FRIEDRICH'S AVONTUUR Texels Fanfare trok van zijn trip het volle profijt Najaarsvergadering van de vereniging van Oud-leerlingen Brammetje Flapoor en z'n vrienden Ook de jongensafdeling van de Mariacongre- gatie genoot met volle teugen i< Het begon in een bus. op Zaterdag 24 Sept. 's morgens vertrok bet Fanfa re. met enkele dames, in opgewekt stemming en begunstigd door schitte rend zomerweer voor de trip naar Zui- derwoude. Onder vrolijke marsmuziek draaide de Marsdiep van de wal. In Den der had chauffeur Dijt al spoedig ue 'PESO-bas voorgereden, maar als echt» Texelaars konden we niet spoedig scheiden van duin en hei. dus langs Peltten, Schoorl, Bergen en Castriouni Wij genoten van 't mooie landschap. Over de Velzerpont en toen moesten we toch onze Noordzee de rug toekeren naar de zee in zakformaat, bet IJssel- meer. In Amsterdam werd de bus ge parkeerd op het Beursplein cn spoedig zat het gezelschap op een der mooi bootjes van Redery Kooy op het Rokin, „de Koningin Juliana" Zo'n rondvaart blijft altijd interessant en vooral op hel IJ met ziin drukke verkeer te water, waar het beeld zicli steeds wijzigt, daar zagen we nog de Willem Barendsz, nu in een heel wat netter kleed dan bij z'n komst in Aug.; we zagen nog Am sterdams kleinste woning. 11,— huur voor de deur, 3 kwartjes voor het ven ster daarboven, dan Amsterdams smal ste steegje, speciaal voor slanke peivo- nen. Na afloop der rondvaart naar het In disch Museum waar eerst in de koffie kamer de meegenomen mondvoorraad duchtig werd aangesproken en spoedig wandelden wij als weldoorvoede eilan ders tot in aile uithoeken van dat ko lossale gebouw, waar men we] een week kan zoek brengen in bewondering voor de Indische natuur, het onnoemelijk aantal producten en vooral de Indische kunst. Maar we moesten weer verdt?r, ons doel was niet Amsterdam en de da mes wilden nog graag een bezoek bren gen aan de Bijenkorf, de heren oor deelden het beter 0111 onderwijl maar 'n biertje te pikken bij Rutecks op de Nieuw end ijk en daarna voerde onze TESO-chauffeur ons naar Amsterdam over tiet IJ". Daar ontdekten we, dat niemand wist hoe je in Zuiderwoud', kwam, maar gelukkig ontmoetten we 'n collega-muzikant. Hij had van ons be zoek en concert in de krant gelezen en zo bereikten we dan toch ons doel, waar w? hartelijk werden verwelkomd dooi onze gastheren. Het onderdak brengen bracht ,nog enkele moeilijkheden, want onze gastheren hadden niet geweten, dus ook niet gerekend op ongehuwde lieer met dame en Zuuerwouw is maar klein. Maar ook dat was spoedig uit d» knoop en zo trokken we allen naar on ze verschillende kwartieren en werden door onze gastvrouwen gul onthaald. Na een welbestede en hoogst prettige dag 117. Weldra kwam de zak goudgeld te voorschijn en terwij] de Bedceïnen on der luid geschreeuw de woestijn in wer den gejaagd want gevangenissen voor zoveel mannetjes tegelijk wartn daar in de buurt niet overhandigde Mr, Habbcrton aan Bram het geld. As jeblieft!" zei bij, „en maak nu maar, da! je het niet meer kwijt raakt!" FEUILLETON '27.) Wie verbergt zich achter die naam, dacht Friedrich. Hij keek een? om zich heen- Een kat sloop langs hem heen, ergens in het huis klonken zwa re hamerslagen, twee Chinezen sehui felden over de gang. Een vrouw met vuurrood geverfd haar, gehuld in een wolk van goedkoop