Wat is er te doen? BESTRATING SCHTLDEREINDE WORDT VERBETERD. Er wordt dru'k gewerkt aan de nieu we bestrating van Biet Schieldereinde. Het scherpe igrint, waarmee de zijkanten (fietspaden) van liet Sohildeieinde wa ren 'bedekt, zal eveneens worden be straat. Ook liet fietspad voor de Ulo.- school wordt bestraat- Zaterdag 19 November: De heer W. H. Lap spreekt in „Het Wiapen van Amsterdam" voor de Ont- wikkelingsclnb Oosterend over zijn rei zen naar Oost-Azië. Er worden licht beelden bij vertoond. Zondag 20 November: Toneelavond door Maria congregatie. Dinsdag 22 November: Bijeenkomst van (Plattelandsvrouwen. Woensdag 23 November: Film en lezing in De Oranjeboom. Ju- luleumfüm „Het geld van d" boer". Le zing door Ir. G- Kranen. „Do Coop. Zui velbereiding". 3,30 uur opening Bazar in Z.-Eierland Donderdag 24 November: Eerste gevarieerde avond van dc „Fryske Krite". Vrijdag 25 November: Verg. v. Oud-leerlingen van Chr. Volksonderwijs te Den Burg in Eben Haëzei. Zaterdag 28 November: Vlielands Toneelgezelschap brengt te De Koog „Achter de wolken schijnt toch de zon". Dinsdag 8 December: Jubileumfeestavond Alg. Ned. Land- ailbeidersbond. TETMAN DE VRIES TREEDT OP VOOR DE LANDARBEIDERS. De traditie getrouw belegt de Federatie „Texel" van de Algem. Nederl. Landar- beidersbond ook deze winter weer een feestavond. Deze avonden zijn altijd een succes geweest, doch dit jaar is er extra zorg aan het programma besteed. De A.N L.B. bestaat binnenkort SO jaar rn zo'n gouden jubileum mag wel met een extra mooi repertoir gevierd worden Het ook op Texel bekende toneelgezel schap Tetman de Vries komt met het mooie toneelspel ,De tijd staat niet stil". De toegangsprijs bedraagt slechts f 1.— zodat de kaarten wei weer spoedig uil- verkocht zullen zijn. Wilt U dan deze avond bijwonen zorgl dan spoedig voor een kaart Het wordt DE avond voor de landarbeiders, maar ook anderen zijn welkom. INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of binder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare kennis dat ter gemeentesecretarie ter in zage ligt een verzoek met bijlagen van hen aa:i Gedeputeerde Staten van Noord-Holland om vergunning tot liet oprichten van een slachtplaats .met een inrichting tot 'het verwerken van vee en vlees tot vlees-been derm cel aan de Hal- lerweg, kadastraal bekend in sectie D, Mo. 2S20. Óp Zaterdag, 3 November 1949, des middags te 12 uren, zal ten Raadlmize der gemeente gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie da gen vóór het bovengemelde tijdstip op de Secretarie der Gemeente kennis ne men van de ter zake ingekomen schril turen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet op de bovenbe- paalde dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen teneinde hunne bezwa ren mondeling toe te lichten. Texel, 19 November 1949- Burgem. en Wethouders van Texel. Mr. G. D. REHORST, Burgemeester. Do Secretaris. P. BEEMSTERBOER STAGNATIE OP DE SPOORLIJN. deed tweede bestelling op Texel uitvallen. ,,Wat is de krant vanavond laat!" zei den Woensdagavond de Texelaars, die doorgaans tussen zes en zeven uur hun dagblad ontvangen. Toen de post voor de tweede bestel ling door afwezigheid bleef schitteren, begreep men dat er iets met, de verbin ding, te water of te land, niet in orde v/as (geweest). Inderdaad was er van stagnatie sprake. Niet te water, want de Texelse boot ikon op de vastgestelde tijd van Den Helder vertrekken, maar te land, waar nabij (Noord-Scharwoude een goederenwagon was ontspoord. Nadat men eerst met autobussen het rcizige-rsvervoer gaande had gehouden, werd later een trein naar de plek des onheils gedirigeerd; zo kon men, zij 't dan met tamelijk veel vertraging, liet vervoer gaande houden. De reizigers moesten dan van de ene in de andere trein overstappen-

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 5