Tweede Nutsavond Honds Wat is er te doen? PIJLERO-WEEK. VANDAAG DE LAATSTE DAG. Vandaag is het de laatste dag van de ïnkelweek, die de Texelse Midden standsverenigingen hebben georgani seerd. Wjj hopen, dat het ongunstige weer deze week de clientèle niet al te zeer dwars heeft gezeten. Gezien de levendige activiteit rond de pgleroschgf heeft de klant een dankbaar gebruik gemaakt van de attractie, die we! zeer spannend is. Iedere dag werden de uit slagen per bulletin bekend gemaakt lot Woensdagavond was dhr G. Troost hulppostkantoor te De Oocksdorp, de man met de beste cijfers voorde Week- prgs (9865), maar Donderdagavond gooide S. Daalder, Groentenhandel Ou- deschild (9883). Prijswinnaars 8 Nov.: f25,— L. Burgman, De Koog 9972; de Jong. Den Hoorn 9968; f7,50 Ph. Stark, Eierland 9864; f5 L. Burgman. Ivoog 9777; A- van Dienst Burg 9i20; K Kikkert, Koog 9708 f2 50 C. Bonne, Koog 9505; G. Troost, Cocks dorp 9456; J. v. Heerwaarden, Koog 9455; P den Braven, Oocksdorp 9243. De hoogste stand voor de hoofdprijs was 9865 (G. Troost, Oocksdorp) Prijswinnaars 9 Nov.: f25,— Joop Jellenia, Koog 9802; f10 H. ter Steege, Burg 9747; f7,50 H ter Steegs, Burg 9664; f 5.— Tromp, Ooster- end 9oS5; J. Grisnigi, de Kal 956S; H ter Steege (voor de 3e maal!!) 9286- 12.50 Willy v.d. Vis, Oudesehild 9260; Ans Dekker. Burg 9221; II. Groen Ou desehild 9150; J. M. Witte, Bloen! en Bos 908S. Prijswinnaars 10 Nov f25,Willy v.d. Vis, Oudesehild 9743; f 10,D. Koorn Hzn., Burg 9675; f7 50 Jac Slikker. Oudesehild 9608; f5,— A de Haas, Oosterend 9662 IJ Witte „Welbedacht" 9604. G. Coevert Den Hoorn 9595; f2,50 C- Laan. Oocksdorp 9477; O Merkxs, Burg 9463; P Züm Den Hoorn 9452; IJ. Witte „Welbe dacht" 9432. De prijzen kun-n enworden afgehaald bij dhr C. P. Moojen, Schoonoord-» eg 37 Den Bnrg Ook dhr Alex Konin gis thans deelne mer. IEDEREEN RAADT MEE. Iedereen raadt mee naar de naatn van de reuze pop, die in de tlalage troont van de Fa. Fr. van der Kooi. Binnen- burg. Aanvankelijk was bepaald, dat al leen kopers van een half pond taai-taai voor het winnen van de Vrijer in aan merking kwamen. TENTOONSTELLING TE DE WAAL. De leerlingen van de o.l- school te De Waal hebben een alleraardigste ten toonstelling ingericht, die ons een beeld geeft van de vele soorten paddenstoe len, welke op Texel worden gevonden; de bezoeker kan tevens de handenar beid en bet handwerken bewonderen. De tentoonstelling wordt vanmiddag om 3 uur geopend. Zg zal ook morgen nog worden gehouden: vandaag en morgen geopend van 3—5,30 en 7,30—10,30. RHSSENMONUMENT. Op 4 Nov. 1949 is gesticht het Lande lijk Comité Texel-Monuanein. Dit comité is een samenstelling van 'n tweetal comité's, welke reeds sedert '45 beslaan en welke comité's gelden ver zameld hebben voor de oprichting van een monument ter nagedachtenis van de gevallen Russen bij de heroïke strijd op Texel- Wij brengen in uw herinnering, dat op 6 April 1945 ca. S00 Russische krijgsgevangenen, die door de Duitsers als troepen waren ingelijfd en zich op Texel bevonden, bij het vernemen, dat zij zouden worden ingezet tegen de ge- alleerde troepen, in opstand kwamen. Deze troepen hebben met ware doods verachting gestreden tegen een over machtige vijand en daarmee de bewon dering opgewekt van geheei „Nederland, inzonderheid van de bevolking op Texel, die de strijd van nabij heeft gadege slagen. De verliezen dezer Russische troepen waren dan ook uitzonderlijk groot, en er