Wacht niet tot het te laat is Bevolkingsonderzoek Feestavond Vrijzinnig Chr. Jongeren Den Hoorn won de Eilandcompetitie Texel ligt niet gevaarlijker dan de andere Nederlandse gebieden. :FD. TEXEL VAX T WITTE KRUIS- LAATSTE GELEGENHEID De keuringen in liet gymnastieklo kaal in de Molenstraat te Den Bur; worden nog gehouden: Woensdag 22 Februari (vandaag) van 9-12, van 13-16 en van 20-21,30 uur; Verder nog op Donderdag 23 Febru ari van 9-12, van 13-16 en van 20-21,30 uui- Een ieder, die zich nog niet heeft laten onderzoeken kan op bovengenoemde uren nog terech't. Op Donderdag 23 Fe bruari rijden van de verschillende dor pen autobussen, waarvan kosteloos ge bruik kan worden gemaakt. Vuurtorenweg: (Reddingbootslag) 9,45 uur, via de Achterweg naar De Coeks- dorp (J. v d. Kooy), 10 uur en van Zuid- Elerland (school) 10,10 uur. De Koog: (T. v.d. Leij) 10 uur; Oudesehild (Haven) 13,45 uur-, door Oudeschi-ld via Hogeberg; Midden-Eierland (J. C- Dros) 14.10 u.; en van De Waal (postkantoor) 14,25 urn-; 't Noorden (3e Dwarsweg) 14,35 uur, via Oost (A. M. van Liere) 14,45 uur. Oosterend (P. S. Kuijper, Kerkplein) 14.50 uur door De Waal naar Den Burg; Het Horntje 15,10 uur, via de P.H- Polder (Hoofdweg en Amaliaweg) naar Den Hoorn (J. D Troost) 15,20 uur via de Hoornderweg naar Den Burg; De Westen (nabij P. J. Dijt) 15,15 uur. Men wordt ook weer per bus thuisge bracht- In noodzakelijke gevallen kan nen per auto worden gehaald en thuis gebracht. Indien men hiervan gebruik wenst te maken, dient men dit op te ge ven m het gymnastieklokaal in de Mo lenstraat of ten Raadhuize (telefoonnum mer 21). Het bestuur wijst er nogmaals op dat dit de laatste gelegenheid is. Gezien het besmettingsgevaar voor eigen omge ving en voor anderen, waarmede men in aanraking komt, is een ieder moreel ver plicht aan het onderzoek deel te nemen. Niemand verzuime daze plicht! De aandacht wordt er op gevestigd dat degenen, die «en oproeping hebben ontvangen voor een herkeuring (of her onderzoek) zieh behoren te houden aan het in de oproeping vermelde tijdstip. Texel, 20 Februari 1950. HET BESTUUR INGEZONDEN 19 Febr. 1950 Geachte heer redacteur. Beleefd vraag ik enige plaatsruimte in uw blad. Met aandacht en belangstelling lees ik in mv blad de actie die door het Witte Kruis op touw is gezet betreffende de tbc-bestrijding op ons eiland. Nu iees ik, dat tot dusver een belangrijk percentage van de bevolking (tot dusver 22 pet.) nog niet voor de doorlichting enz. zijn ver schenen. Nu vraag ik me af. begrijpen die mensen dan niet. de absolute nood zaak van dit voortreffelijke,, mooie werk? Volgens mij moet iedereen uit eigen vrije wil zijn volle medewerking verle nen- Wie dit niet doet kan een gevaar opleveren voor zijn gezin in de eerste plaats en ten tweede voor zijn medemen sen. En ook is de desbetreffende per soon tegen -zichzelf. Want deze ge vreesde ziekte moet en kan in de kiem gesmoord worden. Maar dan moet ook degene, wie het betreft, ten volle zelf medewerking verlenen. En het ergste is dat mensen, die voor nader onderzoek opgeroepen worden, wegblijven. Wie voor nader onder/nek moet verschijnen behoeft nog geen tbc- lijder te zijn. Dat kan pas bij nader on derzoek uitgewezen worden Dus wees -zelf in de voorzorg. En d'at u wegblijft, laat dit niet op valse schaamte berusten. Of uit angst, want u kan er niet voor weglopen. Of dat u misschien denkt, dat tbc een arme- lui's ziekte is. Want het komt onder al le klassen van de bevolking voor. Daar om: werk de mensen, die hun best doen deze ziekte te