f Wat is er te doen Afdeling Eierland en Texel van de Holl. Mij. van Landbouw Vergadering Voerbieten te koop vette en gelde Koeien aardappel- pootmachines EEN VIERLING! Op de boerderij ..Marieo", bewoond door de familie C. Commandeur, beeft 'n iS-'„4w-vl-iritayg ter wereld gebracht. 1 ram en 3 ooien HET EERSTE KIEVITSEI- Truus Hoogenbosch, Zuid-Haffel, heeft gisterochtend om 10 uur het. eerste (Texelse) kievitsei gevonden. Gistermid dag heeft zij het Burgemeester Rehorst aangeboden- (Ce traditie getrouw). Vo rig jaar werd op 23 Maart hier het eerste kievitsd gevonden door W. Doot- jes uit De Cocksdorp en G Mollenhof ilit De Koog- In 1946 vond Truus Hoogenboseh -het tweede" kievitsei, dat was op 28 Maart. -,Het is een pracht sport!" verzekerde Truus ons. ZAKENNIEUWS- Gebr. Hoogerheide berichten de aan schaffing van de modernste machine, die -,uw schoenen in elke gewenste richting uitrekt"- Likdoorns enz- kunnen u niet meer kwellen! Foto-atelier J. Nauta heeft een ga- Juidsprojector aangekocht, Verenigingen enz- zullen hem zeker eens introduce ren voor een filmvoorstelling. En ten slotte mag iedereen meeraden naar de prijs die Adr. L. Zijp in 1949 ge middeld per !00 eieren hoeft uitbetaald GAAT BOUW PROTESTANTS RUSTHUIS DOOR? Uit goede bron vernemen wij, dat de bouw van een Protestants Rusthuis vrij wel zeker is. Sommigen meenden, dat de kerkeraad van de Ned- Herv- Gemeente Den Burg geen voorstander van de bouw was- Het tegendeel is waar: het plan geniet de volle sympathie van deze instantie, maar zij vreesde, dat de hoge exploitatiekos ten de Ned- Herv. Gemeente Den Burg grote zorgen zouden baren. Gisteravond zouden de Ned- Herv. kerkeraden van heel Texel in Eben Hafeer bijeenkomen om de bouwplannen te bespreken. RESTAURATIE NED- HERV. KERK. Tijdens de Maandagavond gehouden gemeente-avond van de Ned- Herv- Ge meente Den Burg is o.m. de restauratie van de kerk ter sprake gekomen- Zoals bekend is de restauratie in volle gang- De nieuw e-ontwerp-begroting, welke in studie komt bij Monumentenzorg, wijst 'n bedrag aan dal belangrijk hoger ligt dan de begroting, waarnaar oorsprouk dijk werd gewerkt, In het gunstigste geval zal het Riik 90 pet. bijdragen. Als het Rijk inderdaad zo diep in de buidel zal tasten zal er nog 'n groot bedrag overblijven en dat moet dus uit ander? bronnen geput worden! Van andere Hervormde gemeenten is in totaal voor f 15000 aan bijdragen ontvan gen, een Texelse kerkelijke gemeente schonk f3.000, terwijl het Bureau Uitke ring Oorlogsschade voor f 8.000 bij draagt. In totaal dus f 26,000, buiten het bedrag, dat het Rijk voor de restauratie zal uittrekken. Hoe hoog de totale kosten precies zul len zijn is nog niet te zeggen en even min kan reeds worden medegedeeld, hoe veel geld van het Rijk zal worden ont vangen Zeker Is eehter, dat de kerk voogdij van de Ned- Herv- Gemeente te Den Burg minstens voor een bedrag van f 35.000 moet zorgen- Gebleken is. dat na de eerste be groting. waarnaar oorspronkelijk werd gewerkt, de restauratie niet in de zin van restaureren klaar gemaakt kon wor den, zodat die begroting met een aan zienlijk bedrag moet worden verhoogd- De gemeenteleden zullen worden bezocht teneinde renteloze leningen af te sluiten of schenkingen te ontvangen- Men1 doet nu reeds een ernstig