(jroen ^waitsjexels in het harL, PUROL Gemeentebegroting 1950 kon sluitend gemaakt worden 3P HOEST „De Zoon van Berkenhof" TEXELSE WOENSDAG 14 DECEMBER 1949 63e JAARGANG. No. 6382 COURANT Jitgave v h. Fa Langevcld Dc Rooy Joekhandel - Drukkerij - Bibliotheek )en Burg Texel - Postbus 1 1 Tel 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags Bankrek Rorterdamsche Bank en CoÖp. Boerenleenb. Postgiro 65 2 Abonnenventsprtjs f 2,45 per halfjaar De Texelse Vroedschap vergaderde ubsidie Sociale Dienst met f 4000.- verhoogd; subsidie bewaar- cholen met f1210.- en voor het V.V.V. met f 650.-; nieuwe ubsidie voor de Texelse sportverenigingen van totial f565.- Onderwljskracht verlaat Texel. Na opening dour de voorzitter, Mr. G Rehorst, verzoekt deze de raadsleden ich van hun zetel te verheffen. Hij leelt dan mede het overlijden van de olgende personen: de heer C. Gielis, ie van Jan. 1910 tot Out. 1930 nacht- racht. was te Den Burg. Hij was de latste nachtwacht van ons eiland. Ook ing heen de heer J. C. Visser, die van 908-1949 voorz. was van het algeme'en mrgerlijk armbestuur cn deze week ntsliep ook oud-burgemeester \\7. B. lort, van 1 Sept. 1925 tot 1 October 1935 urgemeester van Texel. Ieder van hen heeft op zijn plaats de elangen van Texel op uitstekende wij- e gediend. Hun nagedachtenis zal bij lis steeds in ere blijven. Nadat allen weer hebben plaats geno- nen, deelt de voorz mede. dat de heren )ros en Westdorp bericht van verhin- lering hadden gezonden. Na goedkeuring der notulen volgde riededeiing van de ingekomen stukken, ioedgekeurd was het besluit van B en X inzake, de verhuur van diverse per- :elen land gelegen om het vliegveld; iericht was ontvangen van Ged. Staten at zij'geen bezwaar hadde i tegen vast- itelling der monumentenverordening; dem tegen wijziging alg politieveror- lening betreffende het loslopen van Hinden; goedgekeurd was ook 't raads- lesluit tot overname van net rijk v. d. iweedse noodwoningen; alsmede het ormeel terugkopen van genoemde [ronden rondom het vliegveld; het 'aadsbesluit inzake het terugkopen van louwterrein van imv. Mareohal te De (oog; liet geven van bouwgrond in erf- acht aan de heer H. Duin te Den Burg. Naar aanleiding van de vragen door Ie heer Daalder in de vorige verg. ge- ileld kon de voorz. mededelen, dat voor Ie brandbestrijding te Oosl een oplos ing is te vinden door een klein karwei lit. te voeren aan de achter Oost gele den dijk; het stuk gemebnteweg langs i'ierhuizen blijkt inderdaad in slechte oestand te verkeren en zal dus worden ipgeknapt; in de Schoolstraat, is het erlangde lichtpunt inmiddels aange bracht. Aan de gemeente Texel is voor 1950 n bouwvolume toegestaan van 16 wo- lingen, totaal 4T00 m3. B enW hebben Dinsdag een voorlopige indeling van het leschikbare bouwvolume opgemaakt. Zij vilden enige invloed uitoefenen om zo dein mogelijke percelen te bouwen, op lat het, aantal woningen er niet onder ijdt. De bouw van enige zgn. duplex- roninglsn zal worden bevorderd. B. en W. hadden succes. B en W hebben de voldoening mogen naken, dat hun vele vertogen tot Ged. staten succes hebben afgeworpen. Voor le meeste gemeenten werd de bouwvolu- ne gehalveerd, voor Texel is daarente- ;en de houw van vijf woningen meer lan vorig jaar toegestaan - buiten be schouwing gelaten dan, dat vorig jaar mg enige extra bouwvolume is afgeko- nen. Als een grote vergissing werd iteeds gevoeld de voor Texel opge- naakte bevolkingsprognose en B en W lebben het daar dan ook niet bij laten zitten. Zij hebben betoogd, dat de bere gening volgens welke Texel in 1960 9615 inwoners zou