„CORALIE" Grote productie bewijst de betekenis van agrarisch Nederland D.v.Egmond sprak voor De avonturen van Pietji de bloembollenkwekers Pluis en Jantje Joppe (Slot.) ■De ziektebestrijding heelt al heel wat tongen in beweging gebracht Wij moeten bollen leveren van de hoogste kwalitiet en dus moeten ze voor 100 pet. gezond zijn. Als een of ander land onze bollen wegens het niet voldoen aan de eisen van gezondheid en kwaliteit zou uitsluiten, zou dit 'een grote tegenslag kunnen geven en armoede betekenen voor teler en handelaar. Wie een ziek gewas teelt trekt altijd aan het kortste eind- Wat wij verzenden moet absoluut gezond zijn. Ook bij aankomst in het buitenland wordt scherp gecontroleerd. Wegens aanwezigheid van vlieg, bolrot, enz., wordt nog veel afgekeurd. Plant uitsluitend kerngezond, sterk plantgoed Spr. verklaart, dat ons land wat de ge zondheidstoestand betreft gelukkig hard vooruit gaat. Aaltjesziek behoort hier, tot het verleden, de vlieg vermindert ie der jaar- Texel is altijd 't zwarte schaap geweest wat de vlieg betreft, maar dit jaar zijn er betrekkelijk zeer weinig Texelse bollen afgekeurd wegens vlieg. Dat versterkt het vertrouwen. Jammer, dat wij niet met zekerheid weten of de vlieg ook op andere planten aast. Houdt het land schoon, er mag totaal geen op slag zijn. De opslag in het voorjaar- er direct uittrekken. Geeft de strijd tegen de vlieg niet op, verdelgt haar tot de laatste toe. (Warmwaterbad). Spr- gewaagt dan van de strijd tegen het virus (het grijs). Door de strenge voorschriften van Prof. van Slochteren heeft de kweker geleerd zodanig te se lecteren, dat hij hard groene partijen overhield. Daardoor is de teelt voor 80- 90 pet. gezond geworden. Toch moeten er altijd nog zo'n 1-3 bollen per bed ver wijderd worden. Het virus kan eigenlijk alleen te velde worden bestreden. Het probleem van het virus zullen wij hou den, het is een bloedziekte, maar de practijk heeft bewezen, dat ais men van gezond materiaal uitgaat, men een ge zond gewas houdt-. Bij het, bemestingsvraagstuk gekomen, zegt spr., dat we ons allereerst de t raag moeten stellen wat er in de grond zit. Vooral de narcis heeft veel voedsel no dig zoals kali, fosfor en stikstof. Aan die stoffen is de grond uit zichzelf arm en daarom moeten wij de grond met die stoffen verrijken. De grond heeft ook behoefte aan organische meststoffen. Die meststoffen brenge men desnoods een jaar tevoren (voor de bouw) in de grond (want de organische meststoffen worden langzaam door de grond opge nomen). Ir. Cleveringa wil zelfs hele maal naar de organische stoffen terug! Wij voelen, dat hij in vele dingen gelijk heeft. (De wetenschap heeft aanvanke lijk tegen de theorie van Ir. Oleveringa geageerd, maar nu niet meer!) Men vetrijke de grond om het andere of om de 2 jaar met kunstmest. (ASF- korrels). Men geve hoeveelheden, naar gelang de grond vraagt, als men ech ter te veel stikstof toevoegt worden de door G. TH. ROTMAN 73. Na enig loven en bieden werd men het over de prijs eens en het gezelschap stapte in, nadat eerst de kinderwagen ingeladen was. Plotseling trapte er een op Pietjes hand; Pietje gaf een gil en nu waren de twee spoedig ontdekt Ze werden dadelijk herkend en, het hele gezelschap ging vreselijk te keer, zodat de voerman Jantje en Pietje allebei op de weg