„CORALIE" Gemeenteraad van Texel De avonturen van Pietj' Pluis en Jantje Joppe De eerste vergadering in 1350, aldus merkt de voorzitter, burgemeester Ct. D Rehorst, bij de opening op. Hij hoopt, dat de Vroedschap de zaken van de ge meente ook in dit jaar op vruchtdragen de wijze zal mogen behartigen. Medegedeeld wordt, dat de lieer Jac. Bruin wegens ziekte verhinderd is- Hierop wordt een commissie benoemd tot onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, de heer K- Beumkes (in de plaats van de heer Jac- AVestdorp). Als het onderzoek is ge schied wordt de heer Beumkes op ver zoek van de voorzitter, door de heer W. Wassenaar binnengeleid- Na de eed aflegging en installatie richt de voorzit ter -zich met een hartelijke gelukwens tot de heer Beumkes. Hij hoopt, dat de andere leden van de Vroedschap prettig met hem zullen mogen samenwerken en dat het de heer Beumkes gegeven zal zijn de belangen der gemeente op vruchtbare wij,ze te mogen 'behartigen- „Volgens het interview in de Texelse Courant, zo vervolgt de voorzitter, zult u vooral opkomen voor de belangen van Den Hoorn en omgeving, deze streek wordt volgens u achtergesteld- Ik moei echter opmerken, dat de middelen zo goed mogelijk worden verdeeld. Wij kun nen niet alles op een gouden schaaltje afwegen, maar u zult er als raadslid straks zeker van overtuigd worden, dat van achteruitstelling nimmer sprake is geweest. Wij proberen het juiste en het billijkste te betrachten". De heer Beumkes: Maar dat afbreken van die weg naar het strand. De voorzitter interrumpeert en zegt: Daar mede kunt u beter wachten tot de begro ting wordt behandeld". Na vaststelling der notulen volgt me dedeling van de goedkeuring van ver schillende besluiten etc- Ingekomen is voorts een schrijven inzake het onder zoek in verband met de aanleg van een drinkwaterleiding op Texel- De ge meente Texel heeft het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening destijds een onderzoek opgedragen- (led. Staten be richtten, dat de Provincie de helft van de kosten van dit onderzoek voor haar rekening wil nemen, tot een maximum van duizend gulden. Wij hopen, aldus de voorzitter, dat achter deze geste ligt de wens om Texel als onrendabel gebied zo spoedig mogeiyk in het bezit van een waterleiding te stellen. Exploitatie is uiteraard slechts mogelijk als deze ter hand wordt genomen door het Provinci aal Waterleiding Bedrijf- Goedgekeurd wordt de verpachting van 2 percelen grond, gelegen ten zui den van de o-l. school te Oudeschild aan de heer D. v.d. Vis Jnzn- Voorts was ontvangen een schrijven van de Commissie lot voorbereiding van de Stichting van een Protestants Rust huis- Deze Commissie heeft haar plan nen moeten opgeven. Zoals bekend heeft de giyneente des tijds volume aangevraagd voor de even- door G. TH. ROTMAN 81. Maar de veldwachter was óók niet van gisteren. Hij l'iet zich pardoes uit de boom vallen en bond de dief snel aan de paal vast, zodat hij geen vin meer kon verroeren- Hij gebruikte daarvoor het drooglijntje, dat van ijzerdraad was en dus wel houden zou. en liet er in de haast het wasgoed aanzitten- „Geef me je driewieler eens!" zei hij tegen Krijn FEUILLETON 19 Hier moeten we in, zei Dallas Ree en keek om. om te zien of Allan oplette. De betonweg loopt door naar Blythevil- le zöwat drie mijl. Ik heb die afstand heel wat malen gelopen toen ik naai school ging. Het huis ligt achter die heuvel. Dit is eigenlijk de achtergrens van het