beroep op de offervaardigheid. Nader vern<«nen we nog dat de res tauratie voor 40 pet, is voltooid. Als er geen vertraging ontstaat zal de gere staureerde kerk eind 1952, begin '53 in gebruik kunnen worden genomen. LANDARBEIDERS. De afdeling Eierland-De Cocksdorp van de Ned. Landatbeidersbond hield Zaterdag jl- haar ledenvergadering in Café Hoogberg, te De Cocksdorp- De 2e voorzitter,, de heer Kalf, opende de vergadering met een1 woord van wel kom. in het bijzonder aan de heer Jb. Westdorp Sr. Na lezing der notulen dooi de secretaris, de heer W. Bulder, werden enige mededelingen van het Hoofdbe stuur bekend .gemaakt. O.a. een schrij ven inzake de 5 pet- actie, welke voor N.-Holland nog steeds niet tot een be vredigende oplossing is gekomen- Wegens vertrek van de heer J- West dorp Sr. werd de heer Maarschalk uit Eierland tot bestuurslid gekozen. Door deze benoeming ontstond een vacature in de kascontrole-commissie. Benoemd werd de heer J. van Dorp. De heer Cor van Zijp. die binnenkort naar Australië emigreert, werd bedankt voor het vele werk, dat hij als bode in Eierland beeft verricht. Zijn taak is overgenomen dooi de heer J Barhorst De voorz. wenste de heer Van Zijp alle goeds toe in Austra lië. Vervolgens richtte de voorz. zich tot de heer Westdorp. Namens bestuur en leden bood hij hem het ere-voorzitter- schap van de afdeling aan. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede. dat straks een vergadering zal worden uitgeschreven voor do spaarders en andere belangstellenden voor de a- s- vacantiétrip. De heer Westdorp schetste tenslotte nog de jaren van prettige samenwerking met bestuur en leden er. de moeilijke periode in de dertiger jaren. Hij dankte de heer Van Zijp voor diiens werk en wenste hem in het nieuwe vaderland veel succes toe. Donderdag 23 Maart: Film Sanatorium „Zonnegloren" in de Doopsgezinde kerk. Postzegel ruilbeurs. Cursus-vergadering Party v.d- Arbeid in Hotel De Graaf. Vrijdag 24 Maart: U.D I- \oert op „Smeulend Vuur". Zaterdag 25 Maart: Vergadering Eierland en Texel Holl- Mij van Landbouw in ,,T>e Hoop". Zondag 26 Maart: Cabaretbal in Casino. Dinsdag 28 Maart: Met TESO naar de Jaarbeurs- Donderdag 30 Maart: Cursus-vergadering Partij v.d. Arbeid in Hotel De Graaf „NAJAARSSTORMEN". ..Het Masker" hoopt Zaterdag 15 April het- toneelstuk „Najaarsstormen" voor 't voetlicht te brengen. VUURTOREN VRIJDAG IN GEBRUIK. Viij'dagmiddag zal de vuurtoren bij De Cocksdorp weer in gebruik worden genomen. VISAFSLAG OUDÊSCHILD. Aangevoerd van 13 t.m. 18 Maart '50: 2181 kg bot; 743 kg garnalen; 12 kg haring; 7 Kg kaan; 74 kg kabeljauw; 3857 kg schar; 61S5 kg schol; 179 kg poon; 102 kg tarbot; 5040 kg tong; 435 kg wulken; 14169 kg wijting; 695 kg puf- garualen; 74 kg koklianen- NATUURMONUMENTEN kocht in 1919 drie percelen op Texel. Uit liet jaarverslag van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, welke Zaterdag te Amsterdam haar le denvergadering hield, blijkt, dat in 1949 op Texel drie percelen van totaal 7,5 ha. werden aangekocht. Deze terreinen wa ren eigendom van een harer leden, mej- Dr. B. .1. C. Timmer- Voorts werd medegedeeld, dat de voor uitzichten voor het natuurmonument Griend, de bekende vogelbroedplaats in de Waddenzee, helaas ongunstig zijn Steeds verder wordt dit eilandje