parfum, maar op vallend elegant gekleed, liep langs hem heen. Hjj sprong op, hep de gang ver der in en keek naar de nummers der deuren. Wis en waarachtig was op de deur 463 een kaartje bevestigd, waarop de naam de Gamecy stond. Friedrich klopte kort en drukte direct de deur klink naar beneden. De deur was, zo als hij had vermoed, niet gesloten. Hij trad binnen en bevond zich in een gro te, kale ruimte, welke slechts met een bed, een tafel en drie stoelen gemeubi leerd was. In het midden van de kamer, nvt haar rug naar de deur, stond over esn grote brede plank gebogen, die op twee lioutblokktn steunde, een vrouw.'Naas: haar lag in een mand wasgoed en op een laag tafeltje aan de ander kant, e r, stapel gereedgekomen gestreken goed. Een warme,'vochtige damp hing er in de kamer. Van het plafond hing een schelle lamp, beschermd door een Mik ken kapje en van de in de lamp ge- kroop i'exels Fanfare die avond 'n Zuuerwouw ouder de wol me! de «e- brengen?at 0ns de dag van raorScn De Zondag begoa voor een deel al vroeg met kerkbezoek in Monniken dam en om 10 uur stonden allen «'«ei- gereed voor een tocht naar Marken en Volendam. Met een boot van Monniken dam over een vlakke Gouwzee. Direct op de haven kregen we een gids, een meisje-jongetje of jongetje-meisje, w wisten er met goed uit te komen, maar dat doet er ook niet toe, 5 jaar oud en dapper fluitend aan de hand van onze kapitein geleidde hij ons naar een Mar- kei- binnenkamer, waar een oud grootje ons da nodige uitleg gaf. Zo'n jongen In meisjeskleren konden we onderkennen aan de ster. Jonge Marker dames bene den de 2(1 jaar dragen kleding met rug- sluiling, boven de 20 met voorsluiting. Een getrouwde vrouw wordt de nek kaal geschoren. We zagen ook nog ten paar prachtig besneden bruidsklompen, een echte Markerbruid huwt op klom pen en een Marker bedstee, waar wij, flink uit de kluiten gescholen Tesse- laars z»ker als poesjes in zouden lig gen. Na een kleine wandeling door Mon nikenwerf, waarbij we constateerden, dat bijna elke Marker een duivenhok aan z'n paalwoning heeft en hoogst vol daan aanvaardden we weer de tocht naar Volendam. Hier valt direct op het verschil in volksaard tussen het wat stijve stugge Marken en het vrolijk drukke Volen dam. Jammer was er niet veel tijd meer en we hebben Volendam dus op z'n Amerikarns moeten doen. We moesten al weer spoedig vertrekken. Zuiderwou- de verwachtte ons om 1 uur met een uit gelezen maal. Om even over 2 zat Tex. Fanfare in de muziektent. Het eerste concert van buiten Texel, Een verslag van het concert staat wel m ,,De Water- lander" Hoewel het voor ons wel wat vreemd klonk in zo'n open muziektert, waren we toch tamelijk tevreden. Het concert vond plaats onder ideaal weer en met, voor Zuiderwoude, een groot aantal bezoekers. Hel einde van 't con cert betekende meteen het afscheid van onze gastheren en gastvrouwen, een af scheid van Waterland, een ideaal oord voor liefhebbers der vissport (karpers, snoek en palingf Waterland is met zijn koeien en gras de melkfabriek voor de hoofdsftad. .Ik vrees, dat verschillende melkbussen die dag een beetje over tijd gevuld waren. By ons vertrek werden we uitgeleid en nagewuifd door bijna heel Zuiderwoude. In Monnikendam herinnerden we ons dat we reden door de residentie van 118. Ja, en nu werd het tijd, dat