land- Het. huis staat verderop aan de grintweg- De betonweg bestaat pas een paar jaar- Je wilt zeggen dat dit ons land is? vroeg Rutli. Ja, rechts van de grintweg. Coralle keek naar de velden achter de heining van plaatjes en ijzerdraad. Ze zag een akker met winterkoren maar er stond bijna evenveel onkruid op als ko ren- Verderop, tegen de zacht glooiien- de helling een verwaarloosde boom gaard- Het ziet er treurig uit, hè? zei Dal las Ree- Ik moet gek geweest zijn. te kunnen denken, dat het iets voor ons zou zijn. Voor óns? zei Ruth. Jij hebt hier toch jaren gewoond en je moeder en je grootmoeder! Dalla's antwoordde niet. Zij reden verder de heuvel op. Toen de ingang- Het buis stond vrij ver van de weg af- Twee grote eiken, nog geheel' blader loos, stonden als sombere wachters bij het houten inrijheik- tuele bouw van een Rusthuis van de gemeente Texel- „Wij zullen de zaak op zjjn beloop laten", aldus de voorzitter. Ten gerieve van het verkeer hadden B- en W. aan mw- de wed. C- Dijt ver zocht een strookje grond te verkopen, gelegen a- d hoek Weverstraatglop. te genover woning van mw- de wed. G. v.d- Vis, maar eigenaresse voelt niet voor verkoop. Wordt in handen van B en W gesteld- De heer J B- van Zon, te Waalwijk, enige sollicitant (wien daarom toezeg ging van benoeming was gedaan) wordt met 10 stemmen (2 blanco) benoemd tot onderwijzer aan de o.l- school te Ooster end. De heer H Steenhuis, die benoemd werd tot hoofd van de Ulo te Meppel, wordt eervol ontslag verleend- 1 April gaat hij Texel verlaten. Voorzitter zegt. dat het B en W zeer spijt- dat de heer Steenhuis vertrekt, want hij heeft zijn taak steeds op loffelijke wijze vervuld. De heer W. J Jouwersma, te Hoofd dorp, wordt met algemene stemmen tot hoofd van de Ulo benoemd. Hij hoopt zo spoedig mogelijk naar Texel te kunnen komen- Op de oproep voor een eventu eel tijdelijk hoofd heeft één persoon ge reflecteerd- De Raad gaat accoord met de intrek king van het raadsbesluit van 4 Nov. '49 houdende de benoeming van mej- A. Braakenburg te Santpoort tot onderwij zeres aan de o.l- school te Oudeschild- 8- „Opdracht aan de afgevaardigde van de gemeente in de Alg Vergadering tan Aandeelhouders vah de T-E.M. om te stemmen voor eon wijziging van het tarief G voor stroomlevering aan win kelhuizen"- Het 'stroomtarief werd vorig jaar met anderhalve cent per KWh verlaagd in het belang van het eleetriscli koken,, maar dit gold niet voor de winkelhuizen. Nu wordt eenzelfde maatregel voor win kelhuizen voorgesteld- 9- „Overdracht in onderhoud van een gedeelte van de Duinweg nabij De Cocksdorp en afstand van de door de polder Eierland verschuldigde bijdrage in velband mot het onderhoud van de straatweg te De Cocksdorp door de ge meente". Het betreft een lengte van 1(17 meter, 1145 m2- De jaarlijkse bijdrage was f72, krachtens besluit van de Ingelanden van 4 April 1912. Tbc-vrijc markt voor Texel een feit- 16- „Vaststelling van een verordening tot wijziging van de Veeverordening voor de gemeente Texel". B- en W- spraken 2 Dec- 1949 de hoop uit. dat zij de Raad binnen niet al te lan ge tijd een voorstel zouden kunnen doen tot het invoeren van een tbc-vrije markt In het prae-ad'vies schreven B. en W. o-a-: De reden, waarom wij destijds niet voorstelden de markt tbc-vrij te maken, was gelegen in de omstandigheid, dat de stand van zaken ten aanzien van bestrij ding van de run'derfbc aan de vaste wal nog niet zodanig was. dat liet nagestreef de doel in de practijk reeds te bereiken zon zijn. De Directeur van de Vétérinair-Hygi- Nadruk verboden. 