door de zee aangetast en uit een onderzoek van de Rijkswaterstaat bleek, dat hier wei nig of niets tegen te doen is; op de lan ge duur zal hier een kale zandplaat ont staan, die dan als vogeibroedplaats zijn waarde zal hebben verloren maar winst voor Teun Brouwer? Redactie Texelse Courant. JAARVERGADERING GEREF. JONGKLINGS- EN MEISJESVERENI GING TE OOST EREND. Het is een gezellige avond geworden, die avond, waarop de jaarvergadering van de Gerei'. Jongelings- en Meisjes- vereniging te Oosterend werd gehouden- Velen hadden aan de uitnodiging ge volg gegeven en liet Gebouw was geheel gevuld- De heer J- Daalder opende de ver gadering en sprak de wens uit. dat het aantal leden -der ver. zal groeien. Dat is mogelijk, omdat er helaas altijd nog jongelui zijn (en dit is bij haast iedere ver- het geval) die lid behoren te zijn en er toch niet toe komen het te worden. De .secretaresse der M.V en de pen ningmeester der J.V brachten hun jaar verslag ten gehore. Wat later kon ook de secretaris van de J.V. zijn verslag voorlezen Waarschijnlijk zijn laatste verslag voorlopig, daar hij naar Austra lië vertrekt- Als geschenk werd de heer Jan Vis een boek aangeboden en.de heer I'. Vlaming wenste hem namens allen het beste en esn goede reis toe- Ook de ex-voorzitter der J.V-, de heer F. Kalsbeek van Santen, die voor deze avond was overgekomen naar ons eiland werd een voorspoedige loophaan in zijn nieuwe vaderland toegewenst- Jan Kuiper behandelde het gebeuren, waaraan allen denken in deze weken, nl dat God Ziin Zoon heeft gegeven voor alle zondaren, dit zyn: alle mensen. Die Zoon is gekomen om te zijn de Zaligma ker voor alle mensen Laten we daar al len aan denken nu Pasen zo dicht bij is- Alle punten van het programma wer den in een vlot tempo afgewerkt, want de tijd gaat, erg 3nel op zo'n avond. In het toneelstukje ..Tante Bep of Mannenhaters" betoonden Pietje Vla ming en Marietje Timmer zich ware haateters van het sterke, geslacht, al thans van de meeste leden daarvan. Tussen de „bedrijven" door werden allen getracteend op thee met cocosge- bak. Ook de aanwezigen hadden nog een werkzaam aandeel in de avond, want er werden 15 spreekwoorden uitgebeeld en het was lang niet gemakkelijk die alle 15 te raden, maar dit. feit vergemakkelijkte de taak van de jury. Als winnaressen kwamen uit mej- I. Vlaming, die hele maal alleen een taart won en mw- J Eelnian-v- Ivan die bedacht werd met 'n hartige hap uit de slagerij- In Aardstralen op de Wilgenheuvel" bracht Prof. Harikiri (J Duyivker) allen in spanning door het ombuigen van d? aardstralen De boer (B. Vlamng Czn.) kwam er bekaaid af, want het straalja- gon ging gepaard met 'net verdwijnen van zijn geld en goederen, waarmede Prof. wel raad wist.„Trouwen of geen geld" had een zeer happv end. A- v. d- Knaap speelde zijn rol verbazend goed en wist de lachlust nogal eens op te wekken, hetgeen met de andere stukjes ook nogal eens het. geval was- Hierbij werd Biern Vlaming een kwartiertje in een kist gestopt, hetgeen nogal benauwd was- Dan kun .ie eens nagaan wat Hugo de Groot heeft uitgestaan! Voor men het wist was het al Zaterdag geworden en nadat d? heer P. Vlaming de avond besloot, gingen allen naar huis met een goede herinnering aan de Jaar vergadering van 1950. die geslaagd ge