FRIEDRICH'S AVONTUUR Zeesleepboten varen uit driekleur met de Nederlandse in top De avonturen van Pietje Pluis en Jantje Joppe In Nieuw Zeeland is voor volop werk ele beroepen vxm. Hoe belangrijk het bergingsbedrijf is kan blyken uit een recente gsbeurteni s De nieuwste aanwinst van L. Smit, de sleepboot „Rode Zee", die onderweg was naar Le Havre om vandaar mate riaal naar Cadiz te slepen, kreeg bericht dat het Engelsche tankschip Nuculana was gestrand bij Ooruna. De Rode Zee heeft het materieel het materieel gela ten, is over een afstand van 600 mijl naar Coruna gegaan; de volgende dag kwam ook de Zwarte Zee, die te Fayal lag (op een afstand van 1000 mijl) er aan. Beide schepen hebben geholpen '1 reeds ernstig beschadigde tankschip vlot te krijgen, dat later de haven va:i Ferrol kon worden binnengesleept. Zeesleepvaart is een prozaïsch be staan. Wij schreven: mensen, die op zee sleepboten varen, vormen een apart slag, doch dit betreft dan alleen hun vakmanschap; overigens zijn zy zeelie den als alle zeelieden ter wereld, en hun voornaamste kenmerk is, als van alle Nederlandse zeelieden, eenvoud. Zij geloven niet, dat zij bijzondere presta ties verrichten. Hun werft is slepen en niet zoals op andere schepen „laden en lossen" en „passagiers vervoeren" o! 't volgen van de straffere discipline zo als bij de marine. Een sleepreis kan soms maanden duren, maanden die in werk en eentonigheid verglijden, maar dan ls er de afwisseling: het assistentie verlenen en de kans op een premie. Wie wel eens een sleep op zee heeft gezien, zal er altijd van onder de indrun zijn gekomen. Vele passagiers kunnen het gezien hebben, want Nederlandse zeekapiteins gaan graag een paar gra den uit de koers als zij weten, dat er 'n „sleep" zit. Soms liggen dan sleepboot en sleep, als er veel vv ind en stroom is, vrijwel dwars op hun eigenlijke koers, om zo ieder uur een paar mijlen 'verder te komen. Het is een berekening, het kennen van de elementen en grote op lettendheid. De korte slingering, die al leen sleepboten hebben, i3 niet het eni ge indrukwekkende van dit schouwspel. Hoe een sleepboot soms moot manoeu vreren diene het volgende. Op 9 Maart 1947 waren de motorschepen Tyne er. Witte Zee met een tinbaggermolen bijna de Golf van Biscaje overgestoken. Toen werden zy door het weer gedwongen te rug te keren. Drie dagen later werd dwars uitgegaan, eerst om de West, toen om de Oost, toen terug naar h^t Kanaal, daar nog een keer om de West, nog een keer terug en toen, met nog een keer tegenslag, kon de overtocht worden gemaakt. Twintig dagen later, oo 29 Maart, bevond de sleep zich op ongeveer 50 mijl van de plaats, waar zij op 9 Maart zich bevond. De steep was onbesahadigd; de reis werd voortgezet. Het bedrijf van L. Smit Co., dat voor de oorlog 17 sleepboten lelde, heeft tijdens de oorlog acht zeesleepboten ver loren. Een van deze zeesleepboten, da Rode Zee, verging zelfs (tijdens de inva sie bij Dungeness) met man en muis. Deze schepen vergingen door bommen, door mijnen, soms met, soms zonder MOEILIJK. Wjjs maar aan meisje, moeilijk heeft gemaakt.... wie het u sleep, in de jaren '40 tot '45. i'ien mau- nen werden gedood toen de Noordzee (iu Mei 1940) werd getroffen. Op een schild in het kantoor van de maatschappij staan de 07 man van de bemanningsle den, die het leven verloren. De Zwarte Zee, het grootste schip van de vloot, werd een keer tot zinken gebracht, doch kon worden gelicht en bleef behouden. Sedert de oorlog konden vijf nieuwe grote zeesleepboten aan de vloot worden toegevoegd. De vloot bestaat thans uit tien dieselzeesleepboten en vier stoom- sleep'boten. De oude sterkte van vóór de oorlog is bijna weer bereikt. Een zesde nieuw schip staat op stapel. Nieuwe zee- sleepboten, die in Nederland, in