Indische Oceaan belaagde dinerende soldaten De eerste gelukkigen als deelnemers aan de Pijlero-wedstrijden Wat is er te doen? Ouderavond te De Cocksdorp Met een garnering van bandfluweel Er is al best gegooid bij de pijlero wedstrijd, die door de Texelse Mid denstandsver. zijn georganiseerd als al- tractie van de Winkelweek, die deze week wordt gehouden en ook door B en W. zeer belangrijk wordt geacht: de winkels mogen tot 8 uur n.m. open blij ven. De cliëntèle blijkt het streven van de middenstanders te waarderen, want er zjjn al behoorlijke inkopen gedaan. En waarom zou men elders kopen als men het op z'n eigen eilandje af kan? Naar wij vernemen kwamen verschillen de winkeliers Maandag, op de eerste dag dus, al een nieuwe voorraad pijlero-bon- nen halen bij de administrateur, de heer O. P Moojen, Schoonoordweg, Den Burg. Dinsdag ging dat zo de hele dag door. Reeds Maandag werd er vrij druk ge gooid. alsmaar snorde Ie miniatuur- speer in de richting van de roos, die voor negen gold. Het was een grot, 3 kunst om de roos te treffen en niemand heeft dan ook nog vier negens (9999> kunnen halen. Hier volgt de uitslag van de dagprij zen van Maandag j.l.: f f 25.P. de Jong. Eierl. 9921 f 10,D. S. Boon, Kooiden 9771 f 7,50 Joh. v. Heerwaarden, Koog 9620 f 5.— Th. v. Heervv. Jbz. Burg 9391 f 5,Fer Roeper, Noorden 9308 f 5,J. Bruin Wz., Oudeschild 9205 f 2,50 A. v. Dienst, Burg 9140 f 2,50 Andr- Dekker, O'schild 8853 f 2,50 A- v. Dienst, Burg 8832 1' 2,50 J. Ruiter, Burg 8822 Er zijn voorts 15 weekprjjzen van resp f 100: f75: f50; f25; 2 x f10; 3 x f5 en 6 x f 2,50. Maandagavond stond het record voor de weekprijs nog op naam van dhr D. Visser, Wiihelminalaan (9770), maar dit is een allesbehalve safe positie, dunk; ons. want ook de pijlengooiers zullen al doende leren en eer het volgende week Maandagavond is, zulien wel nieu we sterren opdoemen! ■Donderdag 10 Nov. is het Pijlerospel niet in Hotel De Lindeboom, doeh in Ho tel De Graaf- Woensdag (heden) in Casino Vrijdag in De Oranjeboom Zaterdag in Hotel Texel Maandag in Hotel De Graaf. Donderdag 10 November: 2e Nuteavond om 8 u- in Hotel Texel- Donderdag 10 November: Appèlavond Chr. Nat. Vakverbond. Donderdag 10 November: Alg. Vergad. Holl. Mij. v. Landbouw, afd- Texel. Zaterdag 12 November: Opvoering van „Zoin Offer" in ,,De Oranjeboom". Dinsdag 15 November: K. Voskuil spreekt voor de Partij v. d. Partij van de Arbeid. Donderdag 17 November: Gemeenschappelijke kerkeraadsver- gadering van alle kerkeraden op Texel 0111 8 u. in Eben Haëzer. Vrijdag 18 November: U.D.I voert op ..Het Hoedje van Ma- rius". Donderdag 24 November: Eerste gevarieerde avond van de „Fryske Krite". Vrijdag 25 November: Verg. v. Ond-leerlingen van Ohr. Volksonderw ijs te Den Burg in Eben Haëzei CONSULTATIEBUREAU- Omtrent, de zittingsuren en wie daar met hun zuigelingen advies kunnen ont vangen schijnt, nogal eens misverstand te bestaan- Zuster Haring verzoekt ons ,,nu met koeienletters" in de krant zetten hoe het rooster er uit ziet. Hope lijk valt een bericht met ..vette" letters gezet, ook voldoende op: Iedere 2e en iedere Ie Woensdag in de maand wordt er zitting gehouden door het Consultatiebureau. Voor zuige lingen van bulten Den Burg van half twee tot half drie en voor zuigelingen van Den Burg zelf van drie uur tot vier uur. „SINTE-SINTE MAARTEN". Op 11 Nov. zullen de kinderen met hun lichtjes door de