1 Nieuwjaarsannonces FRIEDRICH'S AVONTUUR Oudeschild's onderlinge verzekering bij overlijden op geheven Dorpskring Steunt Elkaar blijft bestaan Plaals Uw nieuwjaarswens in de 1 exelse Courant Bel direct onze advertenlie-afd.. no. 11 op! j De avonturen van Pietje Pluis en Jantje Joppe iyo^oi. SANAPIRIN xxn Na enige discussie nam „Dorpskring Steunt Elkaar" te Oudesehild met 27 stemmen voor, 2 tegm en 1 blanco, h 't bestuursvoorstel aan om liet fonds over te dragen aan de Groot Noordhollands? Levensverz. Mij. liet bestuur deelde mede, dat door de steeds stijgende on kosten een goede exploitatie op de duur voor een klein fonds niet meer mogelijk was- Thans, nu het fonds nog goed func tioneert is het de meest gunstige tijd om over te gaan naar een grotere maat schappij. En daar de Groot Noordhol landse de gunstigste voorwaarden biedt, is onze keus op die Mjj. gevallen. De uitkering, die thans f 110 is wordt verhoogd tot f 130 bij overlijden, terwijl de premie blijft zoals zjj is. Ook de hy potheken worden overgenomen en kun nen tot een maximum van f 20,000 steeds worden aangevuld. Er worden kosteloos nieuwe polissen uitgereikt, terwijl de premie-inning ook als vanouds zal plaats hebben. Daar tegenover het voordeel van de verhoogde uitkering geen noemens waard nadeel staat, waren de argumen ten tegen overdracht dan ook zeer zwak. Na de aanneming van het bestuurs voorstel, zei de heer Kaozor, dat liet be stuur het toch betreurt, dat weer een stukje dorpsgemeenschap g -at verdwij nen- Steunt Elkaar is ontstaan uit de drang'om een gezin uit de nood te hel pen, waarna later het fonds is gevormd. Thans rest ons alleen nog de Kleuter school, die ook in die dagen is gesticht. Mogelijk kan daarom Dorpskring Steunt Elkaar blijven voortbestaan zonder ver zekering hij overlijden. De heer Termaat meende, dat dit in derdaad moest gebeuren. Jn Dorpskring Steunt Elkaar werkten alle richtingen samen voor een gemeenschappelijk doel en dit moet behouden blijven. Er zijn in Oudesehild nog allerlei problemen op t; lossen, bv. oen speelplaats bij de Kleu terschool, een speelterrein voor oudere kinderen, het dempen van poelen e.d. Ais we dit gezamenlijk aanpakken zul len we zeker slagen! D i heer J Boom zegt, dat Dorpskring daarin indertijd al heeft voorzien, want een artikel van de statuten luidt: de vereniging stelt zich ten doel verbete ring van huiselijke toestanden, vriend schappelijke en hulpvaardige omgang te bevorderen, vriendschappelijke omgang van de leden onderling, lint beramen en in beoefening brengen van alles wat tot dit dnel bevorderlijk is. Wij kunnen hierop dus voortbouwen. De aanwezigen hadden geen bezwaar tegen het voortbestaan van de vereni ging Het. bestuur zal de plannen nader uitwerken en binnen niet al te lange tijd met voorstellen komen. Hierna sloot de heer Jac. Bruin de vergadering met dank voor de prettige besprekingen. VEILIG VERKEER. Richt niet uw autolicht Op eens andermans gezicht! BOOTDIENST TE.S.O. TEXELDEN HELDER V.V. Op werkdagen: Van Texel: 5,20; 7,45; 11,45; 14,50; 17.50 Van Den Helder; 6,30; 10,20; 13,00; 16,20; 19,30. Op Zon- en alg. erkende Chr. Feest dagen: Van Texel: 7,45; 11,45; 17,50 Van Den Helder: 10,20: 13,10; 19,00 /.ON. MAAN EN HOOG &ATER. De zon komt 24 Dec. op om S,49; on der om 4,31. Maan; 27 Dec. E.K., 4 Jan V.M. Hoog water ter rede van Texel: 24 Dec. en 12,26. 25 Dec, 0,45 en 1,10. 26 Dec. 1,24 en 1,50. 27 Dec. 2.08 en 2,33. 28 Dec. 2,57 en .3,20. 29 Dec 3.53 en 4,22. 30 Dec. 4.58 en 6,31. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder ho.og water. Een practische manier om Uw relaties en kennissen te complimenteren ter ge legenheid met de a.s. jaarwisseling is het plaatsen van een nieuwjaars-advertentie in de Texelse Courant van 31 December a.s. Het tarief bedraagt f I,en f 1,80 Wij doen een vriendelijk beroep op Uw medewerking om Uw opdracht tijdig op te geven. dan llcnt U verzekerd dat deze op 1 exel Imis aan linis gelezen wordt O.V.V.-nleaws. Zondag kreeg het 2e Boys 3 op b°zoek Kr stond een harde wind van doel tot doel. B. begon de wedstrijd met de wind in de rug en was daardoor steeds in de aanval. Bij een van de vele aanvallen van B redde Paulus op de doellijn. Maar daarop ging O- er door en doelpuntte, doch de scheidsrechter annuleerde. Rust Na de rust gaf O. de toon aan en het duurde ook niet lang of Schaap wist het net tp vinden 1-0. Even jaarna schoot Schaap onder tegen de lat. De bal stuitte in doel en er weer uit; ,,Geen doelpunt" besliste de scheidsrechter. Hierop trok ken de Boys ten aanval en ze maakten 1-1. Weer een aanval van B, Klaas zou de hal terugspelen, maar te hard en de keeper greep er naast 1-2 Indien hier een bondssCheidsrechter liad gefloten, zou de uitslag anders zijn geweest! Volgende week: Helder 4-OW 1; SVC 2—OW 2. door G. TH. ROTMAN Nadruk verboden. 41. Ze brachten de nacht onder een el zenstruik door en werden blauw gebeten door de muggen. Het ergste was echter, dat ze de andere ochtend met een lege maag verder moesten. „Konden we maar wat verdienen!" zuchtte Pietje. Mis schien daar!" zei Jantje en hij wees op een jongeman, die aan de kant van de weg op een koffer zat. Het was ..luie Klaas", bediende in een manufacturen winkel. 42. Hij moest een zware koffer vol boorden, dassen, overhemden-, enz. weg brengen en daar liet warm was en Klaas liever lui was dan moe, was hij er bij gaan zitten. „Dragen, meneer?" vroeg Pietje Daar had Klaas wel oren naar. ,,Hier heb jullie allebei 5 cent", zei 'hij. ..'t Adres staat op do koffer. Jullie zorgt dat Hij aan het goeie adres komt en ik ga terwijl wat uitblazen". S.V. De Koog. De Handlbalsters moester, onverrich- terzake huiswaarts keren. Kwart over 1 stonden allen in sportkledbig te bibbe ren van de kou, en om kwart over twje kwam pas de bus van SVC. die alleen de keepster van SVC bracht. Dames van SVC. waren jullie bang voor een beetje kou? Een goede sportvgiendin geeft nergens om; na 5 min. spelen is de kou weg. Daar komt bij dat er ook aan de tegenpartij moet worden gedacht. Op tijd afberidht dat is alles. Dan hadden onze dames rustig kunnen eten en ook lekker bij de kachel kunnen blijven! Is 't niet waar? Maar gedan» zaken nemen geen keer. Volgende maal beter SVO- sters? Het heeft De Koog niet mogen geluk ken revanche te nemen op SVC voor de indertijd geleden nederlaag. Ondanks 't enthousiaste spel, dat veel goeds voor de toekomst belooft, was een gelijkspel het eindresultaat. Met de straffe wind in de rug werd de eerste helft ibegonnen maar de S-ver- dediging bleef meester van het terrein. Pas ver in de le helft slaagde Bill er in een hard schot te lossen, dal wel is waar gestopt werd, maar niet voldoende weg gewerkt en dezelfde speler loste weel een kanjer, nu in de andere hoek (1-0). Na de hsrvatting was het S. dat, ge steund door de wind, de toon aangaf, maar de uiterst, snelle Koger uitvallen, zmvel over links als rechts, gaven de S- verdediging handen vol werk- Zo zagen we Joop tweemaal alleen voor de kee per, maar z.ijn schoten faalden. Het was na een min. of 10 spelen weer Bill, die met een hard