SUNLIGHT ZEEP de beste aanvulling van Vw Kpffie rantsoen! DOU WE EGBERTS PHILIPS RADIO „CORALIE" M. A. J. VONK HHHH Pr iMl«l 45 cCftt SV^UGVV\ geconcentreerde was- en inweeksoda Honqo spaar* roep, dus gold! BETERE 5n en S3 1 m O ra Ij"' TRIOMF DER TECHNIEK Type BX 290 U Drie golfbereiken Prijs f 155.-- Type BX 490 A Prijs i 275 -- Wij demonstreren U alle types gaarne, ook bij U thuis Uw oude toestel wordt door ons ingeruild tegen vastgestelde hoge prijs Erkende Philips-, Erres- en Waldorp-radioservice Philips Luxe Ontvangtoestel Type BX 690 A Prijs f 425 - net R. K. meisje een net meisje C. P. EELMAN De avonturen van Pietje Pluis en Jantje Joppe Gun Uw wasgoed een lang leven met f 10,- beloning pcc 250 9ral 's avontfs de was met Henco m de week, is's morgens een al had gewassen. Henco'werkt krachtig, Henco haalt al het vuil uit het goed,maar spaart het weefsel. Water bevat- kalk, waardoor veel van Uw kostbare zeep verloren gaat. I|[J I Henco vernietigt de kalk en maakt zelfs het hardste mtf water zacht als regenwater. 1 pak Henco, de moderne soda, beeft de' kracht van 2'/2 pond gewone soda. product s-en inWBsk soda i fë t.;; y/. bS p lip j 'v FEUILLETON 10.) Een gevoel van wanhoop bekroop Allan. Och, I'eggy, zei hij. Als we trou wen, komen we zoveel anders tegenover de wereld te staan. We hebben dan een doel. We zouden onze ruzietjes kunnen vergeten en leven voor ons eigen geluk- Peggy lachte Ik geloof niet erg in huwelijksgeluk. Maar ik zou het huwelijk toch wel eens willen proberen. Als het niet. lukt, kun je altijd weer van elkaar gaan. Allan werd bleek. Moeten we al over scheiden praten vóór we getrouwd zijn? vroeg hij bitter. PófKy haalde haar schouders op. Een verstandige vrouw denkt aan haar toe komst-, zei ze. Praat toch niet zo afschuwelijk! Peggy glimlachte Je gelooft toch niet werkelijk dat je je hele leven dol op mij zult. blijven? Allan huiverde Dat praatje van liefde tot de dood ons scheidt, is een smoesje, Allan. Ik weet er alles van Ik heb mijn ogen ook niet in mijn zak. Neem mijn moeder nu es. Toen ze van vader weg ging, was ze absoluut zeker, dat ze niet zonder Steve kon leven. En nu kan ze hem al bijna niet meer uitstaan. En vader was eenvoudig gek op Harriet. Bah! Hij heeft eens een gedicht voor haar ge schreven over de liefde, die bloeide in zijn hart. en zo- Ik was toen nog een doetje en ik geloofde elk woord, dat hij zei. Maar verleden jaar betrapte Harriet hem op het schrijven van net zo'n ge dicht- aan de manicure-juffrouw bij zijn kapper. Wat een mop, hè? O, maar wij hoeven van ons huwe lijk geen mislukking te maken, al heb ben je ouders dat gedaan, zei Allan. Nee? En hoe is het met jou ou ders? Zijn je moeder en vader nog smoor verliefd op elkaar, na twintig ja ren lief en leed. of hoe heet het? Allan keek recht voor zich uit. Een weeë pijn deed zijn hart- ineenkrimpen. Wees toch niet zo dom, vervolgde Peggy. Mensen worden verliefd op el kaar en dat. duurt een -tijdje en dan slijt het uit. Het- is fijn, zo lang als het duurt maar het duurt nooit zo lang. Nou, zó'n huwelijk wil ik niet, riep "Allan hitter. Als er niks beters te vin den is, begin ik er liever niet aan. Weet je waar je mee moest begin nen, jongen? Met al die ouderwetse ideeën, waar je nog vol mee zit, over boord te gooien en het leven Ie zien zo als het is. Een ogenblik keek Allan baar van terzijde aan, alsof hij haar haatte. Op eens vroeg hij: Zou je met me willen trouwen als vader niet rijk was? Peggy grinnikte. Wat denk je zelf? v roeg ze. Ik zou het je niet graag zeggen, zei bij hard. Als je het weten wilt, moet ik je zeggen, dat ik niet de aangewezen per soon beu voor liefde in een hutje. Zelfs in een eerste klas hotel of een dure fla-t. is het nog maar een dubbeltje op zijn kant Allan's handen klampten zich vaster aan het stuurwiel. Als ik eens van va ders kantoor wegging. zei hij. Wat bedoel je? Ik krijg nu een mooi salaris, om dat ik het zoontje van de baas ben. Maar ik deug niet als verkoper van as- faltproducten, snap je? Ik ben een ander soort mens als vader en Nick. Ik kan geen klanten hypnotiseren vóór ze weer tot zichzelf gekomen zijn. Soms denk ik, dat ik beter met boeren kon beginnen. Ik zou niel graag geld steken in een boerderij, die jij begon, jongen. Maar stel eens, dat ik het opgeef. Dat ik wat ga zoeken, dat me ligt. waar ik me aan geven kan- Zou je dan op me willen waohten, Peggy? Zou je.... wil len wachten tot ik iets bereikt had? Peggy onderdrukte een geeuw. Ik wees, dat het met mij is: uit het oog uit het hart, lieveling, zei ze. Ik kan er niks aan doen. Er kwam een harde trek om Allan's mond. Neen? vroeg