„CORALIE" Coen Bot redde 654 schipbreukelingen C. Witte Johzn. gaf tips voor wie op de planken willen Hij sprak in „Het Wapen van Amsterdam" De avonturen van Pietje Pluis en Jantje Joppe Op de onlangs gehouden Praatavond van de vereniging van oud-leerlingen der landbouwschool hield de heer C. Witte Johzn- een inleiding over ..De aanleg en kunst van toneelspelen"- Spreker heeft in de amusementsafde- ling der vereniging reeds veel ervaring opgedaan- Hij heeft getoond bijzonder grote animo voor het toneelspel te be zitten. Velen geven, naar hem is geble ken de voorkeur aan ..prettige rollen" of mooie karweitjes" zoals spreker dat noemde. Het minder aangename dat een r vue of iets derglijks eenmaal met zich brengt, laten velen maar liefst aan een ander over!.... Heeft iemand een natuurlijke aanleg tot het toneelspel (vaak is hij zich dat helemaal niet bewust en wordt hij zgn door iemand ontdekt) dan is 't. zaak,al dus spr.. om eerst kleine stukjes te spe len. bv. voordrachten of schetsen, dus niet te veel en niet te zwaar in den be ginne- Direct flink anpakken. doch eerst de gave tot uiting laten komen en wel zo. dat men weet waarop die gaven geori- Z3J GAVEN DRIE BESTE JAREN! Met grote financiële steun van de re gering doet de Nivvin wat zij kan 0111 on ze mannen, die nog in Indonesië zijn, geestelijk en lichamelijk fit te houden. Er worden o-a. zeer waardevolle cursus sen gegeven, die de militairen voorberei den op hun terugkeer. Welke arbeidsmo gelijkheden er zijn, hoe zij moeten solli citeren kortom de practische dingen van het dagelijkse leven, die voor hun toekomst van groot belang zijn wor den hun als 't ware spelenderwijs ge leerd. Voorts wordt" lectuur gezonden, sportmateriaal en alles wat verder nodig is voor een goeds vrijetijdsbesteding. Wij weten dat de regeringssteun alléén niet voldoende is 0111 dit werk af te ma ken zoals het zijn moet. Wij weten ook, dat onze. lezers allen mannen kennen, die nog op hun thuisvaart uit het verre Indonesië wachten. E11 zij, wier familie leden of kennissen reeds teruggekeerd zijn. kunnen zich voorstellen hoe waar devol het is, dat zij die nog wachten ge zond naar lichaam en geest 111 de familie kring terugkeren- Daarom wil ons blad graag en met overtuiging helpen 0111 het leven van die wachtenden zó te maken, dat zij inder daad goed terugkomen Deze mannen ginds gaven 3 jaren van hun teven laten wij voor de laatste maal een bijdra ge geven 0111 hun dit wachten op de thuisreis althans enigermate dragelijk te maken- Daarom zijn wij gaarne bereid deze bijdragen in ontvangst te nemen en in ons blad te verantwoorden- Uw gift hoe klein ook is welkom rechtstreeks aan ons bureau, per postwissel of giro 652 of per aangetekende brief. Voor het laatst willen wij waar maken: Oké, wij leven mee Met onze jongens overzee! FEUILLETON 22-) Ge moet scherp spreken tegen pa, zei ma Asli- Hij is een bietje hard van gebeur. Ma, zei de oude man. Dallas heeft een beeld van een vrouw en een dochter wat zeg je? Och zie-de, zei ma Ash, ik zie niet zo best meer en pa beurt nie zo best meer. En nou doene me zo, dat pa me alles zegt wat ie ziet en ik hem alles wat ik heur- En dat geet maohtig 'best. Ruth's hart ging uit naar de twee oudjes. Kom zitten, zei ze, en eet wat met ons mee- Pa Ash lachte. Me lieve kind, zed