^JLm Ouwejaarsavond in Den Hoorn „Onbeheerde" voertuigen werden in triumf weggehaald Gillende keukenmeiden en ,.V l s begroetten het Nieuwe Jaar Wat is er te doen? 1# r De traditie getrouw staker de jongens van Den Hoorn Oudejaarsavond de kop pen weer bij elkaar om heel boze plan nen te beramen... Op de laatste dag van het jaar dulden zij geen voertuig buiten de boerenschuren en als een landbouwer niet op zijn hoede is ge weest wordt hij de dupe van de jeugd, die er dien avond op uit is om alle ..on beheerde" voertuigen weg te rijden, een sloot in of een duin opDat. ge beurt nou al sinds mensenheugenis en je zou zo zeggen, dat de boeren, burgers en buitenlui als een gewaarschuwd man plegen te handelen. Dat is best moge lijk. maar de jeugd profiteert blijkbaar van de uitzondering op deze regel en dan is de man,, die dien avond geen voorzorgsmaatregelen heeft getroffen, het, kind van de rekening, immers men treft onder normale omstandigheden al tijd wel een of ander voertuig of werk tuig op het boerenerf aan en de jeugd die schoon schip wil maken sleept het geval weg. Soms een sloot m, dan weer naar de duinen. Zo heeft men Zaterdagavond jl. ook weer verscheidene Hoornders een kool gestoofd: een kar van dhr Th. Bakker trok men in optocht naar het duin. De volgende ochtend zou de eigenaar maar moeten uitpuzzlen hoe hij zijn wagen weer op het erf terulg kreeg. Toen dat geval daar zo eenzaam stond werd op voorstel van een voorman dtr schoon schip makers" ook nog een giertank ter plaatse gedeponeerd. Een hoogst, avontuurlijk incident overkwam ook de bakfiets van dhr Han Bakker Dit vehikel kreeg een plaatsje op 't. dak van de school- Om een of andere (niet vergeten) kwestie werd bij de heer N. Kikkert een boom omgehakt en als ver sperring neergelegd in het, pad dat naar de woning van de familie \V. de Jong leidde. Toen de TKSObus bij dhr C. Veeger kwam stond een zwaar rol'blok dwars over de weg Gelukkig bleek de Hoornder jeugd Dros een goed hart toe te dragen en met vereende „DE ZWALUW" AAN DE GROND GELOPEN. Vrijdagmiddag om pirn. I uur is bet motorschip Zwaluw", schipper A. Sijs, door de mist op de Sehansenvaard aan de grond gelopen. Het schip was gela den met voeraardappelen en op weg van Texel naar Amersfoort. De schipper was met goed zicht gaan varen, maar later werd de mist weer dikker en is bet schip uit de koers geraakt. Toen het later opgemerkt werd, heeft de havenmeester Den Helder opgebeld, waarop de Dorus Rijkers.is uitgevaren Deze kon echter niet helpen en kwam naar ijg haven van Oudesohild. Schipper J. Boom is te hulp gekomen en in de nacht is het schip vlot getrok ken met behulp can de Dorus Riikers, zodat deze stranding go=c' afliep. Aan boord bevonden zich de schipper en zijr. zoon. FILM OVER MACHINAAL MELKEN. Dinsdag 10 Jan. wordt in Hotel Texel een film over het machinaal melken ver toond- Deze avond wordt georganiseerd door de Coop. Zuivelfabriek ..De Een dracht" en de Ver. Bedrijfsvoorlich ting en wij zijn van mening, dal genoem de verenigingen hiermede aan de wens van meerdere Texelse veehouders vol doen. Ook op ons eiland komt belang stelling voor bet machinaal melken, ge tuige het feit, dat hier kort geleden met succes een cursus over dit, onderwerp werd gehouden. De film geeft u een duidelijk beeld van het gebruik van melkmachines en gaat tevens in op het principe van de melkafscheiding. Ook al zou nven nim mer tot het machinaal melken overgaan is toch liet. zien van deze film zeer mlt" tig en leerzaam, omdat men tevens een goed inzicht krijgt m de dingen, waarop ■men letten moet bij liet hnndmelken. De toegang is vrij. Veehouders, ver zuimt niet deze belangrijke avond bij te wonen- C. v. Gr. GERED. In het afgelopen jaar zijn de motor- reddingiboten der Kon. Noord- en Zuid- Hol,1- Reddingmij. 