dorpen trekken er, onder het zingen van „Sinte Maarten, 't is zo koud" om ,,een turfje of wat hout" vragen. Wederom zullen de dwalende lichtjes op deze donkere November avond een fantastSsohe aanblik bieden. Om dit mooie, oude volksgebruik zo veel mogelijk te stimuleren besloot d° Oranjever- „De Koog" om de kinderen, die met het mooiste of meest originele St- Maartenslichtje door De Koog dwa len. te belonen, 's Avonds 0111 6 uur zal een jury voor de school de uitgeholde bieten en andere lichtjes beoordelen en een drietal mooie prijzen uitreiken. Ook de kinderen, die zelf nog geen lichtjes kunnen maken en dus door vader "f moeder geholpen moeten worden, mogen meedoen. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 31 Oct, t.111 E Nov- '49: 543 kg bot; 6009 kg garnalen; 10 kg liake; 20 kg haai; 4 kg kaan; 987 kg ka beljauw; 9 kg lever: 149 kg rog; 393 kg schar;9848 kg schol; 72 kg paling; 534 kg poon; 721 kg tarbot; 7524 kg tong; 1548 kg wulken: 2322 kg wijting; 8230 kg puf; 10 kg zalm. Donderdag hield de o.l. school te D3 Cocksdorp haar ouderavond. De voorz de heer P. Zoetelief, opende met een woord van welkom, vooral tot de bezoe kers(sters), die voor het eerst aamvefflig waren. Na lezing der notulen bracht de seer de heer C. Blom, het jaarverslag uit waaruit bleek, dat de belangstelling voor de ouderavonden, steeds groter wordt. De penningin., de heer A- vau Hoorn, bracht het fin. verslag uit. Batig saldo f 71,88. Een verheugend feit. Bestuursverkiezing. De heer C- Blom was herkiesbaar als lid van de Oudei- commissie; mevr. Feikema was niet her kiesbaar. Bij de eerste stemming werf dhr Blom met bijna alg. stemmen herko zen, terwijl de stemmen voor een even tueel \rouwelijk lid over 14 dames was verdeeld, zodat daarvoor een vrije stem ming noodzakelijk was. Inmiddels was mej. v. Wijngaarden uit Sneek, thans directrice v. d. Land- bomvhuishoudschool te Den Burg, ge arriveerd. teneinde een inleiding te houden over de leermethode der school en de vermoedelijke opening op 14 Nov- a.s. Mej. v. Wijngaarden besprak de stichting der landbouwhuishoudscholen, welke ligt in het tijdperk 1900-1910 en de grote ontwikkeling nadien. Het- besu bewijs, dat met deze scholen in een be hoefte wordt voorzin. We kunnen ons gelukkig prijzen dat ook ons eiland een dprgelijke school rijk is geworden. Meisjes van 16-22 jaar zullen les krij gen in koken met recept, voedingsleer, naaien en verstellen, wasles, strijken en ook land- en tuinbouwvakken zullen worden onderwezen, misschien gc-paard gaande met bijenteelt, pluimveeteelt eu wat al meer ten plattelands van belang is- Ook meisjes van 12 a 13 jaar kunn m in de school worden opgenomen met toestemming van het Rijk, doch hun wordt dan naast, verschillende vakken ook nog steeds lager onderwijs gegev.n. Dit zijn dan de zgn. primaire klassen, waarin het i.o. iets verder wordt opge bouwd. Dit zal dan een 2-j. cursus zijn Wie daarna de school nog 1 jaar wil bezoeken, zal zich dan kunnen bekwa men tot huisnaaister. Zij. die minstens Mulo A hebben behaald, kunnen worden opgeleid tot lerares, duur ongeveer vier jaar Wie de Mulo half door'open heeft kan het in 2 jaar brengen tot hulp in de huishouding- Bij voldoende deelname zal 's avonds een cursus worden gege ven in naaien en koken voor volwasse nen. Op zeer prettige wijtze heeft mej. v Wijngaarden ons mgeJieht over doei en werkwijze van onze