diagonaal schot scoorde (2-0) Hoewel onze verdediging goed stand hield, kan een verkleining van de achterstand niet voorkomen wor den, terwijl 5 min. voor het einde A. Dootjes van een fatale misser door de gehele verdediging profiteerde en de gelijkmaker scoorde. (Hit stuk kwam te laat mor Woens dag. Red. '1'. Crt.) De dames kijken bij Bonne of er ge speeld wordt. Het 2e van de voethal speelt om half 3 op 2e Kerstdag thuis tegen ZDH van Den Hoorn. Het le is vrij- De gym is allen bekend: van 7,30- 9 uur. Komt allemaal, ook van 't le elf tal, mannen. OudesluisTexel: 0-1. Vooral voor de rust, tegen wind in spelend, werd een prima partij voetbal gegeven- Uit een mooie voorzet van rechts kopte Henk Witte keurig in en gaf ons de leiding. De 2e helft ging het minder goed. maar ook de O-voorhoed slaagde er niet in een doelpunt te ma ken. Zo zijn we dus nog steeds onge slagen. Reken echter maar, dat elke te genstander belust is om dit record te breken Reeds a.s. Maandag (2e Kerst dag) zullen we terdege uit moeten kij ken tegen N-Niedorp. De overwinning r an Watervogels was maar op het kant je af. en dat zegt. genoeg. Voor de afd. N.H. werden alle wed strijden afgelast door de consul, dhr v.d- Linde, die stellig het weerbericht niet beluisterd had. Het bestuur van de afd. N.H. heeft een bepaling gemaakt, dat in bijzondere gevallen, bv. storm, de consul de wedstrijden kan atlassen- Dit is nu gebeurd, met als gevolg, moppe rende spelers en onnodige achterstand van de cornp. De adsp. romp. zijn tot half Febr. stopgezet. Tex. Boys. Door de storm werden jl. Zondag alle wedstrijden voor de ver-, die met de boot meeanoesten. door de hoofd consul van de afd. N.H. afgelast. Alleen de wedstrijd van ons 3e ging door. Deze moesten op bezoek Dij OVV 2. Onze jongens zagen kans OVV met 2-1 te verslaan. Dit is lang geen slecht resultaat, Boys! Zondag a-s. vieren wij het Hoogfeest van Kerstmis; zodoende geen voetbal- programma. Tanden wit a/s a/pensneeuw met TAN D PASTA S.V.C. Do Cocksdorp. Alleen het 2e speelt en wel 2e Kerst dag thuis tegen OVV 2 om 2,30 uur. Terreindienst. T. v- Sweden, L. v. Ton gelen, A. J. Winter. Vanmiddag worden j de leden weer verwacht np het nieuwe terrein. Trainen adsp. om 3 uur op het veld in tenue, 'hoor jongens Door terreinafkeuring werden de wed strijden van de adsp. en 2e afgelast- De Handlbalclub die het le zou volgen naar De Koog, lieten verstek gaan. Dit klopt niet, dames. Als een handbahved- strijd uitgeschreven is. behoort een ie der, die niet van de party kan zijn, hier voor Zaterdagavond 8 u. kennis te ge ven aan de 2e secretaresse meg. B. Wal- dus- Het resultaat was nu. dat de Koger hamlbatelub 0111 half 2 op het veld stond te wachten op de SVC-dames. Deze ver kozen niet te spelen. Laat dit de eerste en laatste keer zijn Afgesproken? Zo moest het le ondanks de aware re gen van Zaterdag de stryd opnemen te gen De Koog 1. Dhr Kieiviet neemt de leiding en laat. tossen. S moet tegen wind in spelen. Door het uitvallen van een der backs staat Ale ir de verdedi ging en moet. al direct handelend op treden hetgeen hem goed afgaat, op deze nieuwe plaats Door het. windvoordeel is K. direct in de aanval, maar strandt op de beide backs en spil. Na deze eerste aanval van K. ontworstelt S. zich wat van deze en gaat ten aanval. Niek, die er direct goed in is, stuwt achter de voorhoede aan en geeft, goed af naar links maar dan strandt deze aanval op een der K-backs. K. heef! na een half mir spelen een overwicht genomen en de S-aehteriioede wordt danig op de proef