hij, we hebbe al een uur geleje gegeten- Maar as 't wezo mag, komme we bij jul lie zitten en nemen een kommetje kof fie uit goeie buurschap. Ooralie haalde een paar stoelen en zette kopjes op tafel- Ze moest een op welling om te gieheten onderdrukken. Zouden alle inboorlingen, zoals zij ze noemde, zo komen aanzetten uit g06ie buurschap met de Rees? Ze wasgeen verwaand nest, maar ze voelde zich toch een beetje verheven boven mensen, die dialect spraken. We hebben een paar dingskes veur ullie meegebracht, zei 111a Ash vriende lijk. Pa Ash nam, vóór hij aan tafel ging enteerd zijn- Men is doorgaans niet voor alle rollen geschikt! De een is beter in een klucht, de ander in een ernstig stuk, een bepaalde rol wordt door de een zwaar genoemd, de ander speelt hem daarentegen vanzelf- Als men zich In z'n rol weet in te levert is men in de goede richting. Men moet zichzelf wegdenken en de figuur scheppen, die de schrijver wenst. Men is dan z'n eigen vergeten, en een ander mens geworden- Toneelspelen is niet zo eenvoudig, zo vervolgde spreker. Men moet de vrolijk heid en de ernst kunnen uitbeelden, hou ding en mimiek moeten worden onder streept of vervarfgen- Er komt heel wat voor kijken! Ook het stemgeluid is be slissend. Men onderscheidt schelle, hoge, heldere, gedragen, zachte en doffe stem men enz. Altijd duidelijk spreken- Het accent dat bepaalde zinsneden nodig heb ben moet door oefening worden aange leerd. Gezicht naar de zaal, zo weinig mogelijk met de rug naar het publiek nooit naar de souffleur loeren. Al voert men niet zelf liet woord, toch mag men zich nooit gedragen als ie mand die- buiten een bepaalde situatie staat, integendeel, men moet te allen tij de voor de volle honderd pet- meespe len, dus met de ander(en) meeleven, rea geren op de handelingen die de mede spelers verrichten- Moet men een boek of krant lezen dun kruipe men daar niet achter weg- Men spele in het algemeen zoveel mogelijk op de voorgrond. Ver volgens stond spreker stil bij de laak van regisseur, souffleur en bestuur. Hierop volgde een vlotte- discussie- In volgend nr. een beknopte weergave van het praatje, dat C- v. Heerwaarden Wzn hield over ..Mjjn ervaringen in Duitsland". TEXELSE MARKT Den Burg, 20 Maart 19-10 Aangevoerd: T koeien f70U-fHOO. 16 schapen f75 f85. 17 biggen f55-f70 42 11. kalveren 35-f 50. 2 paarden f 450 f 600. GEVORDERD. Het woonhuis van de garagehouder J. Brouwer. Weststraat. Oosterend, is door de woningcommissie gevorderd ten be hoeve van de heer Van Zon. die be noemd werd lot onderwijzer aan de o.l- school te Oosterend. TIJDELIJK HOOFD ULO. I>e heer L. U. Dekkers te Velp is voor de periode van 1 April tot 1 Juni be noemd tot Hoofd van de Ulo-school te Den Burg- (1 April gaat de heer H- Steenhuis Texel verlaten, de beer W J. Jouwersma zal 1 Juni zijn werkzaamhe den op Texel beginnen)- VOOR AQUARIUMLIEFHEBBERS. Donderdag 23 Maart geeft de onder afdeling Texel van de Helderse Aqua rium Ver- „De Glasbaars" een voorlich tingsavond in Hotel De Graaf te Den Burg. Iedereen is welkom. zitten, de hagelwitte doeken van de man den af. Er waren vier dozijn verse eieren, een grote klont boter, een pot perzik jam, een pot tomatenpurée. appelen, stoofperen en een trommel eigen gebak ken koekjes, nog warm en croquant van de oven- Maar maar at had u niet moe