hebben slechts 235 van de 800 man deze strijd overleefd. Door hun heldhaftige strijd hebben zij weten te voorkomen, dat de Duitse bezetter de tijd kreeg om meer represaillemaatregelen tegen de Texelse bevolking te ondernemen. Hun offer heeft het leven van talloze Ne derlanders gered. Uit referentie jegens deze heldhafti ge strijders en als waarschuwing tegen de afschuwelijke gevolgen van oorlog, stelt het Landelijk Comité Texel-monu- ment zieli voor, een sober, doch waar dig monument op te richten op het zgn. Russenkerkhof op Texel, waar de slachtoffers ter aarde zijn besteld- Voorzitter van het Comité, is de heer P. S. J. de Vries te Huizen, N.-H.; se cretaresse mw. H. J. Ebbinge Wubben (e De Koog op Texel; penningmeester de lieer W- J. Lammers te Amsterdam. Bijdragen voor dit monument kunnen worden gestort bij de Rotterdamsehe Bank op rekening van do heer Kelder, burgemeester te Monnikendam. Het monument is ontworpen door de heer Hueting te Bussum. Niet de werk zaamheden zal ten spoedigste worden aangevangen en het Comité stelt zioh voor in 'het a.s. voorjaar, en indien enigszins mogelijk op de 6e April, een plechtige onthulling van dit monument te organiseren. Daartoe zullen worden uitgenodigd 'n aantal overlevenden uit deze strijddie zich thans in de Sowjet-Unie bevinden; voorts autoriteiten en belangstellenden. Nadere berichten over het tijdstip der onthulling zullen t.z.t- aan de pers worden verstrekt. Namens het Comité II J. EBBINGE WUBBEN H. J. Ebbinge Wu'bben-v.d- Vegt. ,.DIE ANDEREN. Het klankbeeld „Die Anderen....", dat Flip van Eewijk voor de Niwin Kerstpakketten-actie schreef en dat Zondag 30 Oct. in het Strgdkrachten- progranrma werd uitgezonden, zal op veler verzoek worden herhaald Zondag 13 Nov. over Hilversum I, van 18,30-19 uur- Niettegenstaande het zeer ongunstige weer was de zaal van Hotel Texel Don derdagavond goed bezet, toen mevr. Wegener-Sleeswijk uit Den Haag daar op uitnodiging van „Het Nut" optrad. De avond werd geopend door dhr Chr- v:d. IvoJk, voorzitter. Mevr. Wegener's voordracht bestond in 'n bespreking van de boeken „Thuis vaart" van Diet Kramer en ,,De levens roman" van Johan Post" van Anne de Vries. „Thuisvaart" is het verhaal van een 20-jarig meisje Marja, dat ruim 3 jaar lang door de Japanners gevangen ge houden is in een kamp, waar zij dag in dag uit onzegbare eliende heeft aan schouwd en zelf geleden heeft. Het be sef,dat ons leven geleid wordt door een hogere macht, dat ook harr kracht was, verliest zij en zij kiest de weg, die tot de tijdelijke ondergang voert, nl. de weg tot afsluiting van haar medemens- Zij komt daardoor tot een verstarring, die volkomen is en dat valt te begrijpen, want als we ons niet meer bemoeien met de anderen en de andoren dien ten gevolge niet meer met ons, lopen wij als tegen een muur. Marja heeft 'n pret tige jougd gehad, maar de oorlogsellen de slaat haar jonge leven in boeien. Vier jaar kampleven, vier jaar onbe- ring, doen het meisje rijpen tot een vol wassen vrouw, die meer heeft gezien en meer meegemaakt dan een van ons al len. Daardoor ziet. zij het leven als iets met zeer dubieuze mogelijkheden. Haar vader sterft, haar man wordt wegge voerd. Haar moeder komt later om. De schrijfster wijst op de geestelijke gesteldheid van de Jappen, in elk op zicht zo verschillend van de Europe anen, dat begrip bijna niet mogelijk is. De gevangenen lijden honger, maar wie geloven vinden kracht in hun