gesteld- Maar het klopt daar heel goed en ze weten de stand blanco te houden tot 8 min. voor rust Een corner op liet S-doel wordt noodlottig. Hoog komt de bal voor doel, wordt weggekopt door de keeper. Maar nog is het gevaar niet geweken. Tenslotte is het een K- speler die een hard.schot lost, en via 't hoofd van Ale verdwijnt de bal in de touwen, 1-0 voor K. Kort hierop is het rust. Na de rust 'n kort K-offensief en hier uit. scoort de r-buiten 2-0. Hiermede heeft K. zijn kruit verschoten en het is S. dat de trom roert- Ronimert die de backplaats even heeft verlaten, scoort voor S 2-1. Talrijke kansen gaan door peéh verloren, raak schijnende schoten gaan net naast, of over. Maar toch is het Ale die handig door de K-verdediging heengliot en onhoudbaar doelpunt 2-2. Hevig wordt gestreden om het winnen de doelpunt. Einde 2-2. KATHOLIEKE KERKLIJST VAN DEN BURG Parochie van St. Joannes de Doper. Zondag 25 Dec. Hoogfeest van Kerst mis, le dag v-h. 40-urengebed. Plechti ge nachtmis met toespraak om 5 u. By de aanvang der nachtmis wordt door al len gezongen: Stille Nacht. In de daarop volgende Missen worden kerstliederen gezongen (daarom parochiebundels mee nemen). le Kerstdag 's morgens geen biechthoren. Na het einde der 3e Mis uitstelling van het Allerheiligste en 3 strophen v.h. Adoro Té. Verder een ge lezen H. Mis om 7,30 en 8 u- en om 10 u. de Hoogmis. Communieuitreiken begint achteraan Goll. v. versiering en kerst kribbe. Heel de dag aanbidding. Om 7 u. pledhtig lof met feestpredikatie- Na het lof biedhtgeh, zolang er achtereenvol gens biechtelingen zyn. In Den Hoorn en Oostorend H.H. Missen om 7,30 en 8 uur, w.o. kerstliederen worden gezon gen en om 10 uur de Hoogmis. Aldaar coll. vd. versieringen en eigen kerst kribbe. Ook in de bijkerken op le kerst dag geen biechtgel. Maandag 2e Kerst dag, 2e dag v.h. 40-urengebed. H.H. Missen in Den Burg en O'end om 7,30 en 10 u. en in Den Hoorn alleen om 10 u. Biechtgel. van 7-7,30 in Den Burg en in O'end van 7-7,30 en van 9,30-10 u. In Den Hoorn alleen van 9,30-10 u. Verder ook in d;> bykerkeu na de H. Mis. Com munieuitreiken begint vooraan. Ooit. v- d. noodzakelijke herstelling v.d. pastorie In Den Hoorn v.d. bewaarschool en in O'end v-d. kerk. Om 7 u. plechtig lof met preek. Dinsdag 27 Dec. 3e en laatste dag v.h. 40-urengebed. H IJ. Missen 0111 7, 8 en 9 u., waarvan die \an 9 u. ge-z. Ook om 8 u. een H. Mis in de kapel v.d. Eerw. Zusters. Om 7 u. plechtig lof met feestpred., processie en Te Deum tot sluiting v.h. 40-urengebed. In het slui- tingslof sohaalcol'lecte en heffing plaat- sengeld. Woensdag 28 Deo. H.H. Missen om 7.' 8 en 9 u. en om 7,30 in Den Hoorn Na de II. Mis van 9 u. wordt bij de kers:kribbe de Kinderzegen gegeven, 's Av. 7,30 u. St. Jozef lof met gebeden \.d. op de schaal neergelegde intenties. Daa'na jongenscongr. Donderdag 29 Dec. H.H. Missen om 7 en 8 u en om 9,30 u. een plechtige gez. huwelijksmis. Om 8 u- een II. Mis in O'end. Om 7,30 jongedamescongr. Vrijdag 30 Dec. H.H. Missen 0111 7, 7,30 en 8 u. Zaterdag 31 Dec. H.H. Missen om 7 en 7,30 u- en om 8 u. een II. Mis in de kapel v.d. Eerw. Zusters- Biechtgel. van 4-7 u. op de hele uren en om 7'u., dus niet om 7,30 u. lol met preek en Te Deum, tot sluiting v. h. jaar 1949. Na het lof biechtgel., zolang Cr achtereenvolgens biechtelingen zijn. Zondag 1 Jan. Nieuwjaarsdag- ZEEPOST VOOR INDONESIË. Uw correspondentie voir Indonesië (m.s. „Willem Ru.vs") moet 4 Januari gepost zijn. TABLETTEN keren een opkomende kou of griep. Koker 75 en 40 ct. I'TLMMEUWS. DE GROTE RACE. Een boeiende film, vooral voor lief hebbers van paardenrennen en daar komt dan nog een alleraardigst verhaal by van twee (kinderen, die alles op alles zetten om op de grote dag van het paar- densportfeest een goed figuur t» slaan- Een film, die zeker gelen bijzondere aanbeveling behoeft. De bezoekers van Texels Bioscooptheater zullen de beleve nissen dan ook met. genoegen en span ning volgen. Neerlands Nieuws. Piet van de Pol, Ned. kampioen bil jarten. Botsing van goederentreinen by Deventer. 