landbouwhuishoud- school en wij .spreken de wens uit dat zi.i op Texel bevrediging in haar werk zal mogen vinden. De voorz. daukte mej. v. Wijngaarden hartelijk voor haar uiteenzetting. Toen kwam de 2e vrije stemming voor een damescommissielid, waaruit bleek, dat nogmaals gestemd moest worden tussen de dames v.d Kooy-Dijksen, Ten Brugge-List en v. Heerwaarden-Tuins- ma- Mevr. Ten Brugge wenste eohter niet in aanmerking te komen, dus ging het nu voor de 3e maal tussen de twee ander dames. Bij de 3e stemming werd mevr. v d. Knoy-Dijksen gekozen- Mevr. Feikema werd dank gezegd voor de prettige samenwerking in de commissie en voor het vele werk voor onze kinderen gedaan. Hierna kreeg de heer Lefferman het woord en liet datgene wat 11a de laatut gehouden Ouderavond was gepass°erd in de school en met de leerlingen, de re vue passeren. Er was een spreekuur in gesteld waarop ouders zich tot het on derwijzend personeel konden wenden Twaal ouders hadden van dit speekuur gebruik gemaakt. Met de examens Veilig Verkeer was ni"n niet erg gelukkig geweest. Van de 7 leerlingen slaagden er 4- In Juli is het schoolreisje gehouden. Met de hoogste klassen naar Verkadc's Fabrieken en Muiderslot. de kleinere naar Artis en Schoorl. Allen per auto bus van TEÖO. Waar men ook werd rondgeleid, de gidsen spraken hun be wondering uit over de volmaakte orde en bescheidenheid der Coeksdorper jeugd in tegenstelling met vele anderen en vn-1. stadskinderen. Een tandarts zal binnenkort de school bezoeken teneinde een mondonderzoek in te stellen bij de eerste 2 klassen. Dit. onderzoek betreft geen behandeling doch is als advies be doeld- Een school voor buitengewoon lager onderwijs is voorlopig wel van de baan. Toch kunnen ouders hun kinderen laten lesten, maar er moet niet reeds vooruit dwang worden toegepast. Hf t leesonderwijs is verbeterd dank zij het toepassen van een andere methode. 'De spaarregeling geschiedt voor de Rijks- post aan het postkantoor, voor de Boe renleenbank aan de school. Als we de kinderen het sparen aamvennen en de spaarzin is er eenmaal dan kan ook dit. zeker zijn nut hebben. Met de W-itte- Kruisloten is het niet zo vlot gegaan- Hei gebouw zal er wel komen doch in hoofdzaak met geld van buiten Texel- Het a.s, St. Nicolaasfeest zal gehouden worden op Dinsdag 6 December in Hotel De Hoop. 's Morgens voor de kleintjes en 's middags voor de groteren. Dit met het oog op de geringe plaatsruimte Voor zover plaats voor iéder toeganke lijk. Ekele dames gaven zieh op om voor dit doel geld in te zamelen- De banken in de school, dis te nauw zijn, zullen worden verbeterd- Er zal een grote rij wielbergplaats worden ingel icht. Op last van de schoolarts zullen de regenwater- ibakken waarschijnlijk worden afgeslo ten. De pomp in de school is niet doel matig en behoeft enige verbetering. Na de rondvraag lest best een paar schodlfilms. De vogelljilm, de Parkiet. opgenomen in de buurt van Rhene'i. Prachtige natuuropnamen, terwijl de zorg van het vogelouderpaar onze be wondering afdwingt. Als no. 2 de film, Aardewerkbakkerij. Beide leerzaam en mooi- Om 11.30 uur ging de voorz. tot slui ting over met dank aan onderwijzend personeel en alien die van hun -belang stelling hadden blijk gegeven. Inzonder heid een woord van dank aan de heer Zwaai voor de vele goede zorgen aan onze kinderen besteed. Het was we", een vreemde gewaarwor ding toen ik begin Aug. voorlopig