Kinder dijk, worden gebouwd. De Rode Zee is het laatste schip, dat in de vaart kwam. Het heeft, zoals wij schreven, zijn doop reeds ondergaan. Het kan. zonder opnieuw te bunkeren, een afstand van 15,000 zeemijlen afleg gen: langer nog dan van R'dam via het Panama-kanaal naar Hongkong, en is volkomen modern uitgerust, zelfs met 'n waterkanon en een onderzee-snijappa- raat. Binnenkort begint de eerste grote sleepreis: met ecu kraan en een hak van R'dam naar de Ivoorkust. Ei wachten nog meer opdrachten: tankpontons van R'dam naar Arabic, "gunboats" van Engeland naar Tndia. De nieuwste sleepboot, de Noordzee, zal in Juli gereed zijn. Het is niet zo'n groot schip, maar voor het oog wordt het een imposant boot: uitgerust mei een ge stroomlijnde schoorsteen. Sedert het einde \an de oorlog is reeds veel werk verzet. Maar sedert het einde van de oorlog zijn ook de Britten eh vooral de Amerikanen, raak gebruik makend van wat zij tijdens de oorlog van de Nederlandse zeeslepers hebben ge leerd, sterker op de wereldzeeën geko men. Zij vormen de concurrentie, doch Nederland voelt zich ertegen opgewas sen. In het kantoor van L. Smit Co. aan het Westplein te R'dam, waar de di recteur de heer Mark Leis aan de sleep- tomvtjes Irekt, is men paraat. De Ne derlandse sieepvaarf zal haar naam en niet alleen om de deviezen op de wereldzeeën behouden. door G. TH. ROTMAN Nadruk verboden. lil» 21. Gelukkig duurde het niet lang of de boer begon te knikkebollen en weldra volgde het heertje zijn voorbeeld. ,,Nou waag ik 't er op!" dauht Jantje en hij trok de stop van z'n fles. Hij deed dit echter zo onhandig, dat er een golf thee uit de fles gutste. In een straaltje liep het tussen de planken door in de open mond van de snurkende boer. 22. De boer sprong overeind; de thee nas hem in 't verkeerde keelgat, gescho ten, zodat de man zo rood als een pioen werd en met verwilderde ogen om zich heen staarde, tot hij, al hoestende en proestende, het flesje ontdekte, waaruit zijn overbuurman gedronken had en dat naast hem op de bank stond- „Ja, hond je maar slapende!" brulde hij. KATHOLIEKE KERKLIJST VAN DEN BURG Parochie van St. Joannes de Doper. Zondag 20 Nov. 24e en braste Zondag na Pinksteren- De H. Missen in Den Burg en in Den Hoorn om 7,30 en 10 u. en in Oosterend alleen om 10 u. Biecht gelegenheid 'n half uur voor de Missen, uitgez voor 10 u in Den Burg. Com- munieuitreiken van voor af aan onder de H. Missen en in Den Burg om 7 en 9 u. Collecte met bijz. aanbeveling voor het eigen jeugdwerk. Om 5 uur meisjes- congr. Om 7 u. Lof ter ere van St. Jo seph met rozenkrans en litanie voor de bekering der zondaren Na het lof man- nencongr. Mogen degenen, die indertijd 'n kaart, gehad hebben en niet verhin derd zijn deze oefening medemaken. Vandaag worden a.d ingang v. d. kerk Pijltjes ie koop aangeboden ten bate van het jeugdwerk in het bisdom. Laat deze actie u niet onverschillig zijn. Maandag 21 Nov. De Missen om 7. 8 en 9 li- Om 8 u. vrouwencongr. Dinsdag 22 Nov- De Missen om 7, 7,30 en 8 uur Woensdag 23 Nov. De Missen om 7, 7,30 in Den Hoorn en om 8 u. Om 7.30 lof t.e- van St. .Joseph met rozenkrans en litanie v. St. Joseph v.d op de sChaal neergelegde intenties. Daarna jongemannenoongr. Donderdag 24 Nov. De Missen om 7. S u. en om 9.30 gez- huwelijksmis. Om 7.30 congr v.d jongedames. Geen H. Mis in Oosterend Vrijdag 25 Nov. De Missen om 7 en 8 u. en om 8 u. in Oosterénd. Zaterdag 26 Nov. De Missen om 7 en 8 o in kerk en kapel. Van 4-S u- biechtgel. Om 6 uur rozenkrans. Zon'da? a s. De te Zondag v d. Advent en collecte v. d. sieraden. FTTtM'NTEUWS „ONTEERD". Ben geschiedenis, die eigenlijk wat te ingewikkeld is om in enkele regels weer te geven. Wij ontmoeten hier een vrouw met een zwart verleden en ten tman zon