend. Heb je iits gedaan waarover je berouw hebt? Ik heb nog nooit ergens b rouw van gehad, zei hij langzaam en ik hoop dat ik het ook nooit zal hebben Zijn ge dachten gingen weer op de vlucht, tot dat hij plotseling zei; Maar alsjeblieft Isabelle, speel toch verder. Ik speel immers al de gehele tiju, riep ze lachend. Hij zweeg en keek naar baar welge vormde fraaie armen. Noem me dan dat geneesmiddel Isabelle, zei hij onstuimig- Het is een tovermiddel, zei ze aar zelend en streek hem zacht over zijn wang toen ze met haar rechterarm een paar hoge noten wilde aanslaan. Het is een tovermiddel, dat. slechts dan werkt alg diegene, voor wien het bestemd ia, niets verzwijgt. Ze hield met spelen op, liet haar handen van de toetsen glijd m en keek hem vol verwachting met half gesloten c-ogen aan. Ben je verliefd Frie drich Wilhehn? vroeg ze Jtnny Hes ters? vroeg ze zacht en begon toen een spookachtige dans te spelen. Jenny TEXEL LEVERT ZIJN WOL. -Maandag jl. zijn de Texelse wolvee houders begonnen met de levering van scheer 1949 en wel aan de Ned. Wolfe deratie, die haar weeginrichting geves tigd heeft in de boerderij van de heer B. Bakker aan de Kogenveg. DAMCLUB „TEXEL'. Vrijdag 16 Sept. jl. hield de Damclub te Den Burg haar jaarvergadering, wel ke ook nu weer goed was bezocht. Voor het komende seizoen is weer een druk programma samengesteld- H"t eerste lft-tal zal wederom deelnemen in de strijd om het kampioenschap van N. Hollands Noorderkwartier, terwijl het 2e en 3e tiental worden ingeschreven voor een competitie op het eiland met de clubs uit de andere dorpen. Het seizoen wordt a.s. Vrijdag begon nen met een ronde voor een onderlin ge bekerwedstrijd voor alle leden. Ook eventuele nieuwe lden kunnen hieraan reeds deelnemen. Bij de rondvraag werd nog besloten om het aanvangsuur elke Vrijdag re stellen op 7,30 uur en om alvast een kas te vormen voor het 25-;iarig be staan in October 1950. De club zal voortaan de naam dragen van „Damclub „Texel". I'TLMNIEUWS. „SARATOGA TRUNK". Clio Dulaine komt in 1875 in New Orleans aan, de stad waar haar moeder groot onrecht was aangedaan. Zij wil dit onrecht wreken en tevens Uvee weu- sen, die haar moeder nooit verwezen lijken kon in vervulling doen gaan: zij v il 'n rijke echtgenoot trouwen en aan zien verwerven. Maar.... Amor kruist haar pad en Clint Maroon, een knappe cowboy (Cary Oooper) doet baar har! sneller kloppen. Door haar omgang met een eenvoudige cowboy ontvlamt 'n familie-schandaal, hetgeen zij juist uit lokte om te kunnen wreken wat haat moeder v.erd aangedaan. Olint laat zicli echter niet. voor dal doel gebruiken et: als hij meent, dat Clio hem niet werke lijk bemint vertrekt hij naar een andert stad. En toch krijgen zé elkaar, want zi houdt echt van hem en als hij haar bi een latere ontmoeting in zijn armer neemt weet hij heel zeker, dat haar lief de voor hem zuiver is. HET LIED VAN DE WOESTIJN. Het is 1939, de oorlog tussen Duits land en de geallieerden is nog niet uit gebroken. Een Duits complot overtuig de Fransen, dat zij een spoorweg var Noord-Afrika naar Dakar motten aan leggen- De bouw van deze spoorlij] wordt opgedragen aan een schatrijk! Arabier, die de werkzaamheden in nau we samenwerking met de Duitsers ver richt Z« nemen Riff slavenarbeider: in dienst, die onder de slechtste om standigheden moeten werken cn bi tientallen sterven. Paul Hudson, een avonJuurlijc Amerikaan, wordt woedend als hij ri( behandeling van de slaven ziet, en bi wordt hur. vriend en voorvechter. Di Riffs worden tenslotte uit hun slaverni verlost. Neerlands Nieuws- Heerlen. Bondsfeest van Je geweer dragende schutterijen in Z-Limburg Rotterdam: 1400 Ameri. studenten ka ren uit Europa terug naar de Ver- Sta ten. Zundert: Het jaarlijkse grote Bloc mencorso- Seheveningen: De Wereld kampioenschappen gewichtheffen. Am sterdam: De ..Boeing-Strntocruiser voor net eerst op Schiphoi. N.