voor het laatst met de Dokter Wagemaker vau Oudeschild naar Den Helder voer. Langzaam zag ik Oudeschild (een aar dig panorama blijft het telkens weer), wegglijden, terwijl ik nog een laatste blik wierp op het oudste gedeelte van Texel, met daarachter de beide torens van Den Burg. Deze plekjes laten al niet na indruk te maken op de seizoengasten, maar op mij maakten zij deze keer we! een bijzondere indruk- Zeker, ik mag mij er niet cp beroe men op Texel geboren te zijn. maar het bijna 3-jarig verblijf temidden van deze kleine gemeenschap heeft me wel ge leerd, wat Texel en haar bewoners waard zijn. En nu zei ik deze gemeenschap voor onbepaalde tijd vaarwel met- bestemming Indonesië. 17 Aug. vertrok onze boot- de Zuider kruis", vanuit Rotterdam en ik had ie eer één van haar passagiers te zijn- Wat lijkt het al weer lang geleden, dat een muziekkapel van de Grenadiers ons een vaarwel toeblies, dat de brug werd opgetrokken; een duizendkoppige me nigte ons nawuifde en tientallen bootjes ons uitgeleide deden. Een dergelijk mo ment beleefden we wéderom in Hoek v. Holland en bij het aanschouwer, van dat laatste brokje Holland had je heus wei iets te verwerken. Wat is er voor landrotten anders op zo'n reisje veel te zien en te beleven! De eerste dagen maaien we met echt.* O-benen over het dek- We turen de ho rizon af naar passerende schepen en zien uit. of we geen kustlijn kunnen on derscheiden. 't Nauw van Calais passe ren we 's nachts. ..Land in zicht!" Alle 1600 manschappen zijn aan dek vertegenwoordigd als er „land in zicht" gemeld wordt. Gewapend met. foto toestellen trachten zij iets van deze reis op de gevoelige plaat" vast te leggen- Normandië, Bretagne, Golf van Bisea- jp, Kaap Finisterre in Spanje, Kaap Sao Vicente in Portugal. ..Ja lui, W3 schieten al op naar Gibraltar"; de ver wachtingen zijn hoog gespannen, maar noch van Gibraltar, noch van Algiers zullen we ook maar iets meer zien dan de lichten. We passeren beide steden, evenals later Malta, als het al donker is geworden. Dan Port-Said, waar we 's middags 12 uur aankomen. Hier stroomt 't Ooster se lev°n in alle bedrijvigheid van een grote havenplaats op ons af Behalve havenplaats openbaart. Port-Said zieh ook als een badplaats van groot for maat, waar duizenden Westerlingen verstrooiing zoeken. Ai spoedig is onze boot omringd door een honderd parle vinkers. van waaruit leerwerk, Oosterse kleedjes, sigaretten en wat. niet al ten verkoop worden aangeboden op een zeer aantrekkelijke en levendige, wijze. De goederen zijn op de bootjes uitge stald; het geheel is een bijzonder er: kleurrijk tafereel om nooit meer te ver geten. Er wordt druk gehandeld- Wie zei, dat er geen Hollands geld meegeno men mocht worden? Ook de dubbeltjes- duikers zijn present. De volgende dag varen we door het Suez-kanaal. Je komt niet uitgekeken We krijgen gelegenheid iets meer van het ierven in Egypte waar te nemen. De Arabieren in hun grauwe' pijen zijn reeds voor dag en dauw aan liet werk. Wij zien hun tentenkampen, de er bij behorende kamelen- Een gedeelte werkt aan de schoeiingen van het kanaal met uiterst primitieve middelen. Lorries met zand worden door ezels voortgetrokker.; een schuit met steen met mandjes ge lost, Het kanaal is 160 km. lang en on- POSTZEGBL VERZAMELAARS. Donderdagavond 10 Nov. wordt de 2e ruilbeurs van deze winter gehouden. Het. bestuur rekent op een flinke be langstelling