noemd mag worden. TAFELTENNIS. De enkele tafeltennisliefhebbers die Zaterdagmiddag in bet Gym. lokaal wa ren gekomen om Ready en HOSC 2 te zien strijden om het kampioenschap, zijn getuige geweest van een zeer spannende wedstrijd. Het ging tot 4-4 gelijk op. maar toen moest HCSC het toch afleg gen tegen de sterkere Ready-ploeg. be staande uit de heren Brügemann, De Jongh en Peetoom en met een 6-4 over winning wisten de laatsten beslag te leg gen op het kampioenschap- Dit is voor Ready, dat voor het eerst aan de oompetitie deelneemt, een bemoe digend begin en zonder twijfel zal zij volgend jaar door het nog steeds toene mende aantal leden, met- 2 of meer teams kunnen uitkomen- 8. V. De Zwaluw Alle eiftallen boekten een goed resul taat; 2 gewonnen en een gelijk. De adsp. ontvingen liet leidende Tex. Boys A en ze hebben hun overwinningsreeks van de laatste weken voortgezet door d? B's met 1-0 naar nuis te sturen. In de laat ste min- ontstond het enige doelpunt. De dames gingen Zondag bij GDS-dames op bezoek, er is heel goed partij gegeven, iedere week zien we vorderingn. Voor de rust werd tegen de krachtige wind inge speeld, maar de achterhoede wist van geen wijken, rust O-O- Daarna maakte G. D.S- 1-0 maar vlak voor het einde wisten onze dames gelijk te maken- Dames, alle maal ter training- ZD'HBoys 3- ZDH koos voor de wind. Voor de rust werd het Boysdoel voortdu rend belegerd, onze keeper kreeg toen niet één bal door de harde wind. Het viel niet mee de bal onder controle te krij gen, de rust ging met 5-0 voorsprong in. Ook na de rust waren we weer steeds in de aanval. Boys maakte 5-1, waarna het 6-1 werd en d» Boys maakten er 6-2 van toen de achterhoede bleef staan voor buitenspol; het le heeft nu 106 goals voor Zondag krijgen we de laatste uitwed strijd tegen OVV 2. Vermoedelijk verge zellen de dames ons. De adsp- ontvan gen Zaterdagmiddag Texel B- S.V.C. De Cocksdorp. De uitslagen waren: De Koog 2SVC 2 1-1. Handballen Koger dames-SVC-da- mes 2-0- Ondanks d? harde ZAV.-wind toog de dameshandbalclulb naar De Koog. Voor de rust speelden de S-dames tegen wind- Spoedig nam K- de leiding, maar door hard werken van de S-verdediging kwa men er geen1 ppnten bij- Na de rust ver wacht ieder dat S- deze wedstrijd gaat winnen- Maar de K-dantes dachten er anders over: spoedig moest Anneke in het doel haar talenten tonen. Dit ging haar goed af en voorlopig werd in sa menwerking met Ar.nie en Nel het doel schoon-gehouden. Enkele malen gingen de gezusters Waldus er gevaarlijk door heen. maar ze strandden op de K-baoks. Even voor tijd moest Anneke toch zwich ten: 2-0 voor K. Einde- Het 2e voetbalelftal startte ook al te gen wind- Maar de 1-0 voorsprong die K. niet de rust verworven had, werd spoe- die teniet- gedaan door Marinus 1-1. Nu volgde een zware druk op het K-doel. Talrijke schoten werden meesterlijk ge- Stopt door de K-doeLverdediger. In de»? periode behoedde hij zijn e.ftal voor een nederlaag- Maar S- liet de moed niet zakken, steeds werd de bal voor het K-doel geplaatst. In de laatste minuut passeerde L v. Tongelen de doelman kansloos: 2-1 voor S- Het was een uiterst sportieve wedstrijd. De scheidsrechter leidde goed. Zondag wordt een oefenwedstrijd ge speeld tussen een A- en B-e.ftal- Tex. Boys. WGW 1—Tex- Boys 1. De