Familie-avond Chr. Landarbeidersbond Oud-burgemeester W. B. Oort overleden Een vriend van Texel ging heen Wat is er te doen? GESLOTEN P. Bruin Inspectie der Belastingen te Den Helder PUBLIEKE VERKOPINGEN. Woensdagavond vonden ten overstaan van Notaris Mulder onder flinke be langstelling twee publieke verkopingen plaats in Hotel Texel. Het woonhuis in de Ivogerstraat, eigendom r an de erven mej- A. P Keijser. werd gekocht door mw. de v. ed. Van Loon-Kuoiman voor f 10,000,het perceel Weverstraat nr. 10, eigendom van dhr J Bakker Dzn., bewoond door de familie De Mul, werd voor f3000 gekocht door dhr J. H. Kik kert LECTUUR VOOR INDONESIË. In de laatste weken is er helaas een lichte daling te merken in heti aantal boeken en tijdschriften, dat de Niwin ontvangt voor onze jongens in Indone sië. Dat is jammer, want boeken en tijdschriften zijn thans meer dan ooit noodzakelijk. Zendingen boeken tot 1 kg. kunnen portvrij worden op gestuurd aan BARK, Den Haag. Zendingen tijdschriften tot 1 kg., kun nen portvrij worden opgezonden aan de Lectuurdienst Rode Kruis. ZEEPOST VOOR INDONESIË. Tot 21 Dec- kunt u uw coirespondentie posten voor Indonesië (m s. .lohan van Mdenbarneveldt). OUWE SUNDERKLAASFEEST TE DE WAAL Enige tijd geleden kwam de feestcom missie te De Waal bijeen voor een be spreking voor het Ouwe Sunderklaas- feest. Men hoopt deze traditie voort te zetten. Evenals vorig jaar worden weer enige prijzen beschikbaar gesteld. De toegang is geheel vrij, de inwoners van De Waal worden verzocht zoveel moge lijk Maandagmiddag te willen helpen d> feestzaal (de schuur van de heer L Ver meulen) in orde te maken en te ver sieren. PASSAGIERSLIJSTEN ZUIDER KRUIS EN KOTA INTEN- Zuiderkruis, vertrek 25 Nov., vermoe delijke aankomst te R'dam 19 Dec: A. Krotje, Oosterend, Bosweg 21; C. Zutphen, Kogerweg K 49, De Koog Kota In ten, vertrek 26 Nov., vermoe delijke aankomst te R'dam 24 Dec.: C. Koorn, Kogerweg K 89, (Tubantia) A. Vlaming, Bern C 12- -DE SINT TE OOSTEREND. Wat een blijde dag was de 6e Dec. voor de Oosterender jeugd: de Sint had zich aan z'n belofte gehouden en arri veerde op tijd per auto bij het Gebouw, waar alle hartjes en harten al vol ver wachting klopten- Vriendelijk glimlachend sohreed de eerbiedwaardige Bisschop door het lo kaal, terwijl hem een hartelijk welkom werd toegezongen. Enkele kleuters kre gen het te benauwd en de moeders za gen zich genoodzaakt met de luidhuilen- de kinderen het feestlokaal te verlaten. Klas 1, 2 en 3 van de lagere school werden vermaand en geprezen, terwijl Piet, alsmaar pepernoten s,rooide. tot groot vermaak van de jeugd. De Sint genoot zichtbaar van de aan hem ge wijde zang en liet tenslotte zijn goede hart spreken door elk kind te verrassen met versnaperingen en een aardig ge schenk. Gelukkig waren ae kinderen niet erg bedeesd, want als je toch zo'n goede man bent en de kiïlderen blijken toch nog bang te zijn?!? Terwijl de „grote-schoollanderen" met volle banden vertrokken, kwamen de kleuters in een lange rij het. gebouw binnen. Wat jammer toch, dat sommigen zo angstig waren en seist, getroost moesten worden voor ze hun waterlan ders konden inhouden. Maar een paar peDernoten deden won deren. Ineke en Dirk