voorkomen en te bestrij den niet tegen, maar werk ten volle mee! Dus, achterblijvers, schaamt u niet, En gaat alsnog achter het toestel staan om doorgelicht, te worden En ook wie voor nader onderzoek wordt opgeroepen, ga heen! Of moet er altijd een étok achter de deur staan? Zoals bv. toen in begin van de oorlog, de Duitsers een ieder op riepen voor een persoonsbewijs?) Bevel was bevel en een ieder was op tijd pre sent- En nu het om veel en veel be langrijker zaak gaat, nu zou een deel van de bevolking ,,gien tied" hebben, of bang zijn- Nee, eilandgenoten, zo gaat het niet! Werpt u allen, niet één uitge zonderd, in de strijd tegen de gevreesde tbe. Het is in het belang van u zelf en de hele bevolking. Wacht niet tot het te laat is. Want, dan kunnen de gevolgen heel ernstig zijn. Dat zie ik persoonlijk alle dagen. Texel komt nergens hij ten achter. Dus wees ook hierbij vooral nr. één- 't Is in ieders belang! EEN SANATORTUMPATIENT.' NAAR DE SLAGER! WIST U (zo lezen we in het vakblad „De Slagerij") dat in geen land ter we reld zoveel service door de slagers aan hun klanten wordt geboden als in Neder land? Vrijwel nergens wordt zoveel zorg besteed aan 't uitbenen, klaarmaken en afleveren van het vlees als by ons. WIST U. dat rund-, kalfs- en scha penvlees zowel vitamine A, B als C bevat en dat gekookte varkenslever aan de spits staat van de vitamine-leverantie Gekookte varkenslever bevat nl. vitami ne A. B, D, E, H en K- WIST U... dat reuzel en niervet, ver uit de hoogste calorieëmvaarde hebben? Beide brengen het per 100 gram tot 920 cal., tegen boter ISO cal. De bonte avond, die Zaterdag in het Eigen Gebouw te Oudesehild werd ge geven, moelit zieh m een grote belang stelling verheugen: de zaal was tot de laatste plaats bezet- Deze avond was stellig de beste! Men kou goed merken, dat er een aantal jongelui meewerkten, die al wat geroutiucerder worden, hoe wel het jonge volkje ook aardig voor de dag kwam. Ook de zang wordt beter. Er was voor elck wat wils, de zaak liep vlot en alle groepen kregen een behoor lijke beurt, Toch moet ons één ding van het hart. De avond duurde te lang, voor al voor het groot aantal jongens, dat in de zaal was. Het gedeelte na de pauze, dat een in druk gaf van de belevenissen van een VCJ-kainp, hoe aardig op zichzelf, had de helft korter moeten zijn. Maar overi gens niets dan lof- Fr. Zegel J.Jzn. opende en heette al len hartelijk welkom namens de mede werkenden nl. het Bosvolk, de Vrije Vo gels, de J. G-ers en de J.B-ers, waarna begonnen werd met een aardig zang spelletje door het meisjes Bosvolk, geti teld Sneeuwklokjes luiden de Lente in- Er was veel werk van de costuumpjes gemaakt en het bracht de stemming er al direct in. Een muziekclubje o.l.v. de heer J. Beumkes, speelde toen enige be kende nummers, waarna het jongens Bosvolk ,,de Witte Paddestoel" opvoerde. Fup Krijnen speelde een drietal wijs jes op de harmonica- Het valt niet mee zo heel alleen op het podium! Volksdansen. De volksdansen vallen al meer en meer in de smaak. De Tovercirkel en de Jagersdans werden dan ook zeer goed uitgevoerd. Ook hier begint de langdu rige oefening vruchten af te wei-pen. Toen volgde een stukje Kampkolder, waarin het publiek kon zien, wat er op een bonte kampavond ten beste werd ge geven. Dit is dan iets rvat iivestal plot seling opkomt, ieder moet dan maar wat improviseren, wat de kampvreugde in hoge mate verhoogt Een daverend suc ces hadden de Slangenbezweerder en z'n helpers- Hu! wat griezelig Allen leefden moe met de slangenbezweerder, die