FRIEDRICH'S AVONTUUR Verlovings- j> kaartjes Sinterklaas voer met e De avonturen van Pietj :n botter naar Texel Pluis en Jantje Joppe Kerstfeest Overzee f Drukkerij Texelse Courant r V ("V ervolg.) emigrantenkoffers voorhanden waren. .,Hou die Texelaars in den Vreemde een beetje met het lief en leed van je eiland op de hoogte", verzocht de Sint, „met je krant neb je daartoe een prachtig mid del". J. Nauta had weer nieuwe foto's in zijn zaak, aardig was vooral het (van de aardbodem weggevaagde) geveltje, waartegen de klompen van Dijksen zioh 's morgens zo lekker in 't zonnetje kon den koesteren. Een hele divisie chocola de poppetjes stond opgesteld in kruide- niersbedrijf „Oentra'' van Van der Kooi. Wij dunden er de rijen! Dirk Bruin verkocht ons zonder moeite een salon kleedje en een theemuts- Bij Wim Geus raadde Piet eerst even de (juiste) naam van de pop „Bartje"! en daarop pakte hij een kinderkeu'kenuibzet in. Je had hem het volgend ogenblik moeten zien schransen, toen de Sint zei: „Piet, pro beer die worst van Dtos ers even!" Maar wij gaven de voorkeur aan die vette paling van Jaap Mosk. Zo was er gelukkig voor elek wat wils. De choco lade harten van Van der Slikke Sr.. ble ken zeer gewild en bij David Frank la gen „ijzersterke" sokken, waarvan Piet er meteen een stel mocht aantrekken, vanwege zijn wintertenen, die akelig pijn begonnen te doen. Omdat-ie zo'n van pijn verwrongen snuit trok ging de Sint ter afleiding op een mandoline tok kelen. die hij in de muziekwinkel van R. J. Boom had ontdekt. C Huisman had suikerwerk en likeuren. Alleraardigst speelgoed lag bij J. Vonk en aan de wand hingen verscheidene schilder stukken. „Onze botter'", stelde Piet vast, toen hij een scheepje op een ruwe zee gewaar werd. Inderdaad was het 'n botter, maar door het op zij flapperende zeil kon je niet zien welke TX het was. Bij de fa. De Wilt namen wij een lamp van de plafondhaak, bij „Het Meu belhuis" een rooktafeltje, dat bijzonder trok door de lichtgevende plaat, en ook vanwege de levensgrote Zwarte Piet. die daar op het punt stond een propvol le zak op zijn nek te slingeren- De „Snackbar" had heerlijke croquet- ten. W. Bakker etaleerde „Pin Up", home permanent; voor vrouwen, die bijzonder handig zijn en op een afgelegen boerde rij wonen zeker een waardevol ge schenk. BakkePs Ijzerhandel verkocht ons een Zilme'ta Cassette, Sigarenmaga zijn „Mooi Texel" een pijp met 'n Hol landse molen. „Die hou ik voor me zelf!" zei de Sint. Stevige celliloid poppen voor de meis jes en auto's voor de jongens (toekomst- idealen, niet waar?) prijkten b(j Stam, „Spaanse Broodjes" bij M Witte. J. de Wit schonk boerenjongens en 'boeren meisjes in! „Fout!" zei Piet eigenwijs, toen wij even later voor de etalage van Bakker door G. TH. ROTMAN 27. Terwijl de trein wegreed, krabbel den de ruziemakers overeind, met een pijnlijk gezicht hun hoofd wrijvend. Toen ontdekten zij de twee- „pakken", waar Pietje en Jantje bibberend van angst, nog steeds binnenin zaten. Alle ruzie opeens vergetend, slopen de man nen naderbij.... Zou er wat kostbaars in zitten? FEUILLETON 42.) Wat is dat voor een lawaai? vroeg Smitlh zenuwachtig. Och, verklaarde de bewaker onver- sohiilig, dat is de oude O'Donell. U weet wel, die landloper, die u al zeventien maal hebt veroordeeld. Hij heelt steeds klachten, en dit keer beweert hij, dat 't eten zoveel -minder is geworden. Ze stonden nu in een brede, ruime ka mer. Op stellages langs de muren lagen gen in grote wanorde stapels akten en documenten. Wat doet de gevangene Hesters? vroeg Smith aan de bewaker. Die haalde zijn schouders op en zei: Ze zit op een knikje en staart naar het