mede in verband met het vaststellen van een meest geschikte avond voor het houden van de nog ko mende ruilavonden- En verder voor het kiezen van een derde bestuurslid- Dus post'Zegelfiefhebbers komt allen, een ie der is welkom! geveer 50 111. breed. De kanaalroute loopt door meerdere grote meren, 0. a. het Timsahmeer, het Grote un het Klei ne Bittermeer. Langs de Westoever lig gen verscheidene Westerse nederzettin gen, militaire zowel als civiele. Deze laatste zijn meestal tevens controlepos ten op de vaart door het kanaal- De Westerse nederzettingen zijn een lust voor liet oog, ik denk bv. aan Ismaïla- Stotend. Bepaald stotend is deze Westerse weelde, als je die vergelijkt mot de ar moede van de Egyptische bevolking Schamel gekleed; hun woningen niet meer dan betonnen hokken, meermalen vervallen tot ruïnes. Zelfs op het heetst van de dag werkt de bevolking op haar landerijen, in de maisvelden of ploegen de met een karbouw. Aan de Zuidoever van het Grote Bit termeer ontwaren we een groot vlieg veld, minstens even groot, zo niet groter dan Schiphol- 't Is een mooi gezicht, die zilveren vogels te zien opstijgen tegen een achtergrond van bergen. Het interessantste deel van de reis wordt besloten met de stad Suez, eigen lijk bestaande uit twee gedeelten, de ha venwijk aan het Suezkanaal gelegen en de eigenlijke stad, zeker een km. of di ie meer achterwaarts tegen een machtige bergrug. Zo te zien is het een typisch Westerse stad in bouw. Ships that pass". Zo komen we in de Golf van Suez en groot is het wederzijds enthousiasme ais we de „Johan van Oldebarneveldt" met thuis-varende militairen passeren. De zon begint al feller te branden; de wind, aangewaaid over droge woestijnen, brengt geen verkoeling meer. In de slaapruimen is het ondanks een vrjj goede ventilatie moordend heet. We zuchten en hijgen, maar het is nog maar een voorproefje van de Rode Zee, die we vannacht zullen bereiken. Eerst zien we, belicht door de ondergaande zoo, aan de Oost,oever nog het machtige sil houet van het Sinaï-gebergte- Drie dagen Rode Zee; dat betekent, slapen aan dek; in de ruimen is het- niet uit te houden- Je transpireert ont zettend en slikt trouw zoutpillen 0111 ft te blijven. Je dorst is onverzadigbaar. Maar aan alles komt- een eind, zelfs aan de Rode Zee. Aden brengt ons een ver kwikkend windje en biedt bovendien 'n schitterend panorama In Aden kan je meer dan in Port-Said of Suez een Oos terse bouwstijl ontdekken. De stad i, gedeeltelijk tegen de verspreid liggende heuveltoppen opgebouwd en ten dele in een dal weggebouwd. Hier ontdekken we ook enkele wijken, die kennelijk ge heel uit de rotsen, die het dal aan drie kanten insluiten, zijn uitgehouwen. Ook hier trekt onze boot weer de aan dacht van parlevinkers, hoewel niet zo talrijk en kleurig als in Port-Said- De Engelse sigaretten vinden gretig aftrek, tegen naar Hollandse begrippen spot goedkope prijzen- We liggen er een middag en 'n avond om stookolie te hunkeren. Een vrolijke boel. Tegen middernacht starten we voor de grootste etappe, de Indische Oce aan. Een goed begin is het halve werk We worden in de Indische Oceaan ont vangen met wat een zeeman e°n lekker briesje zou noemen. Er staat een onge woon sterke deining, niet- alleen van links naar rechts maar ook van aoht3- ren naar voren. Behoorlijke stortzeeën slaan over dek. In 't cafetaria is het die morgen een vrolijke boel. De