Pieter waren hele maal niet bang, hoewel da laatste zich toch z'n „boze buien" we: bewust was- Heel vrijmoedig stapten zij naar Sint toe en keken al eens naar die grote mand. Wat voor lekkers zou daar in zitten? Ze hoefden er niet lang op le wachten en ook de andere kinderen kregen hun deel, nadat Sint gezegd had: Voor jiet slapen gaan eerst een lepe! levertraan. Wat. een veelbewogen morgen, maar de goede Sint hoopte het volgend jaar terug te komen. Hij voelde zich daar voor nog vitaal genoeg en zei, niet op te zien tegen een grote booireis. Vriendelijk groetend en hier en daar nog even een handje drukkend, ging de oude Spanjaard weer verder om nog an dere kinderen blij te kunnen maken: de „grote" kinderen, van de hogere leerja ren, die 's middags getracteerri werden. Op films en poppenkastvertoning. waar bij dhr Pielmidh zich verdienstelijk maakte, 's Morgens ging dat gedeelte wat verloren door het lawaai van nog binnenkomende moeders met kinderen. Nu konden de kinderen het duidelijk verslaan en het gesprek met Jan Klaas- sen gaande houden. Om de film verden tranen gelachen. En niét. alleen door de kinderen. Nadat alle zakken met versnaperingen waren uitgedeeld, behoorde ook deze dag tot het verleden. Tot volgend jaar. Sint Nioolaas! S.V. De Koog. Adsp. speelden Zaterdag een wedstrijd tegen De Cocksdorp A en wonnen met 5-3. Ga zo door en zorg er voor de eer ste plaats te behouden. Het uur van training woidt nog wel bekend gemaakt. Alle voetballers en handbalsters zijn morgen vrij. Tcx. Bovs. Zondag alles vrij vanwege de Inter landwedstrijd. Zij, die naar A'dam gaan, kunnen met de TESO-bussen mee, er gaan er twee. Vertrek 7,25 u. van de Groenepiaats- Degenen die Zaterdag middag vrij zijn. worden in Den Burg verwacht voor de voltooiing van ons Ouu e Sunderklaasidee. Adsp- spelen Zaterdag of Zondag een vriendschappelijke wedstrijd, raadpleeg het kastje). MEER EIEREN MAAR MINDER GUNSTIGE EXPORTMOGELIJK HEDEN. Weekbericht der P.T.V- Texel. De uitbetalingsprijs der aangevoerde eieren bedroeg in de week van 28 Nov. t.m. 3 Dec. f 3,per kg. netto. De da ling der prijzen is een gevolg van de toenemende productie en minder gunsti- exportmogelijkheden- Het, binnen landse verbruik is door de hoge prij zen zeer gering Het is plet onmogelijk dat de prijzen nog verder terug zullen lopen. De vorig jaar gehouden familieavond van de Ned. Ohr. Landarbeidersbond is blijkbaar in goede aarde gevallen, want toen Donderdagavond jl- wederom een dergelijk festijn werd georganiseerd was de zaal van Hotel Texe! uitstekend bezet. De familie" was op tijd present en de heer P. Riemens opende dan ook prompt op tijd deze avond, het beruchte Texelse kwartiertje finaal negerend. Eerst wei-den hierna verschillende filmpjes gedraaid. Om de stemming er in te brengen' nam de cameraman ons eerst mee naar een woest eiland, waar Robinson Cusoë (van de VW7 de scep ter zwaaide. Er strandde op zekere dag een koe en blijkbaar was dat 'n reactie- dier, want Robinson weigerde de emi grant asj'i. Deze tyrannie moest hij be kopen niet een moment van hevige schrik, want wilde inboorlingen namen hem gevangen en het was diezelfde ver trapte koe. die Robinson van een wisse ondergang