Texel vierde Ouwe Sunderklaas en Bureton W aalder straat, Stenenplaats Binnenburg won fexelse Courant wisselbeker Texelse Boys de tweede prijs T eraardebestelling J. C. Visser Wat is er te doen? Nieuwe boerderijen geven de boer meer plezier in zijn arbeid De eerste „laagbouw- stal" werd opgeleverd KKkVAV: V met vreemde piepgeluidjes. Texel is op het feest van Ouwe Sun derklaas onuitputtelijk in zijn vondsten door de eenvoudige reden, dat men kan putten uit een heel jaar lief en leed, ne derlaag er. overwinning. En daarom kan de Ouwe Sunderklaas nu eenmaal niet verloren gaan, ten minsteals men de goede geest weet te bewaren en in dien men de spijker op de kop weet te slaan. Wel nu. die stugge eilanders zoals men ze wel eens betitelt die kunnen best uit de hoek komen op de 12e Dec. en daarbij geeft het zo'n grote voldoening te constateren, nat. iedereen graag car, de partij is. Zo men niet zélf speelt behoort men tot de enthousiaste toeschouwers, die hopen, dat zij ogen te kort zullen komen. Texel heeft Ouwe Sunderklaasfeest 1949 gevierd en ook dit keer kunnen wij allen, die hieraan hebben meegewerkt een pluim op de hoed steken! Namens Folklore dank voor de moeite en zorg, die je touh altijd van zo',; kleedpartij hebt. Want uit zeer vele voorstellingen bleek, dat er veel tijd en moeite voor opgeofferd was om zo goed mogelijk voor de dag te kunnen komen. Vanwaar? Waar starten de Sunder- klazen? Dat raad je nooit! Ze zijn er ineens. En meteen brengen zo die ouwe, vertrouw de sfeêr van het fijne winterspel, dat wij niet meer kunnen missen. Dat wij die avond onze volle aandacht geven wij geloven, dat niemand het zou heb ben bemerkt, als de krantenbezorgers Maandagavond jl. hun plicht hadden verzaakt. Want op de 12e Dec. is alles wat ons anders bezighoudt op de ach tergrond gedrongen door de Ouwe Sun derklaas. Een belangrijke factor bij dat spel, dat een specifiek straatspel genoemd kan worden, is het weer. Gelukkig heb ben wij Maandag volop medewerking van de weergoden genoten: een beetje fris, maar droog weer en weinig wind, zodat ook zeer veel buitendorpers en bewoners van boerderijen rond Den Burg naar dit dorp trokken. Om half 8 waren al zeer veel mensen op de been. Hier en daar zag je al wat kleine Sun derklazen springen en de vreemdste piepgeluidjes uitstoten en.... heel gek lopen vooral, want en dat geldt na tuurlijk in nog veel sterker mate voor de volwassenen als je je normale houding en je eigen manier van lopen en praten die avond niet aan kant zet, tja dan heb je jezelf heel gauw verraden! Natuurlijk blijven er altijd factoren die niet te verbergen zijn: bv. corpulent- schap- Een zwaar persoon is dan ook spoedig bekend. De Ouwe Sunderklaas is wel zeer bet feest van de grote verrassingen en le vert steeds het bewijs, dat men best ge heimen kan bewaren! Wie wist, behal ve de deelnemers zelf, wat de groepen (Boys, C.J.M.V'ers en OMV'ers, oud leerlingen landbouwschool, chauffeurs van Oosteren'd. Bureton Waalderstraat, Stenenplaats en Binnenburg en bureton Weverstraat) uitbroedden? Er is niets van uitgelekt! Bij de toekenning der prijzen had de jury, bestaande uit. de dames Mulder-Van Gelder, Lap-Dijt. v.d. Meulen-Flens, mej. A- Reij en de be ren Pastoor Persoon en W. J. Stort, 'n moeilijke taak voor wat de beoordeling der enkelingen en paren