Bram en zijn vrienden naar huis gin gen. Wel viel het hun zwaar, van hur. trouwe vriend, de schilder, van Fok, en van Mr. Habberton afscheid te ne men, maar dezen beloofden allemaal, hen eens gauw te komen opzoeken, Mr. Hubertnn wilde hen met de vliegma chine thuisbrengen, maar de vliegenier zei: „Dank je! Dat doe ik zelf wel; an ders zie ik mijn machine wéér niet te rug!" schroefde dubbele stekker bungelden, een paar snoeren, verbonden aan de strijkijzers, waarmee werd gewerkt, Want de vrouw was niet alleen bezig Achter de strijkplank, 't gezicht naar Friedrich gewend, op een iiouten kist staande, werkte nog 'n Chinees meisje Het meisje keek het -erst op, zag Friedrich met vermoeide doffe ogen aan en zei tegen de vrouw, zonder een ogenblik met haar werk op te houd-n: Daar is er weer een. De vrouw draaide zich om. Ze was oud en vervallen met een gerimpeld, bleek gezicht, waarover het haar in slierten hing. Ze droeg een zwartzijden, veel te ruime japon en er over heen een groot blauw schort. Wat wilt u? Hebt u hier wasgoed? vroeg ze aan Friedrich, terwijl ze hem vluchtig monsterde. Hij deed een S ap dichterbij en vroeg: kan ik juffrouw de Clameey even spreken? De vrouw zette het strijkijzer op een rooster. Ik ben jufrrouw de Clam»- cy- Maak het kort. want ik heb niet veel tijd. Een zucht van verlichting ontsnapte Friedrich toen de vrouw zei: Ik ben juf frouw de Clameey. Bijna opgewekt ging hij voort: Bij mijnheer Jenkins heb ik boven een boek gevonden waar op u uw naam hebt geschreven. Ze nam het strijkijzer weer op en streek verder. Fried rich wist niet di rect hoe bij dit vreemde onderhoud moest voortzetten. De vrouw vroeg on- Burgemeester Kelder en een toeterende autobus vojjr de deur bracht al gauw- Burgemeester Kelder en de gehele bur- gemeester'.ijke faniflie bij de bus. Even de kennismaking hernieuwen en voort weer, over Edam, Hoorn en Medemblik door de Wieringermeer, tot nog toe zon der ongemakken, maar opeens, midden in de Wieringermeer een ernstige sto ring met koelwater we moesten stop pen, maar het ongemak was gauw ver holpen er daarna hadden we spoedig Den Helder bereikt. De Marsdiep voer de ons naar Texel en de TERO-bus naar Den Burg. Wij denken met dankbaarheid terug aan de joviale, gastvrije bevolking van Zuiderwoude. Dat smaakt naar meerl Op Donderdag 29 Sept vond in de r^amlbouwschool de eerste vergadering van het «'interseizoen plaats. De voorz., dhr Joh. Roeper Johzn., opende met 'n woord van welkom en sprak de wens uit dat de ver. weer een goed winterpro- gramma met een best bezoek mocht hebben met vele jongeren. De notulen werden gelezen door de seer. C. J. Witte en onveranderd goed gekeurd. Het jaarverslag, wat nu door dezelf de heer'werd voorgelezen was zeer uit gebreid. We stippen hieruit aan: Er zijn vorig seizoen 7 praatavonden gr- weest met gemiddeld 46 personen, 14 leden i.amen deel aan de lezingwed strijd, de ver. telt 141 leden en 195 dona teurs, eer. donateursactie is gewenst. 