tellen, onjuist was, Huilers zijn we op Texel thans de 9800 zielen al gepasseerd. Thans is door Ged. Staten een nieuwe prognose voorgesteld van.... 10.015 inwoners. Wij hebben de hoop, aldus de voorz., dat men eind 1950 wederom zal inzien," dat ook 10,015 te laag geschat, is en dat 't cijfer het daar opvolgend jaar wederom verhoogd zal ivorden alles ten gunste van ons bouwvolume. Onderwijzer te De Ooeksdorp benoemd- Met alg. stemmen werd de heer J. A. Oosterhoi' die alleen op de voordracht stond benoemd tot. onderwijzer aan de .0.1. school te De Ooeksdorp. Mw. T. Dros-Roeper en de heer C- v. Groningen werden met resp. 11 en 9 stemmen herbenoemd tot bestuursleden van het Alg. Weeshuis. Bij de eerste va cature stond mervr. M. de Beurs-Rab als nr. 2 en bij de tweede vacature de heer J. A. Eelman Wizn. op wie 2 stemmen werden uitgebracht. De bestuursleden van de Stichting Nijverheidsonderwijs voor meisjes op Texel werden voor het tijdvak I jan. 1950 t.m. 31 Dec. 1951 her benoemd (dhr mr. G. D. Rehorst 11 st. mevr. F. de Wijn-Jonker 11, mw. J. M. A. C Swarthbf-Voorvelt 8, mw. M. Kik- kert-Lap 11. mw. A. de Vries-Steutel 10 en mw. J. Koning-Bruin 10. On mw. C. ,A- Nama-Graaf werden 3 st. uitgebracht 1 stem kregen mw. A. Dros-Koorn en mw. A. Venneulen-Dogger. (De Organi saties zelf heibben 7 bestuursleden be noemd.) Mej- H. C. Bakker, onderwijzer aan de o.l. school te De Cocksdorp wordt eer vol ontslag verleend. Voorz merkt op, dat. iiaar vertrek van Texel een moei lijkheid te meer is om in de zo nodige onderwijskrachten te kunnen voorzien. Door een commissie, bestaande uit de heren Bruin, Keijser, Van der Vis en Zijm, werden beslissingen getroffen op de bezwaarschriften tegen aanslagen in plaatselijke belastingen (reinigings-, honden-, brand- en rioolibelasting), alles lopende over 1949. De daarvoor in aan merking komende bezwaarschriften werden onderzocht. De begroting. Hierop wordt de raad het ontwerp v-d. begroting van -inkomsten en uitgaven der gemeente voor het jaar 1950 aange boden, vergezeld van een memorie van toelichting. De voorz. zegt, dat het B en W veel genoegen doet, dat de begroting sluit. Als leden van de commissie tot. voorbe reiding worden gekozen de heren Dros, Keijser, Van der Vis en Zijm. Vrijdag 23 Dec. a.s. om half 3 zal een aanvang worden gemaakt, met de eerstvolgende zitting van de Vroedschap, waarin de behandeling dezer begroting, mitsgaders rlie voor de Sociale Dienst voor het dienstjaar 1950, als hoofdschotel ter ta fel zuilen worden gebracht Moge, ,,men zag de vreemdste slikbewegingen ma ken" niet voor de 23 Deo. gelden, red. Tex. Crt.). B en W schrijven in hun woord, dat aan de cijferregen voorafgaat o.a.: „In het algemeen kan worden opge merkt, dat het slechts mogelijk was u een sluitende begroting aan te bieden, door de inkomsten scherp te ramen en door met betrekking tot de uitgaven 'n voorzichtige politiek te volgen. Een ge lukkige omstandigheid is, dat de op brengst van een aantal plaatselijke be lastingen in 1949 meevalt, zodat in het algemeen een iets hogere raming ver antwoord is, zonder dat het nodig is de belastingtarieven te henzien. Dit voor deel maakt hel zelfs mogelijk het subsi die voor de Soc. Dienst met f 4000 te verhogen, dat voor de bewaarscholen met f 1-210, dat voor VVV met f650 en een bedrag van f 100 uit te trekken voor de controle op de haven van vee op tbc door de Ver. tot bestrijding van tbc o.h. rund-vee. terwijl daarnaast een beschei den aanta! nieuwe subsidies kan worden uitgetrokken, t-w. voor de Prov. Ver. v. Vreemdelingenverkeer f300, voor de verschillende