met liet gevaarlijke monster deed wat hij wou. Het jongens Bosvolk speelde toen een scène op een bank, waar een slimme landloper de gehele bank voor zich wist te veroveren. De J.G-ers dansten nu de IJswals, een bijzonder mooie volksdans, gevolgd door een zangspelletje van de meisjes Vrije Vogels, 's Nachts in het korenveld. Ook hier hadden da meisjes leuke costuum pjes aan, waardoor zulke stukjes het al tijd doen hij hot publiek. Na enige nrs. van het muziekclubje, sprak de heer Termaat nog enige woor den. U heeft nu kunnen zien wat hier gepresteerd is. Wij zijn er mee in onze schik en we hopen dat u ocik tevreden zilt. Er heerst kameraadschan en vriend schap op onze club. Bovendien werken naast de leiders een aantal jongens en meisjes mee. om dit brok jeugdleven in stand te houden en te doen functionne- ren. Dit stemt tot grote voldoening Na de pauze gaven J.G-ers en J.B-ers een indruk van wat er in een kampwerk gebeurt, compleet met kampvuur, waai de H. L (hoofdleider) enige stemmlngs- Tot besluit van de Eilandeompetitie. weid Vrijdag 1.1. gespeeld Den Hoorn- Den Burg III. Uitslag 14-fi. Den Hoorn Den Burg III: S. Lap J. v. Lente 2—0 S. Zijm C. P. Burger 11 D. Lap D. v- d. Werf 2—0 G. Wilner H. Gomes 02 O. Bakker Jb. Konrn 20 O. Lap A- Vink'e 20 G. Jonker P. Jansen 20 W. Schuil W. A. v. Zeylen 1—1 I'. v d. Gaag B. Leen 0—2 Jb. de Jager P. Bakker 20 Totaal 14-6 De eindstand is nu: Den Hoorn 4 4 0 0 8 52—28 Den Burg III 4 2 1 1 5 44—36 Den Burg II 4 2 1 1 5 43—37 Oosterend 4 1 0 3 2 3644 De Koog 4 0 0 4 0 2555 Massa kamp. De damclubs De Koog, Oosterend en Den Hoorn worden herinnerd aan de wedstrijd Den Burggeeomb. Tex. dam clubs op Vrijdag 24 Febr. Elke cl lil) gelieve met het eerste tiental uiter lijk om 8 uur aanwezig te zijn. Belangstellenden zijn hartelijk wel kom- Hier is een mooie gelegenheid eens nader met ons mooie spel kennis te ma ken. Hopenlijk beeft die kennismaking tot gevolg, dat ook u zich aansluit bij teil van onze Texelse damclubs. Een be sluit waarvan u alleen maar plezier kunt beleven. STROPER BIJ SCHEVENINGEN AANGESCHOTEN. In de vroege ochtenduren van Zater dag zagen koddebeiers, die liun ronde maakten in hét verboden duinterrein bij Scheiveniii'gen, twee jongelieden met ko- riijnenstrikken. Op bevel werd geen halt gehouden. Een der jongelieden bedreig de de ambtenaren met een steen, waar na beiden liet op eer, lopen zetten Nadat Ier waarschuwing in de lucht was ge schoten, vuurde een der koddebeiers op de vluchtenden. De 22-j. M. K. werd in het been getroffen. De andere gaf zich daarna over. De twee gevangenen werden aan de politie overgeleverd. Men heeft K- in het ziekenhuis opgenomen. Zijn maat dé 23- jarige W. V. is gevangen gezet. volle woorden sprak. Met zang en decla matie werd alles geïllustreerd. Henk Oo'llou dankte allen voor de be langstelling. Het was een zeer geslaagde avond waarvan het batig saldo geheel ten goede komt aan het kampwerk. DRIE SCHAGENS IN DE BOOT. Buotpersoneel .,De Ochtendploeg" (TESO) bericht ons: ,,U schreef, dat er nu een Schagen in de Koger redding boot zit, maar er zitten momenteel wel drie Schagens in Asjeblieft! Bij d'e eerste redding, in 1896, telde de bemanning 'twee Schagens- Is deze boot misschien altijd uitgevaren met een of meer Schagens aan de rie men? BADSEIZOEN 1950. In venband met de voorbereidingen v. hot badseizoen 1950 vestigen Burgemees ter en Wethouders der gemeente Texel de aandacht op het navolgende: Tot en met Dinsdag 28 Februari a-s. staat voor betrokkenen de gelegenheid open om