zette. bollen te welig, zij kunnen daardoor geen voldoende weerstand meer bieden en worden door bolrot aangetast, (te dicht geslagen grond is daar mede de oorzaak van). De heer Van Egmond bespreekt het sortiment. Op Texel kan een goede Gol den Harvest geteeld worden. Er bestaat voor Amerika geen betere narcis- Ame rika komt er altijd te kort. Het is een kr. om te telen, maar u kunt ze hier heel goed telen: er zijn Texelaars die met een best product op de markt ko men. De Harvest heeft een grondsoort nodig, waarop wij hier ook de Spurren en Sions kunnen telen. Dus geen sterk kalkhoudende grond, maar een grond, die niet te sterk vasthoudend aan stik stof is. Goede baas nodig. De Golden Harvest moet luchtig en harddroog bewaard worden. Half Sept. begin Oct. planten op grond die niet te sterk naterhoudsnd is. De G.H. heeft 'n goede baas nodig. Bescherm hem tegen zonnebrand, behandel hem zachtaardig, ruk de klisters niet al'. De hoge tem peratuur moet uit de bol zijn voor wij hem in de kist doen. Anders gaat de bodem van de narcis er uit rotten, door dat hij niet voldoende kan uitwasemen. Uit de zon en in de wind. Koel van het land. Dat geeft de meeste zekerheid, dat bolrot uitblijft. Bolrot kan reeds in de bodem ontstaan als de grond lichtslempt- De grond dus zo luchtig mogelijk hou den. Een goede bewaringsmethode is eveneens van groot belang Zorgt., dat de bollen koel en zo vlug mogelijk ge droogd worden. Behandelt de bollen als eieren, kneust ze niet, breekt geen klis ters af. Kookt ze in Genui san of Ara- than. Men hoort wel eens klagen, dat er met de bollen iets niet m orde is ligt 'in dat heus niet aan de kokerij maar aan de kweker. Zijn ze vakkundig be waard';' Goed droog voor ze naar de ko kerij gaan? Hoe brengt u ze terug? In zakken, te veel op elkaar getast, waar deur -ze stikken? Uaat u ze thuis in de zakken staan? Zo ja, dan bedei-ven zo, ze bederven ook als men ze dan op dikke voren legt. Maak ze dus zo gauw moge lijk koel. Wie zijn bollen met CO zakken tegelijk op een wagen van de kokerij haalt, verstikt zo. De heer Van Egmond komt hierna nog up het bolrot terug. Deze ziekte wordt veroorzaakt doordat de bol niet goed verzorgd wordt. Er zijn in de Zuid kwe kers die nooit last van bolrot hebben, terwijl hun buurman altijd met die kwaal te kampen heeft, Verdeelt het risico. Het sortiment: op Texel kunnen mak kelijk 3 a 4 soorten meer worden ge teeld- Blijft dus niet bij één soort! Als het buitenland die soort niet wenst zijt ge uitgepraat. Verdeelt het risico, zoals de kwekers in de Zuid het doen. Be paalt u zich eens bij de trompetnarcissen. Een King Alfred is een geijkte han delssoort. De Flower Carpet is ook een soort om hier te telen. De Rembrandt Nadruk verbeden. 74. Of er eeir hond over de weg sprong of dat een wesp het paard stak, weet ik niet. Maar da bles sloeg plotseling op hol, voordat de voerman op de bok zat! Met het spartelende en om hulp schreeu wende gezelschap verdween de wagen in de verte, grote stofwolken opjagend. Jantje en Pietje er natuurlijk vandoor, de voerman eenzaam achterlatend REVUE S.V. DE KOOG. Sportvereniging De Koog hoopt op Za terdag 4 Maart a.s- een revue te geven in Hotel De Tbekomst. Hij wordt weer knal. IETS VOOR TEXELAARS DIE WILLEN EMIGREREN. Maandag Heeft, de heer II. Bloem, Haarlem, verbonden aan het gezant schap van Z.