82. Krijn was namelijk boterboer en had een driewieler. De veldwachter trok met behulp van Krijn de paal uit de grond en de gevangene werd inet paal en al bons! in de bak gezet, waar op onze politieman, trots als een pauw, met zijn prooi wegfietste- „We krijgen de beloning, hoera!" riep Jantje, die met Pietje alles afgeloerd had- Ik zal het hek opendoen! riep Cora- lie. Ze moest iets doen. Ze kon daar niet blijven zitten kijken naar de gebogen schouders van haar vader. Ze werkte zich uit de auto- Haar hoge hakjes zak ten diep in de modder, terwijl ze naar 't hek liep en- haar pogingen begon Maar- die hadden geen resultaat. Ze kon er geen beweging in krijgen. Allan kwam haar te hulp. Domkop! lachte hij. Je moet eerst de ketting losmaken en dan het hek op tillen! Ze deden het samen en Dallas en Ruth reden naar binnen- Coralie bleef bij Allan- Ik huil niet, hè? zei ze- Nee, natuurlijk niet. Hij keek haar niet aan. Ze reed op de treeplank van zijn auto mee naar het huis. Ruth stond op de stoep met Dallas- Op de stoeptreden groeide mos- Een luik van de bovenverdieping hing aan één baak te klepperen in de wind. Uit de grote schoorsteen waren stenen ge vallen, die in de goot waren gegleden. Dallas keerde zich om en begon de voor deur open te maken- Coralie liep de stoep op- Haar tanden klapperden- De wind was kil en vochtig. Allan kwam met valiezen uit z'n auto naar het huis toe. Zodra Dallas de deur open had. gingen ze allen naar binnen in de kleine ball was het donker en het rook er muf- Waar zit het knopje van het licht? enische Dienst en andere deskundigen zijn echter van oordeel, dat de naleving van de in de Veeverordening voorko mende bepalingen, welke tot op heden op grond van practiscfhe bezwaren buiten toe-passing zijn gebleven, thans wel met succes ikan worden geëist, zijn het dan ook, dat deze. bepalingen enigszins die- npn te worden gewijzigd. Met name arti kel 8 van de Veewerordening is in zijn huidige vorm minder goed bruikbaar, onder meer omdat het reeds voor een rund van acht weken een verklaring ierpl-idht stelt, waaruit blijkt, dat 't dier bij- ec;n ingesteld onderzoek niet lijdende '.werd bevonden aan tbc- In de thans voorgestelde redactie wordt een derge lijke verklaring eerst geëist voor een rund van tien maanden- Deze leeftijds grens is meer op de practijk afgesteld, omdat de Prov. Gezondheidsdiensten v Dieren slechts de zgn- witte certificaten afgeven ten aanzien van runderen welke ongeveer die leeftijd bereikt hebben- De Raad ging met de voorgestelde wij ziging van de veeverordening accoord. waardoor de tbc-vrije markt voor Texel een feit geworden is. 17- ..Huur van een schuur te Oude schild van mw. de wed. G. van Boven Wuis". Dp gemeten te moet kunnen be schikken over een schuur bij de haven, ondat daarin tot het tüdstin van wederaf- voering van Texel runderen kunnen worden npgesta'M. waarvoor B. en W geen vergunning tot. invoer in de ge meente hebben afgegeven, alsmede run deren. d-ie niet voldoen aan de voorwaar den, welke door B- en W- aan pen ver gunning tot invoer in de gemeente zijn ebbenden Besloten werd van mevr. G. van Boven-Wuis een garage aan de Achterweg te Oudesch'ild te huren voor f 130 per jaar- Vier cent per Inwoner. 