betrof. maaT van de groepen bad zij de winnaar van de'beker, uitgeloofd door de Texelse Crt. spoedig gevonden. Het was genoemde bureton Waalderstraat, Stenenplaats, Binnenburg, die een complete zigeu nerstroep uit de grond had gestampt Met muziek. Met aooordeonmiuziek trokken zij het dorp door en op die muziek danste een ven-aariyke beer. die af en toe angst aanjagend met zijn armen sloeg naar 't publiek, maar gelukkig had zijn bege leider hem goed vast! Dan behoorden tot dit illustre gezelschap venters en ventsters, die je van alles probeerden aan te smeren- Dan was er een waarzeg ster, wier prestaties wereldkundig wer den gemaakt door de baas van het spul, die over een overweldigende woorden vloed beschikte. In tegenstelling tot „der kinderen zorgzame moeder", die met een zuigeling op liet trapje van de woonwagen druk bezig was.... De huishoudschool kreeg een prik door een sociëteit van vrijgezellen, die hun potje op voorwereldlijke wijze kookten: in een gigantische ketel plomp ten zij een half varken en staken de spot met de wijze lessen, die iti de voorste wagen werden uitgedeeld aan de meis jes van de huishoudschool De N.V. T. E.S.O kreeg een veeg uit. de pan onder liet motto „TESO-precies-op-tijd": een reddingboot ,.Vol verwachting" met acht zwarte pieten en een Sinterklaas ging voortaan op eigen gelegenheid naar en van Texei- Welk een brokken je kunt maken als je niet stipt de verkeersvoor- schriften opvolgt werd uitgebeeld op 2 wagens door een groep Oosterenders, die op dt- eerste auto allerhande nuttige verkeerswenken hadden geschilderd en op de 2e wagen verongelukte chauffeurs en andere weggebruikers door verpleeg sters lieten opkalefateren. De OJMV'ers cn de OMV'ers hadden een rusthuis gebouwd met tevreden ou we luidies en daar achter op een twee de wagen een gammel huisje uit 1605, dat vrijgekomen was wegens vertrek naar het rusthuis. Voor de jury. Ais gemeld waren er in de vooravond al verscheidene kinderen aan het spe len. Van hen verschenen er een 20-tal voor de jury. De heks won de le prijs (een waardebon van f2,50); 2. vliege nier (f 1,50); en 3. Gerrit de Stotte raar (f 1 Volwassenen. Enkelingen Sinterklaas Oensuur? le prijs f7.50, 2- werd de ge plukte kip (f5,Een man droeg een groot bord, waarop hij een felle aan klacht had gericht tot Lieftinck, die de middenstanders plukt als een kip, ter illustratie werd een half geplukte kip meegevoerd: 3e werd de propagandist voor een ijsbaan (f 2,50). Hij had op zijn banier de volgende verzen geschreven: De winter spreidt een zilv'ren blad, Op sloot en plas, wat glad is dat! De kind'ren krijgen vrij van school, Nu vlug de schaatsen aan de zool! Maar waar men aan Den Burg ook ziet, Een fijne ijsbaan is er niet, 't Bestuur der ijsclub óók bevroren, Laat nimmer meer iets van zich horen. Waar moet men in de winter heen? Als 't water ijs wordt en elkeen, Zich wil vermeien op de schaats, Met buur en vriend, met knecht en maats? De sport van Holland bóvenal, Wordt hier begraven en zij zal, Nooit meer herleven, als niet prompt. Hier aan Den Burg een ijsbaan komt! O, Burgervader, met uw Raad, Van 13 mannen zo kordaat. Wil toon uw aandacht ook eens wijden Aan hen. die zo graag schaatsenrijden. VISIOEN: Het zonnetje schijnt rozerood, Met drommen zie 'k ze gaan, En lustig zwiert nu klein er. groot