3 sprekers van de overkant hebben voor de Oudleerlingen gesproken, nl. Ir. O. Cteveringa, Ir. L. de Vries en Ir, P Bakker Arkema, de Burgemeester hield een lezing over „Enige grepen uit de geschiedenis der Staathuishoudkunde", wijlen dhr A. Dros vertoonde vele ma len films in de schooi, de voorz. van 'i schoolbestuur en jurylid van d» Lezing- wedstrijd dhr A, J. Keijser overleed; dat was voor de ver. een groot verlies er werden 3 cursussen gehouden, nl. in kennis var. landbouwwerktuigen en mo toren, tuiiibouwbedrijfsleer en veever- loskunde met resp. 24, 17 en 12 deelne mers. Met Ouwe Sunderklaas werd met de Piet Hein een mooie medaille ge wonnen, aan de stalwedstrijd namen 28 stallen deel, er werd een gecostumeerde voetbalwedstrijd gespeeld tegen 'n ve teranen elftal van de Tex. Boys, waar van de opbrengst afgedragen werd aan het fonds voor he.t nieuwe Consultat.ii- bureau en Badinrichting. 8 leden fun geerden als jurylid bij de Schapenfok- dag op 5 Sept. 31 Mei, 1 en 2 Juni werd de excursie naar Friesland, Groningen, Drente cn Ovei'ijsel gehouden met 21 deelnemers, met de excursie over h.-t R.K. ONTWIKKELINGSCLUB. Donderdag 6 Oct a.s, hoopt de heer F. Jansen op uitnodiging van de R.K. Ontwi'kkelingselub in „De Zwaan" een praatje te houden over het wirk aan 'n groot dagblad. Humor en romantiek", zegt de adv, W-ij twijfelen daar niet aan: de grote-stad-verslaggever maakt nog weer andere dingen mee, dan wij hier op het rustige eiland. Wij liepen, dat de spreker een volle zaal krijgl. ElERiLEVERING. Het aantal eieren dat in de periode 25-922-10 voor export d'ient te worden ingel-verd, is vastgesteld op 2 stuks. De aanslag wordt berekend op basis van de Sept.-registratie 1949 over liet totaal aantal jonge hennen broed 1949 vermeerderd met 50 pet. van liet aanlal volwassen kippen broed vóór 1949. De exportzegels dienen vóór 23 Oct. a s. bij de P.B.H. te worden ingeleverd ALS ZIJ SLAAGT. Een, herziening van de begroting tm aanzien van de uitzending van Neder landse troepen naar Indonesië zal plaats hebben zodra de Ronde Tafei Conferentie -is geslaagd. geduldig en spottend: Ja, en wat wilt u nu van me? Ik kom vanwege uw naam, juf frouw de Clameey, antwoordde hij aar zelend Ik heet Friedrich Wilhelm Ma- yenne. Mijn voorouders stammen uit -Frankrijk- Ze waren goede vrienden met een familie de Olaniecy uit Frank rijk. Maar dat is al lang geleden. Het Chinese meisje wierp een zijde lingse blik op hem. De vrouw nieste en zei toen: Dat. lijkt mij ook, mijnheer Mayenne. Dat zal werkelijk wel h?el lang geleden zijn Want ik heb g-en vriend, niemand, niets. Ik sta helemaal alleen. Friedrich kwam nog een paar stap pen nader- De vrouw maakte geen aan stalten hem een stoel aan te bieden, doch ze streek slechts met een ongelo felijke haast het ene stukje wasgoid na het andere. 'Laat u mij liever met rust, zei ze. Natuurlijk weet ik, dat mijn man, d r jaren geleden gestorven is, van Franse, afkomst «as Maar «'at zou dat? Wat kan het me schelen? Het is hem slecht gegaan in zijn leven omdat Dij dronk en speelde. Mij gaat het op het ogenblik nog goed. Ik weet waar ik kan slapen en ik heb te eten En nou komt u, om een beetje met mij over familieaangele genheden te praten. Het interesseert me helemaal niet mijnheer. Met een niet e beschrijven mengeling van spot. on verschilligheid en wanhoop keek z^ hem aan. eiland ging niet één oudleeriing mee, hierin dient verbetering te komen; hei bestuur volgde een kadercursus aau da Volkshogeschool te Bergen, 2 leden volgden een cooperatiecursus aan deze Volkshogeschool, de ver. heeft thans 'n zetel in het schoolbestuur en de verte genwoordiger van de