een aanvrage in te dienen voor een vergunning om op het strand te De Koog en aan het Weslterslag strandten ten, ccinsumptietenten, badtenten, kios ken e.d. getimmerten te plaatsen. Tevens bestaat tbt die datum gelegen heid om een vergunning aan te vragen 0111 op het strand met ijs, fruit, koek, e.d. te venten. Ook bestaat tot 28 Februari a.s- de ge legenheid om een vergunning aan te vragen om in helt badseizoen paarden te verhuren, of met Jan Pleziers en pon- nywagens badgasten te vervoeren. Voorts worden houders van pensions hotels en zij, die gemeubileerd verhiu-en, herinnerd aan het bepaalde in de art. 85bis en 35 ter van de Algemene Poli tieverordening, krachtens welke artike len zij verplicht zijn „gastemlboekjes" van de in hun inrichting verblijf hou dende gasten b(j te houden. De betref fende boekjes zijn tegen betaling van f t,(elk boekje biedt plaats voor de inschrijving van 100 garten) ten ge meentehuize verkrijgbaar. Texel, 20 Februari 1950. Burgem. en Wethouders van Texel, De Burgemeester Mr. G. D. REHORST De Secretaris, P BEEMSTERBOEK VEEINVOER. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat zij, met het oog op T voorkomen van mond- en klauwzeer aan de vaste wal. tot nadere aankondiging geen vergunning zullen verlenen tot het invoeren van herkauwende dieren en varkens. Texel, 21 Februari 1950. Burgem. en Wethouders voornoemd. Mr G. D. REHORST, Burgemeester P. BEEMSTERBOER, Secretan» S. V. Texel. Uitslagen van Zondag Afd. N.H. Re-s. 2 C: Texel 2-Bergen 2 3-0; 3e kl-: Dc Koog 1-Texel 3 2-1; Adsp.: Texel A-BICC A 3-2; De Koog A-Texel B 1-0. In de 4e klas A wordt het. in de kop groep een gedrang om de leiding en ook nu weer zijn er uitslagen die een duide lijk beeld van de gelijkwaardigheid be wijzen en ook nu weer zijn d-e verrich tingen met een voor ons gunstige uitslag beëindigd. Grashoppers won van BKC en bewijst wel tot grote daden in staat te zijn, Wa tervogels en Bergen deelden de punten, waardoor W-vogels niet kon uitlopen, maar Bergen in de running bleef. Tegen N.-Nied-orp heeft T. behoorlijk revanche genomen, rust 1-0; binnen 8 min. werd het 4-0, waarna N.N. de eer redde. Texel 2 heeft gewonnen en al bleef Bergen 2 onder de maat als geheel, toch had T alle moeite om de leiding te ne men. Dit gelukte pas 5 min. voor de rust met een harde schuiver van J. v-d. Ster- re, nadat, eigenlijk een legio van kansen was gemist. In het veld werd er wel aar dig gespeeld maar de voorhoede moet. meer doortasten, anders krijgt de verde diging steeds weer gelegenheid om in te grijpen. Ondanks het overwicht van T. waren de uitvallen gevaarlijk en eenmaal redde Ben op meesterlijke wijize een ze ker schijnend doelpunt, terwijl 2 vrije kansen werden overgeschoten. Na de rust werd B. enigszins overspeeld en na 15 min. volgde een van de vele voorzet ten van Henk, die weer prima werk deed, waaruit Jan Dekker de stand op 2-0 bracht- Telkens kwam I'. terug, al zagen we sporen van vermoeidheid en na tal van kansen te hebben zien misluk ken, kwam 10 min. voor het einde no. 3 ran de voet van Henk Witte, vlak voor hot einde denken we HC nog te zien sco ren, maar de hal ging naast. Indien er zo wordt doorgewerkt en dan na wat meer wedstrijden, kunnen we nog wel enige punten verzamelen, maar denk er om, tér training ,daar moeten we 't toch maar van hebben- De leiding was prima. Texel 3 verloor met 1-2 van De Koog, een uitslag die we niet. onverdienstelijk kunnen noemen. Adsp. ABKC A was een wedstrijd, waarin voor de rust de partijen tegen el kaar opwogen met dat