der moreel. De wereld wil niets meer met toen te maken hebben maar ook voor hen breekt de zon door als zij door de liefde voor elkander een, beter leven vinden- „ROBIN HOOD Robin Hood is een Engels edelman, die 't opneemt voor de verdrukten. En dat zijn er heel wat, want de broer van Koning Richard Leeuwenhart, Prins Jan, is tijdens de kruistocht van diens broer regent over Engeland geworden en de -Saksische bevolking en de Nor- mandisc'ne édelen worden zwaar door hem geknecht. Wanneer Koning Richard in moeilijk heden komt te verkeren op zijn te rugtocht uit het Heilige Land neemt Leopold van Oostenrijk hem gevangen stelt Robin Hood pogingen in het werk do vorst te bevrijden. Maar daar voor is een hoog losgeld nodig. De met Prins Jan heulende edelen en andere hoge personages worden door Robin Ifood beroofd. Bij' zo'n verval ontmoet Robin Hood de schone Jonkvrouw Ma rian, wier hart ontroerd wordt.Prins Jan komt er achter, dat Robin Hood Ko ning Richard steunt. Om Robin Hood gevangen te 'kunnen nemen wordt er een tournooi gehouden \oor scherp schutters, binnen de muren van hei paleis. Prins Jan kent Hood's ijdelheid en verwacht dat deze scherpschutter zal komen (vermomd) om de nationale prijs in de wacht te slepen- Inderdaad neemt Robin Hood aan de wedstrijd deel en dan'De film 'geve hel antwoord. Neerlands Nieuws- De Marine Vrouwen Afdeling (Mar va) bestaat 5 jaar. Door het kind voor het kind Nieuwe kinderpostzegels ten bate van de misdeelde jeugd. Het Fran se modehuis Jeanne Lafaurie toont haar nieuwste creaties in het Victoria-Hotel te Amsterdam. Het 40-j. toneeljubileum van Albert wan Dalsum. Plenaire Slot zitting v.d- Ronde Tafel Conferentie. Wereldnieuws. Na de overstroming in Australië. Elf comm. leiders veroordeeld in de V.S. le Verjaardag van de Londense vierling. Springconcours in Brussel. Engels ca- valerie-regiment vertrekt naar West- Duitsland. ir.lZ. Hieronder volgt een overzicht van werkmogelijkheden in Nieuw-Zeeland voor verschillende beroepen, waarin reeds, door bemk'deling van de Neder landse emigratie-attaché te Wellington, Nederlandere zijn geplaatst of volgens van hem ontvangen berichten kunnen worden geplaatst. Timmerlieden: goede kansen zijn aan wezig- Ei- is volop werk le vinden. Huisschilders: volop werk is aanwe zig. Admin- en intellectuele beroepen: Bij voorkeur neemt men voor deze be roepen Britten. Buitenlanders 'hebben weinig kans. Kantoorbedienden: onits deze jong zijn (plm. 19 jaar) is hiervoor volop werk. Vereiste is uiteraard dat men goed bekend is met de Engelse taal (zowel 't gesproken als toet geschreven woord). Automonteurs, radiomonteurs: Deze kunnen zeker werk vinden. Het loon be draagt ongeveer 10 pd. st- per week. Bankwerkers (machinebankwerker): voor deze categorie is zeker werk aan wezig. Rijwielherstellers: Dra - hebben een zeer geringe kans werk te vinden. In Ghristchurch en Auckland de twee grootste steden van Nieuw-Zeeland is toet weinig heuvelachtig en wordt be trekkelijk veel van de fiets gebruik ge maakt. Reparaties verricht men ten plattelande zelf. Fotograaf-bediende: Aan geschoold fotografisch personeel bestaat een groot- tekort. Het loon bedraagt ca. 6 pd. st, p week. De lonen zijn niet speciaal bij de wet geregeld, daar er geen vakvereni gingen voor fotografisch personeel zijn. Autogeen lasser: Deze hebben wel een kans, doch niet in de rijwielindustrie, die nl. niet aanwezig is Alle fietsen worden uit Engeland geïmporteerd. Electriciens: geen moeilijkheden zul len zich oordoen bij het vinden van werk. Zuiveltechnici (kaasmakers): deze zijn plaatsbaar Zij dienen echter als arbei der te beginnen. Het Ned. diploma wordt niet erkend, de kwaliteiten als zuivel- de9kund;gt moeten dus in de practyk blijken. Het loon bedraagt S pd. st- per week, met overwerk (boven de 40 uur) 9 a 10 pd. st. Havenarbeiders (stuwadoorsbedrijf): voldoende werk is aanwezig. Het loon bedraagt ongeveer 10 pd. st. per week. Truck drivers: kansen om werk te vinden zijn. Loon 7-9 pd. st per week CURSUS VOOR MACHINAAL MELKEN. Het Rijkszuivficonsulentsohap voor N.