Klaas Bakker (Oosterend) dook tijdens de oorlog in Haarlem onder Hij kwam in een huisorgel naar Texel Wal is er te doen? Woensdag 18 Januari: Postzegelruilbeurs om 8 uur in Hotel De Graaf Br wordt op flinke belang stelling gerekend, ook nieuwe leden har telijk welkom! Sportregelavond ,n Café Jm Dijt, te Oosterend, Donderdag 19 Januari: Filmavond voor bloemenliefhebbers in ,.De Oranjeboom". Hollands Glorie". Gratis entree. Zaterdag 21 Januari: Deelnemers kampoensrit. Motorclub Texel starten tussen 2 en 2,30' n.m. voor 60 km. dagrib daarna 30 km. avondrit. Eerste openb. uitvoering van „De Stem des Volks" in De Oranjeboom. „Herleving brengt in De Hoop „Mis lukte Levens". Zondag 22 Januari: Han9 en Grietje, 's midd. in De Bios. Maandag 23 Januari: Jubileumuitvoering van D.E.K. te Den Hoorn (voor donateurs). Dinsdag 24 Januari: De beer Jorissen spreekt op uitnodi ging van de Holl. Mij. v. Landbouw over emigratie naar Australië en Nieuw- Zeeland. (Adv. volg). Jubileumuitvoering van D.E.K. te Den Hoorn. Gemeenschappelijke vergadering van Ned. Herv. Kerkeraden in Eben Haëzer, aanvang acht uur. Vrijdag 27 Januari: Uitvoering Texels Fanfare. ,,De Zoon van de Berkenhof' in Eben Haëzer. Zaterdag 28 Januari: ,,De Duinkanters" gaan met ,,Baas Bart" naar Vlieland (m.s. Voorwaarts) Zondag 29 Januari: Bal Masqué van S.V. Texel VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 8 t.m. 14 Jan 1950. 1789 kg bot; 589 kg garnalen; 27 kg kaan; 1195 kg kabeljauw; 31 kg horsma kreel; 1330 kg sardien; 4302 kg schar; 15924 kg schol; 820 kg tarbot; 12183 kg tong; 868 kg wulken; 79S7 kg wijting 106 kg kruikels; 40 kg lever; 117 kg kuit; 1300 kg kokhanen; 85 kg bliek. J. DE WIT HEEFT DE LEIDING. De spanning rond de vlotbrug stijgt: J. de Wit heeft met 116 punten de lei ding. Dan volgen: B. Stolk 114, en G Witvliet en N. Roeper nabij Oosterend ieder met 104. Er zijn al ruim 1200 sto ten gemaakt en dat is geen wonder, want de prijzen zijn geweldig: een mosquito, een vloerkleed, een polshorloge, een Phili-Shave, enz. enz. Iedere dag kan men zijn geluk (vaardigheid) in „De Oranjeboom" beproeven. Deze wedstrij den zullen nog plm. een week duren- ZEER GESLAAGDE PAROCHIE AVOND IN „CASINO"- De tot aan de uiterste hoeken gevulde Casino-zaai zag Zondag het optreden van „De Nachtuiltjes", uit Amsterdam, die onder de artistieke leiding van Theo Kenter een Cabaret weggaven, zoals het door amateurs niet licht zal worden overtroffen. Traditiegetrouw waren alle aanwezi gen genodigden, d.w.z. allen, die in het afgelopen jaar «hun belangeloze mede werking gaven voor het parochiële en kerkelijke leven. De proloog was zé levensecht, dat al le toeschouwers verontwaardigd waren over de twee protesterende dames, maar te laat bemerkte men, dat men bij de neus genomen werd dit was trou wens de eerste, maar niet de enige maal dat men een ogenblik in het ootje werd genomen. De eerste klap was ook in dit geval al een daalder waard: „De Dubbelganger" werd gespeeld met een bravour, die alle aanwezigen de prettige verzekering gaf van een: dat gaat goed, dat wordt een geslaagde avond!" En inderdaad, net bleek ook geen komeet te zijn aan het uitspansel, maar een flonkerende ster, zoals er die avond nog veel zouden vol gen. Mi-zzi v. d- Lans trad driemaal op met Engelse, Duitse en Hollandse lied jes en zij schoen ook wel te leven in de wereld van romantiek, die zij bezong „De repetitie", „Kantoor" en „Bier", be kende gegevens weliswaar, werden met een zuiver begrip voor