Aannemer jubileert 32 Texelaars willen naar Australië roeisextraci ..IN HEIDEPYK". (Vervolg van voorpagina). Yn it treddj bidriuw is Pake hurd ef- terütgien en as men him dan nei it sie- ken hüs bringt. dan rint it óf mei him. Ivrekt ek op dizze dei komt Tjitte Jr. ta de üntdekking. dat de heidepyk ein- liks wol in kreas fanke is en hy lor- klearret har syn leaf de. Mar om 'e nocht. hwant Yfkeis hjir net foar to finen- Op de dei fan de bigraffenis komt üt, dat Pake oan 'e heidepyk 30,000 goune neilitten hat. Dat bringt fansels great poroer yn de femylje van Es- Der wurdt nou fan 'alles prebearre om dit testa- mint nietieh to forklearjen, en wy sjugge wer notaris Ramsma forsikinen Dizze lit him net troch van Es op 'e kop sitte, en forklearret dat Pake goed by syn posityven wier, do 't er it testamint opsteld hat- Van Es sit fol trucjes en ge- mienichheden mar it jowt him neat,. As da notaris wre fuort is. en hja yet hwat nei sitte to praten, dan komt harren yn 't sin, dat soan Tjitte wol mei de pyk trouwe tkin, dan bliuwt it jild yn 'e fe mylje. Tjitte dy 't krekt thüs komt, wurdt op 'e hichte brocht, mar hat de saek al gau troch. En de heidepyk seis? Ienfêldich ben as hja is, hat hja net iens erch yn de wearde fan it jild dat hja erfd hat, mar de polityk fan de fe mylje van Es, hat hja wol troch- En sa sjugge wy har yn 't edn wer as de smoarche süt-riche heidepyk opkommen, en dan smyt hja har moaije klean op 'e groun: ,/Der leit jimrne biskavingl" En dat wier dan de morael fan it stik en it hat üs wer ris sjen litten, dat it him net yn 'e literlike biskaving sitte moat. né, it moat der earst fan binnen mar ris goed üt sjen- Foarsitter Goënga hat de fjouwer spi- lers tanks foar it bringen fan dit moaije stik', en wy winskje harren fan dit plak ek yetris in oan 't sjêns- Sokke jounen 'krijt min yetris hwat les yn toanielspyl- jen. It nius.vkale diel fan dizze joun wier wer yn goede hflnnen. In bidankjeskeat der hast by yn. mar wy reikkenje graeeh in oare kear .ver op de Hear en Mefr Beumkes. HET VOORJAAR NADERT. Zaterdagochtend zijn de eerste lepe laars op ons eiland qearriveerd. Zij vlo gen rechtstreeks naar de Muy bij De Koog, waar zij ieder jaar hun nesten bouwen en hun jongen groot brengen- Van de winter, toen het nog vroor dat het kraakte, zeiden we om elkaar wat aan te moedigen ,,Als eerst de lepelaars maar terug zijnI" En zie, het is al weer zo ver, het voorjaar nadert nu met reuzenschreden. Vele bollenvelden zijn reeds van 't dek ontdaan en binnen kort zullen de narcissen, de crocussen en de hyacinthen weer in de vrije na tuur bloeien- De sneeuwklokjes zijn al lang in volle glorie present. Ja, het toeristenseizoen staat spoedi ger voor de deur don we denken! UITSLAG AANBESTEDINGEN. Voor mw. de wed- B- Dros-Eelman is op Warmoesstraat 65 begonnen met de bouw van een woonhuis. Het werk wordt uitgevoerd door: timmer- en metselwerk Fa. H- Daalder; schilderwerk D. Roe per; loodgieterswerk Jn. Oele; electra J- C- Dros Het zeer oude gebouw, waarin o.a- het magazijn van smederij F- van Heerwaar den was ondergebracht, is dezer' dagen onder slopershanden gevallen. De ste nen van de binnenmuren waren met leem vastgemetseld Er komt een nieuwe smederij, annex magazijn voor in de plaats. Dit werk zal worden uitgevoerd door C- Keijzer, met selaar; Jn Smit, timmerman- Het overi ge werk wordt door de familie Van Heervaarden zelf uitgevoerd. HET LAKSTEMPEL- Het lakstempel, dat vorige week in de „Zes" werd gevonden moet afkomstig zijn van het Belgische