68 maal gealarmeerd. In totaal werden 03 schipbreukelingen gered, l iv. 34 Nederlanders. 3 Duitsers. 12 Finnen, 26 Polen en 18 Zweden. Het sedert de oprichting der Kon. N. Z.H.R.M. geredde aantal schipbreuke lingen is gestegen tot 7328. krachten werd het werktuig in de berm gereden. Al deze kwajongensstreken waarbij de politie de hand maar over liet hart haalt stellen het knallen van de car- hidhussen in de schaduw, hoe 'n oor verdovend lawaai die apparaten ook maken. Kortom, de jeugd zag haar acti viteit rijkelijk beloond en. nti zijn ze natuurlijk het hele jaar weer zoet. DE BLAUWE VLAG MOEST WORDEN GEHESEN. Wanneer aan liet havenhoofd de blau we vlag waait betekent dut voor de scheepvaart „Er is iets loos! Blijf va ren waar je,vaart". Toen Zaterdagochtend dan ook aan de haven van Oudeschild de blauwe vlag wapperde, ging de .Dokter Wagemaker' die om 10,20 uit Den Helder was ver trokken, op een paar honderd meter van de wal gehoorzaam rondjes maken. Lang hoefde dat niet te duren, want de „Voorwaarts" kwam naar buiten met de mededeling dat haar grotere zus de ha venmond niet in kon wegens zeer laag water, veroorzaakt door de fikse Oos tenwind. De ..Voorwaarts" nam de (plm. 100) passagiers over en bracht ze veilig en wel binnen. Hierop nam uit schip ooik de volledige dienst van 11.45 Oudeschild —Den Helder v.v. waar: een 150 man ging naar liet Vasteland, de meesten om er met de familie, vrienden en kennissen Ouwejaar te vieren en omgekeerd kwa men dien middag ook heel wat reizigers voor dat doel naar Texel- ZESTIG JAAR GETROUWD. Het echtpaar H. de Ridder en G de Ridder-Dob, wonende in ..De Nachte gaal" te De Koog, hoopt Maandag 9 Ja nuari a.s. zijn 60-jarig huwelijksfeest te vieren. De bruid is 84 jaai, de bruide gom heeft reeds zijn negende kruisje gezet. Dat belooft een gedenkwaardige dag te worden! Wij wensen het diamanten bruidspaar nog vele van die gelukkige dagen in goede gezondheid toe. DE STEM DES VOLKS. Op 21 Jan. a-s. geeft ,,De Stem" haar eerste zaaluitvoering Het programma omvat voor de pauze onze aantrekkelij ke strijdliederen afgewisseld door enige mooie neutrale nummers, optreden van dameskoor en niannenafd. Na de pauze volgt een „Bont" programma, dit moet een verrassing blijven, ge zult er ech ter van kunnen genieten. Met een gezel lig bal, onder prima balmuziek, wordt deze avoud besloten. We verwachten 'u grote opkomst, en verwijzen u naar de adv. elders in dit nr. Zie io& onze raam biljetten. D. AFGESLOTEN RIJWEG. Donderdag en Vrijdag is de weg tus sen De Roef en Zeewijk, gelegen in de P.H. Polder, afgesloten. Zie adv. Fietst ti in 't donker op 't platteland- Zorgt, dat uw achterlichtje brandt! VEILIG VERKEER. FEEST IN CASINO. Maandagmiddag maakten veelkleuri ge raambiljetten reeds melding van het grote feest dat de liefhebbers van een Revue met Hawaiianmuziek en zo voort Zaterdag- enZondagavond a.s. in Casino wacht. De organisatie is ditmaal in han den van het bekende bureau „Schakel", dat de beste ensembles engageert. Het was voor de directie van Casino dan ook een goede tijding, toen zij vernam, dat dit daverend programma tihans kan wor den geboden Stelt u zich voor, een gezelschap van 12-14 man! Artisten die de sporen heb ben verdiend en welker zang en scherts reeds door heel Nederland is beluisterd en nog beluisterd wordt, want, zij zijn VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 27 t.m. 31 Dec. 1949: 102 kg' bot; 1261 kg garnalen; 11 kg kaan; 463 kg kabeljauw; 5 kg rog; 545 kg schar; 4320 kg schol; 574 kg tarbot; 6099 kg tong; 888 kg wulken; 1925 kg wijting; 2 kg kreeft; 85 kg kruikels; 6 kg