liet komische, toch zó vertolkt, dat ook de meer ver wende toeschouwers het volkomen kon den appreciëren. De conferencier bleek van het goede hout gesneden. Het valt niet mee, de dames en lieren van Texel afwisselend „tudeludu" en „hoi, hoi" te laten zin gen, maar hij speelde het klaar. Na de pauze bleek vooral in het aar dige „Hoera, telefoon", dat het geheel en alleen de bezielende voordracht is, die een cabaret doet slagen. „Een kwestie van tact" en ,.Het tover stokje" waarbij alles zo verstijft, dat de laatst-verstijfde zelfs de hulp van de zaal moet inroepen om verder te kunnen spelen, waren het herhaaldelijk gelach en applaus dubbel waard „Het lied van de achttien doden", het bekende ge dicht uit de verzot-strijd, had niet die charme en afheid van liet geheel- Toch was het niet onverdienstelijk, al blijken de „Nachtuiltjes" in 't dramatischp niet hun kracht te moeten zoeken. „Magische experimenten" stak weer eens met alle toeschouwers de draak op die aangena me wijze, dat men er graag aan terug denkt. „Zeemans ahoi"! een tafereel over de woelige baren en liun rusteloze „bewoners", alsmede de finale, vorm den een waardig slot Een dankwoord van de Zeereerw. Heer Pastoor aan het adres van genodigden en spelers beiden, vormde het besluit. Moge het de „Nachtuiltjes" gegeven zijn, het gastvrije Texel (enige leden van het Cabaretgezelschap konden er zich zé slecht- van losmaken, dat zij zelfs de eerste boot misten), nog meerdere ma len met hun bezoek en programma's te vereren. Binnen niet al te lange tijd zullen on geveer 80,000 militairen uit Indonesië naar Nederland terugkeren. Algemene regelingen zijn er getroffen om de gede- mobiliseerden spoedig in de burger maatschappij terug te voeren. De prac- tijk heeft bewezen, dat- ruim 50 procent van de jeugdige afgc-zwaaiden zijn eigen weg vindt. Het aantal is gemakkelijk na te rekenen, dat op hulp van bet rijk is aangewezen of aan wie pariculiere me dewerking welkom zou zijn. Kenners van het demobilisatievraagstuk we ten, dat op elke duizend in de maat schappij teruggekeerden vijftig zestig moeilijke gevallen zijn. Nederland heeft op dit ogenblik een opzienbarend ge brek aan geschoolde krachten- Vele or ganiserende lichamen bieden de behulp zame hand om de jeugdige lieden, die al-s grote kinderen naar Indonesië, trokken zonder- een vak te beheersen, bij te springen Vaklieden kunnen gemakke lijk geplaatst worden. Mogelijkheden be- INGEZONDEN Kermisafschaffing. Als men daaraan begint, moet de zaak van twee kanten «orden bekpken. Men moet zich niet la ten leiden of stellen om een ander te be nadelen. De kermisexploitanten zijn 'n volksgroep die hun beslaan vinden in de kermis. D- kermisvakgroep bestaat uit duizenden leden, stel u eens voor, dat alle gemeenten in Nederland de kermis afschaften, dan zou men daardoor een hele volksgroep uitsluiten en brodeloos maken, het is niet alleen de lcermisman, maar er zit nog iets anders aan vast, de leveranciers van speelgoederen, koek, suikerwerk, chocolade en aanverwant? artikelen, en dan nog maar niet gespro ken over de arbeidskrachten, bv- tim merlieden. schilders, monteurs, die hoofdzakelijk er in de winter voor wer ken en dan het vaste personeel. Zeil doekfabrikanten en electr. technische artikelen, ene. Ook niet te vergeten wat het Ned. transportbedrijf er aan ver dient. En dit zou men willen afschaffen ter wille van een enkeling, die niet goed met zijn weekloon kan omspringen. Die kan het ook niet- als er geen kermis is. En