overtui ging, dat vijanden noch machten, noch overheden, noch tegenwoordige, noch toekomstige dingen hun kunnen schei den van de liefde. Gods. Mevr. Wegener-Sleeswijk las ter il lustratie enige delen uit het boek. Zij zei, niet te geloven in de slappelingen, maar overtuigd te zijn, dat 90 van de 100 mensen, zich volkomen willen in schakelen als deze vermoeide en ver warde wereld bun maar de gelegenheid geeft een taak te vervullen. Wij zijn, zei spr., geroepen om te doen wat onze banden vinden te doen en om te helpen waar onze hulp nodig is. Spr. besloot met Marja's conclusie „Van U zijn alle dingen, van U, o God alleen". Zij hoopte dat allen dit nvooie boek zouden gaan lezen Hierna behandelde mevr. Wegener- Sleeswijk het boek „De levensroman van Johan Post", door Anne de Vries- Een boek over een man. wiens houding en handeling wordt gekenmerkt door kloek werken en willen en streven, 'n typisch mannelijk boek, geen gefin geerd verhaal, maar uit het werkelijke leven, dat zo bitter eindigt, waar Johan Post als illegaal werker de dood vindt. Een godvruchtig man. die het moeilijke, smalle pad gaat. Die weet wat er voor nodig is, de banier tot in Gods handen te dragen. Wij ontmoeten hem in Drente, in een groot, arm gezin. Door noeste arbeid wekt hij het vertrouwen van een paehG heer en zeker zou hij de hem toebedeel de boerderij vooruit gebracht hebben, als de oorlog niet was uitgebroken. Dan komt in het verzetswerk zijn volle kracht naar voren. Deze eenvoudige boer wordt dan de toevlucht voor tien lallen, honderdtallen jonge mensen; on derduikers vinden bij hem een schuil plaats. Als leider van een IC P- voert 'hij allerlei overvallen uit waardoor de ad ministraties worden vernietigd en de bezetters gehandicapt worden in hun snode plannen tot wegvoering van jon ge Nederlanders, die het hun lastig kunnen maken. We volgen Johan Post op zijn pad als verzetsstrijder, beleven mee de span ning als 'n verrader ontmaskerd wordt. Constateren weer het grote versohii in de mening omtrent berechting door de Nederlanders en de Duitsera-van-Hitler. Post's gedrag doet ons beseffen, dat hij overtuigd was, gesteund te worden door Hogere Macht, waar hij goed werk deed. Hij durfde alles te wagen, waar hij wist eens te zullen worden opgenomen in 'n sfeer die beter zou zijn dan die hier be neden. Spr. wees op de verschillende reaoties in beide boeken: de echt, vrouwelijke en de echt mannelijke- De vrouw rea geert. totalitair, zij kan nooit ten dele geven, maar werpt zich met haar volle kracht op wat zij lief heeft en als die liefde haar ontvalt, wordt zij volkomen weerloos. Ben man daarentegen heef! naast zijn liefde voor de vrouw altijd dingen, die eveneens zijn iiefd? hebben, zoals zijn werk. etc Zo zeer zelfs, dat de vrouw er door in het gedrang kan komen. Een man is altijd hei strijdende element, ook in de betekenis van iets willen bereiken. En het s-hoppende ele ment, terwijl de vrouw bijna altijd is 't moederlijke en voedende element. Als Marja ontvalt waai voor zij kon zorgen, volgt een inzinking. De vrouwen in de concentratiekampen hieven krachtig en strijdend, zolang zij voor hun kinderen konden zorgen. Post had zijn werk. zfln gezin en zijn geloofssteun. Spr. besloot met de hoop uit te spre ken, dat de vrouwen de gezinsopbouw krachtig ter hand zullen r.emen en dat de mannen hun taak eveneens zullen verstaan. M'n hond, jij toonbeeld van de trouw. Ik ga thans in de hondenrouw, Omdat