-Holland is bereid cursussen te orga niseren in de theorie van het machi naal melken. De bedoeling van deze cur sussen is de gebruikers of toekomstige gebruikers van melkmachines op de hoogte te brengen met de werking er van, met 't- principe van dc verschillen de -merken, hangend of staand type, ver rijdbare of vaste installatie, enz. Alle onderdelen worden nader bespro ken en aangegeven wordt op welke wij ze de machine het beste kan worden ge reinigd- Daarnaast wordt gewezen op de fouten welke bij machinaal melken kunnen worden begaan en waar men tij dens liet melken op moet letten. Tenslotte wordt enige aandacht ge schonken aan de econl zijde van liet ge bruik van deze machine. Voor degenen dus, die liet machinaal melken op verantwoorde wijze op hun bedrijf willen ten uitvoer brengen, zijn deze cursussen zeer leerzaam. Het onderwijs wordt gegeien door de assistent voor de melkmachine, verbon den aan het Zuivelconsu!entschap, die iedere dag gebruikers bezoekt en dus een veelzijdige ervaring op dit gebied heeft, waarvan u kunt profiteren. Aangezien de belangstelling voor de melkmachine ook op Texel toeneemt, lijkt toet ons gewenst hier een dergelij ke cursus te organiseren. By voldoende deelname zullen de lessen in Dec. een aanvang nemen- U kimt zich opgeven en voor nadere inlichtingen wenden tot C. v. Groningen en ,1. Kikkert, ass. Vet- Hyg -Dienst. FEUILLETON 39.) Hij sprak opgewonden en zonder pauzes, ai zijn zinnen waren uitroepen, welke ten doel hadden het onheil, dat zijn vader wlide stichten, te bezweren. Maar hij had er geen flauwe notie van hoe zijn woorden aan de andere kant van de draad overkwamen eu hij gaf zich daarvan ook geen rekenschap. Het draait op een proces uit, heslist wordt het een proces, riep hij ien slotte. Toen gebeurde er iets onverwachts. Het suizen en knarsen in de telefoon maakte eensklaps plaats voor een diep', vreidige rust en tijdens die stilte was de stem van Richard Mayenne duidelijk e:i bijna angstig dichtbij te hoven, terwijl hij zei: Natuurlijk komt er een proces van en aan jouw kleinkinderen zal men de beslissing ter hand stellen- Hiermede was het gesprek afgelopen Het leek wel alsof door de spottende hardheid dezer woorden de membraan was gebarsten en met geen mogelijk heid kon Friedrich er in slagen opnieuw een verbinding met Fort Coligny tot stand te brengen- Ter zelfder tijd liep de vrederech.er Smith woedend in zijn werkkamer op en neer. Die kamer, waarop een bordje met. het opschrift: „Dienstkamer van de vrederechter, district Bellgarden" hing, lag in zijn eigen woonhuis en wel par terre. Altijd als Smith hier stond, voor al als hii zijn ambt moest uitoefenen, voelde hij zich plechtig gestemd, maar nu verging lui haast van belangrijk heid. De gehele dag had hij geprobeerd Jenny aan liet praten te krijgen, maar zonder resultaat. Nu probeerde hij het op dit. late uur voor de laatsie maal. In het midden van de kamer, in een leunstoel, die speciaal voor dit verhoor onder de grote plafondlamp was gezet, zat Jenny Hesters- Smith bleef midden in zijn opgewonden wandeling door de kamer staan en keek Jenny strak aan. Met haar benen over eikaar geslagen zat ze er heel rustig en vriendelijk bij, gekleed in een blauw rokje en een blau we pullover. Jenny Hesters, zei Smith, wilt u nu eindelijk bekennen, dat u In-trokken, zo niet de aanvoerster van öte sanokke- laarsbende bent? Mijnbeer Smith, antwoordde Jenny, niefnand (hier in de buurt heeft