wat betreft, dat noemen van cij fers als zouden de kermismensen met f 100,000 van Texel gaan, dat is fantas tisch, daar kan men gerust wat nullen afdoen. Naar verhouding verdienen de kermismensen een weekgdd, maar geen f 100,000, dat- is al te gek- De Texelaar gooit zijn geld nog niet weg. Nu kan men wel de ku-mis de schuld geven, zoals een Kindervriend in zijn ingezonden stuk schrijft, over het lucht ballonnetje van 75 ct., je kan evengoed schrijven dat een pakje thee van voor heen 20 ot„ thans 90 et. kost, een pond smeerzeep van 7 thans 52 ct, een pakje tabak voorheen 10 thans 75 ct, en dat komt elke week, maar een luchtballon netje eenmaal in het jaar er, als dat er niet af kan, ligt de schuld nog niet bij de kermis, maar wellicht aan de onge lijkmatige inkomsten of het verkeerd beheren van de inkomsten. Met dank voor de plaatsing, JTLD ZUTDEMA Eierland. 16 Jan. 1950. Mijnheer.de redacteur. Vergun mij een weinig plaatsruimte in uw blad naar aanleiding van het stuk, dat werd ingezonden door „een kinder vriend, met- zorg voor de ouden van da gen". Ja, op het strand en met de boot mee, geeft de kinderen ook vreugde en men kan het met meer aanvullen. Vol gens u lachen ze op de kermis ook veel, maar afgewisseld door gezeur en ge- drens om een of ander speelgoed. Ja, natuurlijk, bet leven is nu eenmaal up en down en daa'r maken de kinderen al spoedig kennis mee Ze zullen op het strand ook wel eens zeuren. In de boot heb ik dat zelf waargenomen. Dat is ge heel natuurlijk van het kind. Verder staat er. gij zijt misschien iemand die uw kinderen op'de kermis veel kunt- ge ven. Kindervriend heeft- geen kinderen, maar heeft veel kinderen die om de draaimolen stonden te hunkeren en geen centjes meer hadden, in de molen gezet, want zij-kunnen het niet helpen, dat ze in een kapitalistische maatschappij zijn geiboren- Verder staat er, dat wanneer men met een paar kinderen een middag op de kermis heeft rondgelopen, men 's avonds toch nooit zeggen kan dat het 'n heerlijke middag geweest is. Nu, ik ken ouders, die een andere ondervinding met hun kinderen op de kermis heb ben opgedaan en met genoegen aan zo'n middag terugdenken. Ja, kin deren -zijn ook alle verschillend van na tuur. In liet- nr. van 4 Jan. jl. breekt, de re dacteur een lans voor een speeltuin op alle dorpen. Als dat eens werkelijkheid kon worden! Maar dat- zal voorlopig wel tot de vrome wensen behoren. Uw bewe ring dat de rijpere jeugd, ook niet om de kermis roept, zou ik niet. graag wil len onderschrijven, gezien de bestor ming van de zweef- en luchtsohomme-1 op zekere ogenblikken door de oudere jeugd, met hun dames. En waar de da mes dan gierend en lachend uit van daan komen. Natuurlijk is een week kermis te lang. Wat .het rusthuis van ouden van dagen nu met de kermis te maken heeft, is mij niet recht duidelijk, daar ieder welden kend mens voor een rusthuis voor ou den van dagen is. Als u tegen de kermis bent, ook voor de kinderen en daarvoor in het openbaar wilt uitkomen, dan is dat uw goed recht. Maar spring niet van de hak op de tak U mijnheer de redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, teken ik EEN KINDERVRIEND staan er om ernstig opgeleid te worden in de meest uiteenlopende vakken. Elseviers Weekblad heeft- een aantal gedemobiliseerden gesproken, o.a. Klaas Bakker, uit Oosterend. „Allen zijn uit Indonesië teruggekeerd- met de vaste wil mn in deze maatschappij iets te berei ken. Het is dan ook aan liet gehele Ne derlandse volk en aan de