24 uur Oefenrit voor militai re jeeps- Ontginning in de N.-O.^po!der voltooid- Wereldnieuws. Staking in Frankrijk. Spoorwegramp in Transvaal. Allien Barkley, vice-presi dent v.d. V.S., in het huwelijk getreden. Nieuwe herenhoedenmodi 111 Engeland. G lasfabricatie in Rusiand- Amateur bokswedstrijd Engeland-België. Mont gomery ii, de V.S. Legenuanoeuvres op Hawaii Kerstmisvourbereidingen in Ca nada FEUILLETON 49.) Moeder, zei Richard Mayenne, u bent op een verkeerd ogenblik gekomen. Neon, hield ze vol, ik kwam als ge roepen. Je hebt Lydia gevonden, Frie- drioli. Heb je het niet begrepen, Ri chard? Je dochter Lydia is terecht! En hoe willen jullie mannen voor het geluk dat ons te beurt valt, danken? Door een moord te begaan? Die man daar, en ze wees met haar hand naar Dunham, wil len jullie neerschieten, die man, die weigerde zich te virdedigen? Dunham keerde zich langzaam om. llortense liep naar hem toe. Ik zou u iets willen vragen, zei ze en vermeed het zijn naam te noemen. In het. algemeen vermeed zij het, hem direct aan te spre ken of hem ook maar zelfs „mijnheer" te noemen. In de hoop, dat hetgeen u zegt, mijn kleinkind nog ian pas kan komen en 0111 geen andere reden, zou ik u iets willen vragen. U was toen dus al getrouwd? Dat heeft u ons ook nooit ge zegd. Neen, antwoordde hij en ten einde zijn aandoening te verbergen, sprak hy afgebeten en bijna hooghaitig- Ik ben met een variété-zangeres getrouwd. Ze wil zich niet van mij laten scheiden, ook vandaag de dag weigert ze nog steeds. Hortense Mayenne wendde zich tot Friedrich: Je zult. ons nog het Oen en ander moeten uitleggen, maar dat is niet zo belangrijk, dat kunnen wy later be spreken. Ik héb nu maar één vraag: Waarom heb je Lydia niet mee naar huis genomen? Ze wilde zelf niet. Ze is bang, dat u en vader haar daad niet kunnen ver geven. Iloe dom, zei de oude dame bijna vrolijk. Wat kunnen kinderen zich soms toch rare dingen in het hoofd halen! Ze liep naar een tafeltje toe en drukte op een bel. Direct kwamen de huisknecht Jim en nog een bediende de hal binnen. Jim, zei mevrouw Hortense, zeg tegen de dienstmeisjes, dat ze direct mijn koffer moeten pakken In ongeveer twintig minuten most alles klaar zijn. Ik ga naar New York. Hoe liet hier zal aflopen, of Fort Ooligny al dan niet zal blijven bestaan, is iets waarhij ik kan worden gemist. Maar ik moet zo gauw mogelijk naar Lydia toe. al was het al leen maar om haar een betere mening van ons by te brengen. Maar daar zult u nog tijd te over voor hebben, grootmoeder, zei Friedrioh glimlachend, want voorlopig zult u de reisroute maar niet zonder meer kunnen bepalen en ik heb Lydia beloofd, dat ik zelf zou terugkomen. Hij zweeg, want vlak in de buurt van het huis viel een schot en toen floepte het licht plotseling uit. Wel verdraaid! riep Friedrich. De leiding van het licht, gebroken door de storm. Voordat de bedienden licht hadden kunnen brengen, hoorden ze buiten stemmen en stappen en de rode gloed van een fakkel viel op de stalen helmen, leren jassen en