men jou van kop tot staart, Compleet heeft vogelvrij verklaard. Jou heerschappij is van de baan, Je krijgt voortaan een honds bestaan, Je bent nog slechts een paria. Geschuwd als de malaria. De straat is niet meer jou domein. Je wordt geduld nog aan de lijn. Geen dag wordt 't jou meer toegestaan Alléén een keer op stap te gaan. Want overal loert 't moordend lood, Jou vrijheid dat betekent: Dood! Jij hoort op aarde niet meer thuis, Je bent alleen nog maar een kruis, Vandaar dat onze Hermandad Met de revolver gaat op pad, Om die te legen op je huid. Dan is jou hondenleven uit! Ja hond, het is je eigen schuld, Dat men je op de weg niet duldt, Als jij het schaap niet had geplaagd, Werd nu jou leven niet belaagd. Tenslotte de moraal nog even: Sta nooit een ander naar het leven, Want vroeg of laat, dat maakt niet uit, Zit men u zélf toch op de huid- HUIB DE RIJMELAAR. WEER NAAR HAARLEM. Mej. Th Kranenburg, employé III bij de PTT alhier, die 20 Mei van dit -jaar tijdelijk naar Texel werd geplaatst, is wederom naar baar vroegere stand plaats, Haarlem, teruggekeerd. KRACHTVOER VOOR OOIEN. 'De voorz. van de afd. Texel van de H- M. v. Landbouw, dhr Jb. Roeper Johzn., kon in de Donderdagavond ge houden vergadering de verheugende mededeling doen. dat bericht was ont vangen van het Bedrijfschap v. Veevoe der, dat \oor Texel per fokooi 50 kg. krachtvoer beschikbaar wordt gesteld, gerekend naar de tellin'g van 4 Sept. jl. Volgende week zal reeds een bon voor 10 kg hekend worden gemaakt. De vergadering ging accoord met een contributieverhoging van 10 ct. per ha. en met f 3,50 voor ..Het Landbouwweek blad", dat in uitgebreider vorm gaat verschijnen- De voorz., dhr Jac. Roeper Johzn. en de seer., dhr F Keijser Wzn., De Waal, weiden benoemd tot afge vaardigden naar de Alg. Vergadering. Voor het winterprogramma zal wor den getracht een causerie te laten hou den over Nieuw-Zeeland en Australië, met h?t oog op de lust van velen daar heen te emigreren. Mogelijk zal in over leg met de afd. Eierland iemand worden uitgenodigd om te spreken over de P- B.O Ook zal men proberen om een boeren zoon of jonge boer geplaa'st te krijgen op de scholingscursus, die binnenkort in de Volkshogeschool le Bergen zal wor den gehouden. Tijdens de rondvraag deelde de heer E. Noordijk een en ander mede over de nieuwe destructor. Zaterdag 12 November; Opvoering van „Zoin Offer" in „De Oranjeboom". Maandag 14 November; IJsclub „Oost" vergadert in „Het Wapen van Amsterdam". Dinsdag 15 November; K- Voskuil spreekt voor de Partij v. d. Partij van de Arbeid. Woensdag 16 November; Feestavond L.T.B. in Casino. Extra filmvoorstelling Pinocohio. Unitas Den Hoorn, buitengewone ver gadering- Donderdag 17 November: Gemeenschappelijke kerkeraadsverga- dering van alle Ned. Her kerkeraden op Texel om 8 u- in Bben Haëzer. Doopsgezinde gemeente-avond te Do Waal. Vrijdag 18 November; U.D.I- voert op „Het Hoedje van Ma- rins". Zondag 20 November: Toneelavond door Marie congregatie. Woensdag 23 November: Film en lezing in De Oranjeboom. Ju- bileumfitm „Het geld van de boer". Le zing door Ir. G- Kranen. „De Coop. Zui velbereiding", Donderdag 24 November; Eerste gevarieerde avond van dc „Fryske Krite". Vrijdag 25 November: Verg. v. Oud-leerlingen van Ohr. Volksonderwijs te Den Burg in Eben Haëzer. Zaterdag 26 Novmber: Vlielands Toneelgezelschap brengt te De Koog „Achter de wolken schijnt toch de zon". INGEZONDEN Geachte