ten doen! zei Ruth verlegen. Ma Asli knikte haar vriendelijk toe. Het. is iet zo prettig in een leeg huis te komen, zei ze. U ziet da'k daar zelf veel ondervindings van heb- Pa en ik wonen al zestig jaar hier achter aan de binnen weg. Zestig jaar! Ja. we trokken er in op onze trouw dag, zei het oudje meteen dromerige blik. Het is me soms of het gisteren was. Ik zei net nog tegen ma. zei pa Ash, dat het. mooi zal wezen weer een Ree op deze plaats te hebben- Ze hebben 'm de laatste jaren machtig verwaarloosd- Dallas schraapte zijn keel. Ik den niet. dat we hier gaan wonen, zei hij- Ik ben op zoek naar een nieuwe betrekking. Zo dat we hier wel niet zullen blijven- Dat is te hopen, dacht Coralie. Pa Ash keek teleurgesteld- Maar ge wilt de plaats toch niet braak laten lig gen, Dallas? vroeg hij. Dan gaat-ie naar de maan. Tja. wat zal ik zeggen? Er is geen beter hoeivnstee hier in de omtrek, zei pa Ash met overtuiging. Maar zo mot goed beheerd worden. Eén VOOR DE A.R. KIESVERENIGING. Vrijdag 31 Maart hoopt de heer Sta pelkamp, Tweede Kamerlid van de Anti- Revolutionaire Partij, in Oosterend te spreken voor de A.R- Kiesvereniging en wel over de Publiek Rechtelijke Be drijfsorganisatie, waartoe ook de mede zeggenschap in de bedrijven behoort, RECENSIE. HUIB FENI.TN EN J. HOOIJBERG IN „DE SPEELWAGEN". Het Maartnummer van .De Speelwa gen" het Maandblad dat in het bijzonder gewijd is aan de historische schoonheid folkore en geschiedenis in Noordholland boven het IJ. bevat weer voor elck wat wils. Hui'b Fenijn lieeft. zijn dichtader la ten zwellen om herinneringen levendig te houden aan „De Dijk te Alkmaar". Tn het derde couplet slaat: Dan stappen, groot en zwaar, De boeren en boerinnen De ruime herberg in, Waar hangt een zware lucht Van koffie, rook en drank, En waar gesproken zinnen Snel worden weggevaagd In een verward gerucht Onze eilandgenoot .1. Hooijtocrg ver telt- „Uit mijn jeugd herinner ik mij, dat op mjjn geboorteplaats Middel te, dat spel (het hokjesmikken) werd beoefend en daar rollebollen werd genoemd- Het plankje, meestal met vijf uitgezaagde hokjes noemden wij een rollebol- Hokje 1 iets groter dan de andere, was altijd in het midden- Wie zijn knikker door hok je 1 rolde, kreeg deze terug en verder gaven de nummers boven do hokjes aan, hoeveel er was te winnen door de knik ker door daze genummerde gaten te rol len. Werd mis gegooid dan was de knik ker voor de houder van de rollebol. De afstand voor liet werpen werd door de houder bepaald en was verschillend naar gelang de afmeting van de gaten groter of kleiner was. Bepaald* hij de afstand tc- groot, dan kreeg l:ij geen klanten en was deze te klein, dan werkte hij met verlies, wat echter maar zelden voor kwam- Voorts heeft hij over een ander knikkerspel, het spanlbotten. Van spanbotten hebben we op Texel nooit gehoord, maar rollebollen is hier nog niet helemaal uit de tijd! ESPERANTO. De Directeur van het Schooltoezicht te iBerljjn-Neukoln, ricli/tte een schrij ven aan alle schoolbesturen, dat ter be vordering van het Esperanto-onderwijs op de scholen, een cursus in Esperanto moet worden begonnen voor het onder wijzend persneel. Dr- A. Fingerie, Stadsschoolraad te Münc.hen, drong er bij de schoolbesturen op aan, dat. alle leerkrachten een Espe- ranto-cursus zouden volgen. OUDE