-Bra bant: Officieel bezoek van H.M. de Ka ningin en Z.'K H. Prins Bernbard. Wereldnieuws. Engelse schooljongen, steekt het Ka naai over. -De „Amethyst" in het dok i Hongkong. Foeroehasji wereldkampi oen zwemmen 1500 m. lieren. De ge heimzinnige vliegende schijf in de V.S f ZON. MAAN EN HOOG WATER. -De zon komt 24 Sept, op om 6,30; oi' der om 6,33. Maan: 29 Sept, E.K., 7 Oei V-M. Hoog water ter rede van Texel 24 Sepl. 10,31 en 10,53. 25 Sep'. 11,10 c 11,30. 26 Sept. 11,51 en 27 Sep 0,11 en 12 32- 28 Sept. 0,53 en 1,18. 2 Sept. 1,40 en 2,08. 30 Sept.. 2,35 en 3,15. Aan liet strand is liet ongeveer uur eerder hoog water. Hesters is nooit mijn geliefde gewees antwoordde hij ruw. Wij zijn same groot geworden en ik mag haar hei graag. Zij is een goede vriendin en i begrijp er hoegenaamd niets van, waa om ze nu opeens weg wil en zo gehein zinnig doet Brengt datje in zo'n treur'g|j stemming, Fiedrieh Wilhelm? - Ja, ik moet er steeds aan denkeu. s En tegen die kwaal wil je- een nu, t del hebben? Ze draaide op knar piani o kruk langzaam naar hem toe. Doe ogen dicht, zei ze en toen bij daaraa j gehoor gaf, legde ze langzaam hal ;V mooie, welgevormde armen om zjin' ha en kuste hem. Hij bleef stil in haar armen ligge Maar dat duurde slechts een ogenbli Hij pakte haar op en droeg haar naar divan. De papegaai riep: Begin ni maar eens, Isabelle! Ze moesten alle twee lachen. Friedré legde zij-r hoofd op de arm van Isabe'l v Ze speeide met zijn haar. maar toen 1 haar wilde omhelzen, hield ze zijn hai den vast, deed haar ogen dicht en ze j Hou je alleen maar van mij, omdat Ju n.v je wil veriaten? In plaats van haar antwoord te geve kuste hjj haar. Ze trok zich een beet terug en hij zei. terwijl hij haar losiie Je bent zo bekoorlijk en mooi, Isabell dat elke dwaasheid die ter wille van j( wordt begaan, gerechtvaardigd is. (Wordt vervolgd.) Jl UIT DE TEXELAAR VAN VOOR VIJFTIG JAAR. Adv.: MARINE. Openbare aanbesteding, bij de Direc tie te Willemsoord, op Donderdag 5 Oct. 1899, des voormiddags te 11 uur, van de levering van: 1. Groenten bij Aardappelen en Soepgroenten, 2. Verscli spek, 3. Rundvet, (Ten behoe ve van de equipages v. Hr. Ms. sche pen van Oorlog en genoemde Directie, gedurende het jaar 1900. 4. Verseh V-leeseh Rundvet, 5. Groenten cn vruchten, 6. Bier, 7. Melk, 8. Wit brood. (Ten behoeve van net Marine Hospitaal te Willemsoord, gedurende bet jaar 1900). 9. Aardappelen (ten be hoeve van de equipages ran Hr. Ms. schepen van oorlog cn het Marine Ho, pitaal te Willemsoord, gedurende bet lste halfjaar 1900. 