verschil dat het voorhoedewerk van B- beter was. Bij 'n T-aanval sloeg Oen B-er de bal met de hand en Bob scoorde met een hard schot het eerste doelpunt. Uit een B-aanval werd door een fout van onze keeper ge lijk gemaakt. Na de rust was T. veel sterker, uit een voorzet van A. Koger werd de bal doorgegeven naar links, vandaar met een boog voor het doel ge plaatst waaruit Bob netjes inkopte 2-1. Even later ving Bob een doelschop op en schoot onverwachts in de uiterste be nedenhoek en het was 3-1. Met 'n snelle doorbraak der B-rechtervleugel werd het 3-2, waarmede het einde kwam en waar mede beide ploegen vrede kunnen heb ben. Zondag a.s.: Bergen-TexeJ; Oudesluis 2—Texel 2; Texel 3—HRC 6; Texel A— II'RC A. Vogelpest in België In een radio-causerie heeft dr- D. M. Zuvdam, dierenai cs-baoterioloog bij de Rijksserunnnricbting te Rotterdam ge- sproken over de bestrijding van de vo- gclpest, een ernstige pluimveeziekte, die aan onze landsgrenzen staat en de Ne derlandse pluimveestapel bedreigt. Deze vogelpest een uiterst besmettelijke ziekte wordt veroorzaakt door een on zichtbare smetstof, een zgn. virus. Wan neer de ziekte eenmaal in een koppel pluimvee uitbreekt, sterven in één tot twee dagen tijds vrijwel alle dieren. Vogelpest tast vooral kippen en kal koenen aan. Eenden, ganzen, fazanten en vele in het wild levende vogels als spreeuwen, kraaien en zeevogels, kunnen ook aan de ziekte lijden, een omstandig heid. die de verspreiding in ernstige mate kan bevorderen en die de bestrij ding er niet gemakkelijker op maakt. Waar wordt gezegd, dat in het wild le vende vogels ook aan de ziekte kunnen lijden, vroegen wij ons af of Texel, het Vogeleiland, er gevaarlijker bi| ligt dan andere Nederlandse gebieden. De heer Swart, dierenarts, antwoordde ons on 'n desbetreffende vraag, dat er voor Texel gelukkig geen groter bedreiging bestaat dan voor andere streken- Spreeuwen stri jken overal ln ons land neer, kraaien zwerven ook overal en zeevogels (meeu wen) houden zich bij voorkeur op op cendenbcdrijven als zij het „binnenland" verkennen. En eenden zijn voor de vo gelpest niet gevoelig. Aan de radio-causerie ontlenen wij nog hel- volgende: Het duurt twee tot veertien, meestal echter vijf dagen, voordal de eerste ziekteverschijnselen zich openbaren Deze verschijnselen wisselen met de leeftijd van de dieren. Kuikens vertonen benauwdheid, zwakte en sufheid. Bij volwassen dieren bemerkt men een op snot gelijkende benauwdheid, een ruw vederkleed, bol zitten, geen eetlust, hoge koorts, verhoogd dorst-gevoel, waterige soms bloederige gele ontlasting en tra nende ogen die vaak dicht worden ge houden, In nog langzamer verlopende gevallen treden zenuwverschijnselen op de voorgrond zoa's verlamde vleugels en poten en een gedraaide hals. Ten einde smetstof uit ons land te weren, is de in- en doorvoer van pluim vee uit het buitenland verboden. Diege nen, die zullen trachten kippen, kalkoe nen, ganzen, eenden en ander door een beschikking van de minister van land- ibonw aan te wijzen pluimvee, in ons land in te voeren, zullen streng worden ge straft- Wanneer zich in de eerstvolgende we ken plotseling sterfgevallen onder hel pluimvee voordoen, dan is de eigenaar verplicht hiervan onmiddellijk de bur gemeester van de gemeente, waar hij woont, in kennis te stellen. Zonder enig uitstel zal dan door deze de inspecteur van de Veeartsenijkundige Dienst wor den gewaarschuwd en de Rijksserum- inrichting te R'dam zal een nader onder zoek instellen. Blijkt nu, dat vogelpest- op een 'bedryf in ons