blinkende wapenen. Met staalhelm op, de «stormband onder de kin, trad de gouverneur van de Staat Louisiana, generaal Francis Bruce, ge volgd door officieren en soldaten, de hal binnen. Alle gezichten stonden strak, zwij gend wachtte een ieder op het eerste woord. Het licht der fakkels legde over de hal een onheilspellende sfeer. Er is op mij geschoten, mynheer Mayenne. zei de gouverneur langzaam en met nadruk: Vertelt li uw mannen, dat ze mijn bevelen hebben op te volgen, als ze niet allemaal willen verdrinken. Richard Mayenne zweeg enige ogen blikken- Toen boog hij hét hoofd en zei moeilijk, maar uiterst kalm: Excellen tie, u hebt het gewonnen. Ik ben een oud mail. De gouverneur stak hem zijn hand toe en antwoordde zacht: Een ieder op zijn beurt begaat wel eons een vergis sing in zijn even Maar het is nog niet te laat, mynheer Mayenne. Richard Mayenne bleef een ogenblik roerloos staan, met zijn gedachten naar het scheen ver, ver weg. Toen liep hy naar een hoek van de hal. waar hij Dun ham had ontdekt, die daar geheel ver slagen op een krukje zat. Richard greep hem bij zijn schouders. Mijnheer Dunham, zei hy, rijdt u zo vlug moge lijk de posten af en laat u de mensen uit mijn naam terugroepen. In de hal bleef het angstig stil. Friedrioh kwam naast zijn vader staan en legde zyn arm om de schouders van de oude heer. In het hoge gras op de dijk lagen de boeren, het geweer naast zich. Er kwam een motorfiets aangeraasd en een stem vroeg naar Brown. Gilbert antwoordde en vroeg haastig: Wat. is er aan de hand? Iemand schreeuwde iets, dat Gilbert niet kon verstaan. Maar de roep werd overgenomen en doorgegeven, totdat het plotseling ook op de dijk, vlak in de buurt werd doorgegeven: De dijk verla ten! Terug, hij wordt opgeblazen! Wat. is er? Wat is er? schreeuwde Gilbert, die probeerde de vluchtende mensen tegen te houden. Is mijnheer Mayenne bezweken? Een reden te meer voor ons 0111 vol te houden en hier te blijven! Hallo, mijnheer Dunham, wat zegt u er van? Ik zeg, dat u moet maken dat u hier wegkomt! riep Dunham, toen hij dich terbij was gekomen- Wat? U Ook al? U, die eigenlijk de eerste was, die begreep, wat er moest gebeuren. Dat is voorbij, man! Ik heb in de laatste uren dingen beleefd, waarbij dit hier vergeleken kinderspel is. Gilbert was zó teleurgesteld, dat hij enige ogenblikken als versteend bleef staan en geen woord kon uitbrengen. Zo, zei hij toen, zo. En toen voegde hij er grimmig aan toe: Dat, wat een slag mensen als de Ma.vennes gerechtigheid noemt, heeft dus weer eens overwonnen. Met grote, driftige stappen verwijder de hy zioh van Dunham. Hy werd door de nacht opgeslokt- Hij koos de richting van fsabelle's buitenhuis. Buiten het hek, dat toegang gaf tot het park, trof hy enkele bedienden. De kleine Moor. die Isabelle Goliath noemde, liep hem tegemoet en schreeuwde angstig. Een auto reed voor en stopte. Het was een militaire vrachtwagen. Een on derofficier sprong van de bank naast de chauffeur en riep: Dit is toch het huis van juffrouw d' Aggusson niet waar? Ik héb het bevel ecu ieder hier «eg te voeren. Met veel geklaag en gejammer zocht het zwarte volkje een plaats in de vrachtwagen. En u? vroeg da onderofficier, toen Gilbert geen aanstalten maakte om in te stappen- En de eigenares van bet huis? Ik breng juffrouw d' Argusson per soonlijk in haar eigen wagen weg, ant woordde Gilbert na zich even te hebben bedacht. In orde! riep de soldaat, sprong weer in de auto en gaf liet sein tot vertrek. (Wordt vervolgd.) i

Texelsche Courant | 1949 | | pagina 4