hij. Neen. En toen waren ze bij de nachtclub. Zodra ze binnen waren, was Peggy al weer het middelpunt van de pret- Er was veel galach en lawaai- Allan verwenste zichzelf op zijn mach teloosheid. Hij bestelde cocktails voor al lemaal en spoedig nog een rondje en nóg een: zodoende slaagdo hij er in 'op gewonden, uitgelaten te worden. Hij danste veel met Peggy, die óók een beetje aangeschoten was. En dat. was het ellendige de alcohol bracht Peggy in een dromerige, wazige toestand. Ik houd zoveel van je, fluisterde hij wanhopig. Peggv wierp haar hoofd achterover eii hij kuste haar en zij waren beiden een ogenblik ademloos. Het is heerlijk, zolang het duurt, fluisterde l'egg.v. HOOFDSTUK V. Nick Ree gooide zijn laatste fiche op tafel en hoopte, dat. niemand zijn hand zag beven, maar Gina zag het- Dat is mijn laatste, zei hij en stond op. Je gaat toch nu al niet weg. Ree? vroeg een van de anderen. Nick trok een lelijk gezicht. Ik heb geen cent meer, zei hij. Een schuldbekentenis is toch ook goed? Neen, dank je. Jullie hebt me mijn halve maandsalaris al afhandig gemaakt. Willen we wat gaan dansen, Gina? Ze gingen 'nar de danszaal. Het was de imvijdingsfuif van de Blue Hour Ta verne en in alle zalen was het druk. Ze dansten samen en daar ze dat goed deden en er beiden van hielden, maakte het hun stemming wat beter. Plotseling zei Nick: Daar zit vader! Gina keek om. Dallas Ree was blijk baar in goede stemming. Hij had vier he ren bij zich en ze sloegen met veel ple zier het leven en beweeg in de zaal gade. Nick en Gina liepen naar hem toe. Zn vader, kom je ook eens kijken? zei Nick. Dallas Ree lachte en stond op. Dag Nick, zei hij. Hoe gaat het met je, Gina? Hij was een grote krachtige man met blond haar en blauwe ogen een ster ke persoonlijkheid in elk opzicht. Wie in zijn knap, glimlachend gezicht keek. merkte doorgaans de fijne rimpels om zijn ogen niet op. Hij was keurig ge kleed en zag er meer uit als een man van de grote wereld, een diplomaat of iets dergelijks dan als een succesvol za kenman. Ben je al boven geweest, vader? vroeg Nick. Heh je poker gespeeld met je vrienden? Gelukkig niet lang genoeg om veel te verliezen, antwoordde Dallas Res, j maar ik heb betere winst gemaakt dan aan de speeltafel. Ik heb aan het diner een paar wagonladingen dakbedekking verkocht Nick wierp een snelle blik op Gina. Geen wonder, da-t. ze je een „dui velse verkoper" noemen, zei hij. Ik moot voor mijn vrouw en kinde ren zorgen, zei Ree lachend. Zover heb ik het nog niet ge-bracht, - zei Nick half in zichzelf. (Wordt vervolgd.) -■ Uitmuntende weergavekwaliteit Bandspreiding op zeven kortegolf- o inroept» cn. den. Aistemoog om nauwkeurig al ie stemmen Uitstekende weergave Kogerstraat Tel. 78 Hogerstraat Tel. 273 63- Ze holden door de weilanden heen, over greppels en sloten springend, tot. ze by een oude, half afgebroken molen kwamen. Jantje klopte op de deur. Nie mand deed open. ,,Er woont, zeker nie mand in!" zei Pietje. Daar de deur op slot was, probeerden ze de vensters op te schuiven. En ja hoor, er ging er een open. Prachtige glanzende smaakvolle kast, zorgvuldig afgewerkt Uitschuifschoal met aistemoog Onovertroffen weergave Gevraagd tegen 1 Mei voor de huishouding; zelfstandig kunnende wer ken Brieven onder no 806 aan bureau van dit b'ad Gevraagd voor winkel en hulp in de huishouding, "liefst extern. C METS, Sigarenmagazijn „Sport" Schildereinde 12b, Den Burg Telefoon 252 Verzorgt alle verzekeringen en hypotheken op huizen en landerijen. Billijke rente en conditie's. 64. Zonder e erder na te denken klom men ze naar binnen. Er stonden een ta fel, een paar stoelen en een kastje- In de zoldering was een gat, waar een ladder tegen stond. Ze klommen naar boven en zochten op de stikdonkere zol der een schuilplaats, waar ze, bevend van nat en narigheid, bleven zitten. „Zou er niks te eten wezen?" fluisterde Pietje. door G. TH. ROTMAN Nadruk verboden. voor diegene die mijn por- temonnaie met inhoud f 125, ruim heeft gevonden of terug bezorgt B H. ROEST, Peperstraat 8, Oosterend Zo schrijft Mevr. P. M. Bongers te Haarlem. Als ambtenaarsvrouw heeft ze wel geleerd zuinig te zijn op 't wasgoed. Dus gebruikt ze Sunlight. Leest U maar verder ,.En ze zal het schortje nog lang dragen, want het is heus nog niet versleten Van oud weet ik altijd weer nicuxc tc maken en dat kan, omdat ik nooit anders dan Sunlight gebruik Want met Sunlight heb je geen slgtage In de was Gebruik deze zuivere zeep en 't is met de linnenkast best in orde. En hoe heerlijk fris ruikt het goed. als het met Sunlight is behandeld'\

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4