vice-consulaat, dat gevestigd was ten kantore van wijlen makelaar J- II. Moojen. Hij woonde om streeks 1900 in het pand. waarin het kan toor van Dros Co- gevestigd was. dus aan de ingang van de Weverstraat bij de Stenenplaats. Naast de woning was het kantoor thans bewoond door mw. da wed. S. Gomes. Oudere Texelaars weten er nog van. dat aan de gevel een groot bord hing: ..Viee-consulair de Belgique" met het Belgische wapen en de spreuk: Eendracht maakt macht (l'Union fait la force). OP CONCOURS- Excelsior", het muziekcorps van Oosterend, hoopt op Hemelvaartsdag. 18 Mei, te Middenmeet' deel te nemen aan het concours van Chr. Muziekverenigin gen. Excelsior", dat vorig jaar in de 2e afdeling een le prijs behaalde, zal nu in de le afdeling spelen! Het verplichte nr is de ouverture Ophelia" van A Droit, het vrije nr is ,,De Zwarte Tulp", ouver ture van P. Jakma- Texels Fanfare en DE.K. gaan die dag naar het concours te Wijdenes (le afdeling). Texels Fanfare koos als vrij nummer ,,Im Reiclie des Indra", het ver plichte nummer is „Folkloristische Pa raphrases" van Boudjjn D E.K. koos als vrij nununer de ouverture Ophelia" van A. Droit- NIJDIG RODDELPRAATJE. De Firma Douwe Egberts te Joure en Utrecht is de laatste maanden het on derwerp geweest van een nijdig roddel praatje; zij zou nl. personeel van een be paalde regie hebben ontslagen. Deze aantijging wordt uit minder waardige motieven rondgestrooid en van verschillende zijden is ze reeds tegen gesproken, o.a- na onderzoek, door het Chr Nationaal Vakverbond in Neder land (C.N.V.), het Ned- Verbond van Vakver. (N V.V-) en de Chr. Kruide- niersbond- De geruchten zijn van elke grond ontbloot. INENTING TEGEN DIPHTHERIE. Tweede en laatste inspuiting. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat de 2e inspuiting tegen diphtherie op de on derstaande plaatsen en tijdstippen zal worden gehouden: Nutsbewaarschool Den Burg, Maan dag 13 Maart a.s- te 3 uur; 0.1- school Den Hoorn, Dinsdag 14 Maart a-s. te 9 uur; Kleuterschool Den Hoorn, Dinsdag 14 Maart a-s- te 10 uur; School met de Bijbel, Oosterend, Dins dag 14 Maart a.s. te 9,30 uur; 01 school Oosterend, Dinsdag 14 Maart a.s. te 10 uur; Chr. kleuterschool Oosterend, Dinsdag 14 Maart a.s. te 10 30 uur; 01- school Den Burg, Woensdag 15 Maart as. te 3 uur; 0.1. school De Koog, Woensdag 15 Maart a-s. te 3 uur; 0.1- school- Oudeschild en kleuter school Oudeschild, Woensdag 15 Maart a.s. te 9 uur jn de o-l. school te Oude schild; R.K. school Den Burg, Woensdag 15 Maart a.s. te 3 uur; C.V-O- school Den Burg. Dinsdag 14 Maart a.s- te 11 uur; RK. Fröbelschool St. Janshuis Den Burg. Donderdag 16 Maart a-s. te 3 uur; 0.1. school Zuid-Eierland, Donderdag 16 Maart a.s. te 3 uur; 0.1- school Midden-Eierland, Donder dag 16 Maart a.s. t, 3,30 uur; 0.1 school De Cocksdorp, Donderdag 16 Maart a.s. te 2 uur; R K Fröbelschool St- Josephschool, Vrijdag 17 Maart a.s. te 3 uur. Texel, 6 Maart 1950 Burgem. en Wethouders vnn Texol. De Burgemeester Mr G D. REHORST De Secretaris, P BEEMSTERBOER „DE DOORSLAG" TE OUDESCHILD. Zaterdag heeft „Klein Toneel" in het Eigen Gebouw opgeroerd ,De Doorslag' een spel van Henk Bakker. De personen in het stuk waren Neu mann, directeur Vulpa (de heer J- Vis- man), Pet, zijn vrouw (J- Visman-Bas), Hans Graafland, zijn mededirecteur (de heer H. Vermeulen), Nel Rensbeek (mv. F. Dogger-v. Putten), Max Gerralds, in specteur van politie (de heer J. S. Dros) Kees, huisknecht bij Graafland (de heer J. D Koning). Van der Buut, bedrijfs leider bij Vulpa (de heer J- D. Blom en tenslotte Gerda Meurs (mw. A. Blom- Eelman). De heer J. S- Dros heette de aanwe zigen welkom. Klein Toneel heeft aller lei tegenslag gehad o-a de ziekte van onze regisseur, de heer C-. Bakker. Ge lukkig is deze thans weer zover her steld, dat hij hier vanavond aanwezig is en we hopen, dat hij zijn taak weer spoe dig zal hervatten- De lieer P. Dogger heeft de moeilijke taak van de heer Bakker overgenomen en we hopen, dat u tevreden zult zijn- En dat kon 't publiek inderdaad, want er is prima gespeeld. Het eerste bedrijf was nog iets aarzelend, maar over het geheel was er een zeer goede vertol king. In het bijzonder moeten genoemd worden mw Visman-Bas, (lie in het laat ste bedrijf bijzonder goed was en een prachtige creatie gaf van de liefhebben de, ontgoochelde vrouw. Mw. Dogger-v. Putten was voor haar rol geknipt en kan eveneens als een aanwinst voor „Klein Toneel" worden beschouwd- De heer J D. Koning gaf een zeer goede uitbeelding van de bescheiden, onderda nige huisknecht. Ook de andere rollen werden goed gespeeld, hoewel we de heer Vermeulen wel eens beter hebben zien spelen Zowel spelers als regisseur kunnen beslist zeer tevreden zijn over het gebo- dene en het helaas maar matig opgeko men publiek had dan ook niets dan lof De wegblijvers hebben beslist een goede avond gemist. Daar UDI dit stuk al eens heeft op gevoerd is bespreking van de inhoud achterwege gebleven De balmuziek werd verzorgd door de Rhythmische Is landers. ER IS NOG RUIMTE OP TEXEL- In de rubriek „Het woord is aan" van de Nieuwe Noordhollandse Courant von den wij onderstaand, door de directeur van de VVV Texel ingezonden stuk- Het artikel, dat de heer Oskamp aanleiding gaf hooig ,in zijn (vlotte) pen te klaute ren, droeg nl. de kop „Februari en Texel is al bjjna volgeboekt". Hoe het precies is, vertelt de heer O. in zijn volgende commentaar aan ge noemd blad: „ER IS NOG RUIMTE OP TEXEL" M. de R„ Het was een grote verrassing voor ons toen wij in uw blad het goed verzorgde artikel over ons eiland lazen. Het artikel is geschreven door iemand, die van de natuur houdt en wij stellen deze mede werking ten zeerste op prijs. Gaarne willen wij evenwel één enke le opmerking maken en wel, dat de kop van het artikel enigszins misleidend is. Texel is nl. helemaal nog niet „bijna" volgeboekt. Zeil oud-journalist zijnde, hadden wij ook deze kop boven het artikel ge plaatst, daar deze zeer pakkend is, doch als directeur van de VVV „Texel" moe ten wij u er toch op wijzen, dat ons ei land nog niet volgeboekt is. De Koog, de badplaats van Texel, is, wat betrelt de gemeubileerde huizen aar dig bezet, alhoewel van volgeboekt nog geen sprake is. De andere dorpen van ons eiland, o.a. De Cocksdorp, Den Hoorn en Den Burg, bieden nog ruimte te over. Pensionruimte is er (ook in De Koog) nog meer dan ons lief is. Wij weten niet o 1 het u mogelijk zal zijn, doch de VVV „Texel" zou het ten zeerste op prijs stellen, indien uw re dactie er op wijzen ton, dat ons eiland nog gaarne duizenden gasten zal willen ontvangen. Hoogachtend, G. W. OSKAMP. Dir. V-V.V. „Texel". 