kuit; 16 kg lever. OOK IN HET GOOI WORDT BEVOLKING DOORGELICHT. irfie 1^ is I* 'O 1" t In de eerste weker, van deze maand wordt een begin gemaakt met een on derzoek van de gehele bevolking van 't Gooi op tbc. Naar schatting zullen da gelijks 700 ingezetenen kunnen worden behandeld. JAN TRAP OVERLEDEN. Jan Trap, de oudste ingezetene van Texel, die 16 Maart 1949 T00 jaar werd, is gistermorgen overleden. Trap was de laatste maanden bedlege rig, zijn krachten namen af en zo kwam gistermorgen het einde van dit welbe stede leven. Ilij ruste in vrede. ,,BAAS BART". „De Duinkanters", de toneelvereni ging van De Koog. zal Zaterdagavond in Hotel De Toekomst een opvoering ge ven van het toneelspel ..Baas Bart", een boetend verhaal. Na ernstige studie zal het, gezelschap de toeschouwers zeker 'n goede avond kunnen bezorgen en met goede verwachting zien wij het optreden dun ook tegemoet. ABONNEMENTSGELD EERSTE HALFJAAR 195#. Betalen per giro is veel gemakkelij ker dan de kwitantie afwachten en U vermijdt incassokosten. U kunt thans liet abonnementsgeld ad ;',45 als volgt aan ons overmaken: Ie- per postgiro nr. 652; 2e. door gebruik te maken van inge- sloti n stortingsformulier (indien U reeds helaald heeft kunt U dit biljet ver nietigen); 3e. door contante betaling in de Boek handel Parkstraat. Na 30 Januari a.s. worden de kwitan ties ten bedrage van f 2,60 aangeboden. DE ADMINISTRATIE^ DE HEER H- STEENHUIS BENOEMD TOT HOOFD VAN DE U.L.O.SCHOOL TE MEPPEL. De heer H. Steenhuis is benoemd tot Hoofd van de Ulo-sOhool te Meppel. Het is w el zeker, dat de heer Steenliuis (die, nu wij dit schrijven, zijn vacantie elders geniet) vleze benoeming zal aannemen. Zijn .i.s. vertrek van Texel betekent niet alleer. een groot verlies voor het onderwijs, maar ook voor de Texelse sportwereld, want dhr Steenhuis neemt enthousiast deel aan verscheidene tak ken van sport. Hij werd 21 Nov. 1940 toi Hoofd van de Texelse Ulo-scliool benoemd als op volger van de heer W Jouwersma. Wij wensen de heer Steenhuis met de ze benoeming geluk en hopen, dat hij ook in Meppel voldoening zal mogen vinden 'n zijn werk èn zioh ook daar goed thuis zal gevoelen onder de nieuwe sportvrienden. SPORT OP TEXEL- S. V. Texel. Op Nieuwjaarsdag speelden Texel 2 Tex. Boys 1 een vriendscbapelijke wed strijd. Voor ons 2e, dat al weken aohtsr- een het slachtoffer van terreinafkeurin gen was, een gelegenheid om zich wat in te spelen. De wedstrijd was maar matig van ge halte, voor de rust. waren dr Boys veel al sterker, maar de T-adhtcrhoede en halflinie evenals keeper Ben, waren goed op dreef. De voorhoede van de gas ten speelde beter dan die van T maar van kansen benutten hebben ze geen kaas gegeten. Nn de rust zet T. zich schrap eh trekt meer en meer ten aanval, maar keeper Rijk laat zich niet verschalken, totdat 'n snelle ren van Han, waarbij de uitlopen de keeper door Hooischuur wordt ge hinderd. de bal in het doel werkt. Wel trachten de bezoekers het verloren ter rein te hervinnen, maar ze Wensen dit niet via een toegestane strafschop, zodat met 1-0 door Texel werd gewonnen- Al zo een goede inzet Toch viel er, vooral op het voorhoedes? ?1 nog wel wat aan te merken, Ben was hier de beste speler. Nu maar doorgaan, als we eerst maar weer op gang zijn loopt het wel weer. S.V.C. De Cocksdorp. Zondag a-s. om 10 uur SVO 2-ZDH 1; 2.30 SVC 1OW 1 Daar het 2e Zon dag om 10 uur moet spelen worden de spelers die terreindienst hebben, ver zocht- dit voor 10 uur klam te hebben. S.V. De Koog. Zondag jl. speelde het 2e tegen ZDH 1 en wist hel niet, tot een overwinning te brengen. Eindstand 2-1, had door beter schieten aan v. Heenvaarden, zeker an dersom kunnen zijn. Het 1e doelpunt ontstond door