sportverenigingen f565, voor de R.K. Landbon-wwinterschool te Hoorn f150 (f25 per leerling), v.d. ver ,,Pro Juventute" en de Prov. Brand weerhoud. elk f25 en voor de Bond te gen 'Si schenden door 't Vloeken van Gods heilige Naam f 10- Talrijke subsidieaan vragen hebben wij echter gemeend niet te moeten ondersteunen. Hoewel het op zichzelf veelal nuttige instellingen be treft. laat de toestand van de gem- finan ciën nu penmaal niet toe, ieder verzoek in te willigen. Het stemt ons reeds tot voldoening, dat op dit punt nog iets be reikt kan worden, vooral waar dit niet. behoefde te geschieden ten koste van een ander verzorgingsobject der ge meente. Het bleek nl., dat hij de uitga ven in vele gevallen niet kon worden volstaan met het ramen van gelijke be dragen als voor 1949 werden gevoteerd. Zo zal de gem. reiniging f 3845 meer kosten, de markt en de visafslag teza men f2300 meer, wegen en straten vor deren f 5100 extra en de verschillende onderwijsposten vertonen in totaal een stijging lan f1800, waarbij echter dient te worden opgemerkt, dat het voor schoolbehoeften beschikbaar gestelde bedrag voor het gewoon lager onder wijs werd verhoogd van f 5.50 tot f 6, per leerling en voor het uitgebreid la ger onderwijs van f 8 tot f 8,50 per 1.1 Voorts dient aan het in 1948 gevormde fonds voor het opvangen van ten laste van de gein- blijvende kosten van de wederopbouw ook in 1950 een bedrag van f5000 te worden toegevoegd, terwijl een stelpost van f200 is opgenomen ais kosten, verbonden aan de deelneming aan de Volk9credietbank te Alkmaar, waartoe in principe reeds eerder werd besloten- Het. zal duidelijk zijn, dat al deze ver hoogde bedragen het nodig maken alle bronnen ten volle aan te boren. Er moet dan ook worden beschikt, over 1/30 ge deelte van de alg. reserve (f 6178.54) om de begroting te doen sluiten en boven dien moeten de verhoogde uitkeringen uit 't gem. fonds (de Middelen van het gein. fonds laten, evenals dat in 1949 't geval was, een uitkering van 120 pet. van de basisbedragen toe) volledig wor den aangewend. De bijzondere uitkering beloopt met inbegrip van dit surplus f 54120—, Ten aanzien van de salariëring van 't gem.-personeel merken wij op. dat wij van oordeel zijn, dat. een voorstel tot 't aanpassen van de salarissen aan het rjjkspeil zoals dat ligt na de technische herziening per 1 Jan. 1948 (liet zgn. rap port Ubink) voorlopig achterwege kan blijven. Bij de bepaling van het salaris van de gem.-arbeiders werd zelfs een door de vakbonden onwaarschijnlijk ge acht sueres behaald, toen een mogelijk heid werd geschapen tot liet rangschik ken in de vijfde loongroep. Voor een verdere verhoging gevoelen wij momen teel dan ook niet. Reorganisatie brandweer Oosterend. De kapitaaldienst wijst een be drag van f 108200,aan voor nieuwe objecten- De betreffende ui gaven zijn opgenomen in de le suppi. begroting voor de dienst 1950. De brandweer zal een uitgaaf vorderen van f 18000, welk bedrag vnl. besteed zal worden voor 'n reorganisatie van de brandweer te Oos terend. Wij stellen ons voor ter plaatse een brandspuithuis te bouwen en over te gaan tot aankoop van een nieuwe motorspui! met bijbehorende slangen. Teyens zal in Den Burg een drooginstal latie voor slangen gebouwd dienen te worden. De wegen en stralen vragen 'n kapitaalsuitgaaf van f54000, waarvan 15000 is bestemd voor d<> aanleg van een nieuwe straat naar d? te bouwen o.l- school te Den Burg. Voorts ligt het in de bedoeling de Achterweg te Oude- schild var. een asphaltverharding te voorzien. Het restant van iiet gevraagde crediet zal worden