MEESTERS IV- Voor orgel zonder pedaal of harmoni um. Samenstelling S- Schuitema Har monie-Uitgave Hilversum- Prijs f3,25 De voorgaande bundels in de serie „Orgelwerken Oude Meesters", waarvan thans liet voorlaatste deel verschenen is. hébben bij de tienduienden organisten, die ons land rijk is, een enthousiast ont haal gehad- De Friese musicus S. Schuitema, samensteller van deze orgeJ- reeks, bleek over de juiste intuïtie en kennis te beschikken, deze uitgave zó in te richten, dat zij voor huis- en kerkge bruik juist datgene geeft waarnaar de behoefte uitgaat- Ook in het thans ver schenen deel werd praetisch bruikbaar materiaal gebundeld- Het is ditmaal de Nederlandse grootmeester J- P. Swee- linck. die naast orgelcomponisten als J. S. Bacil, W- F- Bach, Froberger, Töpfer, Sorge. Teleman en vele anderen prijkt, De harmonisaties zijn eenvoudig, maar daarom, naar muzikale maatstaf gemeten, niet minder verantwoord- Is de inhoud van deze band weer de volle aandacht waard, het uiterlijk is hierbij aangepast en het uitstekende notenbeeld is ook voor minder jonge ogen duidelijk leesbaar. Wie het „huisorgel" een warm hart toedraagt, en stof zoekt uit de bloeitijdperken van de contrapuntiek, sla deze bundel niet over. man met een knecht kunnen hier alles verhouwen wat ze maar willen om van te leven voor een gezin en nog zat vrachten tarwe verkopen en Hij zweeg en keek van de een naar de an der- Wat za'k zeggen- vervolgde hij. Met zo'n flink jong as jij heb, Dallas, heb }3 heel geen knecht nodig- Jong. as je geen Allan hiet. dan noem ik je toch zo. want ge zijt het evenbeeld van oe overgroot vader Ree en ik heb bij mijn leven geen beter landman gekend. Coralie glimlachte, maar toen ze naar Allan keek, zag ze, dat diens ogen ern stig waren- Hij keek met aandacht naar pa Ash. Ik zal je een broedsel eieren bren gen met een kip, zei ma Ash tegen Ruth- Deus zijn om op te eten. Maar ik zal je eieren brengen van mijn beste leghorns. Ge zult toch kuikens willen hebben, niet? En een koe? Ik ja e De oinve blokhot van opa Ree steet er nog altijd, zei pa Ash opeens. Ge weet wel, waar bij met oma Ree in ge woond bet tot ie dut huis bouwde in '69. Waar? vroeg Allan- Ze waren nu klaar met eten en Dallas zei: Laten we er eens heen lopen. Ik zou het land wel weer eens willen bekijken- Pa Ash knikte nadrukkelijk- D'r is niks beters om een mens op te beuren as dat ie rondloopt met zijn eigen grond onder zijn voeten, zei hij. Ze stonden op. Dallas en Allan zoch- In „Het Wapen van Amsterdam" te Oosterend hield do Ontwikkelingsclub een avond waar als spreker optrad de heer Coen Bot. De zaal was tot in alle hoeken bezet. De voorzitter, de heer Fielmich, heette alle dames en heren welkom, vooral de spreker, Ooen Bot Na een korte inleiding gaf de voorzit ter het woord aan de heer Bot- D.