-Afrika, in „Ons Huis" op Terschelling films over Afrika ver toond. Aan de hand van deze films wer den de emigratiemogelijklieden naar Zuid-Afrika besproken. Daartoe uitgenodigd door een Texelse vereniging of organisatie zal de heer Bloem wellicht ook hier zo'n avond wil len verzorgen- Welk bestuur neemt het initiatief? WV SCHIERMONNIKOOG WERD RUMOERIG. In een rumoerige vergadering van V. V-V. Schiermonnikoog werd het voor stel om liet kampeerterrein te verhuren aan de stichting Jeugdkampen te Am sterdam, met grote meerderheid van stemmen verworpen.. De burgemeester van Schiermonnikoog, de lieer Anker, deelde daarna mede, als voorzitter van de WV te bedanken, BOOTDIENST T E.S.O. TEXEL—DEN HELDElt V.V. Op werkdagen: Van Texel: 5,20; 7,45; 11,45; 41,50; 17.50 Van Den Helder: 6,30; 10,20; 13,0.7; 16.20; 19,30. Op Zon- en alg. erkende Chr. Feest dagen: Van Texel: 7,45; 11,45; 17,50. Van Den Helder: 10,20; 13,10; 19,00 kan Hier ook groeien (grote vraag naar). Tegen uw grond kan de Zuid niet op. 13 kunt hem groen en zonder bolrot telen- De Insurpassable kan hier ook geteeld worden, maar bij die soort wel goed uil- kijken wat liet grijs betreft. In de witte trompetnarcissen kan een Kielage goed geteeld worden, wit is vandaag de mode kleur (de gele trompet is niet aan mode onderhevig). Van de Incomperables kan men een Fortum telen. De Carlton wil de hele wereld wel hebben. De wereld zit vol soortn van narcissen waar de hele iv ereld naar vraagt. Teelt ook de Cup- narcissen, zoals Verger, en Flower re cord, Starlet elegance houdt u niet tot liet einde vast aan spurren of sions. Ook de Hollands", Iris lean Texel goed telen- Dit soort is er de laatste jaren zeer goed in gekomen. Daarvan trekt men even veel als van de Sions. Met de gladiolen loopt het ook best, maar men moet er een schuur voor hebben om ze vorstvrij te bewaren en snel te drogen. Overigens is liet lonende van deze cultuur erg wis selend. Hiermede besloot de lieei Van Eg mond zijn praatje waarnaar met grote aandacht was geluisterd en geen wonder, want hier was een vakman-eerste-klas aan het woord. Na de pauze werd door velen gefbruik gemaakt tot hot stellen van vragen. Ant woord: De Golden Harvest kan goid groeien. Hij kan „over de kop". Een kweker had met het ene veld gla diolen heel wat meer succes dan met het andere. Antwoord: de gladiool eist verse grond. Van de Barri's ried spr. aan Verger, La Riante- Besloten werd de lieer Zeeman aan te zoeken om in Aug. controle uit te oefe nen op afgekeurde vliegpartijen. Ten slotte werd nog een vraag ge steld welke waarde moet worden toege schreven aan liet opsporingswerk van aardstralen (waardoor de boilen minder goed groeien) door middel van de wi chelroede. De lieer Van Leeuwen ant woordde hierop dat Hij bij 'n proefne ming is ..betrokken" en binnenkort ont hullingen kan doen! De heer Van Egmond wekte nog op tot het bezoeken van de (inmiddels ge sloten) tentoonstelling Se Lisse. „Gaat •naar de Zuid en gaat daar het sortiment narcissen bekijken, driekwart, van de «how is er mee gevuld". Wij kunnen aannemen, dat ook 't hart lan de Texelse kweker daar is openge gaan! FEUILLETON 15.) Maar vader is er nog niet, zei Rulh zenuwachtig. Ze keek van de een naar de ander. Ze kon het trillen van baar lip bijna niet