schalen met het ontbijt hebben de neiging van eigenaar te willen verwisselen, de the;' vermengt zich met de boter, liet gebak ken ei komt in de jam terecht. En soms kan een eigenaar zich met een onver wachte deining niet staande houden en rolt met 't hele zaakje over het tussen dek- Meerderen zijn direct bij het op staan al zeeziek en gaandeweg komen er meer. bij. Aanvankelijk voel ik me, kiplekker en snoef over mijn Marsdiep ervaring en dat ik zo'n briesje wel mag totdat... ook ik er toe kom aan Neptu- nus te offeren. Na één dag i3 het leed echter weer geleden Spoedoperatie. Tien dagen niets dan water en lucht om je heen, met als enige afwisseling af en toe een school vliegende visjes of '11 fantastisch mooie zonsondergang. De stemming daalt aan boord. Velen begint dit gddeelte van de reis te vervelen. Er komt een onverwachte verandering. We doen ter wille van een spoedoperatie Colombo aan. Het maakt de reis ander halve dag langer, maar voor dit. geval wordt gelukkig niet op de extra kosten, die dit met zich meebrengt, gelet. Des avonds stomen we er binnen en we ver trekken ook vrijwel direct weer, de pa tiënt achterlatende met een arts en 'en als tolk dienende kameraad- 6 September. ,We schieten gelukkig op", is vrijwel de algemenp mening. „Nog maar enkele dagen", 't Is koud er. zwaar bewolkt. Geheel onverwacht doemt voor ons uit een naderende bui 'n boot op en daar achter nog een. „Ze gaan snel, 't zijn Hollandero". Inder daad het zijn Hollanders; enthousiast worden ze begroet, de Sibajak en dc- Kota Inten, die met thuisvarende troe pen ons op korte afstand passeren, om dan, gelijk de Vliegende Hollander"' van weleer, weer in de duisternis te ver dwijnen. De volgende dag komt Z.M. Neptune, gewapend met drietand en kroon en be geleid door een uitgebreide staf heipers aan boord- 't. Is een groots waterhaliet, zelfs zo groots, dat tenslotte Zijne Ma jesteit zelf met troon en al in het doop vont belandt.. En dan is het zo ver. 9 September. Met een fiks regentje worden we be groet als we tussen de Agenieteneiland door stomen. 9 uur zijn we in Priok en horen dan, dat. we nog diezelfde dag per trein door zullen reizen naar Sukabu- mi. We staan even onwennig met onze zeebenen te trappelen, als we de ver trouwd geworden deining van de ..Zui derkruis" niet meer onder ons voelen en knipperen even met de ogen om al die nieuwe indrukken van dit mooie land te verwerken. Van het Gouden Boltje naar de Gor del van Smaragd in een lange reis, een reis niettemin, die mij niet verveelde "ii waaraan ik ongetwijfeld nog lang zal terugdenken, daar zij een nieuwe peri ode in mijn leven inleidde. Over mijn indrukken uit Indonesië 'n volgende keer. Tk besluit met de hartelijkste groeten aan alle Texelse vrienden en bekenden. GT.IS OSKAM, sld-, lgn- 260904114, ■Staf Cie, Verhindingspel 431 Bat Grenadiers, Veldpost Sukabumi Tjibadak, 28-10-1949. INGEZONDEN JUFFROUW PAS OP JE.HOND .IE Er is een bevel afgekondigd, dat. hon den niet meer mogen loslopen v. Dierenbescherming Texel, grijp uw kans. Kunt u er bij de bevoegde instan ties niet op aandringen, dat. uw in over treding zij-nde hond (zoals in grote ste den) loor 3 a 4 dagen wordt ingesloten, en dat, wanneer de eigenaar er op ge steld is het dier kan terug halen? (te gen een boete van f 25). Dan worden eigenaars van honden ac tiever. Stelt men geen prijs op het dier, dan kan tot afmaken worden