bedrijven in 't bijzonder om hen daarbij te helpen", al dus Elseviers Weekblad. Over het ge sprek met Klaas Bakker lezen wij: Klaas Bakker van Oosterend op Texel kwam Juni 1949 met de Waterman uit Indonesië terug. Hij was er als soldaat heengegaan en kwam als korporaal te rug. Negen en dertig maanden in de buurt van Soerabaja en omstreken. Hij maakte vele acties mee. Hij is nu 25. In de oorlog zat hij 2 jaar in Haarlem on dergedoken. Later liet hij zich in een huisorgel opsluiten als een moderne Hugo de Groot en kwam 2 dagen latei- in Texel aan Voordat hij onderdook, deed hij landbouwwerkzaamheden in eoa loondorsbedrijf op Texel. Ilij doorlhm> de lagere school. Hij wilde, na zijn de mobilisatie, in de handel,, gaan, maar „in de vrijhandel is tegenwoordig niet veel meer tc verdienen". Hij liet zich op rijkskosten testen in Ede en krijgt- nu zijn opleiding als electrotechnisch mon teur. Door middel van het Gewestelijk Arbeidsbureau hoopt hij op de E.T.S. te Amsterdam te komen. En studiebeurs van het rijk. „Ze hebben ons gouden bergen beloofd, maar ik merk wel, dat je die bergen zelf moet- betalen." Over de zeventig gulden kledinggeld is hij niet te spreken „Als je demobili seert, moet je dat in je burgerpakje doen. U weet zeii wat schoenen, sokken, overhemden, kosten. En je gaat nu een maal geen sodatenkistjes bij je nelte pak dragen." Een tragisch verhaal 19 December 1849. Honderd jaar qeleden strandde ten Noorden van De Koog een schip met Duitsers, die van Amerika op weg wa ren naar Bremen. Die Duitsers hadden in Amerika de schaapjes op het droge gekregen. Ze hoopten net op tijd te ko men om de Kerstdagen in hun vaderland te vieren, maar door windstille schoot hun schip, het fregat „Agnes", niet erg meer op en daarom besloten ze al vast maar feest te gaan vieren op zee aldus een oudere Texelaar, die graag over die goeie ouwe tijd praat. Hij deed ons een uitvoerig verhaal, dat zijn moeder hem had v erteld toen hij nog een kind was. Wij kunnen ons voorstellen, dat hij met een blos op het gezicht geluisterd heeft naar dat span nende relaas van de strijd tussen schip breukelingen en redders aan de ene kant en die woeste, verraderlijke zee aan de andere kant. Zeker, verhalen die van de een over gaan op de ander kunnen nooit geheel zuiver blijven, men doet er allicht iets bij van wat men graag gebeurd had wil len zien, doch nu eenmaal niet gebeurd is.... Maar toc-h luisteren we er graag naar. Het is natuurlijk niet verant woord om lukraak nee-r te schrijven wat over scheepsrampen enz. in het brein onzer kustbewoners is blijven hangen, maar men mag aannemen, dat wat wordt verteld in grove trekken juist is. Zo ook staat 'het met de ramp van de „Agnes", die op de 19e Dec. 1849 ver ging. De ons uit het archief van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Redding Maatschappij verstrekte gege vens komen aardig overeen met wat on ze oudere eilandgenoot ons mededeelde. Genoemde Maatschappij bericht ons „De „Agnes", komende van New York meit bestemming Bremen, onder bevel staande van kapitein Ahrensfeld, strandde 19 D.ec. op „Eije-rland", m.a.w- tussen de Slufter en de Noordpunt van Texel of op de Eierlandse Gronden, het geen waarschijnlijker is. Man de 71 opvarenden (50 passagiers en 21 equipage) werden slechts 19 man door de reddingboot gered. De overigen verdronken. De zilveren medaille der N.Z.H-R.M. werd uitgereikt aan C. Dahlmeyer (sdhipper), C. List, M. Bakker en C. Bommel en de bronzen medaille en een gratificatie van f10 aan de vijf overige roeiers van de reddingboot- nl. J. Buys Sr-, J. Buys Jr., K. Vlaming, W. Sterk en G. Sterk." Uit de onderscheidingen die de dap pere redders werden verleond blijkt dat- de redding moeilijk is geweest. Wij kun nen ervan op aan, dat de „Agnes" tij dens een -hevige storm aan de grond is gelopen. 