redactie. Gaarne plaatsing van het volgende: Het bestuur landbouwhuiishoudsohool wekt de Texelse bevolking op dona'leur te worden van die school en verbindt daaraan het genot leverancier te mogen worden. Er staat niet bij, hoe hoger het dona'tiegeld, hoe hoger de leverantie, maar onwillekeurig trekt men de lijn door als men zoiets leest. Bovendien laadt men de schijn op zioh als men zich opgeeft als donateur, dit terwille van de smeer ie doen. Blijk baar zijn de Texelse tuinlieden sleohte donateurs, zij zijn tenminste uitgesloten van leveranties 'bij de aanleg van de tuin. Wij hébben geen bewondering voor de wijze waarop hier wordt omge sprongen met openbare middelen. O.i. was hier een aanbesteding de aangewe zen weg. M'en passeert dan niemand en bespaart ongetwijfeld geld. Ook namens anderen, N. de J. HOE WORDT MEN BUITEN GEWOON DIENSTPLICHTIGE? De vraag: „Hoe wordt men buitengc- woon dienstplichtige?" houdt ook op Texel de gemoederen wel eens bezig- DL onderwerp nu werd dezer dagen aan de orde gesteld in het Weekblad van de Nederlandse Bond van Gemeenteambte naren. Wij nemen het hier over; De burgemeester van Coevorden richt te zich bij schrijven van 26 Juli 1949 als volgt tot de minister van oorlog: „Mij wordt vrij' geregeld gevraagd hoe de aanwijzing en bestemming' tot buitengewoon dienstplichtige geschiedt: „Ben ik goed geïnformeerd dan is het zo, dat een bepaald gedeelte van elke lichting óf door het bereikte kwantum dan wel op grond van de keuringsuit slag buitengewoon dienstplichtige wordt Vooral doet zich telkens het onpret tige feit voor om onjuiste voorstellingen van de zijde van andere belanghebben den te moeten dementeren met een me dedeling, dat dpi. X op grond van min der goede keuringsuitslag wel b.d- zal zijn geworden. Er blijft bij het publiek dan altijd iets onbevredigends hangen. He*, feit. nl-, dat een bepaalde dienstplichtige door de keuringsraad wèl geschikt is verklaard en dat deze dpi- niettemin buiten oproe ping blijft is niet logisch. Was de betrokken dienstplichtige al- gekeurd dan ligt de zaak natuurlijk een voudiger en voor de baud. Ik behoef u in dit verband niet verder mededeling te doen hoever de veronder stellingen van het publiek op dit punt wel gaan- Myde in verband met 'n juis te en vooral bevredigende mogelijkheid om belanghebbenden en anderen in voorkomende gevallen te kunnen inlich ten zal ik het op prijs stellen indien n mij omtrent het bovenstaande enige na dere inlichtingen zou'dt willen verschaf fen." Bij zijn brief van 9 Aug. 1949 an,- woordde de minister als volgt: „Ter beantwoording r an uw brief van 26 Juli 1949, nr. 1988, deel ik u mede, dat niet alle voor de dienstplicht „ge schikt" bevonden keuringsdrenstplichti- gen in werkelijke dienst rvorden geroe pen. omdat het beschikbare aantal hei benodigde aantal belangrijk overtreft. Hieruit volgt, dat behoudens zij, die krachtens de uit de dienstplichtwet voortvloeiende bepalingen tot buitenge woon dienstplichtige worden bestemd ook de zgn- overschotten van d° lichting tot buitengewoon dienstplichtige wor den bestemd. Deze overschotten zijn voor iedere lichting verschillend en be- dragen, om de gedachte te bepalen, on geveer een vierde van het aantal goed- gekeurden. De overschotten worden ver kregen nadat van de lichting zijn opg i- roepen zij die op grond van hun keu- rings- en testresultaten aan de hand van de voor land-, zee- en luchtmacht in de verschillende functies benodigde aan tallen, als de meest gesohikten zijn uit gekozen- Het feit, dat een keuringspiichtige tot b.d. wordt bestemd, wil dus alleen zeg gen, dat. er voor de categorie, waarvoor hij bestemd kan worden, medisch en psychologisch gezien, minstens gelijk waardige of betere krachten beschik baar zijn. Aangezien de indeling berust op de medische en psychologische resultaten, welke geheim zijn, is het zeer moeilijk aan het publiek hiervan een bevredigen de uitleg te geven. 