®3 heette de aanwezigen welkom. Hij zei. dat zijn stem niet meer zo hard was als vroeger, maar hij hoopte, dat allen hem toch goed konden verstaan- Het is niet gemakkelijk om iets van je zelf te ver tellen, maar hij zei, dat ze hem na zijn causerie- maar uit zijn tent moesten lok ken, want van vragen komt praten. De heer Bot vertelde ons, dat er in 1808 nog geen reddingboten waren. La ter toen er wel reddingboten waren, had de Staat hierin ook zeggenschap- Dit was volgens Bot niets waard, daar dit een am-btenarensysteem was- Spr. vertelde: ,,Dan werd je gestuurd van Kamer no- zoveel naar Kamer no- zoveel, dan rechts om, linksom, rechtuit- Tenslotte kwam je in Kamer no. zoveel, daar moest het dan zijn, nu ja, men weet wel hoe of zoiets gaat. Maar met dat al duurde het 45 uur voor dat er een boot in zee ging en dan was het te laat: met man en muis vergaan Nadien werd er gesproken 0111 een reddinjgmaatsehappjj op te richten; dit was in 1834. Dat is toen ook gebeurd c-n zo kwam de Noord- en ZjH- Red- dingmaatsohappij tot stand. Toen kwa men er goede boten, jammer dat liet nog maar roeiboten waren. Deze moesten bij storm met een sleepboot naar het schip gebracht, worden, daar het voor 10 man niet te doen was om bij het schip te ko men en dan mislukte het ook nog wel. tiaar je aan wind en golven was overge leverd- Was men er eenmaal bij, dan kon men hoogstens 10 schipbreukelin gen meenemen, de bagage moest achter blijven, daar anders de kans bestond dat (1e waterlozing van de reddingboot ver stopt raakte- In 1923 werden er boten aangeschaft met motoren, een hele ver betering- De eerste reddiqg met een motorboot bracht 48 man in veilige ha ven. Deze boten hadden ook kleren en koffers aan boord, ook sterke drank om wat bij te komen. Aan de wal was alles geregeld en wachtte een goed logies. Als het slecht weer was. aldus de heer Bot werd de zee door ons gekalmeerd door busjes olie op het water leeg te gieten. Bot wees verder op het vele geld dat er opgebracht moest worden 0111 de Maatschappij in stand te houden, nl- drie ton. Dit is het werk van particulieren: het Ned. volk zorgt hiervoor De Maat schappij heeft 1111 32 boten, waarvan 14 met een sterke motor. Verstekeling. Bot's vader was visserman, in de herfst viel er niet veel te verdienen, bij storm trokken ze naar d" dijk 0111 te zien of er soms een schip in nood was- Men had liever dat er 10 strandden dan geenWant dan viel er wel eens wat extra's te verdienen.Bot was toen 18 jaar en nog te- jong om met de redding boot mee te gaan- Hij moest thuis breien en dan maar hard breien 0111 klaar te komen, want dan mocht- hij1 de straat op- „De Blauwe Knoop" was toentertijd het stamcafé, daar werden allerlei verhalen opgedist. Ook gingen ze wel eens naar het 'Leger des Ile-ils, daar moesten eerst de klompen uit voordal ze binnen mochten. In die tijd was Dorus Rijkers ook wel Opa Rijkers genoemd, schipper van de reddingboot, 'l'oen er een schip in nood was, dacht ik nu of nooit en door dat ik geen klompen aan had. op die avond bevond ik mij op een bijeenkomst van het Leger des Heils, was ik het eerst op straat. Ik holde naar liet Ankerpark want daar lag de- reddingboot. Ik dook er in en kroop onder het zeil. zodat nie mand mij zag, Toen de boot buiten was en de bemanning haar oliegoed moest aantrekken, was er één die geen olie goed had- Ik hoorde dit alles wel maar kwam niet voor de dag. Opa ging te keer want het moest er wezen- Vloeken dat hij deed want dat kon hij goed en hij ten hun hoeden en ze verlieten het huis. Ma Ash kee-k Ruth aan met een moeder lijk lachje- Adde ooit wat nodig heb, kindje, zei ze, dan loop je de achterdeur maar uit en geef een schreeuw of- Pa en ik hebben twee stel kinder grootgebracht onze eigen en de kleintjes van onze zoon. Die ben nu allegaar