52 doden.... Zou dit niet de grootste scheepsramp zijn geweest, wel ke zich in de laatste eeuw aan de Texel se kust heeft voltrokken? BINNENSPIJK EN ZUIDELIJK Z.- HAFFEL WERDEN 600 JAAR GELEDEN BEDIJKT. 600 jaar geleden, nl. in 1350, .werden de polders Binnenspijk, vroeger Jan Tricenspijk geheten en Zuidelijk Zuid- Haffel ingedijkt-, In het- boek „Texel", lezen wij daarovei: „In 1350 geeft Jan van Henegouwen verlof om 'n stuk wad te bedijken „dat gelegen is tussen Tijarkijsborne en de lijortswcch, streckende buten den Meers- diep. Hij geeft dit verlof aan allen die woonachtig zijn binnen „Oegstgeest, binnen Westergeest, binnen der halle en binnen wittinggeest". De onuitspreek bare naam Tijarkijshorne zal wel terug te voeren zijn op een foutieve spelling in de copie-octrooibrief. Wo hebben hier te maken met het lage land van de pol der Zuid-Haffel dat ligt tussen de Hoge Berg en de noordelijke dijk van de Prins Hendrikpolder. Deze dijk wordt terecht Zuid-Haffelder dijk genoemd, omdat het de oude dij-k van Zuid-Haffel is- In deze polder kent men nog de Tys- kêweg, -het is wel mogelijk, dat. deze naam iets te maken heeft met de vreem de naam uit de octrooibrief. Bij het vo renstaande bedenke men dat de polders Westergeest, Oostergeest en De Hal onmiddellijk aan Zuid-Haffel grenzen en dat wij dus niet zonder reden deze bedijking in deze hoek hebben ge plaatst, -Eveneens in 1350 kreeg een -zekere Jan Tri een verlof om te mogen bedij ken „een landekiju dat geheijten is die ^pijc, gelegen in fessel, milter wester- side an Pet-erswae! ende miitter oestersij- de aan Znder haffelder dflc, uijtgande suytwaert an Meersdiep ende metier Noertsijde an die Ee van Noerthaffel". •Tan Trice bedijkte dus het Spij-k, het is duidelijk, zo vervolgt het boek „Texel", dat Texelse lezers hierbij dadelijk zullen denken aan het Wezenspi.jk. Dit laatste poldertje werd echter later ingedijkt, hier hebben we te maken met een gro tere polder, het zgn- Binnenspijk, dat op een 17e eeuwse kaart, nog aangege ven staat- en waarnaar de Spijkweg en boerderij Spijk'hn i-zen zijn genoemd". De N.Z.H.R.M- besloot: „Meer gegevens over deze scheeps ramp zijn in ons archief helaas niet te vinden". Onze oudere eilandgenoot ver telde ons echter nog veel meer, zijn ver haal kwam hierop neer: Men was weinig dagen zeilen meer van Bremen, toen de wind lusteloos werd, de zeilen hingen slap in het want en daar dobberde de „Agnes" maar wat rond op de lauwe zee. „Als het zo doorgaat, komen «'ij niet met de Kerstdagen thuis!" zal er aan boord zijn gemopperd. Inderdaad, de wind bleef krachteloos, zodat men nau welijks vorderde- Men werd mismoedig en om het te leurstellende vooruitzicht, dat men niet met de Kerstmis thuis zou zijn, enigs zins te .verzachten is men toen vermoe delijk een „klein feestje" op touw gaan zetten. Het zal er weldra vrolijk zijm toegegaan. Misschien wat al te vrolijk. Ten slotte stak er een storm op, een verraderlijke winterstorm Het schip strandde. Men trachtte 't veiiige strand te bereiken, maar velen slaagden daar niet in. De reddingboot wist toch nog verscheidene schipbreukelingen te red den en wel 19, maar 52 opvarenden