Oud-leerlinge-i dhr J. Beumkes is thans voorz. van het schoolbestuur; de revue ,,Wij vieren feest" werd driemaal opgevoerd en, de revue „Alles komt in orde" viermaal; er kwamen excursies van de Lagere land bouwscholen te Gulpen, Assendelft en Slootdorp en van de R.L.W.S. te Scha- gen, waarvoor onderdak gezocht werd, hartelijk dank aan allen die logies ver schaften. Aan het slot hoopte de seer. dat alle leden naar hun beste kunnen en kennen de ver. wilden dienen en tot meerdere bloei brengen. Hij ontving n welverdiend applaus. Uit 't verslag van de penningm., dhr C. van Heenvaarden, bleek, dat de ver 1 152,36 was achteruitgeboerd, wat ge zien het- uitgebreide werkprogramma van de ver. geen verwondering wekt, Een donateursactie is dos zeker op zijn plaats. Iedereen op Texel is overtuigd, van liet grote nut van deze ver. Bij de verkiezing van het bestuur moesten aftreden J. Roeper Johzn. en C .1 Witte, terwijl er een vacature «'as omdat c. J. van Leeuwen in militaire Intussen was het hoog tijd geworden om op Ie stappen, want vóór Kerkrade hadden we nog heel wat kilometers voor de boeg. Over Venraay. Venlo, Heerlen en Sittard bereikten wij Kerk rade om 7 uur 's avonds, «aar we en thousiast ontvangen werden in het R K Volkshuis door het bestuur van de Kajotters. Na een welkomstwoord dooi de voorz.. werd ons een koffietafel aan geboden, die zich goed liet smaken, waarna we in de tuin nog konden ge nieten van wat vrolijke accordeon- en gitaarmuziek, afgewisseld door zang Om 9 uur werden we door onze pleeg ouders afgehaald, zodat we toen uiteen gingen on, na een vermoeiende dag van een welverdiende nachtrust te kunnen genieten. Woensdagochtend waren we all, n weer present voor de tocht door het Z. Limburgse land. Via Imstenrade, Huls en Simpelveld ging het naar Vaals met het hoogste punt van Nederland (322 n, boven A P.) en het Drielandenpunt. Jammer was het, dat er een .ichte misi hing, waardoor liet uitzicht belemmerd werd. Er werden kaarten verzonden, souvenirs gekocht, foto's gemaakt en verder ging liet weer via Vijlen er Epen naar Klein Zwitserland, waar een geweldig en schitterend panorama van bergen en dalen aan onze ogen ontrol de, De weilanden met hun vei-.- fruitbo men op berg en dal leverden een fan tastisciie aanblik op. Zo'n land mo»t men zelf zien. het is niet in «-oorden uit te drukker, «-elk een machtig brok na tuurschoon daar tentoongespreid wordt Door het. dal van het riviertje de Gmp leidde de tocht naar Gulpen, waar een bezoek werd gebracht ,aan liet majestu euze Mariabeeld op de berg. Wederom kwamen we in verrukkig over de on vergelijkelijk schone panorama's, die we te zien kregen. Het doet ons. lag» land bewoners vreemd aan. dat men \anaf een berg zelfs de spitsen dei- kerktorens beneden zich ziet. Intussen was het tijd geworden Val kenburg op te zoeken, alwaar in di jeugdherberg „Geerüngshof" de warme maaltijd gebruikt «-erd. Over het alg;- meen liet het maal zich goed smaken cn verkn-ikt en opgefrist vertrokken we weer om na een korte wandeling door Valkenburg een bezoek te brengen aan de Katieomben. Dit. zijn onderaardse begraafplaatsen en kapellen, zoals de eerste Christenen die in Reine ge bouwd hebben. De kataeomben in Va - kenburg zijn in 1909 gebouwd en 'n ui terst getrouwe nabootsing van die in Rome. Ieder met een kaars