land is uitgebro ken, dan moet met alle mogelijke midi- delen worden getracht uitbreiding van ziekte tegen te gaan. Al het op zo'n met vogelpest besmet bedrijf aanwezige pluimvee zal worden gedood en verbrand de terreinen en hokken worden ontsmet en het bedryf geïsoleerd- De schade, die hieruit voortvloeit, zal op redelijke wyze door de regering worden vergoed. Verder zullen nog andere wettelijke bepalingen in geval van een uitbraak van vogelpest in ons land onmiddellijk van kracht zijn. Deze bepalingen komen in liet kort hierop neer: schorsing van markten, keuringen, tentoonstellingen en verkopingen voor pluimvee; het plaatsen van waarschuwingsborden, zo als men die oolc wel kent voor bv. mond en klauwzeer en waarop vermeld zal worden: besmettelijke vogelziekte, be smet terrein: een vervoersverbod voor pluimvee en nader aan te wijzen voor werpen in de omgeving, of in de ge meente, waar het besmette bedryf zich bevindt; voorts bepalingen omtrent ont smetting van terreinen en gebouwen, waarin de zieke dieren hebben vertoefd. Overwogen wordt het pluimvee op be drijven, die grenzen aan een besmet be drijf. in te spuiten met een entstof, die de dieren ongevoelig maakt voor een be smetting met vogelpest. Dr. Zuydam ried ten slotte de kippen- houders aan, alle voorverpen, die wor den ontvangen, in het bijzonder pluim vee-verpakkingsmateriaal, te ontsmetten met 2 pet. natronloog of creoline, zoveel mogelijk vreemd bezoek van het bedrijf te weren, vooral van diegenen, van wie bekend is, dat zij op markten en and-ere pluimveebedrijven komen. Tex. Boys. Het is Zondag voor de Boys een goe- dag geweest. Van de 4 wedstrijden heb ben ze er 3 gewonnen. Het le is bij Callantsoog 1 op bezoek geweest. Direct na de aftrap gingen on ze jongens tot de aanval over, reeds in de eerste minuut ontstaat er al een ha chelijke situatie voor het C-doe'l toen de midvoor was doorgebroken, maar zijn schot ging juist naast Dit was echter uil- stel van executie want 3 min. daarna scoorde onze 1-half met een strak schot bet le doe-lpun1!-, spoedig gevolgd door no. 2, die de r-binnen voor zijn rekening nam. C- probeerde ook enkele nialen door te breken, maar dit bleef echter bij een poging,want de achterhoede stond op zijn post. Na plm. een half uur spélen scoorde- de midvoor uit eon voorzet van links no. 3 (rust). In de 2e helft kwam O. gevaarlijk op zetten en reeds in de eerste min- bracht zij de stand op 3-1. Dit gaf C. een zekers inspiratie want, er ontstonden crit-ieke momenten voor ons doel. Het kwam ech ter niet tot. doelpunten Dit offensief van C- duurde maar 5 min., want spoedig daarop namen de Boys het heeft weer in handen en na ca- 20 min. spelen zorg de de Boys r-binnen ervoor dat de stand 4-1 werd. Deze stand werd 10 min. voor het einde nog opgevoerd tot 5-1 door een hard schoft van de 1-buiten. Ook de mid voor zag n'og kans éen mooi doelpunt te maken, dit werd echter op onver klaarbare wijze door de scheidsrechter afgekeurd. Einde van deze sportieve w edstrijd een 5-1 overwinning voor onze jongens. Dit is een goed resultaat, jon gens. Nu zijn we op de ranglijst weer 'n plaats omhoog gegaan en dit kan geen kwaad- Boys 2-Heldcr 4. In een zeer spannen de en vlugge wedstrijd is het ons niet mogen gelukken om de punten thuis te houden. Als Helder aftrapt wordt er 'n zware druk op het Boysdoed uitgeoefend, en mét' kunst en vliegwerk worden doel punten voorkomen Als we na plm. éen half uur onder deze druk vandaan ko men is het de vlugge midvoor van de Boys die zeer snel reageert op