kwa men om. Zij wei-den opgebaard in een schuur te De Koog, die „De Walvis" heette op de deur van deze schuur was een grote walvisstaart uitgesne den. Dit was waarschijnlijk een schuur, die in gebruik was bij de strandvonde lij. Hij stond op de plaats, waar thans het hotel „Het Witte Huis" staat. Een goeie zestig jaar geleden is deze schuur ingestort en kort daarop werd er een ca fé gebouwd (later „Het Witte Huis"), gelijk met Hotel Texel. Het schip had van alles aan boord. „Het leek wel een beurtschip". De pas sagiers waren rijk, want aan hoord be vonden zich ook Staven goud en naar verluidt is heel wat goud de strandvon der ontglipt en op Texel werd dan ook wel eens gefluisterd, dat er jutters wa ren, die er warm bij zaten... Ook was er geld aan boord geweest en prima meel, waarvan de Texelaars heel wat broden gebakken hebben. De slachtoffers van deze ramp wer den op het kerkhof van De Koog be graven. Men kan ons vandaag de dag nog de plek aanwijzen, waar de stoffelij ke resten van deze onfortuinlijke men sen aan de schoot der aarde zijn toever trouwd. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN TWEEDE SLACHTOFFER VAN VERGANE JOL GEVONDEN- Bewoners van het Ilorntje hebben Zondagmiddag even na 12 uur het stof felijk overschot gevonden van E. W Beth, de 32-jarige Helderse apotheker, die op 23 Oct. jl. samen met zijn vriend K. Kos, eveneens uit Den Helder, uit Nieuwediep naar Oude9child zou va ren. Zoals bekend sloeg hun jol in de buurt van Oudeschild ore. bet was ruw op zee. Op het lijk, dat vermoede lijk lange tijd onder het zand heeft ge legen, vond men een polshorloge, een zegelring en een trouwring. Door de in scripties wist men al spoedig dat thans het stoffelijk overschot was gevonden van de heer Beth. Hij was gehuwd, doch had geen kinderen. Vrijdag 20 Jan. a.s. zal te Westerveld de crematie plaats hebben. (Het lijk van de heer K Kos werd reeds op 9 Dec- aan de Deense kust, ge vonden.) WEER TE OUDESCHILD TERUG, i Vorige week is ook O. -Boon, na eet verblijf van ruim drie jaar in de tropen, weer thuis gekomen. Er was grote be langstelling op de haven en de helt buurt vlagde. Hij had talloze geschen ken ontvangen en 's avonds was ~"he groot feest voor familie en buren. PREDIKBEURTEN. N. H. GEMEENTE. Den Burg 29 Januari Doopdienst. Doop aangifte aanstaande Vrijdag 20 Jan. aat de pastorie, INGEZONDEN Geachte redactie. Vergun mij een plaatsje in uw veelge lezen blad. CLUBGENOTEN. Nu het do laatste drie wedstrijden nie naar de wens van de aanhang van Tex« 1 is verlopen, verzoek ik u het Vol gende: Weest sportief en laat uw ge voelens niet aan de spelers en besluu blijken. Onze jongens kunnen er toch ooi niets aan doen dat het de laatste paa weken niet naar wens gaat. Er is noj niets verloren en dan moet je het tocl ook nog als een prestatie beschouwer dat II jongens wekelijks hun best doei \oor hun ciub en voor hun aanhang or er wat van te maken. Kankert niet o bestuur en spelers maar beurt ze op ei zegt liever: „Volgende keer doen we he beter!" Dan bereik je meer dan ni Brengt geest in het elftal door een op wekkend woord. Dat is de gedachte vai een oud-speler. AMY. I'cx. Boys. Boys 1Hugo Boys 1 is een spannen ue wedstrijd geworden, kort voor 't ein de kwam de beslissing. De Boys speelden eerst met de hard wind in de rug. Direct na de aftrap gin gen ze dan ook ten aanval over, na 2 mil spelen plaatste de ver opgedrongen 1, back de bal over rechts en na goed door lopen van de r-buiten werd de stand o 1-0 gebracht. Enkele min. daarna gaf d spil van zeei- grote afstand een kogel o doel en eer de H- Boyskeeper kon rea geren deed de bal het net trillen 20 Hierna kwamen de H. Boys opzetten ei na een kwartier was de stand 2-1, spoe dig daarna was het 2-2. Bij een mooie ei snelle aanval van H. Boys werd de stam op 3-2 gebracht, met welke stand de rus inging. In de 2e helft ging II Boys tot het ol femsief over, maar toch konden zij. nie verhinderen dat de 1.