Op onze Burgerbaan Van de paren werd Koning klant nr. 1 (f7,50). Hij was vergezeld van 'n uit goed hout gesneden kruidenier; nr- 2. De wereld op zijn kop f 5,0. Twee acrobaten, die het klaar speelden de he le avond op hun handen rond te lopen! en nr. 3. werd het subsidie varken en zijn makkers die de scheve verhouding varkensvleessuiker aan ae hand van een weegschaal uitbeeldden (f2,50). „TESO-precies" werd nr. 2 van de groepen (f 5, Voor de jury defileerden in „De Oran jeboom" de volgende personen: Kinderen: Tex. stropers; oud vrouw tje; boer en boerin; jager; Indiaan; ma troos; bakker; heks; ijsbaan; clown; Gerrit de Stotteraar; vliegenier; Tiro- lers; kabouter- Volwassenen: Koning klant; Sinter klaas censuur? Ouwe vrouwen; Burger ijsbaan; geplukte- kip; gekapte dames; Essogas; Bureton Weverstraat met: Denk om de bocht; ,,Oent van 't blaadje" Achter het ijzeren gordijn; grafkrans voor distributiekantoor; Texelse water toren; oude dame; wanneer badhuis? ge velschilder; Scotland Yard en de aange klede borrel; Dan kwamen 2 cowboys, varkenssubsidie; Rusthuis: Opheffing distributie: echtpaar zoekt ouwe Sint Nicolaas; de wereld op zijn kop; PTT- kuilen; Ouwe Sinterklaas iaat zich niet kisten! Een zee van mensen was op de Groe- neplaats samengestroomd, teen daal' de groepen werden beoordeeld De N.V. T. E.M. had voor verlichting van het plein gezorgd. De spanning steeg, toen dj ju ry weer verdw een om te gaan wikken en wegen, zoals dat heet en in afwachting \an de uitslag ging een groepje muzi kanten van VIOS uit Oost wat blazen. Vrolijke, populaire deuntjes, welke aan stekelijk werkten op de „meisjes van de huishoudschool", die prompt een ronde dans maakten! Texelse kap. Onderwijl zagen wij tussen de vele Sunderklazen een oud echtpaar, waar van de vrouw een Texelse kap droeg! Een ander paartje droeg een lantaarn en een kaars. Ze beweerden ,,We zijn op zoek naar Sunderklazen, waar zijn toch die Folkloredwazen? De straten leeg, de huizen dicht, de jury houdt het eindgericht!" Gelukkig is het heel an ders uitgekomen, je 'behoefde niet te klagen over gebrek aan Sunderklazen! Omstreeks 10 uur maakte pastoor Persoon namens de jury de uitslag be kend, nadat 'hij in een hartelijke toe spraak zün vreugde had betuigd over de grote deelname aan dit feest ..van w-are broederschap en vreugde". Hij con stateerde met voldoening, dat de Sun derklazen zich door liet hele dorp had den bewogen, al waren niet alle straten bezoolit geweest. Toen bekend werd dat Bureton Waal derstraat c.s. de beker had gewonnen, ging er geen luid gejuich op, doordat,, die buretonners afw-ezig waren. Ze wa ren met hun spullen naar de Waalder straat gelrokken! Men kan zich voor stellen hoe verrast en blij zij waren, toen w-y hen de beker kwamen aanbie den! Ei- moest op -edronken worden en EILAND VAN VOGELS EN. KOEKETERS. De kronkelende wegen, de binnendij ken, de walen, die zulke -prachtige broed plaatsen van watervogels vormen, vertel len een deel van de geschiedenis van Texel. Evenals de overige wadden-eilan den is Texel voortdurend van vorm ver anderd, bet besloeg eens een groot op pervlak met de veengronden, waarover thans dagelijks de vloedstroom gaat en de schorre kreten klinken van de vo gels van het waddengebied. En nóg is Texel aan verandering onderhevig: in het Noorden knaagt