B's begon nen tegen wimd. Zodoende kreeg onz6 achterhoede een hoop werk te verzetten. Mede door de sterke wind kon W. geen doelpunten maken- Enige, harde schui vers wist onze keeper meesterlijk te stoppen- De weinige aanvallen die de B's konden ondernemen, strandden op de W- achterhoede. Door het niet. goed afdek ken van de r-buiten zag deze kans ziin club de leiding te beizorgen Dit. doelpunt werd terecht afgekeurd wegens buiten spel. Door hard weken komt de rust met dubbel blanke stand- Na de hervatting waren de Boys in het offensief, maar ook de W-aohterhoede wist van opruimen en gaf onze voorhoe de geen kans tot doelpunten- Daar W- technisch en tactisch beter speelde dan de Boys, ondernamen zij ook diverse ge vaarlijke aanvallen. Na ruim een half uur maakte de midvoor van W. 1-0. Toen gin'gen de Boys met alle man tot de aan val over, maar vergeefs. Weer kwam er een W-doelpunt door de midvoor en met 2-0 kwam het einde. Rangers 1-Roys 2- Vroeg in de mor gen ging Boys 2 naar Den Helder om de kampioenscan'didaat te bekampen- D? Boys startten voor de straffe wind en er is dan ook een grote druk op het R-do?l maar keer op keer is er een been of hoofd voor. Na een kwartier scoorde on ze r-birmen met een ver schot. Het Boys- overwieht duurde tot de rust, daarna werd een grote druk op het B-doel uit geoefend maar met kunst en vliegwerk werden doelpunten voorkomen, de r- half haalde de bal zelfs eenmaal van de lijn toen de keeper al gepasseerd was.- Er waren nog 10 min. te spelen, toen R- met een onhoudbaar schot gelijk maakte- Daarna brak een orkaan los van 150 adelborsten, want als R. won waren Z6 kampioen- Maar ondanks alles hielden onze jongens stand- Het bleef 1-1. Een kranige prestatie, Boys. Boys 3 verloren van ZDH met 6-2. Buiten alle verwachting in verloren adsp- A van ZDH A- In de laatste mi nuut werd het beslissende doelpunt ge maakt: 1-0- Adsp. B zorgde voor de enige over winning: zij versloegen WGW E met 2-1- Goed gedaan, jongens. H.S. 8. V. Texel. De uitslagen van Zondag bleven weer ver beneden peil. Grasshoppers won van Texel 1 in een minder gunstige sfeer met 4-0, waardoor ons Ie elftal wel veel van haar prestige verloor- Van RKAFC 3 werd door Texel 2, dat notabene Piet Vlaming vergat mee te nemen, met 0-3 verloren. Texel 3 op bezoek bij OW 1. wist met 10 man toch nog 2-2 gelijk te spelen, hetgeen wel de beste prestatie was van deze Zondag. Texel A moest ook al de eer èn de punten aan Water vogels A laten. Texel C-Texel B speelden 0-0 gelijk, waarvoor de verdediging en halfliiniewel een pluim verdienen en bij B zeker Jaap Berkenbosch, die enige malen voortreffelijk wist te redden. Een alleraardigste wedstrijd speelden Welpen A-AVelpen B met als uitslag 1-1. Dat zal stellig overgedaan moeten worden, jongens- Texel 1 is uitgespeeld en wacht nu op de bekerwedstrijd tetgen Alkm- Boys- Hopen we slechts dat de rusttijd ten nutte gemaakt zal worden om daar ten minste weer met volledig vertrouwen in elkaar een goede wedstrijd te leveren. O.V.V.-nlenws. Omdat er Zondag geen comp. wedstrij den voor ons waren vastgesteld, speelde het le met 3 invallers een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Texel 3- O- speelt eerst voor de wind. Na 16 min- spelen geelt Cor een mooie voorzet en Klaas v. Leeuwen schiet in: 1-0. T. probeert, zich los te werken maar door de harde wind komen ze meestal niet verder dan de middellijn. 