21 Maart, een nieuwe lent', een nieuw geluid! Veertig jaar geleden, 21 Maart 1910, werd de heer C- Keijzer, Molenstraat, „eigen haas", hij begon voor zichzelf te metselen en met succes! Hij metselt nóg, zij het dat bij thans dapper wordt bijge staan door zijn inmiddels in het vak doorknede zoons! We troffen hem aan de Suikenveg, waar een nieuwe woning verrees. „40 Jaar, een hele ruk! Hoeveel ste nen zult u wel gelegd hebben?" „Nou", zei Iveijtëer, ,,da's een hele boel! M'n eerste werk was „De Korenschoof- Met woonhuis, tussenbouw en schuur was die boerderij (in Eierland gelegen) 63 meter lang. In datzelfde jaar zetten we Zeeland1" (ook-een Eierlandse boer derij). (1) De „Korenschoof" hadden we aan genomen tegen f 7.60 per 1000, dat was dus het zgn. „dui'zendpoterswurk". En verderwe hebben zovéél gemet seld! Op Texel". .Gemeentegebouwen ook misschien?" „Ja. de school in Zuid-Eierland met onderwjjzerswoning. En we hebben de Hoornder school uitgebreid". „Altijd werk gehad?" „Niet altijd: in de dertiger jaren was het slap. ik zat toen met verschillen de collega's in de werkverschaffing- Ge lukkig heeft dat niet langer dan een jaar hoeven duren. ,,En II Is natuurlijk van school-af in het vak?" „Dat klopt. Met schoolgaan ging het vroeger zo: zomerdag shekels hakken en winterdag in de bank, maar toen ik of ficieel van school ging, kwam i'k meteen bij de metselaar. M'n eerste patroons waren gebr. Spreeuw. Daarna heb ik o-a. nog gewelkt bij C- Graaf, C. Buisman en P. Zoetelief". Nog veel geluk in dit mooie vak, Keij zer! (1) „De Korenschoof" en „Zeeland" zijn in de Russenoorlog verwoest. Schoencrême W r ij f w a s Midden April zal de Sibajak een reis r.aar Perth en Melbourne (in Australië) maken met S50 emigranten aan boord- Het aantal gegadigden is veel groter. Er staan bv. 3g Texelaars voor Australië geboekt! Waarschijnlijk kunnen enkele Texelaars met de Sibajak mee. (Voor Canada staan vijf en voor Zuid-Afrika drie Texelaars geboekt)- Allen komen t-z.t. aan de beurt- Daartoe is er een volgorde van toewij zing gemaakt- Op de eerste plaats ko men in aanmerking de emigranten, die in December door plaatsgebrek niet meer met De Volendam konden mee gaan. Vervolgens is de gezinshereni ging aan de beurt- Tot deze categorie behoren de familieleden, voor wie de „kwartiermaker" in Australië huisves ting heeft gevonden en die een- bewijs daarvan op het arbeidsbureau hebben ingeleverd- De overige plaatsen worden toegewezen naar volgorde van aanmel ding, die reeds geschied is. Daar het aantal gegadigden veel gro ter is dan het aantal plaatsen, zal voor de,ze reis een groot aantal adspirant- emigranten moeten worden teleurge steld. Verwacht mag echter wórden, dat dit niet dé enige vervoersgelegenheid is van dit jaar- In verband met de gebleken grote be langstelling voor alles wat met emigra tie verband houdt en1 ter voorkoming van onzekerheid omtrent het verkrijgen van een plaats op de Sibajak, volgt hier onder een overzicht van de wijze, waarop het boeken voor de Sibajak verloopt. De namen der gegadigden worden doorge geven aan de scheepvaartmaatschappij. Deze geeft aan betrokkenen hiervan kennis door middel van een voorlopige boeking- Betrokkenen maken deze voor lopige boeking definitief door de bedra gen, die op de mededeling van de scheepvaartmaatschappij zijn aangege ven, al dan niet via een reisbureau, over te maken. Wie" deze mededeling niet ont vangt heeft geen plaats op de Sibajak. al heeft men Van te voren reeds geboekt bij een reisbureau- Dit laatste betekent nl- niet meer dan dat men genoteerd is voor een plaats op een boot naar Australië, een wachtlijst dus. Eerst helemaal zeker van zijn vertrek met de Sibajak is men, wanneer men in het bezit is van: 1. een landing-permit en visum van de Australische Legatie; 1. een emigratie-verklaring, afgegeven door de Stichting Landverhuizing Ne derland 3- bovengenoemd bewijs van definitie ve plaatsbespreking- Wie zich dus voor Australië gemeld heeft kan rustig afwachten. Hij ont vangt tijdig bericht van het arbeidsbu reau, waar hjj zich gemeld heeft. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Burgemeester Rehorst houdt Zater dag 11 Maart a-s- GEEN spreekuur- INGEKOMEN PERSONEN. Aagje Puiman v- A'dam, Nachtegaal straat- 32hs n. De Waal 58. Nicolaas J Haarsma, v. Nr.-Amstel, Middenweg 37 Midd Pdr- n- O 157, Pieter Bakker en echtg-, v- Den Helder, Wezenstr. 47 n. Molenstr. 12- Gerda H. Kriiger en d., v. Duitsland n. B 57. Jan B- van Zon en gez, v. Waalwijk, Meidoornweg 1 n. Weststr- 26- Elisabeth W. M. Martens, V. Wanroij, Rijkevoort B 27 n- E 82- VERTROKKEN PERSONEN. Rein T- Haarsma v. O 157 n. Nr.-Am stel, Middenweg 37 Midd Pdr. Geertje G- Rehorst v. Schilderend 131 n. Delft- Mjjnbouwstraat 1. Arie Moor, v. Pe- perstr- 35 n- Den Helder, Buitenhaven 5- Andries Zomermaand en echtg., v. Ko- gerstraat 19a n. Wieringermeer, Sloot- dorp, Waardweg B 17- STAANGELDEN KERMIS WAREN OP F 1900,— BEGROOT. Dank zij verhoging diverse ontvang- posten geen tekort- In zijn pleidooi voor het behoud van de kermis stelde de heer S. Keijser Jaczn- o-a. de vraag: „Hoe denkt u het begro tingstekort te dekken?" De lezer zal zich herinneren, dat de ontvangsten aan staangelden van de kermis werden be groot op f4000De voorzitter, burge meester G. D Rehorst, kon hem medede len, dat- er diverse ontvangsten ver hoogd zijn zonder dat er nieuwe bronnen zijn aangeboord- Dank zij' zgn. meeval lertjes zal dus van een tekort wegens 't wegvallen van de genoemde f4000, geen sprake hoeven te zijn- Anderzijds betekent afschaffing van de kermis natuurlijk een1 inkomstenver mindering voor de gemeente. GAAN WE VAN DE ZOMER VLIEGEN? De Rijksluchtvaartdienst heeft al eens een kijkje genomen op ons \liegved. De bodem bleek echter nog te siap om het terrein goed te keuren- In Mei zal deze Dienst wederom deskundigen naar Texel sturen- Wordt het terrein dan in orde bevonden, dan kunnen de vliegtuigen er dus landen. KLM-vogels zullen er echter nog niet terstond neerstrijken: als de K. L M. eeiv lijn oo Texel opent zal zij en kel in Juli on Aug. van onze luchthaven gebruik maken- JAARVERGADERING S. V. „DE ZWALUW". De secretaris schrijft ons: Om 8 uur 10 opende de voorzitter, de heer J. Beumkes de vergadering, die Woensdag 1 Maart in Loodsmanswelva ren werd gehouden- 47 Leden waren aanwezig o.w. dona teurs, elftalcommissie en een aantal da mes van de handbalafdeling. Na de verslagen van penningmeester en secretaris volgde bestuursverkiezing. Aftredend waren de lieren J- Boon en P. Zijm; beiden werden herkozen- In d-e va cature mw. N. Manni-Brcmer, die we gens huwelijk naar elders is vertrokken, werd na de 2e stemming gekozen mej. A. de Jong- Om een roulering in de elftalconunis- sie te krijgen werd de heer Pool vervan gen door de heer W. le Noble; verder zal ieder jaar één lid van de elftalcom missie worden afgevoerd die dat jaar niet herkiesbaar zal zijn- Toen volgde een belangrijke bespre king over de as- kampioensfudf. Het be stuur had al een schema vastgesteld, maar aangezien de kosten erg hoog wa ren- werd besloten om te stemmen- Deze stemming had als uitslag 22 voor de fuif en 16 er '.egen. -Door het grote aan tal „tegen" stemmers werd er besloten om deze fuif ni-et te laten doorgaan. In plaats daan an zal Woensdag 26 April een besloten balavor.d worden gehouden toegang uitsluitend voor leden en dona teurs. Rondvraag. De heer Kikkert vroeg waar de draad blijft, die in de omheining rond om het veld moet- Voorz- zei, dat de draad al aangekocht is en- zodra de avonden vrij komen, deze door de leden zal worden aangebracht. De heer P- Kok zei, dat de boombeplanting om het veld in de knel komt doordat de Staat heel zuinig in zijn jonge bomen zit: er gaan grote hoeveelheden naar de N.O.