de stroom aan de Eierlandse duinen, in 1910 verdween Onrust- Van dit Texel, dat méér is dan vogel eiland, dat een onafgebroken strijd te gen het water kende, van welks rede eens de grote vloot met 22,000 koppen voor de Vierdaagse zeeslag uitvoer, ver haalt J. A. v.d. Vlis in zijn boek ..Texel". De C. V. v,h- O de Boer Jr te Amster dam gaf het uit in opdracht van de fa. Langeveld en De Rooy, Den Burg. Van der Vlis, die in 1946 reeds de .Russenoorlog" beslahreef. vatte zijn taak ais geschiedschrijver zeer consciën tieus op, bij maakte een uitgebreide bronnenstudie en nam kennis van een indrnkw-ekkende hoeveelheid literatuur. Het resultaat, is een geschiedenis van Texel, die, bijkans geen bijzonderheid onvermeld laat. in een sobere stijl, hier en daar opgefleurd met anecdotisehe bijzonderheden. De folklore wordt niet vergeten, d? roem van de Texelaars ais koeketers blijft niet onvermeid. Texel had zelfs keuren tegen het willekeurig gooien en smijten met koek! Drankmisbruik kwam en komt zelden op Texel voor. Van der Vlis ten .slotte, 'hoewel nogal be knopt in zijn beschrijving ven het huise lijke leven op het "iland, vergeet het maatschappelijke leven allerminst: zelfs het recept voor de schapenkaas ont breekt niet. J. Th. B. Onder grote belangstelling vond Maandag jl. op de Alg. Bigraafplaats te 'Den Burg de teraardebestelling plaats van bet stoffelijk overschot van de heer J. C. Visser. Aan het graf sprak Ds. van Veen woorden van troost, nadat hij een ge deelte mt psalm 90 had gelezen. Ds. v. Veen vertolkte aller gevoelens, toen hij zei-de, dat men hier met weemoed van een zeer gezien persoon afscheid moest- nemen. „De weemoed herinnert ons aan de liefde, waarvan wij slechts zo weinig in deze wereld ontdekken" Nadat spr. het „Onze Vader" had ge beden dankte een broer van de overle dene voor de grote belangstelling, met name hen, die in het sterfhuis de heer Visser in hun woorden hadden her dacht: burgemeester Mr. G: D. Rehorst, notaris G. .1 B. Mulder, namens de Nutsbouwstiohting en de voormalige Wijkverpleging, en de heer Ohr- v. d. -Kolk, namens het Nut. Er waren vele kransen en bloemen o.a. van liet gemeentebestuur, de afd. Texel van het Witte Kruis, de afd. Texel van liet Dep. van het Nut en van de Nutsbouwstiohting. Vanaf heden tot Zaterdag 17 Dec. in schrijving ijstent „Oost". Donderdag 15 December: R K. Ontwikkelingsclub in De Zwaan Vergadering Bollencultuur. Zaterdag 17 December: Uitvoering VIOS te Den Burg. Zondag 18 December: Prijsbiljarten in De Oranjeboom. „Johnny Belinda" in de Bios. Jiu Jitsu Feesthal in Casino- Maandag 19 December: „Johnny Belinda" in de Bios. Dinsdag 20 December: „Johnny Belinda" in de Bios. Houtverkoping in „Bosch en Duin". Woensdag 21 December: Alg. verg. „Dorpskring Steunt Elkan der" in Eigen Gebouw te O'Jdesehild Zaterdag 24 December: Repetitie K.A.B- in „Casino" Maandag 26 December: Uitvoering door ,llet Masker". OM DE AMERIKAANSE TOERIST TE TREKKEN. In het komende voorjaar zal geduren de 6 weken een stukje Nederland te be wonderen zijn in het hartje van New York, nl. in Rockefeller Center- De Alg. Ned Vereniging v. Vreemdelingenver keer te Den Haag zal hier een molen op normale grootte doen verrijzen en -heeft de medewerking verkregen van het Centraal Bloembollen Comité te Haar lem. dat er voor zal zorgen