21. Bijdrage aan de Stichting Kweek school Den Helder. Deze Stichting ont ving krachtens raadsbesluit van 23 Maart 1948 o-a- flO per jaar voor elke leerkracht, werkzaam bij toet openbaar en bijzonder lager onderwijs in onze ge meente- 'Wegens bezwaar van Geul- Sta ten werd een -nieuwe regeling ontworpen (waarmede Gedeputeerden zich kunnen verenigen): in de plaats van een bijdrage per leerkracht wordt gesteld een bedrag van vier cent per inwoner, zulks met in gang van 1 September 1947. Beperking maximum aantal ver loven A- De Nationale Commissie tegen lre-t Al coholisme te Utrecht had verzocht om tot H.M- de Koningin het verzoek te richten voor Texel een verlaging van het maximum der verloven A vast te stellen. De Commissie wees up de enorme vlucht welke het drankgebruik of zoals men het 'in het verzoekschrift juister zou wil len noemen: drankmisbruik heeft ge nomen. Aangevoerd wordt, dat in 1948 in Nederland 612 milhoen gld. voor alcoho lica is besteed. De Commissie meent, dat floor het scheppen van vele gelegenhe den, waar alcoholhoudende drank ver krijgbaar 'is, het drankgebruik wordt ge stimuleerd- B- en W. merken op: Wij wi'llen ons hij het oordeel van de Commissie èn bij haar motieven gaarne aansluiten, met dien verstande, dat wij niet zo ver wen sen- te gaan als in iiet verzoeksdhrift is vervat, waar nl. gevraagd wordt het daaidwen 'te willen -leiden, dat 'het maxi mum wordt gebracht op 10- Wij achten een maximum van 15 meer gewenst. (De gelegenheid om een bedoeld ver zoek aan de Kroon te doen, bestaat dit jaar; zulks kan nl- elke vijf jaren plaats vinden). Momenteel geldt voor onze gemeente geen beperkt maximum; volgens de Drankwet zouden tengevolge van het 'be volkingsaantal afgegeven kunnen worden 38 verloven A: momenteel zijn aanwezig 10 verloven A Het verdient o.i. geer. aanbeveling te trachten liet maximum te doen vaststellen op 10; hierdoor zou voor minstens 5 jaren bereikt worden, dat, behoudens intrekking of vervallen van bestaande verloven, geen verloven A zouden kunnen' worden verleend, terwjjl bovendien niet aan te nemen is,, dat reeds weer na verloop van 5 jaren van de mogelijkheid tot wijziging gebruik zal worden gemaakt, zodat het bewerkstelli gen van een verlaagd maximum van 10 raar onze mening te belemmerend zou werken. Waar het maximum van liet aantal volledige vergunningen op 15 is mompelde Coralie, langs de muur bij de deur lastend. Haar vader lachte. Wacht maar, ik zal eén lucifer aansteken. Er moet hier een lamp hangen. Coralie luisterde verstomd toe Een huis zonder eiectrisch licht was iets to taal nieuws voor haar. Het vlammetje van de lucifer verlichtte even het to neeltje- Grootmoeders meubels zijn jaren lang opgeborgen geweest, zei Dallas, en Halliday had maar drie dagen om het huis in te richten. Het zal nog wel niet goed in orde zijp. Ah, hier is d? hang lamp. 'Hii trok aan een kettinkje een oude, ijzeren lamp naar beneden een soort grote lantaarn, waarin een petroleum lampje stond- Dat stak h-ij aan en liet de lamp weer omhoog gaan- Wat vreemd, zei Coralie. Een echte antieke lamp, zei Rutli- Daar heeft vroeger een kaars in gebrand En mooi, zacht licht beter dan die elect-rische lampen, zei Allan- 'Dallas keek van de een naar de an der- Jullie bent... ongelooflijk lief voor me, zei hij- De ouderwetse lamp en en liertenkop, welks gewei als -kapstok diende, aan de muur, waren de enige meubels in de hall. Aan e'en kant liep een trap naar de bo venverdieping, de beide andere muren hadden elk een deur in het midden. Dit was de ontvangkamer, zei Dal las. de deur aan de linkerkant open