gebruikt voor liet verbettren van de straten, in Den Burg, De Waal, Oosterend, Den Hoorn en De Cocksdorp. De verschillende restaura lies van op de monumentenlijst staande gebouwen zullen ook van de gemeente een offer vragen. Het gemeentelijk aan deel wordt geraamd voor de N. H. kerk te Den Hoorn f 15300. voor het pand Kogerstraat 1 te Den Burg r 10550, v. d. gemeen! etoren te Den Burg f2660 en d. molen in Het Noorden vermoedelijk Perceel Kogerstraat nr. 1 zal worden gerestaureerd. Gemeentelijk aandeel in de kosten f 10,550, f 2500. Tenslotte wordt een bedrag van f 5200 uitgetrokken voor het uitdiepen van dc rioolsloten te Den Burg. De kos ten van rente en aflossing van al deze op de kapitaaldienst uitgetrokken be dragen, zijn opgenomen in de gewone dienst. Zij verderen een gezamenlijk hc-drag van f 10950. Voor het maken van een volledig beeld van de in 1950 uil, te voeren kapitaalsofojecten dient er echter de aandacht op te worden ge vestigd dat op de post onvoonziene uit gaven van de primitieve begroting een bedrag van f 4000 is afgezonderd voor 't opvangen van de kosten van rente en aflossing, verband houdende met uitvoe ren van een afdoend rioleringsplan voor het dorp De Koog. Wij menen dat het niet verantwoord is het voor het VW uitermate belangrijke dorp De Koog langer van een goed rioleringssysteem verstoken te houden en hebben het In genieursbureau „Mabeg" tj Utrecht op dracht gegeven tot het maken van een plan. Aangezien momenteel nog niet over cijfers kan worden beschikt, is er van afgezien in de le suppl. begroting reeds een bedrag onder dc kapitaals uitgaven op te nemen. RijkGemeente. Aan het eind van deze aig- beschou-, wingen menen wij er de aandacht op te moeten vestigen, dal omtrent de toe komst van de gemeente-financiën vee', in het duister is gehuld. Niets is nl. be kond omtrent de regeling, welke in de plaats zal treden van de huidige nood regeling op het terrein van de fin. ver houding tussen het rijk en de gemeen ten. Deze noodregeling geldt slechts voor de jaren 1948 tin. 1950. Momenteel genieten de gemeenten grote uitkerin gen van het ryk wegens opbrengst van de ondernemingsbelasting. Een belas ting dus, welke in hoge mate conjunc tuurgevoelig is- Ook in ander opzicht, hoewel veel minder sterk, zullen de meenten de gevolgen van conjunctuur schommelingen in haar fin. positie tot uitdrukking zien komen, aangezien tot de middelen van het, gem. fonds ook (Zie vervolg pagina 4). HET VRAAGSTUK VAN DE WATERVOORZIENING. Betreffende de watervoorziening van Texel merken Ged. Staten op, dat door het Rijksinstituut voor Drinkwatervoor ziening een geo-hydrologisch rapport is uitgebracht over de mogelijkheden voor een watervoorziening van Texel. Op verzoek van het gemeentebestuur van Texel heelt het Rijksinstituut zich thans ook bereid verklaard een rapport uit te brengen over de economische mogelijk heden van een plan voor een algemene watervoorziening van Texel. Rode Hoestpoeders van Mijnhardt POOS 4? CT GIFTEN VOOR HET WITTE KRUIS Fam. T-, Oosterend f2.E0; Fram. Z., Den Burg f2,50; Fam. K„ id f2,Fam B. id. f2,50; Fam. C., id- f2,50; Fam. R id. fl,—Fam. H. id. fO.