dat de molen (w elke momenteel voor rekening van de A.N.V.V. vervaardigd wordt) te midden van tulpen- of narcissenveiden zal ko men te draaien. Naar verwacht wordt zal deze opzet, die ten doei heeft het bezoek van Amerikanen aan ons land te bevorderen, veel belangstelling trekken- gaarne volgde men dit bevel op. Een klein schaduwplekje kon echter niet worden weggespoeld: „Een van mijn be vers is losgebroken, zet in de krant, dat ie terug moet komen, dood of leVend!" zei Verstegen... Maar lang kon hij niet over dit gemis peinzen, want met alle mar trokken de overwinnaars naar Hotel Texel, om daar de bloemetjes nog eens buiten te zetten. Sunderklazen. allemaal: lot kijk in 1950! P.S. De waardebonnen kunnen worden afgehaald 'bij administratie Texelse Courant, p a Boekhandel Parkstraat. Branden, oorlogsgeweld ot welk an der onheil wij in de wereld kunnen verwachten ook de rampen gaan voorbij. Wat ons ook treft, welke mate riële verliezen wij moeten lijden ge lukkig biedt het leven weer een kans tot herstel. Wij zien dit dagelijks als wij over het eiland gaan. Als daar tussen dakspanten van een in aanbouw zijnde boerderij of woonhuis een boomtak wordt geplant, vreugdig teken, dat het perceel zijn voltooiing nadert. De boer zal de blik met voldoening op het nieu we bouv/werk richten- Ongetwijfeld zal hij meer plezier in zijn arbeid krijgen, want de nieuwe boerderijen zijn zoda nig gebouwd, dat men het volle pro fijt heeft van een goeddoordachte architec tuur. In een moderne stal. die aan de eisen des tijds moet voldoen, verwacht men zolderingen aan te treffen, die ondanks de flinke bezetting met rundvee volko men droog blijven geen verzamel plaats dus van gecondenseerd koeien- zweet! Een stal, aan welks ventilatie grote zorg is besteed. Om enkele zeer belangrijke punten te noemen. Wanneer men een prima stal heeft bezocht, denkt men onwillekeurig aan de verouderde types, wier inrichting spot met het begrip ener moderne vee- verzorging. Van moderne bedrijfsecono mie! En onwillekeurig vestig je dan de aandacht van bv. de toeristen op de ge brekkige toestand van „die schilderach tige boerderijtjes, met die alleraardigste wit gepleisterde muurtjes". Maar tuis zal er geen boerderij meer zijn van de soort die landbouwdeskundi ge, dr. Grashuis voorop en boer het voorhoofd zullen doen fronsen. Geen stal meerwaarde boer steeds tussen de dieren moet doorscharrelen om bij de voerbak te kunnen komen- En zo zou den er natuurlijk meer onderwerpen te noemen zijn in het kader van een ou derwets geworden stalimichting. Het spreekt ook vanzelf, dat iedere land bouwer liever vandaag dan morgen over een hypermodern bedrijf bpschikt, maar vaak moet de plaats nog weer een jaar of tien mee, omdat, de portemonnaie niet hij machte is een niéuwe hoeve te voor schijn te toveren. Toch zien wij- telkens weer nieuwe -boerderijen in het oude, vertrouwde Texelse landschap al weet de rode baan daar dan veelal meer van.... Zo kwamen dezer dagen weer boerderijen gereed. De boerderij van de heer Wuis in polder 't Noorden en de eerste zgn. laags tal-boerderij van de heer Roeper, „De Vrijheid". Uitgenodigd door architect N. Scher mer hebben wij eerst even een kijkje genomen in de boerderij van dhr Wuis. Hoofdaannemer dhr H. Daalder De koeien hadden hun nlieuwe winterver blijf reeds