ooit een hoge dunk van uw capaciteiten gehad. Maai- ik geloof toch wel, dat u de sim pelheid op hot ogenblik al te ver door drijft, Hij riolitte zich op, keek haar met z'n kleine oogjes vol haat aan, dreigde met zijn wijsvinger en zea: Dat worden op zijn minst, vijf jaar! En nu nog dwars legen de draad in, neen het worden ze ker zeven jaar. Och, onzin! zei Jenny. Levenslang zal u do scihande moeten dragen, dat u mij voor een smokkelaffaire hebt laten arresteren. Hij liep weer de kamer op en neer eu zocht steun bij een agent, een boom van een kerel, die met een melancholiek ge zicht bij de deur stond. Zo'n dwars- zitterij, niet waar? Maar wij kennen dat soort- In zo'n geval helpt, alleen eenza me opsluiting Jawel, alleen in een cel. De agent haalde zijn schouders op. Smith liep weer naar Jennv toe. Bekent u dan toch eindelijk! Waarom hebt u dat gedaan? U had geld nodig, niet ■waar? Mynheer Smith, glimlachte Jenny, geeft u mij een sigaret en houdt u met die onzin op. Hij haalde diep adem, wilde iets zeg gen, doch wenkte de agent en besprak iets met hem. De agent verliet de ka mer en sloot de door hem bewaakte deur achter zich af. Maakt u zich toch niet zo belache lijk, zei Jenny, ik zal heus niet ont vluchten. Dat zou u alleen een handje heipen en dat ligt hoegenaamd niet Li mijn bedoeling- Ik heb een karwei ge accepteerd. Mij is de eer te beurt geval len. dat ik net als een soldata op post ben gezet. Nu moet ik afwachten en vol houden. Wat zegt u? riep Smith. Wat? Dat begrijp ik niet. Neen, dat begrijpt u niet, dat had ik ook trouwens niet verwacht. Smith maakte een onbeheerste, drif tige beweging. Toen werd er gklopt aan de tweede, zich in de kamer bevinden de deur, waar eveneens een agent de wacht hield. Hij opende de deur op eei- kier en Smith verliet de kamer. De agent bleef nieuwsgierig de gang in kij ken, zijn ï-ug naar Jenny to-gekeerd. Jenny was om zo te zeggen alleen. Ze keek eens om zich heen, stond op, vond op het schrijfbureau van Smith een pak je sigaretten liggen, waaruit ze er een tje nam, die ze opstak cn waarna z.- «eer kalm op haar stoel ging zitten- Kort daarop dreunden er buiten in de gang zware stappen. De deur werd opengerukt. Jenny schrok en liet haar sigaret op de grond vallen. Vrederech ter Smith kwam weer binnen met. achter zich twee cipiers, die Jenny wegleidden De trein reed heel langzaam. Het re gende. Het landschap zag er winters uit Grauw, vaal en troosteloos- De troebe's, hoge golven van de Missrisippi voerden wrakstukken van hutten mee. Een ge kantelde schoener dreef met de kiel naar boven. Kilometers ver was de rivier be dekt met takken, bomen en hout, die ze van de kanten had meegesleurd. Het drong half tot Friedrich door, dat de gouverneur die hij al op 't perron van New Orleans had gezien, eveneens uü- staple. Op het kleine station tegenover Fort. Coügny stonden enige officieren in uniform. De gouverneur liep op hen to°; ze spraken naar het leek, opgewonden met elkaar. Friedrich stelde met tevredenheid vast, dat de motorboot nog voer. Do Schoenmakerskijeohts: Plaatsing mogelijk. Loon ongeveer 8 pd. st. week, met overwerk (boven 40 uur week) kan 'n hoger loon verdiend w den. Bakkersknechts: Aan deze catego bestaat grote behoefte. Hotelpersoneel (kellners): er is groot tekort aan goed hotelpersoneel LANDBOU Will; 1SHOUDSCHOOI- De officiële opening van de La boumduiishoudsOhool is bepaald op Di dag 29 November a.s. te 13,15 urn- Hotel Texel. DE OPVOEDING VAN ONZE KINDEREN. Verwennen De meeste moeders zien wél, wann andere moeders 'hun kinderen verw nen, maai wanneer het op hun ei) kinderen aankomt, vertellen ze en zijn er ook werkelijk van overtuigd: verwen ze niet!" Wanneer verwennen we een kind genlijk? In liet kort zou men kuni zeggen: Wanneer