bedwingen. Ze had zo gehoopt op deze avond. Nick sprong van de sofa op. Lieve hemel als we op vader moeten wachten! riep hij. Coralie lachte schel. Hij zal het hele diner vergeten hebben, zei ze. Als miss Fisher hem er niet aan heeft herinnerd, is het zeker zo, zei Al lan. Nick keek op zijn horloge. Het is al kwart over zeven, zei Hij. Ze keken allemaal naar Ruth. Goed, zei Ruth, dan zullen we maar beginnen. En ze ging naar de telefoon. Het was geen prettige maaitijd- Ruth moest telkens naar de lege stoel kijken. Ze alen geen van allen met smaak, hoe wel het diner uitstekend was en keurig werd opgediend. Het gesprek vlotte met; iedereen was te veel met zichzelf en zijn zorgen bezig. Er was niet de minste sfeer. Toen ze eindelijk van tafel opstonden, keek Nick weer op zijn horloge Ruth wist precies wat hij dacht. Coralie keek op dat ogenblik naar liaar moeder. Ruth's gezicht was strak en ongelukkig- Ze is bedroefd, omdat vader haar op haar verjaardag in de steek heeft gela-ten, dacht ze met een plotselinge pijn in haar hart. Beneden op straat begonnen de kran tenjongens te schreeuwen. De nieuiva. edities waren uitgekomen. Negen uur, zei Allan. Coralie voelde zich duizelig worden. Zou Smead haar opbellen van beneden? Maar de telefoon bleef stil. Een paar minuten later werd er op de deur ge klopt, Er was een piccolo met een brief voor Coralie- Ze maakte de brief open. I-Iij was van Smead. Ze las hem tweemaal zonder hem goed te hegrijpen, maar het drong tot haar door, dat er iets was gebeurd, dat het nodig maakte, hun plan nog uit te stellen. De brief was verward en vaag. Smead moest hem beneden, in de loung, geschreven hebben, want enve loppe en brief waren van liet hotel. Nick lachte. Je kijkt alsof je liefste je afgeschreven heeft, zus, zei hij. Coralie lachte flauwtjes en vouwde de brief weer op. Zo erg is het niet, zei ze. Allan nam zijn overjas van een stoel. Ik zie jullie vanavond ol morgen wel weer, zei hij. Gina grinnikte. Vanavond allicht niet, zei ze. Je zult liet wel druk hebben. Jij en je vriendin braden er tegenwoordig de boter uit, hè? Allan antwoordde niet, maar ging de kamer uit en gooide de deur achter zich dicht. Nick haalde Gina's mantel en hield dien voor haar op. Kom, zei hij, wij moeten ook maken dat we weg zijn Je weet hoe lelijk Will kijkt als Hij moet wachten. Ja, dat weet ik, zei Gina niet erg vriendelijk. Ruth nam afscheid van hen met liet starre glimlachje, dat tegenwoordig haar gezicht maar zelden verliet. Het was het besluit van een mislukte ver jaarsdagavond. Ze moest die glim lach op haar gezicht houden, anders zou ze haar tranen niet meer kunnen inhou den. Dag Nick, dag Gina, zei ze. Lief, dat jullie gekomen bent. Nick knikte haar vriendelijk toe en legde even zij i hand op haar arm. Gina was nog bozig met haar handschoenen. Kom, Gina, zei hij. Op voor de klanten, mompelde Gina. Maar toen Nick en Gina eindelijk naar de deur gingen, vloog die open en Allan verscheen weer. Goeie genadel zei Nick. Ik dacht, dat je al halverwege de stad was. Allan bleef bii de deur staan en staar de hen met grote ogen aan. Wat is er? riep Nick- Je kijkt of je de duivel bent tegengekomen Allan bleef hen aanstaren. Ruth uitte "en kreet van angst. Wat is er gebeurd, Allan? Vergeef me. moeder, antwoordde de jongen, het zal voor jou