doend. L,_L!' teruggebracht, lijkt bet onsmeer ge wenst een maximum Voor het aantal ver loven A van 15 te hebben voor onze ge meente; door de permanente toeneming van het bevolkingsaantal en het Inten sieve vreemdelingenverkeer is stellig nfiet uitgesloten, dat door het bouwen van een nieuwe inrichting aan een ver lof A behoefte zal bestaan- Een maxi mum van 15 is voor een gemeente als Texel stellig te beschouwen als de grens ■van de werkelijke behoefte; om te voor komen, dat deze grens van de behoefte zou kunnen .vorden overschreden, stel den B en W. voor H M. de Koningin te verzoeken het maximum van de verloven A voor Texel vast te stellen op 15- Ook gind de Raad accoord met de voorstellen, welke wij in ons blad van Zaterdag 4 Maart jl. onder no- 10, 11, 12. 13. 14. 15. 18. 19 en 22 publiceerden. Naar aanleiding van punt 14 „ver koop van grond te De Koog aan de heer P. de Graaf te Amsterdam", zegt mw- Vrijdag-Iveijser het jammer te vinden, dat men niet tot overeenstemming kon komen met de heer Ir. Kuiper, die ook wil bouwen De voorzitter merkt op, dat de heer De Graaf accoord gaat met per manente bewoning, maar de heer Ir. Kuiper wil de woning (-zomerwoning) ge- hef] te zijner beschikking hebben- Mw- Keijser: „Wie al jarenlang een terrein bezit heeft, naar mijn gevoel meer rech ten dan wie nog bouwgrond moet aanko pen- De heer Wassenaar gelooft, dat het nuttig is om in de toekomst onderscheid te maken tussen woningen, die thans buiten de financiële regeling om worden gebouwd en die, welke reeds bestaan. De bestaande woningen toch zijn goedko per gebouwd- De heer De Waard blijkt het niet met de heer Wassenaar eens te zijn- De voorzitter meent, dat de heer Ir. Kuiper verstandiger doet met te wach ten totdat de bouw helemaal vrij is. De Raad gaat accoord met het begin selbesluit, dat inmiddels een besluit is geworden, omtrent het toekennen van 5 pet- salarisverhoging aan het, gemeente- personeel. Dokter 'D- E. W. C- Boswijk wordt eer vol ontslag verleend als gemeente-arts. Het echtpaar P- den Braven-Jorna wordt eervol verslag verleend als direc teur en directrice van huize Irene". De voorzitter zegt. dat het B en W spijt, dal het echtpaar ontslag heelt aangevraagd. Met alg. stemmen wordt het echtpaar 1'- Bults-van Almkerk te Zaandam tot directeur en directrice van huize „Ire ne" benoemd. Ook dit echtpaar heeft nog niet een dergelijke functie vervuld- Hierna wordt nog ingewilligd het ver zoek van de heren E. Tuinsma en P- M. Haak tot verkoop van 265 en 235 meter grond aan de Burgerhoutweg, waar zij een permanente woning (model Bruyn- zeeiwoning) willen bouwen. De bouw grond wordt hun a f 4,per m2 ver kocht- RONDVRAAG. De heer Daalder zegt verheugd tz zijn, dat besloten is de kermis af te schaffen Hij noemt het een stap in de richting van de geestelijke wederopbouw. Hij zou het jammer vinden, als er balavonden voor in de plaats kwamen 'Hij acht het wenselijk, dat de hals beperkt worden- Als ik, zo zegt hij, in de Texelse Cou rant de rubriek „Waar gaan we heen?" doorneem, constateer ik bal hier en bal daar, maar voor verschillende cursussen, waar de jongelui wat aan hebben, die ze nodig hebben, bestaat niet voldoende belangstelling. De voorzitter zegt. dat vergunning tot -liet houden van balavonden tot de competentie van de burgemeester be hoort Texel, zo vervolgt hij, is een links georiënteerde gemeente met een links georiënteerde burgemeester. De beper king die u voorstaat zou ingaan tegen