betrokken. In een keurig ver zorgde stal. Deze boerderij werd des tijds door fosforbommen verwoest. Bij- de- nieuwe plaats zal het vuur minder goede kans hebben, door de eenvoudige reden, dat liet materiaal waaruit hij is opgetrok ken veelal onbrandbaar is: de zoldt- ring is een zgn. carrézoldering van po reuze steen, de kozijnen ziin vervaar digd van zgn. sohnkbeton, de staldeur naar het hooivak is eveneens van on brandbaar materiaal. De koeien kunnen door een enkele handgrec-o worden be vrijd. De carrézoldering doet- uitstekend dienst: je zag beslist geen droppel vocht- Onder alle ramen waren ventila- tiekokers aangebracht. Al stond je vlak voor een raam, je merkte niets van de wi-ndstroming die desnirttemin rustig baar gang ging: eerst rechtstandig om hoog en dan de stal in. De koeien konden van alle kanten worden bekeken en bediend De familie B- de Ridder, die haar be drijf eveneens aan de Hoofdweg door 't Noorden heeft liggen, 'b.eek zeer in genomen met de nieuwe schuur, die door de firma gebr. Bruin werd gebouwd architect dhr N. Schermer. Hier stonden de koeien in twee rijen, hoffelijk met de hoorns naar elkaar toe- Daartussen lag een breed pad, waarbo ven een luik was gemaakt Daardoor bi- landt het hooi vlug en droog bij de koeientongen. De zoldering trok de aan dacht door de perfora-steen, die even eens poreus is, zodat ook hier van voohtsporen aan wanden of zoldering geen sprake kan zijn. De kozijnen ble ken weer van zgn. sehokbeton te zijn vervaardigd en dus onbrandbaar. Ons laatste bezoek gold de zojuist op geleverde laagbouwboeixKrfj van „De Vrijheid", welke Juli 1943 door het he melvuur verbrandde. Het hoogste punt van deze laagbomv- boerderij, de eerste op Texel, architect, dhr N. Schermer, hoofdaanneemster de fa. gebr. Bruin, is 3,50 nieter. De eige naar van deze boerderij, dhr Roeper, bleek zeer tevreden te zijn over 't nieu we bouwwerk Deze laagbouw kost 50 pet. minder dan de bouw, zoals die totnogtoe werd toegepast-. Aan weerszijden van de lan ge koestal, waar plaats was voor 18 run deren, stonden rechthoekig twee schu ren. waarin hooi en ander voer was ge borgen en waarin landbouwwerktuigen waren ondergebracht Wanneer men zulks ooit wenst, kan de boerderij weel een normale grootte en hoogte gegeven worden. De pannen, die tbans op het dak van de laagbouw rusten, kunnen dan weer worden gebruikt. Waar thans .die wit gepleisterde muurtjes. de binnenplaats ligt, kan clan het vier kant woiden opgericht. Ook dit was weer een prachtige stal en natuurlijk stelden wij de bedrijfs- boer, dhr Jougejan, de vraag of hij straks zal deelnemen aan de stalwed- strjjd.l Dan zullen de heren keurmees ters elkander zeker wijzen op de zolde ring van hyraeli-ethpJat.en die met. po reuze specie werden gestucadoörd. En op de uitneembare stalblokken met hun veiligheidsaanlbinders. Hoe practischis dit.