wel het ergste zijn. Hij wees op een vetgedrukte kop op de voorpagina van de krant-, die hij in de hand Hield. Ze snelden naar hem toe en lazen: ,.Byron Teerproducten bankroet!" Jaarverslag „Eendracht" Aan liet Jaarverslag, uitgebracht door de heer Wierin-ga, directeur, ontlenen we: De melkaanvoer is tot heden ten dage en dan gerekend vanaf t April '49, steeds weent hoger geweesit dan in de zelfde periode van het- daarvoor liggen de jaar. Aangevoerd werd reeds 8.188,874 kg. melk. met gemiddeld 3,5S vet (in 1948 6.181,799 kg. met 3,48 pet, vet). De plas melk ging met twee millioen kg. vooruit, het vedgehalte met 0,10 pet- Het gaat nog steeds excelsior! Over de kwaliteit der melk hadden we tot Juli niet. te klagen, maar daarna is vrij tveel afwijkende melk oniivangen (met te hoog bacteriegehalte). Herhaaldelijk is lrier ïeeds op gewezen e:i door het bestuur werd besloten in de zomermaanden de klasse III te belasten met 1 cent kor ting. Herhaling geeft 2 cen't korting, daarentegen ontvangt klasse I 1 cent toeslag per kg. De productie. In het kalenderjaar 1941) werd 147,425 kg. boter geproduceerd. Ze werd voor een dee.1 op Texel geplaatst-, doch het overgrote deel ging naar het NCZ, te Amsterdam, die voortdurend grote ex portorders uitvoerde naar België, Italië, Frankrijk, Zwitserland, Polen, enz. en die een deel leverde aan het zgn. In- en Verkoopbureau v. Zuivel, dat de- export op Engeland behartigt. Tot April 1949 ging de export vlot, doch daarna tot Aug. dreigde de export door de gro te productie en de geringe vraag min of meer vast te lopen. Vooral toen gin gen grote partij-en de koelhuizen in. In liet- buitenland bleek intussen de eigen productie door droogte erg tegen te val len, zoda-l Nederland weer kon- uitvoeren- De groot-handelprijzen waren f 4,03, f 3.8S, f 4,—, f 4.33, 14,80. De laatste gro te sprong' omhoog kwam mede door een lerlaging van de u-itvoerheffing. De binnenl. prijs glïig mee omhoog. De keu- ringsuitslageo voor 1949 bij het ZKB waren: 10 x klasse I en 2 x klasse II (voorsmaak). Er werd 1,071,019 li-ter eonsumptie- melk gemaakt en 36470 liter karnemelk. De prijzen hiervoor zijn tot heden toe aan een maximu-m gebonden. Bij uitlo pende kaas- of boterprijzen zit de con- sumptiemelk voortdurend in de kwade hoek en geeft ze verlies t-o.v. voornoem de producten. Voor bedrijven met veel cons, melk gaf dit zoveel redenen tot ontevredenheid, dat in Bondsverband tot egalisatie werd besloten, waarbij de kaasbereiders dan geld afstonden aan deze cons, melkprijzen. Dit alles om er ger te voorkomen, want als Den Haag op zoiets gaat ingrijpen, geschiedt dat steeds door de hoogste door middel van heffingen t-e brengen op liet peil van de laagste. De egalisatie heeft in Noord- Holland, naar ik geloof, wel goed ge werkt. Niettemin zag de minister het tooh zo, dat hij in Oct, 1949 op de kaas, die toen erg hoog lag in de markt, een heffing van 35 ct. per kg. legde. De kaas, liet hoofdproduct. Er ivevd 683,984. kg kaas gemaakt of te wel plm. 360,000 Edammertjes. Per week 7000, per dag 1000 stuks. (De kaas is het hoofdproduct, maar ook het teer ste, want ze wordt uit rauwe melk ge maakt). Tot de langste dag en even daarna was de kwaliteit best, ze werd heel grif afgenomen tegen goede prij zen. Te Alkmaar stonden we steeds mee bij de hoogsten- Daarna ging liet minder vlot. Er kwamen afwijkingen. Bij de grote productie heeft men vas te afnemers nodig voor grote partijen. Maar dan dient voorop te staan een goe-« de kwaliteit. Men heeft dit in de toptijd, dus de zomer, heel hard nodig en juist dan komen vaak de afwijkingen. Na de zomer herstelt de kwaliteit zich vrij spoedig, maar het is begrijpelijk, dat het vertrouwen van de handel in die kwali teit daarmee niet gelijke tred houdt. 