in d» hanJ om het effect te verhogen, daalden we in drie groepen af in de onderaardss gewelven, waar we door een gids wer den rondgeleid Opmerkelijk waren wel de vele handtekeningen van hoge Wa- Maar wij hebben veel verplich tingen tegenover de familie de Clame ey, zei Friedrich aarzelend. Kan ik iets voor u doen, heeft u geld nodig? Weer begon de vrouw te hoesten. Het meisje keek nu iets vriendelijker. Wanneer was dat dan, roeg de vrouw hortend. Mijn man zult u 'och wel niet gekend hebben, wel? Want da, zou ik moeten weten. Hii kende geen Mayenne In welk jaar zou uw familit dan" nog verplichtingen tegenover mijn mans familie hebben gehad? Dat was in de vorige eeuw- Toen zette de vrouw het strijkijzer zo hardhandig op het rooster, dat het rin kelde. Dat bestaat niet, zei ze. Dal bestaat niet, dat. er nog eens iemand komt om over de vorige eeuw te pralen en dan zelfs nog een schuld wil aflos sen, neen hoor es, dat is onmogelijk! Ik weet wat er in de wereld te koop is. mijnheel' Mayenne. Wat u in het schild voert, kunt. u beter achterwege laten! Ik ben een oude vrouw en wil mijn me ningen over de wereld niet nog eens veranderen Ik «il op het eind niet nog zeggen: Ik heb me vergist, er ziin tocii nog goede mensen op de wereld. Een nieuwe hoestbui belette haar verder 'te spreken, met baar bovenli chaam viel ze over de strijkplank. Het Ohin»se meisje wees met haar duim naar de deur: Ei- uit! Naar buitengaan! Een ogenblik bleef hij besluiteloos staan, toen verliet hij de kamer. Bij de ingang van het gebouw kwam hij de dienst is. In hun plaats werden geko. A zen J. v.d. Geest, J'b. Kikkert en C. P. Witte. Het nieuwe bestuur ik nu als volgt samengesteld: F. Roeper, Het Noorden, voorz.; Jb. Kikkert, Hoogte, secretaris; C. v. Heerwaarden, Den Burg, po:, ningmeester; J. v. d. Geest. P.H. Polder vice-voorz, C. P. Witte, Bloemwijk, 2e secretaris Tot rekeningnazieners werden be noemd: Jac. Bakker, „Amalia" en R. Zijtn, Den Burg. Het. winterrpogramma, dat hierna op het. tapiji kwam, zal bestaan uit lezing- 0 wedstrijd (hiervoor gaven zich reeds 17 deelnemers op), stalwedstrijd, toneel avonden op 4 en 12 Nov. (opvoering van g „Zoin Offer"), Ouwe Sunderklaas cn sprekers van Texel en de overkant. Ook volgde een op«rekking deel te nemen aan de cursussen die door het school bestuur worden georganiseerd. Bij de rondvraag dankten de heren Joli. Roeper en C. J. Witto voor de me dewerking. die ze steeds var. de leden hadden mogen ondervindpn. Dhr F. Roeper bracht dank aan beide laatste sprekers voor het vele werk dat ie ze voor de ver. verricht hadden en sloot e de vergadering met. de wens, dat. de :e ver. met een rijk «'interprogramma a voor zich, weer mocht groeien en It bloeien. ij ,1 reldse on Kerkelijke autoriteiten, d'; r een bezoek aan de kataeomben gebracht »i hebben. Dat Valkenburg mede door zijn kataeomben beroemd is geworden bleek li wel uit de mededeling, dat er dit jaar ai ji ruim 15Ü.OOO bezoekers geweest waren. Na dit bezoek zijn we naar Maastricht I gereden, aar een bezoek aan de St. I) Servaaskerk op het programma stond, li Een eeuwenoud kerkgebouw, dat er van v buiten niet erg bekoorlijk u tziet, maar a dat van binnen kan wedijveren met, de v St. Jan in 's Hertogenbosch. Ook werd d een bezoek gebracht aan de schatkamer d met zijn rijke en