in de soepketel redde. Vervolgens een film, waarin we een sprookjesachtig mooie wereld, die der boamen, werden binnengeleid, een film over de Aalsnieerse bloemenkwekerijen, over de tentoonstelling Bloemen, Bergen en Bos (BBB), gehouden ter gelegenheid van het afscheid van H. M. de Konin gin- Een film van een der grote natio nale Bondsdagen, waarop de Chr. ar beiders uit alle windstreken naar Utrecht kwamen gestroomd om er te luisteren naar hun voormannen en bezield huiswaarts te keren. Groot plezier had men natuurlijk om de avonturen van Stan en Olly uit Hol lywood. Evenals vorig jaar was er weer een raadselfilmpje bij. Een mandoline, een meubelborstel en drie fopspenen waren van dusdanige zijde gefilmd, dat het 'n hele kunst was te raden, welke voorwer pen men zag. Er was dan ook niet één geheel juist ingevulde kaart bij, toen men het resultaat van de wedstrijd con troleerde Er werd toen maar geloot en de prijsw innars kregen hun cadeaux sigaren, zeep, chocolade of.... 'n fop speen met dan nadat zij, op hartelijke wijze hij de neus genomen waren. Maar men zou een verkeerd beeld van deze avond krijgen als verzuimd werd te vermelden, dat hierna dhr H. v. d. Linden een ernstig woord sprak. Een korte rede, waarin hij de leden .tot ac tiviteit aanspoorde en de niet-leden tot toetreding opwekte. „Straks gaan wij weer terug naar ons werk Weest in de ze moeilijke tijd trouw aan de arbeid die God u heeft toevertrouwd. God is de Schepper van de mooie natuur die gij straks op het doek hebt gezien en waar van de 19e psalm ook zegt „Het ruime hemelrond vertelt met blijd mond Gods eer en heerlijkheid". Die heerlijkheid komt ons ook tege moet in onze arbeid. Op het land, in de fabriek, in de keuken. God eist van ons, dat wij trouw zijn op de plaats waar Hij ons heeft gesteld. Hij heeft ons geleerd de dingen te zien in het licht van zijn Schrift Daarom zijn we georganiseerd in een Christelijke Landarbeidersbond. Spr. herinnerde aan de pioniersarbeid van diegenen, die gezwoegd hebben om de zo nodige rechten voor de arbeiders te verkrijgen. Wij hebben nu een be hoorlijk korte arbeidstijd, geen slaven meer zoals vroeger, geen klein loon meer te veel om te sterven, te weinig om te leven. Als men vroeger jaren had voorspeld, dat de arbeiders eens pensi oen zouden krijgen, een vrije Zaterdag middag, 72 dagen vacantie, invaliditeits- uitkerfng zodat de vrouw dan niet meer op het land hoefde in te vallen!! zou men zijn uitgelachen. Jongeren, ver geet nimmer welk een moeizame strijd dit alles heeft gevraagd. Spr. wekte de vrouwen op haar man gelegenheid te geven tot het bezoeken var. vergaderin gen. Want zü hebben thans te maken met. allerlei vraagstukken, die er niet waren toen wij begonnen: collectieve ar beidsovereenkomst, P.B.O. Wet Onder nemingsraad Bedrijfspensioen, Land- houwschoolaangelegenhedcn, wachtgeld en werkloosheidsverzekering. Vertrouw op God, Hij verlaat ons niet. Toen Christus ten hemel voer liet H;i ons niet als wezen achter, maar Hij zei met nadruk, dal Hem was gegeven alle macht in hemel èn'op aarde- Wij moe ten op die aarde zijn een zoutend zout en een lichtend licht. Spr. spoorde aan tot aansluiting bij de Bond. En tot werkzaamheid: het aan tal zegt niets, maar de innerlijke kracht. „Voor het volk, om Christus wil", is ook ons devies. Het wordt in de wereld met de dag moeilijker omdat, die wereld Christus niet meer nodig meent te heb ben. Een Fransman heeft eens gezegd: „God in de hemel, Wij zot-ken het hier in de wereld wel uit". Het resultaat daarvan zien we rondom. Velen noemen de arbeid niet een zegen maar een vloek. Als wij werkloos zijn, zien we dat het tegendeel waar is Gaat daarom voort in het geloof, dat Hij Zijn ai- macht zal tonen in dit wereldleven. Spr. besloot met enige regels uit „De vlag omhoog" ...Hoe moeilijk ook valt het voorwaarts gaan, liet oog op God gericht!" De heer v.d. Linden sloot met gebed. De heer W B. Oort, die van 1 Sept- 1925 tot- 1 Oct. 1935 burgemeester van Texel was, is Woensdag 7 Dec. te Sant poort overleden. In de 10 jaar, dat de lieer Oort aan 't hoofd van onze gemeente stond, is veel de revue gepasseerd. Dat kwam vooral tot uiting ter gelegenheid van diens af scheid op 28 Sept. 1935: Wijlen de heer M. W- de Graaf noemde de- scheidende burgemeester „een groot vriend van Texel" „nimmer was de band van vriendschap tussen het. eiland Texel en zijn 'burgemeester zo hecht als de laatste 10 jaar". Die woorden vertolkten ongetwijfeld aller gedachten, want deze verre van impulsieve figuur, een man wiens optreden zich kenmerkte door een zekere rustige gereserveerdheid, toonde voortdurend hoe zeer het eiland hem lief was. Tijdens zijn ambtsperiode werd ook Texel door het spook der werkloos heid bezocht, moeilijk waren de crisis jaren. Toch werd er tussen 1925-1935 heel veel tot stand gebracht: de N.V. T. E.-M- werd opgericht, er kwam een nieu we R.K. School te Den Burg, een nieu we bijz. school te Oosterend, een nieu we o.l. school te Oudeschild, uitbreiding der School voor C.V.O- te Den Burg, verbouwing o.l. school te Den Burg. Ter bestrijding der werkloosheid wer den belangrijke objecten tor hand geno men: aanleg vliegveld, wagen, fietspa den. 14 Maart 1935 legde burgemeester Oort de eerste steen voor bet op 30 Mei van dat- jaar onthulde Esperanto-monu ment. Bij zijn afscheid van Texel zei burge meester Oort, dat het hem een teleur stelling was, dat er nog zoveel ongedaan bleef, waarvan hij de uitvoering of vol tooiing aan zijn opvolger moest overla ten. Hij noemde in de eersre plaats de waterleiding- Dan een nieuw raadhuis (het huidige dateert van 1841). „Al wordt de ambtelijke band tussen de gemeente Texel en mij verbroken, mijn hart zal naar Texel blijven trekken en met grote belangstelling zal ik de loop der zaken blii'ven volgen", zo sprak hij. Een vriend van Texel. Bij het afsoheid werd ook met grote dank gewaagd van liet feit, dat burgemeester Oort er steeds naar streefde het VViV te bevorderen. Hij liet geen middel ongebruikt wat daartoe strekken kon Hij werd gehul digd voor wat hij had gedaan als voor zitter van „Texels Museum", voorz. van „Het Nut" in die tijd werden de Nutswoningen gesticht voorz- van de VVV „yooi Texel", vooiz. v.d. Jeugd herberg, v.d. Commissie van Noordzee badplaatsen, van het Nar. Orisiscomité hier ter plaatse, v- d. Bijz. Vrijwillige Landstorm. Bij dat afscheid werd ook gezegd (door dhr Leber): „Steeds