plafond. Is ze erg droevig gestemd? vroeg FrMdridh. Droevig? antwoordde de bewaker. Neen, dat zou ik niet bepaald kunnen zeggen. Ze fluit zo nu en dan een deun tje, -maar er zijn, naar ik heb horen zeg gen, ook mensen die gaan fluiten als ze treurig zijn- Ga maar zo lang naar buiten, knor de Smith geërgerd, ik zal je laten roe pen -zodra ik je nodig heb. En tegen Friedridh ging hij voort, nadat de be waker de deur achter zich had gesloten: Duistert u eens, er is mij iets te binnen geschoten. Met uw voorstel ga ik ac- Kiifkert stonden. Piet wees op 'n fruit mand- „Die hoort hier niet. die moet in een fruitwinkel staan!" De Sint en ik ladh'ten en knipoogden, want B. Box had '111 dit geleverd! Vanuit de zaak van A. C. Rab slingerden wij een partijtje pan toffels in de zak, die intussen al aardig begon te wegen, maar cie schimmel kreeg hier de functie van lastdier en' dat was Piet een pak van het hart. Jan Agter zorgde voor een stofzuiger en een electriseh kookkbteltje In de ene étalage van Dros' Magazijn lagen heel veel ca deautjes op het gebied van de sport en in de andere een keurcoileClie glas- en aardewerk J. G. Dekker had blijkbaar gelezen van die hagelstorm in Z--Afrika en ge dacht: ,,Zorg dat we paraat zijn, als we d'r hier ok een sliert van krigge!": Stevige herenhoeden, waardoor geen korrel kan slaan en oersterke paraplui's Jan Reij had versoheidene onderdelen voor auto's en fietsen uitgestald. Aan de andere kant van de Waalderstraat hingen bitten en Bakker moest hier met een ter wille van onze schimmel zijn vakkennis tonen, want in een nukkige bui had h°t peerd zijn sterk versleten bit doorgebeten. Onderwijl lieten wij PE D!E diverse soorten chocolade en suikerwerken in pakken. (Tussen haakjes: wij waren al ver schillende Melk-, Bo'ter- en Kaaszaken gepasseerd. Die. engageerden wjj als vas te leveranciers voor boter en kaas). Fa. Al'b. Jonker had een speciale Van Nclle's koffie en thee-etalage ingericht en uit piëteit, met die weduwe Van Nelle namen we daar een paar pakjes mee- Gebr. de Boer liéten ons met succes proeven van hun fijne vlees waren: Bakkerij De Hoop maakte ons weg niet een reus van een boterletter, Vishandel Kok had lekkere ponen. En vandaar belandden wij weer op de Ste nenplaats, waar Sijh Langeveld het bord „Heerlijk IJs" had laten vervan gen door „Warme chocolade", idem ranja, idem grog. Bloemenmagazijn De Iris beloofde ons over heel Texel, ja, over heel Nederland bloemen of plan'ten te zullen doen bezorgen, want evenals de fa. Kortenhoeven bleek zij lid van Fleurop, Europese Bloemenexpresse. Van bloemen naar vruchten is 'n kleine slap en zo kwamen wij voor een prach tige collectie fruitmanden te Staan, die een hele etalage van M. 3 Langeveld Zn. in beslag namen- Albert Heijn ver klaarde ons nog eens uitdrukkelijk, dat hij ons leven goedkoper wilde maken en Wijnhandel A. P. Koorn stond al van verre klaar met een Tip van Bootz, die wij in één haal om zeep brachten, be halve Piet ntauurlijk, die nog steeds over dut beste bier zanikie! De mijter van de Sint kwam wat- scheef te staan. „Goed dat it daar niet in deze toestand bent gekiekt!" zei ik plagerig, toen wij twee passen verder de foto's van J. van Beem in ogenschouw nam»n. Met parfu- Nadruk verboden. 