'De belangen van de dienst laten ech ter niet toe, de afkeuring af te stommen op 't. jaarlijks voor de dienst benodigde contingent." VLEESKEURING. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de opheffing van de vleesdistributie het gewenst heeft ge maakt een andere regeling te treffen met betrekking tot de vaststelling van slachtdagen en met. betrekking tot de inning varude keurlonen. Voor de sladhtdagen geldt de volgen de regeling: a. Als dagen, waarop mag worden ge slacht. in slachtplaatsen welke aan de wettelijke eisen voldoen, worden aange wezen de Maandagen tot en met de Vrij dagen. met uitzondering echter van de Woensdagen, voor zoveel betreft de tijdvakken van 1 Januari tot en met 31 Mei en van 1 September tot en met 31 December; 'b. Als dagen, waarop dieren, als be doeld in artikel 6a. le lid, der Vlees- keuringswet, S 1919, no. 524, geslacht mogen worden, anders dan in slacht plaatsen welke aan de wettelijke eisen voldoen (dus huisslachtingen welke niet bjj de slagers worden verricht) de Woensdagen. Alle slachtingen in strijd met deze regeling zijn verboden. Van iedere voorgenomen slachting moet op dezelf de dag tussen 9 en 10 uur aangifte wor den gedaan ten huize van de diredteur van de Vétérinair Hygiënische Dienst, Den Burg, Julianastraat, 18, telefoon 48. (Telefonische aangifte is toegestaan). Ten aanzien van de inning van de keurlonen is de volgende regeling ge troffen: a. Voor slachtingen te Den Burg dient de betaling te geschieden ten raadhuize, bij voorkeur des Maandags vóór 12,30 uur; 'b. ten aanzien van slachtingen buiten Den Burg alsmede ten aanzien van huisslachtingen, bestaat eveneens ge legenheid tot betaling ten raadhuize. by voorkeur des Maandags vóór 12,30 uur, terwgl bovendien gelegenheid be staat, tot betaling aan de directeur van de Vétérinair Hygiënische Dienst. Het is voor een goede functionnering van de dienst van veel belang, dat alle betrokkenen zich houden aan de in deze publicatie opgenomen regeling. Burgem. en Wethouders voornoemd. Mr. G. D. REHORST, Burgemeester P. BEEMSTERBOER, Secretari» SPORT OP TEXEL. S. V. Texel. Zondag wordt ons coonp. programma voortgezet met: 4 A: Oudeshus-Vrone; Schoorl-N.Nie- dorp; W.WaardWaterv.; Texel-Gras- hoppers; BergenBKC. Voor ons le wel een bözonder lastige opdracht en T. zal zeker een heel goede wedstrijd dienen te spelen om ongesla gen te blijven- Oudesluis en Watervogels zullen het wel klaren maar BKC zal wel niet niét een gerust hart naar Ber gen gaan. We zgn benieuwd naar de ranglijst naar het einde van deze voet baldag. de laatste der le helft. Texel 2 gaat naar Alkm. 5 en is niet kansloos. Dus flink aanpakken en voor al in de voorhoede w erken en meer tac tisch dan de vorige keer. Texel adsp. A ontvangt BKC A om 12 uur. Zouden de ze keer de punten eens voor jullie zijn? in elk geval proberen en volhouden. Zaterdagmiddag: Texel B—SVC A; Tex- Boys ATexel C. Ook hier zal het geducht spannen, maar