194!) bracht eeu hausse, steeds lagen de prijzen hoog en na de vrijlating van de prijzen in Nov. 1949 was er geen hou den meer aan. De prijzen liepen op tot i" 2,65 per kg. Ondanks de heffing van 35 cent was dit nog hoog. Bankroet! riep Coralie. Dat kan toch niet?! Geruïneerd, fluisterde Nick. Vader is geruïneerd! Zo is het, zei Allan. Ruth kon niet spreken- Ja, zei iemand achter Allan, zo is '1-. Dallas Ree stond in de deuropening. Hij zag er jaren ouder uit dan de laat- sle maal, dat zij hem gezien hadden. Dal! fluisterde Ruth. Hij probeerde te glimlachen, maar het lukte niet erg. Ik zei, dat, ik thuis zou zijn op je verjaardag, Ruth, zei liij. Nu hier hen ik. Ze stak hem haar handen toe, maar 'f was of hij die niet zag- Zijn ogen had den een starende blik. Een mooi cadeau breng ik je is het niet? vervolgde hij. Zijn mond trilde. We zijn geruïneerd volkomen! Hij keek van de naar de ander. Ver geef jullie me maar ik wil nu liever alleen zijn. Eu hij ging door de hall naar zijn slaapkamer en deed de deur achter zich dicht. HOOFDSTUK IX. Coralie Ree stond aan de lus- De tram was tjokvol: nu en dan trapte iemand op haar tenen of schopte tegen haar hiel- Ze beet op haar lip en trachtte de tranen in te houden, die achter haar oogleden brandden. Ze had een gevoel of de lus. waaraan ze zich vastklampte, bezig was haar arm uit liet lid te trek ken. Wat doet het er nog toe, dacht ze dof. Dit kon geen stand houden en de prijs is gedaald tot f 1,80; de heffing van 35 ct. is verdwenen. 'De export zit de laatste tijd vast. en het staat nu ook wel vast, dat in de han del grote verliezen worden geleden. 'De directeur zet hierop uiteen hoe het gemiddeld vetgehalte per bedrijf verkre gen wordt. Bij bespreking van de richtprijs voor de melk wordt als ren teleurstelling op gemerkt het feit. dat men heft heeft aan gedurfd de melkprijs lager te stellen, terwijl alles nog duurder wordt. Immers voorheen werd als maatstaf genomen melk van 3,30 pet. vet en nu van 3,50 pet- Wiel is gezegd, dat als zich onvoorziene omstandigheden i oordoen, het geval na der zal worden bekeken, maar de erva ring leert, dat zulks in de regel niet vlot gebeurt! Intussen is de prijs met 0.25 rit. verhoogd in verband met de loonsver hoging van 5 pot. De melkaanvoer. Met de nieuwe melkontvangst hopen we de melk vlotter te lossen fabrieks- uillbieiding is in volle gang. Ter verkrijging van zo goed mogelijke indnistriemelk heeft het bestuur een sital- controle ingesteld Als elk melkieverend bedrijf er zich (>d toelegde zo goed mo gelijke melk te produceren, hadden ivij geen kwaliteitsonderzoek, geen stalcon- trole, geen administratie van dit alles nodig. En het resultaat zou beter wez.en. De wei- Straks hopen wij alle wei te kunnen bufferen en steeds af te leveren naar de boerderij. Aan de heer Barhorst- is opge dragen de gehele afvateringssloot