2.xMaar o schrik! Daar begonnen de „pakken", juist toan de boer er vlak bij was, allerlei gekke sprongen te maken, wel een halve meter hoog! Dodelijk ver schrikt gingen de liefden aan de haal; ze dachten 'minstens dat hel hekserij was. Toen ze een eind uit de buurt wa ren kropen Jantje en Pietje voorzichtig te voorschijn. coord. Maar ik zou willen, dat Jenny Hestere eerst bekent, wat ze daar op de dijk heeft uitgevoerd; andere ziet de hele affaire er voor mij zo troosteloos uit en zonder enig succes. Friedriöh glimlachte, toen werd hij le vendig. Natuurlijk! zei hij. Maar dan moet u mij met haar alleen laten, onder vier ogen zal ik haar eerder kunnen overtuigen, -niet waar? Ik zal haar naar u ioesturen, zei Smitlh en ging de kamer uit. Friedriöh ging weer zitten. Toen nam hij een potlood dat toevallig op tafel lag en brak het in zijn opwinding door mid den. De deur ging open en Jenny kwam binnen. Ze zag er welverzorgd en spor tief uit, zoals -gewoonlijk en ze bleef, toen ze Frieürich zag, verbluft staan. Ben jij ook voor een smokkelaffaire ge arresteerd? vroeg ze. Hij lachte hartelijk, maar toen nam zijn gezicht weer een sombere uitdruk king aan. Wat een dwazen lopen er toch op de wereld rond, Jenny, zei hij. Kom, ga zitten. Het is beroerd, allemaal even beroerd en onaangenaam. Hel is iets andere dan gewoon, ant- woordde ze- Het is lastig en vervelend. Jenny, zei hij, ik ben gekomen oni je vrij te maken. Ik stel een borg voor je en dan gaan we samen gearmd uit de gevangecis, spelen met de boot-, die je mij voor mijn verjaardag bobt gegeven en dan laten we het meisje zingen. Welk meisje, FrieSrirkh, vroeg Jenny. Hij zag haar droefgeestige ogen en antwoordde: Ik bedoel de Mdssissippi- merie werkten wij de dranklucht weer weg, terwijl Piet nog een tube Nivea- crême op zijn wang uitstreek, enkel en alleen om aan een gratis poppenkast te kunnen komen! Fr. van der Kooi had de klompen van een zijner nakomelingen gekaapt en die vol suikergoed geprop't, wat de Sint op de idee braoht, die avond de klompen van alle zoete kinderen vol te duWen, in ruil voor een pluk hooi voor de schimmel, die schuimbekte van inspanning. De Fa. J. P- Veiherne kon door combi- natie-inkoop zeer voordelige aanbiedin gen doen voor dames, heren, kinderen en babies. De Fa Plaatsman vestigde vooral on ze aandacht op de Edelachtbaar Siga ren „Een enig genot!" En daaraan twijfelden wij geen van drieën. Bakker de Bakker had op een cake gespoten: „Succes methode voor prettig samen wonen". Dus, vrienden, tracteert hen, die in een ander deel van hef door u samen'bewoonde perceel huizen eens op zo'n lekkere cake van Bakker en de ru zietjes behoren tot het verleden! Strijkijzers en Phili Shaves kochten wij bij J'b. Bruin, op de St-enenplaats dus. Haast vergeten, maar de Sint laat zijn baard nu eenmaal doodgewoon -groeien en dat kan hij met trots doen, want wij hebben (op de baard van een bekende Coeksdorper na) nog nooit zo'n kin-ornament aanschouwd! Due George. Zo heette het merk siga ren, waarvan vv ij een kistje bij M. Moojen kochten. In de Hogerstraat mocht Piet een proefrit-je maken op een Musquito fietShulpmotor, van de fa. Gebr- M. en A. J. Vonk. Piet zig-zagde in een overmoedige bui de Gasthuis straat door. draaide hij Rusthuis „Ire ne" om en stond het geval prompt af aan de schimmel, die hem achterna ge rend was. „Ja", zei Vonk met voldoening, „op zo'n Musquito kan iedereen rijden, jong en oud, zelfs een knol, zoals je nu ziet"! „Een handig ding voor de Texelse stambcv.dc rammen", zei een boer, „want ze benne al moed as ze an ut neuwe vveidje toe benne, zo lang. die ruilver kaveling nag niet is deurvoerd!" Piet snapte, daar natuurlijk niets van. „Voor iets fijns voor groot en klein, weet de Sint dat hij bij hakker Timmer moet zijn". Dat stond op de achtergrond van een speciaal ingerichte snderklaas- tafel, waarvan wij een paar zware cho coladeletters hestelden. Mantje's Schoen handel verkocht ons voor ruim f 27.50 aan schoenen en zilverwerken, want zo kwamen wij in het bezit van een zilve ren broche. „Wat een