getrouwd en weg- En pa en ik hebben het bijwijlen wel eenzaam gehad, zonder buurlui- Ma Ash, zei Ruth opeens. Zou u me niet willen leren hoe 11 die heerlijke koekjes maakt? Ma Ash knikte. Ze ben goed. hè? Ik wil het je graag leTen. O, ik weet bijna niets van het huis houden af! riep Ruth. Ma Ash keek haar ernstig aan door haar grote bril. Da's jammer, kind. Er is geen mooier w erk ve/ur een vrouw- Maar ge leer gauw genoeg, wat ge nog niet kunt, Ik hoop het, zei Ruth. Coralie nam Suzette op en stapte de keuken uit- Het was een sprankelende Maart-morgen- Het zonlicht schitterde in ontelbare dauwdruppels, de wind rook naar wijtn, de eerste lach der lente was in de lucht. Maar Coralie kon er niet op gewekt. van worden. Zij had het gevoel, dat de boerderij een grote spinneweb was. waarin ze- allemaal vastgeraakt wa ren- In Ruth's donkere ogen was een glans gekomen, toen ma Asli over eigen gebakken koekjes en een broedse kip sprak een glans, die Coralie de schrik lustte ook graag een borrel, maar 't was een beste zeeman, in hart en neiren. Het werd nu tijd om voor de dag te komen en toen had je Opa moeten horen, ik zal maar niet zeggen, wat hij allemaal zei. Vader was ook aan boord en wist het voor elkaar te krijgen, dat ik mocht blij ven. Na die dag ben ik altijd op de red dingboot. geweest- Nu zult 11 misschien vragen waarom noemde men hem Opa? Dat kwam zo: hij was 34 a 25 jaar toen hij trouwde met een oude tante van hem; deze had al grote kinderen en daarom werd hij Opa genoemd. De voorzitter bedankte de heer Bot voor zijn causerie en verzekerde hem, dat het publiek volop had genoten- Na de pauze gaf de voorz. gelegenheid 0111 vragen te stellen. Bot vertelde eerst nog, dat hij met '11 Texels meisje verloofd was geweest; hij was hier in de kermisweek- Nu w'as het de gewoonte om de laatste kermisdag de reddingboot te proberen. Je kan begrij pen, dat ik daar naar toe moest- Schoon vader ook mee- In De Koog aangekomen bleek het daar feest te zijn; er speelde ook een muziekcorps- De reddingboot koos zee, toen de boot de tweede zand bank had bereikt, sloeg deze door een zware golfslag om. U begrijpt dat de feeststemming er meteen uit was. Nu kwam het reddersbloed voor de dag. Na 2 uur bezig te zijn geweest werden de le vensgeesten weer opgewekt. Met- de te genwoordige boten gebeuren er zulke ongelukken niet meer, want 1111 worden de boten door lucbttanks weer in bun oude stand gebracht, na 4-5 min. is alles weer in orde- Dokter Renout vroeg of de motor daar geep last van had. Bot vertelde dat hier ook voor was gezorgd. De heer Vis- man vroeg of de Staat hielp om de 3 ton te halen. Antwoord: gelukkig niet, want anders zouden wij geen baas op eigen schip zijn en de schipper moet alleen baas zijn- Er werd gevraagd of de Dorus Rijkers ook nog kon zinken- Dat was volgens Bot zo goed als uitgesloten omdat de Dorus 34 luchtdichte afdelin gen heeft- Ook kwam de vraag hoeveel schipbreuken hij had meegemaakt. De heer Bot is 45 jaar aan de Maatschappij verbonden geweest en in die tijd zijn er 65 reddingen geweest, maar hij heeft 165 reizen gemaakt. Van de 65 reddingen heeft hij 654 mensen aan de wal ge bracht Gevraagd werd of hij in de oor log geallieerde piloten had gered- Tot mijn spijt niet, eenmaal bijna, maar toen wij er dicht bij waren pikte een