de overtuiging van de meerderheid van de bevolking en mijn eigen overtuiging- De heer Daalder verzoekt verbetering van de weg nabij De Rode Zee. Voorzit ter zegt dat Gemeentewerken een desbe treffende taak is opgedragen. De lieer Daalder hoopt verder, dat de jeugd meer in bedwang wordt, gehouden als een be grafenisstoet passeert- liet gebeurt, dat ze tussen de auto's doorhollen, dat komt niet te pas- Tenslotte breekt de heer Daalder nog een lans voor de bewoners van Peperstraat: tegenover de woning van de heer S- Koning Wzn., moet nodig een zinkput gemaakt worden. Het was een ruime, vierkante kamer met een stenen haard, die door een ijze ren plaat was afgesloten- Een roestige kachel stond vóór de haard De kachel pijp stak door een gat in de ijzeren haardplaat. Een oude, leren sofa en vier leren stoelen stonden opeengestapeld in een. hoek. Op de vloer lagen een paar schilderijen in gouden lijsten Op een grote tafel met marmeren biad. midden in de kamer, lagen allerlei dingen door elkaar: porselein, een klokje, een glazen schaal, een paar petroleumlampen Het is wel duidelijk, dat Halliday geen tijd heeft gehad om alles in orde te brengen, zei Dallas- Ruth trok zijn arm door de hare- Dat is niets. Morgen kunnen we zelf alles regelen. Dallas slikte- Grootmoeder was altijd erg trots op de meubelen in haar ont vangkamer. Zij en grootvader hebben vijf jaar lang gespaard om ze te kunnen kopen. Maar ik heb alles moeten opber gen op de zolder van het postkantoortje- Dat was de enige plek die ik huren kon en ik vrees, dat het nu een hopeloos zoodje is Dat is het miisch'ien wel altijd geweest, maar ik weet nog wel toen ik een jongen was. vond ik dit de mooi ste kamer van de wereld, als het vuur op die haard brandde. Wie heeft die haard dicht gemaakt? vroeg Ruth verontwaardigd. Huurders natuurlijk. Kachels ver bruiken veel minder hout- Maar je hebt hopen hout hier 'De heer S- van der Vis ontvangt een bevestigend antwoord op de vraag of de gemeente al tot een accoord is gekomen met Staatsbosbeheer 'inzake de behar- ding van het al meer besproken deel van de Minister Ruysweg. Voorts spreekt de heer Van der Vis de hoop uit, dat de Brin'kweg spoedig wordt verbeterd. De heer Zijm pleit voor verlichting van de Burgerhoutstraat en de Secreta ris Jonkerstraat, welke laatste boven dien bestraat dient te worden, het is er modderig. De voorzitter antwoordt, dat de apparatuur voor aanbrenging van de gewenste verlichting nog niet onbeperkt verkrijgbaar is. De bestrating zal tot doortrekking moeten wachten- De heer Zijm zegt. dat er ook hoogno dig een lantaarn moet komen te Oost, op de plek, waar de bus keert. Het is er 'ï'oetdonker Voorzitter: ,.U bedoelt de plaats, waar men links en rechts kan af slaan?" De heer Zijm: .Waar weet ik niet precies, ik zat in de bus en het was tè donker om dat te bekijken"... De heer Wassenaar merkt naar aan leiding van het betoog van de heer Daal der nog op, dat hij persoonlijk geen voorstander van veel balavonden is. maar z i. mag een persoonlijk standpunt daarbij geen rol spelen. Hij is het er mee eens. dat men het ten gunste van de cultuur in een andere richting moet zien te gooien. De heer Beumkes zegt, dal de vislos- sers nog steeds op verplaatsbare lichten wachten- De voorzitter merkt op, dat 't gemeentebestuur bet Hoofd van de Vis- afslag reeds geruime tijd geleden op dracht. heeft gegeven om de bedoelde lampen aan te brengen het idee van deize lampen ging van het