een lelijke misser van de doelman. Het 2e was een mooi doelpunt aan Den Hoorn. Voordien zag de rechts buiten kans om juweeltjes a-an kansen onbenut te laten Kuneinan kon door goed doorlopen het tegenpunt. maken. De achterhoede was wel zeer slecht. Het wegwerken en het deksysteem avas slecht, vhlgende ke?r beter, avant 't kan. Zondag a.s. speelt het 1e om half drie tegen Tex. Boys 2 cn het, 2e tegen Tex. Boys 3 om 12 uur; heide elftallen spelen in Den Burg. Voor het 3e wordt ook 'n aaedstrijd aangevraagd. Woensdagavond gymnastiek in de zaal van O. Bonne, al ler opkomst gewenst. Toen de klokken van Den Burg in de naoht van Zaterdag op Zondag ter aankondiging van het middernachtelijk uur 'hun twaalf zware slagpn over het dorp lieten heieren, nas het ou de jaar van het toneel verdwe nen en een nieuw jaar deed zijn intree. De burgers wensten elkaar veel heil en zegien er werden handen geschut, kussen gege ven. Er biggelden tranen, er was ook blijdschap en dank baarheid onder hen die samen mochten verder gaan. In een nieuw jaar met nieuwe mogelijkheden, niet nieuwe moeilijkheden ook, maar die zijn slechts uitgevonden om overwonnen te worden. Dat bepeinsden de ouderen op dit gro te ogenblik- En de jeugd? Die liep al te popelen toen de grote wijzer nog ver van de 12 was. De jongens waren met een flinke voorraad gillende keukenmeiden en an der spul waarom de meisjs zo kunnen gieren naar de oentra van het dorp getrokken en toen het dan zo ver was, dat 't nieuwe jaar zijn eerste seconden zou gaan verbruiken, toen had je het spel gaande: de gillende keukenmeiden werden uit de 'broekzakken gehaald, aangestoken en weggeworpen. Als zo'n ding voetzoekend over de straatstenen scheerde en hevige knallen producerend acte de présence gaf. ontstond er de grootste pret. Een paar honderd ..man" was daar van de partij. Opeens schoot er uit oen tuintje aan de Stenenplaats een soort, V I de lucht in. Eer. vuurzuil, een hevige knal-met-sterretjes. De vreugde steeg eveneens ten top cn nog meerder'' ,,V I's" volgden. Het geheel liep daar zonder incidenten af, maar op de Vismarkt werden de feestelijk gestemde jongelieden eens klaps heel ernstig, want daar zagen zij lot hun schrik, dat „De Vismarkt in brand stond" Z-er waarschijnlijk had INGEZONDEN. Geachte redactie, In uw blad van 31 Der jl. komt een merkwaardig verhaal voor. Het is als ingezonden stuk van „Een Texelaar" ge plaatst onder de titel „Er was geen plaats". Begrijp ik de zaak goed dan is de inzender verbolgen over het feit, dat aan een oorlogsweduwe een vestigings vergunning voor een bepaalde woning is geweigerd. Hij haalt daaibij de Heilige Schrift aan, spreekt over het naar de mond pra ten van een wereldse baas en over le den van commissies met de pet op. Heel wat dus. Inderdaad bobben velen ;egenwoordig geen plaats 0111 te wonen en dat baart ons allen en de overheid veel zorg. Maal laat, de geachte inzender nu toch vooral de juist? feiten noemen van het geval, dat hij op het oog heeft. Of zal ik dat doen? Hier zijn ze; Een oorlogsweduwe, ja, Vetkerende in tragische omstandigheden, ja. Maar: a. In het vreemdelingenseizoen 1949 op Texel met vacantie gekomen, elders inwonende bij haar ouders, en, voor -zover mij bekend, niet „over de wereld zwalkende"- b. Hier na het seizoen in een zomer huisje blijvende wonen; zel:er, in het be lang van haar kind, maar niettemin zon der vestigingsvergunning c. In October jl. het gemeentebestuur venzoekend medewerking te verlenen voor het bouwen van een woning mét of zónder rijksfinanciering, hetwelk door het gemeentebestuur toegezegd voor ecu woning zonder rijksfinaneie- ring, dus zgn. vrije bouw d. Laat dit plan varen en wil een vrij grote woning, door