-polder. Voor zitter zei, dit te willen bespreken met de Boswachter- De heer L. Goënga vroeg of de nederlaagnvedstrijden doorgaan. Voorz; zei dat deze na de comp. zullen worden vervolgd en wel met 3 wedstrij den tegen elftallen die ook kampioen zijn geworden in de 4e klas NHVB. De ge speelde wedstrijden in 1949 blijven gel dig. De heer W- le Noble kon ook wel homen leveren, maar dan loofhout- Voor zitter zei. dat hij eerst zal afwachten wat hij kan bereiken bij de Boswachter. De heer T. Jonker vroeg of er een res-- doel buiten het speelveld kan worden ge plaatst en of de doelnetten niet ver nieuwd kunnen worden. Voorz- zei. dat er een nieuwe goal is; die zal wor den geplaatst- Het oude doel zal dan als reservedoel kunnen worden opgesteld. Over de netten zei de voorz. dit te wil len bespreken met het bestuur. Mej- J- Huisman vroeg of er niet een vaste trainingsavond kan worden vastgesteld voor het handballen- Er werd besloten dit op Dinsdagavond te houden o.l-v. de heer G- Wilner. Voor de adsp- werd de training vastgesteld op Maandagavond. Om half elf sloot de voorz. deze pretti ge en zeer geslaagde vergadering met hartelijke dank voor de opkomst. Hij hoopte, dat de prachtige verstandhou ding. die op liet ogenblik S-V. de Zwaluw siert, mag blijven voort-bestaan, tot heil van de vereniging- Zij, die naar Holland-Engeland willen, gelieven zich op te geven vóór Zon dag 12 Maart bij de secretaris- Na die tijd komt men niet meer in aanmenking. DE ALLERLAATSTE AANVAL OP UW PORTEMONNAIE DOOR NIWIN-TEXEL. Nog ongeveer 45 Texelse jongens zijl er in de Oost. Vanaf '47 hebt u allei trouw geholpen resp. op Bazar en Sport dagen, om de benodigde gelden bijeen tl brengen voor het abonnement plus ho ge portikosten op de Texelse Courant Het comité heeft reeds enige tijd de „welkom thuis actie" moeten stopzetten wegens gebrek aan contanten- Waar dit de thuisgekomenen betrof was het niet zo erg. Maar nu hebben wij ons als laatste taak gesteld, de krant te sturen, tot de laatste Texelaar thuisvaart! Koopt e. dus, in de komende weken een lootje! Er zijn er van 50 et- en van fl,(de laatste bieden u 2 kansenl). De prijzen zijn: een keukenuiteet. fietslainp, een paar fietsbanden, knijpkatten, taart, worst, etc- Kortom, u kunt uw geld nooit beter besteden! WAARSCHUWING VOOR DE AARDAPPELTELERS. Het Rijkslandbouwconsulentschap te Schagen deelt het volgende mee: 'Door de zachte winter zijn de aardap pelen in verschillende kuilen in zeer ernstige mate gesproten- Hierdoor be staat er kans op minder goede opkomst o.a door het optreden var. onderzeeërs. (Geen opkomst en 'kleine knolletjes aan de oude aardappel)- Waar de ervaring geleerd heeft, dat door toepassing van bepaalde maatrege len v eel onheil kan worden voorkomen, zou ik u in overweging willen geven de volgende maatregelen te nemen: le- aardappelen, die te sterk gesproten zijn zo spoedig mogelijk van spruiten te ontdoen en in poterbakjes te laten voor- kiemen- In geen geval pote men zulke aardappelen onvoorgekiemd uit. Het is beter laat voorgekiemde aardappelen te poten dan vroeg onvoorgekiemde; 2e. de voorgekiemde aardappelen moe ten niet te vroeg gepoot worden en zeker niet op kouds gronden; 3e ze moeten ondiep gepoot worden- Nadat