10 Minuten voor de rust krijgt O. een vrije schop te nemen bij de zijlijn- Burger plaatst zich achter de bal •en het is 2-0- Na de rust geeft T- de toon aan, maar de achterhoede, grijpt goed in. Door een ongelukkige samen loop van omstandigheden krijgt T- een doelpunt cadeau- Kort voor het. einde weet T- nog eenmaal te scoren en zo ein digde deze stormwedst.ryd met een gelijk spel 2-2. TEXELAARTJES. Contant f 0,60- Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in boekh.) of onder nr. f 0,10 meer. Wie heeft er werk voor niij in de bloembollen, liefst aangenomen werk F. J. Hal- sema, Gerritsland Broedse kippen en broedeieren en jonge Reds Haantjes aangeb. Bakker, Waalderstr. Te k. 19 pinken. E. 1 erpstra. Te zien en te bevr bij P. Dros, Nz. Weststr 15 Oosterend Gevr. een i.g.st.z. emaitle kookkachel. C. Jongejan, Eierland E 42 Zomerstof fen in katoen, Vistra, zijde, enz vanaf f 1,80 Grote keuze en lage prijs bij Est a, Spoor straat 103, Den Helder Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon Hermanus Jacobus A. VAN MILTENBURG- Agricola 1. J. VAN MILTENBURG 't Noorden O 150, Oosterend 20 Maart 1950. Tijdelijk adres Eerwaarde Zusters te De Cocksdorp Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje Poulus KL. KIKKERT N. G KIKKERT-Henstra PAULA, RUD1, INA. De Koog,Texel, !8Maart '50 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje Johannes Jacobus Wij noemen hem Hansje J. M. HALSEMA-Vos J. B. HALSEMA WIM, PEK1E en TONNY Oost 106, Texel, 19 Maart 1950. Morgen hopen Tante Trien en Oom Arie hun 12'/2-jarig huwelijks feest te vieren. Dat ik ze nog lang mag plagen, is de wens van Klaasje van de Kooy Op 23 Maart hopen onze geliefde Ouders A. Moor en T. Moor-Bruin hun 12'/2-jarige echtvereni ging te herdenken. Hun dankbare Kinderen WILLY, RIEK en WIM Oosterend, Peperstraat 35 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van be langstelling bij ons 12'/2- jarig huwelijksfeest onder vonden. C. SCHU1JL E. SCHUIJL-Koorn en Kinderen. Westergeest B 60. Het Is te hopen dat sommige toeschou wers zich een beetje in toom houden. Het was Zaterdagmiddag een getzellige boel op het veld: de wenkers hadden vrij roken. Er werd niet alleen gerookt maar ook gewelkt! Zaterdagmiddag allen weer present en een beetje op tijd, jongensl S.V. De Koog. De Koog 2-SV.C 2. De uitslag 2-1 in 't voordeel van de gasten was verdiend. Dit elftal speelde beter en plaatste de bal wat bij ons wel eens haperde Zondag a s- maar weer beter- De handbal won Zondag met 3-0 \an De Cocksdorp. Er w eid aardig gespeeld, tenminste na de rust: voor de rust speel de men te kort en daarom te overzichte lijk voor de tegenpartij.. Dus voortaan open spel dames. A s Zondag geen wed strijd. een rustdag is ook een daalder waard- Woensdag a.s. theorie bij Klaa- senbos- A.s. Zondag spelen het le en het 2e een uitwedstrijd: het le speelt om tien uur in Den Helder tegen Den Helder 4. Vertrek met Je bus van 7 uur uit De Koog. Het 2e speelt udt tegen Tex- Boyp 3- Vertrek 0111 1,30 uur- Puntjes meene men heren. Zowel het le als het 2e zyn ingeschreven bij de Gouden Kruiswed- strijden, dus trainen! De leden worden beleefd doch