be wonderde ik uw grote welwillendheid, uw goede trouw, en uw rechtvaardig heidszin U gaaft ieder hel zijne, onver schillig welke godsdienst". De heer W. H. I-ap zei bij die gelegen heid: „Het heeft u aan lust en kracht nimmer ontbroken om zoveel mogelijk in liet algemeen belang te doen". Een vriend van Texel is heengegaan- Met grote eerbied gedenken wij oud burgemeester Oort, die inderdaad het lief en leed van ons eiland bleef volgen. Vooral in de zwaarste periode leefde hij, evenals mevr. Oort, zeer met ons eiland mee. Hij ruste in vrede. De heer Oort werd 1866 in Santpoort geboren als zoon van de zo zeer be kende prof. Oort. Na de gevvone oplei- NAAR DE GROOT-NOORDHOLLANDSE. In de Donderdagavond gehouden ver gadering van V.I.O.D. werd met 28 te gen 3 stemmen in principe besloten over te gaan naar „De Groot-Noordhol landse van 1845". Na opening door de voorz., de heer Jac. Bakker Adrzn.. en lozing van het Jaarverslag door de secr., de heer E. Lap, werd mededeling gedaan van de offerte van de Groot-Noordhollandse. De uitkering zal na de overdracht van f 100 op f 121 kunnen worden gebracht en indien Oudeschild eveneens tot op heffing en overdracht aar. genoemde Mij. besluit, zal dit bedrag zelfs f122, kunnen worden. Binnenkort zal ieder lid een circulaire ontvangen, waarin de gang van zaken uiteengezet zal worden Het is te voorzien, dat VIOD volgende maand definitief zal worden overgedra gen aan de Groot-Noordhnllandse. Vanaf lieden: Aanmelden voor cursus Engels bij de secr. der Alg. Tex. Mid denstandsver dhr G. Bakker. Maandag 12 December: Ouwe Sunderklaasbal in „De Hoop te De Cocksdorp; in „De Toskomst" te De Koog onder leiding van Jaap Kwak; te Den Hoorn in „Loodsmanswelvaren"; Holel Texel muziek van ensemble Coos Siewerts; te Oudeschild in 't Eigen Ge bouw. Donderdag 15 December: R.K. Ontwikkelingselub in De Zwaan Vergadering Bollencultuur. Zaterdag 10 December; Uitvoering VIOS in „Het Wapen van Amsterdam". Operetteliefde in de Bios. Zondag 11 December: Operetteliefde in de Bios. Zaterdag 17 December: Uitvoering VIOS te Den Burg. Zondag 11 December: Verkiezing leden kerkeraad Doopsgez Gemeente te Den Burg van 11-1 uur. Te De Waal, Oosterend en Den Hoorn van 10,30-11,30. oud-Burgemeester W. B. Oort t ding was hij van 1887 tot 1911 Indisch officier en werd daarna als majoor ge- pensionneerd- (In Holland doorliep hij tijdens -zijn officicrsloopbaan de Hogere Krijgsschool en werd daarna bij de ge nerale staf geplaatst). Toen laij tot bur gemeester van Texel werd benoemd, bekleedde hij een functie bij de B P M. te Den Haag. BEDANKT. Candidaat Kornet van Zaandam heeft bedankt voor het beroep, dat op hein uitgebracht was door de Geref. Gemeen te van Den Burg. ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Elias PREDIKBEURTEN. Zondag 11 December 1949. N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 u. Ds. van Reijendam, in Eben Haëzer Den Hoorn 10 uur Ds. Soesan Collecte Gezinszorg? De Cocksdorp 19,30 uur Ds. Soesan De Koog 10 uur Ds- Janse Na de dienst verkiezing ambtsdragers De Waal 2,3» uur Ds. Janse Na de dienst verkiezing ambtsdragers Oudeschild 10 uur de Heer Tenmaat Oosterend 10 uur Ds- Klijnsma GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg 10 uur Leesdier.st mm. 5 uur Ds. de Wolf Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK v.h. H.V. Oosterend 10 uur Leesdienst GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend 9,30 en 3 uur Leesdienst in de D. G. kerk. DOOPSGEZ GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Veen Extra collecte Den Hoorn 19,30 uur Ds. van Veen BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 2 tot en met 8 December 1949. Geboren: Pieter W. L- zv Marius Roeper en Tine p. Boekei. Cornells A. zv Cornelis v.d. Hoort en Johanna C. Baas- Antje M. dv Albert Zielman en Hermanna Pen. Ondertrouwd, Getrouwd: Gene. Overleden: Cornelis Gieles, 75 j„ wedn. van An'tje Kalis. Adrianus L. Geerts, 88 j„ wedn- v. Maria C. v.d. Bemt. Jan C. Visser, 85 j„ wedn. v. Anna C. Bruin. Gevonden: 1 port-nuonnaie, 1 porte feuille, 1 vulpen- TEXELAARTJES. Contant f 0,60- Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in boekh.) of onder nr. f 0,10 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel 'Texel (verkopingen. rechtza ken, incasso). Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Den Burg, Nieuwstr. 7, Tel. 226- Passagebureau Velthuis Den Helder, houdt Maandags van 11.30 tot 2 uur zitting tn Hotel Texel. Emigratie, Pas-^; sages naar Afrika, Australië, Amerika, Canada, enz. Wie heelt interesse vuor jonge poesen. Tevens te k. puikbeste eetaardappelen S Keijser Hz., 't Hoge Gevr tamme konijnen, spoed, te k. j hok voor 8 5 10 kippen. Rijk Waalderstr. 25 Te k. gevr. een kralen rand (middeil. 35 cm.) voor petroleum ha ng- lamp. C. Stoepkcr, De Koog B.z.a. net meisje voor de morgenuren of voor enkele dagen per week. Br onder no. 759 aan bur. v d. blad Te k. een crème fornuis, in prima staat f40,-. Adres te bevr. bur. v.d. "blad Gev portemonn. m. inh. tegen adv terug te bek. bij J. Keijser Weststr. 39, O'end Gev. op Singel te Oudeschild teren motorhandschoen met grijze want. Singel 351 Te koop een damesfiets, spekkuip, electr. oven en een slaapka mer ameublement. Bland en Berg B z.a. werkster. Adres bur. v.d. blad - Vermist 1 jonge kip v.d. Suikerweg. Ring om linkerpoot. J Ran Te k een brik best on derstel, patent assen. H.J. v.d. Geest, P.H. Polder Dins dagmiddag bij Californiê, Min. Ruysweg. gevonden rood lederen damesceintuur. Vre- destein Naaiwerk gevraagd nieuw, vermaken, verstellen en keren. Br. onder no. 763 aan bur. v.d. blad Verloren een gebreide want, wit met blauw. Gaarne terug bij H. Schrama-Lap, Haffelerweg 12 Wie heeft Jo Sfemfoort zijn vulpen gevonden. Gaarne -terug (gedachtenis), vermist van Frank naar Paikstraat Gev. 3 Dec. op De Wester- weg een zware ketting. Tegen adv. k terug te krijgen bij J. Prins, Nieuwstraat 27 Algemene kennisgeving Met blijdschap geven we kennis van de geboorte van ons Dochtertje Margriet Afke W. DE BOER J. DE BOER-van Boven Oudeschild 53, Texel, 7 December 1949 Johannes R. Leber en Engelina M. Witte hopen op Donderdag 29 Dec. het H. Sacrament van het Huwelijk te ontvangen waai na de plechtige H. Mis tot hun intentie zal worden opgedragen om 9 30 uur, in de Parochiekerk van de H |ohannes de Doper, te Den Burg. Eierland E 50, Westerweg B 140, Texel, 10 December