uit- te baggeren en een gedeelte, dat langs de Sehilderweg liep, om te leggen. De verbouwing. Gereed is een nieuw pakhuis, dat zicli uitstrekt over het reeds bestaande pekel lokaai en pakhuis. Dit laatste wordt inge richt voor pekellokaai en is bijna klaar. Als de grote melkstroom komt, kan de kaasmakerij met pekellokaai en pakhuis dus ongestoord haar werkzaamheden verrichten. Dit- is al veel gewonnen. De melkontvangst met daarboven aange bracht tanklokanl is dan nog niet of pas klaar en we moeten dit dan nog inrich ten- Nog niet bereikt. Destijds betuigden de fabrieksbestu ren (op 2 na) hun adhaesie met het plan van de Bond van Zuivelfabrieken 0111 tot een groile vereniging voor alle fabrieken in N.-Holland te geraken. De nieuwe vereniging beoogde, dat alle fabrieken er lid van zouden word'en en al hun be zittingen en schulden zouden inbrengen, zodat de bedrijven voor gezamenlijke re kening van alle Noordhollandse hoc-ren zouden worden geëxporteerd. Onder 'n centraal hoofdbestuur mot directie. Overal zou dezelfde melkprijs gelden, er zou zo econ. mogelijk kunnen worden gewerkt, de onderlinge concurrentie worden uitgeschakeld en de gezamenlij ke kapitaalsinvesteringen tot de geringst mogelijke proporties terug gebracht w orden. Na de bestudeering van de ontwerp statuten waren er van de 32 fabrieken 5 of 6 voor oprichting- Zodoende is deze -zaak op een zijspoor gereden. Het verslag geeft vervolgens een overzicht van de- algemene Ned. export over 1949. Daaruit bleek, dat de agra rische uitvoer de agrarische invoer met 02 pet. heeft, overtroffen. Agrarisch Ne derland heeft een geweldige bijdrage ge leverd voor de uitvoer en de verkrijging van deviezen. Van de andere kant rechtvaardigt dit dat de boeren van Nederland uit het to tale volksinkomen een dusdanig deel krfjgen, dat zij een redelijk bestaan heb ben en hun bedrijven daardoor nog meer kunnen verbeteren en op peil brengen! Wij hopen, aldus besluit de directeur, dat men daar te bevocgder plaatse ook van doordrongen ls! De dag was begonnen met een koude Februari-niotregem en) zag er even treurig uit als de gedachten, die in Co ralie omgingen. Het was wonderlijk ge weest, vond ze. De eerste avond had het. bijna opwindend geleken, geruïneerd te zijn. Het was net geweest oï ze niet in staat was er veel om te geven maar naarmate de tijd vorderde, werd de toe stand hoe langer hoe akeliger- Ze zucht te. Het ging van kwaad tot erger. Iede re dag kwam er weer iets nieuws en het was altijd iets ellendigs. -Die morgen was haar auto wegge haald. Moest verkócht worden om schul den te betalen. Coralie beet haar tanden opelkaar. Blijkbaar was zelfs een bank roet een kostbare geschiedenis. Ook R-uth's wagen was verdwenen. Allan klampte zich nog met hand en tand vast aan de zijne, maar dat zou ook wel niet lang meer duren, want met de Byron Teerproducten was natuurlijk ook zijn salaris verdwenen. Idioot, dat we niet eens meer ben zine kunnen betalen, dacht Coralie. Ze staarde droefgeestig voor zich uit en haar gedachten gingen terug naar de vergadering van de Amerkiaanse meis- jesbond. Ze was er altijd erg populair geweest op die bijeenkomsten en ze meende dat andere meisjes met haar dweepten omdat- ze intelligenter was dan het gemiddelde. (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4