-uitneembaar-zijn, want straks, als de zomer in het land is, kan men de schuur voor allerlei andere doeleinden gebruiken bv. voor graanschuur. Ook hier ïsa'lle aandacht besteed aan 't luehtverversingsvraagstuk en ook hier is dit op de meest doeltreffende wijze op gelost Wel nauwelijks behoeft, te wor den vermeld, dat waar mogelijk met on brandbaar materiaal werd ge-werkt, zo dat de Brandverzekeringen gaarne be reid zijn tot het accepteren van een la gere premie dan in andere gevallen ge- eist zou worden! DAMMEN. Vrijdag 9 Dec. we'rd de Eilandcomp. voortgezet, «net de wedstrijden Den Burg BDen Burg C 10-10 Ooslerend- De Koog 164. Den Burg II Den Burg O: C. v. d. Werf Jb. van Lente 2-0 J. v- d. Star C. P. Burger 1-1 p. Kooi D. v.d. Werf 2-0 J. Kikkert II- Gomes 0-2 J. Stam Jlb. Koorn 2-0 J. Huisman A. Vinke 1-1 J. Vinke P- Jansen 0-2 Joh. Bakker N. de Graaf 0-2 A. v.d. Siikke B. Leen 2-0 W. J, Boon J. A. v. Enst 0-2 Totaal 10-10 Oosterend De Koog: J. Visman Joh. Hillenius 20 J. Trap Joh- v. Heerwaaiden 20 P. Bakker C Groenhof 20 A. Bakker W. Bakker 0—2 H, Mulder W. Stam 2—0 O. Timmer C. Hopman 11 J. Mechielsen H. v. Dnrp 20 J G. Vlaming W. v.d- Werf 20 J. Breman J. Kooiman 11 C. de Kort H- Daalder 20 Toiaal 16-4 De ranglijst ziet er nu als volgt uit: Den Burg C Oosterend Den Hoorn Den Burg P> De Koog 1 23—17 16— 4 11— 9 19—21 13—27 6 Jan. 1950 wordt gespeeld Den Hoorn Oosterend; De IvoogDen Burg II. BILJARTEN OM WILD. Naar we vernemen heeft biljartclub „Fortuna" het plan opgevat weer eens een echt ouderwets prijsbiljarten te or ganiseren- Dit gezellige en zeer span nende spel is de laatste jaren geheel uit de mode geraakt en dat is zeer te be treuren. Immers is het biljarten een sp'ort, die door zeer velen wordt beoefend zonder dat er vele uitblinkers bij zijn- Ondanks dat is er toch bij velen wel de drang zich eens met anderen te me ten of te vergelijken. Het prijsbiljarten is hiervoor een unieke gelegenheid. Bij nadere informatie bleek ons, dat „For tuna" de inschrijving voor iedereen openstel!, maar otm al de minder sterke spelers niet meteen de kans op een prijs te ontnemen, heeft zij gemeend, van te voren drie klassen te moeten vormen en de spelers aan de hand van de ge speelde partijen hier in te delen. Zo nvord-t het niet mogelijk, ochoudens en kele uitzonderingen, ont vooruit te zeg gen, in die klasse kom ik terecht. En op deze manier hebben spelers met, een laag gemiddelde evenzeer kans op een 1e prijs in hun afdeling, als de allerbeste van Texel. En dat moet ook, 'want met de a.s. kampioenwedstrijden wordt er wol om de ereplaats van Texel gestreden- De speler die zich dan de sterkste toont, wordt dan nel beloond. De prijzen voor liet. prijslbiljarten zul len bestaan uit. wild en het ligt in de bedoeling de wedstrijden zo tegen kerst mis te beëindigen zodat de prijswinnaars dan een boutje op tafel hebben. Nadere bijzonderheden hierover vindt u in een adv. elders in dit blad. OUWE SUNDERKLAAS. IN OUDESCHILD De Texelaars zingen altijd Ouwe Sun derklaas gaat nooit verloren, maar dat geldt niet voor Oudeschild. Want als 't zo door blijft gaan behoort dit feest in ons dorp gauw tot het verleden. Niet meer dan 25 gemaskerdeo vertoonden zich op straat, het merendeel nog zeer jong volk Buitengewone oorstellingen waren er niet We vermeiden de Lijm- kit can Moeke Meulemans, compleet met Krakepoot etc, Verhuurkantoor van Babysitters. 60 jaar K.N.VB., de Dyon- tie Viifiing, de Fritalux, Beer met gelei der. D; Oudeschilders staan er voor be kend dat ze goed kunnen feestvieren. Laten z» de koppen bij elkaar steken en zorgen dal volgend jaar de zaak dik in orde is. Anders zuigt Pen Burg alles weg en blijft er niets eigens voor de andere dorpen over.

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 2