broches", zei Piet, die met zijn neus bijna een deuk in de etalageruit maakte. Mw. I). van Sam- beek-Sohrama etaleerde een Franse ba ret, die zeer in de mode is- Werd van het standaardje in de zak gelegd. „Het Woonhuis" van I'. Moerbeek raakte een alleraardigst damesfauteuiltje kwijt. Slagc-rij fa. Pereboom een worst. „Aar dige tegels heb je daar in je slagerijl" zei de Sint, die oog heeft voor antiek, ,jmaar dit spul is toch niet oud, zou ik zeggen!" „Gelijk heb u, Sinterklaas", boot met het zingende meisje. Als je een uurwerk opwindt, zingt ze. Ze staat- te gen de mast geleund en zingt. Maar Jenny, ben je nu al vergoten dat je mij dat stuk speelgoed voor mijn dertigste verjaardag hebt gegdven? Ze schudde haar hoofd en zei: Ik zou willen, dat ik liet gemakkelijker kon vergeten. Het meisje zing: niet meer. Het is uit met het meisje Dat geloof ik niet, Jenny, maar eerst zullen wij. eens zien, hoe jij hier uitkomt. De vrederechter Smith stelt namelijk nog een voorwaarde. Je moet zeggen wat jij bij de dijk uitvoerde. Bah, merkte Jenny verachtelijk op. ik heb die oude zeurkous al eens voor gesteld -hem daarvoor een paar flinke oorvijgen te -geven. Je kunt het op het ogenblik dus niet zegigen. Ho» weet je, dat ik het niet zeggen kan? Omdat, je zelfs voor mij geheimen hebt, Jenny, zei hij zacht. Ze keek hem nadenkend aan. Maar als ik nu eens juist voor jou meer gehei men wil hebben clan voor een vreemde? Jenny, riep hü smartelijk. Ze liet haar handen met een hopeloos gebaar in haar schoot vallen- Vooruit Jenny, drong hij aan, la ten wij iets bedenken, dat geloofwaar dig klinkt, zodat wij het tegen Smith met enig vooruitzicht op succes kunnen zeggen. Ze zweeg en keek hem met grote ogen, waarin ieder ogenblik tranen kon zei Pereboom Jr., „maar als u effies de tied heb?" En toen mochten wij even de tegelbekleding in de gang bekijken, al lemaal bloemen tussen de witte tegels en achter het behang van de opkamer aan de straat bleek nota bene een schouw te zijn verborgen, die prachtige oude tegeltjes droeg. Een verrassing was ook bepaald de steen anno 1622 in de achtermuur van dit oude gebouw. Er stond een boom op met genoemd jaartal en daaronder „De jonge appélbo" (voor volledig „boom" was geen plaats. J. Oele toonde een keur van vaste wastafels. Met het oog op de komende waterleiding op Texel kochten wij heel wat van die wastafels, maar de schim mel die dat alles maar torsen moest, wou dat het woord waterleiding nooit was uitgesproken. De fa. wed- Witte had ,ook al een deel van haar woonhuis tot „Tafeltje dek je voor sinlerklaaslekker- nijen" ingericht en zo raakte ons Alfa bet al aardig compleet met chocoladelet ters. Goederenhandel Ph. Vlessing had de zelf gemaakte Sint en zijn knecht ten voeten uit in een ge-zellig ingerichte sa lon geplaatst en stellig staan die er nu nog, want je raakt niet uitgekeken- zo veel is ook daar te zien. Bram Bakelaar had zijn grote iedei- een-raadt-mee-prijs in de nok van zijn winkel gehesen: een jongensfiets (als 'n meisje de prijs wint, mag zij natuurlijk een meisjesfiets uitzoeken). „Ik heb het woord „dichtst" expres als „digst" ge schreven, dan valt zo'n bc.rci des te be ter op!" vertelde ons Bakelaar, die te genover de Sint niet graag de indruk wilde wekken alsof hij niet goed zijn best bad gedaan, vroeger, ;ijdens de be oefening van de Ned. taal op school. Martien Bakker heeft hot! Dat kun je bijkans iedere week weer lezen. Nu, hij overdrijft niet: er hongen heel veel lampen, grote en kleine, eenvoudige en kunstig bewerkte- Ook stofzuigers en zo meer wat in zijn branche t? pas komt. „Ook stroperslantaarns", ze: Piet on deugend, maar de Sint kon