dringend verzocht hun con tributie over 1949 direct te voldoen in verband met het afsluiten der boeken- Handbalclub G-D.S. Zondag speelden we tegen ZtDH- Van wege de sterke wind werd er maar matig gespeeld- Met de rust was de stand nog steeds 0-0- Na de rust tegenwind, maar bet spel was beter. Ell.v maakte er al gauw 1-0 van on daar bleef het by. Vlak voor het einde maakte ZDH de stand ge lijk 1-1. Volgende week hopen we weer een wedstrijd te kunnen spelen. PREDIKBEURTEN. N. H. GEMEENTE. De Koog hedenavond 8 uur Gemeente avond in „Het Vogelhuis". Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank aan Familie, Buren, Vrienden en Kennissen voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij mijn terug keer uit Indonesië. Tevens aan Fanfare D E K. en Taxibedrijf Goënga JACOB BOON Czn. Den Hoorn 99, Texel Hiermede zeggen wij harte lijk dank voor de buiten gewone belangstelling bij ons 55-jarig huwelijk ondervonden. J SCHELLINGER SCHELLINGER- Hogerheide Oudeschild, Texel. Voor Uw deelneming betoond bij het overlijden van onze lieve Zuster en Tante, betuigen wij U otize hartelijke dank. Fam. MANTJE, Hallerweg, Den Burg. op ZATERDAG 25 MAART A.S in „De Hoop", De Cocksdorp n m. 8 uur. 1 Opening. 2. Notulen 3. Rekening penningmees ter. 4. Mededeling over „Bijna een eeuw organisa tie". 5. Lichtbeelden, betrek king hebbend op boven genoemd punt, door de heer Noordijk 6. Sluiting Nunspeet - Texel Wie wil van 24 t.m. 30 |uli, of langer WONING RUILEN br P. van 't Hoog Brinkersweg 23, Nunspeet JOH. BAKKER, „Amalia" Witte's Roggebrood 't beste Wij vragen Alle soorten Paarden. Geef bericht aan JAAP RIJK Waalderstr. 25, Den Burg BILLIIK TE KOOP Twee gebruikte in goede staat verkerende 3-rijige waarvan één „V1CON" Fa. JAC. DE GRAAF, Den Burg. Op 25 Maart hopen onze lieve Ouders L. J. Dijt en B. M. Dijt-Zijm de dag te herdenken, waar op ze 12'/2 jaar getrouwd zijn. Hun dankbare Kinderen REIN, ORETHA, WIM, RITA en BERTJE Dr. Jac. P. Thijssestraat 4, Den Burg. Heden overleed onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder Geertje Boon Wed. van Sijbrand Cornelis Keijser in de ouderdom van 78 jaar Namens de familie S- D. KEIJSER Sz. Den Burg, Texel, 17 Maart 1950. Molenstraat 73 De begrafenis heeft plaats gehad Dinsdag 21 Maart j.l. n m. 2 uur op de Algemene Begraafplaats Enige kennisgeving voor Texel. Heden overleed onze lieve Moeder, Bdhuwd- en Grootmoeder CORNELIA LAP, wed. van Jan Krijnen, ir. de ouderdom van 82 jaar. G- Geus-Krijnen W. A. Geus Jan Den Burg, Texel, 19 Maart 1950. Rouwdienst in de Doopsgezinde kerk. Donderdag 23 Maart n m- half twee. Hiermede vervullen wij de treurige plicht, u kennis te geven, dat heden zaoht en kalm, na een kortstondige riekte, voorzien van de. LI H. Sacramenten der Stervenden, is overle den. onze geliefde Va der, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader GERRIT SCHRAAG weduwnaar van Guurtje Witte, in de ouderdom van 84 jaar. Zuid-Haffel; J. Schraag C Schraag-Smit en kinderen- Spang: M. Hin-Sohraag P C. Hin. Zuid-Haffel. Texel, 20 Maart 1950. De gezongen uitvaart en begrafenis zullen plaats hebben op Don derdag 23 Maart a.s„ 's morgens 9 uur in de parochiekerk te Den Burg. Vertrek van Z- Haffel om 8,30 uur-

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2