óO; Fam. W„ id. f2,50; Fam. A., id. f2,50; Fam R id. f5,Fam. B., Eierland f2,50; Fam S„ Den Hoorn f2,Fam. R. Oosterend f2,50; Fam. B. Oost f 1,Fam B„ De Koog f2,EO; Fam. R De Waal f 1.50; Fam. H„ Spang f2,50; Fam. S., Oude- sohiid f2.50; Fam. B, Ooeksd. f 10. Fam. B., Den Hoorn f 10,Fam. W, Ooeksdorp f 2.50, TURNERS VOOR EXAMEN. Blijkens adv. zullen Zaterdag a.s in „Casino" zgn. Bondsvaardigheidsproe- ven worden afgenomen voor leden van Gymn. Ver. Texel. Plm. 65 personen zullen hieraan deelnemen en wel plm. 30 meisjes, plm. 10 jongens, plm. 20 da mes en plm- 6 heren. Het examen word! afgenomen onder auspiciën van de Turnkring H.N K„ welke ook de juryleden benoemt. De geslaagden ontvangen het vaardigheids- diploma van het K.N.G.V „VAN WADDEN TOT IJ." Gedurende 30 dagen in de maanden Juli en Aug. 1950 zal in Alkmaar op initiatief v. d. Federatie van VW's in Noordlholland boven 'het IJ een Groot- N'.-Hollandse tentoonstelling. .Van Wad den tot IJ" worden georganiseerd. De kosten daarvan worden geraamd op f 200.000. De expositie zal 'u oppervlakte van 15 ha. bestrijken. In een hoofdpaviljoen, zes paviljoens en twee restauraii('paviljoens, zal de tentoonstelling een beeld geven van de Noord'hollandse cultuur, toerisme, land bouw, 'ndustrie en handel. Plannen zijn beraamd om een zuivelfabriek en een complete veiling in vol bedrijf te tonen. Aan de gemeente Alkmaar is een ga- iantiefonds van f65,000 gevraagd. Zo wel de opbrengst van de v erhuur van standruimte, als de entreegelden, wor den op f 100.000 geraamd. TEXELSE MARKT Den Burg, 12 Dec- 1949 Aangevoerd: 6 koeien f 575-f 700 4 s hapen f 45 f65. 23 biggen f30-f50. 8 n. kalveren. GEMEENTEBEGROTING. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat de begroting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1950, van 9 December 1949 tot de dag der be handeling in de raad, ter gemeente-se cretarie voor een ieder ter lezing i3 ne- dergelegd en, tegen betaling der kos ten, algemeen verkrijgbaar gesteld. Texel, 9 Decenfber 1949. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, M. G. D. REHORST. De Secretaris, 1'. BEEMSTERBOER. DOOPSGEZINDE GEMEENTE OP TEXEL. Bij de jl. Zondag gehouden verkiezing voor kerkeraadsleden zijn gekozen voor Den Burg; M. W. Koorn Jzn-; voor De Waal W. Kikkert Jaozn; voor De Koog Arn Daa'der Rzn„ en voor Eierland en De Ooeksdorp C. Zijm Jaozn. SINTERKLAAS BRACHT DE JEUGD VAN DE COCKSDORP L\ EXTASE- Dinsdag 6 Dec. bezocht de Sint met zijn knecht De Cocksdorp. 's Morgens waren de laagste twee klassen der lage re school in Hotel De Hoop aanwezig, um St. Nicolaas toe te zingen en om van hem de nodige vermaningen en pluim pjes in ontvangst te nemen. Een 10-tal kleintjes voerde een zangspelletje op, getiteld ..Boerenliedje"- Veider werden er enkele mooie films gedraaid. Het spreekt vanzelf, dat de liactatie niet vergeten was en alle kinderen verrast werden met een prachtige beker, waar- - op hun eigen naam stond. 's Middags was er feest voor de gro ten, ook in De Hoop. De Sint en Zwarte Piet waren ook weer van de partij. Na tuurlijk lieten de groten zich niet onbe tuigd en werd de goede bisschop harte lijk toegezongen. (Jok nu ontbrak de snoep niet- Voordat het woord aan 1e jeugd gegeven werd, bedankte Sint na mens hemzelf en z'n trouwe helper de dames en heren die geholpen hadden hen met zo'n prachtig oostuum met toe behoren te verrassen. Afscheid van dhr Zwaai. De voorz. van de Oudercommissie be trad nog even het. podium, om de ver trekkende onderwijzer, dhr A. J. Zwaai te bedanken voor hetgeen hij voor De Cocksdorper jeugd had gedaan. De vriendelijke woorden gingen vergezeld van een stoffelijk blijk van waardering. Hierna werden enkele voordrachten en toneelstukjes ten tonele g< bracht. De toeschouwers genoten er enorm van Oiok nu besloten enkele films deze ireugdevolle middag en keerden de ou dere leerlingen niet een beker en de nodige iekkerny huiswaarts. We mogen ook dit jaa>- weer terug zien op een bijzonder goed geslaagd Sinterklaasfeest Ruwe huid Ruwe handen Ruwe lippen ,.De zoon van Berkenhof" was de titel van 't stuk, dat Donderdag jl. werd op gevoerd te Zuid-Eierland in de Kapel van de Ned- Herv. Gemeente. 