niét geloven, dat Stiekema c.s. die keer op keer tonen zo goed zélf konijn te kunnen fokken lust zouden hébben bij nacht en ontij door de duinen te zwalken om zo'n in vergelijking met een eigen geslacht ko nijn zo'n armetierig dui.nwippertje om zeep te brengen. En wjj huichelden dapper mee: „Zo is het. S,nterklaas! En wie een nachtelijke duinwandeling pleegt te maken mag toch niet zonder meer voor stroper worden uitgemaakt!" Bij W. Maas trokken zware trossen bananen ons oog. „Fyfes" verzekerdi- Piet. Boven een dikke snijtaa, bungelden in de etalage van E. Groot in de Molen straat zware Gelderse worsten, beide echt Hollandse waren! G- Snik liet een reuze-taai vragen: „Wie raadt mijn voornaam? Doet allen mee!" „Krulles!" gebood Piet en wie weet heeft hij het geraden! -Deze bakker kan meer dan broodbakken, begrepen wij. want zijn vrouw vertelde met niet weinig trots, dat die dobbelstenen en die zeemleren- lappen en zo meer alles eigen werk was. Daartegenover zagen wij in de winkel van Jac. Zij-m Pcm., een miniatuurkrui- denierswinkeltje, waar je de kinderen zeker uitbundig mee verrassen kunt. Een geschenk van de VTVO, want voor de prijs die er hij stond, lean zelfs geen handigst knutselende huisvader zoiets maken. J. H. Briigemann ze'tte Tom Poes juist een mijter op, toen wij daar de zaak bekeken- De Sint vond het een goeie mop, maar Piet sprak van maje steitsschennis. 'n Alleraardigste sprook jesetalage, zo goed als de afdeling „Kleuterhuis" van Brüigemann, even verderop in de straat, waar Zwarte Piet een pop op Visite was bij Sneeuw witje en de Zeven Dwergen! De Kleine Bazar van de Fa. Witte had leuke kinderserviesjes en kinder fornuisjes, waarmee je de jeugd heel gelukkig kunt maken. Boekhandel Reij natuurlijk prachtige boeken voor jong en oud. Daar zag je evenals in Boekhan del Parkstraat het boek „Texel" van J A. v.d- Vlis, waarvan al heel wat exem plaren zijn verkocht. Ook lagen daar vulpennen van uitstekende kwaliteit. „Volop worst, spek en vet! Het is een genot, dat wij de klanten weer voor-oor- logs kunnen bedienen. Ze kunnen weer den springen, aan. Wat heb je? vroeg hij, terwijl hij overeind sprong. Hij streelde zachtjes haar gezicht en legde zijn hand op haar gloeiende voorhoofd. Ooli Friedridh, begon ze en leunde iets meer tegen hem aan, het is heus niet jou-w schuld, maar het is nu een maal zo. Ik wil mij niet door jou laten redden. Ik wil mezelf later niet te ver wijten hebben, dat ik jou toch nog zo veel moeite heb laten doen. Hij deed een paar stappen achteruit, balde zijn vuist en drukte die zenuw- adhtig tegen zijn voorhoofd, zeggende: Mijn hemel, Jenny, tot wanhoop drijven jullie mij- Ik zou al die kerels hier wel op hun gezicht willen slaan Foei, Fr fed rich, onderbrak Jenny hem. zo spreekt een beschaafd mens niet. het klinkt lelijk. Jenny, smeekte hij, daar is papier, daar een potlood, schrijf nu direct: Ik verzoek te worden vrijgelaten. Ik stel daarvoor een borg van vijf duizend dol lar. Ondertekening: Jenny Hestere. Maar ze schoof het papier en het pot lood mei haar hand weg. Kaar gezicht betrok. Ik wil die vijf duizend dollar niet van je aannemen. Ik neem hele maal niets meer van je aar,. Ik heb nog slechts één verzoek aan je en ik hoop, dat je mijn wens wilt vervullen. Zeg mij wat het is, Jenny. Ik moet. je voor iemand waarsohu- vven. Niet ter wille van mij, maar je mag je niet in het ongeluk storten Op dat ogenblik kwam Smith binnen. De jongens en ik hebben Kerstfeest m vierc Een dennentak was niet te vinden; Maar kaarsen, die hadden we wel oj de post Om aan een waringing te binden. We hebben gewacht tot de schemer viel En daarna de lichtjes