ze opgekomen zijn, kunnen ze aangeaard worden, zodat ze toch in vol doende grond koinen te staan. Alles moet er dus op ingesteld zijn, dat de aardappelen zo vlug mogelijk boven de grond komen- Wanneer op deze wijze gewerkt wordt zullen mislukkingen zeer weinig voor komen. De wnd. Rijkslandibouwconsulent. S. V. Texel. Texel 2, op bezoek bij Alkm. 5, kwam met 1-1, nog lang niet slecht, huiswaarts. Tot 10 min. voor het einde stonden ze nog met 1-0 voor, maar A was sterker, dus toch een behoorlijk resultaat- Texel 3Oosterend 1-1. Een spannen de wedstrijd van hard werken, beloonde beide partijen met een doelpunt. Adsp- A-Sohagen 0-1. Hier won de be ier spelende ploeg en het was jammer, dat Kees, die overigens best speelde, een foutje maakte, dat een doelpunt kostte- In de Zaterdagmiddagcomp. verloor C. met 2-0 van De Koog A- Texel B speelde gelijk 0-0 tegen O- v.v. A. Deize wedstrijd had gewonnen kunnen worden- Alzo een matige, neen slechte dag voor Texel, uit 6 gespeelde wedstrijden slechts 2 plinten- Tcx. Boys. Het le kon het Zondag jl- niet tot een overwinning brengen tegen de H. Boys- Bij ideaal voetbalweer namen de Boys de aftrap. In het begin was het een beetje verkennen aan beide zijden- Maar langzamerhand ging H B. tot de aan val over. Maar de achterhoede was op zijn plaats en gaf de tegenpartij geen kans. Enkele gevaarlijke schoten wist de keeper op schitterende wijze te stopepn- De weinige aanvallen die de Boys onder namen leverden ook geen succes op daar de backs van de tegenpartij onze jongens een halt toeriepen. Rust dubbel- blank. In de 2e helft kwam HB gevaarlijk op zetten en na 10 min. werd hun moeite be loond door een mooi ingekopte corner: 1-0- Dit gaf de thuisclub moed en toen c-r ca- 20 min. gespeeld waren, werd de stand met een hard schot op 2-0 ge bracht. 'Dit vonden de Boys blijkbaar ge noeg want terstond gingen zij met alle man tot de aanval over en werd H-B. in haar verdediging teruggedrongen. Ge vaarlijke momenten ontstonden voor het H.B.-doel maar doelpunten bleven uit- Door het ver opdringen van onze achter hoede kon H B. niet tot de aanval over gaan of ze strandde op buitenspel. Wat er ook geprobeerd werd, onze jongens zagen geen kans het vijandelijk doel te doorboren. Eindstand 2-0 voor H- Boys. Boys 211KC 6: 3-2. Na een vooral in de 2e helft spannende wedstrijd heeft Boys 2 kans gezien beide punten te be machtigen. Voor de rust spelen de B's voor wind en zon- Doch ondanks detze voordelen is het H- dat de toon aan geeft- Uit- een aanval weet II- te doel punten. Ook de B's ondernamen enkele aanvallen maar deze strandden op bui tenspel en op de goed spelende keeper. Een corner voor het B-doel werd vanaf de eornervlag meteen ingeschoten: 2-0. Doch nu vonden de B's het mooi ge noeg en de r-binnen weet uit een aan val te doelpunten: 2-1. Rust- Na de thee beginnen de B's meteen een offensief. Uit een aanval weet Dirk de uitgelopen keeper te passeren: 22- Hierna was het 'n geljjkopgaande strijd Uit een vrije schop werd tegen de lat geschoten, maar als een H-speler de bal met zijn hand aanraakt in het straf schopgebied, wijst de scheidsrechter naar de bekende stip. De r-binnen vol trekt met een prachtschot 't vonnis: 3-2 Nog enkele aanvallen worden onderno men. ook op de B-veste, maar de kee pers gaven geen krimp. Met 3-2 komt 't einde van deze in het laatst wel wat forse wedstrijd. Boys 3 won met 6-1 van OW 2 en de adsp- bleven met 2-0 de baas over De Oooksdorp A. HS-

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2