overge gaan Ik hoop, dat deze enkele woorden mo gen leiden naar de juiste weg, welke in déze dient te worden bewandeld. Als er boetes binnenkomen is onze gemeen tekas er mee gebaat. Ik geloof niet dat deze er ook zo rooskleurig voor staat! Mijnheer de redacteur, ik dank 11 vriendelijk en blijf hoogachtend, EEN HONiDENLIEFHEBBER. TREINBOOT VERBINDING. Onze dienstregeling treiu-bootverbin- ding klopte niet, Wie Zondagavond om 5,15 uit Amsterdam gingen, kwamen te laat. voor de laatste boot (zeven uur). Binnenkort publiceren wij een nieuwe, en dan betrouwbaarder lijst, „KINDEREN VAN ONS VOLK". Toneelvereniging ,,Smt Jan" heeft Zondagavond voor een vrij talrijk pu bliek in „Casino" opgevoerd het toneel stuk „Kinderen van ons volk" van An ton Coolen. Het was de 2e opvoering d't jaar- De toeschouwers waren ook dit maal vol lof, want alle spelers(sters) ga ven zich ten volle. EIERPRIJS. In de navolgende periode werd dooi de Coop. P.T.V Texel W A. aan de pluimveehouders het volgende uitge keerd. Eieren geleverd in de week. ein digende op 1 Oct- f2,45; 8 Oct. f2,45; 15 Oct. f2,50; 22 Oct. 12,80; 29 Oct- f2,90; 5 Nov f3,20. STROPERS GESNAPT. Twee Haarlemmers dachten, dat stro perij op Texel wel lonend zou ziin en daarom reisden zij er heen- Blijkbaar hadden zij slag van 't konünenvangen, want al spoedig was de eerste zak met. buit over de plas verzonden. Dat leek 'n ■Winstgevend bedrijf, totdat de politio hen te pakken kreeg. De strooplustigen gingen op de bon. DEELNEMERS WINKELWEEK. Aan de Winkelweek nemen nog deel; R. J. Boom, Muziekhandel, Den Burg, C. D- Bremer, Bakkerij De Koog en Den Burg; E. Medema, Kruidenier, Ooster end; en B- Steltman, Manufacturen, Oos terend. Als de stof van een japon effen is, zal het model in de meeste gevallen worden opge vrolijkt met garnering in een afstekende tint. Op een wollen jurkje wordt dan meestal zijde genomen. Is de stof van een werkje voorzien, dan zal er doorgaans wei nig garnering worden gebruikt, daar deze het model te onrustig zou doen ^ijn. Een enkele maal leent de bewerkte stof zich echter buitengewoon om op een bepaalde en gedistingeerde wijze te worden afge werkt Zo b.v. het model van de afbeelding een simpel japonnetje, met een aange knipte mouw en met een reepje bandfluweel gegarneerd. Het jurkje is van geruite stof. De japon is van een enigszins klokkende rok voorzien, die aan de linkerkant van het voorpand een platte plooi heeft. In de taille is het model sterk getailleerd. De lange mouw is strak, en sluit van onderen met een paar drukknoopjes. De schouders zyn 92-100-108 opgevuld met een brede schoudervul- ling. Het model wordt er fraaier door. In de linkerzij naad is in dc taille een ritssluiting aangebracht, terwijl het model middenachter een split in het lijfje heeft, dat tot de taille door loopt. Natuurlijk kunnen we In dit split een ritssluiting aanbrengen De rok is van achteren geheel glad. Benodigd voor dit model, dat onder Nr. K 3510/20 te bestellen is, voor 100 cm. bovenwijdte- 2.50 m. stof van 140 cm. breedte. Het knippatroon van dit model is a 0.50 bij vooruitbetaling per post wissel, in 92, 100 en 108 cm bovenwijdte, verkrijgbaar bij „Bella Patronen Service". Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht De modellen zijn overgenomen uit ..Bella", het Nieuwe Modeblad K 3510/20 Texelaars in den vreemde

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2