ontstoken- De baboe kwam kijken, de arme zi Wist niet wat we uit gingen spoken, if Er klonken weer liedjes, van vroegei van thuis c De herdertjes kwamen bij nachte En ook dat bekende, van Vrede op A< Dan komt je zoveel in gedachten! Dan hoor je 't gepruttel van vlees in pol Dan reuk je de geur van de dennen. Je waant je dan weer in de huis'lijh T kr Waar moeder je fijn komt verwennei De jongens en ik vierden ook Oud Niei Geen oliebol: 't enig pleziertje, r± Behalve dan soms wat harmonicaspt (l Was een Escort, een borrel, een bier En toen er dan eind'lijk een zei:,,12 u K Was iedereen g'loof ik, verlegen- We hebben toen stevige handen ge druk En verder alleen maar gezwegen. y Geen klokkengelui, geen sirenegeloe j Vergezelde het wiss len der jaren, 1 De tokeh die riep zijn belovende roe 11 We zaten de nacht in te staren. En onder mijn klamboe ik hou niet groot k Heb ik even gegriend, lieve mensen" Omdat we elkaar niet als vroeger, thi Gelukkig Nieuwjaar" konden wens 1 Dat doe ik dan nu, in deez' Nieuwe- jaarsbr 1 'k Hoop dat je hem vlug zult ontvang 1 Het beste in 't Nieuwe, en g'loof m< j gen1 Dat we heel erg naar jullie verlang Hou op maar met piek'ren. hou steec j goede mo K Misschien valt de wachttijd wel mee Doe allen de groeten en wens z' eei f Goed Ja t Een pakkert van -> Jan-over-zee i Wij hebben ontvangen een mooie i collectie U v c volop smullen!" Dat zei slager Ran, a onderwijl ijverig figuurtjes hakte in runderlap. Bloemenmagazijn H. J. Wi kwam haast ruimte te kort 0111 al snijbloemen en planten te etaleren, e kunt er terecht! S. Heerschap toot e leuke suikerfiguren en zo veel ande 1 dat de tong streelt. 1 De kappers bleken ons meer te ki nen bieden dan een spiegelgladde hiè of beschaafd kapsel: in de etalages v< den we parfums, poederdozen, luxe zi en zo voort. 1 Zo kwamen wij weer op de Groei li plaats, waar wij een Uiltjes-sigaar kon ten in de zaak van G. K. Zoetelief t die sigaar hebben wij heerlijk in rc.i laten opgaan, nadat wjj onze vermoe I leden hadden uitgestrekt in de etala 1 van de Fa. F. Zegel Kzn„ waar een fi| tenil bij 'n gezellig knapperend haa n vuur was geschoven. En zo kwamen w ij gelukkig weer op verhaal Heus, gids spelen voor c» kooplustige Sinterklaas valt niet m En wij hebben dan ook niet de m<) gehad, dien avond te starten voor reis naar de andere dorper Maar 1 uitstel zou geen afstel brengen. voor bewijs ons volgend nummer- 1 Zo, zei hij. Is alles in orde? Hij gi aan de schrijftafel zitten. Het beste li 1 mij, dat wij het in vier regels opzett 1 Schrijft u vast de cihèque, mijnheer 5 1 yenne- Ik heb haast, 1 Mijnheer Smith, zei Jenny, u ki' zioh die moeite sparen. Ik zal u niet honden. Het zou jammer van uw ha wezen. Wat wil u daarmee zegigen? Jenny, smeekte Friedridh. Tk teken niet, mijnheer Smith. Smith liet zich in zijn stoel vallen keek haar met zijn kleine oogjes v5 baasd aan. r Jenny, smeekte Friedriöh n maals. Hij liep op haar toe, greep h i hand.... maar toen luisterden ze i' drie met gespannen aandacht. De van de gevangenis ging hard over hoorden een woordenwisseling en da' 11a stappen in dc- gang. De deur w i opengeworpen en op de drempel v scheen een officier. Achter hem st 1 den enig? soldaten. Ten slotte werd nog de bewaker zichtbaar Hij-gesti' leerde wild met zijn annen om Smit 1 aandacht te trekken. Is die dame daar juffrouw Heste vroeg dc officier. Jenny stond van haar stoel op en a1 woordde: Ja, ik ben Jenny Hestere. Kond 11 dan maar mee. nodigde officier haar uit. Maar Smith schoot de officier af en riep: Dat is gew" Welke rechten matigt u zich aan? D wie wordt u gestuurd? (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4