overlijden vrijgeko men, kopen, hetwelk haar door alle be voegde instanties wordt ontraden, ge lijk het ontraden werd aan enkele Texel se inwoners, die het huis voor eigen be woning wilden kopen- Immers als mén de kopers de vrije 'haul laat, zou er voor de mensen, die niet kunnen kopen, spoedig geen woning meer beschikbaar zijn. e. Toch wordt het huis door de oor logsweduwe van elders gekocht met de belofte inwoning te zulten nemen. Hel gemeentebestuur wijst de woning toe aan twee Texelse gezinnen en helpt daarmede drie Texelse gezinnen on der welke dat van een oorlogsvrijwilli ger die reeds lang op dragelijke wo ningtoestand wachten. f. De nieuwe eigenaresse weigert haar woning beschikbaar te stellen, dus vor dering, vanzelf! De Wooni uimtewet '47, geachte inzender, op grond waan an de vordering plaats heeft, tegen welke wet u blijkbaar zulke bezwaren hebt, is des niettemin een Nederlandse wet. door on ze eigen volksvertegenwoordiging in gemeen overleg met de Koningin vast gesteld en zonder welke het er voor ve le mensen droevig zou uitzien. De Heilige Schrift zal ik er buiten la ten; alleen geloof ik niet, dat Jozef en Maria, hadden zij het gekund, te Bethle hem een plaats zouden hebben gekocht om door middel van hun geld andere mensen van hun plaats te duwen. Het Christendom ware anders zeker nooit geboren. Ik weet niet, geachte inzender, of u de adviseur bent van de oorlogswedu- we- Zo ja, adviseer haar dan. in het be lang van alles terug te komen op haar oorspronkelijk plan een vii.it woning te bouwen. Niemand heeft daar bezwaar tegen. Met dank voor de plaatsing. OOK EEN TEXELAAR. „De rode Haan greep mis". een gillende keukenmeid 'net stro, dat in dit gebouwtje lag, doen vlam vatten- Zonder zich te bedenken klopten de jongelui hij omwonenden aan, ten eind? het. brandje met emmers water te blus sen. I>at gelukte gelukkig en zo kunnen wij nog onder bijgaand plaatje schrij ven „De Rode Haan greep mis!" „EEN DICHTERES VAN ZUIVERE ALLURE". Onder dit kopje vonden wij in het Handelsblad de volgende recensie over „Schip m Nood" van onze vroegere ei- landgenote Frouwien van der Vooren Iüiyper: De nog weinig bekende dichteres Frouwien van der Vooren-Kuyper geeft met haar verhalend gedicht „Schip in Nood" (H. Veten-man en Zonen, Wage- ningen, 1949) blijk van een talent, dat de aandacht verdient. Niet omdat de verschijning van dit werkje een grote gebeurtenis in onze poëzie is, maar wel en dit is alleszins voldoende om dat men hier een dichteres van zeer zui vere allure ontmoet. Een belangrijke kwaliteit van dit ge dicht is de mgehpuden loon, die wel eens wat egaal dreigt te worden, maar steeds weer door een kleine verheffing wordt ge;ed. Mw. Van der Vooren heeft haar hoofdmotief de laatste jaren van een koopman, wiens zaak te gronde is gegaan, zijn verwachtingen en herinne ringen en ten slotte zijn ondergang omrankt-met'besohrijvingien van Amster dam en van het kustlandschag en met een sobere aanduiding van oorlog en verzet. Het. is duidelijk te metken, dat zij Aafjes en Hoornik heeft gelezen. Voor al „Mattheus" van laatstgenoemde heeft zij met, 'vrucht geraadpleegd en er zelfs „de koepel van 't Centraal Station" aan ontleend, die zij moeilijk ergens anders had kunnen vinden- Echter, van meer belang is het feit, dat. mw. Van der Vooren op bijna iede re biz. in een of meer treffende pas sages van haar eigen aanwezigheid ge tuigt. Het volgende fragment geeft een goede indruk van hetgeen zp vermag: Een carillon speelt weer als toen door 't stille Weteringplantsoen een teed're wijs, die van verlangen, doorsprankokl van een vreemde, bange verwachting: liefde's symphonic.... zijn hart herkent de melodie; nóg weet hij zich door haar