Duitse boot- ze voor ons neus weg. Werd het reddingswerk nog door de Duitsers bemoeilijkt? Antwoord: dat di rect met, wèl moesten wjj varen met Duitsers aan boord en zodoende kwamen wij ook aan de weet waar de mijnenvel den waren, dit was ons niet bekend ge weest. dit werd geheim gehouden ook in de Nederlandse tijd. maar doordat die Duitsers zeeziek werden, kregen wij ge legenheid in de kaarten te kijken. Na die tocht is er nooit meer een Duitser mee geweest. Wij hebben wel angstige uren gehad, doordat wij door vliegtuigen wer den beschoten, eenmaal van 's avonds 9 uur tot 's morgens 5 uur. En zo ging de heer Bot maar door met vertellen en het beantwoorden van vra gen- Hij heeft altijd veel van zijn werk gehouden. Wie lid tan de Reddingmij. wilde worden, kon zich 1111 opgeven (f3,- per jaar). Als lid ontvangt men een boekje, met mooie platen en een jaarka lender l)e voorzitter zei, dat men zich altijd bij hem kon aanmelden- Het was inmid dels 12 uur geworden en dus tijd om naar huis te gaan- Bot had andere nog wel wat door kunnen gaan, want het had niemand verveeld- Voorzitter bedankte spr. voor zijn uiteenzettingen en deelde mee, dat de heer Bol een boekje had ge schreven getiteld ..Van schipbreukeling tot Redder", hij toonde een proefnum mer. Eerstdaags is het bij de Boekhandel verkrijgbaar- op haar lijf had gejaagd. En Dallas en Allan waren veel te gretig naar haar zin geweest om mee te gaan met pa Ash naar die oude blokhut. Het was toch niet mogelijk, dat ze boeren wilden worden! dacht ze wanho pig- Het leek haar een volkomen onder gang- Suzette. die ze in haar arm had, begon te piepen. Ze huiveide. Zij en Su zette waren geen kleikegels. zei ze woe dend tot zich zelf. Neen ze moest lie ver maar dad dijk w eggaan- Ze moest ja wat moest ze doen, als ze wegging? De weg ging langs een bos- Ze stak het modderige wegdek over en ging dat bos in. Op een boomstronk een eindje voor haar uit, zat een roodborstje luid keels te zingen- Het vloog weg toen ze naderbij kwam. Suzette protesteerde toen Coralie haar op de grond zette. Het mos en de dorre bladeren van het vorige jaar waren nat. Suzette prefereerde stad trottoirs, even als trouwens haar meesteres met haar hoge hakjes- Een braamrank slierde langs haar been en haalde haar kous open- Verdikkeme, zei ze. Suzette niesde. Op een lichtere plek in het bos bloei den de eerste anemonen en Suzette ont- d kte met de grootste verbazing een paar bloeiende wilde viooltjes in de luwte van een steenblok. Ze blafte van opwinding toen er een pad uit te voorschijn kroop en maakte dat ze wegkwam- (Wordt vervolgd door G. TH. ROTMAN Nadruk verboden. 89- Mevrouw Smits, die dadelijk be greep, wat er aan de hand was, holdj door de keuken naar de tuin. en liet, toen ze de arme glazenwasser zag spartebn, onmiddellijk haar zonnescherm neer, 0111 hem daarme3 op te vangen- Nu, het was juist bijtijds, want geen seconde later viel de man naar beneden- 90 Hij plofte op het zonnescherm en belandde toen middenin de prachtige rhododendrons, die het sieraad van de- tuin uitmaakte, maar nu tot een vormloze massa in elkaar geplet werd. Ook het zonnescherm was er niet zander kleer scheuren afgekomen, zodat het voor me vrouw Smits een middagje werd, 0111 nooit te vergeten.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4