29 Sept. 1899 werd te De Koog eer Rederijkerskamer opgericht. Zij kre"g de naam „Advendo", de algehele lei ding was in handen van het Hoofd dei- School. Ongewenst bezoek. „10 gulden belooning looft onderge- teekende uit aan diegene, welke eenig- inlichtingen of aanwijzing kunnen doen van personen, die Du uier dag j!. in zijn eendenkooi zijn geweest- '1'. Tho massen. Eierland". CLUB NEDERLAND OVERZEE. De Club Nederland Overzee te Bu-j- sum, welke dezer dagen haar vierde le vensjaar inging, wil ter gelegenhe'.u hiervan de op 28 Sept. a.s. per s.s. Vo- lendam vertrekkende militairen 2100 in getal een verrassing bereiden- Dit in de vorm van kaart- dam- schaak- en. dominospelen, „Mens erger je ni-t", monopoly e.d., sjoelbakken, tafelbiljarts tafeltennisspelen e. u. sportartikelen. Kortom alles wat tot de ontspanning van de jongens aan boord, zowel als in de tropen kan dienen. Gaarne hoopt zij op uw onmisbare hulp, opdat zij deze mooie gelegenheid om dé vertrekkende jongens goed uit te rusten, naar behoren kan benutten. Laat dit een spontane actie worden, waaraan oud en jong haar steentje bij draagt, Deze hartelijke groet op de val reep zal de jongens in de voor hen ko mende moeilijke tijden, een grote steun zijn Bijdragen van allerlei soort kun nen gezonden worden aan de Club Ne derland Overzee, Parallelweg 15. Bus- sum. Daar zullen de goederen gesor teerd cn zo nodig wat opgeknapt, wor den, waarna op 26 Sept. de overdracht aan de luit. kol. Vesseur volgt. Voor correspondentie met de jongens i overzee kan men zich wenden tot de Club Nederland Overzee. Postbus 11, Bussum. Tegenwoordig zijn de meeste stoffen goed wasbaar, en bovendien geeft de moderne vrouw de voorkeur aan een eenvoudig toilet, dat ze met behulp van een goed patroon gemakkelijk zelf kan maken. De .mode werkt momenteel wat dat betreft nog mee, want elk toiletje is geschikt om alle da gen te worden gedragen, door elke vrouw ook door de werkende of stu derende omdat de modelletjes alle weinig opvallend zijn en gemakkelijk te wassen en te strijken. K 3363/15. Dit model is voor slanke zo wel als voor minder slanke figuren ge schikt. De rok bestaat van achteren uit twee banen, die evenals de banen van het voorpand klokkend zijn. Benodigd voor 102 cM. bovenwijdte circa 2.75 m stof van 140 cM. breedte. K 3365/15. Door het aangeknipte mouw tje is dit modelletje niet voor grote ma ten geschikt, maar natuurlijk kunt u er zelf lange mouwen in maken. Het taillegedeelte is strak; de enige ruimte van het model ontspringt onder het doorlopende schouderstukje Benodigd voor 94 cM. bovenwijdte circa 2.50 m. stof van 140 cM. breedte De geknipte patronen van deze modellen zijn a 0,50 bij „Bella" Patro nen Service, Kromme Nieuwe Gracht 66. Utrecht, bij vooruitbetaling per postwissel, te bestellen. K 3363/15 is verkrijgbaar voor de bovenwijdten van 102. 108 en 114 cM., K 3365/15 voor 94, 100 en 106 cM. bovenwijdte. Deze modellen zijn overgenomen uit „Bella". Het Nieuwe Modeblad. 111. Zo, bent u de dief van mijn vlieg machine?" zei deze vreemde heer. Want liet was de eigenaar van de vliegmachi ne! „Mooi boel!" vervolgde hij; „tippel ik me daar even m'n machine uit, om m een oase wat drinkwater te halen, en wèg is onderwijl de machine! Heb ik m daar een hele dag moeten zwerven, en als hier meneer de -sheik me niet toeval lig tegengekomen was, zwierf ik nu nog! Mooie hooi!" 112. Mr. Habberton liet Mr. Plumstake zo heette de vliegenier maar uit- mopperen. Toen vertelde hij de ware toedracht der zaak. En toen de twee grote mannen gezellig in 9en der ka mers van de sheik bij elkaar zaten hun avonturen te vertellen, spraken ze ook af, om het geld, dat de Bedoeïnen van hun jeugdige vrienden gestolen hadden weer te bemachtigen.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4