'I e even 8 uur werd door Ds. Soesan de bijeenkomst geopend. Gezongen werd gez. 112 vers 1 Daarna werd het woord gegeven aan de Toneelclub. Het le, 2e en 4e bedrijf speelde zich af ten huize van Boer Cos ting (dhr M. Zijlstra); hel 3e bedrijf speelde hij Bart de arbeider (dhr J. Bennekom). Fem (mw. Kok) de vrouw van Oosting, en Ali (mej. A. Zijp) hun dochter, beheersten hun spel volkomen. Feni was de steeds hopende en vertrou wende moeder en zorgzame huisvrouw, zij speelde haar rol zeer verdienstelijk. Ali moet een zware strijd voeren om de liefde van Henk, de zoon van Berken hof (dhr A. v. Exel) voor zich te win nen dour de grote tegenwerking van vader Oosting, die voor de familie van Berkenhof een onbegrensde haat heeft- De ongedurige en voor zichzelf levende Oosting wordt een zware last in het ge zin. Beschikkend over veel geid dat niet altijd correct is verworven, tracht hij iedereen naar zjin hand te dwingen. De oude arbeiders Bart (dhr J. Benne kom) wordt zgn. .wegens zijn hoge ou derdom ontslagen doch in werkelijkheid omdat hij Ali brieven in handen speelt die Henk haar schreef. Knelis (dhr W v. Zijp) toonde zich een goede arbeider, een die het opneemt voor ne rechlscha- pen Tennis, een stroper (dhr C. Me- chielsen) die zijn rol ook volkomen goed begreep en speelde- We ontmoe ten Froukje, een buurvrouw (mw. Van Lente) die graag een begin maakt met roddelen doch vlug maakt dat ze weg komt als ze denkt in de val te lopen. Als dominë (dhr C. Lagerveld) op visite komt om eens met Oosting te spreken over hel niet meer bezoeken der kerk diensten wordt hem door Oosting hard handig de reden verklaard. Die is echter niet steekhoudend. Annegien, de vrouw van Bart (mw. v. Leeuwen) was de ge moedelijke oude arbeidersvrouw die dweept met een hakje koffie, „al is het ook bij de buren", zou Bart zeggen. De oude ziekelijke en door zorgen gebroken boer van Berkenhof werd voortreffelijk gespeeld door dhr Aibr- Lagerveld. Overzien wjj het geheel, dan mogen we verklaren, dat Z.-Eierland heeft ge toond iets goeds te kunnen brengen. Ze kunnen ons zeker nog op vele mooie aionden vergasten, en de thuisblijvers hebben ongelijk gehad. Allen hadden zich goed in hun rol weten te verplaat sen. In de panze werd een verloting ge houden, en aan het slot gezongen gez. 149 vers 1. De zang werd steeds door de organist, dhr Koers, begeleid. Ook tussen de bedrijven door besoeelde hij het orgel. Het. was een genoegen naar zijn spel te luisteren- Ds. Soesan sloot de avond met gebed. Vrijdagavond werd hetzelfde stuk te De Cocksdorp gespeeld en wel in het gebouw van de N. H. Gemeente. Ook daar was men vol lof over 't gebodene- Organiste was mej. R. Kos- De leiding van deze avond berustte eveneens bij Ds Soesan. WE EST DE VORST 'N SLAG VOOR! Neemt reeds een deel van uw steenkool ln huis! Het Min. v Econ. Zaken dringt er bij de verbruikers op aan een deel van het brandstoffenrantsoen voor de komende stook-periode 'thans af te nemen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het de handel bij een plotseling in treden van de vorst niet moglijk zal zijn alle dan te verwachten bestellingen bin nen enkele dagen uit te voeren. Tegen het stoken van mengsels bv. anthraciet met eierkolen of cokes in haarden behoeft geen bedenking te be staan De kolenhandel zal op aanvraag gaarne bereid worden gevonden hierbij zo nodig voorlichting te geven.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 1