doorzetten is hier geboden. Om 4 uur trainen adsp. A. l'cx. Boys. Zondag a s. gaat Boys 1 bg Hugo Boys op bezoek. Dit is een van de leiders der afd., daarom moet er flink aangepakt worden, Boys; vertrek om 11,15 van de Groeneplaats. Het 2e speelt thuis tegen De Koog 1- Deze wedstrijd moet gewonnen worden, andere Staan we onderaan de ranglgst. Aanvang 2,30 uur. Adsp. B spelen thuis tegen WGW C. Deze vedstrgd wordt Zaterdagmiddag gespeeld om 2,30 uur. Adsp. A speelt na de wedstrijd van Boys B tegen Texel C op het Boysveld, aan/vang 3,30 uur.. Zorgt allen op tgd aanwezig te zgn- H.S. S.V.C Dc Cocksdorp Hedenavond spelen de adsp. uit tegen Texel B. Vertrek van De Cocksdorp om 3 uur. Het 2e speelt morgen thuis legen het sterke OVV2- Geef je geheel! Aan vang 2,30 uur. Het le is vrg. S. V. De Zwaluw Hedenmiddag speelt adsp. A thuis te gen De Koog A. aanvang 3 uur. Het voetbal- en handbaleltfal gaan Zondag middag per bits naar De Koog. Vertrek bus van Den Hoorn om 1,15 uur. BOOTDIENST T E.S.O. TEXELDEN HELDER V.V. Op werkdagen: Van Texel: 5,20; 7,45; 11,45; 1-1,50; 17.50 Van Den Helder: 6,30; 10,20; 13.00; 16,20; 19,30. Op Zon- en alg erkende Chr. Feest dagen: Van Texel: 7,45: 11.45; 17,50. Van Den Helder: 10,20; 13,10; 19,00- PREDIKBEURTEN. Zondag 13 November 1949. N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 u. Eenv. Heer Veldhuis, in Eben Haëzer 7.30 u. Ds. Klgnsma, van O'end, in de Doopsgez- kerk. Jeugddienst Den Hoorn 10 u. Ds. Van Regendam, Doopdiemst. Doopaangifte Zaterdag avond S u. bg Ouderling Wilner. Zen- 'dingseollecte De Cocksdorp 10 u. Ds- Soesan, Bediening H. Avondmaal Z-Eierland 7,30 u. Ds. Soesan Oosterend 10 u. Ds- Klgnsma. Zendings collecte Oudesehild 7,30 u. Ds. Janse. De Waal 10 u. Ds, Janse, Zendingscol]. 'De Koog half 3 Ds. Janse, Zendingscoll. CrEREF. KERK. Parkstraat 36; Den Burg 10 en 3 uur Cand. A. G. Kor net, van Zaandam. (Voordracht va cature ouderling 1. J. v. Gronin gen 2. P. ter Steege). Oosteren'd 10 en 3 uur Ds. de Wolf ÖEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend half 10 en 3 uur Student Borgdorff van Overschie in de DG. kerk DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Buhg 10 uur Ds. van Veen De Waal 11,15 Ds. v. Veen, Extra coll. ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr, Schalkwijk BURGERLIJKE STAND VAN TEXEl, van 4 tot en met 10 Nov. 1949 Géboren: Walter R. J. zv Pieter Bre mer en Maria E. Kooiman- Henk m Jans Grit en Sara van Tatenhove- Maria A. B. <lv Cornells Hin en Agatha M. Bakker. Hendriea M. dv Martin Bak ker en Agatha C. Bakker. Grietje dv Bietn v.d- Vis en Grietje Lap. Klazina C. dv Ivlaas Roeper en Gerharda J. Overdgkink. Willem zw Jan Hoogewo- ning en Grietje Cunido. Ondertrouwd: Jan de Zwart en Ar- noldia J. Barhorst, Johannes J. Witte en Cornelia R- Bakker. Getrouwd: Cornells G. Kersemaker en Emma H. Pawliek Overleden: Geen Gevonden: 1 pr br kindc-rwantjes, 1 sigarenaansteker, 1 bankbiljet. 1 don- kerbr. portemonnaie. INGEKOMEN PERSONEN. Lutgerien Hessels v. Assen, Iepen laan 4 n. H 35. Cornelia Vos, v. R'dam, Slaghekstr. 106a n. Weverétr 36. VERTROKKEN PERSONEN. Janna Brandwgk en kind v- De Koog 39 n. Haarlemmermeer, Spieringweg 560. Suzanna E. v.d. Ree, v. B 38 naar Dordt, 2e Noordergang 5. Joekina M. Lap, v- Weststr. 29 O'end n. AMam. Esmoreitstr. 51 I. Anna Richter v. Mo- lenstr. 12 n. Heemskerk, Kerklaan 7a.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2