-binnen der Boy do stand gelijk maakte 3-3. Fel doe' sportief werd er om het winnende pur gestreden, 'H. Boys was door 'het, wind voordeel en goede veldspel geregeld i de aanval. Maar hét enthousiasme de Boys achterhoede verhinderde dat doel punten werden gemaakt. 10 Min. voo het einde kreeg H. Boys een penalty maar de bal ging enkele meters naasï De aanvallen die de -Boys ondernamei leverden ook niets op, want de achter hoede van H. Boys verstond de kuns van opruimen goed. Als er nog ca. dri min. is te spelen ontstaat er een scher mutseling voor het B-doel, de 1-binnei van H Boys schiet in, maar de bal kom precies 'tegen de paal, waarna hij he v old weer in springt en de snel toelopen de r-buiten schiet het leer in de touwen 1-3. Met deze stand kwam het einde. Jongens, deze maal is het ons niet ge lukt te winnen, maar daarom niet ge Ireurd, er ,s tenminste voor gewerkt ei als we zo door gaan, volgen er gems nog wel enkele overwinningen. Bovs 2 moest in De Cocksdorp 1 zijl meerdere erkennen- In een zeer sportie ve wedstrijd gingen zij met 2-1 ten on der. Denken de leden om de training? Zor gen de adsp. Dinsdags in het trainings lokaal aanwezig te zijn? H.S S.V. De Koog. Zondag jl lieeft het le weer kans ge zien 0111 te «innen en wel uit tegen HK( 6 met 3-1. Zowaar geen slecht resultaat De eerste lielft moest er tegen een ste vige wind in gespeeld worden, maar on danks dat, wist De Koog toch een 2 voorsprong te nemen. Na de rust met een stevige- wind in dl rug, gelukte het De Koog er nog 'n pun bij te voegen. Dit had veel beter gekunt maar De Koog heeft niet gespeeld zoali het was afgesproken. Men zou het spe in de 'breedte gaan ontplooien, maar to leedwezen van de rest der voorhoede werd er gespeeld door 2 man cn dezi slaagde er niet in er door te komen, wa zeer begrijpelijk is. daar de tegenpartj dti door had er. zich niet liet insluiten maar deze twee prompt afdekte. Mei zag «el eens kans een of twee te passé ren, maar dan was het weer af. Deni toch vooral niet, dat twee man een over winning kunnen behalen, maar dat di moet gebeuren door het gehele elftal Wij spreken dus af: open spel en vlug ger afgeven Het 2e moest een prettige nederlaaj slikken tegen ZDH 1 en wel met 14-1 Over deze wedstrijd valt hier niet vee te praten, dus houden wij dit voor di eventuele praatavond. De handbalclub won met 4-2 van Der Hoo;;n. De wedstrijd was lauw en zondei animo. De Koog was vermoeid en da gaf de doorslag. Er zijn vele fouten die worden besproken op de spelregel avond. Den Hoorn was, na de laatsti wedstrijd tegen ons, zeer versterkt. G dit nu kwam door hel zwakke spel vai De Koog of de training van Den Hoorn zeker is, dat ze meer op de bal zatei dan De Koog. deze vinden het soms we eens aardig als de tegenpartij een aan val opzet, en vergeten dan-hun plicht tt doen en dit te beletten. Woensdag van 8-9 uur theorie in „D< Kluut" en van 9-10 uur gym. Komt allen Honderd jaar geleden verging het fregat Agnes op de Texelse kust

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2