men het moeiüjkhei en onlustgevoelens bespaart of verzat of aan lustgevoelens te veel toege Om maar eens enkele dingetjes te n men: 'n Pasgeboren kindje huilt. Moei bang. dat liet- kind honger heeft, vo het een béetje vroeger, dan de eigen ke tijd Het onlustgevoelen van „tr (honger is nog heel wat anders) wo bespaard, eu de eerste stap op het der verwenning is gezet. Gebeurt dikwijls, dan schaadt het 't kind: regelmaat is weg, en het ondervindt het door huilen zijn zinnetje kan k gen. Later, wanneer ze aan gewoon e moeten wennen, en moeder merkt, da bv- appelmoes zo fijn vindt, dan is gauw genegen (vooral als er nog appelmoes iu de weck zil) dikwijls apr moes te geven. Gaat dat met nog enk andere bevoorrechte kostjes zo, geeft moeder te veel toe aan lustgev lens, en het komt. zo ver, dat liet k niels anders meer wil eten- Weer v wennerij, en schadelijk voor de gezo beid, want juist door variatie in de v ding kiijgl het de nodige voedingst fen. Het kin 1 kan pas lopen maar durft i over de drempel. Moeder, bang, dat vallen zal, beurt het er over. Dat ho maar eu paar keer te gebeuren, of kens als het by de drempel kon;t. zal zeuren, om er over gezet te worden, voelt wel, dat bet kind met één keer v ien meer geleerd had. Door dc moeil: beid uit dc weg to ruimen, werd liet k verwend en liet schaadt zijn uatuurli durf. Dvolgende keer blijft het \f iels anders staan, tot moeder iiet he Dit zijn nog maar eenvoudige vo beeldjes van het eerste begin van z kleine peuter, maar-die toch niet moe worden onderschat, omdat ze op de tere vorming toch meer invloed hebh dan men zo oppervlakkig zou denken Voorkomt men de moeilijkheden, leert het niet, zich daartegen le wei- het wordt niet flink, zelfstandig. Ge men aan lustgevoelens te veei ioe, t „wil" h :t sieeds meer, wordt daard' zeurderig eu waardeert eeu extra niet nwr, beleeft daar de vreugde van. Bespaar: men liet steeds de onlii gevoelens, dan voelt het kind zich, liet op een gegeven ogenblik eens i kan, doodongelukkig, huilt, en er is t helemaal niets mee te beginnen Ouder liet kind wordt, hoe groter de volgen zijn van de verwenning. Daarom van heel klein af al begini er tegen in te gaan, ook al is het v de zo liefhebbende bezorgde moeder soms een vervelend iets, als ze het k moet laten huilen, of ziet, dat het z bezeert, ol' het een keertje met wat m der eten in bed moet leggen- Men zoi kunnen vergelijken met een dokter, een spuitje geelt, waarvan de prik i doet. de arm zelfs kan oplopen, m. door die kleine onaangenaamheid t( een grote ziekte voorkomt. zwarte stuurman haalde hem af. kletste aan één stuk door. Friedr ving er slechts brokstukk-m van op, o dat zijn gedachten ook nog door and dingen in beslag werden genomen, hoorde: Veel mannen, met geweren schieten. Chinezen cn juffrouw H ters in-de gevangenis. Hij bleef als door de bliksem geti fen staan. Ilij greep de negers bij de vers van zijn jas. Wat z"g je? Juffro Hesters in de gevangenis? De man maakte zich verschrikt Ik niets er aan kan doen, stamelde ik heus niet! Waarom zou Jenny Hesters in gevangenis zitten? Politie arresteren alle Chinezen brengen juffrouw naar gevangenis. Chinezen? Ja, mijnheer- Friedrich liet de neger staan. I ogenblik dacht hij na, toen liep hij de groep officieren toe, in wier midi de gouverneur stond. Daar aangekor lichtte hij even zijn hoed cn zei: Exi lenliie, mag ik u iets vrager.? De gouverneur draaide zich naar li toe. groette oven kort en antwoord U ziet. dat ik in gesprek ben, mynli Mayenne, wat is er aan de hand? Waarom hebt u juffrouw Hesl laten arresteren? De gouverneur antwoordde rus Dat juffrouw Hesters werd gearreste hoor ik ook zo juist- Ik ben hie-"11 even verbaasd als u. (Wordt vervol]

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 6