Receptie op de trouwdag van 4-5 uur in Hotel „De Zwaan". Toekomstig adres: Spie- ringweg H 36, Emmeloord N.O. Polder Heden ging van ons heen na een kortston dige ziekte, nog vrij onverwachts, tot onze grote drueflieid, Qpze lieve Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgrootmoeder KAATJE KUYPER, weduwe van Maarten Roeper, op de leeftijd van 78 jaar. P. Roeper Mzn. PI. C. Roep er- Reuvers C. Roeper Mzn- T. Roeper-Reuvers A. Bruin-Roeper P. Bruin J. Roeper Mzn. N- Roeper-Jegier Klein- en Achter kleinkinderen. Den Burg, 9 Dec. '49 Oondoiatieadres: We- verstraat 35, Den Burg. j De teraardebesteling 1 zal plaats vinden j| Maandag 12 Dec. a.s., plm. 2 uur n.m. op de Begraafplaats tf De Waal. Vertrek vanuit Weverstraat 35 te 1.30 uur n.m. Heden overleed, nog onverwacht, onze ge liefde Broeder, Be- huwdbroeder en Oom JAN CORNELIS VISSER weduwnaar van Anna Cornelia Bruin Ridder in de Orde van Oranje-Nassau in de ouderdom van 85 jaar. Stolpen (N.-H.): P. M. Visser Rotterdam: C. M- Visser J. Visser-Bos Namens Neven en Nichten: Zoetenneer: P. Bakker, Ex. Test. Den Burg. Texel, Zwaanstraat S. 7 Dec. 1949 De begrafenis zal plaats hebben Maan dag 12 Dec. a.s. te half 3 op de Alge mene Begraafplaats, te Den Burg, Texel. Heden ontsliep zacht, voorzien van de H.H. Sacramenten, mijn goede Vader Adrianus Laurentius Geerts Weduwnaar van Maria Catharina van den Bemt in de leeftijd van bijna 89 jaar. CORNELIA PETRONELLAGEERTS Oudeschild,.Texel, Dorpsstraat 244, 7 December 1949 De plechtige uitvaart wordt gehouden in de Parochiekerk van de H. Martinus te Oudeschild, op Zaterdag 10 Dec om 8 uur De begrafenis heeft plaats Maandag 12 Dec. in liet familiegraf op 't R K. Kerkhof fe Rotter dam. Heden overleed tot onze grote droefenis, mjjn best e Man en on ze goede Vader, Schoonvader, Groot vader, Broer en Zwa ger WILLEM BERNARD OORT, Oud-Burgemeester van Texel, op de leeftijd van 83 jaar. Doorn: W. Oori-Oort G. W. Fortanier- Oort Enschedé: Ir. W. B. Oort F. C. Oort-Buyn Bram, Emy, Truus Carola Doorn: G. A. E- Delliez- Oort Bennekoin: J. M. Gooszen-Oort Heemstede: R. G. Oort- Roessingh Oegstgeest: R II Oort-Faber Wassenaar: -s. I M. Snouck Hurgronje-Oort Doorn: G. A. E. Oort N. Mulder Doorn, 7 Dec. 1949 Berkenweg 31. De teraardebestelling zal plaats vinden op Zaterdag 10 Dec. '49 te Doorn op de Alg. Begraafplaats te 2 u- Een korte rouwdienst zal in het sterfhuis gehouden worden 0111 1 uur. Geen toespraken hij het graf. Liever geen bloemen. Voor de zeer vele blijken van belangstelling onder vonden bij mijn thuiskomst uit Indonesië, betuig ik allen mijn hartelijke dank WIM BAKKER Weslermient, Texel. Wegens Familieomstan digheden Maandag, 12 December Brandstoffcnhandel De Inspecteur van boven genoemde Inspectie maakt bekend, dat voor liet AAN VRAGEN VAN LOONBE- LASTINGBOEKIES VOOR LOSSE ARBEIDERS voor het jaar 1950 gelegenheid bestaat op Donderdag 15 Dec. a.s. van 19 tot 21 uur ten huize van de Assistent - Dienstge- leider, Kogerstr. 36, Den Burg. Belanghebbenden dienen bij de aanvraag liet trouw boekje over te leggen, als mede liet in 1949 uitge reikte belastingboekje. De Inspecteur, M C. SCHAKEL

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2