gedragen en ais in lang voorbije dagen, heeft hij, hartstocht'lijk en bewust, een kleine vrouwenhand gekust. Trouwdag in Mei: o, schoon gebeuren, de koets rijdt als door open deuren uit lente's iout'ren overvloed den zoeten zomer tegemoet M.M. IR. R. VEENSTRA IN VASTE DIENST. De heer Ir. R. Veenstra is aangesteld als leraar in vaste dienst aan de Rijks; landbouwwinterschool te Schagen. «Hij was reeds tijdelijk aan deze school verbonden. VERSLAG WITTE KRU1SVERGA- DERING. Gaarne vermelden wij nog de nageko men opmerking, dat van de zomer ten bate van het bouwfonds een gecostu- nieerde voetbalwedstrijd werd gespeeld tussen de Tex. Boys en de Oud-leerliu- gen van de landbouwschool, INGEZONDEN Waarde redactie. In het maandblad Aanoeba, orgaan van N.J.V., Ned. Jeugdbond v. Natuur studie, lees ik het volgende: OLIESLACHTOFFERS. Internationaal tracht men het. teer- olievraagstuk aan te pakken en daar om zijn alle waarnemingen van belang. Noteer datum, vogelsoort en aantal van elke vindplaats en stuur mij alle waarne mingen, ook van vorige maanden, als je ze nog hebt. Adres: Red. Titi Kuipers, Boterdieip 59a, Groningen. Daar ook op het Texelse strand her haaldelijk slachtoffers van de teerolie voorkomen, acht ik het van belang er hier de aandacht op te vestigen door middel van de Tex. Courant- J. HOOIJBBRG. FOOR ONZE VROUWEN. Nog steeds zijn er vele huisvrouwen, die hun aardappelen dagelijks in een pan vol water koken. Als zij tens wisten hoeveel brandstof zij daarmee per jaar verspilden, dan zouden zij het stellig eens op de zuinige manier: met. een klein laagje water, proheren. Wanneer alle huisvrouwen dat deden, zou het ons laiul jaarlijks millloenen aan gas, elecli'i.syhe stroom en andere brandstel -besparen Het is niet moeilijk om aardappelen in weinig water te koken, wanneer mei. er maar aan denkt om, zodra de inhoud van de pan kookt, het vuur te temperen, zodat de aardappelen nog juist aan de kook blijven. Na plm- 20 min. koken zijn ze gaar, ze dan zonodig nog afgieten en vlug drogen op een hoge vlam ond r voortdurend opschudden. Vri,idag 6 Januari: Privé consult Helderziende en Magne tiseur Boering in De Oranjeboom Ledenverg. in Hotel Texel van Mo torclub Texel. Zaterdag 7 Januari: Feestavond in Casino o.a met de Wai- kiki Hawaians. Uitvoering „De Duinkanters" in Ho tel De Toekomst. Zondag 8 Januari: Feestmiddag voor de jeugd in Casino. Feestavond in Casino o.a. met, de Wai- kiki Hawaians- Dinsdag 10 Januari: Film over het machinaal melken in Hotel Texel- Dinsdag 17 Januari: Jaarverg. Coop- Veeafzetver. G. A. in Hotel Texel. Donderdag 19 Januari: Filmavond voor bloemenliefhebbers in ,.De Oranjeboom". „Hollands Glorie". Gratis entree. Zaterdag 21 Januari: Eerste opemb. uitvoering van „De Slem des Volks" in De Oranjeboom. Zondag 29 Januari: Bal Masqué van S.V- Texel Mickey Mouse komt ook! 'zeer geziene gasten bij onze radio. Dit maal treden zij dus exclusief voor de Texelaars op. De in hun ogen geïsoleer de eilanders, die deze geleg°iiheid zeker niet voorbij willen laten gaan, temeer waar de prijzen goedkoop genoemd mo gen worden. (In volgend nr. nog meer over programma en perscritiek). Tot niet minder groot genoegen ver nam de directie van Casino, dat het ge zelschap Zondagmiddag de jeugd wil onthalen. Op een onvergetelijk feest, 'n eoht kinderfeest met downs, die de dwaaste streken uithalen. Hou je buik vast! Een goochelaar, die de meest kras se staaltjes uithaalt. Een zangwedstrijd voor de jeugd- Doe je best! En als een der hoogtepunten het optreden van da sprekende pop Mickey-Mouse. Daar zul je grappen mee beleven! Pietje Pluis en Jantje Joppe zijn er niks bij!

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2