gemeentebe stuur uit. Onderzocht zal worden, waar om een en ander nog niet is gebeurd De heer Beumkes hoopt, dat er een waarschuwingsbord wordt geplaatst aan de „voet" van de Hogewerf te Den Hoorn 'Daar is vroeger al eens een on geluk gebeurd. Voorts verzoekt hij ook de izijbèstrating i an de Hogewerf te be- liarden- Hierna omstreeks vijf uur sluiting. FILM UHR. NAT. VAKVERBOND IN OOSTEREND. Zoals uit de adv. blijkt, hoopt het Chr. Nat- Vakverbond Donderdag 9 Maart, dus morgen, in Oosterend enige films te draaien: om 8 uur voor de volwassenen eu om 4 uur voor de jeugd- Wie buiten Oosterend wonen, kunnen gebruik ma ken van gratis busvervoer. De eerste route van de bus is als volgt: 7 uur van Den Burg. 7,15 van Den Hoorn. 7.30 van Den Burg en dan ever De Waal naar Oosterend; de tweede route is: 7 uur van Den Burg, 7,15 van De Koog en om 7,30 van Zuid-Eierland over Wagenings weg en Hoeve Veldheim naar Ooste.rend- JAARVERGADERING MUZIEK VERENIGING DEK. Men schrijft ons: Te ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer Jb- Kiljan de vergadering; Irjj heet te allen hartelijk welkom. Hierna werden de notulen voorgelezen, welke met dank aan de seer. goedgekeurd werden- Uit 't jaarverslag bleek, dat onze vereniging in 1949 weer zeer actief is geweest- Vervolgens liet de penningm. zich ho ren. Er scheen een batig saldo te zijn, maar bij nadere uitlegging bleek dat er eigenlijk een tekort is, daar er een be drag van f 610 geleend was uit het potje, dat wij alreeds gevormd hadden voor 'n muzieknis. Besloten werd hier een be drag vari f 200 op af te schrijven Bestuursverkiezing. De aftredende voorz., de heer Jb- Kiljan werd bij ac clamatie herkozen- Rondvraag- A. Slegh dankte namens de VVV voor de medewerking, die in bet afgelopen seizoen was verleend- Er werd gevraagd of er nog nieuw e leden 'bij kunnen ko men, indien er liefhebbers zijn, worden ze verzocht zich 'bij h«t bestuur te mel den- Nadat nog enkele vragen gesteld werden, sloot de voorzitter om elf uur deze geanimeerde vergadering met de beste wensen voor de vereniging. Hii hoopte, dat de nieuwe muzieknis spoedig zal verrijzen. Giften voor dat doel zijn nog steeds welkom, ze kunnen gestort worden op de Boerenleenbank, Rotterdamschc Bank of rechtstreeks aan onze muziekvereni ging. hele hossen- Het kost je mets- Het kost werkkracht om het te hak ken en klein te maken, zei Dallas. Allan grinnikte. Zal ik die haard weer open maken, moeder? Ik ben net in de stemming om te hakken- Rn th lachte. Daar aan de andere kant, is de eet kamer, zei Dallas. Ze gingen er heen- Het was ook een vierkante kamer met een dichtgemaakte haard- Dallas stak de hanglamp aan, die boven de ronde tafel hing. Om die tafel stonden een paar stoffige stoeien en een even stoffige so fa onder liet raam. Ter weerszijden van de grote kachel Monden een paar oude schommelstoelen. Hier hebben we vaak gezeten, zei Dallas, maar de keuken was eigenlijk 't hart van liet huis- Hij wierp een deur open en bleef ont hutst- op de drempel staan- Grootmoeders keuken zag er nooit zó uit, zei hij op de toon van een kleine jongen, die in zijn verwachtingen is te leurgesteld- Je had kunnen eten van de vloer en liet fornuis glom als een spie gel. Ze had altijd een trommel koekjes op tafel staan en geraniums op de ven sterbank. Lieveling, zei Ruth, ik zal het alle maal weer precies zo maken als zij het had, ik beloof het je, Dallas- (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4