kunstzinnige verzame- h ling gouden en zilveren voorwerpen uit vroeger tijden. l In het kasteel „Chaloen" troffen w de dames van Texel, Het weerzien as allerhartelijkst en na een gezellig uur- j tje bij elkaar te zijn geweest, werd de. reis naar Kerkrade «eer aanvaard Via 5 de verlichte mijnstreek, wat een aardige aanblik geeft, arriveerden we daar rond 1 9 uur en zocht ieder zijn p'eegouders «■eer op voor de laatste nacht op Lini- burg's bodem. a i De volgende morgen werd de thuis- reis aanvaard: Kerkrade, Heerlen, Roermond, Eindhoven, Tilburg, Breda, Giize Rijen, Moerdijk, Rotterdam, (Maastunnel), Den Haag, Lésse. Stop, even naar kapelaan van Wel. Het kon eigenlijk geen minuut meer lijdan en daarom ging de kapelaan maar even mee naar Haarlem. Wij weer verder, maar.... even buiten Alkmaar, sprong een band met een geweldige knal. En fin, de andere bus doorgereden met het verzoek of ze even wilden vachten bii de boot. Na een klein kwartier was het euvel «eer verholpen en met een gang van 90 km. werd naar Den Helder ge reden, «aar «'e ongeveer tien min. over half acht aankwamen. Helaas «-as de boot weg. Van de andere jongens hoor den «c, dat de boot misschien 3 minu ten geleden was gaan varen. Wij .veer Den Helder in en om half 10 «eer richting haven. Om 10 uur vertrokken we ondanks alles, in de bes te stemming naar Texel. 'Een woord van dank aan de organi sators is hier zeker op zijn plaats, in 't bijzonder nog aan kapelaan van Wel, die de eerste stappen tot deze trip ge nomen Leeft en verder aan kapelaan de Groot, die later spontaan alle corres pondentie afgehandeld heeft on zeker niet te vergeten C. Bakker .Kapberg". de man, die het fin gedeelte van de reis heelt verzorgd. Ook aan Theo Wit te, Oosterend. onze dank en hulde voor zijn muzikale afwisseling en begelei ding op de accordeon, waarbij wij onze kelen schor hebben geschreeuwd. Lim burgse vrienden, tot weerziens, volgend jaar op Texel! G.K. roodharige vrouw «eer tegen, die hij boven op de gang voor het eerst ha 1 gezien. Ze schoot op hem toe en zei mei een gemaakt lachje. Zullen wij er een gezellige avond van maken? Hij staarde haar aan en maakte da. hij uit haar buurt k«'am- Hij zocht bui ten een taxi, maar vond er geen. Het was donker, de regen stroomde neer. dof glinsterden de trottoirs en het as phalt. Hij overdacht, welke richting hij moest nemen. Hij wist, dat de haven achter hem lag, dus liep bij, zijn kraag opzettend, de andere kant uit, waar hij hoopte Broadway te zullen vinden. Langs de muren van de armoedig J huizen guste het water. Ergens op de straatstenen lag een mand. Aan de overkant patrouilleerden 'n jiaar agen ten, die met opzet vermeden zijn kant uit te kijken. Friedrich vluchtte voort, of eigenlijk, hij werd voortgestuwd, me— gesleurd Met snelle, regelmatige stap die bijna een drafje werd. zocht hij ziin weg- Hij nam zijn hoed af, want zijn hoofd gloeide. Eindelijk zag hij de lich ten voor Broadway voor zich opdoemen. Hii wenkt» een taxi en liet zich naar het Plaza-Hotel brengen, waar hii een kamer had genomen. Toen hij werd opgenomen door de aangename, rustig: sfeer van de hotelhal met haar warm, schemerachtig licht, voelde hij zich «•eer enigszins bijkomen (Wordt vervolgd.) door G. Th Rotman (Nadruk verboden)

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4