een bai die door de midden wordt gespeeld en waaruit hij meteen doelpunt (1-0). Hier na as het weer H. wat de klok slaat, maai de voorsprong wordt tolt de rast ge handhaafd- Na de thee gaan de Boys tot de aanval over maar jammer genoeg gaat het schot juist langs de verkeerde kant van de paal. Langzamerhand komt H. weer opzetten en na een kwartier wordt er hands gemaakt in het bewuste gebied voor het B-doel. De midvoor van H voltrekt het vonnis met een harde schuiver in de hoek en geeft de keeper voor het éer.ft het nakijken. H. komt steeds meer opztten, maar keer op kee-r wondt het gevaar bezworen- Het is daar om jammer, dat door een misverstand van de prima spelende keeper en 1-back H. goedkoop aan de leiding komt. In de resterende 10 min. werd nog van alles geprobeerd maar doelpunten bleven uit Doch ondanks alles was het een prettige en sportieve wedstrijd. Boys 3 was oo bezoek by SVC 2 en het schijnt (lat dé spelers van Boys 3 het mooie w eer in het hoofd hadd'en, want ze wiElten C. maar eventjes met- 13-0 te verslaan Dit is beter dan zo'n erg klein beetje, Boys. Tot slot de adsp. A Deze waren op bezoek 1 ij OW A en de Boys wisten éen 3-1 achterstand in éen 4-3 overwin ning om te zetten. Gefeliciteerd, Boys! S. V. De Zwaluw Alleen de adsp. kwamen deze week in het veld. Ze wisten met 3-1 in De Gocks- dorp te winnen, gaat zo voort. Het handballen gi-ng niet dom-, dja-r Oosterend afbericht deed, dit was jam mer, daar hét weer zo mooi was- Het programma voor deze week luidt: Woensdagavond handibaltrainen om 8 uur in school, gymschoenen meenemen. Donderdagavond trainen voor de adsp. Zaterdagmiddag gaan de adsp. naar Texel C op bezoek. Zondag: ZDH-damesCUDS. ZDH Tex. Boys 3. Volgende week Woensdag jaarverga dering in- ..Loodsmanswelvaren" voor alle leden, ook de donateurs zijn welkom Zaterdag was ons hele dorp in rep en roer. Overal waren de vlaggen uitgesto ken en zelfs was er een erepoort. Het- woord ..Welkom" werd geflankeerd door het Kerkje van Den Hoorn en een Indo nesisch landschap, ter verwelkoming van ons lid Jaap Boon Czn, na een afwe zigheid van 3 jaar om zijn plichten in Indonesië te vervullen. Maar Zaterdag middag kwam hét, telegram, dat Jaap nog niet naar Texel kwam en eerst naar Utrecht moest, daar hij kou had gevat. Gelukkig konden zijn teleurgestelde ou ders hem Zondag in Utrecht opzochten waar ze Jaap in goede conditie aantrof fen- Jaap, namens onze vereniging wel kom in ons vaderland en we hopen, dat je spoedig naar ons eiland mag komen. O.V.V.-nleuws. Het 2e kon het ook nu weer niet tot- e'en overwinning brengen, wel veldover- wicht maar voor het doel was het mis. Eerst ging het heel aardig en de eerste 10 min. waren dan ook voor ons. Maar doordat de keeper van IC. nogal geluk had. draaide het op niets uit- Uit een aanvul van K. schiet de keeper niet goed uit en voor hij- zich kan herstellen ligt de bal in het net. Na de rust zien we O. overwegend sterker, maar doelpunten, dat is er niet bij. Bij een doorbraak van IC. wordt de bal van grote afstand inge schoten. (Wat was dat. Kees, rtond je te slapen?) Bij een aanval op het K-doel maakt een der backs hands, maai- de strafschop wordt niet benut. Hoe O- ook Zwoegt, de stand blyft met 2-0 in het voordeel van IC. Maar niét getreurd, vol gende week beter. Deze ploeg kan veel heter resultaat behalen. De adsp. verloren met 4-3-, bij de rast was het 3-1 in het voordeel van O, maar daarna rammelde het geducht. Jongens, wie weet een goede keeper?

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2